Przeprowadzka i nowości w Kościele - dniówki... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Przeprowadzka i nowości w Kościele - dniówki...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Przeprowadzka i nowości w Kościele - dniówki...

W tym roku przeprowadzilam sie ze wsi do miasta i kolega męża pytał się czy już płacimy "dniówki" na Kościół... Niestety mąż ani ja nigdy nie słyszeliśmy o czymś takim. W Kościele byliśmy kilka razy, ale ksiadz o tym nie wspominal. Czy ktoś wie o co chodzi? Ile wynosi ta dniowka za cala rodzine i gdzie to placic, do Księdza bezpośrednio?
Powiedzcie mi też czy obecnie I komunia świeta jest w II czy III klasie? Czy roznie to bywa?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przeprowadzka i nowości w Kościele - dniówki...
SenWiktorii napisał/a:

W tym roku przeprowadzilam sie ze wsi do miasta i kolega męża pytał się czy już płacimy "dniówki" na Kościół... Niestety mąż ani ja nigdy nie słyszeliśmy o czymś takim. W Kościele byliśmy kilka razy, ale ksiadz o tym nie wspominal. Czy ktoś wie o co chodzi? Ile wynosi ta dniowka za cala rodzine i gdzie to placic, do Księdza bezpośrednio?
Powiedzcie mi też czy obecnie I komunia świeta jest w II czy III klasie? Czy roznie to bywa?

Pytałaś już o I Komunię i mówiłam, że trzeba zapytać, bo może być różnie. Najlepiej jak zapytasz księdza bądź katechetki w szkole, albo nawet księdza w kościele po mszy.
Co do dniówek to jest to 1/365 rocznego dochodu rodziny, natomiast w życiu nie słyszałam o tym, żeby był jakikolwiek obowiązek płacenia czegoś takiego.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Czyli dajmy na to, ze strzelam na rodzine przypada dochod 5tys. zl. To za kazdy dzien roku trzeba placic 1/365 z tych 5 tys zl?

SenWiktorii napisał/a:

Czyli dajmy na to, ze strzelam na rodzine przypada dochod 5tys. zl. To za kazdy dzien roku trzeba placic 1/365 z tych 5 tys zl?

Na logikę - jak za każdy dzień w roku zapłacisz 1/365 dochodu rodziny, to rodzina nie będzie miała z czego żyć.

Pierwsze słyszę o jakichś dniówkach na kościół. Kolega pewnie zażartował - a najlepiej to by było kolegi zapytać, o co mu chodzi.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

5

SenWiktorii napisał/a:

Liczy się dochód na rok.
Czyli 12x5000 jeżeli taki byłby dochód miesięczny.
I dniówka to jest 1/365 z tego co Ci wyjdzie i to by na logikę płaciło się jednorazowo, na rok.
Ale serio w życiu nie słyszałam o tym, żeby w kościele coś takiego było, a już na pewno nie obowiązkowo.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6 Ostatnio edytowany przez adiafora (2019-03-21 12:59:36)

to już 'co łaska' na tacę nie wystarcza, tylko jakieś dniówki trzeba płacić? wink
Kolega  Cię wkręcał chyba.
Ale ja chodzę do kościoła tylko z okazji świąt, więc nie jestem na bieżąco wink

7

Prawda jest że masz obowiązek łożenia na kościół, ale to jest tylko obowiązek moralny. Ksiądz nie ma prawa żądać jakichś podatków, aczkolwiek przy okazji jakichś świąt i uroczystości pewne koszty nakłada, jak choćby sprzątania kościoła przed komunią czy ślubem. Co do zasady, choć wiadomo że zasady są od tego żeby je łamać, ksiądz nie ma prawa zadać opłat za swoje "usługi". Jeśli parafianie poddają się jakimś nakazom finansowym księdza, to jest ich dobra wola, choć fakt że jak 99% coś płaci, to trudno się wyłamać.

8

SenWiktorii napisał/a:

Pierwszy raz o czymś takim słyszę - na kościół nigdy nie płaciłam więcej niż sama uznałam za stosowne i to bez względu na okoliczności.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Przeprowadzka i nowości w Kościele - dniówki...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018