Badania w RODK jak one wyglądają? Na co mam się przygotować? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Badania w RODK jak one wyglądają? Na co mam się przygotować?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 61 do 120 z 437 ]

61

Odp: Badania w RODK jak one wyglądają? Na co mam się przygotować?

Witajcie
Dawno mnie tutaj nie było ale uważnie  przeczytałam wszystkie wpisy bardzo się cieszę że temat nabiera rozpędu na forum może jakaś matka albo inny ojciec skorzysta z waszych rad bo mnie pozostaje tylko czekać. Moje dni upływają na tym że szukam nowej pracy a jak nie szukam to przesypiam całe dnie . od dwóch tygodni czyli od dnia badania nie mogę dodzwonić się do córeczki i nachodzi mnie myśl czy oby On juz wie o decyzji i zagarną sobie wszystkie prawa do małej? a może te panie w rodku dały się też przekupić za kasę? Czekam i czekam na pismo z opinią. Na razie dostałam tylko pozew o alimenty. A w nim takie bzdury wypisuje że masakra! nie wiem co mam ze sobą począć? Czuję się tak jak bym grała w jakimś horrorze. Nawet nie daja mi ukojenia moje ukochane książki.
Dziekuję że jesteście ze mną . Jest to dla mnie bardzo ważne
Dziękuję i pozdrawiam

Bez Ciebie życie traci sens...
Zobacz podobne tematy :

62

sorki że tak odbiegnę od tematu, ale mógłby mi ktoś napisać jak dodać nowy temat na tym forum? szukam wszędzie i nigdzie nie ma takiego załącznika jak dodawanie tematu ;/ a jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba tylko nie mogę swojego tematu dodać

63

bezradna79 - nie domyslaj się czy on wie, czy nie wie ... Nie ryj sobie psychiki. Czytaj książki ... Rób to cie uspakaja i przynosi ulgę.
Opinia przyjdzie ... Wtedy wspólnie zastanowimy się co dalej ... Dajmy czas tym decyzjom.
Jak widzisz reaguję prawie natychmiast. Bardzo wciągnął mnie Twoj problem. Biegli dają się przekupiać jak wszyscy inni. gdzieś w sieci jest opisany przypadek, przyjęcia korzyści  za wystawienie fałszywej opinii. To jest jedyny znany mi przypadek ... Nie sądze by tak rówież zdarzyło się w Twoim przypadku ... Liczę raczej na ... sprawiedliwość ....

Ty jesteś dla mnie jak ósmy cud świata, masz na imię Krystian - ja Mietek - twój tata.

64

The_devil  dziękuje za twoje słowa. Tylko raczej nie chciałabym się nad tą decyzją zastanawiać się na forum publicznym wolałabym anonimowość. Jest mi ciężko i nie potrafie sie od tego odciąć.

65

Spokojnie możesz korzystać z priva. Mieszkamy w zupełnie innych częściach Polski. Jeśli Ci to pomoże to napisz.
Trzymam Twoją stronę.

Ty jesteś dla mnie jak ósmy cud świata, masz na imię Krystian - ja Mietek - twój tata.

66

Dzięki za zaproszenie tylko jest jeden problem nie wiem o czym pisać czuję się wypalona i pusta. Najchętniej zapadłabym się pod ziemie. Jestem strasznie samotna.

67

Komputer nie zastąpi Ci kontaktów ze znajomymi. Nawet nie wiem jak wielu masz tych znajomych, chętnych do spotkań z tobą, i wysłuchania Twoich problemów. Najlepsze wyjscie to spotkania i rozmowy. Nie możesz sie izolować. To zle robi dla Twojej psychiki.
Jesli natomiast nie masz tych znajomych, to otwieraj sie na nowe znajomości. Koniecznie !
Komputer zostaw sobie na pózne wieczory, i wolne chwile. On człowieka nie zastąpi.
Porozmawiaj z psychologiem .... warto .... Tez ratowałem się w ten sposób ....

68

Nie pozwól bezradna79 by temat spadł ... Będą tu jeszcze inni, którym przyda się Twoje doświadczenie i nasze wsparcie ...
Pisz ... nie hamuj się ze swoimi myślami ... Powiedz czy masz kontakt z córką, czy mąż sie odzywa ... co z alimentami ....

69

Hejka  The_devil  jest późno ale nie mogę spać ! Z córeczką nie rozmawiałam od tygodnia nie odbiera telefonów DUPEK i jest mi z tym źle, popłakuje sobie jak nikt nie widzi. O alimentach nic nie słychać chyba nic mu z tego nie wyszło bo inaczej przysłał by mi nr. konta i kwotę bo nie byłam na tej sprawie - z prostego powodu taki wyjazd kosztuje mnie duże pieniądze więc muszę wybierać co ważniejsze a ważniejsze jest dla mnie stawienie się na sprawę gdy będzie wydana już opinia z rodku. To jedna k 550 km ode mnie. Sprawa miała się odbyć nawet jeśli bym się nie stawiła więc dosłownie to olałam a tym bardziej że i tę sprawę prowadził ten sam sędzia a On wyraził zgodę na moja nieobecność więc wysłałam tylko pismo i zaświadczenie o zarobkach i kosztach utrzymania.

