"Nocne Wilki" - rosyjscy motocykliści. Co o nich sądzicie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » "Nocne Wilki" - rosyjscy motocykliści. Co o nich sądzicie?

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 61 do 120 z 164 ]

61

Odp: "Nocne Wilki" - rosyjscy motocykliści. Co o nich sądzicie?

Mussuko podlegam pod moderację tak samo jak i Ty o obowiązują mnie te same zasady co Ciebie więc daruj sobie i dokładnie to samo dotyczy reszty redaktorek, zapewniam Cię również że nie uzgadniamy między sobą stanowisk jakie zajmujemy w danych dyskusjach niezależnie od tego co sobie myślisz. A co do offtopu mam nadzieję że ktoś z moderacji go usunie.

I skoro nie narzucasz innym swojego zdania to odsyłam Cię nieco wyżej, gdzie twierdziłaś że nikt tu ich nie chce, a ja napisałam byś pisała za siebie a nie za wszystkich.

Pozdrawiam i ja ze swojej strony kończę.

Zobacz podobne tematy :

62

Małpa69 napisał/a:

I skoro nie narzucasz innym swojego zdania to odsyłam Cię nieco wyżej, gdzie twierdziłaś że nikt tu ich nie chce, a ja napisałam byś pisała za siebie a nie za wszystkich.

to jest narzucanie? raczej opinia. Narzucanim byloby napisanie - macie tak uwazac i sie zgadzac. Bezwzglednie. Ale poki co nie musze.

A konkretnie czy lepiej zabrzmi jak napisze, ze ja, pani X, pan Y . itd. (jakies 100 nazwisk moze wrzuce) ...nie mamy ochoty ogladac Putinowskich hell's angels w Polsce? Referendum chcesz zrobic? I tak wiekszosc zwykle decyduje.Jakis odlam moze sobie zyczyc i winszowac, na szczescie nie decyduje.

A ze malo kto chce ich widziec, coz, taki ich biedaczkow los.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

63 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-04-29 14:58:24)

Mussuka napisał/a:

A konkretnie czy lepiej zabrzmi jak napisze, ze ja, pani X, pan Y . itd. (jakies 100 nazwisk moze wrzuce) ...nie mamy ochoty ogladac Putinowskich hell's angels w Polsce?

Offtopować jak obiecałam już nie będę więc odnoszę się tylko do tego, chyba nie wiesz o czym piszesz, wiesz kim są hell's angels? To tak jakbyś porównała wróbelka do orła...

A i pewnie nie wiesz, ale jest w Polsce kilka oddziałów Hells Angels.

Pomijam że zrobiłaś błąd w słowie Hells nie ma '.

64

Małpa69 napisał/a:

Dla mnie cały temat jest durny i nudny, przecież oni jeździli już do Polski i nigdy nie było żadnych problemów. My jeźdźmy do Rosji a oni chcą odwiedzić przodków u nas, tylko zaraz i my nie będziemy mogli pojechać w ramach zemsty.

Jak dla mnie głupia przepychanka, albo tzw temat zastępczy.

no rzeczywiście być może dla niektórych temat - durny, nudny, zastępczy
dla mnie temat - poważny,
to co dotyczy mojego kraju, traktuję na serio
ale to może tak jak ze wszystkim ...

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

65

Małpa69 napisał/a:

nie mamy co robić tylko ustalamy między sobą co będziemy mówić...

Klucz tkwi w pierwszym zdaniu twego posta, wystarczy odpowiedni dobór kadr i potem już za wiele nie trzeba ustalać smile Tak jakby samonapędzanie się osób, którym kiedyś czegoś zakazano, za coś prześladowano aby w czambuł potępiać w ogóle zakazywanie czy nie tolerowanie.

Ktoś wcześniej pisał, że Polska znów wyjdzie na rusofobiczną i że to wstyd przed Europą. Tak nie jest i nie będzie. Choćby dlatego, że Polska jak do tej pory nie była rusofobiczna w sposób ślepy i chaotyczny. Czasem niektóre państwa mogły to tak odbierać ale były to akurat państwa, które bladego pojęcia nie mają o Rosji. Tyle, że ostatnie 2 lata z wszystkiego co Polska mówiła o Rosji uczyniły szczerą prawdę smile i jeszcze długo nikt się nie odważy temu zaprzeczyć. Mało tego, akurat rządy polskie grają w to całkiem nieźle. Zapewniam, że nie byłoby żadnej reakcji w sprawie Nocnych Wilków, gdyby Warszawa swojego stanowiska nie miała uzgodnionego z naszymi sąsiadami. Przy czym jest to akurat rzadki ostatnio przypadek kiedy to Warszawa musiała wziąć na siebie pierwsze "odium", bo niestety geografia wskazuje, że Rosjanie najpierw spróbują wjechać przez nas. Na pewno to wyjście na pierwszy szereg się nie do końca Warszawie podobało ale uznano, że trzeba. Bo już od jakiegoś czasu widać wyraźnie, że Polska się nie pcha przed flesze, stąd śmieszne zarzuty, że się nas pomija itd. Tymczasem różni mądrzy ludzie piszą, że np. w sprawie ukraińskiej Polska ewidentnie wypuściła swoich wielkich przyjaciół Niemców na czoło doprowadzając do sytuacji, w której muszą działać, a sami Polacy schowali się głęboko w tył i tylko kontrolują czy wszystko idzie dobrze. Ogon zaczął już machać psem...

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

66

Snake przypominam że temat nie jest o redaktorkach tylko o nocnych wilkach, a tu znowu głupie przepychanki, daruj sobie i trzymaj się tematu. To się zrobiło już nudne.

67

Decyzja o nie wpuszczeniu "Nocnych Wilków" jest delikatnie mówiąc nie przemyślana. To nie są tylko niewinne prztyczki w nos, w ramach rewanżu.
To kolejne wydarzenie wpisujące się w politykę realizacji obcych Polsce interesów."Nocne Wilki" przejeżdżały przez Polskę wielokrotnie i  opinia publiczna nawet nie była tego świadoma.Jest to działanie na doraźne zamówienie polityczne naszego Wielkiego Brata.
Wiktor Węgrzyn  twórca i komandor Motocyklowych Rajdów katyńskich o decyzji polskich służb granicznych mówi :
"Jest to prymitywny pretekst.Ta decyzja jest haniebne i tchórzliwa."

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/oni-chca … sce/es0l19 :

"Na rosyjskich motocyklistów czekało w okolicach przejścia w Terespolu kilkudziesięciu polskich motocyklistów z Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Informacje o niewpuszczeniu Rosjan do Polski przyjęli z oburzeniem, co wyrazili, podjeżdżając pod przejście i włączając klaksony motocykli.

Polscy motocykliści już wcześniej zapowiadali, że chcą eskortować Rosjan podczas ich podróży po Polsce, tak by nic im się nie stało. Deklarowali też, że jeśli "Nocne Wilki" nie zostaną wpuszczeni do Polski, pojadą ich trasą przez Polskę, złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach, w których mieli to zrobić rosyjscy motocykliści"

Skutki szkodliwej i krótkowzrocznej - to bardzo delikatne określenie- polityki "polskich władz" widać :
W zagranicznej prasie coraz częściej pojawiają się "przypadkowe" i  "niezamierzone" wypowiedzi , jak choćby szefa FBI lub to z dzisiejszego dnia z internetowego serwisu zajmującego się geopolityką :

http://journal-neo.org/2015/04/29/buryi … -in-spite/

I fragment z artykułu :

Since the Russian bikers pose no real threat, it is clear that the decision to bar them from entering Poland, and possibly even barring them from entering Germany to honor fallen Russians in a war that Germany provoked and Polish collaborators helped facilitate, is purely politically motivated

"Ponieważ  rosyjscy motocykliści nie stanowią żadnego zagrożenia jest jasne ,że decyzja zakazująca im wjazdu do Polski i prawdopodobne zakazanie wjazdu do Niemiec w celu oddania hołdu poległym Rosjanom w wojnie , którą Niemcy sprowokowały a  w której Polscy kolaboranci pomagali ,oparta jest na czysto politycznych motywach"

Pora na pobudkę.Na skutek wyjątkowo szkodliwej dla Polski polityki prowadzonej przez osoby rządzące naszym krajem , jesteśmy powoli coraz bardziej i bardziej obciążani za całe zło II Wojny Światowej.Rosja przemilcza i zakłamuje swój udział w rozpętaniu II WŚ ( pakt Ribbentrop -Mołotow) , Żydów mordowali naziści do spółki z Polakami  (sic!) , a Niemcy są najwyżej ofiarami masowych wypędzeń przez oczywiście Polaków.

Wiernopoddańcze realizowanie polityki Wielkiego Brata i bycie jego "sojusznikiem" jest na razie wybitnie szkodliwe dla Polski.
Kolejna amerykańska proxy-war w którą wciągnięta jest Ukraina i próbuje się wciągnąć powoli Polskę  ,może mieć tylko fatalne dla Polski konsekwencje.

68

Ja tylko proponuję osobom na NIE postawić się w sytuacji Rosjan, z powodu polityki prócz niewpuszczenia Wilków, są też inne atrakcje w postaci nietolerancji wobec Rosjan przebywających na terenie Polski, jak np nie wpuszczanie ich do restauracji i wywieszki o tym informujące, ciekawa jestem jak WY byście się czuli gdyby Was nie chciano wpuścić do lokalu dlatego że głową Waszego Państwa jest taki a nie inny człowiek.

69

Zastanowiłbym się co zrobić żeby tą głową przestał być lol Tyle, że Rosjanom on się podoba, bo oni lubią takich więc niech cierpią...

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

70

gojka102 napisał/a:

Odniosę się tylko do marszu niepodległości.Byłam z córką dwa  lata temu i nie wybiorę się z dzieckiem więcej w takie miejsce.
Może Ty po prostu bywasz w jakimś bezpieczniejszych okolicach ale my po prostu uciekałyśmy przez Wilczą i Skorupki dzikim pędęm bo tam akurat były największe zamieszki.
Kiedy dotarłysmy na przystanek autobusowy w okolicy Holiday Inn byłyśmy świadkami jak dresy zaczęły zaczepiać a potem kopać dwie ciemnoskóre dziewczyny.

A ja pamiętam jak 2 lata temu milicyjna hołota poprzebierana w dresy próbowała sprowokować młodych ludzi i dopuścić do konfrontacji. I nikt mi tego nie wmówi ,ze tak nie było bo byłem w samym czubie pochodu i pamiętam jak politycy i szefowie grup wszystkich powstrzymywali bo wtedy to by się naprawdę zadziało.

Kiedy pije,pije szczerze,kiedy pije Bóg mnie strzeże.

71

Małpa69 napisał/a:

Ja tylko proponuję osobom na NIE postawić się w sytuacji Rosjan, z powodu polityki prócz niewpuszczenia Wilków, są też inne atrakcje w postaci nietolerancji wobec Rosjan przebywających na terenie Polski, jak np nie wpuszczanie ich do restauracji i wywieszki o tym informujące, ciekawa jestem jak WY byście się czuli gdyby Was nie chciano wpuścić do lokalu dlatego że głową Waszego Państwa jest taki a nie inny człowiek.

Rosjanie nie robili problemów z powodu wjazdu Polskich motocyklistów do Katynia.Z tą wywieszką w restauracji to prymitywna dyskryminacja.
Temu .... , który to zrobił proponuję ,żeby zamiast wywieszki ,że nie obsługuje Rosjan wywiesił informację ,że nie obsługuje Żydów .Powodzenia.:)
A jest za co :

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ban-ki- … odni/ppewj

Ban Ki Mun: zbombardowanie szkoły było "aktem zbrodni"
Atak, w którym zginęło 10 osób w prowadzonej przez ONZ szkole w Strefie Gazy, to "obraza moralności i akt zbrodni" - oświadczył sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ban Ki Mun.

72

Snake napisał/a:

Zastanowiłbym się co zrobić żeby tą głową przestał być lol Tyle, że Rosjanom on się podoba, bo oni lubią takich więc niech cierpią...

Jak czytam lub słyszę tego rodzaju stwierdzenia w ustach moich rodaków, to zawsze się zastanawiam jak to jest, że tak łatwo radzimy sobie z odsunięciem od władzy Putina, a we własnym kraju od lat porządku zrobić nie możemy...
Z całym szacunkiem Snake... myślę, ze jednak niewiele o Rosji i Rosjanach wiesz... smile

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

73 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-04-29 20:20:29)

Małpa69 napisał/a:

ja jestem Małpo na NIE - NIE, dla wjazdu Nocnych Wilków do Polski
zagrywkę, którą stosujesz pozostawię bez komentarza ...

mam przyjaciół wśród Rosjan
i dla Twojej wiedzy, bo to już rzeczywiście NUDNE i DURNE się staje, nie wszyscy ONI- Rosjanie identyfikują się z tym putinowskim gangiem

74

In_ko Wilki to jedynie część problemu, problem jest duży i na prawdę ja się nie dam wciągnąć w nienawiść do tych czy do tamtych. Ludzie są różni w każdej narodowości i na prawdę bardzo bym nie chciała żeby mi ktoś czegoś zabraniał tylko dlatego bo nie lubi np Komorowskiego kiedy będę np we Francji na wakacjach (to przykład).

Nie chcesz, no to masz do tego prawo widziałam że tak pisałaś, natomiast ja nie muszę się z Tobą zgadzać prawda? I tyle, niech każdy ma sobie swoje zdanie bez próby narzucania go innym, czy to takie trudne?

Mi oni nie przeszkadzają i koniec kropka i przypominam że w poprzednich latach oni byli w Polsce i co nagle zaczęli Ci przeszkadzać? Pewnie nie, pewnie nawet nie wiedziałaś że tu byli, wtedy nikt nie robił z tego problemu i nikt tego nie nagłaśniał...

