Ciąża a przepisy ruchu drogowego. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża a przepisy ruchu drogowego.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Ciąża a przepisy ruchu drogowego.

Jak to w końcu jest z tymi pasami bezpieczeństwa w samochodzie, trzeba je zapinać czy nie w czasie ciąży? Jeśli tak, to jak je przypiąć aby nie uwierały w brzuszek, a jeśli nie to czy policja może mieć jakieś zastrzeżenia?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciąża a przepisy ruchu drogowego.

Oczywiście, że trzeba zapinać pasy.
Możesz kupić sobie adapter do pasów i wtedy nie będzie Ci uciskało brzucha.

No chyba, że wolisz ponosić konsekwencje w razie ewentualnego wypadku.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Lady Loka napisał/a:

Oczywiście, że trzeba zapinać pasy.
Możesz kupić sobie adapter do pasów i wtedy nie będzie Ci uciskało brzucha.

No chyba, że wolisz ponosić konsekwencje w razie ewentualnego wypadku.

Nie masz racji.

Art. 39 ust. 2 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku „Prawo o ruchu drogowym” wyklucza obowiązek jazdy z zapiętymi pasami dla wybranych osób. Pełny zapis tej części ustawy brzmi następująco.

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:
2) kobiety o widocznej ciąży;

To są przepisy. Druga sprawa to zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo. Ja bym zapinała.

4

Według Kodeksu Drogowego kobieta w widocznej ciąży nie ma obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, jednak jest to tak naprawdę wybór pomiędzy komfortem a bezpieczeństwem. Osoba nie przypięta pasami bezpieczeństwa nie jest w żaden sposób chroniona w razie wypadku, w przypadku Pań w ciąży - źle zapięte pasy bezpieczeństwa są równie niebezpieczne. Położne z prenalen radzą aby pasy odpowiednio chroniły zarówno mamę jak i maluszka należy:
- część ramieniową pasa poprowadzić między piersiami i z boku brzucha,
- część biodrową pasa poprowadzić pod brzuchem, na kościach miednicy.
Jeśli pas bezpieczeństwa pod brzuchem sprawia kłopoty zsuwając się, przyszła mama może skorzystać ze specjalnych adapterów, które przytrzymają tę część pasa w odpowiedniej pozycji. Może trzeba przetestować ten sposób zapinania pasów, zawsze stanowią one dodatkowe zabezpieczenie przed nieszczęściem.

5

Obecnie korzystam z tego przepisu i nie zapinam pasów. Zapięte pasy powodują u mnie mdłości, widocznie na coś naciskają. Adapter w moim przypadku również nie sprawdza się. Staram się nie rozwijać szalonej prędkości samochodem i zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy, bo przecież jadą ze mną najbliżsi.

6

Problem polega na tym, że Ty zachowasz przepisy, a ktoś, kto w Ciebie wjedzie już ich nie zachowa.
Próbowałaś zapinać się tylko górnym pasem, a ten dolny schować za siebie?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7

Kupiłam adapter do zapinania pasów, ale niestety nie jestem zadowolona. Czuję, że pasy uwierają mnie i nie mam możliwości ruchu. Zostało mi jeszcze kilka miesięcy do porodu a do pracy dojeżdżam waśnie samochodem. No cóż, trzeba liczyć na znajomość przepisów przez policję, w razie kontroli.

8

A widzisz, trzeba było iść do szkoły rodzenia, to byś wiedziała wszystko smile Na moje pytania odpowiada mi położna z Aktywnej Mamy w Lublinie, zapytam co ona sądzi o jeżdżeniu w pasach i dam znać

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża a przepisy ruchu drogowego.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018