Feministyczne Perełki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 76 ]

Temat: Feministyczne Perełki

Zobaczyłem poniższy filmik na youtube i nie mogłem się powstrzymać od śmiechu.  Feministka oskarżyła mężczyznę o gwałt ponieważ on uratował ją od utonięcia gdy była pod wodą nieprzytomna.  "Gwałt" polegał na tym, że on miał czelność bez jej zgody (była nieprzytomna) rozporządzać jej ciałem.  Ona ma nadzieje że ten mężczyzna dostanie 10 lat za kratkami za to co jej zrobił.  Bezcenne!

A Man Saved Me From Drowning, But Now I Am Suing Him For Rape Because He Touched Me

Z wyjątkiem dzieci, każdy ma takie życie na jakie zasługuje.
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Olinka (2019-02-25 17:47:57)

Odp: Feministyczne Perełki
KaktusTX napisał/a:

Zobaczyłem poniższy filmik na youtube i nie mogłem się powstrzymać od śmiechu.  Feministka oskarżyła mężczyznę o gwałt ponieważ on uratował ją od utonięcia gdy była pod wodą nieprzytomna.  "Gwałt" polegał na tym, że on miał czelność bez jej zgody (była nieprzytomna) rozporządzać jej ciałem.  Ona ma nadzieje że ten mężczyzna dostanie 10 lat za kratkami za to co jej zrobił.  Bezcenne!

A Man Saved Me From Drowning, But Now I Am Suing Him For Rape Because He Touched Me

[nieregulaminowy link]
Wystarczająco pracowity, aby z czeluści internetu wygrzebać tego starego orzecha, ale jednocześnie leniwy na tyle, żeby nie sprawdzić prawdziwości tej historii... Skoro potwierdza ona Twoje wyobrażenia na temat kobiet i feministek, to musi być prawdziwa!
Kompromituj się dalej. W końcu to też jakiś rodzaj rozrywki przedświątecznej dla innych... Serię tą nazwiemy jednak "Kaktusowe perełki".

3

A mało to takich głupich akcji się dzieje? Jest tego tyle, że ciężko się już połapać co jest prawdziwe, a co nie;).

Podobasz mi się.

4

Burzowy napisał/a:

A mało to takich głupich akcji się dzieje? Jest tego tyle, że ciężko się już połapać co jest prawdziwe, a co nie;).

Gdyby takich akcji było wiele, nie byłoby problemu ze wskazaniem prawdziwej historii. A tymczasem biedny Kaktus musiał przegrzebać się przez internetową masę po to, by dotrzeć do fejków tworzonych przez mężczyzn, dla mężczyzn. Jest zapotrzebowanie na mizoginię, to jest i podaż...
Kaktusik myślał, że znalazł kompromat i natychmiast postanowił przybiec na kobiece forum, żeby naskarżyć i podzielić się swoimi "bezcennymi" wrażeniami. No to się podzielił. Zgadzam się, że wrażenia rzeczywiście bezcenne big_smile

5

W dobie gynocentryzmu mizoginia nie istnieje, jest wciskana wszystkim na zasadzie mechanizmu obronnego. To jak rzucenie jednego faceta innym na pożarcie. To, że ktoś sobie ponarzeka w necie o niczym nie świadczy. Do kobiet nikt nie strzela. Ba, wszyscy Was na rękach próbują raczej nosić, więc wyluzuj i nie przejmuj się głupotami. Tych akcji jest pierdylion, sam mógłbym zapodać tego mnóstwo, ale nie będę tego robił, bo po co psuć atmosferę, szczególnie na damskim forum.

Podobasz mi się.

6

Burzowy napisał/a:

W dobie gynocentryzmu mizoginia nie istnieje, jest wciskana wszystkim na zasadzie mechanizmu obronnego. To jak rzucenie jednego faceta innym na pożarcie. To, że ktoś sobie ponarzeka w necie o niczym nie świadczy. Do kobiet nikt nie strzela. Ba, wszyscy Was na rękach próbują raczej nosić, więc wyluzuj i nie przejmuj się głupotami. Tych akcji jest pierdylion, sam mógłbym zapodać tego mnóstwo, ale nie będę tego robił, bo po co psuć atmosferę, szczególnie na damskim forum.

