Makijaż do pracy w sklepie spożywczym?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Makijaż do pracy w sklepie spożywczym??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Makijaż do pracy w sklepie spożywczym??

Od jakiegoś czasu rozpoczęłam pracę w delikatesach centrum. W pierwszym dniu zrobiłam dość mocny makijaż i kierowniczka zwróciła uwagę bym mniej się malowała.
Zastanawiam się co ma makijaż do pracy w sklepie spożywczym?  Źle się czuje gdy się nie pomaluje, ja lubię gdy mam podkreślone oko na czarno .. ale zauważyłam że żadna z dziewczyn się nie maluje w mojej pracy..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Makijaż do pracy w sklepie spożywczym??
Xama napisał/a:

Od jakiegoś czasu rozpoczęłam pracę w delikatesach centrum. W pierwszym dniu zrobiłam dość mocny makijaż i kierowniczka zwróciła uwagę bym mniej się malowała.
Zastanawiam się co ma makijaż do pracy w sklepie spożywczym?  Źle się czuje gdy się nie pomaluje, ja lubię gdy mam podkreślone oko na czarno .. ale zauważyłam że żadna z dziewczyn się nie maluje w mojej pracy..

Makijaż może nie mieć nic do pracy w sklepie spożywczym, ale wymagania szefostwa już tak. Poza tym, istnieje coś takiego jak zawodowy dress code. Pielęgniarka nie powinna występowac w pracy w czarnych pończochach i z długimi kolczykami do ramion, policjantka w różowych szpilkach, a osoba w sklepie spozywczym być obwieszona biżuterią i mieć zbyt wyzywający makijaż. Po prostu to nie wygląda ładnie i nie budzi zaufania klienta. Klient chce mieć wrażenie, że dziewczyna podająca mu mięcho jest czysta, schludna i niewyzywająca. Tak to już jest smile

3

Xama napisał/a:

Nie wiem, jeśli masz oko na czarno, to może za bardzo przypominasz jakiegoś emo?
Schludność. No i aby nie wpadła drobinka tuszu z rzęsy do krajanego salcesonu lub cała rzęs nawet.

4

Wspolczuje. Nigdy nie moglam zniesc zadnej pracy gdzie nie moglam wygladac jak chce.
Po prostu maluj sie troche mniej, wyjscia nie masz. Moze szefowa to jakas stara baba?

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

5

Podczas rozmowy o pracę też byłaś tak mocno pomalowana? Jeśli nie, to dlaczego, skoro - jak twierdzisz - bez mocnego makijażu czujesz się źle? Jeśli tak, to dziwi, że już wtedy nikt nie zwrócił na to uwagi i od razu nie zaznaczył jakie są w tej kwestii oczekiwania ze strony pracodawcy.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

6

Co innego trochę się pomalować, a co innego walnąć sobie mocny makijaż. Do każdej pracy powinno się ograniczyć do tego pierwszego. Mocne makijaże są odpowiednie na wieczorne wyjścia, albo jakieś imprezy, a nie do codziennego strony i pracy z klientem.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7

Lady Loka napisał/a:

Co innego trochę się pomalować, a co innego walnąć sobie mocny makijaż. Do każdej pracy powinno się ograniczyć do tego pierwszego. Mocne makijaże są odpowiednie na wieczorne wyjścia, albo jakieś imprezy, a nie do codziennego strony i pracy z klientem.

To już swoją drogą. Można źle czuć się bez makijażu, ale ten zawsze powinien być dostosowany do miejsca i okoliczności. Nie jest przy tym niczym dziwnym, że pracodawca określa tzw. dress code, który dotyczy całości wizerunku pracownika.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

8

Witam.Ja też jak pracowałam kiedyś w sklepie spożywczym to nie można było mieć zbyt krótkich spodenek albo spódnicy,za dużego dekoltu oraz mocnego makijażu.Uważam,że coś takiego jest w porządku,bo to jest praca,a nie dyskoteka czy cyrk.Poza tym ktoś chce np.oglądać czyjeś nogi czy dekolt,a ktoś odwraca się z obrzydzeniem.Trochę zboczyłam z tematu.Ale odnośnie tego makijażu to szefowa moim zdaniem powinna Ci powiedzieć na samym początku,że to jest niedozwolone,a nie jak już przychodzisz do pracy.Rób sobie makijaż tylko trochę słabszy.Albo pogadaj z szefową na ten temat.

9

To czy makijaz jest 'mocny' to juz zalezy tez od tego jak jest zrobiony. Do pracy jednej malowalam sie czarnym cieniem, sztuczne rzesy mialam i wszystko i nikt mi nic nie mowil. Praca byla na pewno z bardziej delikatna publika niz w sklepie.
Z kolei cokolwiek nie powiemy to szefowa swoje wymagania ma.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

10

Według  mnie to też kwestia  jak ten makijaż  się prezentuje,  jeżeli śmierdzi  kiczem  to swoim pracownikom  też bym takiego zakazala.  Sama źle  odbieram  w sklepie  spożywczym kobietę  z gruba  kreska na górze i dole  i z brokatem lub kolorowym  makijażem.... Nie to miejsce i nie ten czas.  Natomiast  oko dobrze podkreślone,  to dlaczego  by nie,  ale i tak z umiarem  bo to jednak sklep spożywczy.  Zbyt dużo makijażu  w sklepie  spożywczym  kojarzy  się z brudem

11

Ja bym spróbowała takiego makijażu bardzo delikatnego np. brązowym cieniem leciutko budujesz załamanie powieki, nakładasz na pwiekę rozświetlacz i tusz do rzęs. A jeżeli chodzi  o twarz to podkład i delikatne konturowanie big_smile

12

A nie lepiej po prostu podpytac się pracodawcy czy można?

flashback

13

Fishy_Fishy napisał/a:

A nie lepiej po prostu podpytac się pracodawcy czy można?

Ale kierowniczka już dała Xamie do zrozumienia, że makijaż jaki miała na sobie, jest dla niej nie do zaakceptowania.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Makijaż do pracy w sklepie spożywczym??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018