Co mam robić ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Co mam robić ?

Witam, to moj pierwszy post, a już zwracam się z dosc kontrowersyjnym tematem. Zacznę od początku
Mam bardzo nie regularne miesiączki ( cykl trwa albo 40 dni albo 50, czasami w miesiącu wgl nie mam okresu i następny okres jest w 80 dniu cyklu)
Razem z moim chłopakiem jesteśmy BARDZO ostrożni jeżeli chodzi o stosunek. Co mam na myśli mówiąc bardzo ostrożni? Używamy oczywiście prezerwatyw, nigdy nie są uszkodzone, bo sprawdzamy 2 razy przed i po stosunku, dodatkowo moj partner dochodzi na zewnątrz. Wiem ze to dla niektórych głupota, ale ani mi w ani jemu to nie przeszkadza, adaje komfort psychiczny.
Problem w tym ze okres miałam dostać 10 dni temu, zamiast tego mam objawy jak przy owulacji, w każdym razie nie ma objawów ciąży, oprócz opóźnionej miesiączki.
Jestem umówiona na wizytę u ginekologa z racji bardzo długich cykli, oraz nieregularnych miesiączek ale termin jak zwykle odległy a zaczyna mnie martwic cała sytuacja. Dlatego zwracam się do bardziej doświadczonych Pań o radę, co zrobić w takiej sytuacji i czy jest powód do obaw. Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co mam robić ?

Jak tak bardzo uważacie i nie było żadnej ryzykownej sytuacji, to w ciąży nie jesteś.
Natomiast zdecydowanie powinnaś dojść do tego, jaki powód jest tych długich cykli, bo to ani trochę nie jest normalne i zdrowe! Szkoda, że nie zwróciłaś na to uwagi już wcześniej.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Koniecznie lecz nieregularne cykle u ginekologa. Trzeba poznać ich przyczynę. Myślę, że ciążę spokojnie możesz wykluczyć, cuda się nie zdarzają.

4

Dziękuje za rady !

5

Powinnaś iść do lekarza (ginekolog albo ginekolog-endokrynolog) i on zleci Ci komplet badań (prolaktyna, FSH, LH, estradiol, progesteron, hormony tarczycy, może też androgeny). Miałam podobną sytuację, wszystko zwalałam najpierw na okres dojrzewania, a potem na nieuregulowany tryb życia, a przyczyną było PCOS (wyniki hormonów to wykazały+ badanie USG). Teraz biorę tabletki antykoncepcyjne i jest ok. Pewnie Tobie, też lekarz je przepisze, jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych typu zakrzepica.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018