Problem z inicjacją rozmowy - blokada - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Problem z inicjacją rozmowy - blokada

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Problem z inicjacją rozmowy - blokada

Witam wszystkich!
Postanowiłem w końcu napisać gdzieś o moim problemie i zaczerpnąć jakichś rad bo już nie wiem co robić. Tak więc mam 23 lata i jeszcze nigdy nie miałem dziewczyny. Nie potrafię zainicjować rozmowy z dziewczynami, które mi się podobają. Od tygodnia zmagam się z pewną sytuacją, która doprowadziła do napisania tego postu. Tydzień temu w sklepie do którego zawsze uczęszczam, o nazwie potwora z biblii zatrudniono nową kasjerkę, piękna dziewczyna, od razu mi się spodobała. Bardzo chciałbym nawiązać z nią jakiś większy kontakt, zacząć rozmowę, ale pomimo perfekcyjnie ułożonego w głowie planu na kilka scenariuszy nie potrafię się odezwać! Chodzę do tego sklepu wieczorami, tuż przed zamknięciem, bo nie ma wtedy praktycznie nikogo w sklepie z klientów i jesteśmy sami przy kasie. Podchodząc powtarzam sobie plan, tętno przyspiesza, czekam na odpowiedni moment i... nie mówię nic. Ot normalna obsługa klienta, skasowanie zakupów, płatność, dziękuję i do widzenia. Dziś na prawdę sądziłem, że dam radę ale jednak nie... po wyjściu ze sklepu byłem wściekły na samego siebie, aż pięścią wgniotłem sobie bok w samochodzie rozcinając lekko rękę. Coś ze mną jest mocno nie tak, też chciałbym doświadczyć obecności drugiej osoby w swoim życiu, mieć z kim szczerze porozmawiać, kogo wesprzeć, wysłuchać, wyjść razem... ale nie, bo ja to ja.
Chciałbym jakoś zacząć tę rozmowę, ale nie potrafię się przełamać, nie wiem jak mnie odbierze. Może pomyśleć, że kolejny palant co próbuje zagadać, może wyśmiać, może później obgadać za plecami wśród współpracowników, tak że będę musiał zmienić sklep.
Być może kogoś ma, być może nie jest zainteresowana, ale muszę wiedzieć na czym stoję! jak mam się pozbyć tej cholernej blokady? jak mam się przełamać?! albo może co powinienem powiedzieć aby zacząć tę rozmowę i nie wypaść głupio?
Chodzenie codziennie do sklepu też nie jest mi na rękę, bo w przeciągu tygodnia wydałem tyle co normalnie wydal bym w 2-3 tyg, a wychodzę tylko zawiedziony hmm

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problem z inicjacją rozmowy - blokada

Potwora z Biblii, smile))
No, można zblizyć się do Pani kasjerki, ale nie szykuj się na jeden wielki jednorazowy podryw, bo to będzie trudne i możesz ją zrazić.
Coś tam przy każdych zakupach dorzuć, np. uśmiech, lub hasło "wie Pani że .... to nazwa biblijnego potwora smile
Możesz jak nie ma klientów, poprosić o pomoc w znalezieniu czegoś w sklepie..
w każdym razie raczej to potrwa.. może napiszesz jej jakiś liścik, i poprosisz koleżankę z innej zmiany o przekazanie?

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

3 Ostatnio edytowany przez X77 (2018-10-19 00:16:58)

Idź z tym na męskie forum, jeśli kiedykolwiek w życiu uzyskasz pomoc to tylko od faceta, który nie ma problemu z uwodzeniem kobiet.
Żadna kobieta Ci nie pomoże zdobyć serca tej kasjerki bo to tak, jakby właściciel sklepu jubilerskiego udzielał rady dla początkującego złodzieja, jak skutecznie się włamywać do sklepów jubilerskich, jak obchodzić zabezpieczenia itp.

No chyba że wystarczy Ci bycie jej najlepszą "przyjaciółką z penisem"(poczytaj o "FriendZone"), to trafiłeś w idealne miejsce. wink Hehehehehe

Prawdziwa przyjaźń damsko-męska istnieje tylko między bratem i siostrą oraz między gejem i lesbijską.

