Rozstanie 3 miesiace przed slubem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Witam. Oboje mamy 26 lat i jestesmy 1.5 roku zareczeni, od 2 lat mieszkamy razem. Zaczne od tego ze jestesmy w zwiazku od 19 roku życia bez doswiadczen w innych zwiazkach, nie wyszalelismy sie w latach w ktorych juz bylismy razem. Narzeczona jeszcze 3 miesiace temu kupila suknie ślubną, razem zalatwilismy formalnosci, czulem ze razem sie tym cieszymy i nic nie podejrzewalem ze jest nie tak. Jednakze 2 miesiace temu pierwszy raz gdziekolwiek wyjechała z przyjaciółkami na weekend nad morze i wrocila calkiem inna osoba. Jej najwieksza wada caly zwiazek bylo to ze nie mowila o swoich uczuciach tlumila wszystko w sobie i dopiero po powrocie jak by pekla zaczela mowic o tym ze nie wie czy jest gotowa na ślub ze ma wątpliwości ze moze byc ze mna szczesliwa. Przyjaciolki uswiadomily jej ze powinna zaczac myslec o sobie, ze caly zwiazek dbala tylko o mnie a nie o swoim szczesciu. Jest prawda ze zaniedbalismy zwiazek oddalilismy sie od siebie, powiedziala ze od dlugiego czasu czula sie nieszczesliwa a ja tego nie widzialem a ona nic nie mowila. Po rozmowie powiedziala ma nadzieje ze to chwilowe wahanie i strach przed slubem i zebysmy sie starali i zachowywali normalnie jednak 2 miesiace mieszkania razem to meczarnia dla obu stron. Ja chcialem do niej dotrzec a ona ciagle byla zamknięta. Zapewnia i ufam ze nikogo nie poznala. Miala wachania, raz mowila ze zobacze ja w sukni slubnej ale nie teraz, innym razem ze potrzebuje przerwy w zwiazku ale nie chce sie rozstawac. W tym tygodniu po kolejnych rozmowach powiedzielismy rodzicom ze odwolujemy slub. Postanowilem jednak ze przerwa z zwiazku to koniec i zeby mnie nie zwodzila tylko jeśli nie jest szczesliwa to czy chce definitywnego rozstania. Powiedziala ze tak, zebysmy sie rozstali i ze musze sie wyprowadzic, ona pragnie teraz zrzucic teraz wszystkie ciezary, odnalezc sie sama ze soba bo czuje pustke i sama nie wie czego chce, co do mnie czuje bo nie potrafi tego nazwać. 2 dni temu wyprowadzilem sie bez kłótni i zaloz i zerwalismy kontakt. Bylem u psychologa bo ciężko przebyc mi czas żałoby jednak pojawiaja się pytania jak to mozliwe ze w ciagu 2 miesięcy doszlo od przygotowań do bycia dla siebie obcymi. Czy ona  juz dawno przestala mnie kochać tylko liczyla ze czas cos da? Czy potrzebuje tych boddzcow ktorych nigdy nie miala, zeby sie wyszalec, poczuc cos nowego, przemysli i poczuje ze jednak mnie potrzebuje? Czy ma problem psychologiczny zwiazany ze strachem przed slubem i jest tak sparalizowana ze uczucia przestaly nia kierowac? (Zawsze w zyciu bala sie odpowiedzialnosci, na ciezkie tematy zawsze reagowala ucieczka). Psycholog z ktora rozmawialem twierdzi ze Ona rowniez powinna skorzystac z opieki psychologa dla wlasnego dobra zeby nawet w kolejnych zwiazkach nie reagowac ucieczka. Prosze o porady co myslicie i czy robic sobie nadzieje ze czas pokaze czego Ona naprawde chce i wrocimy do siebie jak odnajdzie spokoj i sama siebie. Czy mozna nagle przestać kochac?Bardzo Ja kocham i martwię sie o Nią ale w tym momencie nie moge juz walczyc tylko dac jej to czego potrzebuje czyli samotnosci.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez samotnax4 (2018-05-27 18:52:33)