Tak, a wczoraj to taaaaakiego jelenia widziałam!
Nie krępuj się i podawaj potwierdzone informacje na poparcie swoich tez, a jeśli nie chcesz tego robić, to wsadź sobie swoje tezy.

Zanim z Kaktuskiem zaczniecie „zapodawać”, dodam infografikę tak, żeby każdy wiedział z jakiego rodzaju contentem mamy tu do czynienia
https://media1.giphy.com/media/nKN7E76a27Uek/giphy.gif?cid=3640f6095c1ff9aa64414f72590b1842

7 Ostatnio edytowany przez jjbp (2018-12-24 01:15:27)

Ja tam uważam że bardziej psujemy atmosferę na damski forum rzucając co to kobiety niedobrego mężczyznom nie zarzucają nie podając na to żadnych źródeł (sama chętnie zobaczę jeśli jest tak jak mówisz).
Czemu wgl ten wątek ma służyć? Co z niego ma wynikać poza prowokacja i ponarzekaniem sobie ze istnieją głupie przypadki i głupie kobiety. Owszem istnieją tak samo jak głupi mężczyźni. Potwierdzona informacja. Coś jeszcze?

8

Prawdziwe ruchy feministyczne od początku były szkalowane i ośmieszane. Chodzi o to, że w kobietach drzemie olbrzymia siła. I ta siła nie może zostać dopuszczona do głosu, bo zachwiałaby systemem. Tak naprawdę przeciwnikami feminizmu nie są mężczyźni, a feminizm nie jest wrogiem mężczyzn.

Kluczowe słowo to "system".

9 Ostatnio edytowany przez zwyczajny gość (2019-01-19 16:12:28)

uzytkownik444 napisał/a:

Prawdziwe ruchy feministyczne od początku były szkalowane i ośmieszane. Chodzi o to, że w kobietach drzemie olbrzymia siła. I ta siła nie może zostać dopuszczona do głosu, bo zachwiałaby systemem. Tak naprawdę przeciwnikami feminizmu nie są mężczyźni, a feminizm nie jest wrogiem mężczyzn.

Dość dyktatury kobiet smile
https://www.youtube.com/watch?v=yNupy_kHD9c
https://www.youtube.com/watch?v=179sai8vCCo

10

uzytkownik444 napisał/a:

No niestety.  Niektórym slabo przychodzi rozumienie, ze feminizm nie stoi w opozycji do mężczyzn. Boja się go, jak diabel swięconej wody ;P

Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo..

11

Benita72 napisał/a:
uzytkownik444 napisał/a:

No niestety.  Niektórym slabo przychodzi rozumienie, ze feminizm nie stoi w opozycji do mężczyzn. Boja się go, jak diabel swięconej wody ;P

Szkoda że najczęściej faceci dostają rykoszetem od tego feminizmu, więc bym polemizował z tą opozycją.

12

TypowyCharlie napisał/a:
Benita72 napisał/a:
uzytkownik444 napisał/a:

Szkoda że najczęściej faceci dostają rykoszetem od tego feminizmu, więc bym polemizował z tą opozycją.

A moglbys rozwinąć, co masz na myśli?

13

TypowyCharlie napisał/a:
Benita72 napisał/a:
uzytkownik444 napisał/a:

Szkoda że najczęściej faceci dostają rykoszetem od tego
feminizmu, więc bym polemizował z tą opozycją.

Nie od "feminizmu" dostają rykoszetem tylko od tych, którzy się pod feminizm podszywają, a celem ich jest skłócenie kobiet i mężczyzn.

Skłóconymi łatwiej się rządzi. Na tym między innymi polega system. W ten sposób wywołuje się wojny, niszczy podstawową komórkę społeczną, czyli rodzinę. Schemat jest prosty i powtarzalny. Wystarczy go widzieć. System działa na szkodę człowieka. Skutecznie.

