Wychowanie po katolicku córki, pytanie do wierzących praktykujących - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Wychowanie po katolicku córki, pytanie do wierzących praktykujących

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 125 ]

Temat: Wychowanie po katolicku córki, pytanie do wierzących praktykujących

Pytanie skierowane głownie do wierzących i praktykujących, bo pozostali odpowiedzą raczej, że normalne a my mohery.

Przyłapałam 16 letnią córkę na masturbacji. Wychowujemy ją po katolicku, i ona chętnie się stosuję do religii. Wiemy, że popełniła lub popełnia co gorsze ciężki grzech. Powiedziałam o tym mężowi, mąż się zezłościł. Pomyslał i wymyślił, córce "karę" ale to dla jej dobra. Nakazał córce co niedziele przystępować do komunii świętej, jeśli pójdzie w czasie mszy do spowiedzi, znaczy to jedno, że zgrzeszyła, i potem w domu ma karę, zazwyczaj klęczenie i odmawianie modlitw, 2-3 godziny na kolanach, czasem wiecej niż jeden dzień. Córka z nami chodzi na mszę w niedzielę więc dobrze wiemy czy spowiada się czy nie.

Zastanawiam się, czy mąż dobrze robi, i zastanawiam się czy wypadałoby porozmawiać, ale jak? Ona ma 16 lat i nie chce jej zawstydzać, czy to robi nadal i czy jest uzależniona czy nie. Nie wiem co robić, i poprosiłabym osoby wierzące jak rozwiązać ten ciężki problem. Z tego co zauważyliśmy córka chodzi coraz mniej do spowiedzi więc coraz mniej grzeszy.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Marata (2019-03-17 21:53:31)

Odp: Wychowanie po katolicku córki, pytanie do wierzących praktykujących

.

3 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 21:57:12)

Nie, mąż dobrze nie robi. To jakiś terror. Jedyne co osiągniecie w ten sposób to spaczenie córki do własnej seksualności oraz nieufność do was - zamiast porozmawiać o czymś będzie przed wami wszystko skrupulatnie ukrywala. A jak córka zgrzeszy inaczej np oklamie kogoś i będzie musiała iść do spowiedzi to rozumiem że mąż i tak zakłada że się masturbowala i nakłada karę?? Co do kleczenia 2-3 godziny to rozumiem że mąż zdaje sobie sprawę że wychowuje sobie przyszła ateistke z awersja do religii? Jeśli takie jest zamierzenie to jesteście na świetnej drodze. Córka zapewne już teraz nie spowiada się wgl bo wie co ja czeka za chociażby rzucenie okiem w stronę konfesjonalu.
Katolicy a tak niekatolickie podejście że sam Jezus by się za głowę złapał. Autorko interweniuj i to JUŻ!

4 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-03-17 23:48:39)

aldona321x napisał/a:

Pytanie skierowane głownie do wierzących i praktykujących, bo pozostali odpowiedzą raczej, że normalne a my mohery.

Przyłapałam 16 letnią córkę na masturbacji. Wychowujemy ją po katolicku, i ona chętnie się stosuję do religii. Wiemy, że popełniła lub popełnia co gorsze ciężki grzech. Powiedziałam o tym mężowi, mąż się zezłościł. Pomyslał i wymyślił, córce "karę" ale to dla jej dobra. Nakazał córce co niedziele przystępować do komunii świętej, jeśli pójdzie w czasie mszy do spowiedzi, znaczy to jedno, że zgrzeszyła, i potem w domu ma karę, zazwyczaj klęczenie i odmawianie modlitw, 2-3 godziny na kolanach, czasem wiecej niż jeden dzień. Córka z nami chodzi na mszę w niedzielę więc dobrze wiemy czy spowiada się czy nie.

Zastanawiam się, czy mąż dobrze robi, i zastanawiam się czy wypadałoby porozmawiać, ale jak? Ona ma 16 lat i nie chce jej zawstydzać, czy to robi nadal i czy jest uzależniona czy nie. Nie wiem co robić, i poprosiłabym osoby wierzące jak rozwiązać ten ciężki problem. Z tego co zauważyliśmy córka chodzi coraz mniej do spowiedzi więc coraz mniej grzeszy.

2-3 godziny na kolanach... Czy Twój mąż wie, czym to grozi Twojej córce?
Zwyrodnienie stawów kolanowych i torbiele, które usuwa się wyłącznie operacyjnie.
Poza tym, to nie jest kara, a tortury.

No to miłosierdzie u katolibów normalnie mnie rozwala.
Jeśli Wasza młoda ma choć odrobinę oleju w głowie, to przestanie chodzić do spowiedzi niezależnie od popełnionych grzechów. Bo cokolwiek zrobi, pójdzie się wyspowiadać to oprócz pokuty zadanej przez księdza dostanie jeszcze tortury cielesne z Waszej strony. Jak dla mnie to podpada pod torturowanie - ma na celu jedynie uszkodzenie ciała i zadanie bólu.