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Nie zastanawialabym sie, dlaczego zrobila tak a nie inaczej, co nia kierowalo itp. Rozdrapujesz tylko rany. Tak naprawde nie wejdziesz w jej mysli i nie dowiesz sie co w niej siedzi. Dobrze, ze miala odwage przed slubem sie rozstac.
Mam kolezanke. Dlugo przed slubem mowila, ze go nie kocha, ze jest z nim z przyzwyczajenia itp. Odradzalam jej slub, ale bala sie reakcji rodziny. Odeszla po podrozy poslubnej.  Teraz oboje maja nowych partnerow, sa dawbo po rozwodzie. Ale po co to bylo jak mozna bylo sie rozstac przed slubem?  Chetnie bym dziewczynie podala reke za to, ze nie zmarnowala wam zycia, chociaz w tym momencie wydaje ci sie inaczej. Ale z czasem jej podziekujesz.

3

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Moze potrzebuje nowych wrażeń..
Wiem jak to bylo byc z osoba ktora nie mowila o swoich uczuciach, wątpliwościach i uciekala jak zrobilo sie zbyt powaznie..  myślę ze nie jest jeszcze emocjonalnie gotowa na dorosle zycie.. nie jest powiedziane ze kak sie uspokoi i przemysli to nie wroci..
Cale szczęście ze nie wszedl w ten wasz zwiwzek ktos 3 to trochę latwiej przełknąć tak mi sie wydaje to by dodatkowo dolozylo ci zmartwień.. zrobic nie możesz nic..

4

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Prosze o kontynuowanie watku. Odcialem sie totalnie, zerwalisny kontakt, to najlepsze co moglem zrobic myslac o sobie ale pozostaje wiele pytań. Napewno dojdzie  do spotkania, zostawiłem duzo swoich rzeczy i formalnosci zwiazanych z wynajmowym mieszkaniem. Czy poczekać na kontkat z jej strony czy odezwac sie po kilku tygodniach gdy wszystko ochlonie i zaproponować spotkanie i rozmowe na chlodno? Prosze o opinie kogoś kto potrafi odpowiedziec na nasz problem z psychologicznego punktu widzenia, czy strach przed ślubem mogl sprawic taka jej ucieczke? Pierscionka mi nie oddala tylko nosila do konca w portfelu.. Skoro przez 7 lat nie poczulem ze przestaje mnie kochac czy moglo sie to stac po jednym wyjezdzie z przyjaciółkami gdy uswiadomily jej zeby pomyslala o sobie? Czy ten bodziec czegos nowego to sprawił? Czy czas moze cos dac w naszej relacji skoro sama twierdzila ze nie radzi sobie ze soba i emocjami i bedzie myslala o pojsciu do psychologa? Bardzo duzo cierpienia w mysleniu co ona robi w danym dniu, co przeżywa jak sobie radzi a ja nic nie moge zrobic tylko czekac co przyniesie czas.8

5

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem
dawid.m9999 napisał/a:

Prosze o kontynuowanie watku. Odcialem sie totalnie, zerwalisny kontakt, to najlepsze co moglem zrobic myslac o sobie ale pozostaje wiele pytań. Napewno dojdzie  do spotkania, zostawiłem duzo swoich rzeczy i formalnosci zwiazanych z wynajmowym mieszkaniem. Czy poczekać na kontkat z jej strony czy odezwac sie po kilku tygodniach gdy wszystko ochlonie i zaproponować spotkanie i rozmowe na chlodno? Prosze o opinie kogoś kto potrafi odpowiedziec na nasz problem z psychologicznego punktu widzenia, czy strach przed ślubem mogl sprawic taka jej ucieczke? Pierscionka mi nie oddala tylko nosila do konca w portfelu.. Skoro przez 7 lat nie poczulem ze przestaje mnie kochac czy moglo sie to stac po jednym wyjezdzie z przyjaciółkami gdy uswiadomily jej zeby pomyslala o sobie? Czy ten bodziec czegos nowego to sprawił? Czy czas moze cos dac w naszej relacji skoro sama twierdzila ze nie radzi sobie ze soba i emocjami i bedzie myslala o pojsciu do psychologa? Bardzo duzo cierpienia w mysleniu co ona robi w danym dniu, co przeżywa jak sobie radzi a ja nic nie moge zrobic tylko czekac co przyniesie czas.8


