Nauka nocnika pomocy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1

Temat: Nauka nocnika pomocy

Mamuśki potrzebuję pomocy mój trzy letni synek od kilku miesięcy ma bardzo często odparzenia pieluszkowe co wyleczymy ranki na tyłku to znów się zaczyna. Najlepiej byłoby gdyby zaczął korzystać z nocniczka ale tu się zaczyna problem, reaguje histerycznie, jest krzyk i płacz. Proszę o pomoc, jakieś rady bo ja ręce już załamuje, nie mam zielonego pojęcia co robić.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nauka nocnika pomocy
Niuska napisał/a:

Mamuśki potrzebuję pomocy mój trzy letni synek od kilku miesięcy ma bardzo często odparzenia pieluszkowe co wyleczymy ranki na tyłku to znów się zaczyna. Najlepiej byłoby gdyby zaczął korzystać z nocniczka ale tu się zaczyna problem, reaguje histerycznie, jest krzyk i płacz. Proszę o pomoc, jakieś rady bo ja ręce już załamuje, nie mam zielonego pojęcia co robić.

Nie wiem czy to pomoże ale się wypowiem jak to było z dzieckiem mojej znajomej.
1. Pozwolić mu chodzić bez pampersa żeby zobaczył jak to jest fajnie, wygodniej.
2.Jeśli zmoczy majtki to spokojnie wytłumaczyć, że można by tego uniknąć korzystając z nocnika lub sedesu.
3. Zaprowadzić do domu z dziećmi w podobnym wieku, które już korzystają z nocnika
4 Zmienić nocnik, nawet wspólne zakupy aby sobie wybrał a potem oswoić go z nim, niech siada w ubraniu na początek aby się przekonać, że to nie jest nic strasznego. Lub próbować od razu do sedesu z nakładką i stołeczkiem. Może też zmienić miejsce pobytu nocnika bo dotychczasowe miejsce źle się kojarzy.
5. Rozmawiać na ten temat, zachęcać ale nie w czasie gdy dziecko jest zainteresowane zabawą czy oglądaniem bajki. Wtedy na pewno będzie bunt i płacz.

Może być też tak, ze dziecko ma jakiś problem z rozwojem.
Ale jeśli z dzieckiem da się już porozmawiać na różne tematy to w wieku 3 lat powinno się udać.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Na przyszłość... im wcześniej wprowadzicie nocnik tym będzie łatwiej nauczyć dziecko korzystania z niego. Późno zaczęliście wprowadzać to nocnikowanie - moim zdaniem. Z nocnikiem dziecko mogło się oswajać już od 1 roku życia. Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba zacisnąć poślady i działać.

Sprawdzony sposób to:
- pozwalać mu biegać bez pieluchy mając nocnik zawsze pod ręką
- kupić książeczkę o nocnikowaniu i czytać, oglądać wspólnie
- dać nocnik do zabawy, nie traktować go strasznie poważnie. Niech misiu sobie posiedzi na nocniczku, niech się z nim oswaja w każdy sposób, w jakikolwiek. Nocnik ma być przyjacielem, dziecko ma nocnik polubić, a jeśli zmuszacie go do siusiania to kojarzy mu się z czymś złym.
U nas nocnik był stale z nami: my do kuchni nocnik z nami, my do pokoju i nocnik z nami. Zanim córka na niego usiadła to zakładała go sobie na głowę. Wiem, to nieestetyczne, niehigieniczne, ale przecież ona z niego jeszcze nie korzystała więc nie było w tym nic niestosownego. Poza tym sadzała misia i lalki, sama siadała w ubraniu jak na krześle itp. Wszystko tylko nie to do czego służy, ale z czasem zrozumiała, że to nie jest wróg.