Co do moich znajomych mam ich paru i rozmawiamy czasami. Tylko Oni nie są w stanie zrozumieć tego co się ze mną dzieje.
Nie chcę aby ten temat spadł i zagina gdzieś w tłumie bo wiem że jest więcej kobiet w takiej sytuacji jak ja trafiłam ostatnio na taki wątek Mąż zabrał mi dziecko a najgorsze jest to że wszystkie opisane tam historie są takie same i ci panowie postępują w ten sam sposób byle tylko się zemścić na kobiecie a co jest najsłodszą zemstą ? Zabrać jej dziecko nie liczą się z dobrem dziecka. Byłam przerażona czytając te posty.

Nie wiem jak się sprawa dla mnie potoczy i jaki będzie wyrok ale wiem jedno nie pozwolę odebrać sobie córeczki i jak pisałam wcześniej pójdę  do samego diabła by Ją odzyskać.

Pozdrawiam

70

Ja tylko mam nadzieję, że w opinii bedzie wzmianka o tym, że on utrudnia Ci rażąco kontakty z dzieckiem. Dla sądu to jest poważny argument, który wpływa na psychikę dziecka, a co za tym idzie - jego rozwój. Cały czas trzymam kciuki, i nie mogę się doczekać kiedy ta opinia będzie. Poza znajomymi, radzę Ci dużo czytać.  Pogrzeb na stronach Rzecznika Praw Dziecka, ponieważ wg mnie - prawa Twojego dziecka zostały ograniczone przez tatusia, i na pewno (jeśli coś nie pójdzie), bedziesz musiał powiadomić Rzecznika o faktach.
Sam zbieram się do napisania do rzecznika, pomimo tego, że moje sprawy są definitywnie zakonczone.
Bardzo szkoda, że masz tak daleko do sądu i ośrodka. Ja miałem tylko 50 km, wiec jak poinformowano mnie telefonicznie, że opinia juz jest, to nawet nie czekałem aż przyjdzie pocztą, tylko w ciągu godzinki pojechałem sie zapoznać. poza sekretarką, byłem więc drugą osobą, która tą opinię miała w rekach. Ale trudno, poczekajmy ...

No i najważniejsze .. cieszę się .. że swoją trudną sytuacją, pomyslalas o innych osobach, które skazane bedą na badania. Wykorzystajmy swoją wiedzę i doświadczenie. Pomóżmy im.

71

Witam
Bezradność to moje drugie imie dzisiaj już 24 czerwiec jutro minie miesiąc od badania. Czekam jak na szpilkach na opinie. Racje masz Kolego napiszę ociażby do samego diabła jak nie oddadzą mi córeczki. Nie mogę znieść już dłużej tej rozłąki a mój ex... pogrywa sobie z moimi uczuciami do dziecka . Dwa tygodnie już nie mogę się dodzwonić tzn. dzwonie wle on nie odbiera telefonu. Wysłałam pismo skargę do sądu a tu zero odpowiedzi nic totalna olewka . Mam takie wrażenie że tam wszyscy są podpłaceni bo naprawdę to jest paranoja. Chciałam córeczkę zabrać na wakacje ale on się nie zgodził. Co ja mam zrobić? Moja Zuzia zapomni o mnie , bo napewno oni nic dobrego na mój temat nie mówią a do tego nie odbierają telefonów. Mała jest pewnie zawiedziona że mama nie dzwoni. Jestem już na skraju depresji nie długo będzie rok jak walcze o moją córeczkę. Mam już dość!!! Nie wiem co ze sobą zrobię jak jej nie odzyskam.

72

Jeszcze za wczesnie na lament. Jak widzisz czuwam nad Twoją sprawą, pojawiam sie kilka minut po tym jak napiszesz.
Pocieszę Cie tym, że mam nadzieję, że sąd zauważy to co zauważyłem ja ... Zmartwię Cie tym, że masz dużo racji w swoim poscie. To jest to o czym pisałem wcześniej - czas pracuje na Twoją niekorzyść ... a system prawny u nas jest naprawde nieuleczalnie chory.

Jestem związany niejako z naszym systemem prawnym. Znam wiele spraw rodzinnych, karnych, spadkowych ... Wierz mi, że niedorzeczności które występują tu na codzień - nie trafiają sie w żadnych innych dziedzinach. Ponadto, interesują mnie kwestie prawne w ramach hobby. Kiedys wiecej - teraz mniej ... ale cos tam w głowie zostało ...

73

Bezradna, czy Ty radzisz się adwokata? Chodzi mi o to, czy takie pismo wystarczy? Mam nadzeję, że tak robisz pod jego okiem.
The Devil, to niepoważne, moim zdaniem, żeby czas działał na niekorzyść dziecka w tym momencie.
Kobiety mają mężów pijaków a i tak są ustalane widzenia z  dzieckiem. Moim zdaniem to, że ojciec nie daje dziecku rozmawiać z matką, to powinno zadziałać na jego niekorzyść. Toksyczna babcia i ojciec. To dla mnie wygląda jak porwanie. Szlag mnie trafia, że mimo wyroku, że dziewczynka ma być tam, gdzie się do tej pory rozwijała, ojciec ją wywiózł, a sąd udaje, że tego nie widzi.
Mogłoby to działaś na niekorzyść matki gdyby "olewała" kontakty z dzieckiem, ale jest zupełnie odwrotnie.

Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie dla Bezradnej. Tragedia dla matki i dziecka. Liczę na mądrą sędzinę, która ma szeroko rozwinięty instynkt macierzyński.

smile

74

bezradna79 napisał/a:

Witam
Bezradność to moje drugie imie dzisiaj już 24 czerwiec jutro minie miesiąc od badania. (...) Wysłałam pismo skargę do sądu a tu zero odpowiedzi nic totalna olewka . Mam takie wrażenie że tam wszyscy są podpłaceni bo naprawdę to jest paranoja.