Tu masz poglądowy artykuł dla laików. nieregulaminowy link

5

Trzeba było nie przyłapywać córki to by nie było problemu. Rolą rodzica nie by za takie czyny karac ani osądzać. Mąż z tych szczupłych? Obżarstwo, alkohol, pycha są mu obce? Postów przestrzega? Jest tym bez grzechu który może pierwszy pidnieść kamień skoro chce innych osądzac i karać?

6

Tak mąż szczupły, przestrzega zasad wiary i omija szerokim łukiem grzechy. Mąż mówi, że nie może dopuścić aby córka popełniała tak ciężki grzech, że wychowanie to całokształt, także w kwestii wiary. Córka nie odważyłaby się na świętkokradztwo, wie czym to grozi. Pokuta zadana przez księdza jest śmieszna zazwyczaj kilka zdrowasiek, kiedys ksiądz zadawał pielgrzymki czy post kilkudniowy o chlebie i wodzie jeszcze mojej mamie, a teraz to śmiech, dlatego mąż wychowuje ją w domu, aby przestała ciężko grzeszyć. Coraz mniej chodzi do do spowiedzi więc kary skutkują.

7

jjbp napisał/a:

Nie, mąż dobrze nie robi. To jakiś terror. Jedyne co osiągniecie w ten sposób to spaczenie córki do własnej seksualności oraz nieufność do was - zamiast porozmawiać o czymś będzie przed wami wszystko skrupulatnie ukrywala. A jak córka zgrzeszy inaczej np oklamie kogoś i będzie musiała iść do spowiedzi to rozumiem że mąż i tak zakłada że się masturbowala i nakłada karę?? Co do kleczenia 2-3 godziny to rozumiem że mąż zdaje sobie sprawę że wychowuje sobie przyszła ateistke z awersja do religii? Jeśli takie jest zamierzenie to jesteście na świetnej drodze. Córka zapewne już teraz nie spowiada się wgl bo wie co ja czeka za chociażby rzucenie okiem w stronę konfesjonalu.
Katolicy a tak niekatolickie podejście że sam Jezus by się za głowę złapał. Autorko interweniuj i to JUŻ!

Córka dobrze wie, że seksualnośc jest piekna ale po slubie z mężem, a jak dostanie obrzydzenia masturbacji to bardzo dobrze, bo to patologiczny czyn, i nie przystoi katoliczce.

8 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 22:22:21)

aldona321x napisał/a:
jjbp napisał/a:

Córka dobrze wie, że seksualnośc jest piekna ale po slubie z mężem, a jak dostanie obrzydzenia masturbacji to bardzo dobrze, bo to patologiczny czyn, i nie przystoi katoliczce.

A katolikowi nie przystoi fizyczne karanie własnego dziecka. To najzwyklejsza przemoc i krzywdzenie. Tyle Ci powiem. To rozumiem nie jest patologiczny czyn?
Co do skuteczności Waszej kary ja już powiedziałam czemu córka mniej chodzi do spowiedzi.

9

jjbp napisał/a:
aldona321x napisał/a:
jjbp napisał/a:

A katolikowi nie przystoi fizyczne karanie własnego dziecka. To najzwyklejsza przemoc i krzywdzenie. Tyle Ci powiem.
Co do skuteczności Waszej kary ja już powiedziałam czemu córka mniej chodzi do spowiedzi.

Jakby oszukiwała toby w ogóle nie chodziła do spowiedzi czy raz na kilka miesięcy, ale jednak chodzi częściej wiec ma grzech, córka wierzy wiec swietokradztwa nie popełni.

Jakie fizyczne? Córka ma się modlić te 2-3 godziny, a modlitwa odbywa sie na kolanach. Jak zabolą kolana trochę to zastanowi się następnym razem czy warto grzeszyc w tak obrzydliwy sposób, i powiem jedno w naszej wierze samogwałt to czyn za który się idzie do piekła, i my w to wierzymy,więc to nie błaha sprawa poza obrzydliwym zachowaniem.

Mąż mówił że jak modlitwy nic nie dadzą, to jest jeszcze psycholog lub seksuaolog katolicki od uzależnien, lub w wakacje, można jeszcze wysłać ją na obóz do siostr zakonnych, dla tak zwanych grzesznych dzieci, tam siostry są surowe, warunki skromne i ciągle pod kontrolą, sypialnia, jedna duża jakby na hali, dużo łożek, nawet prysznice grupowe, wiec nie będzie nawet okazji na grzeszne czyny. Nie chciałabym córki posyłac, ale to mąż decyduje, ja mogę zasugerować lub poprosić aby łagodniej traktował córkę.

10

To jest chyba troll.

Chyba że to jest planowanie przestępstwa. A tu ktoś chory na ciele i umyśle postanowił się do tego przyznać.

Artykuł 207 kk.

