Umowa zlecenie a ciaza - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1

Temat: Umowa zlecenie a ciaza

Cześć, od 2 lat pracuję w firmie na umowę zlecenie na czas nieokreślony. Aktualnie podejrzewam, że jestem w ciąży. Czy z tego tytułu będzie przysługiwać mi jakieś zabezpieczenie finansowe? Dodam, że od 2 lat opłacam składki chorobowe dobrowolnie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Umowa zlecenie a ciaza

Zadzwon na iNfolinie ZUS

3

Odp: Umowa zlecenie a ciaza

Cześć evereg

Pierwsze ważne pytanie jest takie...kobiet się o wiek nie pyta, ale tutaj trzeba wink
Jeżeli masz do 26 lat i jesteś studentką to...jest problem. Jeżeli natomiast masz powyżej 26 lat, albo nie jesteś studentką, to jest lepiej.
Sytuacja wygląda tak, że możesz otrzymać zasiłek macierzyński nawet na zleceniu, warunki są jednak takie:
a) musisz dobrowolnie płacić ubezpieczenie chorobowe w sytuacji, kiedy rentowe i emerytalne jest obowiązkowe (czyli powyżej 26 lat, albo brak posiadania statusu studenta).
b) musisz w dniu porodu mieć obowiązującą umowę zlecenia.

W tym drugim przypadku jak widać jest pewien problem...masz umowę na czas nieokreślony, pewnie standardowo miesiąc wypowiedzenia...nic nie broni wtedy pracodawcy przed wypowiedzeniem takiej umowy np. 2 miesiące przed narodzinami. Co więc należałoby zrobić?

a) spróbować przedłużyć umowę zlecenia na czas określony w drodze porozumienia z pracodawcą.
b) postarać się o umowę o pracę, bo to nie tylko dobra wola pracodawcy. Jeżeli twoja praca wypełnia wszelkie znamiona umowy o pracę (stałe godziny określonego rodzaju pracy pod kierownictwem za wynagrodzeniem...), to możesz wnieść pozew o ustalenie stosunku pracy i wtedy jako kobieta w ciąży korzystasz z wszelkich praw jakie wynikają z Kodeksu Pracy.

ps. to ew. na priv jak chcesz, ale mogę ci "wyliczyć", na jaki zasiłek macierzyński możesz liczyć przy swoich zarobkach.

Pozdrawiam i powodzenia wink

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021