Bezradna, głowa do góry. Miesiąc to dosyć mało na sporządzenie opinii, nie ją jedną robią a powinni zrobić starannie. W wakacje to sądy w ogóle pracują na pół gwizdka, bo jak nie jedna strona na urlopie to druga, jak nie jeden mecenas to drugi, no i w końcu sędzia też człowiek.
Kiedy wystosowałaś to pismo do sądu? Czy zbierasz dowody na utrudnianie kontaktów? Wystarczy, że będziesz podejmować konsekwentne próby dzwonienia w obecności jakieś osoby, która to zaświadczy w sądzie. To samo dotyczy odmowy spędzenia wakacji z dzieckiem. Wszystkie rozmowy z ex próbuj przeprowadzać w obecności świadka smile

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

75

Anhedonio, powiedz tylko, czy taki świadek w postaci własnej mamy, siostry to wiarygodny świadek? Bo chyba trudno, by np. jechać do koleżanki by przy niej próbować rozmawiać. Czy to wystarczy, gdy będzie np. jej mama lub przyjaciółka?

smile

76 Ostatnio edytowany przez The_devil (2011-06-24 12:10:14)

sandra.sandra napisał/a:

The Devil, to niepoważne, moim zdaniem, żeby czas działał na niekorzyść dziecka w tym momencie.
Kobiety mają mężów pijaków a i tak są ustalane widzenia z  dzieckiem. Moim zdaniem to, że ojciec nie daje dziecku rozmawiać z matką, to powinno zadziałać na jego niekorzyść. Toksyczna babcia i ojciec. To dla mnie wygląda jak porwanie. Szlag mnie trafia, że mimo wyroku, że dziewczynka ma być tam, gdzie się do tej pory rozwijała, ojciec ją wywiózł, a sąd udaje, że tego nie widzi.
Mogłoby to działaś na niekorzyść matki gdyby "olewała" kontakty z dzieckiem, ale jest zupełnie odwrotnie.

PORWANIE ... to słowo którego mi brakowało ... Wszystko się zgadza. Mówiąc o tym, że czas działa na jej niekorzyść, miałem na myśli to, że z dna na dzień staje sie bardziej bezradna, że stres, że krzywda psychiczna którą dotknieta jest i mama i córka. Tylko ojciec i dziadkowie mają satysfakcje z tego co robią. Małej natomiast nie pozwalają mysleć o matce. Tak wypełniają jej czas, by nie miała go wogóle. Zabaweczki, dodatkowe zajęcia, McDonald's, Wesołe Miasteczko. Wszystko dla niej.

I teraz .... jeśli któraś ze stron, zarzada dodatkowych badań, może się okazać, że mała jest stabilna psychicznie, a strona ojca i dziadków zapewnia jej właściwą opiekę. Tfu ! Ale może się zdarzyć, że sąd uzna to środowisko jako właściwe dla dziecka.
"Może" ... to słowo, które musiało zaistnieć w tej dyskusji uwzględniając mój poprzedni post w którym podkreśliłem nieudolność Polskiego systemu prawnego i paradoksy z tym związane.

Moim zdaniem ....
Na miejscu bezradnej79 nie odchodził bym od telefonu. Non stop alarmował Policję. Zgłaszał, że ojciec "porwał" - dosłownie. Że sprzeciwił się postanowieniu sądu.

świadek w postaci własnej mamy, siostry może zeznawać przed sądem. To sąd weryfikuje na koncu wiarygodność świadków.
Wiadomo, że jeśli chodzi o pokrewieństwo może zaistnieć prawdopodobieństwo stronniczości. Ale to sąd decyduje ...

77

Jednak dobrze, by to zrobiła przy koleżance, adwokacie - skoro go już wynajmuje, to niech niej pomoże. To ciężka sprawa, chciałabym by w tej samej sytuacji, co Bezradne stanęła jej teściowa i Faworyta jej męża.
Nie jestem władna, też mogę kiedyś stanąć przed takim wyborem. Pytam męża, czy będzie odwiedzał dzieci, a on na to że nie wie, bo daleko.
Więc ja mu mówię, ale przecież musisz! jakoś to pogodzimy.
Nie lubię swojej teściowej, ale uważam, że nie zabiorę dzieciom babci (bo i po co), ona jest dla nich dobra. Zapowiedziałam niedawno, że stosunki dzieci z ojcem, jego matką i całą resztą ich rodziny mają pozostać bez zmian, bo mi zależy na tym, by dzieci miały babć i dziadków w brud!
Dlaczego mąż Bezradnej krzywdzi własne dziecko?

Bezradna (a może pisz pocztówki do dziecka poleconym, albo za potwierdzeniem odbioru...Pchaj się drzwiami i oknami! Trzymamy za Ciebie kciuki, bo tylko tyle mogę zrobić.

The devil, co Ona jeszcze może robić, czy pomysł z pisaniem za potwierdzeniem odbioru jest dobry?

Okrutny ten chłop. Niech będzie szczęśliwy z ta baba, a da spokój dziecku.

smile

78

Niestety - nie ma dużego pola do popisu. On ma dziecko więc ma argumenty. Do tego dochodzi kwestia finansowa. Za pieniążki można więc dużo, dużo ...
Nie tylko ważne jest co ona może zrobić, ale także ważne jest co on może zrobić. I bardziej przewidziałem jego działanie ...