Pozdrawiam

11 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 22:38:05)

"Jaka przemoc fizyczna, toż to tylko 3h na kolanach" boże co za absurd. Jeszcze to "ale to mąż zadecyduje ja mogę co najwyżej poprosić" wygląda na to że córka ma jednego rodzica, drugi tylko jakimś tam sporadycznie pojawiającym się cieniem jest.
Też zaczynam myślec że to troll. Jeśli nie to powiem jedno - autorka z chrześcijaństwem ma tyle wspólnego co ja z byciem żabą.

12

Marata napisał/a:

To jest chyba troll.

Chyba że to jest planowanie przestępstwa. A tu ktoś chory na ciele i umyśle postanowił się do tego przyznać.

Artykuł 207 kk.

Pozdrawiam

Kara dla córki modlitwa to przestępstwo ? smile nie rozsmieszaj mnie. Tez nie jestem za tym, i spytałam czy podjąc temat  z córką, może jest uzależniona to potrzebny jej psycholog, tylko czy wypada ją pytac o tak intymne szczegóły?

13

jjbp napisał/a:

"Jaka przemoc fizyczna, toż to tylko 3h na kolanach" boże co za absurd. Jeszcze to "ale to mąż zadecyduje ja mogę co najwyżej poprosić" wygląda na to że córka ma jednego rodzica, drugi tylko jakimś tam sporadycznie pojawiającym się cieniem jest.
Też zaczynam myślec że to troll. Jeśli nie to powiem jedno - autorka z chrześcijaństwem ma tyle wspólnego co ja z byciem żabą.

Modlitwa na kolanach przemoc fizyczna, jak zabroni sie dziecko oglądać telewizje to przemoc psychiczna, jak zabierze smartfona to przemoc psychiczna, wychodzi na to ze juz nie moze byc zadnej kary bo jak nie przemoc fizyczna to psychiczna, moze niech to dzieci wychowuja rodzicow.

14 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 22:46:34)

No to po co nas pytasz o zdanie skoro Ty wszystko masz obcykane i jesteś specjalistka od prawidłowego wychowania?

15

Tak autorko, 2h na kolanach, to przemoc fizyczna i  nie ważne, co córka oprócz tego będzie robić. Jest to znęcanie się psychiczne nad prawie dorosłym człowiekiem.
Jeśli nie radzicie sobie z wychowywaniem dziecka bez stosowania kar cielesnych i przemocy, to potrzebne raczej wam jest skierowanie do psychologa na jakąś ostrą terapię.

I wiem, co mówię, bo wychowuję dwójkę dzieciaków, radzę sobie świetnie bez torturowania ich.

16

Marata napisał/a:

Tak autorko, 2h na kolanach, to przemoc fizyczna i  nie ważne, co córka oprócz tego będzie robić. Jest to znęcanie się psychiczne nad prawie dorosłym człowiekiem.
Jeśli nie radzicie sobie z wychowywaniem dziecka bez stosowania kar cielesnych i przemocy, to potrzebne raczej wam jest skierowanie do psychologa na jakąś ostrą terapię.

I wiem, co mówię, bo wychowuję dwójkę dzieciaków, radzę sobie świetnie bez torturowania ich.

Może trochę masz racji, a co proponujesz?

17

aldona321x napisał/a:
Marata napisał/a:

Napisała Ci co proponuje - psychologa

18

jjbp napisał/a:
aldona321x napisał/a:
Marata napisał/a:

Napisała Ci co proponuje - psychologa

Pytałam co zrobić aby córka zaprzestała grzechu, jakie kroki przyjąć, a nie że nam potrzebny jest psycholog. Chyba,że wysłać córkę, to tak.

19

Na początek psychologa dla Was. Katolickiego.

Przy klasztorach Dominikanów działają poradnie małżeńskie. Proponuję odwiedziny dla całej waszej trójki w jednej z nich.

A dla męża jakaś terapia. Sorry, ale to, co on chce zrobić i jak Ciebie i Waszą córkę traktuje podpada pod jakieś poważne zaburzenie.
Wiara wiarą, ale znęcanie się nad własną rodziną to już inna para kaloszy.

20 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 22:59:20)

Nie pomyślałaś o czymś tak prostym jak rozmowa? Bez oceniania i karania, zwyczajna rozmowa?
Edit. Popieram powyższy post Maraty. Mądra kobieta smile

21

jjbp napisał/a:

Nie pomyślałaś o czymś tak prostym jak rozmowa? Bez oceniania i karania, zwyczajna rozmowa?
Edit. Popieram powyższy post Maraty. Mądra kobieta smile

Przecież spytałam tu na forum czy wypada rozmawiać z córką na ten intymny temat, czy nie zawstydze jej

22

Marata napisał/a:

Na początek psychologa dla Was. Katolickiego.

Przy klasztorach Dominikanów działają poradnie małżeńskie. Proponuję odwiedziny dla całej waszej trójki w jednej z nich.

