kolejna kobieta po 40 szukająca miłości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » kolejna kobieta po 40 szukająca miłości

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 11 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 181 do 240 z 614 ]

181

Odp: kolejna kobieta po 40 szukająca miłości
Witold12 napisał/a:

Witam, przybywam na pomóc

Problem jak w każdym takim wątku - tkwi w tobie. Albo wybierasz po prostu złych gości z jakiegoś powodu, toksycznych, nieszukających tego co ty itd. Albo masz już zbyt wysokie wymagania i faceci nie są w stanie im sprostać.

Piszę to dlatego, że pewnie już ci tutaj masa osób napisała, że to nie z tobą jest problem, tylko z całą populacją facetów i całym światem. Gdy kobieta ma problem ze znalezieniem faceta to mówi się jej, że jest zbyt silna, niezależna itd i problem tkwi we wszystkich facetach - "nie zmieniaj się kochana".
Gdy facet ma problem ze znalezieniem kobiety - to zawsze z nim jest coś nie tak, wszystkie kobiety są okej, on musi się koniecznie zmienić.

Dlatego musisz sobie uświadomić, że jak ktoś cię klepie po plecach - nie ma racji. Z tym światem jest wszystko okej, jeżeli ktoś nie może znaleźć odpowiedniego partnera to nie jest wina całego świata, otoczenia, populacji facetów lub kobiet. Problem tkwi tylko w tobie - albo wybierasz złych facetów, albo masz już tak wysokie wymagania, że nawet ideał ich nie spełni i czujesz frustrację. Od ciebie tylko zależy, czy przepracujesz w sobie problemy i znajdziesz szczęśliwy związek, czy dalej będziesz obwiniać cały świat i okłamywać się, że z tobą wszystko ok, a to wina całej populacji facetów.

Witoldzie, może i problem tkwi we mnie, moze wybierałam niewłaściwych facetów lub takich przyciągałam. Teraz jestem ostrożniejsza w doborze partnera i przez wszystkie moje doświadczenia wiem już czego chcę a czego absolutnie nie zaakceptuję, więc nie wydaje mi się żeby moje wymagania były wygórowane. Ale proszę wypowiedz się z czego niby miałabym zrezygnować aby było łatwiej, pytam z czystej ciekawości.
Nie uważam również, że coś jest nie tak z całą populacją facetów bo całej populacji nie poznałam, więc wypowiedzieć się nie mogę smile
Jednak to, ze kobiety są silniejsze, coraz bardziej samodzielne i właśnie na siłę nie szukają kogokolwiek to fakt. Czasy jednak się trochę zmieniły i wydaje mi się, ze niektórym osobom ciężko się w nich odnaleźć.

KoloroweSny - czas refleksji już za mną smile

Misinx, Maymayka wiem, ze ludzie się w ten sposób poznają i tworzą szczęśliwe związki, to jest trochę kwestia szczęścia. Chociaż trzeba mieć silne nerwy i podchodzić do tematu na ogromnym luzie.

A więc.... jestem osobą, która zazwyczaj działa a nie tylko gada, to wczoraj zajerestrowałam się na jednym z portali. Jak już trochę ogarnę temat, podzielę się "podbojami" smile

Gary, jak na razie nie atakowałam gdyż ponieważ byłam atakowana smile to taki atak na "nowe mięsko". Na pewno sytuacja się za chwilę ustabilizuje.:)

Zobacz podobne tematy :

182

Raczej Ty wybieraj a nie bądź wybierana...

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

183 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-09-01 15:46:14)

Jesli na takim portalu można ukryć  profil, by być widocznym tylko dla tych, do których sama napiszesz, to wybrałabym taką opcję.
Pewnie zaoszczędzisz sobie czasu wtedy, bo to pozornie fajne tylko być atakowaną i wybierać  tylko z tych którzy wybiorą  Ciebie.

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

184 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-09-01 16:58:05)

Minus taki, że ci, którzy mają ukryte profile nie znajdą twojego profilu (mnie jeden facet powiedział, że ukrywa bo piszą do niego starsze kobiety ;-) jak widać jak co do czego to i facetom niechciane zainteresowanie przeszkadza ).
Można czasem ukryć a czasem ujawnić. Na takiej sympatii to naprawdę nie jest fajne jak jesteś bambardowana wiadomościami (zwykle mało interesującymi)

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

185 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-09-01 17:48:25)

dlatego warto określać chyba od kogo się oczekuje wiadomości?
a jeśli mimo tego pisze ktoś kto nie czyta,  to wtedy bez wyrzutów sumienia mozna go zignorować.
szkoda. ze Ci którzy na tym zarabiają nie wysilili się odrobinę, by po określeniu pewnych parametrów kontakt od wybranych osób, np nie w wymaganym wieku, wzroście czy czymś tam nie był po prostu możliwy.

186

Witajcie, jestem po pierwszych rozmowach i jednym spotkaniu. Jak na razie kicha straszna i tu nie chodzi nawet o moje wymagania lub nastawienie.
A więc:
- większość korespondencji zaczyna i kończy się na "hej"
- duża część korespondencji urywa się po wymianie paru zdań
- jeden Pan stwierdził, ze na pewno moje konto nie jest prawdziwe, powód - zdjęcia smile
- nie wspomnę już o Panach 'wpadnij wieczorem na winko" mimo, iż mam zaznaczone, że takimi spotkaniami nie jestem zainteresowana.
- część Panów pytała o spotkanie, na które się wstępnie zgadzałam i na tym propozycja spotkania się kończyła
- z jednym udało mi się spotkać w tamtym tygodniu, ale to była porażka smile

Jak na razie się nie poddaję, ale ręce opadają na tego typu zachowania.

Czego nie jestem w stanie zaakceptować i wtedy Pana skreślam:
- po wymianie hej lub innego kurtuazyjnego zdania, natychmiastowa prośba o przesłanie większej ilości zdjęć (mimo iz na portalu mam 4, pokazujące twarz, i sylwetkę z kazdej strony smile) oraz podanie dostępu do np. facebooka
- urwania korespondencji w trakcie jej trwania np. piszemy jakiś czas na zasadzie rozmowy np. pół godzinnej i nagle Pan znika, bez słowa przepraszam, muszę np coś zrobić odezwę się później. Jest to dla mnie brak kultury, więc skreślam

187

Kobieta po 40- z ciekawości pytanie,  a nie możesz nauczyć się żyć sama ze sobą szczesliwie? Nie szukać już partnera? Będzie to będzie, nie to nie?

188

rossanka napisał/a:

Kobieta po 40- z ciekawości pytanie,  a nie możesz nauczyć się żyć sama ze sobą szczesliwie? Nie szukać już partnera? Będzie to będzie, nie to nie?

