Tabletki poronne -żałuje - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Tabletki poronne -żałuje

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Tabletki poronne -żałuje

Witajcie
Domyślam się że po przeczytaniu tego co pisze poleje się fala krytyki...
Jestem z moim chłopakiem ponad rok.Mam 23 lata a On 27.Planujemy zamieszkac razem za 2 albo 3 miesiace a On niedawno zaczał prace.
Miesiac temu zrobiłam test ciążowy-dwie kreski.Następnego dnia ginekolog potwierdził 5 tydzień ciąży.Napisałam o tym chłopakowi który był bardzo zaskoczony.Napisał ze to nie jest dobry czas na dziecko bo mozemy nie dac rady finansowo i bedziemy musieli poświecic zycia dziecku ale w przyszlosci chce miec dziecko.Wapomniał o tabletkach poronnych.W pierwszej chwili pomyślałam sobie-z kim ja sie związałam,chce sie pozbyć naszego dziecka.Po przepłakaniu całej nocy spotkaliśmy sie.Przeczytaliśmy informacje o tabletkach i zamówiliśmy je.Wkrótce przyszły.Rozmawialismy jeszcze raz o tym co zrobic.Powiedział ze noe widzi sie w roli ojca,nie mieszkamy razem,co bedzie gdy wróce do pracy,rodzice nie beda mogli nam pomoc w opiece i finansowo i nie ma innego wyjscia chociaz i tak nie jest do konca pewny.Wziełam tabletki ale po zazyciu pierwszej dopadły mnie ogromne wyrzuty sumienia i przepłakałam pare dni.Kiedy zobaczyłam na usg ta malutka plamle od razu ja pokochałam.Chciałam żeby On tez sie z niej ucieszył,wspomniałam ze widzialam ja na usg,ze je pokochałam i wkrotce bedzie mozna usłyszec jak bije serduszko.Ale podjelismy taka decyzje i wykorzystalismy tabletki.Od tamtego dnia minely 2 tygodnie ale Ja wciaz o tym myśle.Tak bardzo żałuje i chciałabym znowy je zobaczyc na usg,przytulic Je za pare miesiecy.Moze dla mezczyzny na takim wczesnym etapie ciazy to tylko plemnik ale dla Mnie to bylo pozbycie sie czesci mnie.Mysle czy to bylby chłopiec czy dziewczynka chociaz od usg miałam przeczucie że to bedzie chłopiec.Dziwiłam sie kolezanka koedy móeiły ze po jednej w pierwszych wizyt u ginekologa pokochaly juz to swoje maleństwo ale teraz Je juz rozumiem.To byla najtrudniejsza i najbardziej bolesna decyzja jaka musiłam podjac i mam wrazenie ze coraz bardziej jej żaluje.Czasami kiedy patrze na Mojego chlopaka myśle o tym ze teraz bylby to juz poczatek 3 miesiaca i łzy same leca mi z oczu.Wiem co napiszecie...ze jestem okropna i jak moglam tak postapic ale nie musicie.Sama tak myśle o sobie

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Tabletki poronne -żałuje

Bardzo Ci współczuję.

3

Współczuje ci. Ogromny ból cie czeka. Wszelka forma aborcji jest zabójstwem. Jestem całkowicie za życiem bo każdy ma prawo żyć gdy się już począł.

Twoja decyzja była zbyt pochopna. Lepiej było rozstać się z chlopakiem niż zabić własne dziecko.
Teraz bedziesz cierpieć a z czasem możesz nawet znienawidzić chłopaka za to że cie nie wspierał tylko chciał pozbyć się problemu.
Może dojść do tego że po prostu wasz związek rozpadnie się przez śmierć tego dziecka.
Chłopak czerpie przyjemność z seksu ale odpowiedzialności za życie nie chciał wziąć.
Właśnie dlatego dobra jest wstrzemięźliwość seksualna w związkach. Dzisiaj nikt o tym nie myśli. Każdy chce tylko seks uprawiać.
Nie ważne że nie ma się pieniędzy a antykoncepcja jest zawodna. Przecież można dziecko potem zabić.

Nie osądzam cię. Stwierdzam tylko jakie mamy dzisiaj okropne czasy.

Idź do spowiedzi i wyznaj grzech seksu przedślubnego, aborcji farmakologicznej.
Na internecie jest sporo rachunków spowiedzi. Poczytaj z 2 bo nie każdy zawiera wszystkie grzechy.
Wyspowiadaj się z wszystkich grzechów jakie masz. Postanów mocną poprawe. Między unnymi żadnego seksu do ślubu. Przy okazji zobaczysz na czym chłopakowi zależy. Jeśli na tobie uszanuje twoją decyzje a jeśli na seksie bedzie miał pretensje i wszczynał bedzie kłótnie.
Powiedz mu że po tym co się stało nie chcesz seksu. Boisz się że zajdziesz znów w ciąże.

