LISTA PREZENTÓW ŚLUBNYCH - dobry pomysł? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » LISTA PREZENTÓW ŚLUBNYCH - dobry pomysł?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: LISTA PREZENTÓW ŚLUBNYCH - dobry pomysł?

Witajcie!
W październiku  wychodzę za mąż i razem z narzeczonym planujemy i przygotowujemy nasz ślub i wesele. Zastanawiamy się obecnie nad problemem prezentów ślubnych. Jak wiadomo przysparza to gościom weselnym niemałych problemów. Zastanawiają się, czy pójść na łatwiznę i dać, po prostu kasę, czy jednak zaryzykować i wybrać prezent.  Pomyśleliśmy z Marcinem,  że może dobrym rozwiązaniem dla tych, co chcą coś nam kupić, będzie sporządzenie listy prezentów, które chcielibyśmy dostać?  bo i my będziemy zadowoleni i goście nie będą mieć problemów z wyborem odpowiedniego przedmiotu!

Jak myślicie, czy to dobry pomysł z tą listą prezentów? Może ktoś już tak zrobił, ma jakieś doświadczenie pod tym względem? Jak to zrealizować, żeby było OK i nikt nie poczuł się urażony?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: LISTA PREZENTÓW ŚLUBNYCH - dobry pomysł?

mysle ze to dobry pomysl. dobrze tez zalozyc stonke internetowa zeby goscie mogli napisac co juz kupili zeby prezenty sie nie dublowaly wink

3

Z jednej strony to dobry pomysł, bo faktycznie nie dostaniecie np 5 tosterów i 3 młynków do kawy, tylko trzeba tak to rozegrać żeby nie wyglądało na to, ze bardzo materialistycznie jesteście nastawieni. Wyjaśnijcie rodzinie dlaczego taka lista, żeby nie było niemiłych komentarzy po rodzinie ("Razem z zaproszeniem dali listę co im kupić, widać po co robią wesele.")

4 Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-06-11 21:16:13)

attaner lista to doskonały pomysł i wcale nie jest to jakieś nietaktowne. Wiem o tym, bo też niedawno wychodziłam za mąż i oboje z mężem ustalaliśmy taką listę. spam bez skrępowania polecałabym Ci stworzenie takiej listy.
pozdrawiam:)

5

A ja chyba jestem nie dzisiejsza bo w czasach kryzysu gdy nie wszystkich stać na niektóre drogie prezenty taka lista sprawiła by mi przykrość że wymusza się na mnie to czego się chce.
Tak w ogóle przecież zaproszenie na wesele to przecież zaproszenie na uczestniczenie w tym ważnym dla nas dniu a nie odpowiednie talerze czy kuchenka markowa.
Mozna dać mały prezent albo pieniądze ile nas stać a wymagać od gości wybierania co mogą kupić a co nie to już przesada zwłaszcza w tradycyjnej Polsce.

6

Witajcie! Moi znajomi rok temu sporządzili taką listę i jeżeli ktoś pytał co chcą dostać w prezencie, to dawali listę, a każdy, kto coś z tej listy wybrał później mówił co i przedmiot był wykreślany. Nas też nie było stać na drogi prezent, więc wybraliśmy czajnik:-) Uważam, że to bardzo dobra rzecz:-) Nie musieliśmy się męczyć nad tym, co im dać w prezencie i ile włożyć do koperty. A kiedy szukałam tekstu do naszych zaproszeń, znalazłam taki wierszyk: Jeśli koniecznie z prezentem przyjść chcecie, spytajcie o listę - przecież możecie.

Jeśli coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei...

7

A my rozdaliśmy taki wierszyk:

Na wesele zapraszamy
taką prośbę dla Was mamy:
Gdy koniecznie przyjść z czymś chcecie
mamy listę w Internecie -
by oszczędzić Wam kłopotu
by nie dostać trzech robotów,
ani wielkiej góry sprzętów
wejdźcie na naszalistaprezentow(.pl)
... wpiszcie w haśle
wszystko pójdzie jak po maśle.
I pamiętajcie: dla nas nie ważne są żadne prezenty
lecz od tańczenia z nami bolące pięty;)

Prawa autorskie niezastrzeżone smile

8

myśle ze taki wierszyk to odpowiedni pomysł:)

:::Wielu ludzi pyta mnie,dlaczego wciąż nosze ze sobą aparat i dlaczego robie zdjęcia.
Wówczas odpowiadam- a dlaczego ty jesz?::::
James Lalropui Keivom.