Nikt nie reaguje na porwanie, może więc odwiedzać z dzieckiem psychologa i na tej podstawie osiągnie opinię. Opinia z PPP, jest ważna jeśli uda mu się pominąć w sądzie opinie z RODK ( a taka możliwość jest i o tym wczesniej pisałem). Dzieckiem w ograniczony sposób można manipulować. Badania psychologiczne na całym świecie wyglądają podobnie. Jest to stały schemat, który można dziecku "wpioć".

Dla bezradnej ważnie jest by wykazała, że dbała o dziecko - czyli opinie ze szkoły, z miejsc gdzie uczęszczała dziewczynka.
Ja miałem nawet od bibliotekarki - o treści: ze syn jest czytelnikiem od .... , że do biblioteki przychodził w towarzystwie ojca, natomiast matki nigdy tam nie widziano.
Musi też wykazać utrudnione próby kontaktu z dziewczynką. Dobrze jest telefonować przy świadkach, nagrywać sie na pocztę, przedstawić jako dowód szczegółowy wykaz połączeń.

Poza tym powinna udać sie do CPR. Tam może liczyć na bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Nie gwarantuję tego, ale może się zdarzyć, że psycholog sam może próbować zatelefonować. Można to zrobić przy psychologu ...
Wyjść jest wiele ... które jest właściwe - nie wiem ... nie jestem cudotwórcą ....

W kwestii finansowej dodam, że gdyby bezradna dysponowała gotówką, można było by poprosić prywatnego detektywa o dowód w postaci raportu, że dziecko jest izolowane od matki, że ojciec i dziadkowe zawładnęli dziewczynką, że manipulują ją. To kwestia ceny - mysle, że w granicach 1500 zł. Byłby to jednak niepodważalny dowód.
Bezradnej .... dopiszę tylko, że z prywatnym detektywem można dogadać się i poprosić o usługę "na kredyt", z odroczoną płatnoscią. Agencji detektywistycznych jest dużo ... tylko wybierać.

79

Wszystko to co piszecie jest jak najbardziej ok tylko łatwo się pisze a gorzej z wykonaniem. Prawnik jestem z nim w kontakcie, policja mnie olała już dawno na samym początku stwierdzili że nie mogą wtargnąc na prywatną posesję i odebrać mu dzieciaka bo on ma takie samo prawo jak ja ale JA NIE MAM ŻADNEGO PRAWA , ŻADNEGO ANI W SĄDZIE ANI NA POLICJII NIGDZIE BŁĘDNE KOŁO GDZIE MOJE PRAWO DO OPIEKI - BRAK. MAM JUZ DOSYĆ NIE DAJE SOBIE Z TYM WSZYSTKIM RADY NIE OGARNIAM JUŻ TEGO!!!! MOJE PISMA GINA BRAK NA NIE ODPOWIEDZI A JEMU UCHODZI WSZYSTKO PŁAZEM. JESTEM WRAKIEM KOBIETY, MATKI. a co do światków i owszem jest ich tysiące ale sąd nie chce ich przesłuchiwać nie widzi takiej potrzeby i tyle na ten temat.

80

Nie rozumiem dlaczego sąd miałby nie przesłuchać świadka. Policja olewa każdego jeśli nie wierci sie im dziury w głowie.
Od każdej decyzji możesz się odwołać ! Możesz rozmawiać z przełożonymi policjantów, którzy nie widzą problemu i łamania prawa w Twojej sprawie.

Nie ma sensu powoływać tysiąca świadków - wystarczy kilku ale konkretnych.

Masz swoje prawa bezradna i korzystaj z nich - wniosek dowodowy możesz zgłosić w każdej chwili. Nawet teraz gdy nic sie nie dzieje.
Niech Twoj prawnik tym się zajmie.

81

Jasne składaj wnioski - składałam i co i DUPA
Chciałam żeby córeczka była ze mną do czasu badania w RODK i złożyłam wniosek  w sądzie i sędzia ją odrzucił. Pisze pisma i zero odpowiedzi na nie!!!!! JESTEM NIC NIE ZNACZĄCYM ZEREM !!!!

82

sandra.sandra napisał/a:

Anhedonio, powiedz tylko, czy taki świadek w postaci własnej mamy, siostry to wiarygodny świadek? Bo chyba trudno, by np. jechać do koleżanki by przy niej próbować rozmawiać. Czy to wystarczy, gdy będzie np. jej mama lub przyjaciółka?

Czy świadek jest wiarygodny czy nie oceni sąd. Wsio rawno czy jest to członek rodziny czy kumpel od wódki. Najlepiej aby świadek był rzeczowy i spokojny, nie kręcił, nie unosił emocjami i nie odbiegał od tematu.

Bezradna - nie jesteś ZEREM. Masz mecenasa, Nie wytłumaczył Ci jak to działa?