A dla męża jakaś terapia. Sorry, ale to, co on chce zrobić i jak Ciebie i Waszą córkę traktuje podpada pod jakieś poważne zaburzenie.
Wiara wiarą, ale znęcanie się nad własną rodziną to już inna para kaloszy.

Ale niby co mąż takiego strasznego chce zrobić? To bardzo dobry cżłowiek

23 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 23:13:59)

Oczywiście że wypada o seksualności z dzieckiem rozmawiac. Jest to element wychowania jak każdy inny.
...
Psycholog dla męża w kwestii metod wychowawczych opartych na przemocy.

24

jjbp napisał/a:

Oczywiście że wypada o seksualności z dzieckiem rozmawiac. Jest to element wychowania jak każdy inny.

Tak o skesualności, o seksie chorobach przenoszonych płciowo, ale o masturbacji i pytac czy uzależniona czy nie czy robi to czy cześto to trochę chyba nie na miejscu dla rodzica?

25 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 23:21:13)

aldona321x napisał/a:
jjbp napisał/a:

Tak o skesualności, o seksie chorobach przenoszonych płciowo, ale o masturbacji i pytac czy uzależniona czy nie czy robi to czy cześto to trochę chyba nie na miejscu dla rodzica?

Ale czym niby jest masturbacja jak nie elementem seksualności? Nie rozumiem czemu to rozgraniczasz.
Skoro uważasz ze tematu masturbacji rodzic nie powienien poruszać to bądź konsekwentna i całkiem się od tematu odetnij. Jeśli Twoja rola nie jest z córką o czymś porozmawiać to tym bardziej nie jest Twoja rola to karać, tak na logikę. Rozumiesz o co mi chodzi?

26

jjbp napisał/a:
aldona321x napisał/a:
jjbp napisał/a:

Ale czym niby jest masturbacja jak nie elementem seksualności? Nie rozumiem czemu to rozgraniczasz.
Skoro uważasz ze tematu masturbacji rodzic nie powienien poruszać to bądź konsekwentna i całkiem się od tematu odetnij. Jeśli Twoja rola nie jest z córką o czymś porozmawiać to tym bardziej nie jest Twoja rola to karać, tak na logikę. Rozumiesz o co mi chodzi?

Oczywiście, tylko nie chciałam córki zawstydzac, wiadomo, że córki łatwiej powiedza matce o współzyciu czy antykoncepcji niż o masturbacji, nie słyszałam aby jakas córka matce się przyznała, a o stracie cnoty mówią, i nie chciałam zawstydzac córki po prostu. A że żle robi i grzeszy to inny temat, reagowałabym tak samo jaky uprawiała seks przedmałżenski nawet jakby miała 20 lat, oczywiście bez kar, ale np na nasze wsparcie chocby finanoswe nia miałaby co liczyć, czy musiałaby by sie wyprowadzić jakby sypiała z chłopakiem bez ślubu. Mam w domu zasady i sie ich trzymamy.

27 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 23:28:04)

No cóż jeśli mnie pytasz to jedyny sposób wpłynięcia na córkę to rozmowa i przedstawienie swoich racji czemu uważasz że to złe i czemu odradzasz jej masturbacje. Musisz się liczyć z tym że córka zrobi co chce ale to jest jedyna szansa że ona Twoje racje przyjmie. Karaniem fizycznym nic nie zmienisz, a jedynie ją skrzywdzisz i zrazisz do siebie i wszystkiego co mówisz.

28

jjbp napisał/a:

No cóż jeśli mnie pytasz to jedyny sposób wpłynięcia na córkę to rozmowa i przedstawienie swoich racji czemu uważasz że to złe i czemu odradzasz jej masturbacje. Musisz się liczyć z tym że córka zrobi co chce ale to jest jedyna szansa że ona Twoje racje przyjmie. Karaniem fizycznym nic nie zmienisz, a jedynie ją skrzywdzisz i zrazisz do siebie i wszystkiego co mówisz.

To już jakas myśl, nie pytac jej czy robi tylko ogólnie powiedziec o samogwałcie, że to jest złe niemoralne, i grzeszne nie wypytywac ją o nic, i zobaczymy, jak dalej będzie chodzić do spowiedzi to psycholog dla niej i terapia od uzależnien, bo bedzie znaczyło ze ma z tym problem.

Już jakiś konkret, dziekuje za mysl smile

29

Jeśli ten watek nie jest prowokacją, to krzywdzicie dziecko i wichrujecie mu psychikę.

Wiara ( i modlitwa) powinna się opierać na milosci, a nie karach, przymusie i szpiegowaniu. Masakra.
Doprowadzisz do tego, ze corka odwroci się i od was i od wiary w przyszłości i będzie ja kojarzyć z narzucaniem woli, lękiem i przemocą.

