Laserowa korekta wzroku - czy warto - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Laserowa korekta wzroku - czy warto

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 111 do 165 z 226 ]

111

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Nie wiem skąd bierzecie tyle odwagi, żeby zrobić sobie operację na oczach.. Ja odkąd pamiętam mam wadę koło +3 dpi, trochę się boje pogorszenia po ciąży. Znaczy jeszcze nie jestem w ciąży ale albo w tym albo następny roku chciałabym już być.

Zobacz podobne tematy :

112

Odwagi wymaga codzienne życie, zajście w ciążę, rodzenie w naszych szpitalach, kupno butów przez internet, oglądanie polskich komedii romantycznych itd. Ja zdecydowałam się na korekcję, aby troche poprawić organizm i ułatwić sobie trochę życie. Oczywiście najpierw były wnikliwe poszukiwania informacji i poznawanie problemu.

113

Oglądanie polskich komedii romantycznych  - trafione w 10! smile. A może w trakcie swoich poszukiwań natknęłaś się na info jak to jest z tą ciążą? Długo się decydowałaś?

114

Na ciążę się nie decydowałam - samo wyszło.
A tak poważnie to trzeba wybrać: albo zabieg, albo ciąża - przez pół roku po zabiegu musisz używać stuprocentowo pewnej metody antykoncepcyjnej (kalendarzyk lub szklanka wody...).

115 Ostatnio edytowany przez agnes91 (2012-04-24 16:47:35)

Jasne, ze przy ciąży pogarsza się wzrok. Czasem zdarza się, że nie. Ale najbardziej oczy cierpią przy samym porodzie.
Niestety. Ciśnienie, wysiłek wszystko nakłada się na siebie.
Ja na dzień dzisiejszy nie planuję mieć w tym momencie mojego życia dzieci, ale wiem, że kiedy będę chciała rodzic, na wstępie lekarze mówią mi, że tylko cesarskie cięcie wchodzi w grę. Inaczej mogłabym straci wzrok.
Mam sporą pogłębiającą się wadę na dzień dzisiejszy jest to -8 może i dojść w ekstremalnym przypadku do -12. Szkła noszę sporadycznie, raczej wierna jestem okularom. Zastanawiałam się nad laserowa korektą wzroku, ale do tego wada musi przestać się pogłębiać w tak szybkim tempie. Nad laserową korekcją wzroku się zastanawiałam i to dość długo. Mam w planach zrobić ją za parę lat. Ciężko funkcjonuje się z taką wadą wiec jest to swojego rodzaju wygoda. Powyżej iluś - wady i tak nie wyleczą całkowicie tylko zostanie np.do -2.Ale nie koniecznie, bo może by i tak, ze zostanie -1, -0,75 Co i tak jest całkiem niezłe jak dla mnie wink Statusu inwalidy jeszcze nie mam jeżeli chodzi o wzrok więc jest ok. Korektę mam w planach zrobić albo przynajmniej bardziej się tym zainteresować za parę lat albo po ciąży smile Ale pożyjemy, zobaczymy jak to będzie.

"Wiem, że mam więcej sex appealu na czubku mojego nosa, niż wiele kobiet ma w całym ciele. Nie widać tego od razu, ale tam jest."

116

Jestem już po! Pierwsze dni były ciężkie, do komputera nawet się nie zbliżałam. Przez te pierwszych kilka dni widziałam słabo, niewyraźnie, oczy suche jak Sahara wink. Ale jest coraz lepiej, teraz rzadko nieostre widzenie się zdarzy, jak się mocno przemęczę.  Nie ma żadnych komplikacji i jestem prze-szczęśliwa że się zdecydowałam.
Agnes91 podobno wada stabilizuje się w wieku 21 lat, także trzymam kciuki, że Twoja w końcu się zatrzyma. Często sprawdzasz czy nadal się pogłębia?

117

Tydzień temu było mokro i chłodno. Odpaliłam nagrzewanie w samochodzie. Okulary nie zaparowały. Bo ich nie miałam.
Dziś poświeciło i pogrzało. Jechałam samochodem. W okularach przeciwsłonecznych. Modnych. Niekorekcyjnych.
Bezcenne.