Rossanka, to nie jest tak, że się teraz zawzięłam i będę szukać na siłę mężczyzny, aby jakiś był. Długo już jestem sama i na pewno gdyby trafił się odpowiedni kandydat to byłaby to dla mnie duża zmiana. W pewnym sensie jestem pogodzona, że mogę być sama, chociaż uważam, że łatwiej jest żyć z kimś, oczywiście kimś z kim nam jest dobrze. Nie ukrywam również, że brakuje czasami fizyczności, a średnio mi pasują jednorazowe skoki (przerobiłam to już).
Podjęłam próbę portali, trochę za namową koleżnaki - na zasadzie spróbuj zobaczysz co z tego będzie. Nie wykluczam jednak, że szybko ten pomysł skreślę (tak jak gdzieś wyżej pisałam, kiedyś już taka próbę podjęłam)
To też nie jest tak, ze skupiłam się teraz na szybkim znalezieniu Pana i nic innego się nie liczy. Mam swoje życie już w jakiś sposób poukładane, raz na jakiś czas poznaję nowych ludzi (facetów również) w różnych miejscach, więc portal traktuję jak kolejne z takich miejsc - niestety chyba najbardziej nietrafione.
Przyznaję, ze kiedyś byłam bardzie "zdesperowana" ale to minęło, chociaż podejmując próbę na portalu, oczywiście liczę na to, ze może się ktoś fajny trafi.
Patrząc na to co się tam dzieje mam jednak wrażenie, ze panowie (nie wiem jak jest z paniami) średnio chcą się poznać, może to już kwestia sfrustrowania, niechęci po pobycie w takich miejscach, albo z założenia nikogo tak naprawdę tam nie szukają. Rozmowy są jałowe (ja często próbuję, je jakoś "odjałowić" smile), chęci spotkanie wcale nie takie częste, no chyba, że w jednym celu. I tak sobie ostatnio myslałam, ze nawet gdybym chciała (chociaż nie idę w tym kierunku)  w tym jednym celu się spotkać to  nie tylko wygląd by się dla mnie liczył, a po kiepskiej wymianie zdań nawet na to ochoty brak z takim jegomościem. Jednak czego tu oczekiwać, jeśli Panowi proponują w drugiej wiadomości spotkanko na winko u niego tzn., że chętnych nie brakuje, więc po co się wysilać smile

189

Tak tylko pytam, bo mi tu na forum latami to pisali, że mam być sama ze sobą szczęśliwa, facet szczęścia mi nie da.
Tylko, że nigdy nie szukałam faceta do szczęścia, w tym szkopuł.
Szukaj więc dalej i jak Ci coś nie pasuje, to szukaj dalej nie chodź na żadne kompromisy, bo wylądujesz we frustrującym związku z braku laku. Jeżeli coś w tych nowych znajomościach nie pasuje, to się nie zmuszaj. Tak to widzę.
A i tak pewnie poznasz kogoś, gdzieś w czasie i miejscu, co się nie spodziewasz.

190 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-06 13:12:39)

rossanka napisał/a:

Tak tylko pytam, bo mi tu na forum latami to pisali, że mam być sama ze sobą szczęśliwa, facet szczęścia mi nie da.
Tylko, że nigdy nie szukałam faceta do szczęścia, w tym szkopuł.
Szukaj więc dalej i jak Ci coś nie pasuje, to szukaj dalej nie chodź na żadne kompromisy, bo wylądujesz we frustrującym związku z braku laku. Jeżeli coś w tych nowych znajomościach nie pasuje, to się nie zmuszaj. Tak to widzę.
A i tak pewnie poznasz kogoś, gdzieś w czasie i miejscu, co się nie spodziewasz.

Rossanka, ja też faceta do szczęścia nie szukam, ale tak jak pisałam do łatwiejszego zycia we dwoje, aby mnie i jemu było lepiej, a lepiej zawsze być może smile

Szukam i rozglądam się smile Dzięki za miłe słowa smile
A jak mi się trafi coś ciekawego do opisania to wrócę tu z nowinkami smile

191

kobietapo40 napisał/a:

Witajcie, jestem po pierwszych rozmowach i jednym spotkaniu. Jak na razie kicha straszna i tu nie chodzi nawet o moje wymagania lub nastawienie.
A więc:
- jeden Pan stwierdził, ze na pewno moje konto nie jest prawdziwe, powód - zdjęcia smile
- nie wspomnę już o Panach 'wpadnij wieczorem na winko" mimo, iż mam zaznaczone, że takimi spotkaniami nie jestem zainteresowana.
- część Panów pytała o spotkanie, na które się wstępnie zgadzałam i na tym propozycja spotkania się kończyła

Czego nie jestem w stanie zaakceptować i wtedy Pana skreślam:
- po wymianie hej lub innego kurtuazyjnego zdania, natychmiastowa prośba o przesłanie większej ilości zdjęć (mimo iz na portalu mam 4, pokazujące twarz, i sylwetkę z kazdej strony smile) oraz podanie dostępu do np. facebooka
- urwania korespondencji w trakcie jej trwania np. piszemy jakiś czas na zasadzie rozmowy np. pół godzinnej i nagle Pan znika, bez słowa przepraszam, muszę np coś zrobić odezwę się później. Jest to dla mnie brak kultury, więc skreślam

Hej wink Masakra, co ? big_smile No tak właśnie na tych portalach jest. Strasznie ciężko tam jest w ogóle nawiązać jakąś fajną rozmowę. Ja zazwyczaj próbowałem zagadać jakoś dowcipnie, ale żeby zażartować, to też trzeba znaleźć jakiś kontekst tego żartu. No chyba, że ktoś lubi walić oklepane teksty typu "Z nieba spadłaś ?" big_smile Mnie się bardzo rzadko trafiały osoby, który nawiązywały fajną rozmowę.

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

192

Misinx napisał/a:

Hej wink Masakra, co ? big_smile No tak właśnie na tych portalach jest. Strasznie ciężko tam jest w ogóle nawiązać jakąś fajną rozmowę. Ja zazwyczaj próbowałem zagadać jakoś dowcipnie, ale żeby zażartować, to też trzeba znaleźć jakiś kontekst tego żartu. No chyba, że ktoś lubi walić oklepane teksty typu "Z nieba spadłaś ?" big_smile Mnie się bardzo rzadko trafiały osoby, który nawiązywały fajną rozmowę.

Ano masakra, masakra smile Zastanawia mnie jedno, po co Ci ludzie tam są? Przecież to strata czasu, przeglądają sobie profile, popatrzą, napiszą hej, standardowe pytanka, które piszą do każdego i tyle. Przecież z tego nic nie wyniknie ciekawego, a potem frustracja, ze nie można nikogo na portalu znaleźć.

193 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-09-06 14:39:56)

kobietapo40 napisał/a:
Misinx napisał/a:

Ano masakra, masakra smile Zastanawia mnie jedno, po co Ci ludzie tam są? Przecież to strata czasu, przeglądają sobie profile, popatrzą, napiszą hej, standardowe pytanka, które piszą do każdego i tyle. Przecież z tego nic nie wyniknie ciekawego, a potem frustracja, ze nie można nikogo na portalu znaleźć.

Atencja, potrzeba popisania. To tak się może wydawać, że tam jest masa ludzi, ale tych którzy są zdecydowani na jakąś sensowną relację dosłownie jest garstka po obu stronach barykady.

Ile razy miałem takie sytuacje, że rozmowa została urwana i ta druga osoba nigdy więcej mi nie odpisała.
Nie mam im tego za złe, bo wiadomo, może ktoś inny się spodobał lub po prostu się znudziłem.
Ale takie są realia portali randkowych.

Co chwilę widzę powracające twarze na tinderze. Kobiety odchodzą i za kilka miesięcy przychodzą.
Ciężko znaleźć sensownego partnera, szczególnie w wieku 30+, bo wtedy człowiek wie czego chce i przeważnie nie boi się być sam i umie stawiać granice.

194

kobietapo40 napisał/a:
Misinx napisał/a:

Może to dla części z nich po prostu rozrywka ? Są takie kobiety, co też piszą "hej" i standardowe "Co słychać ?". Wtedy jak takie dwa "heje" na siebie wpadną, to może z tego będą małe "hejki" big_smile Może to tak działa.

195 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-06 15:07:24)

Misinx napisał/a:
kobietapo40 napisał/a:
Misinx napisał/a:

Może to dla części z nich po prostu rozrywka ? Są takie kobiety, co też piszą "hej" i standardowe "Co słychać ?". Wtedy jak takie dwa "heje" na siebie wpadną, to może z tego będą małe "hejki" big_smile Może to tak działa.

Misinx jeszcze kilka emotikonek i korespondencja się rozwija. Potem Pan (lub Pani) powie, piszemy ze sobą już dwa dni, to chodź na "winko" smile smile smile

196 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-09-06 15:12:03)

Britan napisał/a:
kobietapo40 napisał/a:

Atencja, potrzeba popisania.

