Czy mój partner to sknera??Jak ustalić wydatki na zycie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy mój partner to sknera??Jak ustalić wydatki na zycie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez lewa887 (2017-03-13 20:24:14)

Temat: Czy mój partner to sknera??Jak ustalić wydatki na zycie

Witam proszę o spojrzenie innym okiem i ocenę  na temat mojej sytuacji w związku.jestem z moim partnerem od  6miesiecy nie mieszkamy razem ale większość czasu spędzamy u mnie jak łatwo się domyślić wyżywienie również jest w pakiecie zarabiam całkiem nieźle  ale mój partner zarabia więcej i tu właśnie jest pies pogrzebany ponieważ on swoje pieniążki odkłada a ja poprostu wydaje.zaznacze że mój facet jakiś czas temu  odmalowal mój pokój i kupił kilka pierdół z wyposażenia na swój koszt więc poczułam się w obowiązku rewanżu i wzielam pod opiekę jego fafika typu pitbull ponieważ mój luby dużo pracuje chciałam jakoś pomóc żeby pies nie siedział sam.i tak oto do pakietu wyżywienia doszedł jeszcze pies nie oczekuje pieniędzy ale zakupy czy karmę?ktos tu jest nie fair prosze o rozwianie moich wątpliwości czy to ja jestem pazerna czy to mój facet jest skapy

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-03-13 20:29:02)

Odp: Czy mój partner to sknera??Jak ustalić wydatki na zycie

Następnym razem kiedy będzie jechał do ciebie poproś go żeby kupił parę rzeczy,(spożywczych), o których zapomniałaś. Zobaczysz czy upomni się o zwrot kosztow, czy nie. Możesz to wprowadzić jako zwyczaj - po prostu mówisz mu kup to i to, to bedziemy mieli na kolacje, albo karme dla psa. bo sie wlasnie skonczyla itd.

Trudno mi nazwac sknerą kogoś, kto z wlasnej woli finansuje odmalowanie pokoju. Może on po prostu nie za bardzo zdaje sobie sprawę, że nie podoba ci sie finansowanie jego wyżywienia.

Z drugiej strony nie napisalas jak daleko mieszka - paliwo na dojazd do ciebie tez grosze raczej nie kosztuje.

3 Ostatnio edytowany przez lewa887 (2017-03-13 21:08:11)

Próbowałam tego sposobu i prawie za każdym razem nie upominal się o zwrot gotówki ale jak położyłam kasę to łapę wyciągnął poprostu nauczył się że u mnie wszystko jest i ze skoro zapraszałam na obiad to ten obiad i kolacja zawsze będą w pakiecie a nie o to mi do końca chodziło dziwi mnie to dlatego że jak poruszalismy temat kosztow utrzymania to s stwierdził że życie sporo go kosztuje a przecież utrzymywal się całe życie sam więc jest świadom tego co ile kosztuje a dojazd do mnie kosztuje go grosze ponieważ porusza się autem na gaz

4

6 miesięcy to bardzo niewiele.
Może zaproponuj żebyście robili zakupy na zmianę?
Albo inaczej:
Zaproponuj żeby coś on przygotował do jedzenia na obiad albo kolację u Ciebie . Będzie musiał kupić składniki.
I tak róbcie raz Ty raz on;)

5

Mysle tak jak Iceni, ze moze nie byc skapy. Sa ludzie, ktorzy po prostu o czyms nie pomysla, mimo ze powinni i zapominaja, ze jedzenie tez kosztuje. Nie musi to byc w zlej wierze. Tez uwazam, ze powinnas z nim porozmawiac i np raz Ty bys robila zakupy, raz on i dodac, ze dobrze jakby dal na karme dla psa. Nawet nie to, zeby dal co do grosza, ale wypadaloby, skoro zajmujesz sie jego psem. Uwazam, ze taka rozmowe mozna przeprowadzic kulturalnie i nie ma czego sie wstydzic, to normalny temat, nie ma co kombinowac tylko trzeba porozmawiac. Odkad ja tez otwarcie rozmawiam o takich sprawach to jeszcze latwiej dojsc do porozumienia. Skoro gdy cos kupil nie mowil bys oddawala to oznacza, ze zrozumie i mozecie sie dogadac.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

6

Nieodmiennie bawi mnie, gdy ktoś najpierw coś oferuje (np. w tym wypadku kasę za zakupy), a później się oburza, że oferta została przyjęta.

Autorko, mam wrażenie, że Twój facet to mocel całkiem współczesny. Ma to swoje wady, bo np. nie ma on jeszcze wbudowanego modułu do komunikacji telepatycznej i czytania w myślach, więc trzeba użyć w celu porozumiewania się systemu gębowo-usznego. Z drugiej strony ma to i plusy - zapewne, jak już z nim pogadasz, to sprawa do niego dotrze i się ogarnie.

I to jest generalnie rada na przyszłość - komunikować swoje potrzeby facetowi. Otwarcie, wprost (żadnych aluzji, kawa na ławę) i w pierwszej kolejności. Bo milczenie, brak reakcji - to też wyraźny komunikat, że dany stan rzeczy akceptujesz. Jak nie akceptujesz, to mów, nie czekaj na gwiazdkę z nieba.

7

Zgadzam sie. Warto mowic wprost, bo on moze nie miec zlej woli i nawet nie wiedziec, ze to Ci przeszkadza.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy mój partner to sknera??Jak ustalić wydatki na zycie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018