Jak przekonać się do biegania? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak przekonać się do biegania?

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 112 ]

39

Odp: Jak przekonać się do biegania?

beganie nie takie zdrowe - uwaga na stawy!

Zobacz podobne tematy :

40

canufeelit napisał/a:

No i lenistwo wzięło górę. Przeprowadzka dała mi w kość nieźle, biegania po schodach z pudłami było sporo hehe tongue W ten weekend choćby się paliło waliło to idę biegać i zdam relację po powrocie smile

Czekamy cierpliwie. wink
inka80, uważamy!

41

Ja odświeżę temat... smile Postanowiłam, że od dziś zaczynam znowu biegać! Nogi i mięśnie mam zastane od mało ruchliwej pracy w której przeważnie stoję w miejscu, czasem jak wolne to wyjście na spacer i na miasto i to wszystko. Kiedyś jak jeszcze mieszkałam w Polsce i u swoich rodziców, to często sobie biegałam i czując zmęczenie i spływający pot czułam się fantastyccznie. A teraz? Ostatnio jak mój narzeczony przede mną uciekał dla żartów a ja go goniłam, to po krótkim dystansie miałam taką zadyszkę i pieczenie w płucach, że nie mogłam dojść do siebie tongue Swoje bieganie wlaśnie motuwyję tym, że muszę poprawić kondycję, bo we wrześniu ślub (a jak to nie przetanczyc całej nocy na wlasnym weselu? wink ), a po drugie zadbanie o sylwetkę, co by się nie zastała i nie sflaczała do wesela (a w Niemczech nietrudno o nabranie kilogramów ^^ ). Nie wiem czy schudnę, bo chyba mam odpowiednią wagę, ale kondycję i delikatny tłuszczyk gdzieniegdzie mógłby zniknąć smile Brzuszki już zaczęłam robić, więc może niedługo może będzie ładnie widać mięśnie i jędrność ciałka smile Czy ktoś kontynuuje bieganie albo chce zacząć?

The Day I Realized You're Gone...

42

Ja chciałam zacząć, ale wiecznie coś mi przeszkadza. Zaczęłam biegać, już fajnie mi wychodziła, kondycja niezła i złapałam zapalenie oskrzeli. Musiałam przerwać. Potem wróciłam. biegałam dwa dni, mąż niechcący podczas przepychanek dla żartu kopnął mnie w palec- bolał dwa tygodnie, że buta sportowego włożyć nie mogłam. Przestał boleć. Od wtorku zaczełam bieganie. A w środę popołudniu wylałam sobie niechcący na stopę wrzątek. Bąble ogromne, ból. Nie muszę dodawać, że znowu musze przełozyć bieganie:(

43

najgorzej jest zacząć. Ja po długiej przerwie tez miałam problem z kondycja, ale jak już się zacnie nawet po 10 minut dziennie, to z czasem zauważycie ze jest coraz lepiej. Naprawde, tylko trzeba być systematycznym.

44

Fajnym sposobem na rozpoczęcie l przygody z  bieganiem są interwały.  smile
Na początek minuta truchtu,  minuta spacerku i tak na przemian.  Potem stopniowo można wydłużyć do okresów po 5 minut.  A potem już bez przerw na spacer. smile
I pamiętajcie,  żeby przed biegiem nawet w domu przygotować stawy,  np wspiecia na palce,  pięty,  wymachy nóg,  przysiady itp.

45 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2015-12-14 12:53:13)

bieganie trzeba lubic, inaczej zawsze bedzie sie szukac wymowek, jak moj maz na przyklad :-) Pobiegal troche ale juz coraz wieksze przerwy robi, bo albo go strzyka w boku, albo lydki bola, tudziez uda czy inne kostki wink Ale ja wiem, ze on po prostu biegac nie lubi i zmusza sie za kazdym razem. Ja za to z przyjemnoscia. Czasem, gdy jestem zmeczona to ciezko mi wyjsc z domu, ale jak juz wyjde to nie mam problemu, od razu lapie wiatr w zagle i nie ma mnie. Nie stosuje zadnych rozgrzewek, nigdy nie stosowalam, rozgrzewki mnie nudza. Nie jest to krytyka rozgrzewek i zacheta do ich omijania. Nie, po prostu pisze tylko, ze ja je omijam, bo nie lubie.
Najwazniejsze w bieganiu jest oddychanie.  Ale kazdy raczej dosc szybko lapie swoj rytm, (ja sobie na poczatku nucilam w myslach, zeby nie gubic ) wiec kiedy sie go zlapie to warto sie go trzymac, wtedy bieganie nie sprawia wysilku. Byc moze sa jakies techniki oddychania, podobnie jak biegania, ale ja stawiam na instynkt. Oddychaj, jak Ci pasuje, nie zastanawiaj sie jak, tylko rob to. Jak chodzisz, tez sie nie zastanawiasz nad tym, ze jedna noga, druga, krok krotszy czy dluzszy... tylko po prostu idziesz. Podobnie z bieganiem. Biegaj i oddychaj tak, zeby bylo to dosc wygodne a nie meczace. Kazdy sam dopasuje rytm do siebie. Wazne, zeby ten rytm zlapac, bo nawet przy dobrej kondycji fizycznej, zle, nieskoordynowane oddychanie po prostu meczy. Wystarczy, ze tak oddycham pare minut i juz jestem zasapana.
Dziewczyny, dopinguje Was :-) Biegajmy razem, w grupie razniej :-)
Piszcie, jak Wam idzie.

