Czemu ojciec jest taki? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Czemu ojciec jest taki?

Otóż mój problem polega na tym, że ojciec jak opowiadam o znajomych, których poznałam w akademiku w innym mieście, tzn o 2 koleżankach i 1 jednym koledze, trochę o tych z mojego kierunku to gada, że jak będziemy do siebie chodzić, rozmawiać to nie będziemy mieli czasu na naukę. Mama mówi, że do ludzi trzeba wychodzić, a nie być odludkiem, mama zawsze mi mówiła, że z ludźmi trzeba spędzać czas niż non stop siedzieć w książkach, bo można zgłupieć. Albo jakby tego było mało to tata gada, że jak będę miała chłopaka to nie będę miała czasu na naukę. Dlaczego tak gada? Czyżby z powodu tego, że moja kuzynka w wieku 16 lat urodziła syna, a druga kuzynka, która nie poprawiła matury, bo zaszła w ciążę w wieku 19 lat i dlatego ojciec tak gada? Albo z racji tego, że jeszcze jedna kuzynka przed ślubem wyprowadziła się do swojego partnera( teraz męża)? Wolę z ojcem nie rozmawiać na temat życia towarzyskiego i uczuciowego, skoro jest uczulony na te sprawy. Nie jest chyba doświadczony w tym i dlatego tak gada? A moja mama, ciocia, siostra, kuzynki zawsze mówiły, że na wszystko jest czas tylko trzeba dobrze się zorganizować robić wszystko z głową, że trzeba mieć chęć i jakoś to się pogodzi, prawda? Dziś rzekłam jak mamie to mówiłam co starą panną mam być? Mama mówi właśnie. Bardzo proszę o pomoc. Byłabym wdzięczna. Bo już nawet nie chce mi się z ojcem o tym gadać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czemu ojciec jest taki?

Z tego co mówisz to tylko gada, na twoim miejscu bym się nie przejmowała. Ale powiem szczerze...jesteś młoda i pewnie wieloma rzeczami się przejmujesz, z czasem przestaniesz przejmować się takimi drobiazgami

?Wierzę w karmę. Dostajesz to, co dajesz, czy to złe, czy dobre. ?

3

Pozostaje Ci machnąć na to ręką i robić swoje. Niech Cie pocieszy, że wielu rodziców tak gada. Byc może boi się że skończysz jak wymienione przez Ciebie osoby. Zamiast się złościć i krzyczeć, odpowiadaj zawsze ze spokojem i uśmiechem, że masz poukładane w głowie, jesteś odpowiedzialna i szkoła jest dla Ciebie ważna.

4

Trochę to jest tak, że i tata i mama mają rację. W życiu trzeba umiejętnie dawkować wszelkie sprawy. Nauka jest ważna, ale nie samą nauką człowiek żyje. Kontakty towarzyskie też są istotne, ale jak przez nie zaniedbasz naukę, to może się źle skończyć. Dla ojca jesteś jeszcze małą dziewczynką. Dla rodzica sytuacja w której dziecko opuszcza dom rodzinny jest bardzo trudna. A dla twojego taty nie ma na świecie księcia godnego jego księżniczki. No i z tego zapewne bierze się to zrzędzenie.
Przejdzie mu. Na razie dawkuj rozsądnie informacje o życiu towarzyskim i przeplataj je tymi o dobrze zaliczonych kolokwiach, zaliczeniach i egzaminach. Niech widzi że ty panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Z czasem tatko się ogarnie.
Dla mnie szokiem było jak przeczytałem z Facebooka informacje że moja córka bierze udział w wydarzeniu "dzień ruchania starych bab". Z jednej strony wiedziałem że to jakiś happening, z drugiej czułem niesmak.. Wyrzuciłem ja ze znajomych i spałem spokojniej, a przy pierwszej okazji zbeształem że jest durna. No ale studia skończyła, faceta znalazła, wychodzi za mąż. Ja nadal nie mam jej w kontaktach. Czego oczy nie widzą, o to serce nie boli.

5 Ostatnio edytowany przez Ajko (2020-02-07 11:55:10)

Myślę, że twój ojciec tak gada ze strachu. Bo sam tak kiedyś robił jak gada i nie jest zadowolony ze swojego życia, pewnie jest przez to trochę zgorzkniały. Pewnie chciałby by tobie się wszystko ułożyło lepiej niż jemu. Może tez tak gada bo ma naturę zrzędy.
Nie chcesz z nim rozmawiać o swoich sprawach, to nie rozmawiaj, przecież nie musisz. Nie bierz jego słów do siebie, on mówi pewnie tak jak jemu się wydaje najlepiej, może nawet myśli, że tymi radami cię chroni w jakiś sposób. Może jemu tak mówiono i on tak bezwiednie myśli, że to jest właściwy sposób komunikacji ze swoim dzieckiem.
Masz w domu równowagę wśród rodziców trochę marudzenia, trochę motywowania big_smile, a w tym wszystkim najważniejsze jest byś to ty ułożyła swoje życie tak by ci było dobrze i byś była samodzielna.

6

Przeniesione z kolejnego dubla Autorki:

Golden_eye napisał/a:

Potrzebuje się wygadać. Rodzice czepiają się mnie o byle jakie rzeczy. Mama o to czemu jak ona się myje to schodzę na dół, jeszcze rozpowiada, że ją podglądałam, ale nie stałam długo tylko po prostu przeszłam sobie i już. Naprawdę, wielka afera. Potem gada o tym, a przecież musiałam zejść po coś ważnego, a mama uważa, że szukanie pinu do telefonu to głupota, akurat. Ja postawiłam się, a mama jesteś na górze zgodziłam się, ale jeszcze jedno takie coś, a wrócisz na dół. Ja mówię, że wolę spać i mieszkać na górze i nigdy nie wrócę na dół, a mama bluźni, gada jak cię zepchnę ze schodów. Stawiam się dalej, mówi CENZURA! Zaraz naprawdę cie zepchnę z tych schodów. Miała do mnie pretensje czemu powiedziałam do ojca, że jest walnięty, po prostu palnęłam to słowo, bo powiedział do mnie zdrobniale, a mama jak ty się zachowałaś. Jakby ojciec to słyszał to by ci dupę sprał. Albo zmywam, mama się czepia, że robię to nieprawidłowo stawiam się, że zmywam tak jak umiem, a mama mnie uderzyła w plecy, prawie się popłakałam. Bluźniła. Albo zauważyłam, że telefon dzwoni chce podać mamie, a mama jesteś ciekawa kto pisze do mnie, mówię nie tylko chce podać, a mama nie widzisz, że ja mam garczek, no matko mogła odłożyć garczek i zobaczyć chociaż, a nie wrzeszczeć, przecież cudzych wiadomości się nie czyta. Albo czepia się też o byle co, zadałam pytanie o jednego gościa, o którym ciocia opowiadała, mama a na co ci to, mówię, nolie była pewna czy chodzi o tego, o którym myślałam, więc się spytałam dlatego. Mama uważa, że nic nie robię, poza studiowaniem zdalnym, ale przecież oglądam filmy, czytam książkę. Od kiedy to 20 latkę straszy się zepchnięciem ze schodów? Mnie ma za wariatkę, mówi niestworzone rzeczy na mój temat, zarzuca, że się zapieram. Myślę sobie jak tylko wrócę do normalnego studiowania, akademika to chyba nie będę co tydzień co 2 tygodnie przyjeżdżać.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021