uszkodzenie kregosłupa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » uszkodzenie kregosłupa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: uszkodzenie kregosłupa

Witam chciałabym się zapytać czy ktoś miał uszkodzony kręgosłup kręgi szyjne jakie badania zrobić najlepiej prócz rentgenowskiego zdjęcia. Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2019-11-09 23:16:59)

Odp: uszkodzenie kregosłupa

Tomografię komputerowa albo rezonans magnetyczny. Przy problemach z kręgosłupem prześwietlenie może być mało czytelne. Mnie bolało prawe ramie, prześwietlenie niby OK a tomografia górnej części kręgosłupa coś tam pokazała.

3

Tak jak napisał Janix2 - TK lub rezonans, o wyborze badania decyduje lekarz.
Mój syn od jakiego czasu ma problemy z kręgosłupem, zdjęcie RTG nie wykazało niczego nieprawidłowego, dlatego neurolog skierowała go na rezonans, którego wynik dał już jasny obraz sytuacji. Obecnie w ramach obserwacji ma to badanie powtarzane mniej więcej co pół roku, przy czym czasem z kontrastem, czasem bez i przyznam, że nie wiem skąd ta rozbieżność.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

4 Ostatnio edytowany przez monkeyjolka (2019-11-10 17:44:16)

Czy badanie rezonansem magnetycznym lub tomografia komputerowa jest bolesna? Mam plomby rtęciowe czy to przeciwskazanie?

5

Najbardziej bolesne jest oczekiwanie w kolejce żeby się zapisać. W twoim wypadku tomografię robią tylko okolic kręgosłupa a nie szczęk. Ale powiedz lekarzowi o swoich obawach.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » uszkodzenie kregosłupa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018