14

To trochę jak z islamem. Czyli jak ktoś dokona zamachu, to on nie jest Muzułmaninem, bo gdyby nim był, to by tego zamachu nie dokonał. Feminizm miał sens do lat 90-tych. Teraz wypadałoby, żeby faceci zaczęli walczyć o swoje.

Podobasz mi się.

15

W naszym kraju prawdziwy feminizm ma jeszcze dużo pracy do wykonania. Przykładem odbiór propagowanych przeze mnie nauk Betty Dodson na tym forum.

A mężczyźni powinni walczyć o swoje, tak jak każdy. Zwłaszcza z postępującą fizyczną i społeczną kastracją, którą ja też widzę i jestem jej przeciwna.

Ale to nie kobiety niszczą mężczyzn, a system.

16

Co feminizm ma w Polsce do wykonania?

Podobasz mi się.

17

Duzo.

Wspieranie kobiet w trudnych sytuacjach życiowych, edukacja, rozwój tozsamosci płciowej. Docenienie samych siebie w związkach z mezczyzną. Niektóre kobiety tego potrzebują. Walka z przemocą domową.

Poza tym, polski feminizm się podzielil, nie jest już jedorodny.

18

Czy to przypadkiem nie feminizm stara się podnieść świadomość odnośnie przemocy wobec mężczyzn? Za granicą jest to dość widoczne, w Polsce jeszcze nie bardzo więc to bym podała m.in. jako przykład co feminizm ma do zrobienia w Polsce

19

Benita72 napisał/a:

Wspieranie kobiet w trudnych sytuacjach życiowych, edukacja, rozwój tozsamosci płciowej. Docenienie samych siebie w związkach z mezczyzną. Niektóre kobiety tego potrzebują. Walka z przemocą domową.

No ale przecież to wszystko i tak obecnie jest ogromnie bardziej rozwinięte w temacie płci żeńskiej właśnie. Serio potrzebny tu feminizm?

jjbp napisał/a:

Czy to przypadkiem nie feminizm stara się podnieść świadomość odnośnie przemocy wobec mężczyzn?

Szacuje się, że ILOŚCIOWO mężczyzna tej przemocy (domowej) doznaje częściej niż kobieta, ale wiadomo że rzadko kiedy to zgłasza, poza tym to zabawne przecież, że kobieta nęka mężczyznę. Natomiast zauważyłem, że feministki zupełnie tego nie dopuszczają do siebie. Tu na forum są dwie, które z feminizmem bardzo się obnoszą i wydają się być strasznymi mizoandrystkami big_smile.

Jak dla mnie, gdzie nie spojrzeć tam fala hejtu tylko i wyłącznie. Gdzie ten właściwy feminizm, który pozostaje w mniejszości? Chętnie poczytam coś.

Podobasz mi się.

20

Burzowy napisał/a:
Benita72 napisał/a:

No ale przecież to wszystko i tak obecnie jest ogromnie bardziej rozwinięte w temacie płci żeńskiej właśnie. Serio potrzebny tu feminizm?

jjbp napisał/a:

Czy to przypadkiem nie feminizm stara się podnieść świadomość odnośnie przemocy wobec mężczyzn?

Szacuje się, że ILOŚCIOWO mężczyzna tej przemocy (domowej) doznaje częściej niż kobieta, ale wiadomo że rzadko kiedy to zgłasza, poza tym to zabawne przecież, że kobieta nęka mężczyznę. Natomiast zauważyłem, że feministki zupełnie tego nie dopuszczają do siebie. Tu na forum są dwie, które z feminizmem bardzo się obnoszą i wydają się być strasznymi mizoandrystkami big_smile.

Jak dla mnie, gdzie nie spojrzeć tam fala hejtu tylko i wyłącznie. Gdzie ten właściwy feminizm, który pozostaje w mniejszości? Chętnie poczytam coś.

No to poczytaj przykładowo artykuł Betty Dodson: "Betty's response to the vagina monologues".