118

Ja się dalej nie mogę przyzwyczaić braku okularów.. tyle lat się w końcu chodziło. Teraz szukam jakiś zerówek do pracy przed komputerem, ale już bez pośpiechu big_smile.

119

Kobieta to sobie zawsze problem znajdzie.
Najpierw: "Już nie mogę w tych okularach!" Potem: "Panie premierze, jak żyć (bez okularów)?!"
Ja nie rozpaczam, zerówek nie noszę, ale za to miałam wpadkę z aparatem fotograficznym. Zrobiłam trochę zdjęć majówkowych i kiepsko wyszły. Aaaaaaa (pacnięcie ręką w czoło) - miałam ustawione na wizjerze swoje dioptrie, teraz ustawiałam ostrość nowymi oczami (a wizjera nie zresetowałam), więc były przekłamania.
A więc po zabiegu trzeba pozmieniać różne "ustawienia fabryczne" - komputera, makijażu, telewizora itp. Polecam!

120

Wiesz, tyle człowiek kasy wydał na dobry wzrok także teraz trzeba o niego dbać smile. Nie chciałabym, żeby wzrok znów się popsuł przez moją nieostrożność (złe światło przy czytaniu czy długą pracą przed komputerem). Też nie rozpaczam, cieszę się bardzo ale z przyzwyczajenia czasem szukam okularów heh ale przejdzie mi wink.

121

Ramonna napisał/a:

...ale z przyzwyczajenia czasem szukam okularów heh ale przejdzie mi wink.

Tyle że teraz te zerówki łatwiej znaleźć...

122

Teraz wszystko łatwiej znaleźć. Jutro idę do Lasera na ostatnią wizytę kontrolną smile. Mam nadzieje, że na obu oczętach będzie po zero.

123

Ramonna napisał/a:

Teraz wszystko łatwiej znaleźć. Jutro idę do Lasera na ostatnią wizytę kontrolną smile. Mam nadzieje, że na obu oczętach będzie po zero.

No i jest po zero?

124

Lewe zero, prawe +0,5 ale podobno ma się jeszcze wyrobić smile. Czytałam troszkę o ćwiczeniach na wzrok także będzie też regularnie ćwiczyć, żeby utrzymać ten sokoli wzrok.

125

Chciałabym odświeżyć temat i poznać wasze opinię. Temat ostatnio aktywny rok temu więc może ktoś ma jakieś nowe doświadczenia w temacie? Bardzo poważnie myślę o takim zabiegu.. Jednak chciałabym poznać wszystkie za i wszystkie przeciw smile.

126

Hej, ja tez ciegle czekam na zabieg, tzn ciagle kasa na co innego wychodzi, a ja jeszcze nie pracuje i nie moge za bardzo nic zrobic, ale czekam i mam nadzieje ze moze w ciagu tego roku wyjdzie, strasznie wam zazdroszcze wink

Zabawne, jak wszystko zmienia się w 5 sekund

127

Ja właśnie mam w końcu tą kasę tylko pewności brak smile. Też bardzo zazdroszczę wszystkim po.. Bella919 a masz stabilną wadę? Bo to podobno jeden z głównych czynników na TAK.

128

U mnie było podobnie tylko kasy brak. Teraz już prawie mi się udało odłożyć całą kwotę więc zabieg lada dzień. Na kwalifikacjach już byłam, wszystko jest ok. Zdecydowałam się nawet na najnowszą metodę korekcji EBK. Myślę, że z końcem maja już będę po.

129

Miałam wadę -3 dpi i w końcu udało mi się nazbierać na zabieg laserowej korekcji. Zabieg wykonałam rok temu i w ogóle nie żałuję, ponieważ znacznie poprawił mi się wzrok, widzę znacznie ostrzej i nie muszę mrużyć oczu, aby coś z daleka zobaczyć smile

130

dziewczyny, znalazłam na gruponie ofertę na zabieg laserowej korekty wzroku w Lexum. zabieg docelowo ma być dla mojej mamy. wiecie coś o tej klinice? co myślicie o takim gruponie? ja kupowalam już w ten sposób wiele rzeczy (w tym kursy i wizytę u dentysty) i nigdy nie było problemu żadnego z obsługą.