75

Volver napisał/a:
Snake napisał/a:

Jak czytam lub słyszę tego rodzaju stwierdzenia w ustach moich rodaków, to zawsze się zastanawiam jak to jest, że tak łatwo radzimy sobie z odsunięciem od władzy Putina, a we własnym kraju od lat porządku zrobić nie możemy...
Z całym szacunkiem Snake... myślę, ze jednak niewiele o Rosji i Rosjanach wiesz... smile

A nie bryluje w sondażach poparcia? Nawet jeśli są sfałszowane, to i tak żadna różnica, bo znaczy, że pozwalają na to. Ot czasów Jelcyna mają jedną ekipę u władzy, w której tylko robią sobie jaja z obywateli zmieniając się kiedy trzeba fotelami. Przy całej dozie krytycyzmu do naszych elit, to jesteśmy 100 lat do przodu smile

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

76

in_ka napisał/a:
Małpa69 napisał/a:

i dla Twojej wiedzy, bo to już rzeczywiście NUDNE i DURNE się staje, nie wszyscy ONI- Rosjanie identyfikują się z tym putinowskim gangiem

Decyzję o zakazie wjazdu Nocnych Wilków uważam za haniebną , tchórzliwą i błędną. Putin jest na razie jedyną alternatywą dla Rosji.Gwarantem ,tego ,że Rosja tak jak Polska wcześniej i Ukraina obecnie nie zostanie neokolonią zachodniego kapitału.Większość Rosjan na szczęście to rozumie.
Dla Ukrainy już jest za późno.Zostaną wyciśnięci jak cytryna- to się dzieje na naszych oczach.Mechanizm jest ten sam.Zniszczenie konkurencyjnego dla zachodu przemysłu lub przejęcie go.Zadłużenie kraju do takiego stopnia ,żeby spłaty odsetek uniemożliwiły przez kilka pokoleń finansowanie konkurencyjnych technologicznych branż.Wprowadzenie drakońskiego programu oszczędnościowego ,  który wtrąci większość społeczeństwa w biedę.Przejęcie kluczowych bogactw naturalnych.Jak się nie da za pomocą kadr szkolonych wcześniej w fundacjach tworzonych specjalnie w tym celu - Soros- to organizuje się pucz , tak jak zrobiono to na Ukrainie osadzając marionetkowy , nielegalny rząd Jaceniuka.Ukraina jest dodatkowo używana do wywołania przez USA wojny w Europie , w którą ma być wciągnięta Rosja.Oczywiście równolegle podejmowane są próby dokonania w Rosji kolejnej kolorowej rewolucji i poprzez manipulację cenami węglowodorów doprowadzenia do upadku rosyjskiej gospodarki.
Na szczęście w USA coraz więcej niezależnych ekspertów  rozumie  zbrodniczą politykę Waszyngtonu :

http://www.paulcraigroberts.org/2015/03 … g-roberts/

The only conclusion that informed analysis supports is that Washington is the greatest threat to life on earth. Washington is a greater threat than global warming. Washington is a greater threat than the exhaustion of mineral energy sources. Washington is a greater threat than the rise in world and US poverty from Washington?s policy to enrich the few at the expense of the many.

The only possible conclusion is that unless Washington collapses from its economic house of cards or is abandoned by its NATO puppet states, Washington will destroy life on earth.Washington is the greatest evil that the world has ever faced. There is no good in ?Washington. Only evil.

"Jedyna konkluzja jest taka ,że Waszyngton jest największym zagrożeniem dla życia na Ziemi.Waszyngton jest większym zagrożeniem niż globalne ocieplenie.
Waszyngton jest większym zagrożeniem niż wyczerpywanie się surowców energetycznych.Waszyngton jest większym zagrożeniem niż wzrost biedy na świecie i w USA spowodowany polityką Waszyngtonu , która pozwala na bogacenie się jednostek kosztem większości.
Jedyna możliwa konkluzja to ,że Waszyngton zniszczy życie na Ziemi , chyba że amerykańska ekonomia rozpadnie się jak domek z kart , lub zostanie porzucony przez marionetkowych członków NATO.Waszyngton to największe zło z jakim świat kiedykolwiek się mierzył.Waszyngton nie ma w sobie dobra.Tylko zło."

Kim jest Paul Craig Roberts można sobie przeczytać , albo na jego stronie albo w Wiki.I nie jest on wyjątkiem.Niestety media w USA już od dawna nie informują to tylko propaganda.
Na tym filmiku Ron Paul zastanawia się dlaczego USA ma rozmieszczone siły specjalne w 81 krajach ? Często bez zgody i wiedzy Kongresu.
I nie mówimy tu o około 700 oficjalnych bazach wojskowych USA na świecie tylko o siłach specjalnych.Kraj "miłujący pokój i demokrację" , kraj najbardziej na świecie znienawidzony , kraj w którym jest najwięcej więźniów na świecie jest obecnie bezkarny i zdegenerowany.

Ron Paul, właśc. Ronald Ernest Paul (ur. 20 sierpnia 1935 w Pittsburghu w Pensylwanii) ? amerykański lekarz i polityk, członek Izby Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej z Teksasu, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Znany jest ze swoich libertariańskich poglądów. Jest praktykujacym baptystą.

https://www.youtube.com/watch?v=MWL7bpN2nJM

77

Właśnie przeczytałam, że grupka motocyklistów, z których jeden  przyznał się do przynależności do "Nocnych Wilków", przybyła do Muzeum  Auschwitz, gdzie złożyła kwiaty pod szubienicą na placu apelowym dawnego obozu. Otrzymali oni eskortę polskich motocyklistów. Obyło się  bez żadnych incydentów i epatowania symbolami. Jak wiadomo  regulamin muzeum  zabrania wnoszenia symboli propagujących reżim  totalitarny.

78 Ostatnio edytowany przez Nektarynka53 (2015-04-29 21:33:18)

Summerka napisał/a:

Właśnie przeczytałam, że grupka motocyklistów, z których jeden  przyznał się do przynależności do "Nocnych Wilków", przybyła do Muzeum  Auschwitz, gdzie złożyła kwiaty pod szubienicą na placu apelowym dawnego obozu. Otrzymali oni eskortę polskich motocyklistów. Obyło się  bez żadnych incydentów i epatowania symbolami. Jak wiadomo  regulamin muzeum  zabrania wnoszenia symboli propagujących reżim  totalitarny.

Nie oceniam powodu nie wpuszczenia "Nocnych Wilków" do kilku państw. Ale według mnie ten osobnik, który aktualnie NIELEGALNIE przebywa na terenie naszego kraju nie ma się czym pochwalić. Z naszej strony nikt "na chama" nie wpychał się na pogrzeb pewnego pana w Rosji SZANUJĄC decyzję pewnego państwa wink.
Czy dawanie sobie wyższych przywilejów jest aktem kultury i poszanowania suwerenności innych Państw? Nie. Jest piękna zasada - jeśli coś chcemy to szanujemy drugą stronę. Tego brakuje części Rosjan.

79 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-04-29 21:44:20)

Małpa69 napisał/a:

In_ko Wilki to jedynie część problemu, problem jest duży i na prawdę ja się nie dam wciągnąć w nienawiść do tych czy do tamtych. Ludzie są różni w każdej narodowości i na prawdę bardzo bym nie chciała żeby mi ktoś czegoś zabraniał tylko dlatego bo nie lubi np Komorowskiego kiedy będę np we Francji na wakacjach (to przykład).

Nie chcesz, no to masz do tego prawo widziałam że tak pisałaś, natomiast ja nie muszę się z Tobą zgadzać prawda? I tyle, niech każdy ma sobie swoje zdanie bez próby narzucania go innym, czy to takie trudne?

Mi oni nie przeszkadzają i koniec kropka i przypominam że w poprzednich latach oni byli w Polsce i co nagle zaczęli Ci przeszkadzać? Pewnie nie, pewnie nawet nie wiedziałaś że tu byli, wtedy nikt nie robił z tego problemu i nikt tego nie nagłaśniał...

załamka ...
NAPRAWDĘ nie zauważasz Małpo różnicy?
NAPRAWDĘ jej nie dostrzegasz?
NAPRAWDĘ nic nie musisz ... oprócz oddychania
i może NAPRAWDĘ już koniec i kropka
i nie wmawiaj mi, że narzucam coś komuś bo śmieszne i żałosne, to jest

80

Nektarynka53 napisał/a:
Summerka napisał/a:

Nie oceniam powodu nie wpuszczenia "Nocnych Wilków" do kilku państw. Ale według mnie ten osobnik, który aktualnie NIELEGALNIE przebywa na terenie naszego kraju nie ma się czym pochwalić. Z naszej strony nikt "na chama" nie wpychał się na pogrzeb pewnego pana w Rosji SZANUJĄC decyzję pewnego państwa wink.
Czy dawanie sobie wyższych przywilejów jest aktem kultury i poszanowania suwerenności innych Państw? Nie. Jest piękna zasada - jeśli coś chcemy to szanujemy drugą stronę. Tego brakuje części Rosjan.

Jest kilka grup rosyjskich motocyklistów przejeżdżających przez Polskę.W skład niektórych z tych grup wchodzą członkowie Nocnych Wilków.
Wszystkie grupy oprócz grupy Nocnych Wilków są w Polsce legalnie.Więc Twoje wnioski są delikatnie mówiąc zbyt pochopne.Właśnie to pokazuje ,że decyzja o odmowie przyznania wiz Nocnym Wilkom jest motywowana czysto politycznie.Bo nie wszyscy członkowie tego stowarzyszenia spotkali się z odmową. smile

81

Summerka napisał/a:

No i dlatego na parkingu muzeum robili sobie zdjęcia z flagą z sierpem i młotem co podpada pod paragraf o propagowaniu symboli totalitarnych i pili wódeczkę co podpada pod inne paragrafy lol A koleś przyleciał samolotem i wypożyczył motocykl tak, że nie można powiedzieć, że przebywa nielegalnie. Na lotnisku go wpuścili smile Może się musiał przebierać w damskie ciuszki albo cuś...

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

82

arcymiś napisał/a:
in_ka napisał/a:
Małpa69 napisał/a:

Decyzję o zakazie wjazdu Nocnych Wilków uważam za haniebną , tchórzliwą i błędną. Putin jest na razie jedyną alternatywą dla Rosji.Gwarantem ,tego ,że Rosja tak jak Polska wcześniej i Ukraina obecnie nie zostanie neokolonią zachodniego kapitału.Większość Rosjan na szczęście to rozumie.
Dla Ukrainy już jest za późno.Zostaną wyciśnięci jak cytryna- to się dzieje na naszych oczach.Mechanizm jest ten sam.Zniszczenie konkurencyjnego dla zachodu przemysłu lub przejęcie go.Zadłużenie kraju do takiego stopnia ,żeby spłaty odsetek uniemożliwiły przez kilka pokoleń finansowanie konkurencyjnych technologicznych branż.Wprowadzenie drakońskiego programu oszczędnościowego ,  który wtrąci większość społeczeństwa w biedę.Przejęcie kluczowych bogactw naturalnych.Jak się nie da za pomocą kadr szkolonych wcześniej w fundacjach tworzonych specjalnie w tym celu - Soros- to organizuje się pucz , tak jak zrobiono to na Ukrainie osadzając marionetkowy , nielegalny rząd Jaceniuka.Ukraina jest dodatkowo używana do wywołania przez USA wojny w Europie , w którą ma być wciągnięta Rosja.Oczywiście równolegle podejmowane są próby dokonania w Rosji kolejnej kolorowej rewolucji i poprzez manipulację cenami węglowodorów doprowadzenia do upadku rosyjskiej gospodarki.
Na szczęście w USA coraz więcej niezależnych ekspertów  rozumie  zbrodniczą politykę Waszyngtonu :

http://www.paulcraigroberts.org/2015/03 … g-roberts/

The only conclusion that informed analysis supports is that Washington is the greatest threat to life on earth. Washington is a greater threat than global warming. Washington is a greater threat than the exhaustion of mineral energy sources. Washington is a greater threat than the rise in world and US poverty from Washington?s policy to enrich the few at the expense of the many.

The only possible conclusion is that unless Washington collapses from its economic house of cards or is abandoned by its NATO puppet states, Washington will destroy life on earth.Washington is the greatest evil that the world has ever faced. There is no good in ?Washington. Only evil.

"Jedyna konkluzja jest taka ,że Waszyngton jest największym zagrożeniem dla życia na Ziemi.Waszyngton jest większym zagrożeniem niż globalne ocieplenie.
Waszyngton jest większym zagrożeniem niż wyczerpywanie się surowców energetycznych.Waszyngton jest większym zagrożeniem niż wzrost biedy na świecie i w USA spowodowany polityką Waszyngtonu , która pozwala na bogacenie się jednostek kosztem większości.
Jedyna możliwa konkluzja to ,że Waszyngton zniszczy życie na Ziemi , chyba że amerykańska ekonomia rozpadnie się jak domek z kart , lub zostanie porzucony przez marionetkowych członków NATO.Waszyngton to największe zło z jakim świat kiedykolwiek się mierzył.Waszyngton nie ma w sobie dobra.Tylko zło."

Kim jest Paul Craig Roberts można sobie przeczytać , albo na jego stronie albo w Wiki.I nie jest on wyjątkiem.Niestety media w USA już od dawna nie informują to tylko propaganda.
Na tym filmiku Ron Paul zastanawia się dlaczego USA ma rozmieszczone siły specjalne w 81 krajach ? Często bez zgody i wiedzy Kongresu.
I nie mówimy tu o około 700 oficjalnych bazach wojskowych USA na świecie tylko o siłach specjalnych.Kraj "miłujący pokój i demokrację" , kraj najbardziej na świecie znienawidzony , kraj w którym jest najwięcej więźniów na świecie jest obecnie bezkarny i zdegenerowany.

Ron Paul, właśc. Ronald Ernest Paul (ur. 20 sierpnia 1935 w Pittsburghu w Pensylwanii) ? amerykański lekarz i polityk, członek Izby Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej z Teksasu, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Znany jest ze swoich libertariańskich poglądów. Jest praktykujacym baptystą.

https://www.youtube.com/watch?v=MWL7bpN2nJM

Jestem pod wrażeniem twojej wiedzy na ten temat. Lider "Nocnych Wilków" ma podobno zakaz odwiedzania USA.

83

Tak "Chirurg" ma zakaz wjazdu do USA.Cofniętą ma też wizę Schengen- więc nie może gdy przekroczy granicę Polski poruszać się po całej Europie.
Musi aplikować oddzielnie o wizę każdego kraju do którego ma zamiar się dostać.

http://lenta.ru/news/2014/12/20/hirurg/

????? ????-????? ??????? ?????? ????????? ???????????, ????? ????????? ??? ??????, ???????????? ?????????? ??? ?????? ????? ?? ????? ???????, ???????, ? ?????????, ????????? ????? ???. ?? ???? ?? ?????? ? ???????? ???????? ?????? ?????????.

?? ?????? ???????, ?????? ??? ??? ?????????? ? ?????????? ? ???????????? ??????????? ??????. ?? ?? ????? ????? ????????????? ????? ?? ????????? ???? ???????? ?????? ????? ????????, ? ??????? ??, ???????, ??? ? ?????? ??????? ???, ????? ?????? ?????????? ??? ? ??? ??????? ???????????.

Nie mam czasu tłumaczyć całego artykułu , więc tylko fragment :

Lider klubu motocyklowego "Nocne Wilki" Aleksander Załdostanow znany także jako Chirurg podziękował prezydentowi Barakowi Obamie za nowe sankcje , które w szczególności jego osobiście dotknęły.Poinformował o tym w wywiadzie udzielonym "Rosyjskiemu Serwisowi Informacyjnemu".
Według Chirurga wielu już gratulowało mu objęcia go sankcjami "Chciałbym podziękować Obamie za to ,że docenił moje skromne zasługi dla ojczyzny" powiedział i nadmienił ,"że w przyszłości zrobi wszystko ,żeby przysparzać prezydentowi Obamie coraz większych zmartwień."