21

A nie ma w tym świecie czegoś bez vagina albo penis w nazwie? Jakoś źle mi się to kojarzy na tej płaszczyźnie. A wiecie, ja wrażliwy chłopak jestem ;x.

Podobasz mi się.

22 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-21 19:48:58)

Burzowy napisał/a:
jjbp napisał/a:

Bo jest feminizm I "feminizm" mój drogi. Feminizm a nie fanatyzm jak najbardziej zajmuje się przemocą wobec mężczyzn. Nie tylko zresztą, inicjatyw na korzyść mężczyzn jest wiele. Teraz jest natomiast tendencja osmieszenia ruchu że wszystkie feministki to brzydkie singielki-fanatyczki które propaguje wyższość kobiet nad mężczyznami . Każdy ruch jest przez pewne środowiska ośmieszany aby go zdeprecjonowac. To że Ty temu ulegasz to inny temat.
Może podrzucę wieczorem pare źródeł, zobaczę czy będę miała czas bo sesja idzie więc może być ciężko big_smile ale jak serio Ci zależy to znajdziesz sobie sam, w necie jest tego dużo. No chyba że zależy Ci tylko na przepychance zamiast doinformowaniu sie smile

23 Ostatnio edytowany przez Burzowy (2019-01-21 19:49:42)

No właśnie w tym rzecz, że jak sobie znajduję pierwsze większe źródła, to wychodzi na to, że to ten fanatyzm, któremu niby ulegam. Jednak jeżeli trzeba się doszukiwać nie wiadomo gdzie, to znaczy, że coś ewidentnie nie gra.

Podobasz mi się.

24

Burzowy napisał/a:

No właśnie w tym rzecz, że jak sobie znajduję pierwsze większe źródła, to wychodzi na to, że to ten fanatyzm, któremu niby ulegam. Jednak jeżeli trzeba się doszukiwać nie wiadomo gdzie, to znaczy, że coś ewidentnie nie gra.

Pytanie na jakich pierwszych większych źródłach szukasz. To że źródło jest duze to nie znaczy że rzetelne. Trzeba wiedzieć z kim dana witryna / gazeta sympatyzuje, dużo można się z tego dowiedzieć.

25

A patrzyłem przykładowo na fejsbuku. Nie chcę tego reklamować, ale pewne rzeczy bardzo łatwo wyszukać. Nie mam pojęcia zatem na co patrzeć;]. Na pewno ktoś tu coś ciekawego zarzuci, to sobie skorzystam.

Podobasz mi się.

26

Burzowy napisał/a:

A patrzyłem przykładowo na fejsbuku. Nie chcę tego reklamować, ale pewne rzeczy bardzo łatwo wyszukać. Nie mam pojęcia zatem na co patrzeć;]. Na pewno ktoś tu coś ciekawego zarzuci, to sobie skorzystam.

Ja ci "zarzuciłam" i nie chcesz skorzystać.

Dla zachęty: artykuł, który poleciłam jest egzemplifikacją w pigułce, na podstawie jednego zdarzenia medialnego, różnicy między feminizmem, a wojującym fanatyzmem, zawłaszczającym pojęcie feminizm, po to, by tworzyć nienawiść między płciami.

To tylko jedna strona tekstu. Niestety nie jest na "fejsbuku"...

27 Ostatnio edytowany przez Znerx (2019-01-22 19:27:22)

Benita72 napisał/a:

Wspieranie kobiet w ...

Co jest całkowicie sprzeczne z współczesną lewicową narracją. Znaczy używanie słowa "kobieta" i w ogóle podział na płcie. Czysta dyskryminacja i faszyzm. W postępowych krajach zakazano użycia tak stygmatyzujących słów. lol

Już w kilku krajach zakazali używania słów w stylu matka czy ojciec.

28

Znerx napisał/a:
Benita72 napisał/a:

Wspieranie kobiet w ...