131

Nie zdeycdowałabym się na zakup takiego zabiegu przez grupon, bo to jednak nie jest kurs czy kosmetyczka.. Ja mam różne doświadczenia z gruponami, często opis jest inny niżrzeczywistość - a w przypadku zabiegu jest to kluczowe.. Poza tym wybierz klinikę a  nie cenę!! Doświadczenie lekarzy i kliniki najważiejsze. Tej kliniki nie znam, czy to Warszawa?

132

hmm kusząca jest ta oferta na Gruponie. A w sumie Lexum to ponoć dobra klinika wink znajoma miała tam zabie, bardzo sobie chwaliła i  ja sama też się zastanawiam czy się nie zapisać. Tylko najbardziej boję się, że będzie bolało i że szybko nie wrócę do pracy hmm

133

Dziewczyny nie załamujcie mnie... Pomyślcie po co firma decyduje się na taką formę promocji? Bo nie może ściągnąć pacjentów inaczej.. W przypadku sklepu czy hotelu ok ale nie klinika i zabieg na oczy!
Ja byłam w CMO i tak bez żadnych promocji mają 40 pacjentów do zabiegu jednego dnia.. O czymś to świadczy..

134

Witajcie smile

Ja również mam wadę wzroku i to nie małą bo powyżej - 5
krótkowzroczność  obu oczu.Słyszałam wiele razy na temat
operacji....  nawet ktoś z rodziny robił ostatnio i to na Górnym
Śląsku chyba w Katowicach cena chyba jednego oka 3000 zł
a drugie za około tydzień i chyba prawdopodobnie o połowę
taniej w ramach promocji...

Ja ze względu na jaskrę nie mogę , ale i  jakoś nie czuję tego
żebym zrobiła. No nie wiem  sama jeśli nie miałabym jaskry.
Ale koleżanka z pracy  miała laser na jaskrę i mówiła że pomogło
choć nie na 100%.

Prawdę mówiąc  denerwujące jest to że człowiek musi od dziecka
nosić okulary i tak do końca życia. Mam wrażliwe oczy,więc na soczewki
nie decyduje się,choć ostatnio pani z Biblioteki zachwycała  się nimi.
Ceny okularów są nie do przyjęcia... no wiadomo z jakiej przyczyny.
Ale znowu powiem wam że tam gdzie była możliwość  na raty
zawiodłam się,bo co prawda zbadano mi wzrok .... choć jakimiś nowymi
metodami, to jednak nie jestem zadowolona, muszę jednak iść  do optyka
przy swojej Doktorowej choć cena ponad 400 zł . Dlaczego nie refundują już
okularów?  ech

135

Ramonna zgadzam się z Tobą w 100% jeżeli jakieś firmie nie idzie za dobrze, to zgłaszają się do groupona bo nie ma mają klientów. Dobre kliniki zawsze mają i to dzieje się tak z różnymi firmami. Rozumiem jeszcze nowopowstałe firmy, które chcą na początku zdobyć klienta, ale Weiss i Lexum już trochę działają więc dziwi mnie ta praktyka.

136

Milionek z tego co wiem to jaskrę się leczy, ba powinno się leczyć bo nieleczona prowadzi do utraty wzroku sad. Możlwiości są dwie albo farmaceutyki albo właśnie laserem. Ty masz wprowadzone leczenie farkakologiczne?

137 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-10-18 13:35:12)

ja nigdy nie zrozumiem takiej postawy, że tylko to, co drogie musi być dobre. zresztą polecam artykuł na Wyborczej właśnie o Lexum i gruponie. klinice się oberwało bo ma czelność sprzedawać zabiegi taniej = więcej ludzi będzie zdrowych. ale lekarze zarobią mniej i już jest wielka afera. proszę was.
link usunięty

138

Oczywiscie że nie zawsze, ale czy obniżając tyle cenę masz pewność że jakość jest ta sama... Poszli na ilość a nie jakość. Wątpie żeby to zrobili dla dobra pacjenta, klinika ma zarabiać i tyle widocznie nie mieli pacjentów a dzięki temu na pewno ich zdobędą.

