Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Proszę o opinie kochane kobietki,
mam wybrać pierścionek zaręczynowy, to niełatwe, mało który mi się podoba, waham się -bardzo ładne są z brylancikiem ale co druga dziewczyna teraz taki ma, a co sądzicie i pierścionku jak księżna diana?? szafir a wokół brylanciki? tu znalazłam odpowiednik mniej więcej, proszę napiszcie czy ładny? i lepszy ze złota czy z białego ?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Praktyczny. Jesli sie zareczasz, to planujesz dzieci? Wybierz taki, zebys go mogla nosić codziennie, zebys nie haczyla nim o delikatną skore dziecka, gdy je bedziesz prze'wijac.

3

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Diana miała piękny pierścionek! Szafiry są cudne. Jak ukochanego stać, to czemu nie tongue

4

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Ile osób, tyle opinii - ja na przykład bardzo nie lubię tradycyjnego złota (wyłącznie białe), choć większość osób nie wyobraża sobie, aby pierścionek zaręczynowy miał być inny. Wiele osób wybiera pierścionki z brylancikami, a niekórzy uważają, że koniecznie powinien mieć czerwone oczko - na znak miłości. Wybór jest trudny, ale sądzę, że najlepiej będzie, jeśli pochodzisz po sklepach, poprzymierzasz różne modele (na palcu 'lubią' wyglądać zupełnie inaczej), a kiedy trafisz na ten właściwy, to będziesz wiedzieć, że to jest to! smile

5

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Księżna Diana miała przepiękny pierścionek smile wybierz taki, w którym Ty się zakochasz smile ja osobiście wolę złoto, ale jeśli chodzi o pierścionek Diany to jest idealny jaki jest.

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Musisz sama widzieć jaki chcesz big_smile

Ja od zawsze wiedziałam że chce rubin i taki mam smile i w koło cyrkonie.
Mam go już ponad 4 lata a od roku szczęśliwa mężatką smile

7

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Księżna Diana faktycznie miała piękny pierścionek, tylko trochę duży... nie wiem, czy codziennie nie będzie Ci niewygodnie w nim chodzić, ale to oczywiście kwestia przyzwyczajenia, więc może będzie ok.
Jest pełno ciekawych kamieni, skoro nie chcesz diamentu, szafiry, rubiny, spinele, granaty... Tylko może poszukaj u jakichś lokalnych jubilerów, a nie w sieciówkach, to będzie trochę taniej, a będzie niepowtarzalny smile

8

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Aby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj.
Stoję przed zakupem pierścionka zaręczynowego.
Moja wybranka nie nosi pierścionków dlatego nie mam możliwości "pożyczenia" aby sprawdzić rozmiar.
Wiem, że na palcu serdecznym idealnym rozmiarem dla obrączki jest 19,5.
Zatem moje pytanie brzmi, czy lepiej rozmiar 19 czy 20 wybrać na pierścionek zaręczynowy?
Niestety nie ma połówek w sklepie jubilerskim.

Osobiście uważam, że lepiej większy, czyli 20, ponieważ z większego zawsze łatwiej zmniejszyć, a z drugiej strony palec zawsze może w przyszłości pogrubieć niż się zmniejszyć. smile

9

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?
chlopak90 napisał/a:

Wiem, że na palcu serdecznym idealnym rozmiarem dla obrączki jest 19,5.

Od kogo to wiesz? To ona stwierdziła, że taki jest jej rozmiar czy to jakaś ogólna, przeczytana gdzieś/usłyszana opinia? 
Pytam, bo 19 czy 20 wydaje mi się bardzo dużo. Fakt, ja mam bardzo szczupłe palce, ale na serdecznym noszę obrączkę, a ta ma bodajże rozmiar 12, a tak mam odrobinę luzu, z kolei pierścionek w rozmiarze 13 noszę na środkowym palcu.

Odpowiadając na Twoje pytanie - błędnie zakładasz, bo zdecydowanie łatwiej jest pierścionek powiększyć niż zmniejszyć. Wynika to z właściwości złota, które ma zdolność do rozciągania się pod wpływem temperatury. Tak mi zresztą radziła pani w sklepie jubilerskim, kiedy kupowaliśmy obrączki.
Rzeczywiście palec może z czasem powiększyć swój obwód, ale moje przez 20 lat nie uległy zmianie, a chyba wściekłabym się nosząc zbyt luźny, obracający się na palcu pierścionek. Zawsze też istnieje ryzyko zgubienia go. No chyba, że dziewczyna ma wyraźnie szersze kostki palców (ja trochę mam), to z jednej strony one utrudniają zakładanie czegokolwiek na palec, a z drugiej zbyt luźną biżuterię minimalnie powinny zabezpieczyć przed zagubieniem.

Reasumując - osobiście proponowałabym jednak mniejszy niż za duży rozmiar.

10

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Co do rozmiaru to wiem, ponieważ kiedyś razem byliśmy spontanicznie u jubilera zobaczyć nasze rozmiary palców na obrączki.
Choć teraz trochę zwątpiłem i chyba jeszcze wymyśle jakiś sposób aby się upewnić co do rozmiaru smile

11

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jeśli tak, to nie było tematu, ale zawsze dobrze jest się upewnić, choćby po to, aby uniknąć potencjalnych problemów wink.

Pierścionek możesz też kupić w sklepie jubilerskim, który daje możliwość wymiany. Wiem, że na pewno Apart uznaje takie prawo w ciągu 30 dni od daty zakupu. Zresztą akurat u nich można również dokonać wymiany na zupełnie inny model. Apart jest jednak drogi, ale w każdym sklepie warto zapytać i jeśli wyrażą zgodę, to umówić taką możliwość. Z doświadczenia wiem, że nawet tam, gdzie nie jest to standardem, a wyłącznie wolą sprzedawcy - idą klientom na rękę.

12

Odp: Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Tego się nie da tak powiedzieć. U mojego M w rodzinie pierścionek przechodził z pokolenia na pokolenie. Ale kupił mi ponadto ładny pierścionek z rubinem, nie przepadam za brylantami i on o tym wiedział. Cięzko tak doradzić. Pomyśl sobie co do niej pasuje i poszukaj tego zawsze coś sie trafi

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024