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

83

Witam Was smile
Długo tutaj nie zaglądałam bo nie mam żadnych wiadomości o opinii z RODKU ani z sądu ani z nikąd. Podobno taka cisza jest dobrym znakiem albo ciszą przed burzą. Z małą mam tylko telefoniczny znikomy kontakt, są wakacje a ja jej nie mogę zabrac bo on mi nie pozwala. Już nie zabieraja jej na wycieczki ani na lody cel swój osiągneli więc Zuzia siedzi w domu . Kurcze szukam pracy nie jest mi łatwo ale mam nadzieje że do czasu nastepnej sprawy. Jestem do dupy bo nic nie mogę zrobić sad

84

bezradna79 napisał/a:

.... Jestem do dupy bo nic nie mogę zrobić sad

Złe podejście, bo jak widać nie opuszczam Cie w oczekiwaniu. Zobaczymy co przyniesie cisza .... Na razie się tym nie martw.
Znalezienie pracy nie jest łatwe - wiem o tym. Ale zanim zacznie się jakaś rozprawa powinnaś sobie coś znaleźć chociaż na krótko.
Oczywiście Wyrok Sądu nie jest uzależniony od tego czy pracujesz czy nie ... ale rzutuje to na Twoj obraz w oczach sądu ...
że rozwijasz sie ... dążysz ... etc etc. Pozdrawiam.

85

Hejka dzisiaj jest 5 sierpień a janadal nie mam żadnychwiadomości z sądu . Nadal rozmawiam z córeczką tylko przez skeypa i telefon i to sporadycznie bo nieodbiera ode mnie telefonów tzn. tylko kiedy ma na to ochotę. Rozmawiałam z nią wczoraj przez skeypa kamerka włączona widzimy się a mnie jeszcze obserwuje babcia, tatuś i żona tatysia - mala zamyka się w sobie i usłyszałamtylko że musi iść się bawić. Straszne to jest i postanowiłam opisac to w piśmie i wysłać do sądu.Bo nie daję juz rady . znalazłam nowa pracę i chociaz to jest w tym wszystkim dobre .Pozdrawiam

86

Czuwam tu. Możesz zadzwonić do Osrodka i zapytać o opinię. Ja dzwoniłem. Dlatego zobaczyłem ją pierwszy, zanim przystawiono na niej pieczątkę.

87 Ostatnio edytowany przez bezradna79 (2011-08-06 23:46:11)

Dziękuję Tobie że jesteś zemnacały czas i czuwasz. Nie pomyślałam żeby tam zadzwonić raczej nie pojadę po nią bo za daleko ale dowiedzieć się mogę. Pozdrawiam

88

Jeśli się dowiesz, że opinia juz jest, podasz sygnaturę i trafisz na "ludzką" sekretarkę, to może odczyta Ci wnioski końcowe przez telefon ...

89

Tak zrobię w poniedzialek zadzwonie .Dziękuje

90

I niech Ci ten poniedziałek przyniesie szczeście ....

91

hej dzisiaj już środa w poniedziałek niczego się nie dowiedziałam. Po prostu nie dodzwoniłam się , tel. był ciągle zajęty. Ale za to wczoraj dowiedziałam się że moja maleńka z tatusiem sadystą i jego rodziną byli w swoich rodzinnych stronach jakiś tydzień temu i nawet nie zadzwonił żebym mogła się z małą spotkać. A to tylko 100 km. ode mnie . Wkurzyłam się i kazałam prawnikowi pismo napisać z tą informacją jak to tatuś nie utrudnia kontaktów z dzieckiem. No mam nerwa i jak bym miała czas , auto i pełen portfel pieniędzy to pojechałabym do niego wywlokła z domu i skończył by marnie , ale cóż nie mam ani auta, kasy , czas może by się znalazł ale środków nie ma.
Dzisiaj mam sprawe o almenty. pozdrawiam

92

Dasz znać co z tymi alimentami ?

93

Hej juz jestem po zeznaniach w sądzie w sprawie alimentów pani sędzia zadawala mi pytania.Gdy padło pytanie czy zgadzam się na płacenie alimentów odpowiedzialam że owszem ale tylko wtedy gdy będę mogla widywać się z córeczką i uczestniczyć w jej wychowaniu. Teraz będe czekała nawyrok w tej sprawie. A o opinii z RODKU cisza.

94

Jeszcze nie czas bezradna79 .... Czekajmy ...

95

Witam
dla mnie ta cala sprawa to dramat i do tego korzysta sie z usług prawnika ale i ten okazuje się nie doinformowany.
Czekalam i czekałam na te popinie z RODKu i co okazuje sie że musisz wyslac prośbę o jej wydanie do sądu. Więc dzisiaj szybciutko napisałam i wyslałam. Mam nadzieje że już teraz ją dostane. uciekam do pracy. Pa

96

Pierwsze słyszę by trzeba było prosić o przysłanie Ci Twojej opinii. To przecież TWOJA opinia.
Kto więc Ci powiedział, że musisz jeszcze o nią prosić ?

97

dzwoniłam do RODK i tam pani mnie uświadomiła. Musi coś byc na rzeczy bo czekam juz 2 miesiące. Napisalam i wysłalam

98

Moze cos sie zmieniło .... ale dziwne by upominac sie o swoją opinię. Rozumiem o odpis wyroku - bo to ktos musi sprawdzic z orginałem, podpisać postawic 5 pieczątek. Ale kopia opinii ? No cóż ... kolejny dowód na choroby systemu prawnego w tym kraju ...

99

No nie stety polskie prawo tak juz jest skonstruowane aby ulatwić czlowiekowi zycie

100

Moze to Cie nie pocieszy, ale ja RODK juz dawno mam za sobą a nadal ciągle jeszcze przeżywam masę idiotyzmów prawno sądowych które wydają się nie mieć końca ...