Potrzeba poczucia, że coś się robi, żeby zmienić swoje życie

Britan napisał/a:

Ile razy miałem takie sytuacje, że rozmowa została urwana i ta druga osoba nigdy więcej mi nie odpisała.

Tak to jest, że zwykle brak jednej odpowiedzi, albo ktoś odpowie ze zwłoką i znajomość się urywa

Britan napisał/a:

Co chwilę widzę powracające twarze na tinderze. Kobiety odchodzą i za kilka miesięcy przychodzą.

Takie portale z jednej strony trochę uzależniają, a z drugiej chyba dla większości ludzi jest to trudne do zniesienia w dużych dawkach. Łatwo się w tym "wypalić".

197

kobietapo40 napisał/a:

Dzięki za info. Chętnie poznam spojrzenie kobiety.
A jak spotkanie? Było krótkie, czy długie i chciałaś z niego uciec?
To dobrze, że się spotkałaś. Jeden "odhaczony" smile smile "na nie".

A więc:

Ciekawe, ciekawe... Ludzie siedzą na portalach, nawiązują kontakt, a nie poznają się dalej.

Czyli masz dobre zdjęcia smile smile

Pewnie mu chodziło o seks...

czyli sami się skreślili... Może się wystraszyli...
Pewnie będą i tacy co się umówią na spotkanie, ale nie przyjdą.

Odsiewanie na pewno jest pracochłonne.

O ile prośba o więcej zdjęć jest oczywiście nietaktem...
O tyle przerwanie korespondencji może być gafą zwykłą... I tutaj może nie skreślać od razu gościa.

Kontakty kto nawiązywał pierwszy? Ty czy panowie?

Patrząc na to co się tam dzieje mam jednak wrażenie, ze panowie (nie wiem jak jest z paniami) średnio chcą się poznać, może to już kwestia sfrustrowania, niechęci po pobycie w takich miejscach, ...

Rezygnacja, frustracja może być największą przeszkodą w tych poszukiwaniach.

Rozmowy są jałowe (ja często próbuję, je jakoś "odjałowić" smile), chęci spotkanie wcale nie takie częste, no chyba, że w jednym celu.

Brak konkretnych zamiarów, czyli brak chęci spotkania w realu i nie od razu na seks, przekreśla kandydata.

Panowi proponują w drugiej wiadomości spotkanko na winko u niego tzn., że chętnych nie brakuje, więc po co się wysilać smile

Eee.. chyba ten wniosek że chętnych nie brakuje jest nieprawdziwy.

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

198 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-06 15:57:42)

Gary, jak zwykle rozkłada na czynniki pierwsze smile Odpowiadam zatem wnikliwej analizie smile

Ze spotkania chciałam już uciec nim się zacżęło, Pan się spóźnił 20 min, jednak, że informował na bieżąco gdzie jest - nie uciekłam.
Następnie poszliśmy do knajpy na drinka, Pan przekonywał, że jest stałym bywalcem tego miejsca, nie tylko mnie, ale również barmankę smile Następnie podkreślał jaki to on inteligentny i szarmancki , przepuszczając co chwilę Panie do baru (siedzieliśmy przy barze), wiercąc się i odwracając co chwilę, lecz nie omieszkał kilka razy powiedzieć "podobasz mi się" smile smile Następnie Pan dostał telefon od byłej żony, ze coś tam córce się stało i bez słowa przepraszam wyszedł z baru żeby zadzwonić czy coś, bo sama nie wiedziałam (nawet to zrozumiałam i myślę ok, może coś poważnego) Więc zostałam sama przy barze, a że jestem dosyć rozmowną osobą, zagadałam do dwóch siedzących obok dziewczyn i miło nam się rozmowa rozkręcała przy drineczku. Nie wiem ile czasu minęło, ale Pan w końcu wrócił z miną nie tęgą i grzecznym stwierdzeniem "chodź na chwilę" poprosił mnie abym z nim wyszła z baru, a następnie zrugał, ze on do mnie dzwoni od kilkunastu minut a ja nie odbieram i tak w ogóle to z nim przyszłam a rozmawiam sobie z jakimiś koleżankami. Więc sie obraził, odchodząc rzucił - "usuń mnie". Wziełam więc telefon aby transport zamówić, a Pan ni stąd ni z owąd pojawił się ponownie, ze może się jednak gdzieś przejdziemy.....koniec historii smile

Dokładnie masz rację Gary, ze siedzą tam ludzie, może nie nawiązują kontaktu ale próbują to zrobić i nic dalej z tego nie wynika.

Mówiłam, ze mam dobre zdjęcia, jak to znajomi powiedzieli - za dobre smile

Pana "wpadnij wieczorem na winko" właśnie określam jako szukającego szybkiego numerku.

Z tymi propozycjami spotkania i nie przechodzenia do konkretów to mnie zastanawia....może to takie sprawdzenie, ile kobiet się zgodzi jak je zaproponuje. Statystyki prowadzą? smile:)

Przerwanie korespondencji bez słowa traktuje jak odejście od rozmówcy na żywo bez słowa. Czy ktoś tak robi? Ja się nie spotkałam. Druga sprawa, jakby napisał potem, sorry, ze tak przerwałem, coś tam się stało, ale nie, Pan jakby nigdy nic "Witaj " po np. 2 dniach smile smile

Z tym pisaniem było różnie, ja też się odzywałam, do sparowanych Panów. Co jest też dziwne, Panowie po mojej wiadomości odzywali się bardzo rzadko, a jak już to tu korespondencja zazwyczaj bardzo szybko się kończyła, więc chyba ten sposób porzucę smile

199 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-09-06 16:38:35)

kobietapo40 napisał/a:

Gary, jak zwykle rozkłada na czynniki pierwsze smile Odpowiadam zatem wnikliwej analizie smile

smile smile

Ze spotkania chciałam już uciec nim się zacżęło, Pan się spóźnił 20 min, jednak, że informował na bieżąco gdzie jest - nie uciekłam.

Jak był kontakt, to ok... chociaż w sumie mógł wyjść dużo wcześniej... zwłaszcza na pierwsze spotkanie.

... podkreślał jaki to on inteligentny i szarmancki , przepuszczając co chwilę Panie do baru (siedzieliśmy przy barze), wiercąc się i odwracając co chwilę, lecz nie omieszkał kilka razy powiedzieć "podobasz mi się" smile smile

Pewnie poza "podobasz mi się" w ogóle nie dotknął pewnie twojej osoby słowami.

... zagadałam do dwóch siedzących obok dziewczyn i miło nam się rozmowa rozkręcała przy drineczku. ... ... on....     w ogóle to z nim przyszłam a rozmawiam sobie z jakimiś koleżankami. Więc sie obraził, odchodząc rzucił - "usuń mnie".

Oj to faktycznie draka jak cholera. A nie sądzisz, że umawianie się na spotkanie na kawę czy na drinka z gościem, którego nie znasz, to jest zbyt długie spotkanie? Nie lepiej się zobaczyć tylko na chwilę? Gdzieś tam ... tylko aby zrobić sobie pierwsze wrażenie? Po co tracić czas na tym drinku czy kawie... Jak ktoś jest fajny, to zaprosi Cię znowu i znowu...

Pana "wpadnij wieczorem na winko" właśnie określam jako szukającego szybkiego numerku.

Chciałbym wierzyć, że to była gafa... ale nie wychodzi mi.