Wiesz ja przez 8 lat też nie czułam, że mój ex mnie nie kocha nawet dałabym sobie uciąć rękę, że jak znowu się spotkaliśmy nadal mnie kochał ale co z tego ? Skoro jego czyny świadczą o tym, że nie kocha..
Tak bodziec czegoś nowego mógł to sprawić u mnie tak właśnie się to potoczyło, rozpoczęło się od wyjść z kolegami na imprezy, a potem zachciało się spróbować czegoś nowego.. i tak poszło, że jednak nie szuka stabilizacji w życiu bynajmniej nie ze mną..
Tak czas może coś dać w tej relacji, może faktycznie nie ma wielki mętlik w głowie przerosło ją to, wystraszyła się odpowiedzialności.  Ja na sowim przykładzie mogę powiedzieć, że do mnie ex przyszedł z wielkimi wyznaniami miłości po jakiś 3 mc i na tym się skończyło w dalszym ciągu nie czuje się gotowy na  związek ze mną .. Myślę , że to jest rozchwianie emocjonalne i nic nie zrobisz dopóki ona nie będzie gotowa. Ale te czy chcesz czekać miesiącami ?
Wiem, że jest Ci ciężko bo myśli Cie bombardują i odcięcie też nie pomaga.. na to nie znam sposobu czasem staram się myśleć o jakiś przyjemnych rzeczach ale rzadko mi się udaje chyba trzeba dużo czasu.

6

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Wlasnie boje sie ze moje zycie bedzie wygladalo tak ze czekam miesiacami i nie bede mogl sobie ulozyc nowej rzeczywistosci bez niej. Na pewno kiedys dojdzie do rozmowy ktorej sie obawiam, do tego momentu zapewne bedzie tlila sie nadzieja bo wiadomo ze ona umiera ostatnia.. Chce aby bylo to w momencie kiedy powie Tak odnalazlam juz siebie w tym świecie, wiem czego chce. Co powie dalej pozostaje zagadka i moze sprawic wieksze cierpienie dla mnie. Prawda jest rowniez ze docenia sie to co sie mialo gdy sie to straci, ja w tym momencie to czuje i mam wyrzuty sumienia ze pozwolilismy by "rozlalo sie mleko". Wyjezdzam w tym tygodniu na urlop z siostra i jej mezem zeby odciac sie od wszystkiego ale jak wroce to zostanie wiele spraw do zamknięcia.. Czy odezwac sie pierwszy czy czekać na jej ruch? Z jednej strony chce zeby wiedziala ze pamiętam o niej i sie martwie a z drugiej nie moge pisac i dzwonic skoro sie rozstalismy i ona potrzebuje byc sama. Prosze o pomoc w przezyciu tego okresu, cenne porady osob ktore tego doswiadczyly

7

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

A czego Ty oczekujesz?

8

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Myślę ze ty wystarczająco pokazales jej teraz ze Tobie zależy.  Nic na sile poczekaj...