Czy w tym Lewiatanie bywają kwiaty?  Oprócz innych zakupów kup kwiatka,  zapłać za wszystko,  a odchodząc od kasy daj kwiatka dziewczynie z uśmiechem i tekstem "to dla Ciebie". Jak kwiatków nie ma, to kup coś słodkiego np. Rafaello. Mówić dużo nie musisz ;-)

5

MrówkaBigbitówka napisał/a:

Czy w tym Lewiatanie bywają kwiaty?  Oprócz innych zakupów kup kwiatka,  zapłać za wszystko,  a odchodząc od kasy daj kwiatka dziewczynie z uśmiechem i tekstem "to dla Ciebie". Jak kwiatków nie ma, to kup coś słodkiego np. Rafaello. Mówić dużo nie musisz ;-)

Kwiatków niestety nie ma, ale słodyczy dużo. Dzięki za fajny pomysł.
Ogólnie spodziewam się, że może to trochę potrwać. Dziś będę kupował wino na urodziny, więc jest okazja zamienić trochę więcej zdań big_smile

6 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-10-19 13:53:39)

X77 napisał/a:

Idź z tym na męskie forum, jeśli kiedykolwiek w życiu uzyskasz pomoc to tylko od faceta, który nie ma problemu z uwodzeniem kobiet.
Żadna kobieta Ci nie pomoże zdobyć serca tej kasjerki bo to tak, jakby właściciel sklepu jubilerskiego udzielał rady dla początkującego złodzieja, jak skutecznie się włamywać do sklepów jubilerskich, jak obchodzić zabezpieczenia itp.

No chyba że wystarczy Ci bycie jej najlepszą "przyjaciółką z penisem"(poczytaj o "FriendZone"), to trafiłeś w idealne miejsce. wink Hehehehehe

rady może szukać w różnych miejscach, czemu nie? wszystko lepsze od podrapanej karoserii..:D
ale nie zgadzam się z stwierdzeniem, że mężczyzna jest złodziejem, a kobieta jubilerem, który ma czegoś pilnować..
A na początek musi się wyróżnić z tłumu..
Możesz z górnego C- czyli dać coś słodkiego z dołaczonym liścikiem w środku..
Może się nie odezwie, ale na 100 % znajdziesz się w jej głowie.

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

7

"Chciałbym jakoś zacząć tę rozmowę, ale nie potrafię się przełamać, nie wiem jak mnie odbierze. Może pomyśleć, że kolejny palant co próbuje zagadać, może wyśmiać, może później obgadać za plecami wśród współpracowników, tak że będę musiał zmienić sklep."

Oj, jeżeli by tak zrobiła, to chyba nie ma sensu na nią tracić czasu? smile

8

I jak tam? Udało Ci się zagadać do tej dziewczyny?

9 Ostatnio edytowany przez mrSandman (2018-10-25 21:17:38)

chciałem zaktualizować temat jeśli by był jakiś przełom, ale na razie nic takiego. Udało mi się jedynie dać jej raffaello do którego wrzuciłem wcześniej przygotowany liścik z komplementem, nic wielkiego w sumie czy desperackiego. Później nie mogłem na nią trafić, jak już trafiłem to byłem świadkiem jak rozmawia z jakimś facetem widać jest jej bliski. Podejrzewam, że ma kogoś albo nie jest za bardzo zainteresowana. Zbieram się żeby wyłożyć bezpośrednio kawę na ławę jednak nie miałem za bardzo okazji. Także będę wyczekiwał dalej odpowiedniego momentu mając nadzieję, że jak ten moment nadejdzie to powiem co mam do powiedzenia.

Sytuacja dla mnie też jest nowym doświadczeniem, bo zazwyczaj gdy jakaś dziewczyna mnie interesowała to miałem o niej wcześniej komplet informacji (typu imię nazwisko, zainteresowania itp), a teraz nie mam nic... nawet ludzie za bardzo nie wiedzą jak się nazywa.

10

mrSandman napisał/a:

chciałem zaktualizować temat jeśli by był jakiś przełom, ale na razie nic takiego. Udało mi się jedynie dać jej raffaello do którego wrzuciłem wcześniej przygotowany liścik z komplementem, nic wielkiego w sumie czy desperackiego. Później nie mogłem na nią trafić, jak już trafiłem to byłem świadkiem jak rozmawia z jakimś facetem widać jest jej bliski. Podejrzewam, że ma kogoś albo nie jest za bardzo zainteresowana. Zbieram się żeby wyłożyć bezpośrednio kawę na ławę jednak nie miałem za bardzo okazji. Także będę wyczekiwał dalej odpowiedniego momentu mając nadzieję, że jak ten moment nadejdzie to powiem co mam do powiedzenia.

Sytuacja dla mnie też jest nowym doświadczeniem, bo zazwyczaj gdy jakaś dziewczyna mnie interesowała to miałem o niej wcześniej komplet informacji (typu imię nazwisko, zainteresowania itp), a teraz nie mam nic... nawet ludzie za bardzo nie wiedzą jak się nazywa.

Założywszy, ze liścik do niej trafił- jak Ona na Ciebie reaguje? Bo z czymś więcej niż uśmiech możesz wyjść, gdy zobaczysz jakąkolwiek oznakę zainteresowania..