Przejdź na masturbacje jeśli nie bedziesz mogła już wytrzymać. W ciąże od tego nie zajdziesz. Stała się tragedia, ale musisz żyć dalej.

4

Przede wszystkim nie rozpamiętuj tego, stało się i czasu nie cofniesz. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, skorzystaj z pomocy psychologa.

I zadbaj o dobrą antykoncepcję, żeby to się więcej nie powtórzyło.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-03-13 17:09:18)

Ogromnie Ci współczuję. Myślę, że powinnaś porozmawiać o tym z kimś w szczerej, bezpośredniej rozmowie. Piszesz tak, że widać iż podjęłaś tę decyzję wbrew sobie. Obawiam się, że z czasem Twój żal obroci się przeciwko waszemu związkowi.

Oddam cnotę w dobre ręce.

6

Zastanawiam sie czy On chce miec wszystko poukładane zanim bedziemy miec dziecko czy po prostu nie chcial zobowiazan

7

Bardzo Ci współczuję. Ciężko powiedzieć, co czuje Twój chłopak.  Nie wziął na barki odpowiedzialności za swoje czyny. Dziecko tak na prawdę nie jest przeszkodą w " niczym", ale stało się. Chciałaś zadowolić partnera i usunęłaś  jego " problem", bo dla Ciebie problemu nie było.   To nauczka na całe życie. Postępuj w zgodzie ze swoim sumieniem.... Zastanów się teraz czy chłopak daje Ci wsparcie i miłość i czy dojrzał do związku i partnerstwa.  Jak odpowiesz sobie na to pytanie to będziesz wiedziała co zrobić . Miłość nie jest dana nam raz na zawsze . Ściskam cieplutko smile

8

Współczuję, ale nie z powodu twojej decyzji, ale z tego powodu, że jesteś z takim chłopakiem. Musisz mieć świadomość, że w przyszłości, w innej sytuacji też może nie dać ci wsparcia, nie weźmie odpowiedzialności, jeśli tak mu będzie wygodniej. A ty? Zrobisz tak jak on zechce?

9

Ciekawi mnie zdanie mężczyzn na ten temat.Może jakis sie wypowie

10

Jestem jak najbardziej zwolenniczką aborcji na życzenie. Legalnej aborcji. Ale na życzenie kobiety. Nie, bo przyszły tatuś boi się odpowiedzialności. Pomyśl czy on Cię naprawdę kocha? Skoro wymógł na Tobie taką decyzję? Przecież skazał Cię na cierpienie dla własnej wygody. Są kobiety dla, których 2 kreski to ja wyrok śmierci i nie czują się w ogóle na to gotowe, ale dla Ciebie to było dziecko od początku. Jak ktoś kto kocha może kazać dokonać czynu, który był tak bardzo wbrew Tobie?

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

11 Ostatnio edytowany przez Leśny_owoc (2019-03-14 00:54:09)

Amelia2004 napisał/a:

Nie szukaj odpowiedzi jeśli ją znasz. Jesteś za bardzo podatna na zdanie innych skutkiem czego było podjęcie decyzji sprzecznej z Twoim sumieniem. Poważnie się zastanów czy będziesz w stanie stworzyć z Nim związek? Będzie to dla Ciebie niesamowicie ciężkie psychicznie, bo wiesz że nie możesz na Nim polegać. On ma już 27 lat i nie był gotowy na dziecko, myślał tylko o aspekcie finansowym i wygodzie. Rozumiem wszystko można zaplanować, ale życie bywa różne. Zastanów się dobrze... czy nie lepiej odciąć się od tego "związku" i przepracować tę sprawę z prawdziwie bliskimi osobami?
Po Twojej reakcji rozumiem, że nie otrzymałaś od Niego żadnego emocjonalnego wsparcia przed i po dokonaniu aborcji?
Życzę dużo ciepła i odwagi w podejmowaniu decyzji smile. Jeśli nie rozmawiałaś o tym z rodzicami to najwyższa pora. Dodatkowo pójdź do ginekologa na kontrolę.  Żadna aborcja nie jest obojętna jeśli chodzi o organizm kobiety.