Z tymi propozycjami spotkania i nie przechodzenia do konkretów to mnie zastanawia....może to takie sprawdzenie, ile kobiet się zgodzi jak je zaproponuje. Statystyki prowadzą? smile:)

Zawsze mnie to zastanawiało. Kiedyś taka znajoma online jeździła w delegacje i szukała seksu. Rozmawiała, rozmawiała... i w końcu wybrała jednego. Mówię jej "umów się z trzema... zobaczysz, że może gość prysnąć w ostatniej chwili". Nie posłuchała. Facet się nie pojawił. Minęło ileś tygodni, nowa delegacja. Umówiła się z trzema... chętnymi na seks... w jej hotelu... za darmo... Każdy był na 100% zainteresowany. I wszyscy ją wystawili. Wszyscy.   Dość długo próbowała aż w końcu kogoś poznała. Wydaje mi się, że panów obleciał strach po prostu.

Myślę, że panowie co podrywają, a potem nie chcą spotkania, to sami siebie oszukują. Że to takie nieuświadomione. Chcą się spotkać, chcą seksu... ale gdy nagle otwiera się możliwość, to tchórzą.

Najbardziej chce mi się śmiać z facetów, którzy w warunkach dnia codziennego (np. w pracy, albo w sklepie) ostro podrywają jakąś kobietę. Bo myślę, że jakby ona powiedziała "No dobra! Przestań już kombinować, pójdę z Tobą do łóżka" -- to czy on nagle ucieknie jak Ci panowie z internetu?

Przerwanie korespondencji bez słowa traktuje jak odejście od rozmówcy na żywo bez słowa. Czy ktoś tak robi? Ja się nie spotkałam. Druga sprawa, jakby napisał potem, sorry, ze tak przerwałem, coś tam się stało, ale nie, Pan jakby nigdy nic "Witaj " po np. 2 dniach smile smile

Masz 100% racji. Mimo to uważam, że to wyższa empatia czy wyższa kultura, aby tak się nie zachowywać.

Nawet w biznesie tak robią handlowcy -- klient pisze pytanie, a on milczy... Dlaczego milczy? Bo musi się dopytać szczegółów u kogoś wewnątrz firmy. A co klient myśli? Klient myśli, że mówi do ściany... Handlowiec, choć mądra osoba, to nie zdaje sobie z tego sprawy.

Z tym pisaniem było różnie, ja też się odzywałam, do sparowanych Panów. Co jest też dziwne, Panowie po mojej wiadomości odzywali się bardzo rzadko, a jak już to tu korespondencja zazwyczaj bardzo szybko się kończyła, więc chyba ten sposób porzucę smile

Sparowanych? To pewnie Tinder, bo tam ludzie się "parują"... smile smile

200 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-09-06 17:04:12)

Mówię jej "umów się z trzema... zobaczysz, że może gość prysnąć w ostatniej chwili". Nie posłuchała. Facet się nie pojawił. Minęło ileś tygodni, nowa delegacja. Umówiła się z trzema... chętnymi na seks... w jej hotelu... za darmo... Każdy był na 100% zainteresowany. I wszyscy ją wystawili. Wszyscy.   Dość długo próbowała aż w końcu kogoś poznała. Wydaje mi się, że panów obleciał strach po prostu.

Myślę, że panowie co podrywają, a potem nie chcą spotkania, to sami siebie oszukują. Że to takie nieuświadomione. Chcą się spotkać, chcą seksu... ale gdy nagle otwiera się możliwość, to tchórzą.

Dziwne. Nie rozumiem tego zachowania. To chyba taka polska specyfika, bo koleżanka, która mieszka we Francji umawiała się w taki sposób i nie słyszałam o ani jednej takiej historii.

201 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-06 20:14:55)

Gary napisał/a:

Pewnie poza "podobasz mi się" w ogóle nie dotknął pewnie twojej osoby słowami.

bardzo delikatnie powiedziane

A nie sądzisz, że umawianie się na spotkanie na kawę czy na drinka z gościem, którego nie znasz, to jest zbyt długie spotkanie? Nie lepiej się zobaczyć tylko na chwilę? Gdzieś tam ... tylko aby zrobić sobie pierwsze wrażenie? Po co tracić czas na tym drinku czy kawie... Jak ktoś jest fajny, to zaprosi Cię znowu i znowu...

Z tym Panem chciałam umówić się na  szybką kawę, przekonał mnie, że możemy wypić wieczorem drinka, stwierdziłam ok, mam wolny wieczór.
Nie sądzę aby Twój sposób spotkania w drodze na autobus jest dobrym rozwiązaniem. Co ja mogę zweryfikować podczas takie spotkania, jedynie czy zdjęcie zgadza się z rzeczywistością . No i powiedzmy, ze zweryfikowałam, umawiamy się drugi raz na drinka, sądzisz, że taka sytuacja nie miałaby prawa bytu? Myślę, że tak. Bo "buc" ujawnia się po jakimś czasie, przez pierwsze parę minut jest jeszcze w stanie trzymać fason, a już najlepiej wychodzą pewne zachowania po drinku.
Ale jedno jest pewne, będę starała się mocniej weryfikować Panów przed spotkaniem

Zawsze mnie to zastanawiało.

Najbardziej chce mi się śmiać z facetów, którzy w warunkach dnia codziennego (np. w pracy, albo w sklepie) ostro podrywają jakąś kobietę. Bo myślę, że jakby ona powiedziała "No dobra! Przestań już kombinować, pójdę z Tobą do łóżka" -- to czy on nagle ucieknie jak Ci panowie z internetu?

No i tutaj wychodzi jeden wymóg z mojej listy. Pan musi być pewny siebie (nie buc smile) taki Pan nie stchórzy.

Myślę, że w sytuacji realnej byłoby to mnie nagminne, jednak przytoczę sytuację z życia wziętą, która trochę ma podobny wydźwięk:
Pan narzekający, ze kobiety wiecznie boli głowa, nie chcą sexu, a on jest taki ogier i mu mało i mu brak. Trafia taki na kobietę z temperamentem i bidulek nie wie co ma z taka począć w ostateczności zwiewa smile

Masz 100% racji. Mimo to uważam, że to wyższa empatia czy wyższa kultura, aby tak się nie zachowywać.

Nawet w biznesie tak robią handlowcy -- klient pisze pytanie, a on milczy... Dlaczego milczy? Bo musi się dopytać szczegółów u kogoś wewnątrz firmy. A co klient myśli? Klient myśli, że mówi do ściany... Handlowiec, choć mądra osoba, to nie zdaje sobie z tego sprawy.

Gary ja nie posiadam nad wyraz rozwiniętej empatii jak również nie jestem nad kulturalna i jakoś takie zachowania uważam za niestosowne, niekulturalne. To w jakich my czasach żyjemy, ze zwykłe (jak dla mnie) kulturalne zachowanie wymaga od człowieka jakiś niesamowitych umiejętności empatii?

Nie robią tak handlowcy, jestem jednym z nich (w szeroko pojętym zakresie), zresztą wymiana maili to nie rozmowa na czacie, nie ma co tego porównywać.

Sparowanych? To pewnie Tinder, bo tam ludzie się "parują".

Nie, nie tylko na Tinderze ludzie się parują smile

Aniuu1 - dla mnie też są to dziwne zachowania i pokuszę się aby stwierdzić to co TY, z doświadczenia mojej koleżanki, wiem, ze nigdy nie trafiła jej się podobna sytuacja z obcokrajowcem.

202

Już ci kolega wyżej napisał - takie są realia portali randkowych i innych tinderów. Chociażbyś zaklinała rzeczywistość pies nie przestanie być psem bo taka jest jego natura - tak samo i z tymi portalami. Dlatego też trzeba podchodzić tam z pewnym dystansem - i realnymi oczekiwaniami.
Ile ja przygód z nimi przeżyłem to głowa mała. To takie odsiewania ziarna od plew. Szczerze to osobiście mi się nie chce z nich korzystać w celu znalezienia partnerki związkowej.
Tyle dobrego że w pracy mam spory przemiał ludzi i ciągle się kogoś nowego tam poznaje siłą rzeczy, co poszerza zasięgi etc.