9

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Czego oczekuje? Tak jak wyzej napisalem, rozmowy gdy emocje opadną, że skoro nie potrafila powiedzieć co czuje teraz i marzy o ucieczce to ze bedzie potrafila powiedziec co w jej glowie i sercu jest gdy ta ucieczka od wszystkiego sie wydarzyla. Pozostaje pytanie czy odpuscic calkowicie i sie nad tym naglym jej rozlamem nie zastanawiac tylko na 100% odpuścić czy jednak miec nadzieje ze jest o czym rozmawiac i odbudowac relacjje. Nie wiem czy po jakims czasie sie odezwać czy poczekać na jej ruch czy kompletnie odpuscic..

10

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Nikt Ci tego nie powie musisz sam wiedzieć kiedy dac sobie spokoj

11

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Ja bym na twoim miejscu odpuściła im szybciej tym lepiej dla ciebie szybciej z tego wyjdziesz a tak każdy dzień będzie dla ciebie męczarnią dopuki ona się nie określi

12

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem
dawid.m9999 napisał/a:

Czego oczekuje? Tak jak wyzej napisalem, rozmowy gdy emocje opadną, że skoro nie potrafila powiedzieć co czuje teraz i marzy o ucieczce to ze bedzie potrafila powiedziec co w jej glowie i sercu jest gdy ta ucieczka od wszystkiego sie wydarzyla. Pozostaje pytanie czy odpuscic calkowicie i sie nad tym naglym jej rozlamem nie zastanawiac tylko na 100% odpuścić czy jednak miec nadzieje ze jest o czym rozmawiac i odbudowac relacjje. Nie wiem czy po jakims czasie sie odezwać czy poczekać na jej ruch czy kompletnie odpuscic..

Szczerze? odpuść jeśli nie była w stanie powiedzieć co jej dolega to i potem tego nie powie, oczywiście może coś wymyślić żebyś dał spokój.
Pojechała z koleżankami zabawiły się w mieszanym towarzystwie, ona zobaczyła że inne samce jej nadskakują i postanowiła zobaczyć jak wygląda takie życie a nie małżeństwo, pieluchy, obowiązki. Nie twierdzę że doszło w czasie wyjazdu do zdrady... chyba że...
Nie znam jej ale czy gdyby zdradziła czułaby się na tyle winna żeby odejść?
Odpuść dwa razy do tej samej wody sie nie wchodzi... głosi mądre staropolskie przysłowie, warto czasem tych mądrości posłuchać.

13

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Odpowiem na powyzsze pytanie. Moge się oczywiscie mylic ale znam Ją na tyle i zawsze ufalem ze gdyby cos sie wydarzylo nie potrafila by mieszkac ze mna i próbować sie otworzyc te 2 miesiące. Rozum mowi zeby odpuscic ale niestety serce dalej ma za duzo pytan, nie potrafi jeszcze odpuscic bo wie ze tam sie cos tli. Niestety w te 2 miesiace Ona miala duzo wachan, rozne slowa slyszalem dajace nadzieje jeszcze w ciagu kilkunastu ostatnich dni min ze kiedys ja zobacze w sukni tylko to nie dobry moment lub ze w czerwcu mamy dwa wesela znajomych i dobrze ze sie nie pokryły bo na oba pojdziemy itp. Wiem ze nigdy nie miala kolezanek do wyjsc i z jednej strony mnie to cieszylo ze nie wychodzi a z drugiej martwilo ale nie przegadalismy tego tematu niestety.. Nie mam doświadczenia z innymi kobietami zawsze bglismy tylko Ona i Ja i nic nie widzielismy oprócz siebie. Stad pytanie czy ja jej nie znalem do konca, czy tez kobiety z natury potrafia tak wiele tlumic w sobie i w pozniejszym czasie sie tak maskowac, czy moze to jakies zalamanie emocjonalne.. Boje sie przyszlosci Jej bo zalezy mi na jej szczesciu ale tez swojej bo nasz slepy wzorzec zwiazku i milosci nagle okazal sie zgubny "nie wszystko zloto co się świeci"..

14

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Odpuść. Urwij kontakt na tyle, na ile się da. Nie daj się wciągnąć w gierki o tych weselach i innych.
Ona jest niezdecydowana? Ale miała czas na podejmowanie decyzji.
Moim zdaniem pojawił się ktoś trzeci.