9

rózyczka ja tez chyba nie jestem dzisiejsza i mnie ta lista nie przekonuje ..;/

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

10

Kobietka 89 zgadzam się z Tobą. Już widzę miny moich cioci jak biegają po sklepach i dobierają czajniki, talerze, roboty itp. Poza tym nie mieszkam w strasznie dużym mieście gdzie jest duży i ciekawy wybór np. sprzętu AGD. Koleżankom  może by to odpowiadało ale "starszemu pokoleniu" łatwiej jest dać kopertę niż biegać po sklepach.

Każdy płacz i każdy śmiech ma jakiś sens...

Michał 07.08.2014r  Nasz Cud :*

11 Ostatnio edytowany przez panna_m (2011-03-27 09:02:06)

Jak wyżej- to też zależy od wieku gości, jeśli będą to głównie starsi ludzie to lista prezentów będzie źle widziana, jeśli młodzi- można spróbować ze stroną internetową. Mnie osobiście listy prezentów nie przypadły do gustu..

be not afraid
and fight like a man .

12

Wiadomo, że prezenty nie są najważniejszą kwestią przyjęcia weselnego. Zaczynają być problematyczne, gdy okazuje się, że Młodzi dostali kila żelazek, robotów kuchennych, kilka kompletów pościeli. Ostatnio bardzo popularne w Polsce staje się tworzenie przez narzeczonych ślubnej listy prezentów. Jest to lista, na której przyszli Państwo Młodzi wypisują przedmioty jakie chcieliby otrzymać w dniu swojego święta. Oczywiście taka lista, nie zawsze jest dobrym pomysłem, szczególnie w bardzo konserwatywnych rodzinach, gdzie po prostu może zostać źle odebrana przez członków rodziny. Zatem zanim stworzymy taką listę powinniśmy się zastanowić czy w naszych rodzinach taka lista jest dobrym rozwiązanie.

Oto kilka zasad o jakich należy pamiętać przy sporządzaniu listy prezentów:
- prezenty na liście powinny mieć różny zakres cenowy, tak aby każdy z gości mógł dobrać coś dla siebie;
- lista powinna być dostępna dla wszystkich gości (umieszczenie jej w internecie, oddanie jej świadkom czy pozostawienie jej w wybranych sklepach);
- póki co w Polsce przyjęło się, że lista prezentów trafia raczej do najbliższej rodziny i przyjaciół, ponieważ nie wypada nagabywać dalszej rodziny w kwestii prezentów;
- Państwo Młodzi nie powinni się obrażać w sytuacji kiedy otrzymają jakiś prezent spoza swojej listy;

Zachęcam do przemyślenia czy sporządzicie listę prezentów czy raczej zdacie się na swoich gości. Pozdrawiam

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

13 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-06-11 23:37:51)

Z doświadczenia znajomych, którzy niedawno się pobierali mogę powiedzieć, że jest to genialny pomysł! Sama się na to nie zdecydowałam, z obecnym mężem prowadziliśmy tylko bloga ślubnego (ale też na tym samym portalu, więc mogę zarekomendować), ale znajomi założyli sobie taką listę, gdzie nie trzeba było kupować prezentów, tylko dostawało się pieniądze.
Fajne jest to o tyle, że nie ma problemu z dotarciem do dalszej rodziny, o którym wspomniała Roskalinda. No i każdy jest zadowolony- goście nie muszą biegać po sklepach, a oni wyjechali w super podróż poślubna za te pieniądze :-) Historia działa się we włoszech, bo wtedy nie było to modne u nas, ale już teraz można i w Polsce się tak bawić.

Zapomniałam podać stronę :-) To było [spam]

Pozdrawiam !!!!!