101

Kochana,
bardzo Ci współczuję, ile Cię to wszystko nerwów musi kosztować. Z niecierpliwością czekam na informację o piśmie RODK. Mam nadzieję, że wszystko sie ułoży i będziesz mogła mieć stały kontakt z córeczką hmm

Start(28.06): 166cm || 77kg
I  Faza: 75kg      (-2,0 kg)
II Faza: 66,0kg    (-9,0 kg)

102

witam, właśnie oczekuje na list z sądu rodzinnego , myślę ze tez będe musiała z córeczką przechodzic takie badania, wiec również czekam na odp koleżanki

pozdrawiam

103

Opowiedz swoją historię katarinaa. Tu właśnie wylewa się zmagania rodzica z czesto niesprawiedliwymi ocenami biegłych. Gdy ja to przezywałem jakiś czas temu, przeczytałem wszystko co mozliwe na ten temat. Rozmawiałem z ludźmi ... z psychologami .... Wszyscy chcieli mnie zapewnić o tym, że wiedzą jak skończy się mój rozwód. Niestety, wszystko odbyło się inaczej ... bo RODK, to państwo w państwie, które wypracowuje opiniie wg własnych zasad. Czesto starych, nieaktualnych standartów. Wydają opinię, które krzywdzą dzieci ... na całe życie ...
Dlatego katarinaa, warto byś opisała ... ktoś może czeka na to by przeczytać Twoją historię i porównać ją do swojej ...

104

Witam po długim czasie
Nadal czekam i czekam i dzwonie i nic ...
Zmowa milczenia jakaś czy cos?

105

witam wszystkich
więc u mnie jest trochę inaczej ja juz dawno jestem po rozwodzie tylko zmuszono mnie bym napisala w pozwie o rozwód że córka będzie mieszkac u ojca ale tylko na papierze , a  normalnie mieszka od urodzenia ze mną czyli z mamusią, tłumaczył się ze chce sie tak zabezpieczyc bym nigdy mu jej nie zabrala, pomijając juz różne groźby.Zgodziłam sie bo nie mialam wyjscia moze inaczej bałam sie!
Mineło juz1,5 roku wiec zdecydowalam sie to zmienic tzn jak jest faktycznie tak niech będzie na papierze bo jako matka bardzo źle sie z tym czuje, była juz sprawa w sądzie rejonowym nagadał różnych bzdur i sędzia gdzie była bardzo nie mila skierowala nas do sądu okręgowego, wspomniala tez ze córka bedzie tez musiala jechac. zaraz będzie miesiąc jak czekam na te wezwanie, bardzo boję sie bo wspomnial ze wszystko zrobi bym tego nie zmienila, w ogole duzo by gadac o tym wszystkim.

106 Ostatnio edytowany przez Noa (2011-09-04 23:47:01)

Witaj Bezradna79,
Przejęła mnie bardzo Twoja historia. Jest mi strasznie przykro z powodu tego co przeżywasz i przechodzisz.
Czytając Twoje wypowiedzi jednak nie wszystko mi sie klei.
Mam do czynienia z takimi sprawami i nie rozumiem motywów jakimi się kieruje Twój ex. Z jakiego powodu Twój ex chce Ci odebrać córkę. Co przedstawił  jako dowód w sądzie, za którego przyczyną może uzyskać prawo do opieki nad dzieckiem?
Skąd wytrzasnęłaś adwokata, który się zajmuje Twoją sprawą skoro on jest tak niedoinformowany a w ogóle chyba kiepsko sie stara? Może warto sie zgłosić do Ośrodka dla Osób Obciążonych przemocą w rodzinie i tam skorzystać z (darmowej) porady prawnej tym bardziej, ze juz masz założoną niebieską kartę. Tam będziesz miała przynajmniej w 100% pewność, ze Ci pomogą, wesprą, dadzą wskazówki, udzielą porady. Mam do czynienia z takim osrodkiem u siebie w mieście i wiem jak one prosperują.
Bardzo chcę Ci pomóc ale mam za mało danych.
Mam pewną wiedzę wynikającą z doświadczenia, która moze być pomocna. Jeśli będziesz zainteresowana może uda mi się Tobie pomóc. Tylko muszę znać wiecej faktów. Może przejdziemy na priv?
Pozdrawiam i życzę po mimo wszystko siły, odwagi i wiary w to, że prawda zwycięży a jego kłamstwa zostaną zdemaskowane.
Noa

107

Noa napisał/a:

....
Skąd wytrzasnęłaś adwokata, który się zajmuje Twoją sprawą skoro on jest tak niedoinformowany a w ogóle chyba kiepsko sie stara? Może warto sie zgłosić do Ośrodka dla Osób Obciążonych przemocą w rodzinie i tam skorzystać z (darmowej) .....
.....że prawda zwycięży a jego kłamstwa zostaną zdemaskowane.
Noa

Coraz mniej jest adwokatów, którzy angażują sie w sprawy klientów. Niestety ... kasa odbiła sie na ich działalności globalnie.
Poza tym, prawo - to prawo - a żaden adwokat nie jest cudotwórcą.
Na Twoim miejscu nie proponował bym Ci - podsuwania pomysłów o darmowych poradach prawnych. Płatne wyglądają już źle ... bo rozmawiając z adwokatem nie trudno zauważyć jak nerwowo będzie patrzył na zegarek. A darmowe ... smile smile smile ... ograniczają sie do cytowania kodeksów.
Prawda nie zawsze zwycięża Noa. Niestety. Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie w tej kwestii, ale jeśli miałaś do czynienia z pracownikami RODK, to powinnaś coś o tym wiedzieć. Ośrodki krzywdzą wiele dzieci, wydając opinie niezgodne z rzeczywistości - często opierające sie na opowiadaniach z "drzewa sandałowego", snutych przez jednego z rodziców dziecka/dzieci ....