15

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Reasumujac. Dziekuje za odpowiedzi, opinie roznych osob pomagaja w postrzeganiu.  Pozostaje ostatnie pytanie.. Jeśli nie chodzi o to ze ktos trzeci pojawił tylko o wypalenie w zwiazku (nieprzypadkowy jest syndrom kryzysu po 7 latach) i zaczelismy byc zbyt daleko od siebie i przez to byla nieszczesliwa i szukala innych bodzcow ale nie bylo zdrady, byly teraz powazne rozmowy, jest świadomość dlaczego do tego doszło, jakie oboje bledy popelnilismy i nad czym trzeba pracować to czy gdy to wszystko pękło to czy WALCZYĆ w jakikolwiek sposób o ta miłość??? Coraz mocniej wierze ze potrafie wiele zmienic i zrobić dla niej wszystko. Nie chce przeoczyc momentu gdy taka mozliwosc odbudowania by sie pojawila..

16

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Po rozstaniu jest syndrom "żałuję tego, co straciłam". Człowiek przypomina sobie wszystkie dobre chwile i zaczyna tęsknić.
I wtedy najczęściej się wraca.
Ale to nie zmienia tego, że z jakiegoś powodu rozstanie nastąpiło i ten powód prędzej czy później wychodzi.

17

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Z kazdym dniem jak mysle na chlodno rozumiem wszystko co doprowadzilo do tego stanu rzeczy, rozumiem jej obawy, ze boi sie ze sie nigdy nie zmienie i dlatego chce sie rozstac. Taki wstrzas jak teraz powinienem dostac moze 2 lata temu i rozmawiac o potrzebach a tak to pojawilo sie osiadniecie na laurach i doczekanie do tego pieprzniecia petardy teraz.. Wierze ze to co teraz zrozumialem i ze ja stracilem, sprawiloby ze gdybym tylko dostal szanse to nie odpuscil bym ani jednego kolejnego dnia żeby czuła sie szczęśliwa.. Jeśli tylko nie jest za pozno..

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

A mnie zastanawia to:

dawid.m9999 napisał/a:

. Wiem ze nigdy nie miala kolezanek do wyjsc i z jednej strony mnie to cieszylo ze nie wychodzi a z drugiej martwilo ale nie przegadalismy tego tematu niestety.. Nie mam doświadczenia z innymi kobietami zawsze bglismy tylko Ona i Ja i nic nie widzielismy oprócz siebie..

Czy możesz napisać jak wyglądał Wasz związek? Tylko Wy, zamknięci na świat?

