Podwyższenie alimentów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Mqdziqq (2019-11-18 23:51:51)

Temat: Podwyższenie alimentów

Witam. Mam 18 lat i chce podwyższyć tacie alimenty. Po 5 roku życia rodzice rozstali się i na papierach alimenty wynoszą 200zl, ale tata dobrowolnie zgodził się na 500zł.
3 lata temu, gdy wyjechałam do szkoły w innym mieście miałam większe potrzeby, autobusy, internat (nie wspominając o jakimś wyjściu ze znajomymi czy ciuchach). Mój tata dogadał się z mama na 300zł więcej, które wysyłał na moje konto bankowe. Około rok temu wróciłam do rodzinnego miasta i przepisałam się do szkoły, do której dojeżdżam codziennie pociągiem, ale w dalszym ciągu te potrzeby są większe, a tata zmniejszył alimenty o 100zł, twierdząc, ze nie potrzebuje ponieważ mieszkam w domu.
Chce się dowiedzieć, czy mogę podnieść mu alimenty?
Jak byłam mniejsza, tata 2 razy wysłał mnie na obóz, raz na jakiś czas kupował jakieś ciuchy czy opłacił jedne wakacje za granica. Teraz wypomina mi wszystko, a od 2 lat nie mam wakacji, bo dla swoich potrzeb jeżdżę pracować nad morze. Aktualnie mój tata płaci tylko alimenty i wysłał mi 700zł na 18ste urodziny. Na ostatnie święta nie przypominam sobie bym dostała jakikolwiek prezent, 2 lata temu - notebooka z wyproszeniem go o niego, bym miała jak tworzyć prezentacje do szkoły i brac różne potrzebne informacje.
Nie utrzymuje kontaktu z tata bo on nie potrafi ze mną rozmawiać, jego partnerka również bardzo zawróciła mu w głowie przez co taki jest.
Mój tata podobno jest na bezrobociu zarejestrowany w innym kraju i dostaje tylko 400zł, ale mieszka w jeszcze innym i tam na swoją partnerkę ma firmę w którym sam pracuje. W Polsce ma na własność 3 mieszkania (jedno jeszcze spłaca swojej siostrze), wynajmuje je za rzekomo małą kwotę, nie ma na nich żadnych umów podpisanych ze wynajmuje - z podatkami nie do końca wiem jak jest. W Polsce również buduje dom który ma być warty 450tysiecy, ale to tez wszystko jest na jego partnerkę.
Moja rodzina jest w stanie zeznać oraz podesłać mi dowody, ze te pieniądze są jego a nie partnerki.
Co mam robić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podwyższenie alimentów
Mqdziqq napisał/a:

Witam. Mam 18 lat i chce podwyższyć tacie alimenty. Po 5 roku życia rodzice rozstali się i na papierach alimenty wynoszą 200zl, ale tata dobrowolnie zgodził się na 500zł.
3 lata temu, gdy wyjechałam do szkoły w innym mieście miałam większe potrzeby, autobusy, internat (nie wspominając o jakimś wyjściu ze znajomymi czy ciuchach). Mój tata dogadał się z mama na 300zł więcej, które wysyłał na moje konto bankowe. Około rok temu wróciłam do rodzinnego miasta i przepisałam się do szkoły, do której dojeżdżam codziennie pociągiem, ale w dalszym ciągu te potrzeby są większe, a tata zmniejszył alimenty o 100zł, twierdząc, ze nie potrzebuje ponieważ mieszkam w domu.
Chce się dowiedzieć, czy mogę podnieść mu alimenty?
Jak byłam mniejsza, tata 2 razy wysłał mnie na obóz, raz na jakiś czas kupował jakieś ciuchy czy opłacił jedne wakacje za granica. Teraz wypomina mi wszystko, a od 2 lat nie mam wakacji, bo dla swoich potrzeb jeżdżę pracować nad morze. Aktualnie mój tata płaci tylko alimenty i wysłał mi 700zł na 18ste urodziny. Na ostatnie święta nie przypominam sobie bym dostała jakikolwiek prezent, 2 lata temu - notebooka z wyproszeniem go o niego, bym miała jak tworzyć prezentacje do szkoły i brac różne potrzebne informacje.
Nie utrzymuje kontaktu z tata bo on nie potrafi ze mną rozmawiać, jego partnerka również bardzo zawróciła mu w głowie przez co taki jest.
Mój tata podobno jest na bezrobociu zarejestrowany w innym kraju i dostaje tylko 400zł, ale mieszka w jeszcze innym i tam na swoją partnerkę ma firmę w którym sam pracuje. W Polsce ma na własność 3 mieszkania (jedno jeszcze spłaca swojej siostrze), wynajmuje je za rzekomo małą kwotę, nie ma na nich żadnych umów podpisanych ze wynajmuje - z podatkami nie do końca wiem jak jest. W Polsce również buduje dom który ma być warty 450tysiecy, ale to tez wszystko jest na jego partnerkę.
Moja rodzina jest w stanie zeznać oraz podesłać mi dowody, ze te pieniądze są jego a nie partnerki.
Co mam robić?

Jak najbardziej możesz wystąpić o podwyższenie alimentów. Koszty utrzymania rosną.
W uzasadnieniu podaj wszystkie swoje potrzeby. Jedzenie, ubranie, środki higieniczne,  leczenie np. zębów, podręczniki, kursy językowe, wycieczki szkolne itd.
Możesz podać większą sumę a sąd ustali ile uważa.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Ile mogę się ubiegać alimentów? Czy mam przygotować jakieś faltury ze sklepów itp?

4

Będziesz musiała przedstawić rachunki na wszystkie swoje wydatki, faktury za ubrania, leczenie np. u stomatologa, swoje wydatki na książki, artykuły do szkoły, bilety na dojazdy itp.

Musisz też wiedziec, że sąd nie jest od tego, żeby dochodzić, jaki majątek ukrywa twój ojciec. Jeśli przedstawi sądowi  jakiś dochód, to od tego dochodu będzie mial zasądzone alimenty. Coraz częściej jednak sąd bierze pod uwagę fakt, że rodzic ukrywa swój prawdziwy dochód i wtedy jeśli przedstawisz np. zdjęcie taty w luksusowym samochodzie, na który z przedstawionych rozliczeń na 100% nie byłoby go stać, to sąd zawsze weźmie to pod uwagę. Możesz też wystąpić do sądu o wykonanie wywiadu środowiskowego. Najlepiej, żebyś udała się przed napisaniem pozwu do dobrego  adwokata. Taka porada niewiele kosztuje, a na pewno wiele z niej skorzystasz.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018