30 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-17 23:34:29)

Aldona proszę bardzo mam nadzieję że coś się w Twoim I męża podejściu zmieni

Benita72 napisał/a:

Jeśli ten watek nie jest prowokacją, to krzywdzicie dziecko i wichrujecie mu psychikę.

Wiara ( i modlitwa) powinna się opierać na milosci, a nie karach, przymusie i szpiegowaniu. Masakra.
Doprowadzisz do tego, ze corka odwroci się i od was i od wiary w przyszłości i będzie ja kojarzyć z narzucaniem woli, lękiem i przemocą.

Preach!!!!

31 Ostatnio edytowany przez Monoceros (2019-03-18 00:15:48)

po pierwsze to:

i potem w domu ma karę, zazwyczaj klęczenie i odmawianie modlitw, 2-3 godziny na kolanach, czasem wiecej niż jeden dzień

JEST PRZEMOC

a po drugie, gratulacje, córka właśnie uczy się was oszukiwać i to na WASZE życzenie. Być może tego nie robi - bardzo mało pradwopodobne, to jest POPĘD, a nie decyzja czy zjem czekoladę czy jogurt. Bardziej prawdopodobne, że albo spowiada się w inne dni, chodzi od innego kościoła, albo -  co jeszcze bardziej prawdopodobne, ze strachu przed waszą karą, przystępuje do komunii z grzechem. Piękne wychowanie w wierze, gratulacje.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

32 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-18 02:24:54)

aldona321x napisał/a:

To już jakas myśl, nie pytac jej czy robi tylko ogólnie powiedziec o samogwałcie, że to jest złe niemoralne, i grzeszne nie wypytywac ją o nic, i zobaczymy, jak dalej będzie chodzić do spowiedzi to psycholog dla niej i terapia od uzależnien, bo bedzie znaczyło ze ma z tym problem.

Już jakiś konkret, dziekuje za mysl smile

Aldona dopiero zorientowałam się że nie dopisałam tego w poprzednim poście - ja myślę że Ty musisz zdać sobie sprawę nie tylko z tego, że powinnaś że swoim dzieckiem rozmawiac zamiast zadawać mu kary fizyczne co przestać wybielac męża. Kieruje się on pokretna logiką ale jestem w stanie jakoś tam uwierzyć że ma dobre intencje ale egzekwuje je w sposób absolutnie niedopuszczalny na co Ty swoją biernoscia wyrazasz zgodę. I jeśli uważasz, że córka potrzebuje psychologa w kwestii masturbacji to uwierz ze Twój mąż potrzebuje go po stokroć bardziej od niej. Mam nadzieję że to zauważysz

33 Ostatnio edytowany przez Lagrange (2019-03-18 07:42:55)

aldona321x napisał/a:

Pamiętasz historię Samarytanki którą Jezus spotkał przy studni? Nie miała męża, bo tych pięciu których miała nie było jej mężami. A prostytutki, celników, złodziei?
Ilu z nich dostało pokutę? Zawstydzenie i słowa idź i nie grzesz więcej. To była kara wymierzana przez Boga.
Moze słyszałaś o Judaszu? Wydał Pana Jezusa na śmierć. A ten wiedząc co się stanie, nie ukarał go. To miłość Pana Jezusa doprowadziła do tego że Judasz się powiesił. Pan Jezus obudził w nim Ducha Świętego, a wyrzuty sumienia nie dały mu dalej żyć.
Pamiętasz Szymona zwanego Piotrem? "Jeszcze przed świtem trzy razy się mnie zaprzesz". I co? Kazał mu klęczeć na grochu? Nie, Pan Jezus wybaczył mu zanim ten zdążył zgrzeszyć.
Kimże jesteś ty albo twój mąż, że uzurpujecie sobie prawo do wymierzania kar większych niż te nakładane przez samego Boga? Jak myślisz czemu księża zadają pokuty w postaci różańca, zdrowasiek, czy kwadransa przed Najświętszym Sakramentem? Może dlatego że Kościół po wiekach ciemnoty zrozumiał wreszcie że wymuszona wiara to nie wiara? Jeśli chcecie aby córka zaprzestała grzesznych praktyk, to jedyne co możecie, to z miłością wytłumaczyć jej na czym polega zło jej postępku i dlaczego nie warto grzeszyć.
Terror to najlepsza droga do tego aby znienawidziła was, Kościółvi wreszcie okrutnego Boga. Wy nie jesteście chrześcijanami, nie jesteście nawet katolikami.

34 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2019-03-18 10:22:32)

podejrzewam, że ten wątek to prowokacja. Temat z masturbacją, grzechem i spowiedzią ciągle się powtarza. Ktoś tu ewidentnie sobie troluje smile

35

Tym razem to chyba mama Givemesun się odezwała wink

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

36

santapietruszka napisał/a:

Tym razem to chyba mama Givemesun się odezwała wink

to wkrótce tata założy kolejny temat...

37

Nawet, jeśli watek jest prowokacją, to jest wazny i porusza ważne kwestie.

