depilacja miejsc intymnych [ tylko dla kobiet ] - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » depilacja miejsc intymnych [ tylko dla kobiet ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: depilacja miejsc intymnych [ tylko dla kobiet ]

Hej, od razu powiem, że przepraszam za to, że poruszam ten temat. Pewnie większość z was pomyśli, że jestem trollem, bo dla większości was ten problem to błahostka a u mnie on urósł do rangi ogromnej bariery nie do przeskoczenia.

Komicznie to zabrzmi, ale mam blokadę psychiczną przed ogoleniem miejsc intymnych. Do tej pory goliłam się tylko tak, by nie było widać pod majtkami, ale chciałabym ogolić to na zero włosków. Gdy trzymam maszynkę lub golarkę i mam to zrobić niżej to odczuwam lęk i zastygam w bezruchu. Mimo, że nie przykładam maszynki to czuję mrowienie i jestem przygotowana na to, że zaboli. Wyobraźnia podsuwa mi obraz, że się zacinam, potworny ból i leci dużo krwi.
Mam już dość tego, że nie mogę pozbyć się tego do zera.
Próbowałam też kremów do depilacji, ale jak przeczytałam, że krem nie może dostać się "do środka" to tym bardziej bałam się używać tego kremu.
Nie mam problemu z depilacją nóg czy pach - idzie tam gładko.

Najbardziej boję się, że nigdy nie rozbiorę się przed moim chłopakiem, bo wiem, że będzie czuł do mnie obrzydzenie jeśli się tego nie pozbędę. Próbowałam robić kilkanaście podejść do depilacji przez kilka lat, ale za każdym razem poddawałam się i czułam okropną bezsilność i lęk. Potem płaczę kilka godzin patrząc się na siebie w lustrze, że nie mogę się przemóc psychicznie by to zrobić, bo strasznie boję się bólu, krwi, zacięcia się. Brzydzę się siebie.

Ostatnią nadzieją jest dla mnie depilacja watą cukrową u kosmetyczki. Czy mógłby mi opisać mniej więcej czy mocno to boli? Czy da się wytrzymać? Czy osoba wrażliwa na ból wytrzyma to?

Przepraszam za głupie pytanie, ale jestem mega zdesperowana by to zrobić, ale nie wiem jak. Pomóżcie, proszę sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: depilacja miejsc intymnych [ tylko dla kobiet ]

Watą cukrową? big_smile To będziesz miała co najwyżej osłodzoną big_smile
Nie no, wiem, że chodziło Ci zapewne o pastę cukr. wink

Kiedyś też bałam się golenia miejsc intymnych z obawy przed zacięciem się, ale jakoś pewnego dnia się przemogłam i naturalnie wyszło. Bez stresu, jeśli umiesz posługiwać się maszynką w obszarze pach i nóg, to i tam z pewnością sobie poradzisz wink a nawet zacięcie się w okolicach intymnych nie jest tak bolesne jak wyrywanie włosów w jakiejkolwiek formie, czy to woskiem, pastą, czy czymkolwiek. Mnie to bardzo ciekawi, że boisz się znacznie mniej bolesnej metody golenia i już wolisz poddać się depilacji pastą, brr

3

pyszneSalami napisał/a:

Kiedyś też bałam się golenia miejsc intymnych z obawy przed zacięciem się, ale jakoś pewnego dnia się przemogłam i naturalnie wyszło. Bez stresu, jeśli umiesz posługiwać się maszynką w obszarze pach i nóg, to i tam z pewnością sobie poradzisz wink a nawet zacięcie się w okolicach intymnych nie jest tak bolesne jak wyrywanie włosów w jakiejkolwiek formie, czy to woskiem, pastą, czy czymkolwiek. Mnie to bardzo ciekawi, że boisz się znacznie mniej bolesnej metody golenia i już wolisz poddać się depilacji pastą, brr

Tak, chodziło mi o pastę cukrową big_smile
Reguluję brwi woskiem i jeśli ból jest porównywalny tam na dole to bym się odważyła. Ale wiem, że jest różnica między brwiami a okolicą bikini sad
Czy to normalne, że włosy wyrastają ze "środka" tam gdzie jest napletek łechtaczki (tej okolicy się boję)?
Boję się bliżej środka golić. sad sad

4

Kremy do depilacji są naprawdę bezpieczne, ja golilam się tym najbardziej znanym v..t nawet będąc w ciąży, gdyż maszynka nie byłam w stanie przy dużym brzuchu. Testowałem inne marki, nie polecam, tutaj wystarczy 6 minut i sprawa załatwiona.  Ja lubię całkiem gładka, ale kiedyś gdy mialam opory to zostawialam pasek na środku, po prostu zacznij od brzegów, a potem kiedy się oswoisz, możesz smarować krem coraz szerzej. Acha, ja np. zwykłej maszynki nie mogę używać do miejsc intymnych, bo dostaje uczulenie, nawet jeśli jest nowa i wyparzona. Teraz mam w sumie reklamowana dla faceta, że jedno ostrze do wszystkiego, ale dla mnie jest super .Pozdrawiam

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje.
Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia. /Kathleen Norris /

5

Nie rozumiem.
Bierzesz klasyczną maszynkę do golenia i lecisz. W życiu nie zdarzyło mi się zaciąć w miejscach intymnych, a klasyczna maszynka nie wywołuje przecież bólu.

