Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 66 do 94 z 94 ]

66

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
janja napisał/a:

To jeszcze wiedz, że niedobory kwasu foliowego mogą nasilać też depresję. Gdzieś czytałam, że z najnowszych badań wynika że osoby z   zaburzeniami psychicznymi i depresjami mają obniżony poziom kwasu foliowego we krwi. Dodatkowe dawki kwasu foliowego mogą  zapobiegają temu.

bardzo ciekawe informacje, nie słyszałam o takich badaniach, wiedziałam tylko że trzeba przyjmować kwas foliowy i najlepiej zacząć jak najwcześniej, bo może tylko pomóc nie zależnie od tego czy planujemy obecnie powiększenie rodziny, czy się zabezpieczamy

Zobacz podobne tematy :

67

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Zdecydowanie Folik, jest lekiem a nie suplementem. Przecież to, że "im więcej składników tym lepiej" to jakaś bzdura. Witaminy w ciąży stosuje się tylko i wyłącznie kiedy lekarz to zaleci, na podstawie naszych wyników badań. Ludzie, co to za jakaś moda na samowolną suplementację? Przecież w ciąży im mniej tym lepiej, a że kwas foliowy to sprawa bezdyskusyjna to chyba wybór powinien być oczywisty smile nadmiar witamin w ciąży może powodować ciężki wady u dziecka, np. nadmiar wit. A, wszechobecnej w tych mieszankach suplementów

68

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
plush napisał/a:

Zdecydowanie Folik, jest lekiem a nie suplementem. Przecież to, że "im więcej składników tym lepiej" to jakaś bzdura.

Mam dokładnie takie samo zdanie - nadmiar może zaszkodzić i to nie ma z tym żartów. Jak w badaniach wyjdą nam niedobory to wtedy ok, mozna zacząć działać - ale ja w pierwszej kolejności stawiałabym na te naturalne witaminy z warzyw i owoców, jak to nie pomaga to wtedy można wspomóc się tabletkami. W dzisejszych czasach zbyt często chodzimy na łatwiznę i uważamy, że tabletki zdziałają cuda - tak jak te na odchudzanie... zdrowy rozsądek przede wszystkim! Kwas foliowy jest tu wyjątkiem, że stosuje się go w tabletkach, bo bardzo kiepsko wchłania się z pożywienia, a pozostałe witaminy z powodzeniem możemy czerpać z natury.

69

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

warto podsunąć kwas foliowy swojemu mężczyźnie, poprawia jakość plemników smile

70

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

ja postawiłam na folik smile łykam codziennie wieczorkiem  smile Pan w aptece powiedział że  jest bardzo dobry i nie drogi smile

71

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

zastanawiam się, czy już po ciąży dalej przyjmować kwas foliowy, jakie macie zdanie?

72

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Po Femibionie miałam mdłości i nudności, a po dłuższym stosowaniu nawet i bieguneczkę. Folik to sam kwas foliowy, ale jego nie stosuję. Wolę pozyskiwać go z żywności, zamiast jeść chemiczny. Warto też poczytać o tym, jak syntetyczny kwas foliowy wpływa na częstotliwość występowania wad genetycznych. Czytałam anglojęzyczny artykuł o tym, że prowadzono jakieś badania i że ta odmiana kwasu foliowego może coś tam powodować. Nie potrafię teraz tego znaleźć, ale brzmiało dość wiarygodnie. A zresztą - suple, obojętnie, czy dla ciężarnych, czy dla kogokolwiek innego to olbrzymi, świetnie prosperujący biznes oparty na podstawowym bodźcu - lęku. Serio.

73

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Mnie moj neurolog przepisuje na recepte kwas foliowy Acidum Folicum Richter 15mg. 30tabletek za 2.94:) jak spytacie sie swojego ginekologa to chyba powinien przepisac (kwas foliowy 15mg. W pl tylko na recepte)

74

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
Emilia napisał/a:

Po Femibionie miałam mdłości i nudności, a po dłuższym stosowaniu nawet i bieguneczkę. Folik to sam kwas foliowy, ale jego nie stosuję. Wolę pozyskiwać go z żywności, zamiast jeść chemiczny. Warto też poczytać o tym, jak syntetyczny kwas foliowy wpływa na częstotliwość występowania wad genetycznych. Czytałam anglojęzyczny artykuł o tym, że prowadzono jakieś badania i że ta odmiana kwasu foliowego może coś tam powodować. Nie potrafię teraz tego znaleźć, ale brzmiało dość wiarygodnie. A zresztą - suple, obojętnie, czy dla ciężarnych, czy dla kogokolwiek innego to olbrzymi, świetnie prosperujący biznes oparty na podstawowym bodźcu - lęku. Serio.

Co do innych supli to mogę się zgodzić, ale jednak już dawno udowodniono, że kwasu foliowego nigdy z żywności nie przyswoi się w takim stopniu na jaki mamy zapotrzebowanie. I to właśnie przy niedostatecznym jego poziomie w organizmie dziecko może mieć straszne wady. Zwykle staram się stronić od tabletek, ale akurat w tym przypadku jestem całkowicie za.

75

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
kasia2303 napisał/a:

Mnie moj neurolog przepisuje na recepte kwas foliowy Acidum Folicum Richter 15mg. 30tabletek za 2.94:) jak spytacie sie swojego ginekologa to chyba powinien przepisac (kwas foliowy 15mg. W pl tylko na recepte)

To musisz mieć jakieś specjalne wskazania do takiej dawki, bo standardowo dawkowanie to 0,4mg dziennie i jedna tabletka Foliku taką dawkę zawiera własnie. Ja kupuje zawsze opakowanie 90 tabletek od razu i wchodzi taniej.

