Kręgoslup szyjny, bóle i zawroty glowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Kręgoslup szyjny, bóle i zawroty glowy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Kręgoslup szyjny, bóle i zawroty glowy

Witam. Mam 21 lat. Czy te wyniki sa niepokojace?
Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencją do kyfozy w środkowym odcinku.
Prawidłowa wysokość i sygnał trzonów kręgów oraz tarcz m/k.
Pogrubienie więzadła podlużnego tylnego.
Na poziomach od C3/C4 do C6/C7 widoczne niewielkie uwypuklenia tarcz m/k typu bulging na ok.1mm w obręb kanału kręgowego, z modelowaniem worka oponowego, bez ucisku rdzenia kręgowego, bez zwężenia otworów m/k. Cech kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych nie stwierdzono.
Wymiar strzalkowy kostnych ograniczeń kanału kręgowego w odcinku szyjnym prawidłowy, wynosi 13-14 mm.
Prawidłowa rezerwa plynowa przednia i tylna kanału kręgowego.
Sygnał rdzenia szyjnego jednorodny,bez zmian ogniskowych.
Wn. Niewielkie zmiany dyskopatyczne kręgosłupa szyjnego,bez mielopatii, bez kolizji korzeniowej.


Opis badania RTG
Kyfotyczne zagiecie osi kręgosłupa szyjnego na poziomie C4-5. Na zdjęciach czynnościowych stwierdzono niestabilnosc kręgów C3 do C6.
Ruchomosc w obu zgieciach zachowana z nieznacznym ograniczeniem przy przodosklonie.

Mam bóle głowy, jak zamykam oczy mam zawroty głowy, promieniujacy bol lewego barku czasami utrzymujący sie caly dzien lub kilka, bol przy odchylaniu szyi i jak przekrecam glowe w lewo, w nocy często tracenie czucia w rękach.

Czy przy takich wynikach i samopoczuciu lepiej odpuscic silownie? I czy sa powody do niepokoju? Wizyta u lekarza dopiero za jakis czas?

Prosze o odpowiedz.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Kręgoslup szyjny, bóle i zawroty glowy

Siłownię bym sobie opuściła. Trzeba uważać. Nie zinterpretuję dokładnie tych wyników,  ale przy podobnych problemach miałam rehabilitację,  w tym ćwiczenia i trzeba robić je dobrze, by sprawy nie pogorszyć.  Tak więc na razie nie polecam siłowni bez konsultacji z rehabilitantem czy lekarzem. I jeszcze jedno. Takie problemy jak masz, często spowodowane są gapieniem w komórkę czy laptop. Szyja jest ciągle zgięta, a później są zawroty głowy.

3

Odp: Kręgoslup szyjny, bóle i zawroty glowy
MrówkaBigbitówka napisał/a:

Siłownię bym sobie opuściła. Trzeba uważać. Nie zinterpretuję dokładnie tych wyników,  ale przy podobnych problemach miałam rehabilitację,  w tym ćwiczenia i trzeba robić je dobrze, by sprawy nie pogorszyć.  Tak więc na razie nie polecam siłowni bez konsultacji z rehabilitantem czy lekarzem. I jeszcze jedno. Takie problemy jak masz, często spowodowane są gapieniem w komórkę czy laptop. Szyja jest ciągle zgięta, a później są zawroty głowy.



Dziękuję za odpowiedz. Jedynie dodam ze nie uzywam laptopa ani komputera. A telefonu uzywam tylko kiedy musze i nie jest to dlugi czas.

4

Odp: Kręgoslup szyjny, bóle i zawroty glowy

Bez paniki, nic powaznego sie nie dzieje.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Kręgoslup szyjny, bóle i zawroty glowy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024