203 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-09-06 21:03:17)

Ale tu Buc sorry smile ujawnił się od razu wlasciwie: Pan od początku nie był w stanie skoncentrować się na Tobie. A to przecież była jakby nie patrzeć  randka. To coś innego niż nieśmiałość gdzie może facet czy kobieta siedzą  i się pocą ..Ale nie wychodzą nie strzelają oczami po innych nie wydzwaniają do byłych żon.
Niestety chyba trzeba być brutalnym i zdawać się na intuicję z obcymi ludźmi.  I chyba zakładać że jak w sklepie z butami: jedną na 100 par się nam spodoba a wygodna będzie jedną na 10 przymierzonych i to nie znaczy że sklep jest słaby.
Więc chyba krótkie spotkanie to oznaka szacunku i nie ma co przeciągnąć zawsze się można jeszcze raz umówić na dłużej. Albo będzie tak świetna atmosfera że czas się sam wydłuży..chociaż to wydłużanie  nie buduje napięcia. Kopciuszek uciekł przed północą  a nie tańczył do rana.:)
A to że mężczyźni w Polsce boją się pewnych siebie kobiet to fakt. Statystyka że tak nie jest to 1 do 5 gdzieś z moich obserwacji smile I o te 20 procent chodzi.  Reszta sera dla szarych myszek smile)
W realu ludzi poznajemy już wstępnie przefiltrowanych chociażby przez środowisko gdzie pracujemy mieszkamy bawimy się.
Stąd wrażenie chyba że na portalach jest gorzej.
Ale gdyby się pojechało w obce sobie miejsce może byłoby podobnie.
Obce czyli nie  z Warszawy do Berlina  tylko np z Warszawy na wieś w płd Włoszech itp.
Zauważcie że portale filtrują nawet kolor oczu ale np już nie zajęcia życiowego wykształcenia poziomu życia swiatopogladu
A to nas bardziej określa niż kolor oczu czy wzrost.

204

Nie wiem czy na sympatii kiedyś bodajże nie dało się szukać po wykształceniu.  W każdym razie tam można było wrzucić w profil. Na pewno były tagi np lubię rocka to szukało się po tagu oprócz tam innych danych.
Ogólnie nic nie stoi na przeszkodzie by napisać że interesują mnie panowie z wykształceniem wyższym i tylko tacy - tylko ja uważam, że może to wykluczyć fajne osoby. Ale to tylko ja.
Tak samo - prawo-lewo-centrownicy-pro/anty (niepotrzebne skreślić) proszę nie pisać. Przynajmniej część zniechęci. Ja bym sobie wtedy nawet nie zawracał głowy bo ja z tych co czytają jednak profile. Światopogląd, zbliżony, jest według mnie bardzo istotny w kwestii budowania wspólnego życia.

205 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-06 21:31:07)

zrzutekranu napisał/a:

Już ci kolega wyżej napisał - takie są realia portali randkowych i innych tinderów. Chociażbyś zaklinała rzeczywistość pies nie przestanie być psem bo taka jest jego natura - tak samo i z tymi portalami. Dlatego też trzeba podchodzić tam z pewnym dystansem - i realnymi oczekiwaniami.
Ile ja przygód z nimi przeżyłem to głowa mała. To takie odsiewania ziarna od plew. Szczerze to osobiście mi się nie chce z nich korzystać w celu znalezienia partnerki związkowej.
Tyle dobrego że w pracy mam spory przemiał ludzi i ciągle się kogoś nowego tam poznaje siłą rzeczy, co poszerza zasięgi etc.

Mam wrażenie, ze Cię zirytowałam smile tylko nie za bardzo wiem czym? tym ze dziwię się pewnym zachowaniom? Tak dziwię się, bo Ci ludzie, którzy są na portalach internetowych, chodzą po ulicy, pracują (może nawet z Tobą), przebywają wśród innych ludzi. Więc wniosek chyba z tego jeden, w necie stają się innymi ludźmi smile smile

Uwierz mi podchodzę do tego typu miejsc z bardzo dużym dystansem, ale pozwól mówić mi  o chamskich zachowaniach. Nie wiem czy zauważyłeś, ale w większości z przymrużeniem oka.
Nie za bardzo wiem co miałeś na myśli "z realnymi oczekiwaniami"? tzn. mam je dostosować do tego miejsca i np. do niekulturalnych osób zachować jednak kulturę, czy może dostosować się do ich poziomu?
Rozumiem, że miałeś nie jedno przejście w takim miejscu i właśnie frustracja wyszła smile rozumiem również, ze Ty już nie korzystasz, bo masz dosyć, możliwe, ze ja też niedługo dojdę do ściany.

A co do pracy, ja takiego komfortu nie mam, a po drugie bardzo rozdzielam sprawy służbowę (nawet jako miejsce) od życia prywatnego i chyba nie chciałabym tego łączyć.

Edit. odnosząc się do Twojego drugiego posta zrzutekranu, Pan Buc miał wpisane wyższe wykształcenie

Ela210  filtruję co się tam tylko da, ale jak widać nieskutecznie smile No i coś w tym jest z tym tchórzostwem polskich mężczyzn.

206

"Ale gdyby się pojechało w obce sobie miejsce może byłoby podobnie.
Obce czyli nie  z Warszawy do Berlina  tylko np z Warszawy na wieś w płd Włoszech itp."
No ale żeby faceci umawiali się i nie przychodzili? na seks? Żaden z trzech?
Na południu Włoch to chyba gorące chłopaki? ;-)

207 Ostatnio edytowany przez zrzutekranu (2021-09-06 21:40:38)

kobietapo40 napisał/a:
zrzutekranu napisał/a:

Mam wrażenie, ze Cię zirytowałam smile tylko nie za bardzo wiem czym? tym ze dziwię się pewnym zachowaniom? Tak dziwię się, bo Ci ludzie, którzy są na portalach internetowych, chodzą po ulicy, pracują (może nawet z Tobą), przebywają wśród innych ludzi. Więc wniosek chyba z tego jeden, w necie stają się innymi ludźmi smile smile

Uwierz mi podchodzę do tego typu miejsc z bardzo dużym dystansem, ale pozwól mówić mi  o chamskich zachowaniach. Nie wiem czy zauważyłeś, ale w większości z przymrużeniem oka.
Nie za bardzo wiem co miałeś na myśli "z realnymi oczekiwaniami"? tzn. mam je dostosować do tego miejsca i np. do niekulturalnych osób zachować jednak kulturę, czy może dostosować się do ich poziomu?
Rozumiem, że miałeś nie jedno przejście w takim miejscu i właśnie frustracja wyszła smile rozumiem również, ze Ty już nie korzystasz, bo masz dosyć, możliwe, ze ja też niedługo dojdę do ściany.

A co do pracy, ja takiego komfortu nie mam, a po drugie bardzo rozdzielam sprawy służbowę (nawet jako miejsce) od życia prywatnego i chyba nie chciałabym tego łączyć.

Edit. odnosząc się do Twojego drugiego posta zrzutekranu, Pan Buc miał wpisane wyższe wykształcenie

Ela210  filtruję co się tam tylko da, ale jak widać nieskutecznie smile No i coś w tym jest z tym tchórzostwem polskich mężczyzn.