Moim zdaniem takie historie się zdarzają częściej niż się wam wydaje, koleżanki.

38

Benita72 napisał/a:

Moim zdaniem takie historie się zdarzają częściej niż się wam wydaje, koleżanki.

To niestety prawda. Często słyszy się nadinterpretacje Pisma Świętego, często ludzie podający się za wierzących zieją taka nienawiścią, że Chrystus mógłby nad nimi tylko zapłakać, często mówi się, nie bez racji o katotalibach.
To trochę jak z komunizmem. Sama idea jest w porządku, ale jak ją zinterpretowano, to wielu z nas doświadczyło na własnej skórze.

39 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2019-03-18 15:31:06)

Benita72 napisał/a:

az tak nawiedzone osoby zawsze się zdarzają, ale to margines a nie częste przypadki. Zdecydowana większość, nawet katolików, wykazuje zdrowy rozsądek w kwestii masturbacji (i innych rownie "ciężkich grzechów") czyli po prostu rozumie, że to jest naturalne, zwłaszcza w okresie dojrzewania i nie ma co z tego powodu drzec szat tylko przyjąć, że młody człowiek  dobrze się rozwija i jeśli nie przyjmuje to formy nałogu czy innej manii to dać mu spokój i nie robić z siebie średniowiecznej inkwizycji.
Kazać za kare klęczeć prawie dorosłej pannie bo przyłapało się ją na masturbacji to już śmiech na sali i trudno z powagą traktować ten wątek. To zwykle trolowanie, które ma na celu właśnie ośmieszyć wiarę i wierzacych. Nawet moja tesciowa, która słucha namietnie radia Maryja i modli się 5 razy dziennie, czyli wg niezasciankowej nomenklatury jest klasycznym przykładem  mohera, popukalaby się w głowę, gdyby to poczytała.

40

Zapewne odezwali się w tym wątku osoby niewierzące dla których masturbacja to akt zabawy przyjemności i nic więcej, i stąd oburzenie o co chodzi.

Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż!10- I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.

Oto słowa z Biblii, dla nas wierzących nie jest to zabawa i przyjemność, dla nas to jest cudzołożenie za które po śmierci idzie się do piekła. Rozpusta, puszczalstwo, powagę czynu tego haniebnego mogą zrozumieć tylko prawdziwi wierzący, którzy wierzą w słowa z Biblii, a jak ktoś wierzy, to wie jak obrzydliwy to jest czyn i co za to grozi po śmierci.

Więc prosze zrozumcie powagę sytuacji.

Rozmawiałam z mężem, mąż obiecał, że uzyska informacje o psychologu lub seksuologu katolickim, i wyślemy córkę na rozmowę do niego. Jak uzależnienie to, będzie musiała przejśc terapię, jak robiła to dla zabawy, to trzeba będzie wyciągnąc jakies konsekwencje może obóz latem u siostr o tym co pisałam wczesniej, pomyślimy z mężem. Wcześniej mąż rozmawiał z seksuologiem świeckim online, i powiedział mu, że jak ktoś nie może wytrzymać bez zaspokokojenia seksualnego tak z miesiąc przynajmniej to już jest uzależnienie a nie popęd.

41 Ostatnio edytowany przez Rising_Sun (2019-03-18 16:13:16)

aldona321x napisał/a:

Wcześniej mąż rozmawiał z seksuologiem świeckim online, i powiedział mu, że jak ktoś nie może wytrzymać bez zaspokokojenia seksualnego tak z miesiąc przynajmniej to już jest uzależnienie a nie popęd.

To chyba nie był prawdziwy seksuolog.

Wiara to jedno, ale krzywda którą chcecie/wyrządzacie dziecku to drugie.
" A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." Mat. 7:3–5

Dlaczego nie zwracasz się z tymi problemami na forum katolickim?

42 Ostatnio edytowany przez Arkadiusz Ar (2019-03-18 20:48:45)

Chyba muszę się wypowiedzieć. Więc jestem praktykującym katolikiem, od niedawna zacząłem nawet chodzić codziennie do kościoła bo chcę. Mam 26 lat.
Grzech, który popełnia Twoja córka popełniałem przez ponad 10 lat, więcej niż raz dziennie. Od prawie dwóch lat tego nie robię w ogóle. Nie korzystałem z żadnych terapii, psychologów itd.. bo nie w tym rzecz.
Pierwsza sprawa, która nasuwa mi się na myśl, gdy to przeczytałem. Masz złe relacje z córką. Niestety. Nie umiesz z nią rozmawiać, mąż chyba też. Karanie w ten sposób jest zdecydowanie złe. To co robisz, jest okropne i Was wszystkich oddała od Boga i od siebie. Ciekawe co córka sobie teraz o Was myśli?
Mógłbym dużo o tym pisać, ale na początku zacznijcie wspólnie codziennie odmawiać jedną część różańca. A do kościoła chodźcie osobno, nie wywierajcie na niej presji. Ona sama musi do tego dojrzeć.