139

Elwirka8 - nie zgadzam się z tobą. Jeżeli mielibyśmy takie podejście, to po co istnieją rabaty i promocje??? Przeceniane są markowe ciuchy, ekskluzywne restauracje oferują rabaty (również na Grouponie), markety z lepszym jakościowo jedzeniem też serwują obniżki cen. moim zdaniem dzięki temu, że Lexum wystawia się na Grouponie i oferuje taką cenę zabiegu, to ukłon w stronę wszystkich, któzy chcą poprawić swój wzrok a zwyczajnie ich na to nie stać. Na NFZ się nie zoperujesz, bo zanim się dostaniesz do lekarza, to już będzie po ptokach. A prywatnie trzeba naprawdę sporo wybulić. Poza tym Lexum ma naprawdę dobrych specjalistów, nowoczesny sprzęt... Więc jakość u nich jest jak najbardziej na pierwszym miejscu.

140

Hah oni to robią po prostu charytatywnie, kochają ludzi i dbają o ich zdrowie ot co wink. Ukłon? Proszę Cię kto uwierzy w tą kiepską reklamę..

141

blues_rain nie sądzę żeby to zrobili dla dobra pacjenta proszę Cię! Można obniżyć trochę cenę ale aż tyle? to jak na tym zarobią chodziło mi o chęć przyciągnięcia klienta i poszli na masówke. Produkty to co innego, a usługa co innego. Ja na swoim przykładzie skorzystalam kiedys z usług fryzjera i kosmetyczki. Zabiegi były robione na odwal bo masa ludzi kupila kupony i więcej  tak nie pójdę wole wydać więcej niż mieć gorszej jakości usłgue tak samo może być z korekcją laserową...Jeżeli marka jest znana i dobra to nie musi robić promocji...

142

ech link został usunięty ;/ dotyczył właśnie dyskusji wokół lexum i grupona - inni okuliści się burzą, że lexum psuje im rynek obniżając ceny. bo czemu obniżać ceny, skoro ludzie i tak będą skłonni zapłacić więcej za ten sam zabieg? wiadomo, że się nie opłaca. przysięga hipokratesa chyba większości dzisiejszych lekarzy wcale nie interesuje. gdyby to była inna branża, nie lekarska, uokik zaraz by się doczepił zmowy cenowej - dlaczego zabiegi mają być wszędzie drogie to raz - i dlaczego wszędzie tak samo drogie jeśli ich rzeczywisty koszt jest dużo niższy?

143

Bifka nasuwa się w takim razie jedno bardzo ważne pytanie - dlatego ta klinika nie obniży cen na stałe tylko robi takie czasowe promocyjki? Bo moim zdaniem klinika sięgając po takie promocje nie radzi sobie ze zdobywaniem pacjentów normalnie, bazując na efektach i opiniach.

144

Ramonna jako odpowiedź wkleję kawałki artykułu z Wyborczej odnośnie tej afery:
"Ale od września w Lexum obowiązują nowe, niższe ceny. Za podstawowy zabieg chory płaci od 1,8 do 2 tys. zł. (...) Nad obniżką zastanawiano się długo, bo od wiosny. - Zatrudniamy 50 lekarzy. Niektórzy się obawiali, że pracując dla nas po obniżce, spotkają się z niechęcią kolegów albo będą mieli inne kłopoty, np. ze zrobieniem doktoratu - tłumaczy dyrektor. Lekarze zgodzili się na obniżenie swoich stawek za zabieg do 300-350 zł. Jednocześnie zagwarantowano im, że będą ich wykonywać więcej. Tylko jeden doktor odmówił i odszedł. Zgodnie z oczekiwaniami liczba chętnych do usunięcia zaćmy w Lexum wzrosła. We wrześniu wykonano o 40 proc. więcej zabiegów niż w poprzednich miesiącach. "

cena spadła i praktycznie o połowę więcej zabiegów wykonano praktycznie od razu. sądzę, że nie narzekają na brak kasy, po prostu zmienili model zarabiania kasy. więcej pacjentów za mniejszą cenę = mniej pacjentów za większą cenę. wychodzą na to samo jeśli chodzi o kasę, ale więcej pracują.

