Czy nagość to grzech? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czy nagość to grzech?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Czy nagość to grzech?

Takie pytanie, czy nagość jest grzechem? Gdy przed ślubem dziewczyna jest u chłopaka, chłopak wychodzi przykładowo spod prysznica idzie do swojego pokoju gdzie jest dziewczyna i przebiera się przy niej? Niekoniecznie gdy jest w pełni nagi, a ona widząc go podnieci się jego nagim lub prawie nagim ciałem? Lub odwrotna sytuacja gdy to chłopak widzi dziewczynę która przy nim się przebiera, jest tylko kontakt wzrokowy, czy takie coś jest grzechem?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy nagość to grzech?
poliste napisał/a:

Takie pytanie, czy nagość jest grzechem? Gdy przed ślubem dziewczyna jest u chłopaka, chłopak wychodzi przykładowo spod prysznica idzie do swojego pokoju gdzie jest dziewczyna i przebiera się przy niej? Niekoniecznie gdy jest w pełni nagi, a ona widząc go podnieci się jego nagim lub prawie nagim ciałem? Lub odwrotna sytuacja gdy to chłopak widzi dziewczynę która przy nim się przebiera, jest tylko kontakt wzrokowy, czy takie coś jest grzechem?

Grzech - to świadome i dobrowolne działanie lub jego brak (grzech zaniechania), bądź też postawa, która stoi w sprzeczności z nakazami Boga lub bogów danej religii.
Czy taka sytuacja to cudzołóstwo?
Cudzołóstwo - akt współżycia płciowego osób, z których przynajmniej jedna jest związana małżeństwem z inną osobą i było ono znane znacznie przed Chrystusem.
Małżenstwo - Dopiero sobór Trydencki 1545-1563 ustali dogmat że małżeństwo jest sakramentem.

3

Tak ciało to świętość. Ale zostało stworzone do uprawiania przyjemności też między innymi.  Opisywana jest miłość cielesna również w innych świętych księgach. Jeżeli oddajemy swoje ciało pod władanie instytucji kościelnych, które niby lepiej wie jak nim się posługiwać to jest dla mnie obrzydliwe.

Poznawanie ciała podnosi również naszą świadomość. I reakcja fizjologiczna to reakcja fizjologiczna - jak niby nad nią panować? To grzech, że ktoś ma reakcje czy jak kto woli erekcję na widok przypadkowej dziewczyny? ^^

4

Finessie napisał/a:

Poznawanie ciała podnosi również naszą świadomość. I reakcja fizjologiczna to reakcja fizjologiczna - jak niby nad nią panować? To grzech, że ktoś ma reakcje czy jak kto woli erekcję na widok przypadkowej dziewczyny? ^^

Przecież możemy nad tym zapanować. Nie jesteśmy zwierzakami.
Piękne kobiety chodzą po ulicach i jakoś nie widziałem tłumu facetów z erekcją biegnących za nimi. smile
Wszystkiego w życiu musimy się nauczyć. Może o tym już zapomniałaś, ale uczyliśmy się chodzić, mówić, nie sikać w pieluchę. Tak samo możemy się nauczyć panować nad erekcją. smile

5

Wszystkiego w życiu musimy się nauczyć. Może o tym już zapomniałaś, ale uczyliśmy się chodzić, mówić, nie sikać w pieluchę. Tak samo możemy się nauczyć panować nad erekcją. smile

Balin, To było bardziej żartobliwe z mojej strony, bo wciąż cielesność jest kojarzona z grzesznością. A tak bardziej z pragmatycznej strony - jak mają ludzie siebie pokochać skoro nie kochają swojego ciała i jego naturalnych potrzeb? Nie mówię tu o niekontrolowanym wyżywaniu się tylko o zdrowym podejściu.
Moim zdaniem próba sztucznego panowania nad czymś co jest naszą naturą może prowadzić do psychicznych zaburzeń.

Finessie napisał/a:

Balin, To było bardziej żartobliwe z mojej strony, bo wciąż cielesność jest kojarzona z grzesznością.

A w jakiej to religii nagość jest grzesznością.???

No chyba nie w chrześcijaństwie. Można sobie obejrzeć freski Michała Anioła w słynnej Kaplicy Sykstyńskiej ile tam nagości big_smile

7 Ostatnio edytowany przez Alex400 (2019-10-26 02:09:23)

Odnowie temat - Chrześcijaństwo jest najbardziej opresywną religią jeżeli chodzi o nagość, znam ludzi z kręgów Ewangelicznych Chrześcijan którzy nie chodzą np na BASEN ponieważ tam są prawie półnagie kobiety i wzbudza to w nich poządliwość ciała . W Katolicyzmie też są takie nurty, Grecy naturalnie traktowali nagość itp, to nie znaczy że biegali nago po ulicach, ale naturalnie do tego podchodzili, Katolicyzm i Purytanizm Wiktoriańsko-Protestancki uważał że cielesność jest grzeszna , także nie do końca zgodzę się z kolegą -zwyczajny gość - że chrystianizm akceptuje w pełni nagość, nie widziałem np Zielonoświatkowca, Św Jehowy lub Katolika ze wspólnoty OAZA -Odnowa w Duchu Św - żeby poszedł na plaże Nudystów lub do klubu nocnego popatrzeć sobie na Nagą tańczącą kobietę - dla nich takie miejsca to zepsucie i grzech i nagość tańczącej kobiety nagiej uważają ze zboczenie - także nie w pełni akceptują nagość, Grek niechrześcijanin, hindus nie mieli z tym problemu, zresztą są Światynie Hinduskie które przedstawiają POZYCJE SEKSUALNE i nikogo to nie gorszy .

Człowiek jest wewnętrzną tajemnicą

8

Ja jestem po Oazie i nie przeszkadza mi ani plaza nudystow ani nocny klub. Do tego drugiego bym nie poszla, ale przez wzglad na to ze nie pije bardziej niz przez nagie kobiety smile

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

9

Alex400 żyjemy na takim poziomie rozwoju, że trudno jest rozdzielić kwestie kulturowe od religijnych. Chrześcijanin z Indii, to ktoś zupełnie inny niż chrześcijanin z Polski. smile

10

Ciało nie może być grzechem, bo musimy się kąpać, żeby zachować higienę. Musimy też się prysznicować przed wejściem na basen, takie są zasady higieny.

11 Ostatnio edytowany przez Excop (2020-03-01 09:24:10)

poliste napisał/a:

Do inauguracji się odniosę.
Samo przebywanie z partnerką/ partnerem  bez zaślubin, grzechem nie jest?
Pytanie warte Dulskiej. Naszej geniuszki, Gabrieli Zapolskiej. smile

facet po przejściach

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czy nagość to grzech?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018