Nie, absolutnie ani cię nie oceniałem ani tym bardziej się nie zdenerwowałem, po prostu nie lubię jojczenia na rzeczy na które nie ma się wpływu tongue bo jak deszcz to jest mokro bo jak śnieg to zimno. Nie bierz proszę tego do siebie smile
Bardziej chodziło mi o to że nie ma co oczekiwać tam cudów czy wysokich standardów. Absolutnie się nie zniżaj do czyjegoś poziomu, należy żyć tak by móc rano sobie spojrzeć w lustrze w twarz smile
I dodając -korzystając z takich portali świadomie wiem, jakie to miejsca, jaki tam sort ludzi w dużej mierze siedzi, że właśnie będzie niesamowicie duży przemiał (chyba, że się przyfarci) i należy mieć bardzo duży dystans. Dla własnego spokoju ducha/
Nie odbierałbym też pewnych zachowań jako tchórzostwa. Nie uważam się za tchórza, zawsze dąże do konfrontacji i wyjaśniania, jednak jestem do bólu realistą - i zbyt (dla mnie) atrakcyjna kobieta (tu uroda) nie jest postrzegana z automatu jako materiał na partnerkę

208

Wykształcenie wyższe samo w sobie niewiele znaczy obecnie  ale parę  takich informacji już tak. Chodzi mi o to że ktoś może być zupełnie z innej bajki innego środowiska.
A ten Pan z Twojej randki był niedostosowany społecznie jakoś. "To mnie usuń" to hit  zupelny. Czyli on mogl byc z srodowiska wiec diszlo do spotkania ale miał problemy społeczne na poziomie 14 latka..

209 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-06 21:51:33)

zrzutekranu napisał/a:

...., jednak jestem do bólu realistą - i zbyt (dla mnie) atrakcyjna kobieta (tu uroda) nie jest postrzegana z automatu jako materiał na partnerkę

A to ciekawe, rozwiń proszę to zdanie?

210

Taka jest niestety natura ludzka: jakbyś poszła na randkę i zobaczyła inteligentnego wolnego przystojniak to pierwsza  myśl: ? smile co z nim nie tak?
Kobiet też to dotyczy pewnie.

211 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-06 22:12:59)

Ela210 napisał/a:

Taka jest niestety natura ludzka: jakbyś poszła na randkę i zobaczyła inteligentnego wolnego przystojniak to pierwsza  myśl: ? smile co z nim nie tak?
Kobiet też to dotyczy pewnie.

Elu, coś w tym jest, ja spotkałam się z  podobnymi pytaniami i nie na portalu, a w realu. Na zasadzie co taka piękna i mądra kobieta robi sama? ( a w podtekście, co z nią nie tak).

Stąd mój jeden z wymogów, Pan musi być pewny siebie, taki nawet jak nie jest super przystojny, nie przestraszy się i nie będzie myślał, że to nie jego target. Byłam kiedyś w związku z mężczyzną, którego gro ludzi uważało za po prostu brzydkiego, a dla mnie był najprzystojniejszy, miał takie cechy, które właśnie cenię w mężczyznach i wygląd zewnętrzny nie miał tu nic do rzeczy. Pana jednak poznałam na żywo. Na portalach jest trochę inaczej, jeszcze te niektóre zdjęcia jakie Panowie wstawiają ....o matkooo, to już nie sam Pan odstrasza, ale rodzaj tego zdjęcia.

212 Ostatnio edytowany przez zrzutekranu (2021-09-06 22:15:32)

kobietapo40 napisał/a:
zrzutekranu napisał/a:

...., jednak jestem do bólu realistą - i zbyt (dla mnie) atrakcyjna kobieta (tu uroda) nie jest postrzegana z automatu jako materiał na partnerkę

A to ciekawe, rozwiń proszę to zdanie?

Dziwnie to zabrzmi, ale nie widzę w niej kobiety. Tj jej seksualności. Wrażenia estetyczne super ale jakakolwiek chęć nawiązania interakcji w celu poznania? Zero.
Nie interesuje mnie zupełnie jako po prostu, staje się dla mnie aseksualna.
I jak Ela210 napisała - pogięło ją? W wypadku jak sama wykazuje inicjatywę powiedzmy poza koleżeńską. W sumie jedyna opcja - zakumplować się i wtedy coś tam z jej inicjatywy. Zdarzało się i mój szok był niesłychany.
I ja nie uważam, że jestem brzydki jakiś czy coś, na pewno powyżej przeciętnej ale gdzie mi tam do modela czy innego bożyszcza. Ot wiem, że mam cechy które mogą się podobać tylu kobietom ile odrzucić. Ale też uważam, że ludzie zazwyczaj przyciągają się na podobnym poziomie atrakcyjności - może błędnie.
Kobietapo40 - to akurat według mnie taki owinięty w bawełnę komplement. Jak już się ktoś decyduje umówić to na równi - zawsze - a nie ktoś z pozycji siły.

213 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-09-06 22:24:21)

Przecież po pierwsze kobiety i mężczyźni o ładnych rysach mogą być w zachowaniu  naprawdę różni. I różnie tę pewność siebie okazywać.Mogą mieć  seksapil albo być go pozbawieni.

214 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-06 22:33:51)

zrzutekranu napisał/a:

Dziwnie to zabrzmi, ale nie widzę w niej kobiety. Tj jej seksualności. Wrażenia estetyczne super ale jakakolwiek chęć nawiązania interakcji w celu poznania? Zero.
I jak Ela210 napisała - pogięło ją? W wypadku jak sama wykazuje inicjatywę powiedzmy poza koleżeńską. W sumie jedyna opcja - zakumplować się i wtedy coś tam z jej inicjatywy. Zdarzało się i mój szok był niesłychany.
I ja nie uważam, że jestem brzydki jakiś czy coś, na pewno powyżej przeciętnej ale gdzie mi tam do modela czy innego bożyszcza. Ot wiem, że mam cechy które mogą się podobać tylu kobietom ile odrzucić. Ale też uważam, że ludzie zazwyczaj przyciągają się na podobnym poziomie atrakcyjności - może błędnie.
Kobietapo40 - to akurat według mnie taki owinięty w bawełnę komplement. Jak już się ktoś decyduje umówić to na równi - zawsze - a nie ktoś z pozycji siły.

No to jestem poza systemem smile smile smile
1.Pan super przystojny mnie nie zechce, bo może mieć młodszą
2. Pan przeciętny mnie nie zechce, bo za ładna ( i brak interakcji:) )
3. Pan brzydki - ja go pewnie nie zechcę

I co tu począć, jak żyć smile smile

215

kobietapo40 napisał/a:
zrzutekranu napisał/a:

No to jestem poza systemem smile smile smile
1.Pan super przystojny mnie nie zechce, bo może mieć młodszą
2. Pan przeciętny mnie nie ze chce, bo za ładna ( i brak interakcji:) )
3. Pan brzydki - ja go pewnie nie zechcę

I co tu począć, jak żyć smile smile

No jak to jak? Weź kota tongue

216

zrzutekranu napisał/a:

No i super plan w pizdziu.....jestem uczulona smile

217

A twój mąż jaki byl?

218 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-09-06 22:47:20)

Mam 3 typy:
1. Lubił gadżety I kobiety
2. Był toksyczny
3. Był słodkim gluptaskiem i podnozkiem.

To najczęstsze typy przy atrakcyjnych kobietach. A zwłaszcza mix 1 i 2...

219

kobietapo40 napisał/a:
zrzutekranu napisał/a:

No i super plan w pizdziu.....jestem uczulona smile

Psa?
1. Czy Pan musi być superprzystojny? Nie wystarczy, że tobie się będzie podobał?
2. Pan przeciętny faktycznie pewnie musiałby zostać zachęcony. Jeśli po zachęcie dalej będzie jojczał no to do odstrzału bo ile można. Jeśli złapie sytuacje za jaja i spróbuje działać to chyba całkiem fajny ten pan?
3. Pan brzydki - wracamy do kota/psa i wdrażamy odczulanie tongue

220

Brzydki czyli niby jaki?

221 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-09-06 23:06:54)

Ela210 napisał/a:

Brzydki czyli niby jaki?

