Nie unormowane TSH przez 2 lata... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Nie unormowane TSH przez 2 lata...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Nie unormowane TSH przez 2 lata...

Witam. Od września 2016r. Lecze się na niedoczynność tarczycy. Co robię badania to są albo jest za wysokie w granicach 3,4 max 5 albo bardzo niskie np .00,040 itd. Endokrynolog nie dał mi skierowanie na inne badania tylko tsh. Na tarczycy nie ma żadnych zmian robił mi usg w styczniu.  I od tych dwóch lat nie potrafi mi unormować tsh. Jak myślicie zmienić endokrynologa ? Czy to normalne żeby tak długo trwało unormowanie Tsh ? Jak to u was wyglądało ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nie unormowane TSH przez 2 lata...

ja wraz z lekarzem "eksperymentuje" z Euthyroxem. zaczynałam z tsh 5,20, potem brałam codziennie 100 Euthyroxu i poziom spadał najpierw do 3 coś, potem do 1,9, aż w końcu do 0,4. wtedy mialam brać 75, a nie 100 po miesiącu skoczyło z 0,4 do 3,coś. Obecnie od miesiąca jestem na dawce 100-100-50 i wynik wyszedł 1,2. Mam zostać na tej dawce do maja i znowu zbadać tsh. U mnie cala ta przygoda trwa od 11/2017 i nie leczę się endokrynologa, tylko z racji ciąży dawki ustala mi ginekolog

3

Odp: Nie unormowane TSH przez 2 lata...

Czyli to nic dziwnego że nie robi mi żadnych innych badań? Myślałam to dziwne. Mowilam mu też że od sierpnia chciałabym starać się o dziecko, i byłam właśnie w styczniu i kazał zrobić w kwietniu badanie tsh jak będzie dobre to ta dawkę brać jeśli nie to znowu przyjść. Ale czuję że mam podwyzszone Tsh bo lecą mi włosy jakby nie wiem... I nie mam problemu ze snem a jak mam dobre tsh to mam problem ze spaniem

4

Odp: Nie unormowane TSH przez 2 lata...

Nie, przy twoich objawach to nienormalne, lekarz powienin zlecić inne badania na ft3 i 4. idź prywatnie do lekarza, a poza tym sama zawsze mżesz iśc prywatnie do lab oratorium i zrobić badania na tarczycę

5

Odp: Nie unormowane TSH przez 2 lata...

A wiesz chociaż jaki jest powód tej niedoczynności? Robiłaś badania na przeciwciała? Na pewno trzeba zrobić pełne badania. U mnie np. odkąd zaczęłam brać Euthyrox pojawił się podwyższony poziom cholesterolu. Niewiele, ale norma jest przekroczona, co w moim przypadku jest kompletnie niezrozumiałe, bo ja jestem warzywno owocowa, tłuszczy nie lubię, nie lubię smażonego i nawet jajka sadzone robię na wodzie.

2 lata to zdecydowanie za długo, zwłaszcza przy takich wahaniach. Ja bym już raczej poszukała lepszego specjalisty.

6

Odp: Nie unormowane TSH przez 2 lata...

Ciąża bez unormowanego TSH to jest ogromne ryzyko, przyczyną wielu poronień jest właśnie fakt, że jest ono nieodpowiednie. A w ciąży przy niedoczynności szalenie rośnie. Zmień endokrynologa, bo badanie poziomu TSH to za mało. Co wyszło na usg? Z jakiego jesteś miasta?

7

Odp: Nie unormowane TSH przez 2 lata...

W końcu mi się unormowalo tsh. Chodzę prywatnie do lekarza cały czas, zobaczymy za 2-3 miesiące jeśli wyniki będą złe to już na pewno do tego lekarza nie pójdę i poszukam innego specjalisty,  nie wiem jaki jest powód niedoczynności, jedynie co to wypadają mi włosy gdyby nie to to bym nie wiedziała że w ogóle mam problemy z tarczyca.

8

Odp: Nie unormowane TSH przez 2 lata...

Witam to znowu ja. We wrześniu 2016 roku mam wykryta niedoczynność tarczycy. Typowo żadnych zmian na tarczycy nie ma. Przez  Półtorej roku lekarz nie umiał mi dobrać odpowiedniej dawki udało się dopiero w marcu Tego roku  w wynik wynosił 1.39 więc idealny, Ale  wzrasta i teraz wynik tsh wynosi 2.0 niedlugo chcieliśmy z mężem starać się o dziecko, ale jak widać tsh wzrasta z miesiąca na miesiąc i chciałam zapytać czy ustalenie nowej dawki i na nowo unormowanie tsh będzie trwało tak długo? Teraz zażywam lek letrox75. Przyznam że martwi mnie to że znowu przez długi czas tsh będzie skakać. Więc chciałam zapytać jak wygląda dalsze leczenie i unormowanie ponownie tsh? Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Nie unormowane TSH przez 2 lata...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024