46

Jeśli nie lubisz biegać zdecyduj się na pływanie. Basen trzy razy w tygodniu, pod warunkiem że będziesz pływać, a nie się moczyć.

Jestem jędzą i dobrze mi z tym !!

47

Zafunduj sobie nowe ciuszki i buty do biegania-na sam widok będziesz chciała w nich wyjsć na dwór smile kondycje wyrabia się z czasem,najtrudniejsze są początki.Wlacz jakaś żywa muzykę która będzie cię motywować i dodawać energi i ruszaj !:)

Kaś

48

Ja zawsze jak kupie coś nowego z ciuszków do biegania od razu chęć wraca big_smile

49

Na początku jest zawsze trudno. Biegaj takie dystanse na jakie masz siłę. Nie musisz od razu biegać maratonu. Codziennie biegnij o kawałeczek dalej. Zobaczysz różnicę po tygodniu, miesiącu. Będziesz z siebie dumna, że tak dobrze Ci idzie. Nie poddawaj się i nie zniechęcaj jeśli nie będziesz mogła. Na samym początku trzeba pamiętać o rozgrzewce. Jeśli nie zrobisz odpowiedniej rozgrzewki to będzie to skutkowało zakwasami, które mogą obniżyć Twój zapał do biegania. Najważniejsze by bieganie sprawiało Ci przyjemność, a nie stało się niemiłym obowiązkiem.

50

Jak przekonać się do biegania?
1. Zacząć
2. Nie zrezygnować przez pierwsze 2 tygodnie big_smile

51

najlepiej biega się we dwoje smile

52

nic sie nie dzieje jesli stajesz - z czasem bedziesz zwieksza odleglosci miedzy poszczegolnymi przystankami:) Ja tak robilam i jak zaczynalam od 3 km tak teraz biegam polmaratony

53

Jeśli ktos nie lubi biegac to nie ma sensu się zmuszać. Ja także nie przepadam za bieganiem, dlatego chodze na spacery. Oczywiście mój chód jest szybki

54

dokładnie. a może po prostu znajdz sport który ci się bardziej spodoba? Np. rower, rolki, jakiś taniec? Moim zdaniem nie ma się też co zmusząc na siłe

55

a słuchacie przy tym muzyki? jakiej? i jakie słuchawki polecacie?
nie wiem czy lepiej takie do ucha czy na głowę....

56

Ja niedługo będę mieć pierwsze podejście do biegania, bo do tej pory uprawiałam inne rzeczy, ale stwierdziłam, że muszę popracować nad kondycją, bo do czego to podobne, by po prawie 2 latach ćwiczeń wciąż mieć zadyszkę przy np. biegu do autobusu.
Czytałam nieco o obciążeniach stawów i trochę mnie to martwi, bo czasem teraz mi się zdarza mieć takie bóle po skończeniu ćwiczeń i nie chcę, żeby coś się stało.
Ale też nie jestem szalona, by już przy pierwszym podejściu porywać się na dystans 10km, postaram się stopniowo zwiększać długość ścieżki. Na szczęście mam gdzie i z kim biegać więc powinno być raźniej.

57

Ja juz pogodziłam sie z myślą, że bieganie to nie sport dla mnie, ale za to chodzę na basen - musiałam znaleźć formę fitnessu dla siebie smile

<3

58 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-06-07 13:25:02)

ej przestańcie! bieganie jest super! wyszczupla momentalnie smile
ja mam taki sposób, że wybieram sobie muzykę która mnie motywuje do działania.
Najważniejsze żeby nie poddawać się i mówić sobie podczas biegu, że nic mnie nie pokona i dam radę! smile

Nucę sobie w głowie piosenkę i na tym się skupiam też smile
Podrzucam wam link do sklepu gdzie kupiłam swoje słuchawki
raczej nie. przyp. Anemonne

Powodzenia smile

Systematykla wystarczy powolutku a systematycznie podnosić sobie poprzeczke a stanie sie to nawykiem. wiele ograniczen tkwi tylko w naszej glowie

60

Oj chętnie poznałabym receptę na sukces. Słyszałam, że powinno się zacząć od marszów, które będą coraz szybsze i szybsze, ale nigdy nie udało mi się jeszcze tego dokonać..

