Stan podgorączkowy i dreszcze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Stan podgorączkowy i dreszcze

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Stan podgorączkowy i dreszcze

Witam. Od około 3 miesięcy mam ciagle stany podgorączkowe , ostatnio nawet osłabienia a kilka razy zdarzyły mi się okropne dreszcze przed pójściem spać. Byłam u mojego lekarza rodzinnego  to pani powiedziała ze mam zły termometr... Po tych słowach zmieniłam lekarza , porobił mi mnóstwo badań z krwi. Usg brzucha , rtg klatki i wszystko wyszło w normie. Dostałam antybiotyk bo stwierdziliśmy ze to kozę migdały bo mam do usunięcia chociaż mnie nie bolą. Za kilka dni mam zrobić wymaz z pochwy i z buzi bo kiedyś miałam gronkowca. Wczoraj znowu miałam dreszcze wieczorem aż mnie telepalo i nie mogłam się uspokoić. Zmierzyłam temperaturę to miałam 36.6. Dziś rano wstałam mam 37.1 i znowu czuje dreszcze. Boje się ze to coś poważnego a lekarze w sumie nie wiedza co może mi być

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Stan podgorączkowy i dreszcze

Zbadaj też tsh o ile możesz, to może być nadczynność tarczycy.

3

Miałam robione , wszystko mam w normie. Cały zakres badań z krwi miałam robione i nic

4 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-05-27 11:51:22)

Przychodzą mi na myśl dwie sprawy.
1. Kamienie nerkowe - miałam ten problem, stan podgorączkowy utrzymywał się parę miesięcy, któregoś dnia zatrzymanie moczu i straszny ból. Na SORze się okazało, że to kamienie nerkowe właśnie. Oddałaś próbkę moczu do analizy?

2. Może psuje Ci się ząb? Odwiedź stomatologa koniecznie.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5

Ogolnie kiedyś miałam problem z pęcherzem bo miałam częste infekcje ale zaczęłam dbać o to i narazie się uspokoiło. Miałam robione dwie cystoskopie, jedna trzy  lata temu i rok temu druga  i pobierany materiał do badania histopatologicznego. Nic nie wyszło. Usg brzucha miałam ok tydzień temu/dwa wiec nerki tez były badane i nic nie wyszło. Mocz tez miałam pobrany i w normie. Lekarz rozkłada ręce, a ja się czuje coraz gorzej

6

A co do zęba mam do usunięcia ósemkę ale mam ja od dawna i nie boli ani nic. U dentysty byłam około dwa tygodnie temu i nie mówił w sumie nic ze coś mam do zrobienia

7

A miałaś przed dentystą rentgen 3D? Często nie widać, że coś się dzieje.

A może to kleszcz? Nie ugryzł Cię ?

8

Niee kleszcz odpada. Nie miałam rentgenu 3D nawet nie wiedziałam ze takie istnieje i nie wiem czy w moim mieście takie wykonują hmm

9

Ogolnie to jakby tego było mało to mam nerwice . Ale nie wiem czy takie objawy byłyby od tego

10

"Tomografia CBCT 3D to nowoczesne, nie inwazyjne i bardzo precyzyjne badanie, pozwalające na zobrazowanie wszystkich struktur głowy: szczęki, żuchwy, stawów skroniowo – żuchwowych, twarzoczaszki oraz zatok".
Można też zrobić zdjęcie pantomograficzne  - "Pantomogram – zwany również zdjęciem pantomograficznym, panoramą czy zdjęciem panoramicznym – to badanie radiologiczne, pozwalające na zobrazowanie stanu uzębienia, kości oraz innych tkanek jamy ustnej. Obejmuje ono oba łuki zębowe, kości szczęki i żuchwy, zatoki szczękowe oraz stawy skroniowo-żuchwowe".

Przy nerwicy jak najbardziej mogą być dreszcze.

11

a do jakiego lekarza mogę się zwrócić z taka dolegliwością jeśli rodzinny rozkłada ręce ?

12

Blackbeauty napisał/a:

a do jakiego lekarza mogę się zwrócić z taka dolegliwością jeśli rodzinny rozkłada ręce ?

A wykluczyłaś już kwestie stomatologiczne?

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

13

Nie ponieważ na chwile obecna nie stać mnie na tak kosztowne badanie

14

Blackbeauty napisał/a:

Nie stać Cię na to, żeby iść na "przegląd" do dentysty? Przecież to jest na NFZ.
Jak dentysta zleci rentgen to on też nie jest jakiś nie wiem jak drogi.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

15

Blackbeauty napisał/a:

Ale bieganie po lekarzach jest bez sensu. Wyklucz jedno i dopiero potem szukaj dalej...

16

Blackbeauty napisał/a:

za 3D płaciłam zdaje się 250 zł

17

U mnie kosztuje 350zl bo sprawdzałam. A do dentysty chodzę prywatnie wiec będę musiała zapłacić. W tym miesiącu nie mam już bo tez miałam dużo wydatków plus wynajmuje mieszkanie hmm w przyszłym miesiącu pójdę ale nie wydaje mi się ze od zębów skoro nic mnie nie boli. Czuje ze to coś poważniejszego. Dziś znowu mam 37.2 i te cholerne dreszcze. Zimno mi i gorąco jednocześnie...

18

Chore zęby nie zawsze dają objawy w postaci bólu. Ja bym jeszcze próbowała usg jamy brzusznej i dokładne badania moczu, może te nerki.

19

Blackbeauty napisał/a:

U mnie kosztuje 350zl bo sprawdzałam. A do dentysty chodzę prywatnie wiec będę musiała zapłacić. W tym miesiącu nie mam już bo tez miałam dużo wydatków plus wynajmuje mieszkanie hmm w przyszłym miesiącu pójdę ale nie wydaje mi się ze od zębów skoro nic mnie nie boli. Czuje ze to coś poważniejszego. Dziś znowu mam 37.2 i te cholerne dreszcze. Zimno mi i gorąco jednocześnie...

Zrobiłabym ponownie badanie moczu, coś się dzieje złego sad
Wiem, że to spore wydatki, ale cóż masz cenniejszego od zdrowia? (to a propos Twojego innego, weselnego wątku).

20

Chyba pójdę do ginekologa i zrobię badania i pójdę do urologa niech mi zrobi usg nerek i zrobię badanie moczu. A na koniec pójdę do innego rodzinnego bo mój rozkłada ręce. Miałam robione usg brzucha i nic tam nie wyszło ale może faktycznie lepiej je ponowić u specjalisty. Jeszcze mam wizytę u gastrologa w lipcu. Bo mam często zgagę. Stanu zapalnego nie mam bo ponawiałam niecale dwa tyg temu badanie. I inne badania będę musiała prywatnie porobić bo do mojego nie pójdę już. Jego zdaniem to przez migdały które mam lekko całe życie zaczerwienione sad jestem umówiona na usunięcie ale do tego czasu mam cierpieć ? Czyli półtora roku ? A może jednak to nie przez to ? Nie wiadomo sad

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Stan podgorączkowy i dreszcze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018