Tak a ' propos sankcji to tak dziwnie się składa ,że nasz wróg Rosja nałożył sankcje między innymi na Polską żywność dopiero w odwecie.
A mało kto wie - w Polsce cenzura jest szczelna , jak ktoś nie posługuje się językiem angielskim , francuskim albo rosyjskim jest zdany na sieczkę propagandową made in USA smile - że USA już od wieków nałożyła embargo na Polskie świeże produkty rolne .Nasz umiłowany przyjaciel.
Poniżej Polski ambasador  w USA Schnepf , żałośnie żebrze o wpuszczenie polskich jabłek na amerykański rynek :

https://www.youtube.com/watch?v=H4dlXh0IfA0

Tłumaczenie :

Czy wiecie ,że Polska jest największym na świecie eksporterem jabłek. A właściwie była ponieważ obecnie sprzedaż cierpi z powodu rosyjskich sankcji ,nałożonych na nas w rewanżu za poparcie dla wolnej Ukrainy.Ten koszyk powinien być pełen.Pełen świeżych , smacznych polskich jabłek.
Niestety amerykański rynek jest zamknięty dla polskiej świeżej żywności.
Drodzy amerykańscy przyjaciele przyłączcie się do mnie i poproście rząd USA o otwarcie drzwi dla naszych jabłek wolności.

Takie problemy , o których na kolanach jęczy Schnepf załatwia się w cieniu gabinetów.Ten jego żałosny bełkot to tylko propagandowa ściema , dla maluczkich jak sprawa się rypła i informacja o embargo , jakimś cudem dostała się do Polski.Więc trzeba był zareagować stąd pośpiesznie odegrano ten teatrzyk.

A może zastanawialiście się - pewnie nie bo skąd macie wiedzieć ,żyjecie w kraju gdzie są wolne media smile ha ha ha -  dlaczego Ukraina nałożyła embargo na wieprzowinę z Polski? Zgadnijcie , kto ma największe na Ukrainie udziały w farmach produkujących wieprzowinę ? smile

I tak na marginesie.W 1979 podczas sowieckiej agresji na Afganistan Polsce udało się pomimo tego ,że zdaniem obecnej propagandy byliśmy wtedy niemalże sowiecką republika nie wziąć w tej brudnej wojnie udziału.
Nie tak dawno w amerykańskiej agresji na Afganistan w imię dozgonnej przyjaźni  Z USA , Polska wysłała kontyngent , pomimo tego ,że jest niezależna wink

84

Nie czytałam całego wątku, wybaczcie. Odpowiadając jednak na pytanie w temacie - czy słusznie dostali zakaz wjazdu? Oczywiście, że nie! Jeśli mieli prawo wjazdu, to dlaczego potraktowano ich "wyjątkowo"? Jak dla mnie wstyd dla Polski i tyle.

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

85

Mussuka, wink

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

86

A ja się tak zastanawiam... czy hobby, pasja, zamiłowanie powiązane z polityką jest jeszcze pasją i hobby...?
Bo jak widać przedtem "Nocne Wilki" jeździły sobie po Polsce, a zapewne i po Europie bez problemu. A jak tylko Putin poklepał po ramieniu lidera grupy, to od razu zrobiła się afera...

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

87 Ostatnio edytowany przez Summerka (2015-04-30 12:03:54)

ewka3 napisał/a:

Jeżeli chodzi o opinię motocyklistów, to szacowna większość (tych, co znam) jest zdania niech sobie jadą.

Problem w tym, że Putin, a klub motocyklowy na to pozwolił, zrobił z tego rajdu polityczno-narodowościową propagandę.
Na temat zwykłego rajdu motocyklowego nikt by się tak nie roztrząsał. Jest ich wiele i oprócz krótkich wzmianek w mediach nikt poza motocyklistami nie zaprząta sobie nimi głowy.

Problem w tym, że Rosjanie kolejny raz robią coś z godnym siebie rozmachem i urasta to przez osobę Putina do rangi propagandy międzynarodowej.

Pomijając polityczne przepychanki na szczeblu międzynarodowym, nasuwa się pytanie dlaczego polscy podatnicy mają płacić za ochronę tego rajdu na terenie naszego kraju? Jak się coś organizuje z taką pompą, to trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Jeżeli doszłoby do rozrób na terenie Polski, nikt nie będzie winił motocyklistów, a nasze władze.

No tak, ale pytanie, dlaczego teraz Rosjanie chcą obchodów z pompą? Moim zdanie sprawiły to słowa niektórych polskich  polityków. Przedtem było dobrze tak jak było. Dla Rosjan to wielkie historyczne zwycięstwo. I nie do pomyślenia jest, jeśli ktoś  umniejsza  jego rangę.  Zauważmy, że chodzi im o złożenie hołdu w miejscach pamięci.  Na obchody z wielką pompą to chyba żaden z krajów będących pod okupacją  by się nie zgodził. Niemcy zadeklarowali, że pojedynczych motocyklistów mogą wpuścić, ale zbiorówki nie. Oni tam mają dość  pracy z własnymi  manifestacjami w okolicach majówki. Kiedyś byłam w Berlinie w czasie demonstracji majowej, to wiem.
Polscy podatnicy to płacą i czasem  nawet nie wiedzą za co. Motocykliści rosyjscy otoczeni są opieką  polskich motocyklistów.  O większej grupie nie ma mowy. Nie wiem, jak to wygląda od strony  rosyjskiej  przy wjeździe polskich motocyklistów do Katynia.

EeeTam napisał/a:

Dodam, że w wielu krajach (USA, państwa skandynawskie, Ukraina) są uznawane za organizację przestępczą.

Tak, pewna pewna stacja telewizyjna chętnie się na ten temat  wypowiadała. Jak wspomniał Arcymiś, warto znać języki, by nie opierać się tylko na doniesieniach polskich mediów.

88 Ostatnio edytowany przez Snake (2015-04-30 10:37:09)

Summerka napisał/a:

No tak, ale pytanie, dlaczego teraz Rosjanie chcą obchodów z pompą? Moim zdanie sprawiły to słowa niektórych polskich  polityków. Przedtem było dobrze tak jak było. Dla Rosjan to wielkie historyczne zwycięstwo. I nie do pomyślenia jest, jeśli ktoś  umniejsza  jego rangę.

Po pierwsze okrągła rocznica. Po drugie sytuacja międzynarodowa Rosji czyli izolacja w jakiej się znalazła więc obchody mają cementować społeczeństwo i pokazać jaka Rosja jest wielka. Po trzecie negowanie oficjalnego stanowiska określającego rolę ZSRR w ostatniej wojnie jest w Rosji przestępstwem. Coś jak kłamstwo oświęcimskie w Polsce. Czyli za twierdzenie, że przez 2 lata ZSRR był sojusznikiem hitlerowskich Niemiec i wspólnie napadli na Polskę można trafić do więzienia smile Niepopularne jest przypominanie, że przed 1939 rokiem istniała bardzo bliska współpraca ZSRR i III Rzeszy w sektorze zbrojeniowo-wojskowym. Za rozpowszechnianie zdjęć żołnierzy niemieckich i radzieckich bratających się na linii rozgraniczającej obie armie w okupowanej Polsce można co najmniej zostać nazwanym kłamcą lub patrz wyżej zostać pociągniętym do odpowiedzialności karnej. Rosjanie widzą II wś tylko w kontekście Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i praktycznie wszystko poza nią nie istniało smile Wojna zaczęła się 22 czerwca 1941 r... i oni ją wygrali. Cały pozostały normalny świat nigdy nie negował roli Związku Radzieckiego w daninie krwi (a że często bezsensownej...) i wysiłku, za to Rosjanie konsekwentnie pomijają i marginalizują nie tylko wkład pozostałych państw ale choćby to, że ZSRR przetrwał najcięższe chwile dzięki olbrzymim dostawom z Zachodu praktycznie wszystkiego. Od czołgów, dział, samolotów, amunicji, paliwa, smarów do żywności, mundurów, ubrań, surowców, ciężarówek, lokomotyw, wagonów, szyn, itd. Nie mówiąc o tym, że zginęły dziesiątki tysięcy ludzi na statkach, które z tymi dostawami płynęły i zostały zatopione. Wartość tej pomocy choćby tylko pod względem wartości pieniężnej była po prostu ogromna. Rosjanie "od zawsze" przyjmowali taktykę pomijania tematu tej pomocy lub maksymalnego jej marginalizowania. Na większości oficjalnych zdjęć z Berlina i innych miejsc po drodze, a więc takich, które przeszły przez staranne sito cenzury zobaczymy tylko czołgi i inny sprzęt radzieckiej produkcji. A tymczasem mnóstwo radzieckich oddziałów jechało, latało na sprzęcie amerykańskim czy brytyjskim. Mam takie ładne zdjęcia z wyzwalania mojego miasta przez armię radziecką. Na tych zdjęciach takie śliczne amerykańskie czołgi z radziecką gwiazdą...
Rosjanie zagarnęli chwalebną spuściznę ZSRR dla siebie, gdzie jak ostatnio mogliśmy się przekonać z trudem przechodzi im przez gardło przyznanie, że w armii radzieckiej oprócz Rosjan walczyli choćby Ukraińcy.
Rosjanie nie chcą przyjąć do wiadomości ambiwalentnego stosunku krajów takich jak Polska do tzw. wyzwolenia z pod okupacji. Wg nich po nogach powinniśmy ich za to całować, a że wcześniej zabrali nam pół kraju, a samo wyzwolenie oznaczało wejście w kolejną okupację tylko pod inną nazwą? O co nam chodzi? Nawet ten Wrocław, Szczecin i tak dalej "dali" nam nie w imię wyrównania wcześniejszego zaboru Kresów tylko po to żeby wprowadzić " na wieki" punkt zapalny między Polakami i Niemcami. Strasząc potem niemieckim rewizjonizmem i stawiając się w roli jedynej siły, która jest w stanie ten rewizjonizm powstrzymać. To samo robią zresztą do dziś nas przedstawiając jako "złych", strasząc polskim rewizjonizmem Ukraińców, Białorusinów czy Litwinów. Stara zasada dziel i rządź....

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

89 Ostatnio edytowany przez Mussuka (2015-04-30 11:54:35)

Snake, nie zapomnij, ze radzieccy towarzysze  "przesiedlili" wiekszosc Podola, Wolynia i innych mieszkancow kresowych wsi i miast polskich, na dosc dalekie tereny wiecznych lodow. W czasie "przed" wojna, no bo przeciez oni wtedy oficjalnie w WWII jeszcze nie brali udzialu. I nie wolno bylo po WWII mowic o zsylce na Sybir, tylko o przesiedleniu, celem unikniecia krwawej wojny ze strony nazistow, jaka nam niechybnie grozila. Ot, jacy zapobiegliwi.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

90 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-04-30 11:27:08)

Snake napisał/a:

Czyli za twierdzenie, że przez 2 lata ZSRR był sojusznikiem hitlerowskich Niemiec i wspólnie napadli na Polskę można trafić do więzienia smile Niepopularne jest przypominanie, że przed 1939 rokiem istniała bardzo bliska współpraca ZSRR i III Rzeszy w sektorze zbrojeniowo-wojskowym.
.

jak obstawiasz Snake kto zna datę napaści wojsk ZSRR na Polskę ?

dla przypomnienia faktu historycznego 17 września 1939 roku
Atak sowietów na Polskę był porażającym ciosem - przypominają historycy.
Agresji dokonano na mocy tajnego protokołu Paktu Ribbentrop-Mołotow

91

Snake napisał/a:
Summerka napisał/a:

No tak, ale pytanie, dlaczego teraz Rosjanie chcą obchodów z pompą? Moim zdanie sprawiły to słowa niektórych polskich  polityków. Przedtem było dobrze tak jak było. Dla Rosjan to wielkie historyczne zwycięstwo. I nie do pomyślenia jest, jeśli ktoś  umniejsza  jego rangę.

Po pierwsze okrągła rocznica. Po drugie sytuacja międzynarodowa Rosji czyli izolacja w jakiej się znalazła więc obchody mają cementować społeczeństwo i pokazać jaka Rosja jest wielka. Po trzecie negowanie oficjalnego stanowiska określającego rolę ZSRR w ostatniej wojnie jest w Rosji przestępstwem.Strasząc potem niemieckim rewizjonizmem i stawiając się w roli jedynej siły, która jest w stanie ten rewizjonizm powstrzymać. To samo robią zresztą do dziś nas przedstawiając jako "złych", strasząc polskim rewizjonizmem Ukraińców, Białorusinów czy Litwinów. Stara zasada dziel i rządź....

Polska w ogóle  ma nieszczęsne  położenie geograficzne.   Rosjanie pokazują, że są dumni ze swych zwycięstw, wytykając nam, że  my wolimy świętować klęski.

Otis napisał/a:

Niemcy i Czesi przeprowadzili prostą kalkulację. Przejazd sam w sobie ma znaczenie wyłącznie propagandowe. Samo zablokowanie granic dla wilków nie ma większego sensu. Lepiej byłoby otworzyć granice pokazując, że jesteśmy cywilizowani i innych również do takich zachowań zachęcamy. Ale jeśli cokolwiek po drodze się wydarzy, to wina spadnie na kraj gospodarzy; że były prowokacje, albo niedostateczna ochrona, albo coś. Wtedy efekt propagandowy dla całej tej demonstracji będzie dużo większy. A ponieważ cel jest propagandowy, to szansa na jakiś ?wypadek przy pracy? jest spory. Czesi i Niemcy zamykając granice zminimalizowali to zagrożenie do zera. Teraz my ponosilibyśmy ryzyko podwójne. Raz, że jeśli cokolwiek było w planach wilków to musiałoby wydarzyć się u nas. Dwa, że dojazd do niemieckiej granicy i ewentualny protest niezadowolonych wilków pod tą granicą także byłby po naszej stronie.

Ale to z Czech przyjechał do Polski członek "Nocnych Wilków" i to całkiem legalnie.  Tylko sam lider ma zakaz. Kłopoty z wjazdem  wynikły  podczas zmian w liczebności grupy, jeśli się dobrze orientuję. Nie mam co do tego pewności. Może ktoś sprostuje?

92

Summerka napisał/a:

Rosjanie pokazują, że są dumni ze swych zwycięstw, wytykając nam, że  my wolimy świętować klęski.