61

makeup_lover napisał/a:

Oj chętnie poznałabym receptę na sukces. Słyszałam, że powinno się zacząć od marszów, które będą coraz szybsze i szybsze, ale nigdy nie udało mi się jeszcze tego dokonać..

Polecam uwadze swój post nr 17 z tego wątku smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

62

kasia.kachaaa napisał/a:

a słuchacie przy tym muzyki? jakiej? i jakie słuchawki polecacie?
nie wiem czy lepiej takie do ucha czy na głowę....

Wg mnie takie na głowe są wygodniejsze i nawet zdrowsze dla uszu

63

Też trudno mi się zmobilizować chciałabym ale wciąż wymyślam preteksty żeby nie biegać , a to za zimno, za gorąco, zmęczona po pracy itp. Ostatnio próbuję połączyć spacer z psem i bieganie, mam jednak fatalną kondycję i nie jest łatwo.

64

Moim zdaniem nie trzeba się tez zmusząc jeśli wam coś nie idzie tylko poszukac alternatywy. Ja też próbowałam kiedyś biegac, kondycja była słaba i postawiałam na zajecia fitness. Powiem  szczerze, że teraz i nie bieganie idzie mi lepiej

65

Clementine8 napisał/a:

Moim zdaniem nie trzeba się tez zmusząc jeśli wam coś nie idzie tylko poszukac alternatywy.

Słuszne stwierdzenie. Jeśli czegoś nie lubimy, to zmuszanie się może tylko zniechęcić. Zasada jest taka, że każda forma ruchu jest dobra, wybór ogromny i każdy z nas metodą poszukiwań znajdzie dla siebie coś, co w końcu zacznie mu sprawiać przyjemność. Ruch ma być przyjemny, wtedy nie będziemy szukać żadnych pretekstów, aby sobie odpuścić.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

66 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-05-04 12:16:33)

Przede wszystkim trzeba pamiętać o rozgrzewce, a i też nie zaczynać od długich dystansów, lepiej biegać na krótszych i nie nabawić się kontuzji. A i pamiętaj o magnezie - jest wskazany przy intensywnym wysiłku smile Ja biegam w sumie od kilku lat, brałam już udział w kilku większych biegach, w tamtym roku w biegu Konstytucji 3 Maja, wtedy dostałam próbkę Magnezu [spam] - a teraz biorę go regularnie smile

67

Dziewczyny, mam kilka pytań... Ja sama uważam się za wyjątkowo leniwą osobę i sama się dziwię, że od 3 miesięcy regularnie uczęszczam na pilates. Może dlatego, że za niego płacę, z drugiej strony teraz już mnie samą ciągnie do ćwiczeń. Nigdy nie lubilam biegać, wolę chodzić, ale na siłowni zaczęłam chodzić na bieżni, co mi się bardzo spodobało i szybko przekonałam się, że marsz to za mało i organizm po jakimś czasie sam domaga się więcej. Niestety po bieżni odczuwałam ból w kolanie (może nie ból a coś między bólem a łaskotaniem). Zmiana butów na takie do biegania też nie pomogła. Jak widzę co piszecie, to widzę, że forsowałam się za mocno (na pewno nie byłabym w stanie normalnie mówić w tempie, który sobie narzuciłam). Z drugiej strony mówią, że chodzenie lub bieganie na bieżni jest szkodliwe, więc tym bardziej obawiałabym się to robić po asfalcie (do biegania mam dostępne tylko ogromne parki z asfaltową drogą, za to nad samym morzem). Czy biegając zgodnie z planem dla początkujących i nie forsując organizmu na pewno nie nabawię się kontuzji? Strasznie się boję, żeby nie uszkodzić kolan.

68 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-04-12 20:24:54)

Zacznijmy od tego czy biegasz z pięty, czy z palcow (ktora czesc stopy dotyka najpierw palce czy pieta) - jak biegasz z piety i masz problem z kolanami to niestety problem moze powracac po kazdym przeforsowaniu.

Radą na to moze byc zmiana sposobu biegania na fizjologiczny - z palcow. Odblokowujesz wtedy dwa dodatkowe stawy w stopie, ktore swietnie amortyzuja wstrzasy i chronia kolana.

Mozesz sie tego latwo nauczyc na biezni - wystarczy biegac  BOSO na biezni. A jeszcze lepiej boso po trawie. Warto jeszcze zapoznac sie w teorii z technika biegania z palcow, ale roznica w komforcie biegania jest kolosalna.