145

To jest tylko dobra reklama dla kliniki a na czymś muszą zaoszczędzić pytanie na czym...

146

Bifka powtórzę zatem pytanie raz jeszcze - dlaczego nie obniżą ceny na stałe tylko bawią się w grupon???

147

Witam,

Moja siostra poddala sie operacji, miala spora wade -8/ -9 i widzi lepiej niz ja ! Obylo sie bez komplikacji, a bylo to z 10 lat temu. Domyslam sie, ze technika sie sporo udoskonalila od tego czasu.

Miarodajnym miernikiem samooceny jest zazdrosc. Im wiecej zazdrosci, tym samoocena jest nizsza. Bedziesz zazdroscic dopoty, dopoki nie odkryjesz, ze sam/a mozesz dokonac tego, co osoby, ktorym zazdroscisz. Uwierz w swoje mozliwosci!
Uroda jest pojeciem wzglednym, najwazniejsze jest to, bys sie dobrze czul/a we wlasnej skorze.

148 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-10-29 21:57:40)

Cześć dziewczyny! Sorry, że trochę zmienię temat, z tego co czytam niektóre z was sa już po operacji:) Powiedzcie jaka metodę polecacie przy laserowej korekcji? Czytałam na stronie kliniki spam o różnych metodach, ale tego co wyczytałam najpopularniejszy jest Lasek, ale czy najlepszy? Co myślicie? Mam astygmatyzm, wada  5,0 dcyl:(

149

Wybór metody zależy w dużej mierze od budowy Twojego oka. Ale Lasek to już dość stara metoda.. Są już znacznie nowocześniejsze, przy których chociażby nie używa się alkoholu. Różnice w cenie pomiędzy metodami nie są tak duże żeby wybierać tą najtańszą.

150

odnośnie do dyskusjo i Lexum, która się tu toczy:

zapisałam się tam na zabieg - jestem po pierwszych konsultacjach, termin: za tydzień. po tym co tu pisaliście, że spadła im jakość itd., byłam pełna obaw. Dlatego zwlekałam i zdecydowałam się dopiero po tym co powiedziała moja znajoma z pracy, która miała tam zabieg miesiąc temu (również kupiony na Grouponie). Już po wszystkim jest baaaaardzo zadowolona smile wzrok znacząco się poprawił i wyostrzył. opieka w klinice super - nikt jej nie potraktował gorzej ze względu na to, że kupiła zabieg z promocji. naprawdę chwaliła profesjonalizm pielęgniarek i lekarza, a sama czuje się świetnie. i zazdroszczę jej, że nie nosi okularów i oczy jej już nie bolą od pracy przed komputerem tongue dlatego tez się zapisałam i po wizycie kwalifikującej jestem pełna nadziei!!!

151

a co do tego, że w Lexum idą na masówkę... chyba ludzie z nienaprawionym wzrokiem daliby o sobie znać, prawda? także lepiej nie wysnuwac błędnych wniosków tylko dlatego, że ktoś ma promocję.
tez myślałam dlaczego nie obniżą cen na zawsze, ale to zwyczajnie jest stała promocja - odnawialna co miesiąc i pewnie Groupon wielu osobom się z Lexum kojarzy, dlatego nie chcą tego zmieniać. smile

152

Mnie nie przekonałaś. Czytałam na forach o tym, że mają jeden laser i sobie nim po Polsce jeżdżą.. Tragedia. Jedynie kto pisze o lexum to osoby ktorym za to zapłacono..

153

No dokładnie jak byście chcieli obniżyć cenę to obniżyli by na stałe, a robią promocję bo nie mają pacjentów więc lepiej cokolwiek zarobić niż nic...

154

Ramonna napisał/a:

Tragedia. Jedynie kto pisze o lexum to osoby ktorym za to zapłacono..

