Dieta dla skóry trądzikowej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Dieta dla skóry trądzikowej

Przy trądziku warto leczenie miejscowe połączyć również z doustnym dostarczaniem suplementów i  składników wspomagających walkę z trądzikiem.

Witaminy A , B6, B2, C, PP, E , sole cynku, kwas gammalinolenowy? ziołowe, naturalne herbatki ze skrzypu, krwawnika, fiołka, bratka, podbiału , rozmarynu, łopianu czy szałwii wspomoże oczyszczanie organizmu od środka. Są też dostępne kapsułki z tymi wyciągami roślinnymi. Dzięki zawartym w nich witamin i minerałów zyskujemy efekt czyszczenia.

Herbaty takie jak zielona, czerwona, w niewielkiej ilości również kawa także wpływają dodatnio na zewnętrzną powłokę ustroju, a organizm pobudzając mikrokrążenie, spalanie tłuszczu działając leciutko drenująco. Wapń, glukozamina morska, wyciąg z kory sosny ograniczają odkładanie się i wchłanianie tłuszczu usprawniając syntezę włókien odpowiedzialnych za napięcie skóry oraz zapobiegając ich degradacji. Składniki te pomocne są także przy walce z trądzikiem ponieważ poprawiają metabolizm organizmu i skóra szybciej oczyszcza się z toksyn.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dieta dla skóry trądzikowej

do tego dodałabym aby unikać czekolady i ostrych potraw

3

Kiedyś natknęłam się na informacje, żeby jeść więcej warzyw i owoców, unikać smażonych potraw, jeść więcej jogurtów naturalnych  z priobotycznymi bakteriami i zwiększyć ilość błonnika w diecie. Poza tym unikać potraw z mąki.  Osobiście staram się jeść zdrowo i widzę w tedy poprawę stanu swojej skóry, więc wierzę, że coś w tym jest smile

A te wiadomości pochodzą od lekarzy, a nie z brukowców smile

Mogę polecić  jeszcze w kosmetyce dbałości twarzy mydło lecznicze propolisowe, szczególnie przydatne przy przesuszonej buzi i aloes.

4

zgadzam się z tym, że jeśli ma się tłustą cerę to należy unikać słodyczy i ostrych potraw. Sama mam tłustą cerę i wiem, jak wygląda moja skóra jeśli zjem zbyt dużo słodyczy.
I jeszcze mogę powiedzieć, że walce z trądzikiem bardzo pomocny jest cynk. Więc można albo go przyjmować w postaci tabletek, albo jeść potrawy, warzywa, owoce, które ten cynk zawierają.

5

a ja tam nie wiem, czy dieta ma jakiś wpływ na cerę i trądzik - przynajmniej u mnie nie widziałam jakiejś szczególnej zależności. wiadomo, że jak się człowiek lepiej odżywia, to i lepiej się czuje ogólnie, ale na trądzik lepiej używać silniejszych środków, niż tylko próbować go leczyć dietą. to też zależy, jaki kto ma ten trądzik, bo u jednych pomoże maść i kosmetyki do cery trądzikowej typu clerasil, a inni będą musieli brać retinoidy doustne typu aknenormin. jedno jest pewne - w każdym przypadku zmiany trądzikowe powinien obejrzeć lekarz.

6 Ostatnio edytowany przez CupraFR (2010-10-08 13:59:41)

Zbyt duża ilość cukru nie jest wskazana wręcz zabroniona. Należy ją ograniczyć. Ostre i bardzo tłuste potrawy również.
Sama dieta oczywiście nie wystarczy. Najważniejsze jest stosowanie maści przepisanych przez dermatologa i stosowanie zasad higieny, które również są niezwykle przy tym ważne.
Sama nie walczyłam z trądzikiem, ale problem taki miała moja siostra i wiem co nieco na ten temat.
Dieta również jest ważnym czynnikiem.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

7

Ja piję bratka i myślę, że powoli ale działa.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021