Ja obecnie potrafie przebiec boso, po asfalcie (gladkim) okolo 3 km big_smile

No chyba, ze juz teraz biegasz z palcow i kolana siadaja... to kiepsko tongue

Jak cie zainteresuja szczegoly to potem moge wrzucic pare linkow z YT

69

Iceni napisał/a:

Zacznijmy od tego czy biegasz z pięty, czy z palcow (ktora czesc stopy dotyka najpierw palce czy pieta) - jak biegasz z piety i masz problem z kolanami to niestety problem moze powracac po kazdym przeforsowaniu.

Ja nie biegałam, najszybszy mój "bieg" to taki szybciutki marsz, prawie że trucht, ale wciąż marsz, bo ja zawsze myślałam, że nie znoszę biegać. smile

Jak chodzę, to podłoża pierwsza dotyka pięta - no heloł! smile Ja nie wiedzialam, że można, czy trzeba, inaczej. Pięta a potem palce - to nie jest naturalna kolej? Próbuję sobie wyobrazić odwrotną kolejność, ale nie potrafię smile

Iceni napisał/a:

Jak cie zainteresuja szczegoly to potem moge wrzucic pare linkow z YT

Bardzo chętnie się zapoznam ze szczegółami smile Z góry dziękuję!

70

Pisalam o bieganiu (trucht tez wchodzi w gre)

Przy chodzeniu to jest naturalne, ze pieta idzie najpierw.

Wiec teraz pytanie - chcesz kontynuowac chodzenie czy pojsc w atronę biegu/truchtu ?

71 Ostatnio edytowany przez Cougarzyca (2017-04-12 21:37:31)

Iceni napisał/a:

Wiec teraz pytanie - chcesz kontynuowac chodzenie czy pojsc w atronę biegu/truchtu ?

Odpowiem tak: na bieżni zauważyłam, że z czasem raczej zaczęłabym biegać, bo organizm domagał się coraz większego tempa. Jedyne co mnie powstrzymuje to strach o to, by nie rozwalić sobie kolan (moja koleżanka tak się załatwiła na bieżni, że wchodzenie po schodach sprawiało jej ból).
No i zastanawiam się skąd wziął się u mnie ten ból kolana po chodzeniu na bieżni? Czy mogło to być zbyt duzym tempem na raz? Dodam, że odkąd przestałam chodzić na bieżni, kolano wróciło do siebie

72 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-04-12 22:13:52)

Tak, to moglo byc zwykłe przeforsowanie. Zbyt duzy dystans, zbyt szybkie tempo na poczatek. Do chodzenia jestesmy przyzwyczajeni, ale juz do szybkiego chodu na dluzazym dystansie nie bardzo - sila uderzenia wtedy jednak jest znacznie wieksza wiec miesnie i stawy potrzebuja czasu zeby sie przyzwyczaic.

Wiec jezeli to byl jednorazowy przypadek, to tylko przeforsowanie poczatkujacego (moze sie zdarzyc, ze bol kolan bedzie tak duzy, ze bedzie sprawial klopot przy chodzeniu jeszcze przez kolejne dwa dni) i to nie jest wina biezni.

Koleznaka mogla sie zalatwic swoja nadgorliwoscia a nie bieznia - jezeli  zbyt duzo i zbyt szybko bez odpowiedniej regeneracj moze bardzo szybko rozwalic kolana - bez wzgledu czy to bieznia czy asfalt, czy trawa

73 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-04-15 14:41:33)

74 Ostatnio edytowany przez Cougarzyca (2017-04-15 15:34:31)

Wielkie dzięki Iceni! smile Na pewno się przyda nie tylko mnie smile

Czy mogłabys mi też napisać w jaki sposób powinno się poprawnie chodzić i marszować na bieżni?

75

Mi też ciężko było przekonać się do biegania, zaczęłam od wolnych truchtów i przede wszystkim dobra muzyka w uszach smile a później aby nie wpaść w monotonię zmieniałam trasy biegu smile Na maraton się nie wybieram, ale pokonuję w tej chwili już ok 15 km i czerpię z tego przyjemność

76

Ja też nie mogłam się przekonać do biegania, bo nie miałam kondycji i szybko się męczyłam. Bardzo chciałam schudnąć, więc zaczęłam najpierw ćwiczyć w domu jakieś cardio, przyspieszyłam metabolizm z iqgreen. Dopiero po jakimś miesiącu zaczęłam biegać, stopniowo, aż w końcu zaczęłam wplatać w bieganie jeszcze dodatkowe ćwiczenia. Cel już osiągnęłam, bo schudłam 14 kilo, ale bieganie pozostało, bo jakoś tak już się do tego przyzwyczaiłam smile

Posty [ 39 do 76 z 112 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak przekonać się do biegania?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018