43

Współczuję bardzo Twojej córce. Dorasta w fanatyzmie, przemocy i totalnym braku zrozumienia.
Będzie w przyszłości bardzo poranioną kobietą.

Regulamin naszego forum - tu dowiesz się, czego na Forum nie robimy.
Instrukcja Forum - tutaj możesz nauczyć się, jak funkcjonować na Netkobietach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

44

Zacznijmy od tego, ze nie chce mi się wierzyć w to czytam. Jeśli to jest prawda, to ja szczerze współczuję tej dziewczynie i będę się za nią modlić, aby uwolniła się  z tego opętania jakim jest jej rodzinny dom, jeśli tenże sam się nie oczyści.

aldona321x napisał/a:

Coraz mniej chodzi do do spowiedzi więc kary skutkują.

Nie dziwie się mając taki terror religijny w domu, rodem ze średniowiecza. Już się możecie nastawiać, że wkrótce odejdzie w ogóle od kościoła i to będzie Wasza wina.
Czy wiecie, że masturbacja może być reakcją na lęk? To odreagowanie stresu? Ona prawdo podobnie czuje się w domu osaczona, nieszczęśliwa, zalękniona i rozładowanie tego co czuje jest fizjologiczną potrzebą. Poczytajcie o masturbacji z psychologicznego punktu widzenia.

aldona321x napisał/a:

dlatego mąż wychowuje ją w domu, aby przestała ciężko grzeszyć.

Nie wychowuje, a terroryzuje i tresuje jak psa. Wychowanie jest miłością, a gdzie w tym wszystkim jest miłość, o której napisane jest w Biblii?
Wygląda jakby mąż miał jakieś problemy sam ze sobą. Moze męczy go skrupulatyzm, moze fanatyzm, moze choroba psychiczna... nie mnie oceniać, ale to on się powinien zapisać do psychologa-serio!

aldona321x napisał/a:

Nie chciałabym córki posyłac, ale to mąż decyduje, ja mogę zasugerować lub poprosić aby łagodniej traktował córkę.

Czyli mąż żyje zgodnie ze Starym Testamentem -jak rozumiem. Żona nie ma nic do powiedzenia, zrobię po swojemu, bo ja tu rządzę, a zona ma być poddana.

aldona321x napisał/a:

Ale niby co mąż takiego strasznego chce zrobić? To bardzo dobry cżłowiek

Naprawdę w to wierzysz? Bardzo dobry człowiek każe dziecko w ten sposób? Sama klęcz 3 godz i się módl, a zobaczysz jak to jest miło. Modlitwa ma być miłością, a nie karą. Bardzo dobry człowiek to wie.

aldona321x napisał/a:

Oczywiście, tylko nie chciałam córki zawstydzac,

Czy ją zawstydzisz zależy od tego czy sama się wstydzisz. Czy to dla Ciebie temat tabu? Czy Ty umiesz o tym rozmawiać? Jakim tonem, w jakich słowach masz zamiar o tym rozmawiać? Najpierw pomyśl jaki Ty masz do tego stosunek i czy się nadajesz do przeprowadzenia tak poważnej rozmowy.

aldona321x napisał/a:

Zapewne odezwali się w tym wątku osoby niewierzące dla których masturbacja to akt zabawy przyjemności i nic więcej, i stąd oburzenie o co chodzi.

Jestem wierząca, ale w życiu bym tak nie postąpiła jak twój "święty" mąż, bo dziecko mądrze kocham.  Przykazanie miłości mówi: "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" . Po postępowaniu męża łatwo można wywnioskować, ze sam siebie nie kocha dostatecznie mocno, a wiec ma niską samoocenę, a to przerabia się na terapii.
Masturbacja może być reakcja na stres jaki ma w domu, na presję, kontrolę, brak poczucia bezpieczeństwa. Z tego powodu masturbuje się nawet małe dziecko, które nie zna seksualności. Psychologia i fizjologia się kłania! Zacznijcie czytać coś więcej niż tylko Biblię.
Masturbacja nie musi być nałogiem i samogwałtem. Najpierw poznaj przyczyny.

Rising_Sun napisał/a:
aldona321x napisał/a:

Wcześniej mąż rozmawiał z seksuologiem świeckim online, i powiedział mu, że jak ktoś nie może wytrzymać bez zaspokokojenia seksualnego tak z miesiąc przynajmniej to już jest uzależnienie a nie popęd.

To chyba nie był prawdziwy seksuolog.

Moze tak być, bo z tymi online to rożnie bywa. Druga sprawa, ze miał chyba na myśli z m-c dzień w dzień, a nie raz na m-c, a to znaczna różnica.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

45

aldona321x napisał/a:

A Wy z mężem kochacie się rzadziej niż raz a miesiąc? Bo jeżeli częściej, to według słów tego seksuologa, to już jest uzależnienie....