12

Amelia2004 napisał/a:

Ciężko się wypowiedzieć, my nie mamy instynktu macierzyńskiego. Po przeczytaniu Twojego posta jednak trochę mnie ruszyło, daje do myślenia. Dlatego aborcja jest tak trudnym tematem. Z jednej strony zawsze uważałem, że jeżeli kobieta uważa, że musi usunąć, to niech to zrobi, ale z drugiej uważam, że powinno się robić wszystko, by jednak urodziła. Ludzie lubią zakazywać innym, ale też niektórzy myślą, że pozwolenie na całkowitą niby wolność we wszystkim przyniesie same dobre efekty, a niekoniecznie.

Mimo wszystko chciałbym też jednak powiedzieć, że ja bym tego chłopaka aż tak nie obwiniał. To była ich wspólna decyzja. I nie można oczekiwać, że on wejdzie w skórę partnerki, a najlepiej jeszcze przewidzi wszystko na ileś tam tygodni do przodu.

Nie_samica napisał/a:

Jak ktoś kto kocha może kazać dokonać czynu, który był tak bardzo wbrew Tobie?

Nie zatruwaj jej, nikt jej do niczego nie zmusił. To był pomysł, na który oboje się zgodzili, a ruszyło autorkę gdy już było trochę za późno.

Myślę, że we dwójkę powinni udać się do specjalisty na rozmowę, tylko nie do końca wiem, czy psychoterapeuci ruszą taki temat.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

13 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-03-14 01:47:16)

Amelia2004 napisał/a:

Amelia2004 współczuję Ci, że musiałaś przez to przechodzić i podejmować taką decyzję. Z drugiej jednak strony jestem ciekaw gdzie kupiłaś te tabletki poronne? Z jakiego źródła one pochodziły ? Następnym razem uważaj gdzie i co kupujesz bo stracisz nie tylko dziecko ale też i zdrowie.

Aha na wczesnym etapie ciąży mówimy zarodek a nie plemnik. wink

Uważam, że będzie Ci ciężko bo jak widać twój partner jest bojaźliwy i niezbyt odpowiedzialny. Skoro pracuje to jakoś byście dali radę. W czasach państwowej pomocy tym bardziej. A tak teraz tylko cierpisz.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

14

Mordimer napisał/a:
Amelia2004 napisał/a:

Amelia2004 współczuję Ci, że musiałaś przez to przechodzić i podejmować taką decyzję. Z drugiej jednak strony jestem ciekaw gdzie kupiłaś te tabletki poronne? Z jakiego źródła one pochodziły ? Następnym razem uważaj gdzie i co kupujesz bo stracisz nie tylko dziecko ale też i zdrowie.

Aha na wczesnym etapie ciąży mówimy zarodek a nie plemnik. wink

Uważam, że będzie Ci ciężko bo jak widać twój partner jest bojaźliwy i niezbyt odpowiedzialny. Skoro pracuje to jakoś byście dali radę. W czasach państwowej pomocy tym bardziej. A tak teraz tylko cierpisz.

Są strony gdzie, gdzie można kupić sprawdzone środki. Oczywiście przez podziemie aborcyjne zdrowia traci wiele kobiet, dlatego zakaz aborcji jest bestialstwem wobec mniej zamożnych i młodych kobiet.

Ale tu nie o tym mowa. Co innego legalna aborcja, a co innego zmuszanie do niej. Dla mnie namawianie do aborcji lub środki manipulacji, by kobieta jej dokonała mimo, że tego nie chce powinny być karalne.

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

15 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-03-14 09:24:33)

Tu nie było zmuszanie do aborcji. To była propozycja, na którą Autorka przystała.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

16

Cyngli napisał/a:

Tu nie było zmuszania do aborcji. To była propozycja, na którą Autorka przystała.

Ja to raczej odebrałam jako namawianie, może nawet manipulację.

Peter Ustinov

17 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-03-14 09:33:16)

Nie_samica napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Tu nie było zmuszania do aborcji. To była propozycja, na którą Autorka przystała.

Ja to raczej odebrałam jako namawianie, może nawet manipulację.

Masz prawo, aczkolwiek ja to widzę inaczej.
Facet powiedział, ze nie jest gotowy na dziecko i że nie będzie ich stać na jego wychowanie. Może to nie manipulacja, tylko fakt.

Autorka mogła rzucić tego gościa i kontynuować ciążę. Podjęła decyzję. Jedyne, co można tu doradzić, to wizytę u specjalisty, zadbanie o antykoncepcję i nauczenie się asertywności, żeby w przyszłości taka sytuacja nie powtórzyła się.

18

Współczuje trzymaj sie ! To była Wasza wspólna decyzja. Najlepiej nie rozpamiętuj tego... życie toczy sie dalej .

