Rozstanie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Rozstanie

Piszę na forum, bo kilka dni temu podjęłam decyzję o rozstaniu. I o ile przed rozmową z M. byłam zupełnie pewna swojego stanowiska, teraz sama nie wiem czy powinnam to zrobić. Liczę na to, że pomożecie spojrzeć mi na sprawę bardziej obiektywnie smile
Niespełna rok temu poznaliśmy się z M. w internecie, a po kilku miesiącach pisania spotkaliśmy się po raz pierwszy. Od tego czasu spotykaliśmy się regularnie, średnio raz w tygodniu. Nasze spotkania polegały głównie na spacerach, odwiedzaniu różnych miejsc. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim... pracy. Oczywiście rozmawialiśmy też o różnych sytuacjach z naszego życia, naszych rodzinach, ale NIGDY nie został poruszony temat związku, nazwania naszej relacji, oczekiwań, wcześniejszych doświadczeń w tej materii. Wiedział, że przedstawiam go znajomym jako kolegę. M. Chciał być taki zaopiekowany przeze mnie. Kilka razy powiedział, że ON PRZY MNIE CZUJE SIĘ BEZPIECZNY. Przez to ja straciłam jakiekolwiek poczucie bezpieczeństwa... Nie wykazywał praktycznie żadnej inicjatywy,  to ja miałam podejmować decyzje. Co do bliskości, po pół roku regularnych spotkań sam z siebie wziął mnie za rękę, a z mojej inicjatywy zaczęliśmy się przytulać. Potem powiedział, że gdybym ja nie zapoczątkowała tego, on nie zacząłby sam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozstanie

Jakie rozstanie, jeśil nie jesteście razem?

Rozumiem, że chodzi o to, że chcesz przestać się z nim spotykać? No dobrze, to czemu chcesz przestać się z nim spotykać i co stoi na przeszkodzie, żeby to zrobić?

3

Odp: Rozstanie

Ucięło połowę wiadomości... To jest tylko część. Dzisiaj już nie mam siły kolejny raz pisać reszty

4 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-06-24 03:34:21)

Odp: Rozstanie

witaj, autorko, porównaj sobie swoją sytuację z tym tematem - może znajdziesz podobieństwa https://www.netkobiety.pl/t118732.html

czyli wasza relacja ma w Twoim odczuciu wolny przebieg - możliwe, że jest to spowodowane takimi okolicznościami, jakie opisano w zacytowanym temacie, czyli np. chłopak może obawiać się bliskości. Dla mnie poczucie bezpieczeństwa to ważny element związku i bez tego najprawdopodobniej nie umiałbym wcale zacząć, ale z drugiej strony, gdybym spotkał kogoś takiego kto jest skoncentrowany tylko na sobie a ja nie mógłbym mieć żadnych własnych potrzeb czy słabości, to nie podołałbym takiemu życiu. Dlatego ważna jest równowaga, jeśli chciałabyś aby ktoś inny również współdecydował, jeśli Twoje potrzeby poczucia bezpieczeństwa są bagatelizowane, jeśli on nie zaczyna tematów które dla Ciebie są ważne, wtedy masz uzasadniony powód aby rozmawiać o tym. Oboje jesteście dorośli i jeśli on chce czegoś dla siebie, powinien wiedzieć że Ty też możesz potrzebować tego samego - sądzę że Twoim celem jest znalezienie partnera, a nie podopiecznego.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024