Gdy wreszcie zrobi choćby 2 kropelki to cieszyć się, być dumnym, bo to dla dziecka duży wyczyn.
Osobiście odradzam namawianie i rozmowy gdy dziecko jest już na etapie histerii. Ono się już tak boi, że rozmowy pogłębią lęk. Spokój, cierpliwość, czas i bez presji.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

4 Ostatnio edytowany przez chomik9911 (2019-04-05 13:54:55)

Niuska mój syn ma 2 lata i 4 miesiące i też od początku reagował histerycznie na nocnik. Nie zmuszałam go, a po prostu kupiłam mu deskę tą nakładaną na deskę dla dorosłych i od razu chętnie na nią usiadł. Mój syn w domu nie nosi pieluchy, ale na dworze i na spanie tak. Zdejmę mu ją całkiem jak się ciepło już zrobi. W każdym razie sadzałam go na tej desce, mówiłam sisisisi i robi łsiusiu. Jak skończył biliśmy brawo, sam spuszczał wodę i mył ręce. Teraz już sam pokazuje na siusiaka jak mu się siusiu  chce. Ściągnij synkowi pieluchy w domu, najwyżej parę razy się zmoczy i za każdym razem tłumacz , że jak się chce siusiu to trzeba powiedzieć mamie i pójdziecie po deseczkę. Kupowałam też książeczki i siusianiu na nocnik.

Podłączę się  i mam pytanie: jak oduczyć pieluszki na spaniu?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

5

Kupić ceratę i kilka prześcieradeł na zapas. Wytłumaczyć dziecku, że od dzisiaj nie nakładamy pieluszki na noc. Godzinę przed spaniem nie dawać pić i dopilnować wysiusiania się przed pójściem spać. Pierwszy tydzień budzić dziecko trochę wcześniej niż zwykle, prowadzić do łazienki. Po 14 dniach załapie. Nawet mój Aspergerowiec dał radę.

Tylko z kupą mam problem, bo nie chce usiąść ani na nocnik, ani na toaletę. Przed zrobieniem kupy wola o pampersa. Najwyraźniej nie jest gotowy, ja nie naciskam. Przyjdzie i na to czas.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

6

Dziękuję Cyngli. A w nocy nie budzić na siusiu? bo nasz syn chwilę przed snem pije mleko, nie ma opcji żeby go na siłę tego odzwyczajać.. bierzemy taką specjalną szczepionkę każdego dnia rano przez dłuższy okres i musi być na czczo więc żeby nie był głodny w nocy lub nad ranem to je solidną kolację i zawsze pije mleko , potrzebuje go to duży chłopczyk nad wyraz ruchliwy, więc na pewno w nocy zachce mu się siusiu i nie wiem jak to technicznie rozwiązać.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

7

W takiej sytuacji, gdy pije mleko przed spaniem, to ja bym obudziła po 3-4 godzinach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

8

Dziecko do nauki samodzielnego korzystania z nocnika musi dorosnąć, w tym potrafić kontrolować pewne fizjologiczne funkcje organizmu, ale trzylatek, o ile prawidłowo się rozwija, dawno powinien tę umiejętność posiąść. Jednym słowem powinien też bez przeszkód umieć korzystać z nocnika lub - jak synek Chomika - z dziecięcej nakładki na deskę sedesową.

Jeśli chodzi o mojego syna, to ja naukę zaczęłam nieco później niż wydawało mi się, że jest na to gotowy - miałam na głowie obronę dyplomu, dlatego postanowiłam, że skupię się na nocnikowaniu, wtedy już konsekwentnie, bo inaczej po prostu nie ma to sensu, jak tylko się z tym uporam. Jak już zaczęłam, to poszło nam to naprawdę bardzo szybko. Przede wszystkim przestałam zakładać dziecku pieluszki, a mokre majteczki wywoływały wystarczająco silny dyskomfort, żeby maluch nie chciał tego powtarzać. Nigdy też do niczego nie zmuszałam, nie sadzałam na siłę, za to zachęcałam do samodzielności, każdorazowo pokazując jak bardzo jestem dumna z postępów. U nas to w zasadzie wystarczyło.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

9 Ostatnio edytowany przez Niuska (2019-04-25 16:07:22)

Dziewczyny dziękuję za wszystkie rady i wszystkie próbował, poszliśmy razem do sklepu wybrał sobie nocnik, kupiliśmy też  deseczke na sedes i dalej woli pampersy. Jak tylko zrobi w pieluszke zaraz biegnie i woła że zrobił be z czystą pieluszka w rączce.

10

Niuska napisał/a:

(...) i dalej woli pampersy. Jak tylko zrobi w pieluszke zaraz biegnie i woła że zrobił be z czystą pieluszka w rączce.