Fajnie, że i mnie tak oceniasz...

Elwirka8 - zaglądałaś im w księgi skoro wiesz, że nie mają pacjentów? smile

Z tego piszecie wynika, że Lexum ma pieniądze, aby opłacać ludzi do wyrabiania dobrych opinii oraz.. nie ma pacjentów (przez co nie ma dochodów) i stąd robi obniżkę. Coś mi się tu nie zgadza big_smile

Nie rozumiem takiego podejścia. W ten sposób wszystkich ludzi, którzy korzystają z wszelakich promocji, można nazwać naiwnymi. Chętnie po zabiegu napiszę tutaj jak to się odbyło i czy ten "objazdowy laser" mnie nie uszkodził ;]

155

Widać łapią się każdego rodzaju kiepskiego rodzaju promocją, bo nie potrafią ściągnąć pacjenta inaczej. Dużej filozofii to tu nie ma.
Jak to się mówi, tonący brzytwy się chwyta.

Nie wiem kto wiedząc o tym że laser jeździ dzień w dzień po Polsce, od miasta do miasta zgodził by się położyć pod niego. To jest tak precyzyjne urządzenie i tyle od niego zależy, że nigdy bym tak nie ryzykowała. Nasze polskie drogi jakie są każdy widzi... W głowie się nie mieści. Nie jest to jakiś młot pneumatyczny.

156

Nie zaglądałam ale po co robić promocję skoro  firmie sie dobrze wiedzie... wiadomo że to chodzi głównie o reklamę, żeby przyciągnać klientów.

Elwirka8 - zaglądałaś im w księgi skoro wiesz, że nie mają pacjentów? smile

157

Czy ktoś może był u dr Grabskiej-Liberek i może coś więcej napisać na jej temat?  Jestem zapisana do niej na wizytę w następnym tygodniu. Stresuję się przed badaniami i w ogóle boję się zabiegu.

158

Ja byłam u Gadomskiej ale i o tej dr słyszałam pozytywne opinie, wydaje się bardzo sympatyczna ze zdjęć smile.
Po badaniach i pierwszej wizycie na pewno będziesz uspokojona. Badania robią bardzo dokładnie, więc będzie wiadomo czy jest jakieś ryzyko, czy masz idealną wadę dla lasera. Głowa do góry, nie martw się na zapas.

159

coraz bardziej zastanawiam się nad laserem,na razie czytam i się orientuję
czy ktoś może robił w Głogowie w Vita-Med ?

Bra­kuje nam od­wa­gi, żeby podążać za marze­niami, za zna­kami. Może stąd bie­rze się smutek?  P.Coelho

160

Dr Liberek jest najlepszym lekarzem, do jakiego mogłam trafić. Jestem po kwalifikacji i teraz zbieram kasę na zabieg. Czuję, że trafiłam naprawdę w dobre ręce smile

161

No i zapisałam się w końcu. Trochę się stresuję, ale to chyba naturalne. W następnym tygodniu mam zabieg w CMOLaser. Już nie mogę doczekać się efektów.

162

No to super! nie ma się czego bać! A do której lekarki w końcu idziesz i jaką metodą? Moja kolezanka miala tam ostatnio EBK i wyszla bardzo zadowolona, oko się szybko pogoiło.

163

Zabieg będę mieć tą samą metodą, co Twoja znajoma. A robię u dr Grabskiej-Liberek smile Stres jest, ale wierzę, że wszystko się uda. W końcu to najbezpieczniejsza metoda i lekarz bardzo dobry. Dam znać, jak już będę po wszystkim.

164

Co powiecie o dr Rogowskiej-Godela z Weiss Klinik? Jestem do niej umówiona na konsultacje, w necie wyszperałam że pracowała na Ceglanej w Katowicach i ma swój gabinet w Częstochowie. Czy któraś z Was miała zabieg u tej doktor?

165

Ja jestem zapisana na wizytę kwalifikującą do laserowej korekcji oka u pana Karola Korżela (z lexum).
Dam znać, jak było.

Posty [ 111 do 165 z 226 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Laserowa korekta wzroku - czy warto

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018