76

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Takie dawki bierze się w niedokrwistości,  u chorych dializowanych, alkoholizmie itp groźnych chorobach, więc jakieś zalecenie lekarza musiało tutaj być.

77

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

No ja mam padaczke to moze dlatego taka dawka ale ostatnio rozmawialam z moja siostra ktora mieszka w Niemczech to tam ponoc sa duze dawki kwasu foliowego bez recepty

78

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

U nas raczej trzeba zgłosić najpierw lekarzowi takie sprawy i on zadecyduje jakie dawki folika wypisać.

79

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Jednak dawka kwasu foliowego powinna byc ustalona przez lekarza, bo taka zwykła jak 1 tabletka foliku, to spokojnie kazda z nas moze przymowac, ale nadmiar moze tez zaszkodzic, wiec dobrze, ze te wieksze dawki są na recepte.

80

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Nadmiar wydala się z moczem, to przedawkowanie raczej nie grozi, ale fakt większe dawki lekarz powinien ustalać.

81

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

W przypadku kiedy wezmie sie 2 tabletki folika, to jeszcze nie przedawkowanie, bo nadmiar wydali sie z moczem, ale kiedy juz pomyli sie folik 0,4mg z tym w dawce 15mg to juz róznica - ale pomylic sie nie powinno generalnie, bo te wieksze dawki są przede wszystkim tylko na receptę.

82

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Wracając się trochę w temat to wydaje mi się że pewnie co kobieta to inna opinia wink
Osobiście nie próbowałam folika, zawsze celowałam w zestawy witamin dla kobiet planujących i będących w ciąży. Próbowałam Falvit mama ale nawet jak nie byłam w ciazy powodował u mnie złe samopoczucie i mdłości. Sprawdzałam prenatal i też niespecjalnie mi pasował. Jak kiedyś w aptece babka mi poleciła Femibion 1 zaufalam i tak od tamtej pory wybieram tylko to. Pytałam mojej lekarki i stwierdziła że faktycznie dobry wybór ze względu na metafolin. Generalnie wygląda na to że pewnych składników mi brakowało bo nawet przed ciążą czułam się lepiej jak stosowałam właśnie femibion 1. Wg mnie dobrze jest się zastanowić nad dietą, pogadać z lekarzem czy też zaufanym farmaceutą.
Myślę że w tym przypadku cena jest drugorzędnym kryterium wyboru.

83

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Właśnie, każda kobieta ma inny organizm, więc to nie można jednoznacznie powiedzieć, co będzie najlepsze. Ja np. brałam mama dha premium, bo oprócz kwasu foliowego musiałam mieć magnez, a chciałam, żeby było to wszystko w jednej tabletce.

84

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Niepotrzebnie bo folik mama jest zbilansowany i zapewnia maluszkowi wszystko to czego potrzebuje,żeby mógł zdrowo rosnąć.

85

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Najpierw bralam sam folik, później Mama Dha - polecam obydwa specyfiki.

86

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja brałam folik i polecam, aktualnie biorę prenatal duo i także polecam.

87

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Każda poleca coś innego, ja jednak obstaję za folikiem mama bo to jednak najbardziej znany i najczęściej polecany przez lekarzy suplement

88

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja brałam femibion 1 a poźniej 2. Dziecko zdrowe ja też więc mogę polecić.

89

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Kwas foliowy to witamina B₉, więc ciężko rozpatrywać ją w kategorii leku wink W każdym razie trzeba przyjmować kwas foliowy w ciąży. Ale np. zdarzają się przypadki, jak mój, że miała za niski poziom magnezu i musiałam jeszcze brać magnez, więc wolałam mieć to wszystko w jednej tabletce, niż łykać ich całą garść. Dlatego poradziłam się ginekologa i dał mi mama dha premium.

90

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

znam mama dha premium, ma świetny skład, nie trzeba brać żadnych dodatkowych tabletek, mi lekarz mowił zeby nie brać na własną rękę żelaza, bo jak nie ma ise anemii to można sobie tylko zaszkodzić, dlatego ja szukalam witamin bez tego składnika i tutaj ich nie ma za to dha i kwasu foliowego bardzo dużo

91

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Dokładnie! Też uważam, że jego skład jest spoko. I tak trzeba takie rzeczy konsultować z ginekologiem, ale wybierając suplement trzeba patrzeć na skład właśnie. Nie można przyjmować za mało kwasu foliowego, bo to może wpłynąć negatywnie na rozwój malucha, ale o magnezie i jodzie też nie można zapominać.

92

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

jak jest taka możliwość to lepiej brać kompeks witamin, nie ma wtedy ryzyka przedawkowania jak to się dzieje gdy bierze się kilka rożnych preparatów, ja znalazłam taki który ma dobre dawki potrzebnych witamin i w ciągu dnia tylko 2 tabletki się bierze

93

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Też zdecydowałam się na mamę dha premium plus, bo ma w sobie dużą dawkę witamin i minerałów, a nie tylko jeden składnik. Dzięki temu mam nie tylko kwas foliowy, ale też jod i magnez, a zawsze miałam ich niedobory, a wiadomo, że maluszek potrzebuje ich do prawidłowego rozwoju

94 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-08-29 08:49:21)

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja postawiłam na spam, bo ma bardzo dobre opinie i wiadomo kwas filiowy, ale nie tylko, oprócz niego ma też wit d, magnnez, kwasy dha i dzięki temu jedna tabletka dostarczam cały pakiet witamin dla mojego dziecka

Posty [ 66 do 94 z 94 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024