Pierwsza wizyta u ginekologa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Pierwsza wizyta u ginekologa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Pierwsza wizyta u ginekologa

Witam!
Mam 17 lat i od 10 roku życia miesiączkuje. Miewam bardzo bolesne miesiączki i zdarzają mi się krwawienia pomiędzy miesiączkami. Od dawna planuję iść  do ginekologa ale dość wcześnie zaczęłam współżycie  (nadal mam tego samego partnera) i boję się że gdy dowie się o tym ginekolog wyśmieje mnie. Dodatkowo chcialabym zaczac brać tabletki anty ale nie chcę aby dowiedziała się o tym moja mama. Stąd też  moje pytanie czy mogę iść do ginekologa sama oraz czy lekarz zapyta od jakiego czasu współżyje? Zdarzyło się wam, że powiedział coś obraźliwego?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2019-01-29 06:23:39)

Odp: Pierwsza wizyta u ginekologa

Forum jest dla pełnoletnich.

Ginekolog nie zapyta Cię, od jakiego czasu współżyjesz, ale na wizytę musisz iść z rodzicem. To, czy rodzic wyjdzie w czasie badania czy już w czasie wywiadu zależy od lekarza.
Nie brałabym tabletek w Twoim wieku. Za duża bomba hormonalna dla organizmu, który jeszcze się rozwija.

edit. Porządny ginekolog przy okazji tabletek zleci też trochę badań z krwi wink to już po badaniach można się zorientować,jaki jest cel wizyty.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Tabletki w wieku 17 lat yikes to straszne w tak młodym wieku się faszerować, tym bardziej ze raczej nie uprawiacie seksu codziennie skoro mieszkasz z rodzicami więc lepiej w tych chwilach uniesienia korzystać z tradycyjnej prezerwatywy jednak pamiętaj ze i tak należy uważać. Bardzo wcześnie zaczęłaś współżyć i jeśli wstydzisz się przed mama to poczekaj na pełnoletniość, to tylko rok i koniecznie się zbadaj bo tak wczesne rozpoczęcie współżycia może być przyczyną rożnych powikłań zdrowotnych. Ja pamiętam ze na pierwszej wizycie lekarz pytał mnie od jakiego wieku współżyje.

4

Tak jak koleżanki wczesniej ci mówiły, tabletki antykoncepcyjne to nie zbyt dobre rozwiązanie. hmm
Przy bolesnych miesiaczkach warto iść do lekarza! Wiem to z własnego doświadczenia. Lekarz równie dobrze aby wyregulowac Twoje cykle, pozbyć się bólu może sam zaproponować terapie hormonalna wink pozdrawiam Iza

5

1. Lekarz zapyta Cię, czy współżyjesz, od kiedy i jak często. Na pewno Cię nie wyśmieje.
2. Możesz iść sama na wizytę, ale tabletek Ci nie zapisze bez zgody rodzica/prawnego opiekuna, gdyż jesteś niepełnoletnia.

Na Twoim miejscu pogadalabym z mamą, niech idzie z Tobą, bolesne i nieregularne miesiączki to wystarczający powód.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Pierwsza wizyta u ginekologa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018