Wiesz ale to też może świadczyć o ich kompleksach smile Właśnie dlatego, że przykładają do tego takie znaczenie, tak alergicznie reagują na próby oceny ich rzeczywistego wkładu. Tak a propos ich świętowania, to kiedy szukali jakiegoś ważnego wydarzenia, którego rocznicę mogliby świętować zamiast rocznicy rewolucji październikowej to znaleźli oswobodzenie Moskwy z pod okupacji.... polskiej lol U nas naprawdę mało kto w ogóle wie, że kiedyś nasi dzielni wojacy zajęli Moskwę i Kreml, złapali cara i jego rodzinę, a potem popędzili przed oblicze polskiego króla, gdzie musieli na kolanach złożyć hołd. Znany z obrazu Matejki "Hołd Ruski", który być może nadal leży gdzieś w piwnicach muzeum... Nam jakoś nie przychodzi do głowy specjalnie puszyć się, że polska armia była jedyną armią, która zdobyła Moskwę i złapała cara. Bo przecież Napoleon tylko wkroczył do miasta opuszczonego i spalonego przez Rosjan. Hitler zatrzymany został na opłotkach Moskwy. Wcześniej sztuka zajęcia Moskwy udała się tylko Tatarom ale to było w innych czasach.

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

93

Snake napisał/a:
Summerka napisał/a:

Rosjanie pokazują, że są dumni ze swych zwycięstw, wytykając nam, że  my wolimy świętować klęski.

Wiesz ale to też może świadczyć o ich kompleksach smile Właśnie dlatego, że przykładają do tego takie znaczenie, tak alergicznie reagują na próby oceny ich rzeczywistego wkładu. Tak a propos ich świętowania, to kiedy szukali jakiegoś ważnego wydarzenia, którego rocznicę mogliby świętować zamiast rocznicy rewolucji październikowej to znaleźli oswobodzenie Moskwy z pod okupacji.... polskiej lol U nas naprawdę mało kto w ogóle wie, że kiedyś nasi dzielni wojacy zajęli Moskwę i Kreml, złapali cara i jego rodzinę, a potem popędzili przed oblicze polskiego króla, gdzie musieli na kolanach złożyć hołd. Znany z obrazu Matejki "Hołd Ruski", który być może nadal leży gdzieś w piwnicach muzeum... Nam jakoś nie przychodzi do głowy specjalnie puszyć się, że polska armia była jedyną armią, która zdobyła Moskwę i złapała cara. Bo przecież Napoleon tylko wkroczył do miasta opuszczonego i spalonego przez Rosjan. Hitler zatrzymany został na opłotkach Moskwy. Wcześniej sztuka zajęcia Moskwy udała się tylko Tatarom ale to było w innych czasach.

Właśnie. Nie wiem czy to kompleksy czy też  demonstracja własnej siły.  Polacy niepokojąco za mało znają swoją historyczną wartość. Wszyscy pamiętają O Sobieskim pod Wiedniem, a o  tej karcie historii  mało kto pisze. Masz pewnie na myśli dwa obrazy Matejki "Carowie Szujscy przed Zygmuntem III"? Może za długo żyliśmy w poprzednim ustroju?  Zresztą trochę mi  wstyd, kiedy rosyjscy dyplomaci wyśmiewają się z  niektórych polskich polityków, zdających się nie znać historii własnego kraju.

94 Ostatnio edytowany przez Snake (2015-04-30 14:49:23)

He, he dlatego polecam posłuchać Korwina-Mikke. On jest za zakazaniem świętowania rocznic naszych klęsk narodowych jak upadłe powstania i takie tam. Świętować wg niego należy tylko zwycięstwa. Jeśli chodzi jeszcze o ten hołd ruski, to może nie świętujemy za bardzo, bo to była w zasadzie taka ówczesna "prywatna inicjatywa". Ot, skrzyknęło się paru możnych Polaków i zrobiło sobie wojenkę. Może dlatego tym większy wstyd dla Rosjan, a chwała dla polskiej przedsiębiorczości smile Przy okazji dla wierzących w słodką polską naiwność i gołębie serduszka, to panowie urzędując przez 2 lata na Kremlu zdążyli spalić miasto, grabili mieszkańców, gwałcili mieszkanki, pili i bawili się. To głównie zadecydowało, że mieszkańcy Moskwy w końcu mieli ich dość, polska załoga musiała się zamknąć na Kremlu, a mieszkańcy skumali się z kolejnym rosyjskim kandydatem do tronu.

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

95

Powiedzcie mi za co mam chociaż lubić ruskich? za wojnę w 1920 roku za 130 lat niewoli za wyzwolenie ze wszystkiego w 1945 roku czy za ludową Polskę?Tak bardzo kochacie ruskich?Zapomnieliście szybko 1939 rok wywózki strzały w tył głowy,Gdyby to zależało tylko ode mnie wpuścił bym ich a po 1 km zabrał motory i popędził z powrotem do rosji żeby się mogli wyżalić super menowi z KGB.

96

Adrian102 napisał/a:

Dla mnie cała ta akcja z Nocnymi Wilkami pokazuje jak bardzo żałosne są nasze władze.
W normalnym kraju bez żadnego problemu i szumu medialnego wpuścili by ich zamiast dawać Rosji powody do oczerniania Polski i wmawianiu Rosjanom jak Polacy ich nienawidzą.
A że mogą narobić burd to trudno,od tego jest policja żeby w razie problemów rozwiązać takie problemy.
Tylko że nasi policjanci i straż miejska umią głównie zatrzymywać pijących i palących w miejscach publicznych albo przechodzących na czerwonym świetle gdy nic nie jedzie.
Z resztą na jakich podstawach mają ich nie wpuścić?
Bo coś im się wydaje?

Rosyjska strona nie uznaje  argumentów  Polaków. Ambasador Rosji twierdził, że dostarczono wszystkie niezbędne dokumenty.
"Odnosząc się do kontrowersyjnych poglądów, z którymi kojarzeni są członkowie Nocnych Wilków, Andriejew stwierdził, że "nie przyjeżdżali tutaj agitować, ani tym bardziej nikogo obrażać". - Oni chcieli oddać hołd tym, którzy wyzwalali również Polskę - powiedział."
(http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ambasador-rosji-o-nocnych-wilkach-warto-bylo-ich-po-prostu-wpuscic,537305.html)

97

Summerka napisał/a:
Snake napisał/a:
Summerka napisał/a:

Właśnie. Nie wiem czy to kompleksy czy też  demonstracja własnej siły.  Polacy niepokojąco za mało znają swoją historyczną wartość. Wszyscy pamiętają O Sobieskim pod Wiedniem, a o  tej karcie historii  mało kto pisze. Masz pewnie na myśli dwa obrazy Matejki "Carowie Szujscy przed Zygmuntem III"? Może za długo żyliśmy w poprzednim ustroju?  Zresztą trochę mi  wstyd, kiedy rosyjscy dyplomaci wyśmiewają się z  niektórych polskich polityków, zdających się nie znać historii własnego kraju.

Wiesz mnie trochę wstyd kiedy redaktor czego by to nie był stara się innym malować trawę na zielono.Wybacz.Rosja to najwredniejszy sąsiad jakiego mamy i rozmawiać można z nimi tylko z pozycji siły inaczej nie da rady nic załatwić.

98

Summerka napisał/a:

Oni chcieli oddać hołd tym, którzy wyzwalali również Polskę - powiedział."

A ja dziękuję za takie wyzwalanie. Armia Czerwona nie szła nikogo wyzwalać. Szła pokonać Niemcy i zdobyć Berlin, po to żeby zająć i zniewolić systemem komunistycznym jak największy kawał Europy. Nie udało się w roku 1920 to 25 lat później się udało. Dziękować Armii Czerwonej to ja bym mógł gdyby 17 września 1939 roku weszła na teren II RP wesprzeć Polskę w walce z tym faszyzmem o którym tak lubią trąbić, a nie rozbrajać polską armię żeby z faszystami walczyć nie mogła. Trzeba mieć doprawdy ruską bezczelność żeby chwalić się oswobodzeniem tego czy innego niemieckiego obozu koncentracyjnego mając samemu najlepiej na świecie zorganizowany system obozów koncentracyjnych czyli gułag. Mówić o wyzwalaniu kraju, którego elitę rozwaliło się strzałami w potylicę, wywiozło na zapewne rehabilitację w chłodne klimaty czy polowało po lasach jeszcze długo po tzw. wyzwoleniu.

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

99

...tak, tak, tak.....

Dziś mam dobrą radę...zróbcie lemoniadę..

100

Summerka napisał/a:

..."Odnosząc się do kontrowersyjnych poglądów, z którymi kojarzeni są członkowie Nocnych Wilków, Andriejew stwierdził, że "nie przyjeżdżali tutaj agitować, ani tym bardziej nikogo obrażać". - Oni chcieli oddać hołd tym, którzy wyzwalali również Polskę - powiedział."

Snake i Słodko-kwaśny wystarczająco argumentują (podając niepodważalne przykłady) powody, dla których wspomniani w temacie wątku nie są dla części naszego społeczeństwa ...pożądanymi gośćmi. Dla reszty są, bo: albo kłania sie tu nieznajomość historii przed-, a szczególnie po-wojennej, albo tzw. tumiwisiz (innymi słowy - "ani ziebi ani grzeje..."), albo brak jakiegokolwiek rozeznania połaczony z ufnoscią dla masmediów... Tu, w niniejszej dyskusji to wychodzi na światło dzienne.
Ja należę - jak tu wczesniej juz wyraziłem zdanie (pod psędonimę) do pierwszej grupy. I nie dlatego, ze jestem "rusofobem", ale dlatego, ze aż za bardzo razi mnie nachalność i bezczelność panoszących się "pomazańców" Putina. Osobiście mam pośród znajomych i Ukraińców (z obecnie okupowanych przez "wyzwolicieli" reginów Donbasu) i Rosjan, z którymi mam bardzo dobre kontakty i znam ich spojrzenie na obecną sytuację. I zabawne, że żaden z nich nie pochwala (delikatnie pisząc) ruchów prokremlowskich "motocyklistów". Na marginesie: czy nie jest żałosnym fakt, ze "Wilki" jeżdżą na ...zachodnich maszynach?
Wracając do meritum, a właściwie zacytowanej wypowiedzi: "nie przyjeżdżali tutaj agitować, ani tym bardziej nikogo obrażać"...
Oni (Wilki) obrażają samą swoja obecnoscią (pomijam już ich wypowiedź pełne pogardy), bo są zmaterializowaną - na naszej ziemi - zmorą gnębiącą zwykłych, normalnych, pragnacych życia w spokoju i pokoju ludzi i w Rosji i na Ukrainie.
Z uwagi na powyższe budzą niechęć i wrogość. Oczywiście nie u tych, którym "wsioryba", bo - jak podejrzewam - nawet wycieczki "bojowników" (raczej morderców...) z ISIS nie byłyby niemiłe, byleby zanadto krzywdy nie robili...

101

Po za tym z formalnego punktu widzenia jak można wpuszczać na swój teren kogoś kto ma tylko niemieckie wizy wjazdowe?Z formalnego punktu widzenie ktoś ma jeszcze jakieś pytania?

102

słodko-kwaśny napisał/a:

Wybacz.Rosja to najwredniejszy sąsiad jakiego mamy i rozmawiać można z nimi tylko z pozycji siły inaczej nie da rady nic załatwić.

Widzisz ,źle do tego w ogóle podchodzisz.W polityce nie ma miejsca na sentymenty , czy robienie sobie na złość.Rosja ma swoje interesy , tak samo jak każdy inny kraj.

Dobrze oddaje to powiedzenie Henry'ego  Temple :
"Anglia nie ma wiecznych wrogów , ani wiecznych przyjaciół ma tylko wieczne interesy".

Gdy te interesy są na kursie kolizyjnym z interesami innego kraju dochodzi do konfliktu.Widzisz to nie tak że się załatwia coś z pozycji siły.Jest coś za coś.Na siłę przychodzi czas wtedy, gdy inne środki zawiodą , albo gdy konflikt militarny jest bardziej opłacalny.I nikt nie ma sentymentów.Liczy się biznes , twarda polityka.
USA były w stanie wojny z Niemcami od 1941 roku bodajże.Ale amerykańskie firmy działały w III Rzeszy.Choćby taki IBM - jego filia  , która w III Rzeszy nazywała się Dehomag.Firma ta -odział IBM - produkowała karty perforowane wynalezione przez Amerykanina Hermanna Holeritha.
Dehomag zaopatrywał władze III Rzeszy w nowoczesne maszyny liczące i karty perforowane, szkolił operatorów oraz serwisował sprzęt IBM.
Maszyny sortujące zainstalowane były we wszystkich obozach koncentracyjnych.Nie chcę przez to napisać ,że gdyby nie pomoc IBM to do Holocaustu by nie doszło.Tylko ,że nikt nie zmuszał firm amerykańskich do obecności na niemieckim rynku w tamtym okresie.

Technologia dostarczona nazistom przez IBM spotkała się z tak dużym uznaniem, że prezes koncernu, Thomas Watson, otrzymał z rąk Adolfa Hitlera najwyższe odznaczenie przyznawane obcokrajowcom.

IBM nie jest jedyną firma , która robiła biznes z faszystowskimi Niemcami.Stara dobra Coca  Cola , która już całkiem niedawno reklamując 75 lecie powstania Fanty , zaliczyła sporą wpadkę używając  określenia "dawne dobre czasy".Jak łatwo sobie policzyć te dobre czasy to był rok 1940.Fantę wynaleziono w Oddziale Coca Coli w III Rzeszy smile
Tu link do reklamy na YT ( nie wiem czy jest dostępna w Polsce , ja mieszkam w Anglii tu nadawca jej nie zablokował)

https://www.youtube.com/watch?v=qAJXHPaWUWw

Ja rozumiem ,że masz negatywne emocje i one panują nad Twoimi osądami, ale patrząc przez pryzmat emocji widzisz zupełnie zafałszowaną rzeczywistość.

Rząd angielski prześladował Polskich żołnierzy , którzy walczyli za wolność Anglii , tylko dlatego ,że Ci żołnierze domagali się ujawnienia prawdy o zbrodni katyńskiej.Ale wtedy ZSRR był potrzebny bo dźwigał na swoich barkach główny ciężar walki z III Rzeszą.
Nie mam czasu szukanie cytatów , ale z dokumentów ujawnianych z brytyjskich archiwów wyłania się coraz bardziej wyraźny obraz ,że Wielka Brytania , celowo związała się sojuszem z Polską , aby Polacy nie weszli w układ z Hitlerem i aby pewni poparcia aliantów dali się wciągnąć w wojnę.
Celem było zyskanie czasu i wykrwawienie Wehrmachtu na wschodzie.Nie do końca przewidziano wszystko -blitzkrieg był tym czynnikiem , którego nie brano w ogóle pod uwagę.

Opisu sytuacji na Ukrainie  , w kontekście powiązań biznesowych podjął się dr Michał Siudak :

http://geopolityka.net/michal-siudak-uk … wa-prawdy/

Problemem Polski jest obecnie to ,że realizuje obce interesy ze szkodą dla własnych.To przekracza już dawno granice przyjaźni między bratnimi narodami wink
Sytuacja z "Nocnymi Wilkami" dobrze ilustruje ten problem.Polskie MSZ zablokowało pod idiotycznym pretekstem wjazd.Dając Rosji amunicję propagandową.