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

46

aldona321x napisał/a:

Normalnie sceny prawie identyczne jak z filmu "Carrie" na podstawie powieści Stephena Kinga, tylko tam psycholem była matka, a tutaj jest nim ojciec. Masakra smile.

47

Mysle, ze ten wpis to prowokacja. Nie chce mi sie wierzyc, ze sa jeszcze rodziny, ktore w taki sposob znecaja sie nad dzieckiem...
A jesli to prawda, to corka osiagajac 18 lat odwroci sie i od Was i od kosciola. Zycze jej z calego serca uwolnienia sie od tej patologi.

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

48

To nie wychowanie katolickie. To terror i sekciarstwo. Tajemnicza75 może mieć rację. Wzmożona masturbacja może być wynikiem lęku.
Skoro padły odwołania do Biblii, ja przypomnę słowa Jezusa. Przykazanie nowe daję wam, byście się wzajemnie miłowali. Tu brakuje miłości do córki. Karanie za grzechy zostawcie Bogu. Wy podejdźcie do córki z miłością.

49

O czym wy piszecie, jaki lęk, jaki strach, gówniara ma wszystko co chce, telefon za ponad 3 tysiące co najmniej raz w tygodniu chodzi z koleżankami do kina, i inne wyjścia do koleżanek, w domu robi co chce, ma swój duży pokój, jej obowiązki to tylko szkoła i dobra nauka, i życie według przekazań religii. Żyje sobie jak pączek w maśle. Po przyłapaniu fakt, ukróciło się jej trochę, ale co w tym złego, mąż kazał jej tylko po spowiedzi modlić się a, że modlitwa odbywa się na kolanach to żadna nowość dla osób wierzących.

Mąż dziś znalazł psychologa katolickiego, i na środę umówił córkę. I ten obóz u sióstr zakonnych mąż mówi że to dobry pomysł. tam tez całymi dniami u sióstr będzie pracowała fizycznie lub modliła i tak na kolanach, bo tak się modli.

Masturbacja to patologia, i do tego grzeszna, seks służy do okazywania miłości, a nie do tak obrzydliwych czynów w samotności.

50

Aldona po co piszesz tu a nie na.katolickim forum? Chociaż tam też pewnie by Cię krytykowali.

51

aldona321x napisał/a:

Mąż dziś znalazł psychologa katolickiego, i na środę umówił córkę. I ten obóz u sióstr zakonnych mąż mówi że to dobry pomysł.

Mam tez nadzieje, ze Wasza corka nie pojdzie za przykladem i nie znajdzie sobie meza - pana i wladce, przy ktorym nie bedzie mogla miec wlasnego zdania, bedzie musiala robic co maz nakaze i myslec wedlug jego schematow... Smutny tu obraz malzenstwa nam przedstawiasz.
A co TY myslisz o tym?
Corka za 2 lata bedzie pelnoletnia. Czy ONA chce jechac na oboz do siostr zakonnych? Rozmawialiscie z nia na ten temat? Bardzo chetnie poznalabym jej zdanie.

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

52

Wiesz Aldona ja od telefonu za 3 tysiące bym wolała rodziców którzy traktują mnie jak człowieka a nie zwierzątko które wymaga tresury a na rozmowę jest za głupie sad

53

aldona321x napisał/a:

O czym wy piszecie, jaki lęk, jaki strach, gówniara ma wszystko co chce, telefon za ponad 3 tysiące co najmniej raz w tygodniu chodzi z koleżankami do kina, i inne wyjścia do koleżanek, w domu robi co chce, ma swój duży pokój, jej obowiązki to tylko szkoła i dobra nauka, i życie według przekazań religii. Żyje sobie jak pączek w maśle. Po przyłapaniu fakt, ukróciło się jej trochę, ale co w tym złego, mąż kazał jej tylko po spowiedzi modlić się a, że modlitwa odbywa się na kolanach to żadna nowość dla osób wierzących.

Mąż dziś znalazł psychologa katolickiego, i na środę umówił córkę. I ten obóz u sióstr zakonnych mąż mówi że to dobry pomysł. tam tez całymi dniami u sióstr będzie pracowała fizycznie lub modliła i tak na kolanach, bo tak się modli.

Masturbacja to patologia, i do tego grzeszna, seks służy do okazywania miłości, a nie do tak obrzydliwych czynów w samotności.

Gratulacje, już nie masz córki.

Regulamin naszego forum - tu dowiesz się, czego na Forum nie robimy.
Instrukcja Forum - tutaj możesz nauczyć się, jak funkcjonować na Netkobietach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

54

aldona321x napisał/a:

powinni Ci trolu internet odłączyć smile

55

adiaphora napisał/a:

powinni Ci trolu internet odłączyć smile

To demon opętany nie popełniający grzechu prawdomówności smile

Posty [ 1 do 55 z 125 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Wychowanie po katolicku córki, pytanie do wierzących praktykujących

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018