19

Dziekuje Wam za odpowiedzi.Potrzebowałam sie komus wygadać.Za pare dni czeka mmie wizyta u lekarza i po niej chciałam pogadac z Moim chłopakiem ale niestety akurat tego dnia oddaje sie swojemy hobby wic zostaliście mi Wy

20 Ostatnio edytowany przez sunrider (2019-03-15 04:26:11)

Hej, współczuję sad
I przykro mi ale raczej bądź przygotowana na to, że związek z tym gościem się skończy. Bo to zawsze będzie między wami. A jak się skończy to zostaniesz z tym sama, bo gość zadbał o swoją wygodę i po tym jak znikniesz z jego życia nie poświęci nawet chwili żeby o tym pomyśleć.

21

Nie_samica napisał/a:

Jestem jak najbardziej zwolenniczką aborcji na życzenie. Legalnej aborcji. Ale na życzenie kobiety.

Co za hipokryzja... A niby dlaczego o dokonaniu bądź nie dokonaniu aborcji ma decydować tylko, wyłącznie kobieta? Pomijając już że dziecko to trzecia, odrębna istota, to raczej jego poczęcie nie jest sprawą wyłącznie kobiety. Niby czemu facet, który nie chce bądź chce być ojcem nie miałby nic do powiedzenia? W końcu ta sprawa dotyczy i jego.

W tym przypadku prędzej byłbym za legalną aborcją, ale wyłącznie na życzenie obu stron: Jeśli jedna się nie zgadza, to nie odbywa się.
Wyjątek stanowiłyby tylko 3 wiadome sytuacje.

Prawdziwa przyjaźń damsko-męska istnieje tylko między bratem i siostrą oraz między gejem i lesbijską.

22 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-15 10:01:11)

X77 napisał/a:
Nie_samica napisał/a:

Jestem jak najbardziej zwolenniczką aborcji na życzenie. Legalnej aborcji. Ale na życzenie kobiety.

Co za hipokryzja... A niby dlaczego o dokonaniu bądź nie dokonaniu aborcji ma decydować tylko, wyłącznie kobieta? Pomijając już że dziecko to trzecia, odrębna istota, to raczej jego poczęcie nie jest sprawą wyłącznie kobiety. Niby czemu facet, który nie chce bądź chce być ojcem nie miałby nic do powiedzenia? W końcu ta sprawa dotyczy i jego.

W tym przypadku prędzej byłbym za legalną aborcją, ale wyłącznie na życzenie obu stron: Jeśli jedna się nie zgadza, to nie odbywa się.
Wyjątek stanowiłyby tylko 3 wiadome sytuacje.

Okej - jak mężczyzna się nie zgadza to mogę mu oddać, niech on donosi
Gdyby sprawa dotyczyła tylko posiadania owego urodzonego już dziecka to bym się z Tobą zgodzila. W grę wchodzi niestety też ciąża. Stąd uważam, że o ile absolutnie nie należy ojca dziecka całkiem odsuwac od takiej decyzji o tyle mimo wszystko ostateczna decyzje powinna podjąć osoba w której ten zarodek się rozwija

23

Zgadzam się z Tobą, jjbp.

Przecież posiadanie dziecka to nie tylko fakt, że po 9 miesiącach pojawia się ono na świecie. W między czasie jest przecież często źle znoszona przez kobietę ciąża i traumatyczny poród (nie pisze, że zawsze, często jednak tak jest). Oczywiście kobieta powinna skonsultować taką decyzję z ojcem dziecka, aczkolwiek ostateczna decyzja powinna należeć do kobiety.
Bo jak to ma w końcu wyglądać? Facet chce i kobieta ma mu rodzić? Nieważne, że będzie wymiotować, kręgosłup zacznie odmawiać posłuszeństwa, ciało diametralnie się zmieni, hormony będą szaleć, pęknie krocze, rozetną brzuch itd. A co jeśli kobieta nie jest gotowa nie tylko na samo posiadanie dziecka, ale także na wszelkie następstwa ciąży i porodu?

Autorko, być może podjęłaś decyzję przytłoczona strachem, który Twój partner potęgował. Jednak to się już wydarzyło, czasu nie cofniesz. Musisz teraz być silna i żyć dalej. Jeśli będziesz chciała los obdarzy Cię dzieckiem. Może z kimś, kto również będzie go chciał.

Gdybym nie była gotowa nie tylko na posiadanie dziecka, ale także i ciążę i poród dokonałabym aborcji. Oczywiście jeśli nie byłabym gotowa to skorzystałabym z antykoncepcji, jednak w życiu różnie bywa i czasami i ona zawodzi.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Tabletki poronne -żałuje

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018