Jeżeli już chciano  się bawić to powinno  to wyglądać mniej więcej tak.Umieszcza się agenta lub kilku w klubie "Nocne Wilki".
Polska nagłaśnia ich wjazd , kurtuazyjnie im pomaga.I jednocześnie agentura ma za zadanie skompromitować klub motocyklowy.Więc prowokuje się jakieś bijatyki , najlepiej gdyby jeden z motocyklistów ( może być nasz agent) po pijaku próbował zgwałcić niepełnosprawną Żydówkę w ciąży,albo chociaż jakaś burda z pobiciem gimnazjalistów.Tylko z tym jest niestety problem przy tej skali infiltracji przez obce służby naszych "elit" , nie da się wcisnąć żadnego agenta  do wrażych struktur tak ,żeby pół świata o tym nie wiedziało.:)

103 Ostatnio edytowany przez słodko-kwaśny (2015-04-30 21:39:48)

arcymiś napisał/a:
słodko-kwaśny napisał/a:

Wybacz.Rosja to najwredniejszy sąsiad jakiego mamy i rozmawiać można z nimi tylko z pozycji siły inaczej nie da rady nic załatwić.

Widzisz ,źle do tego w ogóle podchodzisz.W polityce nie ma miejsca na sentymenty , czy robienie sobie na złość.Rosja ma swoje interesy , tak samo jak każdy inny kraj.

Dobrze oddaje to powiedzenie Henry'ego  Temple :
"Anglia nie ma wiecznych wrogów , ani wiecznych przyjaciół ma tylko wieczne interesy".

Gdy te interesy są na kursie kolizyjnym z interesami innego kraju dochodzi do konfliktu.Widzisz to nie tak że się załatwia coś z pozycji siły.Jest coś za coś.Na siłę przychodzi czas wtedy, gdy inne środki zawiodą , albo gdy konflikt militarny jest bardziej opłacalny.I nikt nie ma sentymentów.Liczy się biznes , twarda polityka.
USA były w stanie wojny z Niemcami od 1941 roku bodajże.Ale amerykańskie firmy działały w III Rzeszy.Choćby taki IBM - jego filia  , która w III Rzeszy nazywała się Dehomag.Firma ta -odział IBM - produkowała karty perforowane wynalezione przez Amerykanina Hermanna Holeritha.
Dehomag zaopatrywał władze III Rzeszy w nowoczesne maszyny liczące i karty perforowane, szkolił operatorów oraz serwisował sprzęt IBM.
Maszyny sortujące zainstalowane były we wszystkich obozach koncentracyjnych.Nie chcę przez to napisać ,że gdyby nie pomoc IBM to do Holocaustu by nie doszło.Tylko ,że nikt nie zmuszał firm amerykańskich do obecności na niemieckim rynku w tamtym okresie.

Technologia dostarczona nazistom przez IBM spotkała się z tak dużym uznaniem, że prezes koncernu, Thomas Watson, otrzymał z rąk Adolfa Hitlera najwyższe odznaczenie przyznawane obcokrajowcom.

IBM nie jest jedyną firma , która robiła biznes z faszystowskimi Niemcami.Stara dobra Coca  Cola , która już całkiem niedawno reklamując 75 lecie powstania Fanty , zaliczyła sporą wpadkę używając  określenia "dawne dobre czasy".Jak łatwo sobie policzyć te dobre czasy to był rok 1940.Fantę wynaleziono w Oddziale Coca Coli w III Rzeszy smile
Tu link do reklamy na YT ( nie wiem czy jest dostępna w Polsce , ja mieszkam w Anglii tu nadawca jej nie zablokował)

https://www.youtube.com/watch?v=qAJXHPaWUWw

Ja rozumiem ,że masz negatywne emocje i one panują nad Twoimi osądami, ale patrząc przez pryzmat emocji widzisz zupełnie zafałszowaną rzeczywistość.

Rząd angielski prześladował Polskich żołnierzy , którzy walczyli za wolność Anglii , tylko dlatego ,że Ci żołnierze domagali się ujawnienia prawdy o zbrodni katyńskiej.Ale wtedy ZSRR był potrzebny bo dźwigał na swoich barkach główny ciężar walki z III Rzeszą.
Nie mam czasu szukanie cytatów , ale z dokumentów ujawnianych z brytyjskich archiwów wyłania się coraz bardziej wyraźny obraz ,że Wielka Brytania , celowo związała się sojuszem z Polską , aby Polacy nie weszli w układ z Hitlerem i aby pewni poparcia aliantów dali się wciągnąć w wojnę.
Celem było zyskanie czasu i wykrwawienie Wehrmachtu na wschodzie.Nie do końca przewidziano wszystko -blitzkrieg był tym czynnikiem , którego nie brano w ogóle pod uwagę.

Opisu sytuacji na Ukrainie  , w kontekście powiązań biznesowych podjął się dr Michał Siudak :

http://geopolityka.net/michal-siudak-uk … wa-prawdy/

Problemem Polski jest obecnie to ,że realizuje obce interesy ze szkodą dla własnych.To przekracza już dawno granice przyjaźni między bratnimi narodami wink
Sytuacja z "Nocnymi Wilkami" dobrze ilustruje ten problem.Polskie MSZ zablokowało pod idiotycznym pretekstem wjazd.Dając Rosji amunicję propagandową.

Jeżeli już chciano  się bawić to powinno  to wyglądać mniej więcej tak.Umieszcza się agenta lub kilku w klubie "Nocne Wilki".
Polska nagłaśnia ich wjazd , kurtuazyjnie im pomaga.I jednocześnie agentura ma za zadanie skompromitować klub motocyklowy.Więc prowokuje się jakieś bijatyki , najlepiej gdyby jeden z motocyklistów ( może być nasz agent) po pijaku próbował zgwałcić niepełnosprawną Żydówkę w ciąży,albo chociaż jakaś burda z pobiciem gimnazjalistów.Tylko z tym jest niestety problem przy tej skali infiltracji przez obce służby naszych "elit" , nie da się wcisnąć żadnego agenta  do wrażych struktur tak ,żeby pół świata o tym nie wiedziało.:)

Ale o czym Ty mówisz? Człowieku wszystkie obce kapitały zostały znacjonalizowane i zmieniły nazwę ze względu na to iż kamień na kamieniu nie został ze składu dawnych właścicieli.
Coś mówią ci ustawy norymberskie z 1935 roku ?Właśnie na ich podstawie znacjonalizowano firmy nie należące do III rzeszy tylko do obcego kapitału.Hitler od początku negował coca-colę bo miała powiązania z żydowskim kapitałem w 1940 r. coca cola w niemczech? chyba w snach.Olewam konflikt Ukraińsko-Rosyjski dla mnie im więcej sami się wybiją tym lepiej kogo mam żałować?Ukraińców?Ruskich?
Człowieku i tak ze względów politycznych nawet będąc w Unii mamy przesrane.Rosja robi na złość swojemu dawnemu satelicie za wszystkie swoje porażki doznane i urojone.
Wiesz jakie w rosji jest przysłowie:Dobry polaczek to martwy polaczek.
Ja nie chce i wolę jeść zalewajkę widelcem niż znowu włazić ruskiemu w dupę.
Damy sobie radę sami nie dziś to za 50 lat niech tylko się od nas odwalą wstrętne kacapy!
ps Fanta to zastępstwo jednego z produktów i produkowane w zakładach coca-coli co po wojnie wykorzystali amerykanie bo dla nich pieniądze nie śmierdzą.

104 Ostatnio edytowany przez Facet79 (2015-04-30 22:05:03)

arcymiś napisał/a:

Widzę, że Putinowskie trolle dotarły i na te forum. To pewnego rodzaju zaszczyt bo atakują najbardziej poczytne fora w Polsce wciskając putinowski kit.

Ty, może napisałbyś coś o rosyjskich osiągnięciach zdobytych dzieki faszystom przejetym z Niemiec ? Trudno pisać o firmach w ZSRR które pracowały z faszystami bo tam po prostu nie było firm i własności prywatnej. Myslisz, że kto posłał Gagarina w Kosmos ? Rosyjska myśl techniczna ?

Rosja się shańbiła i shańbiła swoją flagę każąc swoim własnym żołnierzom zedrzec z mundurów własną flage i jako zielone ludziki isc na Ukraine, na Krym. Ostatni raz taki numer zrobili faszysci, wojska niemieckie w Ardenach w 1944 r. Byli rozstrzeliwani bez sądu i tak powinno było sie traktować hołote bez emblematów wojskowych na Krymie.

I ta sama Rosja teraz bedzie 9 maja okazywać szacunek dla swojej flagi... tej samej ktorej tak mocno sie wstydziła... Zasługuja tylko na pogarde jak terroryści a ty tu wyjezdzasz z jakims prawem do szacunku dla swoich wlasnych interesow.... zeby liczyc na szacunek to trzeba postepowac zgodnie z jakimis prawami....

Rosja aktualnie morduje cywili na Ukrainie i kazda organizacja zwiazana z tym procederem zasluguje nie tylko na zakaz wjazdu do Polski co nawet na ustawienie pod murem i strzał w tył głowy... albo co najmniej wydanie na Ukraine.

Rosja to państwo groźne dla każdego sąsiada. Państwo otwarcie wspierające terroryzm. Państwo którego nawet ustrój - federacja - służy właśnie łatwemu wchłananiu części sąsiadów. Dzięki temu rach ciach i wchłonięto dwie federacje : Krym i Sewastopol. Nie było dzięki temu ustrojowi potebrzene żadne złożone rozszerzanie. Ot, kolejne 2 federacje. Co ciekawe, żadne to tak naprawde federacje bo nie maja żadnej autonomii a putin kilka lat temu zlikwidował samodzielne wybieranie władz w autonomiach.

Inny przykład : rosja tak strasznie sie oburzuła,że na Ukraine czy w Estonii ograniczało sie użycie języka rosyjskiego. Tymczasem sama jakieś 5 lat temu zakazała języka tatarskiego w tzw. Tatarstanie, odebrała prawo do jego używania w jednej z federacji. To samo robi teraz z tarami na Krymie. Po prostu dzisiejsza rosja to jedno wielkie załganie, prywatne mafijne państwo putina.

I tak by mozna pisać długo

Każde tak otwiercie popierające putina kreatury jak nocne wilki powinny być jak najdalej od Polski.

Co za debil... rzucasz jakieś wycinki licząć, że chyba tylko jakieś lemingi bez mózgu zaczną z tego powodu inaczej patrzeć na rosję...

Wlasnie czytam o najnowszym rosyjskim wynalazku jakim bedzie przejazd na defiladzie 9 maja czolgow z zaslonieta wieżą. Co za debilizm. Albo masz sie czym pochwalic albo nie. To moze w Polsce tez robic defilady z calym zakrytym sprzetem z kurtynami az po ulice... to tylko putinowskie mogły wymyślic... rosyjski lud kupi coraz wieksza scieme, uwierzy, ze ma nowy czolg nawet jesli zobaczy same gąsienice...

Ukraina zaczyna dobrze grać informacyjnie z rosją, oby starczyło im sił i czasu.

105

Facet79 napisał/a:

... albo co najmniej wydanie na Ukraine.

To byłoby najlepsze rozwiązanie smile Wpuścić do Polski i od razu odstawić ciupasem na granicę z Ukrainą. Jest jakaś szansa, że ci co próbowali wjechać do Polski brali również w terrorystycznym zajęciu Krymu, a nawet jeśli osobiście nie, to od tego jest śledztwo aby to zbadać smile Rosja chyba nie powinna protestować skoro rosyjscy bandyci w Donbasie pojmali członka legalnych ukraińskich sił zbrojnych porucznik Nadię Sawczenko i uprowadzili na terytorium Rosji. Teraz jest bezprawnie przetrzymywana w rosyjskim areszcie pod idiotycznym zarzutem, że naprowadzając jako żołnierz ukraińskie samoloty przyczyniła się do śmierci dwóch rosyjskich dziennikarzy w Donbasie. Ponoć dorzucili jej jeszcze zarzut nielegalnego przekroczenia rosyjskiej granicy co już jest wyraźną kpiną ze wszystkich. Dziewczyna się nie załamała i trzyma się nieźle, a te całe Nocne Wilki, to są właśnie kolesie, którzy legitymują takie działania. Niech to robią w swoim syfie z dala od naszego kraju. Te syfiaste flagi sowieckie też niech sobie rozwijają tam, gdzie ich miejsce czyli w syfie, a nie pięknej polskiej ziemi.

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

106

Snake napisał/a:
Facet79 napisał/a:

... albo co najmniej wydanie na Ukraine.

To byłoby najlepsze rozwiązanie smile Wpuścić do Polski i od razu odstawić ciupasem na granicę z Ukrainą. Jest jakaś szansa, że ci co próbowali wjechać do Polski brali również w terrorystycznym zajęciu Krymu, a nawet jeśli osobiście nie, to od tego jest śledztwo aby to zbadać smile Rosja chyba nie powinna protestować skoro rosyjscy bandyci w Donbasie pojmali członka legalnych ukraińskich sił zbrojnych porucznik Nadię Sawczenko i uprowadzili na terytorium Rosji. Teraz jest bezprawnie przetrzymywana w rosyjskim areszcie pod idiotycznym zarzutem, że naprowadzając jako żołnierz ukraińskie samoloty przyczyniła się do śmierci dwóch rosyjskich dziennikarzy w Donbasie. Ponoć dorzucili jej jeszcze zarzut nielegalnego przekroczenia rosyjskiej granicy co już jest wyraźną kpiną ze wszystkich. Dziewczyna się nie załamała i trzyma się nieźle, a te całe Nocne Wilki, to są właśnie kolesie, którzy legitymują takie działania. Niech to robią w swoim syfie z dala od naszego kraju. Te syfiaste flagi sowieckie też niech sobie rozwijają tam, gdzie ich miejsce czyli w syfie, a nie pięknej polskiej ziemi.

Oj tam w syfie w kiblu niech sobie rozwiną tam ich miejsce i nikt mnie nie przekona.
Ps.do zwolenników płacą Wam za to,że tak piszecie?
Każdy Polak normalny wie ile ucierpieliśmy i być może cierpimy(vide brak oddania samolotu byłem za tym iż to była zwykła katastrofa ale coraz bardziej mi to po prostu śmierdzi)od ruskich.
Co powiecie powstańcom Warszawskim a Stalin czekał skurwysyn aż dorżną naszych tego nie zapomnę im nigdy!!!!!

107 Ostatnio edytowany przez Facet79 (2015-04-30 22:40:21)

słodko-kwaśny napisał/a:

Co powiecie powstańcom Warszawskim a Stalin czekał skurwysyn aż dorżną naszych tego nie zapomnę im nigdy!!!!!