Jest jeszcze coś .... jeśli spodziewamy się rozwodu, a nic o tym nie wie partner - i w grę będzie wchodziła walka o dzieci ... to często można pokierować tak zdarzeniami - by osiągnąć swój cel.

Bezradna czeka na opinię ... czekamy wszyscy ....

108

Czekam i czekam ..
Co do adwokata - korzystałam juz z darmowych porad w CPK  Centrum pomocy kryzysowej . Wiecie jak to wyglądało weszłam przywitałam się opowiedziałam o swoim problemie a prawnik spojrzal na mnie od niechcenia i powiedzial mi wszystko to co juz wiem no i że sprawę mam wygraną a to był luty tego roku dzisiaj mamy wrzesień i dalej nic .
Moj Ex.. nie ma na mnie żadnego dowodu na znęcanie się , zaniedbywanie czy coś w tym stylu córeczki Ona zawsze była przy mnie od samego urodzenia nie opuszczalam jej nawet na sekunde bez uzasadnionej potrzeby. No ale mój Ex na swoich profilach randkowych pisał że jest ojcem samotnie wychowującym dziecko więc co musiał zrobic zabrac mi ją. a reszte już znacie
Jestem zmęczona nie mam już sił by walczyć i chyba napiszę do ministra sprawiedliwości . Wszystkie rady są w cenie .

109

bezradna79 napisał/a:

Co do adwokata - korzystałam juz z darmowych porad w CPK  Centrum pomocy kryzysowej . Wiecie jak to wyglądało weszłam przywitałam się opowiedziałam o swoim problemie a prawnik spojrzal na mnie od niechcenia i powiedzial mi wszystko to co juz wiem no i że sprawę mam wygraną a to był luty tego roku dzisiaj mamy wrzesień i dalej nic .

No i proszę ....

Bezradna cierpliwości. Wszyscy czekaliśmy ....  Mi obiecano opinię po miesiącu .... dostałem po czterech. Ale bez ceregieli .... pisania próśb o wydanie etc.

110

Hej.Trochę się boje,ale właśnie jutro mam się zgłośic z mężem i córką na badania do RODK.Zastanawiam się  czy to, że obecnie przechodzę depresję, może miec jakiś  zły wpływ na opinie z tych badań,bo przecież chyba nie powinnam udawac,ze jest inaczej.Czy z tego powodu mogą uznac mnie za kogoś nie  do końca nadającego się do roli matki?Proszę o jakąś odpowiedz.

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

111

strzała napisał/a:

Hej.Trochę się boje,ale właśnie jutro mam się zgłośic z mężem i córką na badania do RODK.Zastanawiam się  czy to, że obecnie przechodzę depresję, może miec jakiś  zły wpływ na opinie z tych badań,bo przecież chyba nie powinnam udawac,ze jest inaczej.Czy z tego powodu mogą uznac mnie za kogoś nie  do końca nadającego się do roli matki?Proszę o jakąś odpowiedz.

Depresja a depresja. Są różne jej stadia. Gdyby większości osób chorujących na tę chorobę odbierać dzieci, to tzw. sierot społecznych byłyby w Polsce miliony. Depresja może mieć wpływ jedynie, gdy w znaczny sposób uniemożliwia sprawowanie opieki nad dzieckiem.
Trzymam kciuki. smile

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

112

strzała -przechodziłam takie badania dwukrotnie. Wiem dokładnie jak one wyglądają.Wszystko zależy od osób,które je przeprowadzają.Myślę że nie musisz się ''spowiadać''.Ja nie mówiłabym o depresji.Badania przeprowadza równiez psychiatra-
zadaje pytania :jak się czujesz,czy masz myśli samobójcze?itp radzęci :bądż opanowana ,spokojna .pogodna .Depresja to nie wsyd ale po co mają ci to wpisaćdo opini?Weż się w garść .Jesli mogę ci pomóc to pytaj (jestem do 15.00).Powodzenia

113

strzała -przechodziłam takie badania dwukrotnie. Wiem dokładnie jak one wyglądają.Wszystko zależy od osób,które je przeprowadzają.Myślę że nie musisz się ''spowiadać''.Ja nie mówiłabym o depresji.Badania przeprowadza równiez psychiatra-
zadaje pytania :jak się czujesz,czy masz myśli samobójcze?itp radzęci :bądż opanowana ,spokojna .pogodna .Depresja to nie wsyd ale po co mają ci to wpisaćdo opini?Weż się w garść .Jesli mogę ci pomóc to pytaj (jestem do 15.00).Powodzenia

Nie bardzo to rozumiem,wątpię czy byłabym w stanie ukryc depresję.Skoro psychiatra zadaje pytania to i tak to wyjdzie wszystko podczas tej rozmowy.Ja akurat obecnie tkwie w tym wszystkim jeszcze.Przeszłośc ,dzieciństwo, bardzo zle mi się kojarzy,chcę to wymazac z  pamięci.Nie mam dobrych myśli,mam mówic na przekór temu co myślę,żeby to lepiej wyglądało lepiej.???