Co jest całkowicie sprzeczne z współczesną lewicową narracją. Znaczy używanie słowa "kobieta" i w ogóle podział na płcie. Czysta dyskryminacja i faszyzm. W postępowych krajach zakazano użycia tak stygmatyzujących słów. lol

Tak samo jak gdzieniegdzie nie mówi się juz 'kobiety w ciąży' ale 'ludzie w ciąży' smile

29

CatLady napisał/a:
Znerx napisał/a:
Benita72 napisał/a:

Wspieranie kobiet w ...

Tak samo jak gdzieniegdzie nie mówi się juz 'kobiety w ciąży' ale 'ludzie w ciąży' smile

heh, odrobina konserwatyzmu jeszcze nikomu nie zaszkodzila wink Moze jednak niech kobiety rodzą dzieci, a mężczyznom zostawmy budowanie drzew czy sadzenie domow, albo jakos tak..... ;P

30

jjbp napisał/a:

Teraz jest natomiast tendencja osmieszenia ruchu że wszystkie feministki to brzydkie singielki-fanatyczki które propaguje wyższość kobiet nad mężczyznami . Każdy ruch jest przez pewne środowiska ośmieszany aby go zdeprecjonowac. To że Ty temu ulegasz to inny temat.
Może podrzucę wieczorem pare źródeł, zobaczę czy będę miała czas bo sesja idzie więc może być ciężko big_smile ale jak serio Ci zależy to znajdziesz sobie sam, w necie jest tego dużo. No chyba że zależy Ci tylko na przepychance zamiast doinformowaniu sie smile

Serio? A to czasem nie jest tak, że to same feministki powinny zrobić porządek w swoich szeregach? Po to właśnie, aby do mediów szło coś więcej niż te brzydkie fanatyczki. Nie wiem jak inni Panowie, ale ja osobiście znam dużo ciekawszych form spędzania wolnego czasu, niż przeprowadzanie na własną rękę głęboko zakrojonych badań naukowych nad istotą i prawdziwym duchem feminizmu. Nie czuję, aby było mi to niezbędne do pełni szczęścia. Natomiast jeśli w mediach wszelkiego nurtu, czy to dużego, czy też małego, pod hasłem "feministka" atakuje mnie gruby wrzeszczący babsztyl, to oczywistym jest, że wyrabiam sobie o tym środowisku konkretną opinię, do czego zresztą mam prawo.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

31

CatLady napisał/a:
Znerx napisał/a:
Benita72 napisał/a:

Wspieranie kobiet w ...

https://i.kym-cdn.com/photos/images/original/001/144/327/9ca.jpg
wink

32

uzytkownik444 napisał/a:

W naszym kraju prawdziwy feminizm ma jeszcze dużo pracy do wykonania. Przykładem odbiór propagowanych przeze mnie nauk Betty Dodson na tym forum.

A mężczyźni powinni walczyć o swoje, tak jak każdy. Zwłaszcza z postępującą fizyczną i społeczną kastracją, którą ja też widzę i jestem jej przeciwna.

Ale to nie kobiety niszczą mężczyzn, a system.

A kto ten system tworzy ? Co to jest ten system ?

Moja droga jak mężczyźni zaczną walczyć o swoje to tutaj kamień na kamieniu nie zostanie. Zresztą ani kobietom ani nikomu innemu nie zależy aby mężczyźni się jednoczyli i byli świadomi swojego położenia w społeczeństwie. A wystarczy, że jakiś pogardzany przez społeczeństwo typowy Janusz wyłączy jakiś sterownik sterujący elektrownią. Jakiś Rysio przestanie naprawiać samochody. Zbysio przestanie remontować i budować drogi, mosty, szklane wieżowce. A Zdzisław przestanie kłaść kostkę brukową pod nowy chodnik. Już nie wspomnę o Mirkach, którzy naprawiają rury ciepłownicze albo kanalizacje. Wtedy wrogi mężczyznom FEMINIZM a w szczególności GYNOCETRYZM zniknie w przeciągu jednego góra dwóch dni.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

33

Mam kolejną perełkę:
https://pbs.twimg.com/media/DyT7RL1WoAATVX6.jpg
Ta oto piękna fińska feministka pyta, czy biały heteroseksualny mężczyzna to jeszcze człowiek (wpisz w google by znaleźć cały artykuł)