To znaczy w tym wątku... choć temat zbacza na dużą historie... akurat z tego co czytałem nie jest to takie oczywiste.

Dla nas Polaków Warszawa jest najważniejsza. Ale wtedy w lipcu 44 dojście do niej wieńczyło tylko Stalinowi koniec gigantycznej operacji i bardziej się liczyło dla Armii Czerwonej okrazenie wielu wojsk pod Białymstokiem. I po pojawieniu sie pod Wawa juz w koncu lipca 44 rzucone były duże siły na skrzydła. Dla Stalina Wawa miała prawo sie nie liczyć, dbał o swoje wojska. Byla tylko dalekim punktem na mapie. Przynajmniej do polowy sierpnia.

Potem z kolei byly walki o cenny przyczółek na Sandomierzu.

Są tu więc rózne opinie. Znam zrodla ktore roznie tu mowia czy byli w stanie juz w sierpniu pomóc.

Ale we wrzesniu rzeczywiscie chyba specjalnie czekali. Zwlaszcza, ze nie pozwalali ladowac alianckim samolotom nawet. I zrzuty dziwnie z ZSRR trafialy na tereny zajete przez Niemcow.

108

Bo skrzydła niemców były bardzo silne i poddały się dopiero po kapitulacji rzeszy ale armia środek została starta w pył na Białorusi.Praktycznie w 44 roku spokojnie można było zająć Warszawę bez nawet dużych strat ale względy polityczne zadecydowały tak jak w 1940 roku pozwolono na wymordowanie pozostałej elity.Popatrz w styczniu ruscy mieli już przyczółek na odrze.To świadczy o słabości armii środek rozbitej i zdezorganizowanej można było spokojnie iść do przodu.

109

Oj, sporo emocji, sporo...
Zauważyliscie, ze zazwyczaj rozmowy "o polityce" (a wątek ma też taki charakter) wzbudza spore pokłady ...energii? smile
Tak i tutaj sie zrobiło...
Wybaczcie Panowie, ze trochę "studzę" nawiązując do meritum: łącząc wszystkie dowody, teorie, przykłady i opinie ...powstaje nam tu wiarygodny, mocno podparty argument na "nie" dla obecnosci "Nocnych wilków" legitymujacych jaskrawie te wszystkie negatywy współczesnej (przynajmniej) Rosji - na naszej, polskiej ziemi.
A co do wielce prawdopodobnej sytuacji z ...wyczekiwaniem, aż ktoś wyginie. Owszem, też przychylam się ku temu poznając fakty z tamtych wydarzeń. Ale to "zagranie" powszechne, bo działajace na zasadach: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem (przynajmniej chwilowo). To samo możnabyło niedawno obserwować na tureckiej granicy, gdzie tureckie wojska cierpliwie czekały w pełnym rynsztunku aż "bojownicy" z ISIS ...wyrżną w pień Kurdów.
Przepraszam Summerko smile

110 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-05-01 00:47:51)

Facet79 napisał/a:

Rosja się shańbiła i shańbiła swoją flagę

\

Przepraszam że co zrobiła?

111

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

112 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2015-05-01 12:34:41)

Pozwolę sobie powrócić do tematu i przytoczyć kilka słów, które usłyszałam od polskiego motocyklisty.

"Polskie władze urządzają propagandę na rajdzie motocyklowym! Nigdy nie interesowały się Rajdem Katyńskim, ale uzurpują sobie prawo do blokowania rosyjskich motocyklistów."

Ktoś wspomniał (na zabój nie pamiętam delikwenta;), że Nocne Wilki wcześniej wjeżdżały do Polski bez problemu, dopiero po zdarzeniach na Kremlu nastąpiły kłopoty. Otóż jeżeli chodzi o ten konkretny rajd (do Berlina), to jest on pierwszym.

Dalej. Padła teza, że uczestnicy Rajdu Katyńskiego popierają Nocne Wilki, bo z nimi współpracują. Fakt jest taki, że popierają motocyklistów, którzy mają prawo poruszać się po innych krajach na zasadzie obowiązującego w nich prawa. Polscy motocykliści udają się do innych krajów na własne ryzyko, często są okradani i napadani (tu mam na myśli kraje typu FR, gdzie prawo ma w nosie obcego obywatela). Gdy jadą w grupie, są względnie bezpieczni, ale każde odłączenie się jest ryzykowne.

Kolejna rzecz i chyba najważniejsza. Rosyjski motocyklista, bez względu czy jest Nocnym Wilkiem, czy nie, musi przestrzegać prawa panującego w Polsce, jeżeli się w niej znajdzie. Polskie prawo drogowe jest bardzo surowe względem motocykli i ich użytkowników. Nieodpowiednie oświetlenie (jakieś dodatkowe halogeny, lampki itp.), za głośne wydechy, i wiele innych czynników upoważniają drogówkę do odebrania dowodu rejestracyjnego. Wystarczy, że motocykl niespełniający polskich wymogów znajdzie się na terenie naszego kraju i już można uniemożliwić dalszą drogę. W tej sytuacji oficjalny zakaz wjazdu dla całego rajdu wydaje się być bardzo polityczny, bo poco krzyczeć skoro można prawnie wszystko rozwiązać.

113 Ostatnio edytowany przez Przędziorek Chmielowiec (2015-05-01 14:02:30)

ewka3 napisał/a:

...usłyszałam od polskiego motocyklisty.
Padła teza, że uczestnicy Rajdu Katyńskiego popierają Nocne Wilki, bo z nimi współpracują. Fakt jest taki, że popierają motocyklistów, którzy mają prawo poruszać się po innych krajach na zasadzie obowiązującego w nich prawa...
Kolejna rzecz i chyba najważniejsza. Rosyjski motocyklista, bez względu czy jest Nocnym Wilkiem, czy nie, musi przestrzegać prawa panującego w Polsce, jeżeli się w niej znajdzie. Polskie prawo drogowe jest bardzo surowe względem motocykli i ich użytkowników. Nieodpowiednie oświetlenie (jakieś dodatkowe halogeny, lampki itp.), za głośne wydechy, i wiele innych czynników upoważniają drogówkę do odebrania dowodu rejestracyjnego. Wystarczy, że motocykl niespełniający polskich wymogów znajdzie się na terenie naszego kraju i już można uniemożliwić dalszą drogę. W tej sytuacji oficjalny zakaz wjazdu dla całego rajdu wydaje się być bardzo polityczny, bo poco krzyczeć skoro można prawnie wszystko rozwiązać.

Czy to cokolwiek zmienia? Czy przekonuje? Mnie nie (pisałem juz o tym -pod psędonimę, turkuć) i powody przedstawiłem. "Zdanie motocyklisty", super, ale takich motocyklistów zdań jest tyle co ich samych na drogach. Na dobrą sprawę posilajac sie w zaistniałej sytuacji przepisami drogowymi w celu ...uziemienia "Wilków" - wiecej zażenowania budziłaby postawa Polski, jako mierność i słabość nie potrafiąca zdobyc sie na odwagę jasnego zadeklarowania niechęci dla takich politycznych szumowin na motorach. No tak, szumowin... Owszem, opcja była ...tyle że taka zakamuflowana i tchórzliwa, rodem jak w Rosji: masz "niewygodne poglądy" - krytykujesz władzę ...jesteś szpiegiem zachodu i wywrotowcem, a -żebyś nie był więźniem politycznym - trafisz do psychuszki. Tak ja to widzę... Takie "dajcie mi człowieka a znajde na niego paragraf". Po co?
Wracajac do początkowe zagadnienia: popieranie "wilków" dla samego popierania (bo to też motocykliści) jest mocno karkołomne, bo swiadczące (tu znów sie powtórzę), iż nawet "bojownicy" z ISIS wjeżdżający na motorach do naszego kraju miast wzbudzać przynajmniej niechęć (chyba już wszyscy wiedzą o jakich barbarzyńcach piszę?) budziliby sympatię tylko dlatego, ze ... jadą "na motorach". Na boga, a gdzie tu jakiś rozum i umiejętność trzeźwego spojrzenia? To, ze ktoś jedzie na motorze to wszystko? Chyba ważne kto to jest? Nadal podtrzymuję swoją radykalną opinię: "Wilki" to nie są motocyklisci (jakby sie na takich nie kreowali), to normalni bandyci jeżdżący na motorach...

114

Przędziorek Chmielowiec napisał/a:
ewka3 napisał/a:

...usłyszałam od polskiego motocyklisty.
Padła teza, że uczestnicy Rajdu Katyńskiego popierają Nocne Wilki, bo z nimi współpracują. Fakt jest taki, że popierają motocyklistów, którzy mają prawo poruszać się po innych krajach na zasadzie obowiązującego w nich prawa...

Czy to cokolwiek zmienia? Czy przekonuje? Mnie nie (pisałem juz o tym -pod psędonimę, turkuć) i powody przedstawiłem. "Zdanie motocyklisty", super, ale takich motocyklistów zdań jest tyle co ich samych na drogach. Na dobrą sprawę posilajac sie w zaistniałej sytuacji przepisami drogowymi w celu ...uziemienia "Wilków" - wiecej zażenowania budziłaby postawa Polski, jako mierność i słabość nie potrafiąca zdobyc sie na odwagę jasnego zadeklarowania niechęci dla takich politycznych szumowin na motorach. No tak, szumowin... Owszem, opcja była ...tyle że taka zakamuflowana i tchórzliwa, rodem jak w Rosji: masz "niewygodne poglądy" - krytykujesz władzę ...jesteś szpiegiem zachodu i wywrotowcem, a -żebyś nie był więźniem politycznym - trafisz do psychuszki. Tak ja to widzę... Takie "dajcie mi człowieka a znajde na niego paragraf". Po co?

Źle mnie zrozumiałeś, albo niejasno się wysłowiłam. Przepisy są po to, by je egzekwować. Skoro Polacy podlegają przepisom, to nie widzę powodu, żeby innych traktować ulgowo, bo są cudzoziemcami. Rosjanie słyną z przekory i podejrzewam, że nie zadali sobie trudu dostosowania swoich maszyn do naszych wymogów. Gdyby propaganda nie miała znamion politycznych, nikt nie podnosiłby głosu. Pokazałam tu, że rosyjscy motocykliści w świetle prawa i tak nie przejechaliby przez nasz kraj i jestem przekonana, że politycy doskonale o tym wiedzą.

Przędziorek Chmielowiec napisał/a:

Wracajac do początkowe zagadnienia: popieranie "wilków" dla samego popierania (bo to też motocykliści) jest mocno karkołomne, bo swiadczące (tu znów sie powtórzę), iż nawet "bojownicy" z ISIS wjeżdżający na motorach do naszego kraju miast wzbudzać przynajmniej niechęć (chyba już wszyscy wiedzą o jakich barbarzyńcach piszę?) budziliby sympatię tylko dlatego, ze ... jadą "na motorach". Na boga, a gdzie tu jakiś rozum i umiejętność trzeźwego spojrzenia? To, ze ktoś jedzie na motorze to wszystko? Chyba ważne kto to jest? Nadal podtrzymuję swoją radykalną opinię: "Wilki" to nie są motocyklisci (jakby sie na takich nie kreowali), to normalni bandyci jeżdżący na motorach...

Dopatrujesz się przynależności do gangu już w posiadaniu motocykla. Aż boję się przyznać do przynależności do klubu motocyklowego;)
Jeżeli poszczególni członkowie "Nocnych Wilków" mają coś za uszami, to powinni być rozpatrywani indywidualnie przy pozwoleniach na wjazd do Polski. Motocyklowa pasja, to nie piłka nożna, żeby za zachowania części karać cały klub.

Według mnie o przejeździe przez Polskę powinno decydować prawo, a nie fochy polityczne.

115

ewka3 napisał/a:

...Dopatrujesz się przynależności do gangu już w posiadaniu motocykla. Aż boję się przyznać do przynależności do klubu motocyklowego;)
Jeżeli poszczególni członkowie "Nocnych Wilków" mają coś za uszami, to powinni być rozpatrywani indywidualnie przy pozwoleniach na wjazd do Polski. Motocyklowa pasja, to nie piłka nożna, żeby za zachowania części karać cały klub.
Według mnie o przejeździe przez Polskę powinno decydować prawo, a nie fochy polityczne.

Tym razem to ja zostałem źle zrozumiany, bądź - poprzez całe zamieszanie - nie widać kontunuacji moich wypowiedzi. 

[off top - usunięte przez moderatora]

Sam jestem motocyklistą, znam świat klubów motorowych i znam ludzi żyjących tą pasją. Zatem trudno posądzać mnie o jakieś totalne uprzedzenia do kazdego dosiadajacego "ryczącą maszynę". Swoja drogą, te przepisy i tak są mocno bagatelizowane, bo 3/4 maszyn na naszych drogach winno być zakwestionowanych (po wypadkach, przebijane numery, kobinowane zawieszenia, puste tłumiki itd...). Rosjanie na swoich maszynach też pewnie spotkaliby sie z potężnymi problemami - w sumie wystarczyłoby postawić kilka patroli drogówki, z których kazdy byłby wyjątkowo skrupulatny w kontroli. Po paru kilometrach ciągłym, niezależnych kontroli Rosjanie chyba zawróciliby z drogi, albo juz złamali przepisy, co dałoby podstawy do ostrzejszej reakcji.
Ech, bardzo utrudniona ta cała dyskusja smile

116

Napiszę Ci coś, co może zdruzgoczę Twoją postawę. Nie przeczytałam Twojej wypowiedzi pod innym nickiem. Nie kojarzę Cię. Przykro mi kolego, ale nie mam opcji kojarzenia użytkowników, jedynie opinii.

W dalszym ciągu potwierdzam swoją tezę, że za szum na temat "berlińskiego rajdu" odpowiedzialne są powódki polityczne.
Motocykliści nie maj,ą nic wspólnego z przepychankami, które promują media.

117

noname90125 napisał/a:

Rosjanie na swoich maszynach też pewnie spotkaliby sie z potężnymi problemami - w sumie wystarczyłoby postawić kilka patroli drogówki, z których kazdy byłby wyjątkowo skrupulatny w kontroli. Po paru kilometrach ciągłym, niezależnych kontroli Rosjanie chyba zawróciliby z drogi, albo juz złamali przepisy, co dałoby podstawy do ostrzejszej reakcji.