14

Odświeżam wątek bo sama mam dylemat dotyczący listy prezentów ślubnych. Ja założyłam swoją na White Dreams, ale zastanawiam się, w jaki sposób poinformować o niej gości. Zaproponowano nam małe karteczki z napisanym adresem www, które moglibyśmy dołączyć do zaproszeń, ale nie jestem pewna czy to po prostu wypada? Czy może raczej każdemu z osobna w osobistej rozmowie ten adres podać? Albo tylko tym, którzy będą chcieli kupić nam prezenty, ale nie będą wiedzieli co? Jak myślicie?

15 Ostatnio edytowany przez janja (2016-08-01 15:40:33)

Myślę, ze to zły pomysł. Ja po prostu zapytałam kuzynkę czy chce pieniądze czy prezent. Powiedziała, ze wolałaby jakieś dobre garnki to kupiłam jej takie z potrójnym dnem i dyskiem rozprowadzającym ciepło  i była bardzo zadowolona.

16

Super pomysł, byłam ostatnio na ślubie gdzie wcześniej była podana lista z prezentami. Wszyscy zadowoleni smile

[tu był nieregulaminowy link]

17

Mnie lista odrzuca. Wg mnie to takie wymuszanie i narzucanie, a ja mam tak silne poczucie niezależności, że lista chyba by mnie "uraziła w wartości". Bo jak ktoś mnie zaprasza na ślub, to dlatego, że chce mojej obecności, czy chce ode mnie prezent? A co ja, św. Mikołaj jestem?
Jako gość zawsze pytam, czy jest coś konkretnego, o czym marzy przyszła młoda para. Jakby mi ktoś listę podesłał, to raczej bym się na taki ślub nie wybrała.

I naprawdę, nie wiem,gdzie Wy chodzicie na wesela, że ktoś dostaje 3 mikrofalówki, czy 7 żelazek smile Byłam na wielu imprezach i jeszcze się nie zdarzyło dublowanie droższych prezentów, bo i tak większość daje kasę. A że pościel, czy ręcznik będzie x 3 to wg mnie nie jest aż taki problem, bo to się zawsze przyda.

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

18

Mnie z kolei nieco zniesmaczyło, kiedy znajoma para młoda wszystkim oficjalnie ogłosiła, że nie chcą prezentów, a wyłącznie pieniądze. Niby praktyczne, dla wielu wygodne, ale z drugiej strony rodzi niezręczności, bo jeśli kogoś nie stać na duży wydatek, to kupuje prezent nieco skromniejszy, czasem wręcz symboliczny, za to do koperty zwyczajowo wkłada się co najmniej kilka stówek. Kiedy ja brałam ślub, to byliśmy na dorobku, było nam potrzebne niemal wszystko, tym bardziej, że właśnie kupiliśmy mieszkanie, ale pomimo tego, gdy ktoś pytał co chcemy dostać lub co byłoby nam najbardziej potrzebne, mówiliśmy - zgodnie z prawdą - że ma po prostu przyjść i podzielić z nami radość tego ważnego dnia. Potem jeszcze kilka osób, które nie były zaproszone na wesele, a jednak przyszły na ślub, spontanicznie "zgarnęliśmy" na naszą imprezę smile.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych, właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

19

Z jednej strony taka lista prezentów, narzucająca gościom co mają kupić może zostać źle odebrana, ale z drugiej strony dla wielu może być ona ułatwieniem smile Zdania będą pewnie podzielone

[tu był niedozwolony link i został usunięty przez moderację]

20

gdybym miała wybór, wolałabym dostać pieniądze. Dla gości tak chyba łatwiej a prezenty sama mogę sobie kupić, polegajac na własnym guście a nie gości smile

21

Dla mnie taka lista jest nie do zaakceptowania. Uważam, że wesela nie robi się dla prezentów - a narzucanie komuś takiej listy, czy ostatnio modnych wierszyków o dawaniu pieniędzy - jest nietaktowne i z góry zakłada chciwość dla mnie.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » LISTA PREZENTÓW ŚLUBNYCH - dobry pomysł?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021