Moim zdaniem nie ma brzydkich ludzi poza naprawdę ludźmi chorymi na jakieś choroby genetyczne, a są ludzie po prostu niedbający o siebie.
Wystarczy ogarnąć podstawową higienę, włosy, twarz, regularnie uprawiać sport, zdrowo się odżywiać i jest się ponadprzeciętnym.
Sam fakt, że kobieta jest chuda czyni ją ponadprzeciętną. A u faceta lekko umięśniona chuda sylwetka.

222 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-09-06 23:20:43)

kobietapo40 napisał/a:

Elu, coś w tym jest, ja spotkałam się z  podobnymi pytaniami i nie na portalu, a w realu. Na zasadzie co taka piękna i mądra kobieta robi sama? ( a w podtekście, co z nią nie tak).

Wy kobiety doskonale czujecie potknięcia facetów. Nawet te najmniejsze. Tak jak rekin wyczuwa, że 100 km dalej ryba jest ranna.
Ale mężczyźni tacy nie są. I nawet Ci najbardziej oblatani z kobietami, najbardziej empatyczni mogą posadzić jakąś gafę.
Nie namawiam na poznawanie się z głupimi facetami, tylko trochę tolerancji, takiego marginesu na błędu.
Bo właśnie ten fajny mężczyzna może zacząć nie do końca fajnie.

I to jest właśnie klasyka... On mówi słowami "Co taka piękna kobieta robi tutaj na portalu".

Jego emocje są takie:   "O! Łał! Ale super laska. Podoba mi się. Hmm... nie ma nikogo? Co ona tutaj robi? "
No i wypowiada słowa "PIękna... co tutaj robisz?" ...

Ona czyta te słowa... i myśli   "Co ja tutaj robię? A nie powinno mnie tu być? A skoro tu jestem to coś ze mną nie tak? Nosz w mordę jeża... ale ten facet jest bezczelny i od razu kpi ze mnie w pierwszym zdaniu. Nie lubię drania, niech spada, blokada...".

On powiedział niezręcznie coś, ona to przeczytała i się spięła.

Trzeba być mistrzem emocji, aby robiąc coś myśleć co druga strona może poczuć.

Stąd mój jeden z wymogów, Pan musi być pewny siebie, taki nawet jak nie jest super przystojny, nie przestraszy się i nie będzie myślał, że to nie jego target.

Hmmm... jestem zwolennikiem aby zdjęcia były super. Być może mężczyźni się wtedy boją? I nie podchodzą, bo "to nie mój target"?
Zatem kto podchodzi? Tacy co ignorują emocje kobiety, cwaniacy, z przerośniętym ego.
To jest chyba problem.
Dlatego może lepiej jak kobieta wybiera i pierwsza pisze.
Jak facet do którego napisała kobieta nie podłapie zaczepki to kopa w tyłek...

Na portalach jest trochę inaczej, jeszcze te niektóre zdjęcia jakie Panowie wstawiają ....o matkooo, to już nie sam Pan odstrasza, ale rodzaj tego zdjęcia.

Jak wyżej... Kobieta patrzy na zdjęcie i czuje emocje.
Facet tego nie ogarnia... daje zdjęcie niefajne, ale on o tym nie wie.

Interakcję kobieta-mężczyzna mamy nawet tutaj:

kobietapo40 napisał/a:
zrzutekranu napisał/a:

Już ci kolega wyżej napisał - takie są realia portali randkowych .... trzeba podchodzić tam z pewnym dystansem - i realnymi oczekiwaniami.

Mam wrażenie, ze Cię zirytowałam smile tylko nie za bardzo wiem czym?

On pisał przyjaźnie, od serca. Ona poczuła, że on się zirytował.

"Już ci kolega wyżej napisał" -- ..... no aż strach pomyśleć jak kobieta na to reaguje... -- można przetłumaczyć "nie czaisz bazy, nie znasz się, nie czytasz ze zrozumieniem".
"trzeba ... z dystansem... i realnymi oczekiwaniami"   -- w tłumaczeniu "nie robisz jak trzeba... nie masz dystansu... a twoje oczekiwania z księżyca".

smile smile

Tak to jest ze słowem pisanym.

A nie sądzisz, że umawianie się na spotkanie na kawę czy na drinka z gościem, którego nie znasz, to jest zbyt długie spotkanie? Nie lepiej się zobaczyć tylko na chwilę? Gdzieś tam ... tylko aby zrobić sobie pierwsze wrażenie? Po co tracić czas na tym drinku czy kawie... Jak ktoś jest fajny, to zaprosi Cię znowu i znowu...

Z tym Panem chciałam umówić się na  szybką kawę, przekonał mnie, że możemy wypić wieczorem drinka, stwierdziłam ok, mam wolny wieczór.
Nie sądzę aby Twój sposób spotkania w drodze na autobus jest dobrym rozwiązaniem. Co ja mogę zweryfikować podczas takie spotkania, jedynie czy zdjęcie zgadza się z rzeczywistością . No i powiedzmy, ze zweryfikowałam, umawiamy się drugi raz na drinka, sądzisz, że taka sytuacja nie miałaby prawa bytu? Myślę, że tak. Bo "buc" ujawnia się po jakimś czasie, przez pierwsze parę minut jest jeszcze w stanie trzymać fason, a już najlepiej wychodzą pewne zachowania po drinku.
Ale jedno jest pewne, będę starała się mocniej weryfikować Panów przed spotkaniem

No dobrze... trzeba zbalansować czas poświęcony na pierwsze wrażenie i koszt twojego zaangażowania w nie znaczące spotkanie.
Pozostaje pytanie -- gdy tak zrobić 50 razy, to trafisz na fajnego mężczyznę?

Powodzenia smile smile

223 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-09-07 09:36:10)

Dla przykładu zadaję pytanie:
"Ciekawy pomysł na zdjęcie który świetnie zgrywa się z Twoim imieniem. Jakie jest Twoje zdanie na temat murali?"
I ona mi odpisuje "Super. Co u Ciebie?" to aż nie chcę się pisać więcej z takimi kobietami smile
A są kobiety które napiszą swoje zdanie, dopiszą kto robił im te zdjęcie, opiszą co czuły tego dnia, opiszą uczucia co do tego zdjęcia i zapytają mnie o coś.

Czujecie różnicę? Najgorsze, że mam wrażenie, że 90% ludzi na tinderze na Podlasiu to właśnie ten 1 typ.

224 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-07 09:50:19)

No to po kolei:
Ela jaki był mój były mąż:
- nie był toksyczny
- nie był słodkim gluptaskiem i podnóżkiem
- nie lubił gadżetów, a kobiety…hmmm, chyba tak, ale do tego doszłam po latach, lubił przeglądać się w ich oczach, szukał atencji. Jednak jak go poznałam, nie miał wianuszka koleżanek, chociaż był duszą towarzystwa.
Co znaczy dla mnie brzydki – nieatrakcyjny (dla mnie) i/lub zaniedbany. Niestety większość Polaków po 40 jest zaniedbanych.

Zrzutekranu – oczywiście, że super przystojny ma być dla mnie smile Pies też odpada, chyba sobie rybki kupię.