Nie było potrzeby tych patroli drogówki. W czasie kontroli granicznej przechodzili kilkugodzinne "trzepanie" więc jest całkiem możliwe, że konkretne, indywidualne decyzje o nie wpuszczeniu opierały się właśnie o poruszanie się pojazdem niezgodnym z polskimi przepisami. Odmowa zbiorowa była tylko jedna, wydana przez ministerstwo i dotyczyła właśnie zgody na zorganizowany przejazd grupy motocyklistów. Odmowa oczywiście nie zawierała powodów politycznych tylko brak spełnienia wymogów formalnych przez wnioskodawcę. Po tym motocykliści udali się "indywidualnie" na przejścia i tam większość dostała indywidualne odmowy niewątpliwie oparte na różnych znalezionych nieprawidłowościach. Po prostu większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że każda straż graniczna jest w stanie znaleźć powód do uwalenia na granicy prawie każdego podróżującego. Jeśli jej się chce lub taki ma prikaz smile Nie robią tego na co dzień, bo by zablokowali granicę na amen smile

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

118

słodko-kwaśny napisał/a:

Po za tym z formalnego punktu widzenia jak można wpuszczać na swój teren kogoś kto ma tylko niemieckie wizy wjazdowe?Z formalnego punktu widzenie ktoś ma jeszcze jakieś pytania?

Słodko -kwaśny gorzka prawda jest taka ,że słono płacisz za zacietrzewienie i uleganie emocjom smile Następnym razem zanim wypowiesz się w jakimś temacie dobrze byłoby ,żebyś sobie co nie co przeczytał.To nic osobistego , po prostu dobra rada.Kolejna kompromitacja Ci chyba niepotrzebna.

W interesującym nas kontekście wizy możemy podzielić na dwa rodzaje( oczywiście rodzajów wiz jest znacznie więcej) :
1.Wiza umożliwiająca wjazd tylko do kraju , który ją wystawił
2.Wiza Schengen :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiza#Wizy_Schengen

Wizy Schengen

Polska 21 grudnia 2007 roku przystąpiła do strefy Schengen. Dzięki temu na granicach Polski z innymi krajami Unii Europejskiej całkowicie zostały zniesione wszelkie kontrole. Od chwili wejścia Polski do strefy Schengen obywatele krajów nie będących członkami Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego chcący odwiedzić zarówno Polskę, jak i inne kraje będące w strefie Schengen, muszą ubiegać się o wizę Schengen. Polskie wizy Schengen wydawane są cudzoziemcom przez polskie ambasady i konsulatyznajdujące się na terenie krajów będących spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wizy Schengen wydawane przez polskie ambasady i konsulaty mogą być ważne zarówno tylko na Polskę, jak i na Polskę i wszystkie pozostałe kraje strefy Schengen. Wizy te mogą być zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego wjazdu.

Więc z formalnego wink punktu widzenia jak najbardziej można kogoś wpuszczać jak ma niemiecką wizę Schengen.A już z mniej formalnego punktu widzenia  wink to , o ile można sobie wyobrazić odmowę wjazdu do Polski kogoś kto ma niemiecką wizę nie mając polskiej i ta osoba przekracza granicę strefy Schengen w Polsce , o tyle w żaden sposób nie mogę sobie wyobrazić jak takiej osoby można nie wpuścić , gdy przekracza granicę polsko-niemiecką nie mając polskiej wizy.Między krajami strefy Schengen nie ma kontroli granicznych smile

słodko-kwaśny napisał/a:

Ale o czym Ty mówisz? Człowieku wszystkie obce kapitały zostały znacjonalizowane i zmieniły nazwę ze względu na to iż kamień na kamieniu nie został ze składu dawnych właścicieli.
Coś mówią ci ustawy norymberskie z 1935 roku ?Właśnie na ich podstawie znacjonalizowano firmy nie należące do III rzeszy tylko do obcego kapitału.Hitler od początku negował coca-colę bo miała powiązania z żydowskim kapitałem w 1940 r. coca cola w niemczech? chyba w snach.

Proszę moderatora o wyrozumiałość ,ale nie mam wyboru i muszę wkleić oryginalny tekst Ustaw Norymberskich.Słodko-kwaśnego wersja rzeczywistości musi być sprostowana- takie bzdury nie powinny zostawać bez odpowiedzi.Żeby było bardziej strawne to jest tłumaczenie smile
Tłumaczenie dzięki uprzejmości  VerbaDocent

http://www.kosciol.pl/article.php/20040914222342895/

Die Nürnberger Gesetze vom 15. September 1935
Ustawy Norymberskie z 15.września 1939

Reichsbürgergesetz vom 15. September 1935
Ustawa o obywatelstwie Rzeszy z 15. września 1935
Der Reichstag hat einstimmig das folgende Gesetz beschlossen, das hiermit verkündet wird.
Sejm Rzeszy jednogłośnie uchwalił następującą ustawę, którą niniejszym podaje się do wiadomości.
§1
1. Staatsangehöriger ist, wer dem Schutzverband* des Deutschen Reiches angehört und ihm dafür besonders verpflichtet ist.
1. Osobą przynależności państwowej jest ta, która należy do wspólnoty  Rzeszy Niemieckiej i w zamian za to ma wobec niej specjalne obowiązki.
2. Die Staatsangehörigkeit wird nach den Vorschriften des Reichs- und Staatsangehörigkeitsgesetzes erworben.
2. Przynależność  państwową uzyskuje się zgodnie z przepisami  "Ustawy o przynależności do Rzeszy i przynależności państwowej".
§2
1. Reichsbürger ist nur der Staatsangehörige deutschen oder artverwandten Blutes, der durch sein Verhalten beweist, daß er gewillt und geeignet ist, in Treue dem deutschen Volk und Reich zu dienen.
1. Obywatelem Rzeszy jest tylko osoba przynależności państwowej o krwi niemieckiej lub pokrewnej, która udowadnia swoją postawą, że ma chęć i jest zdatna  wiernie służyć narodowi niemieckiemu i Rzeszy.
2. Das Reichsbürgerrecht wird durch Verleihung des Reichsbürgerbriefes erworben.
2. Prawo posiadania obywatelstwa uzyskuje się wraz z wydaniem ''Zaświadczenia o niemieckim obywatelstwie".
3. Der Reichsbürger ist der alleinige Träger der vollen politischen Rechte nach Maßgabe der Gesetze.
3. Obywatel Rzeszy jest wyłącznym posiadaczem pełni praw politycznych na mocy ustawy.
§3
Der Reichsminister des Innern** erläßt im Einvernehmen mit dem Stellvertreter*** des Führers**** die zur Durchführung und Ergänzung des Gesetzes erforderlichen Rechts- und Verwaltungsvorschriften.
Minister Rzeszy do Spraw Wewnętrznych** wyda, w porozumieniu z zastępcą*** Wodza****,  wszystkie, niezbędne  do wykonania i uzupełnienia Ustawy, przepisy prawne i administracyjne.
-------
* der Schutzverband - termin nieprzetłumaczalny na język polski. Ma synonim "die Konföderation" ale o ile konferderacja  większy akcent kładzie na wspólnotowość (con) o tyle "Schutzvervand" kładzie bardziej akcent na ochronę (Schutz).  Może oznaczać zarówno stowarzyszenie  (np.Schutzverband deutscher Schriftsteller - Związek Literatów Niemieckich) jak i ochronę  jaką się kogoś otacza lub która się komuś należy; w sumie jako pojęcie  mgliste i nieokreślone.
** Wilhelm Frick (1877-1946) był ministrem spraw wewnętrzych Rzeszy w latach 1933-43
*** Rudolf Heß (1894-1987) był Zastępcą Wodza  w latach 1933-1941
**** Adolf Hilter (1889-1945) był  Kanclerzem Rzeszy Niemieckiej i Wodzem NSDAP (Deutscher Reichskanzler und Führer der NSDAP) w latach 1933-1945.

Gesetz zum Schutze des deutschen Blutes und der deutschen Ehre vom 15. September 1935
Ustawa o ochronie krwi niemieckiej i honoru niemieckiego z 15.września 1935
Durchdrungen von der Erkenntnis, daß die Reinheit des deutschen Blutes die Voraussetzung für den Fortbestand des deutschen Volkes ist, und beseelt von dem unbeugsamen Willen, die deutsche Nation für alle Zukunft zu sichern, hat der Reichstag einstimmig das folgende Gesetz beschlossen, das hiermit verkündet wird.
Przynaglony świadmością, że czystość krwi niemieckiej  jest podstawą dalszego istnienia narodu niemieckiego, natchniony niezłomną wolą zagwarantowania narodowi niemieckiemu przyszłości, uchwalił Sejm Rzeszy jednogłośnie następującą ustawę, którą niniejszym podaje się do wiadomości.
§1
1. Eheschließungen zwischen Juden und Staatsangehörigen deutschen oder artverwandten Blutes sind verboten. Trotzdem geschlossene Ehen sind nichtig, auch wenn sie zur Umgehung dieses Gesetzes im Auslande geschlossen sind.
1. Zawierania związków małżeńskich  między Żydami  a osobami przynależności państwowej krwi niemieckiej lub pokrewnej są zabronione. Związki zawarte wbrew temu są nieważne, również jeśli zostały zawarte z obejściem tej Ustawy za granicą.
2. Die Nichtigkeitsklage kann nur der Staatsanwalt erheben.
2. Wniosek o zniesienie  nieważności takich związków  może złożyć tylko prokurator.
§2
Außerehelicher Verkehr zwischen Juden und Staatsangehörigen deutschen oder artverwandten Blutes ist verboten.
Pozamałżeńskie stosunki między Żydami i osobami przynależności  państwowej niemieckiej lub pokrewnej krwi są zabronione.
§3
Juden dürfen weibliche Staatsangehörige deutschen oder artverwandten Blutes unter 45Jahren nicht in ihrem Haushalt beschäftigen.
Żydom nie wolno zatrudniać w swoich gospodarstwach domowych  kobiet  przynależności państwowej krwi niemieckiej lub pokrewnej poniżej 45. roku życia.
§4
1. Juden ist das Hissen der Reichs- und Nationalflagge und das Zeigen der Reichsfarben verboten*.
1. Żydom zabrania się  podnosić flagi państwowej i narodowej  oraz pokazywać barwy narodowe*.   
2. Dagegen ist ihnen das Zeigen der jüdischen Farben gestattet. Die Ausübung dieser Befugnis steht unter staatlichem Schutz.
2. Za to pozwala się im pokazywać kolory żydowskie. Wypełnienie tego uprawnienia podlega ochronie państwowej.
§5
1. Wer dem Verbot des §1 zuwiderhandelt, wird mit Zuchthaus bestraft.
1. Kto złamie zakaz §1 będzie karany aresztem.
2. Der Mann, der dem Verbot des §2 zuwiderhandelt, wird mit Gefängnis oder mit Zuchthaus bestraft.
2. Mężczyzna, który złamie zakaz §2, będzie karany więzieniem lub aresztem.
3. Wer den Bestimmungen der §3 oder §4 zuwiderhandelt, wird mit Gefängnis bis zu einem Jahr und mit Geldstrafe oder mit einer dieser Strafen bestraft.
3. Kto złamie ustalenia §3 lub §4 będzie karany więzieniem do roku i  karą pieniężną albo jedną z tych kar.
§6
Der Reichsminister des Innern erläßt im Einvernehmen mit dem Stellvertreter des Führers und dem Reichsminister der Justiz** die zur Durchführung und Ergänzung des Gesetzes erforderlichen Rechts- und Verwaltungsvorschriften.
Minister Rzeszy do spraw wewnętrzych wyda w porozumieniu  z Zastępcą Wodza i ministrem sprawiedliwości**
§7
Das Gesetz tritt am Tage nach der Verkündung, §3 jedoch erst am 1.Januar 1936 in Kraft.
Ustawa wchodzi w życie po ogłoszeniu, z wyłączeniem §3, który wchodzi w życie 1.stycznia 1936.
Nürnberg, den 15. September 1935, am Reichsparteitag der Freiheit **
Norymbera, dnia 15. września 1935, na Partyjnym Zjeździe Wolności**
-----
* chodzi o tzw. flagę ze swastyką (Hakenkreuzfahne), którac będą uprzednio symbolem NSDAP została w tym samym czasie ogłoszona oficjalną i jedyną flagą państwowo-narodową Rzeszy (w latach 1918-33 Republika Weimarska posługiwała się flagą czarno-czerwono-złotą, zakazaną w marcu 1933, odkąd  na równych prawach były cesarska czarno-biało-czerwona flaga i swastyka NSDAP, do września 1935, gdy zniesiono flagę cesarską)
**FranzGürtner (1881-1941) był ministrem sprawiedliwości Rzeszy w latach 1933-41, był bezpośrednio odpowiedzialny za stworzenie i wprowadzenie  Ustawy o środkach nadzwyczajnych do ochrony państwa" (das Staatsnotwehrgesetz) z 1933 na podstawie której zlikwidowano podstawy demokracji w Niemczech.
*** Reichparteitag - coroczny, powszechny  zjazd partyjno-państwowy odbywający się na początkach września w Norymberdze w latach 1933-1938. Miały charakter głównie propagandowo-mobilizacyjny, przy ich okazji ogłaszano nowe kierunki. Każdy Reichsparteitag miał swoje motto. I tak  w roku 1934 był to "Triumf Woli" (sfilmowny genialnie przez Leni Riefenstahl), w 1935 "Wolność" (Freiheit) a w 1939 miał to być Reichsparteitag des Friedens (Zjazd Pokoju!!!) ale się nie odbył.