34

CatLady napisał/a:

Mam kolejną perełkę:
https://pbs.twimg.com/media/DyT7RL1WoAATVX6.jpg
Ta oto piękna fińska feministka pyta, czy biały heteroseksualny mężczyzna to jeszcze człowiek (wpisz w google by znaleźć cały artykuł)

Szkoda gadać. W mężczyznach widzi to co w sobie nie toleruje. Mechanizm przeniesienia. Myśli, że jak zlikwiduje/zniszczy białych mężczyzn to jej problemy same się rozwiążą. Oczywiście nie chcę wspominać, że to jawna mizoandria.

PS. Pewni panowie za Odry w pierwszej połowie XX w. również zastanawiali się czy Słowianie i Żydzi to ludzie czy może coś innego ? Wiadomo jak się to potem skończyło...

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

35

Z tego co kojarzę to była to sarkastyczna polemika z jakimś autorem, który kwestionował człowieczeństwo osób transseksualnych.  Na polski przetłumaczono fragmenty, nie podając kontekstu wypowiedzi, bo po co on np takiemu Korwinowi, który głębszą myślą nie zgrzeszy. Stary kotlet odgrzany bez kontekstu, bo kontekst jest niepotrzebny przecież gdy chce się krytykować kogoś w czambuł.
Do fińskich gazet, mających ogromną poczytność w Polsce, trzeba się było udać by poszukać kolejnych "kompromatów"...
Poproszę o więcej Kaktusowych Perełek.
https://media3.giphy.com/media/tyqcJoNjNv0Fq/giphy.gif?cid=3640f6095c5c8e4d4b75357363347445

36

Czyli logika tej feministki jest taka, że skoro ktoś zrobił z siebie buraka to ona też musi?

Dwa negatywy nie zawsze dają plus... hmm

37

CatLady napisał/a:

Czyli logika tej feministki jest taka, że skoro ktoś zrobił z siebie buraka to ona też musi?

Dwa negatywy nie zawsze dają plus... hmm

Logika jest taka, że burak w imię filozofii Kalego nie wie, że jest burakiem. Gdy jednak postawi się go w odwrotnej sytuacji, to do niektórych buraków dociera jakimi burakami są. Czy muszę Ci tłumaczyć Catlady jak działa sarkazm? Stosowałaś go na forum, więc sądzę że chwytasz na czym polega ta technika. Tu jednak dalej próbujesz udowodnić teorię złej fińskiej feministki i rozumiem, że w jej przypadku stosowanie sarkazmu jest bee. Dobre byłoby tylko wtedy gdyby ostrze sarkazmu i krytyki wymierzone byłoby w nią... wink

38 Ostatnio edytowany przez szakisz (2019-02-08 14:35:16)

Klio napisał/a:

Tu jednak dalej próbujesz udowodnić teorię złej fińskiej feministki i rozumiem, że w jej przypadku stosowanie sarkazmu jest bee. Dobre byłoby tylko wtedy gdyby ostrze sarkazmu i krytyki wymierzone byłoby w nią... wink

Zresztą takich kwiatków jest zdecydowanie więcej. Na początku grudnia zeszłego roku profesor psychologii i seksuologii z Uniwersytetu Stanowego w Minesocie, Pan Doktor Eric Sprankle wypuścił tweeta, który odbił się się dość szerokim echem w opinii publicznej. Stwierdził on, że: "Maryja dziewica nigdy nie wyraziła jednoznacznej zgody na to, żeby zostać zapłodnioną przez Boga, w związku z tym Bóg zsyłając na nią ciążę i siłą czyniąc matką Jezusa, zadziałał w niezwykle bestialski i bezlitosny sposób". Później Pan doktor nieco się zreflektował i uzupełnił swoją wypowiedź dodając: "Nawet jeśli zgoda była, to młoda nastoletnia Maryja mogła zostać zwyczajnie zmanipulowana przez Boga". Normalnie przedwieczne #MeToo big_smile

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

Posty [ 1 do 38 z 76 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018