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

11

Gratulacje! Jesteśmy z Ciebie dumni smile Mam nadzieję, że sytuacja się rozwinie.

12

Ela210 napisał/a:

Założywszy, ze liścik do niej trafił- jak Ona na Ciebie reaguje? Bo z czymś więcej niż uśmiech możesz wyjść, gdy zobaczysz jakąkolwiek oznakę zainteresowania..

Reaguje w zasadzie tak jak zawsze, nie zauważyłem zmiany. Być może nie otworzyła pudełka, być może słabo zapamiętała mnie (bo jak dawałem to zaczynała obsługiwać już następną osobę i tylko szybko spojrzała i podziękowała), może nie wie jak ma się zachować... zbyt wiele chyba możliwości by to rozważać, dlatego wydaje mi się że bezpośredniość załatwi sprawę.

Lassa napisał/a:

Gratulacje! Jesteśmy z Ciebie dumni smile Mam nadzieję, że sytuacja się rozwinie.

hehe dzięki, też mam nadzieję że się to rozwinie w którymś z dwóch kierunków.

13

A ona sobie myśli : co za idiota, co za tchórz ! Jakiś niedorobiony .......niech spada !

Więc wybierz sobie co wolisz, żeby (być może)pomyślała o Tobie to co napisałeś - jeśli się odezwiesz do niej, czy żeby myślała to co napisałam powyżej, bo przychodzisz, stoisz jak pacan i nic (porażka).

14

mrSandman napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Reaguje w zasadzie tak jak zawsze, nie zauważyłem zmiany. Być może nie otworzyła pudełka, być może słabo zapamiętała mnie (bo jak dawałem to zaczynała obsługiwać już następną osobę i tylko szybko spojrzała i podziękowała), może nie wie jak ma się zachować... zbyt wiele chyba możliwości by to rozważać, dlatego wydaje mi się że bezpośredniość załatwi sprawę.

Lassa napisał/a:

hehe dzięki, też mam nadzieję że się to rozwinie w którymś z dwóch kierunków.

No, pewnie tak jest. Chce tę sytuację "przemilczeć" albo czeka na Twój ruch, bo skoro powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B smile

15

Powiedziałem jej wczoraj bezpośrednio, że podoba mi się i czy mógłbym dostać numer. Uśmiechnęła się, powiedziała że nie bardzo może sobie tak rozmawiać w pracy i powiedziała, że mogę zostawić swój numer. Zostawiłem pożegnałem się i wyszedłem, aż zapomniałem zapytać o imię smile Dziś już normalnie przywitanie na cześć a nie sztywne dobry wieczór, zapytałem o imię, przedstawiłem się, jednak też nie mogła rozmawiać bo szef stał niedaleko... także może się odezwie, numer ma. Tak czy inaczej i tak jest to dla mnie spore osiągnięcie big_smile

16

Koniec tematu, ma chłopaka.

17

Brawo! smile Gratulacje!

18

Może i koniec tematu, ale dla Ciebie dopiero początek. Odważyłeś się i podjąłeś się działania. BRAWO!
To naprawdę super. Teraz obecne doświadczenie przekuj w coś nowego - no bo z pewnością spotykasz w każdym miejscu jakieś ciekawe dziewczyny, więc może teraz spróbuj zagadać do innej?
Brzmi to trochę jak skakanie z kwiatka na kwiatek, ale wcale tak nie jest - jesteś młody, musisz się nauczyć, jak rozmawiać, jak zagadywać. I zdecydowanie popracować nad pewnością siebie.

19

niebieskooka77 napisał/a:

Może i koniec tematu, ale dla Ciebie dopiero początek. Odważyłeś się i podjąłeś się działania. BRAWO!
To naprawdę super. Teraz obecne doświadczenie przekuj w coś nowego - no bo z pewnością spotykasz w każdym miejscu jakieś ciekawe dziewczyny, więc może teraz spróbuj zagadać do innej?
Brzmi to trochę jak skakanie z kwiatka na kwiatek, ale wcale tak nie jest - jesteś młody, musisz się nauczyć, jak rozmawiać, jak zagadywać. I zdecydowanie popracować nad pewnością siebie.

no właśnie nie bardzo spotykam te ciekawe dziewczyny, pracuję w branży IT jako programista i nie ma tu wiele kobiet niestety (przynajmniej u mnie). Pewnie jeszcze spotkam dziewczynę, która mnie zainteresuje, tylko że te które mi się podobają najczęściej mają chłopaków, lub nie są zainteresowane. Już chyba za późno trochę dla mnie, kuzyni i znajomi już się zaręczają, biorą śluby, mają dzieci... za związki to mogłem się brać w wieku 16-17 lat a nie teraz.

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Problem z inicjacją rozmowy - blokada

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018