Verordnung zum Reichsbürgergesetz vom 14. November 1935
Rozporządzenie do Ustawy o obywatelstwie Rzeszy z 14.listopada 1935
Auf Grund des §3 des Reichsbürgergesetzes vom 15.September 1935 wird folgendes verordnet:
Na Podstawie §3 Ustawy o obywatelstwie Rzeszy z 15.września 1935 zarządza się co następuje:
§1
1. Bis zum Erlaß weiterer Vorschriften über den Reichsbürgerbrief gelten vorläufig als Reichsbürger die Staatsangehörigen deutschen oder artverwanden Blutes, die beim Inkrafttreten des Reichsbürgergesetzes das Reichtagswahlrecht besessen haben oder denen der Reichsminister des Inneren in Einvernehmen des Stellvertreter des Führers das vorläufige Reichsbürgerrecht verleit.
1. Do wydania kolejnych przepisów  co zaświadczenia o obywatelstwie Rzeszy przejściowo traktowani są za obywateli Rzeszy te osoby przynależności państwowej krwi niemieckiej lub pokrewnej, które w momencie wejścia w życie Ustawy o obywatelstwie Rzeszy posiadały prawo wyborcze do Sejmu Rzeszy lub którym minister Rzeszy do spraw wewnętrznych w porozumieniu z zastępcą Wodza przyznał tymczasowe prawo do obywatelstwa Rzeszy.
2. Der Minister des Inneren kann im Einvernehmen mit dem Stellvertreter des Führers das vorläufige Reichsbürgerrecht entziehen.
2. Minister spraw wewnętrznych może, w porozumieniu z zastępcą Wodza, cofnąć tymczasowe prawo do obywatelstwa Rzeszy.
§2
1. Die Vorschriften des §1 gelten auch für die Staatsangehörigen jüdischen Mischlinge.
1. Przepisy §1 odnoszą się także do osób przynależności państwowej będących żydowskimi mieszańcami.
2. Jüdischer Mischling ist, wer von ein oder zwei der Rassen nach volljüdischer Großelternteilen abstammt, sofern er nicht nach §5 Abs.2 als Jude gilt. Als volljüdisch gilt ein Großelternteil ohne weiteres, wenn er der jüdischen Religionsgemeinschaft angehört hat.
2. Żydowskim mieszańcem jest ten, który ma  jednego lub dwóch rasowo pełnożydowskich dziadków/babek, o ile nie jest trakowany jako Żyd według §5 pkt 2. Pełnożydowskimi dziadkami/babkami są te osoby, które należały do żydowskiej wspólnoty religijnej.
§3
Nur der Reichsbürger kann als Träger der vollen politischen Rechte das Stimmrecht in politischen Angelegenheiten ausüben und ein öffentliches Amt bekleiden. Der Reichsminister des Inneren oder die von ihm ermächtigte Stelle kann für die Übergangszeit Ausnahmen für die Zulassung zu öffentlichen Ämtern gestatten. Die Angelegenheiten der Religionsgesellschaften werden nicht berührt.
Tylko obywatel Rzeszy może być posiadaczem pełni praw politycznych, wykonywać  prawo głosu w prawach politycznych i obejmować urząd publiczny. Minister Rzeszy do spraw wewnętrzych  lub upoważniony przez niego organ może zezwolić w okresie przejściowym na wyjątki w dopuszczeniu do urzędów publicznych. Sprawy stowarzyszeń religijnych pozostają bez zmian.
§4
1. Ein Jude kann nicht Reichsbürger sein. Ihm steht ein Stimmrecht in politischen Angelegenheiten nicht zu; er kann ein öffentliches Amt nicht bekleiden.
1. Żyd nie może być obywatelem Rzeszy. Nie przysługuje mu prawo głosu w sprawach politycznych; nie może obejmować urzędów publicznych.
2. Jüdische Beamte treten mit Ablauf des 31. Dezember 1935 in den Ruhestand. Wenn diese Beamten im Weltkrieg an der Front für das Deutsche Reich oder für seine Verbündeten gekämpft haben, erhalten sie bis zur Erreichung der Altersgrenze als Ruhegehalt die vollen zuletzt bezogenen ruhegehaltsfähigen Dienstbezüge; sie steigen jedoch nicht in Dienstaltersstufen auf. Nach Erreichung der Altersgrenze wird ihr Ruhegehalt nach den letzten ruhegehaltsfähigen Dienstbezügen neu berechnet.
2. Żydowscy urzędnicy państwowi odchodzą w stan spoczynku z dniem 31. grudnia 1935.  Jeśli ci urzędnicy walczyli w czasie wojny światowej na froncie po stronie Rzeszy Niemieckiej lub jej sojuszników, otrzymują do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego wynagrodzenie w wysokości całego ostatnio otrzymywanego wynagrodzenia  służbowego; nie przysługuje im jednak awans w hierarchii służbowej. Po osiągnięciu wieku emerytalnego nastąpi ponowne obliczenie uposażenia emerytalnego.
3. Die Angelegenheiten der Religionsgesellschaften werden nicht berührt.
3.Sprawy stowarzyszeń publicznych pozostają bez zmian.
4. Das Dienstverhältnis der Lehrer an öffentlichen jüdischen Schulen bleibt bis zur Neuregelung des jüdischen Schulwesens unberührt.
4.Stosunek służbowy nauczycieli w żydowskich szkołach publicznych pozostaje bez zmian do czasu uregulowania statusu szkolnictwa żydowskiego.
§5
1. Jude ist, wer von mindestens drei der Rassen nach volljüdischen Großeltern abstammt. §2 Abs. 2 Satz 2 findet Anwendung.
1. Żydem jest ten, kto ma przynajmniej troje rasowo pełnożydowskch dziadków. §2 pkt. 2 zdanie 2 stosuje się odpowiednio.
2. Als Jude gilt auch der von zwei volljüdischen Großeltern abstammende staatsangehörige jüdische Mischling,
2. Za Żyda uważa się również osobę przynależności państwowej, która jest mieszańcem mającym dwoje pełnożydowskich dziadków,
a) der beim Erlaß des Gesetzes der jüdischen Religionsgemeinschaft angehört hat oder danach in sie aufgenommen wird,
a) który w momencie uchwalenia Ustawy należał  do żydowskiej wspólnoty religijnej lub potem został do niej przyjęty.
b) der beim Erlaß des Gesetzes mit einem Juden verheiratet war oder sich danach mit einem solchen verheiratet,
b) który w momencie uchwalenia Ustawy był żonaty/zamężny z Żydem lub potem wstąpił związki małżeńskie z takowym/takową.
c) der aus einer Ehe mit einem Juden im Sinne des Abs. 1 stammt, die nach dem Inkrafttreten des Gesetzes zum Schutze des deutschen Blutes und der deutschen Ehre vom 15. September geschlossen ist,
c) który pochodzi ze związku małżeńskiego z Żydem w rozumieniu pkt. 1, który był zawarty po  wejściu w życie Ustawy o ochronie krwi niemieckiej i honoru niemieckiego.
d) der aus dem außerehelichen Verkehr mit einem Juden im Sinne des Abs. 1 stammt und nach dem 31. Juli 1936 außerehelich geboren wird.
d) który pochodzi z pozamałżeńskiego związku z Żydem w rozumieniu ust. i urodził się nieślubnie po 31.lipca 1936.
§6
1. Soweit in Reichsgesetzen oder in Anordnungen der NSDAP und ihrer Gliederungen Anforderungen an die Reinheit des Blutes gestellt werden, die über §5 hinausgehen, bleiben sie unberührt.
1. Jakkolwiek w Ustawach lub w Rozporządzeniach NSDAP i jej organizacji są postawione wymagania odnoszące się do czystości krwi niemieckiej, które wykraczają poza §5, pozostają bez zmian.
2. Sonstige Anforderungen an die Reinheit des Blutes, die über §5 hinausgehen, dürfen nur mit Zustimmung des Reichsministers des Innern und des Stellvertreters des Führers gestellt werden. Soweit Anforderungen dieser Art bereits bestehen, fallen sie am 1. Januar 1936 weg, wenn sie nicht von dem Reichsminister des Innern im Einvernehmen mit dem Stellvertreter des Führers zugelassen werden. Der Antrag auf Zulassung ist bei dem Reichsminister des Innern zu stellen.
2. Pozostałe wymagania co do czystości krwi, które wykraczają poza §5,  mogą być ustanowione  tylko za zgodą ministra Rzeszy do spraw wewnętrznych  i zastępcy Wodza. Jeśli takowe wymagania  istnieją, tracą one moc  z dniem 1.stycznia 1936, o ile nie uzyskają zgody ministra Rzeszy do spraw wewnętrzych w porozumieniu z zastępcą Wodza. Wnioski o uzyskanie zgody należy składać do ministra Rzeszy do spraw Wewnętrznych.
§7
Der Führer und Reichskanzler kann Befreiungen von den Vorschriften der Ausführungsverordnungen erteilen.
Wódz i kanclerz Rzeszy może udzielić zwolnienia z zastosowania przepisów Rozporządzenia wykonawczego.

I na koniec informacja z Wiki o Ustawach Norymberskich :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawy_norymberskie

Ustawy norymberskie (niem. Nürnberger Gesetze, też Nürnberger Rassengesetze ? pol. Norymberskie ustawy rasowe) ? ustawy rasowe uchwalone przez niemiecki Reichstag15 września 1935 roku i w tym samym dniu ogłoszone na zjeździe NSDAP (Reichsparteitagu) w Norymberdze. Do zestawu ustaw wchodziły:

Ustawa o obywatelstwie Rzeszy
Ustawa o ochronie krwi niemieckiej i niemieckiej czci
Ustawa o barwach i fladze Rzeszy
Względem ustaw stopniowo zostały wydawane rozporządzenia wykonawcze. Pierwszym było rozporządzenie z dnia 14 września 1935 r., precyzujące ustalenia § 3 ustawy o obywatelstwie Rzeszy i wyłączające Żydów spod jego mocy.

Na mocy tych dokumentów Żydów można było pozbawić obywatelstwa Rzeszy, ochrony prawnej i własności. Nie mogli również pełnić służby w urzędach państwowych ani wwojsku. Zakazano im również wywieszać flagę państwową. Wedle ustawy o ochronie krwi zabraniano zawierania małżeństw między ?Aryjczykami? i ?nie-Aryjczykami?, zezwalano rozwiązywać już zawarte małżeństwa tego typu, zaś stosunki intymne między nimi podlegały karze (zhańbienie rasy ? Rassenschande).

Wbrew swej nazwie ustawy pomijały definicję rasy. Do Żydów zaliczono aktualnych lub byłych wyznawców judaizmu, a także ich dzieci i wnuki bez względu na wyznanie[1]. Ustawy również definiowały, kogo uznawać za Żyda, za mieszańca (mischlinga) i Aryjczyka.

Ograniczenia prawne dotyczyły również Cyganów oraz przedstawicieli rasy czarnej. Ustawy stały się podstawą prawną antyżydowskiej polityki w III Rzeszy.

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest notka PAP :

http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/ms … etnia_2015

MSZ: odmowa wjazdu dla ?Nocnych Wilków? nie ma charakteru politycznego, depesza PAP 24 kwietnia 2015

Decyzja o odmowie wjazdu do Polski rosyjskiej grupy motocyklistów, w której znajdowali się przedstawiciele klubu ?Nocne Wilki?, nie ma charakteru politycznego; jest to decyzja oparta na przesłankach formalnych - oświadczył w piątek rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

"Chciałbym zapewnić, że decyzja ta nie ma charakteru politycznego, jest to decyzja oparta na przesłankach formalnych" - powiedział Wojciechowski na briefingu prasowym. Jak zaznaczył, dowodem na to jest fakt, że trzy inne grupy rosyjskie otrzymały zgodę w ostatnich dniach na przejazd przez Polskę; otrzymały też odpowiednią pomoc.

Wojciechowski poinformował, że w ostatni poniedziałek MSZ otrzymało ze strony rosyjskiej notę z prośbą dotyczącą przejazdu "Nocnych Wilków". "Nota ta była bardzo nieprecyzyjna, nie było tam podanej trasy przejazdu, miejsc noclegów, listy uczestników, programu rajdu podczas pobytu w Polsce" - powiedział rzecznik MSZ.

Jak podkreślił, MSZ kilkakrotnie prosiło stronę rosyjską o uzupełnienie tych danych. "Jednak nigdy nie otrzymaliśmy ich w takiej formie, aby móc podjąć taką decyzję" - zaznaczył.

Podał też, że w sprawie przejazdu "Nocnych Wilków" strona polska konsultowała się z partnerami czeskimi i niemieckimi.

Źródło: PAP

Oficjalnie powodem były uchybienia formalne.

Słodko-kwaśny.

Wybacz , ale na Twoje posty odpowiadał nie będę .Nie interesuje mnie dyskusja na poziomie zmyślania faktów.Mogę spierać się o interpretację , czy kontekst.Ale w momencie gdy adwersarz albo z niewiedzy , albo złej woli podaje fakty i informacje zupełnie od czapy to dyskusja robi się bezcelowa.
Zbyt cenię sobie swój czas ,żeby tracić go na udowadnianie ,że cytując klasyka "czarne jest czarne a białe jest białe" smile

Na temat powiązań koncernu Coca Cola z III Rzeszą wyczerpujący artykuł znajdziesz tu :

http://xroads.virginia.edu/~class/coke/coke2.html

Artykuł jest po angielsku i jest zbyt długi ,żeby go w tym poście wkleić.Pozwolę sobie zacytować tylko konkluzję :

Although it must be noted in all fairness that the Coca- Cola GmbH only in rare instances directly endorsed the Nazis, it is still a fact that the Coca-Cola GmbH went beyond mere opportunism to stay alive. Coca-Cola was part of the Nazi state. Should this paper have proven inadequate in pointing this out, plenty of other sources can. The survivors of the forced labourers kidnapped from the conquered territories will testify to that. Some of them were sent to work for Max Keith's Coca-Cola GmbH.

Należy oddać sprawiedliwość Coca Coli -tylko w rzadkich wypadkach udzielała wsparcia nazistom , ale jest faktem ,że w rzadkich przypadkach posunęła się poza granicę oportunizmu ,żeby móc istnieć .Coca Cola była częścią państwa nazistowskiego.Gdyby ten tekst był niewystarczający wiele źródeł jest.
Ocaleni przymusowi robotnicy uprowadzeni z własnych krajów to poświadczą.Niektórzy z nich byli skierowani do pracy w Max Keith's Coca-Cola GmbH.

119

ewka3 napisał/a:

...Napiszę Ci coś, co może zdruzgoczę Twoją postawę. Nie przeczytałam Twojej wypowiedzi pod innym nickiem. Nie kojarzę Cię. Przykro mi kolego, ale nie mam opcji kojarzenia użytkowników, jedynie opinii.
W dalszym ciągu potwierdzam swoją tezę, że za szum na temat "berlińskiego rajdu" odpowiedzialne są powódki polityczne.
Motocykliści nie mają nic wspólnego z przepychankami, które promują media.

[off top - usunięte przez moderatora]

A wracając do meritum: super, ze Tobie znani motocyklisci nic wobec "Wików" nie mają... Moi znajomi i owszem, mają... Cóż, oby nie, ale gdy kiedyś te "Wilki" - ale już na wojskowych motorach - wjadą do Polski, też Twoi znajomi "nie będą mieć nic przeciw"? Wszak wjadą ...na motorach? smile Widać różnych "motocyklistów" znamy... Moi znajomi przynajmniej mają charaktery i ...jaja.

120

Piszesz o członkach klubu motocyklowego na wojskowych motorach. Twoja wypowiedź podpowiada mi, że nie dane Ci było poznać społeczność "dawców". Nie masz pojęcia, co nazywa się pasją z całą konsekwencją, a co znaczy "dawca organów". Śmiem podejrzewać, że nigdy nie widziałeś i nie rozumiałeś złożoności ewolucji motocyklowych na maszynach z przyczepką. Nie rozróżniasz spaceru "czopera" od "ściga". Nie masz pojęcia co znaczy termin "turysta". Motocykl, to pasja, motocykliści, to ludzie. Żywi członkowie łańcucha ewolucji, uwzględnieni w piramidzie przetrwania. Żaden użytkownik dróg nie zaznał z powodu  motocyklistów uszczerbku na zdrowiu i przekonaniach, a nie jeden dostał krew i narządy. I , jakby się nie starał Putin, to nie zrobi z rajdu motocyklowego prywatnej propagandy. Może próbować, owszem, ale nie narzuci politycznych znamion tym, których łączy pasja.

Posty [ 61 do 120 z 164 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » "Nocne Wilki" - rosyjscy motocykliści. Co o nich sądzicie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021