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

114

strzała napisał/a:

Nie bardzo to rozumiem,wątpię czy byłabym w stanie ukryc depresję.Skoro psychiatra zadaje pytania to i tak to wyjdzie wszystko podczas tej rozmowy.Ja akurat obecnie tkwie w tym wszystkim jeszcze.Przeszłośc ,dzieciństwo, bardzo zle mi się kojarzy,chcę to wymazac z  pamięci.Nie mam dobrych myśli,mam mówic na przekór temu co myślę,żeby to lepiej wyglądało lepiej.???

Ostatnią rzeczą, którą bym doradzała jest okłamywanie.
Podczas takich badań nie trzeba, bo nikt tego nie oczekuje, opowiadać o wszystkich faktach ze swego życia z trudnym dzieciństwem włącznie. To jest co innego od mówienia prawdy.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

115

oczywiście że nie masz kłamać,ale nie musisz się chwalić.Być może niektóre rzeczy wyjdą rozmowy.Ja miałam zadawane pytania dotyczące dzieciństwa i rodziców.Jeśli zaczniesz mówić o swojej przeszlości możesz się rozkleić.Trzymaj sie.Napisz jak było.Muszę lecieć.Pa

116

strzała napisał/a:

Testy sięgają bardzo głęboko w psychikę razem z obrazem osobowości.  Nie są więc uzaleznione od nastroju w chwili badań.
Nie wpłynie więc na wynik ani złe samopoczucie, ani depresja, ani niewyspanie. Przeciwnie - te przyczyny oddają bardziej rzeczywisty i realny schemat wewnętrznego ładu.

Zapraszam Wszystkich do opisywania swoich spraw na forum. Z racji braku czasu opóźniam odpisywanie na prywatne posty. Wynika to z przejściowego zaburzenia gospodarki swoim czasem. Ten stan ustabilizuje się za okolo 2 miesiące, kiedy to wróce do prywatnych rozmów o niespodziankach w RODK.

117

W żadnym kraju Unii Europejskiej nie ma tak głupiej i bezsensownej instytucji jak RODK. Na podstawie kilkugodzinnych "badań" stwierdza sie stan faktyczny psychiki badanej osoby. Te kilka godzin w napięciu przetrwać może psychopata przebrany za mamusię lub tatusia. Stąd mamy tyle krzywdy dzieci, które trafiają w rece rodziców  - oprawców.

"Dopóki polskie sądy będą przez półtora roku zajmowały się procesami o plastikowe wiaderko warte 10 zł, jak niedawno miało to miejsce na Opolszczyźnie, dopóty nie wyjdą z zapaści. Ale może wcale wyjść z niej nie chcą?"

118

Wielokropek napisał/a:
strzała napisał/a:

Ostatnią rzeczą, którą bym doradzała jest okłamywanie.
Podczas takich badań nie trzeba, bo nikt tego nie oczekuje, opowiadać o wszystkich faktach ze swego życia z trudnym dzieciństwem włącznie. To jest co innego od mówienia prawdy.

Jeśli ktoś zamierza okłamywać psychologów - to sam z góry skazuje sie na porażkę. Ostatnie rzecz, na którą bym sobie pozwolił to okłamanie psychologa albo adwokata. Nawet jeśli niektórym zdaje się, że kłamią perfekcyjnie to przychodzi czas i miejsce gdzie okazuje sie, że się mylili ... To właśnie może byc RODK. Jednocześnie jest to czas, w którym należy zrozumieć, że przez własną głupotę straciło się, to o co tak dzielnie się walczyło.

119

Nie zamierzam kłamac,będę po prostu sobą.Wobec psychologów zawsze byłam i będę szczera do bólu.

120 Ostatnio edytowany przez strzała (2011-09-12 14:40:39)

Wreszcie...mam za sobą badania w RODK.Nic strasznego,nawet dobrze to się odbyło.Panie bardzo przyjemne,miłe.
Trwało to wszystko 2.5 godz.Każde z nas ,czyli ja,mąż i córka mieliśmy rozmowę osobno.Córka rozwiązywała testy,malowała rodzinę i dziewczynkę w deszczu.
Ja i mąż mieliśmy tylko rozmowę , która skupiona była przede wszystkim na naszej rodzinie.Tzn od momentu ślubu,wszystko.Także pytania dotyczące mojej przeszłości.Wszystko to już mieli w papierach od mojej psycholożki.Pytania o to, czy moja przeszłośc miała wpływ na moją sytuację rodzinną,a miała.I tutaj niestety nie wytrzymałam i jednak się rozkleiłam,ale to tylko kilka łez.Nie drążyli tematu, jeżeli nie byłam w stanie o tym mówic ,to dali mi spokój.
Spytali o matkę i jej męża,powiedziałam,że chce o nich zapomniec .Zszokowali mnie tym,że powtórzyli mi słowa córki o tym,że mamy bardzo dobre kontakty z moją rodzina,że ma najlepszego dziadka na świecie.Nie mogę tego znieśc,znowu popłynęły mi łzy.
Na koniec zapytali,czy ewentualnie chcielibyśmy skorzystac z jakiejś terapii rodzinnej.Odpowiedziałam,że nie mam nic przeciwko temu,może byc wszystko ,aby tylko było dobrze.Bardzo miło się z nami pożegnali,opinie prześlą do sądu.Ogólnie wrażenia dobre,wszystko ok,myślałam ,że gorzej będzie,ale nic strasznego.

Posty [ 61 do 120 z 437 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Badania w RODK jak one wyglądają? Na co mam się przygotować?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021