To mu nie zakładaj pampersa. Jeśli w majtkach będzie miał mokro, to już nie będzie czuł się tak komfortowo jak w pieluszce, która wilgoć odciąga od skóry.

Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

11 Ostatnio edytowany przez tyafu (2019-05-29 12:20:44)

Zdecydowanie odstawic pampers, niech goni w mokrych majtkach, jest cieplo teraz, nie przeziebi sie.

Dodatkowo niech Tata sie wlaczy do "zabawy": pokaze ze on tez chodzi do kibelka, wytlumaczy, ze duzi chlopcy nie nosza pieluszek itd...

... pełnym gazem wjadę w bramy piekieł ...

12

Dziewczyny u mnie syn w dzień nie nosi pieluchy, ładnie woła gdy chce mu się siusiu, załatwia się normalnie w ubikacji na desce dla dzieci, nie toleruje nocnika. Mam tylko problem z kupą. Za cholerę nie chce na kibelku, pielucha i koniec. Jak go przekonać? we wrześniu idzie do przedszkola a tam już nie wolno pieluch używać.

13

Chomiku, a nie możesz dokładnie w ten sam sposób jak radzimy, czyli prosto w majty? Ja wiem, że to nie będzie przyjemne także dla Ciebie, bo ktoś je w końcu musi potem uprać, ale możesz użyć jakąś starszą bieliznę czy nawet apteczne jednorazowe majtki i a nuż będzie to dla malucha na tyle niekomfortowe, że jednak sam dojdzie do tego, że warto usiąść na kibelek? Tym bardziej jeśli sika do toalety, to powinien umieć szybko załapać jaką to daje różnicę. Ja bym chyba tak spróbowała.

14

Olinko chyba spróbuje tak jak mówisz. Już myślałam o tym właśnie.. chyba musi być terapia szokowa big_smile jest też taka kwestia, że jak jesteśmy w domu to pieluchy tak jak mówię: w dzień nie ma w ogóle. Natomiast w żłobku bywa różnie, paniom czasem chyba po prostu jest wygodniej mu ją założyć, bo syn zapomni czasem zawołać w zabawie. W sierpniu mamy cały miesiąc wakacji w domu , więc mam nadzieję że wtedy całkowicie się pozbędziemy pieluch bo ja się porządnie za to wezmę. Ale zrrobię tak jak radzisz.

15

Jeżeli dziecko robi kupę mniej więcej o tej samej porze, to może uda się go sadzać na kibelku własnie wtedy. I "przekupywać" go atrakcyjnymi obietnicami co się zdarzy wspaniałego jak te kupę jednak do kibelka zrobi. I obiecać np. że sam spuści wodę, nawet dwa razy smile I być zachwyconym jak ta kupa do kibelka trafi... smile big_smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

16

chomik9911 napisał/a:

Olinko chyba spróbuje tak jak mówisz. Już myślałam o tym właśnie.. chyba musi być terapia szokowa big_smile jest też taka kwestia, że jak jesteśmy w domu to pieluchy tak jak mówię: w dzień nie ma w ogóle. Natomiast w żłobku bywa różnie, paniom czasem chyba po prostu jest wygodniej mu ją założyć, bo syn zapomni czasem zawołać w zabawie. W sierpniu mamy cały miesiąc wakacji w domu , więc mam nadzieję że wtedy całkowicie się pozbędziemy pieluch bo ja się porządnie za to wezmę. Ale zrrobię tak jak radzisz.

Bazując na własnym doświadczeniu sądzę, że terapia szokowa jest naprawdę dobrą metodą, ale istotnie dobrze wejść w nią w takim okresie, kiedy będziesz miała możliwość skupić na maluszku pełną uwagę. Wspominałam wcześniej, że ja też czekałam na moment, kiedy będę mogła przez cały czas być w domu i na punkcie "nauka samodzielnego korzystania z toalety" przybić etykietkę "priorytet" smile. Jeśli będziesz konsekwentna, to nie powinno to stanowić problemu, tym bardziej, że przecież tę pierwszą część macie już za sobą, co znaczy, że dziecko jest w stanie panować nad swoją fizjologią.
Powodzenia, bo uczucie, które pojawia się po opanowaniu przez szkraba tej trudnej sztuki... bezcenne big_smile.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018