19

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Nie do konca wiec opisze jak wygadal nasz zwiazek. Do momentu zamieszkania ze soba mozna powiedzieć ze Ona robila malo dla siebie, nie miala przyjaciolek, zainteresowan, imprezy to nie jej klimat. Jest introwertyczka i boi sie nowych ludzi, zreszta cala jej rodzina jest skryta w rozmowach. Ja gram w zespole pilkarskim wiec czasem mialem obozy, wyjazdy, ogolnie duzo kumpli itp. Jej świat to bylem Tylko Ja i nasi znajomi, rodziny w latach kiedy powinna troche sie wybawic. Bylismy razem od matury wiec przezylismy razem duzo szkole, pierwsze prace, dojazdy autobusami, studia (których nie ukonczyla, wycofała sie przed obrona tak samo prawo jazdy). Spedzalismy wakacje razem, podroze itp.  Przelom byl gdy poznala przyjaciolke z ktora zaczela chodzic na zumbe a potem zaczely wspolnie rozwijac swa pasje w gotowaniu. Bardzo sie cieszylem ze tak dzieje i ucieszylem sie gdy owa przykaciolka zaproponowala nam czy chcemy wynajac mieszkanie od jej rodziców pietro nad nia (ona do teraz mieszka nizej sama choc ma faceta a moja ex nad nia sama). Widzialem jak moja partnerka sie cieszy i zapewnilem ja ze warto zaryzykowac i tak zamieszkalisny razem po czym byly zareczyny. Mysle ze przez nowa przyjaciólke a potem kolejne poznane zaczela sie otwierac na świat, coraz czesciej w tygodniu mieliśmy dni na swoje zainteresowania, mniej spedzalismy razem. Nie zauwazylismy oboje tego oddalenia.. Od kilku miesiecy zaczela wyjezezdzac z kolezankami na wekend lub na jakis koncert czego nigdy nie robila. Rozumiem ze wczesniej byla zduszona w zwiazku a teraz zaczela potrzebowac tego czego nigdy nie robila i co przynosi jej teraz bodźce szczęścia.. Nie wiem co o tym wszystkim myslec okazywala mi czulosc i mowila ze kocha jeszcze nie do niedawna poki w niej cos nie pękło, nie miesci mi sie w glowie ze mogla przestac kochac. Dzisiaj musze odebrac kolejne rzeczy z mieszkania bo jutro wyjezdzam na urlop wiec mimo ze nie chcialem tego robić to napisalem krotkiego smsa zeby nie robić dziecinady i nachodzenia bez uprzedzenia ze bede wieczor gdy wiem kiedy jej nie ma. Odpisala ze przyjdzie do mnie ze porozmawiamy, odmowilem.. Zobaczenie jej teraz nic da..

20

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Witam. Prosze o odswiezenie tematu. Minęło 3 tygodnie od rozstania, nie widzielismy sie i mielismy znikomy kontakt sms jednakze jest jedna rzecz ktora musimy zalatwic razem i umowilismy sie na spotkanie na kawe i porozmawiamy na chłodno. Prosze o porady czy poruszac temat "nas"? Stanalem na nogi zajalem sie praca nad soba, wiele zrozumialem i potrafie przyznac sie do błędów i dojrzec tak zeby nie popelniac ich w przyszłości w zwiazku. Oczywiscie nie chce prosic o druga szanse czy zeby do mnie wrocila bo nie chce prosic o miłość jednak caly czas gdzies gleboko to spotkanie robi mi jakas nadzieje.. Czy takie spotkanie gdy nie będę sie narzucal i pokaze pewnosc siebie sprawi ze bedzie szansa na odbudowe relacji jeśli będziemy wiedzieć jakie bledy popelnialismh? Ze spotkamy sie za kilka tygodni czy miesiecy i bedziemy innymi ludźmi i zainteresuje ja jako mezczyzna na nowo? Chce chyba zaryzykowac niz zalowac ze nie zaryzykowalem jej odzyskac.. Pozdrawiam!

21 Ostatnio edytowany przez Porzucona narzeczona1 (2022-07-05 20:17:33)

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Hej, wiem że małe szanse na to że ktokolwiek czyta jeszcze ten wątek lub sam zainteresowany tu jest i ta wiadomość do niego dotrze.
Jednak znajduję się niemalże w takiej samej sytuacji z tą różnicą że to narzeczony miał wątpliwości i ostatecznie do ślubu nie doszło. Nie chcę wchodzić w szczegóły bo za dużo by tego było ale jak czytałam cały opis to dużo jest tu podobieństw.

Najważniejsze pytanie z jakim tu przychodzę - drogi dawid.m9999 jak dalej wygląda twoje życie. Czy udało Ci się wyjść z żałoby? Czy jest jakaś nadzieja w tak beznadziejnej sytuacji? Czy może wróciliście do siebie. Jeśli jakimś cudem to czytasz, daj znać.

22 Ostatnio edytowany przez Inocynt (2022-07-06 00:58:50)

Odp: Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Nie zauważyłem, że to wykopaliska archeo...

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozstanie 3 miesiace przed slubem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024