na Bałkany - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » na Bałkany

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: na Bałkany

Szukamy wraz z mężem jakiegoś fajnego wyjazdu na Bałkany w niskiej cenie, ze zwiedzaniem i odpoczynkiem z Wrocławia. Ktoś coś poleca?

2

Odp: na Bałkany

Bułgaria. Na miejscu tanio (szczególnie poza kurortami), jest co zobaczyć, pogoda gwarantowana. Coraz modniejsza robi się też Albania.

3 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-02-19 09:31:13)

Odp: na Bałkany

Potwierdzam opinię zmartwionego.Bułgaria to nie tylko Złote Piaski i tym podobne kombinaty,których nie polecam.
Ja latam do Burgas,stamtąd busem do Sozopola to jakieś 25 km.A Sozopol to klimatyczne,piękne miasteczko,które trzeba koniecznie zobaczyć.
Ja latam ze Small Planet ale z Wrocławia lata Travel Service Polska

4

Odp: na Bałkany

@gojka102, kilka lat temu byłem w Primorsku. To te okolice co napisałaś. Kurort dla Bułgarów i ludzi z naszej części Świata, dwie plaże, dobre jedzenie, tanio, kluby, a do Burgas i Sozopola niedaleko.

5

Odp: na Bałkany

No ja w Bułgarii byłem dwa razy.
Raz z Neckermannem w Słonecznym Brzegu. Taki turystyczny kołchoz, gdzie nic nie ma prócz hoteli i szeroko rozumianej rozrywki. Jak ktoś lubi zatłoczone deptaki, wysokie ceny i naganiaczy przed każdą knajpą krzyczących "happy hours" to jest to doskonały wybór dla takiej osoby. Podejrzewam, że Złote Piaski wyglądają identycznie.
Natomiast innym razem byłem z niewielkim biurem podróży w małej miejscowości Obzor, położonej mniej więcej w połowie drogi między Burgas a Warną. Wtedy były tam dwa czy trzy takie typowo kurortowe hotele, natomiast cała reszta to było zwykłe bułgarskie miasteczko, gdzie żyli zwykli Bułgarzy. Miało to swój urok. W całym miasteczku był tylko jeden supermarket, gdzie ceny były jak dla lokalsów, czyli bardzo tanio jak na nasze standardy. No chyba że ktoś był burżujem i kupował towary z Europy Zachodniej - one były drogie nawet jak nasze polskie standardy. Również jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną to była typowo pod turystów bułgarskich i bez większego problemu można było za 30zł zjeść sycący obiad dla dwóch osób.
Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie wink
Na pewno plusem Bułgarii jest pogoda. Najgorętszy jest początek sierpnia, wtedy nawet nocami temperatura rzadko spada poniżej 25 stopni. Cechą charakterystyczną jest też to, że w przeciwieństwie do polskiego morza tam na plaży w ogóle nie ma wiatru. Dlatego termiczne odczucie skwaru jest jeszcze większe. Przez te moje dwa pobyty padało tylko raz. Zachmurzyło się, lunął taki drobny deszczyk, a po godzinie słońce prażyło jak wcześniej i śladu po tym nie było.
Z rzeczy które warto zwiedzić w Bułgarii. Oczywiście Nessebar, w szczególności część na wyspie, gdzie jest bardzo stara i bardzo klimatyczna zabudowa, częściowo pochodząca nawet z VI wieku. Obok jest park wodny Aqua Paradise, bardzo fajna rozrywka. Warto zobaczyć Warnę, którą można porównać trochę z naszym Gdańskiem - to duże miasto z ciekawą historią, związaną m.in. z naszym królem Władysławem Warneńczykiem. Z rzeczy które ja widziałem to ciekawy był też Kamienny Las. Taka duża przestrzeń z formami skalnymi wyglądającymi jak słupy. Kiedyś było tam dno morza, potem zostały te skały i to wszystko wietrzeje. No taka atrakcja na pół godziny, ale ciekawa. Ciekawe są również monastyry czyli takie konstrukcje w skałach gdzie żyli mnisi.
No ogólnie Bułgaria jest ok smile

6

Odp: na Bałkany

Bałkany - tak.
Z wycieczką w betonowe hotele - nie.
Własnym samochodem i na własną rękę - tak.

7 Ostatnio edytowany przez beckett (2018-02-19 12:11:35)

Odp: na Bałkany

Co do Bułgarii, najciekawsze jest wnętrze kraju.
Kowaczewica, Kopriwsztica, Melnik, Veliko Trnovo, krajobrazy, góry, wąwozy, wioski...

Z wybrzeża polecić mogę jedynie Sinemorec, choć i tam masowa turystyka zaczęła docierać.
Oczywiście Nesebyr i Sozopol piękne, ale tłumy! Warto jednak wpaść na kilka godzin.

8

Odp: na Bałkany

Primorsko blisko, a tłumów nie ma smile Na zwiedzanie to raczej Rumunia. Co raz popularniejsza się robi Albania.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » na Bałkany

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024