U Ciebie to bardziej problem psychiczny. Tu się nie ma czego brzydzić. Każdy ma owłosienie i gwarantuję, że Twój facet nie zwróci na nie najmniejszej uwagi.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6 Ostatnio edytowany przez jakcmadoognia (2020-01-14 08:59:57)

Ciężka sprawa, bo nawet jak Ci napiszę teraz, że od lat udało mi się tam jedynie delikatnie zaciąć i zdarzało mi się to rzadziej niż na nogach i nigdy litry krwi nie leciały to i tak masz blokadę psychiczną sad. A rozważałaś może depilację laserową profesjonalnym laserem? Co prawda do tego zabiegu będziesz musiała te 6 razy iść ogoloną tam, ale może na te 6 razy mogłabyś iść na depilację do kosmetyczki dzień czy dwa wcześniej. Za to później byłaby duża szansa, że miałabyś to z głowy, ewentualnie pojedyńcze włoski, które już może dałabyś radę podgolić maszynką.

7

jarmuż napisał/a:
pyszneSalami napisał/a:

Tak, chodziło mi o pastę cukrową big_smile
Reguluję brwi woskiem i jeśli ból jest porównywalny tam na dole to bym się odważyła. Ale wiem, że jest różnica między brwiami a okolicą bikini sad
Czy to normalne, że włosy wyrastają ze "środka" tam gdzie jest napletek łechtaczki (tej okolicy się boję)?
Boję się bliżej środka golić. sad sad

Według mnie, depilacja brwi to nic przy intymnej. Też depilowałam woskiem brwi. Miałam kilka podejść (też pastą cukrową) do bikini głębokiego i no niestety nie udało się

8

a golarka elektryczna?
kremy są spoko, sprawdzają się.

9

Ile masz lat?
Jak ktoś wcześniej pisał, najpierw po bokach a później już całość. Nie musisz od razu wszystko.
Chyba nigdy się tam nie zacięłam.
Używam golarki, kiedyś przerabiałam rozmaite urządzenia ale aktualnie tylko golarka.
Nie bój się, ale nie zadręczaj się aż tak. To nie koniec świata i nie wmawiaj sobie jakiego obrzydzenia do siebie.
Na luzie smile

10

WendyW napisał/a:

Ile masz lat?
Jak ktoś wcześniej pisał, najpierw po bokach a później już całość. Nie musisz od razu wszystko.
Używam golarki, kiedyś przerabiałam rozmaite urządzenia ale aktualnie tylko golarka.
Nie bój się, ale nie zadręczaj się aż tak. To nie koniec świata i nie wmawiaj sobie jakiego obrzydzenia do siebie.
Na luzie smile

jaką masz golarkę? [boję się, że zatnę się ostrzem tam]

Najbardziej boję się łechtaczki i napletka łechtaczkowego, że sobie przetnę (bo wystaje) - mam wizję, że leci tona krwi i mdleje z bólu

11

jarmuż napisał/a:
WendyW napisał/a:

Ile masz lat?
Na luzie smile

jaką masz golarkę? [boję się, że zatnę się ostrzem tam]

Najbardziej boję się łechtaczki i napletka łechtaczkowego, że sobie przetnę (bo wystaje) - mam wizję, że leci tona krwi i mdleje z bólu

Kochana,  spokojnie smile
Ważne  jest by pracować  nadgarstki em,  tak jak malujesz obraz.  Tyle razy to robiłam i nie zacielam  się nawet jak zaczynałam  dopiero.  Nawet jeżeli byś się zaciela  to dużo krwi nie poleci  przecież tongue
Możesz  zawsze sobie pomóc  druga dłonią  by przytrzymać  wargi  sromowe  tak by ładnie osłonly lechtaczke.  Początkowo robiłam to w wannie,  może i łatwiej niż pod prysznicem... 
A myślałas o depilacji poprzez wypalenie  cebulek? Jest taki depilator  dostępny w sklepach agd,  rtv.  Takie pstryk  się robi i tyle heh
A co do maszynki z to kup przeznaczona  do miejsc intymnych,  mają  mniejszą  główkę

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » depilacja miejsc intymnych [ tylko dla kobiet ]

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018