Gary jest w tym dużo racji co tam prawisz, chociaż ciężko czasami intencje przez słowo pisane wyczuć, więc nie rzucam się z wirtualnymi pazurami na każdego potencjalnego. Oczywiście mogę sobie coś tam pomyśleć jak walnie jakimś tekstem, na zasadzie „oj facet popłynąłeś” ale żeby od razu do piachu, no bez przesady.
Jestem z tych osób, które odpowiadają na „Hej”, a na „Hej jesteś piękna” – dziękują i nie wnikam na takim początku jakie chłop ma intencje, przyjmuję komplement i tyle.
Jednak jeśli dalsza rozmowa się nie rozwija i jest w tym tonie albo dodatkowo „zapodaj piękna jakąś focię” no to już idzie do odstrzału.
Trochę też tak jest jak piszesz, ze odzywają się zazwyczaj jakieś cwaniaczki, chociaż do pana buca chyba ja się pierwsza odezwałam, więc tez reguły nie ma, sama sobie też mogę strzelić w kolano.
A co do zdjęć, że niby facet nie widzi, ze jego zdjęcie jest do dupy. Siedzi na tym portalu ogląda inne fotki i nie zastanowi go, „kurde chyba te moje są do kitu” ? Ślepy, czy jak?

Co do straconego czasu z panem bucem, trochę był jak najbardziej, ale tak jak napisałam będę mocniej weryfikować, może to coś da smile
A czy po 50 takich spotkaniach wyłowię w końcu perełkę? Pewnie nie, bo do tych 50 spotkań nie dojdzie, gdyż ponieważ albo ja wymięknę albo  Panowie do spotkań wyrywni nie będą i musiałabym się bujać na portalach do 70 smile

Britan, czasami nie ma znaczenia jak rozmowa się zacznie, może być zwykłe hej, ważne jest co będzie dalej, jak ją pociągniesz Ty i kobieta. Można zapytać „co słychać”? I można na to fajnie z żartem odpowiedzieć, i jeśli druga strona podłapie, zacznie się fajna wymiana zdań.

Taka jeszcze krótka sytuacja z wczoraj. Jak już pisałam Panowie, gdy pierwsza się do nich odzywam, rzadko odpowiedają, no ale zdarza się, czasami po jakimś czasie np. 2-3 dniach. I wczoraj właśnie taki Pan odpowiedział na moja zaczepkę, a że było już późno nie chciało mi się już odpowiadać, dzisiaj rano wzięłam telefon, aby Pana oblukać raz jeszcze, a tam zonk, Pan się zmył smile

225

kobietapo40 napisał/a:

Britan, czasami nie ma znaczenia jak rozmowa się zacznie, może być zwykłe hej, ważne jest co będzie dalej, jak ją pociągniesz Ty i kobieta. Można zapytać „co słychać”? I można na to fajnie z żartem odpowiedzieć, i jeśli druga strona podłapie, zacznie się fajna wymiana zdań.

Wiem, próbuję, ale często się po prostu nie da.

kobietapo40 napisał/a:

Taka jeszcze krótka sytuacja z wczoraj. Jak już pisałam Panowie, gdy pierwsza się do nich odzywam, rzadko odpowiedają, no ale zdarza się, czasami po jakimś czasie np. 2-3 dniach. I wczoraj właśnie taki Pan odpowiedział na moja zaczepkę, a że było już późno nie chciało mi się już odpowiadać, dzisiaj rano wzięłam telefon, aby Pana oblukać raz jeszcze, a tam zonk, Pan się zmył smile

Norma na portalach smile Jak nie odpowiesz w ciągu kilku godzin to Cię kasują.

226 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-09-07 09:59:29)

Britan napisał/a:

Pan odpowiedział po dwóch dniach smile smile smile Jakieś inne standardy , czy jak smile

227 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-09-07 10:06:02)

kobietapo40 napisał/a:

... do pana buca chyba ja się pierwsza odezwałam, więc tez reguły nie ma, sama sobie też mogę strzelić w kolano.

Jak kobieta pierwsza się odzywa, to jest lepiej. Bo wstępnie wybrała.
Panowie nie dają się wybierać:

A co do zdjęć, że niby facet nie widzi, ze jego zdjęcie jest do dupy. Siedzi na tym portalu ogląda inne fotki i nie zastanowi go, „kurde chyba te moje są do kitu” ? Ślepy, czy jak?

Tak jak niektórzy nie mają talentu aby się modnie ubrać, to tak samo nie mają talentu do zrobienia dobrego zdjęcia.

Co do straconego czasu z panem bucem, trochę był jak najbardziej, ale tak jak napisałam będę mocniej weryfikować, może to coś da smile
A czy po 50 takich spotkaniach wyłowię w końcu perełkę? Pewnie nie, bo do tych 50 spotkań nie dojdzie, gdyż ponieważ albo ja wymięknę albo  Panowie do spotkań wyrywni nie będą i musiałabym się bujać na portalach do 70 smile

Ok smile

kobietapo40 napisał/a:
Britan napisał/a:

Pan odpowiedział po dwóch dniach smile smile smile Jakieś inne standardy , czy jak smile

Może ludzie nie chcą wpadać w żywiołową korespondencję nagle, intensywnie, a potem wpaść w milczenie.

228 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-09-07 10:36:09)

Britan napisał/a:

"Ciekawy pomysł na zdjęcie który świetnie zgrywa się z Twoim imieniem. Jakie jest Twoje zdanie na temat murali?"
I ona mi odpisuje "Super. Co u Ciebie?" to aż nie chcę się pisać więcej z takimi kobietami :)
A są kobiety które napiszą swoje zdanie, dopiszą kto robił im te zdjęcie, opiszą co czuły tego dnia, opiszą uczucia co do tego zdjęcia i zapytają mnie o coś.

Czujecie różnicę? Najgorsze, że mam wrażenie, że 90% ludzi na tinderze na Podlasiu to właśnie ten 1 typ.

Zobacz Britan na ten dialog:
Ty chcesz przeprowadzić jakąś zgrabną w formie rozmowę o imieniu.

A kobieta tych kręconych gadek słyszała
już wiele i zadaje prywatne zbliżające pytanie.
Co u Ciebie?
Może niepotrzebnie zakładasz że nie miała nic do powiedzenia na poruszony temat.
Ja mogłabym o swoim imieniu  i realnym i tym na forum napisać poemat i to na poczekaniu.
Ale to w żaden sposób nie zbliża do mężczyzny czy do kobiety. Więc też bym nie podjęła takiej piłki.
A dyskusja o muralach co ma wnosić? No o coś tam się dowiesz ale czy to forum specjalistów sztuki.?
Może akurat ten temat jej nie leży?
Nie chodzi mi o to że to nieciekawy temat do dyskusji ale powiem Ci że w realu takie dyskusje na dowolne tematy rozwijam z mężczyznami którzy  mnie prywatnie nie interesują ale interesuje mnie ich zdanie na dany temat czyli sama interesuję się tematem.

229 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-09-07 11:56:32)

Ela210 napisał/a:
Britan napisał/a:

I ona mi odpisuje "Super. Co u Ciebie?" to aż nie chcę się pisać więcej z takimi kobietami smile

Zobacz Britan na ten dialog:
Ty chcesz przeprowadzić jakąś zgrabną w formie rozmowę o imieniu.

A kobieta tych kręconych gadek słyszała
już wiele i zadaje prywatne zbliżające pytanie.
Co u Ciebie?
Może niepotrzebnie zakładasz że nie miała nic do powiedzenia na poruszony temat.
Ja mogłabym o swoim imieniu  i realnym i tym na forum napisać poemat i to na poczekaniu.
Ale to w żaden sposób nie zbliża do mężczyzny czy do kobiety. Więc też bym nie podjęła takiej piłki.
A dyskusja o muralach co ma wnosić? No o coś tam się dowiesz ale czy to forum specjalistów sztuki.?
Może akurat ten temat jej nie leży?
Nie chodzi mi o to że to nieciekawy temat do dyskusji ale powiem Ci że w realu takie dyskusje na dowolne tematy rozwijam z mężczyznami którzy  mnie prywatnie nie interesują ale interesuje mnie ich zdanie na dany temat czyli sama interesuję się tematem.

Faktycznie tak na to nie patrzyłem, ale i tak jestem zdania, że często takie rozmowy są na siłę.
Akurat ta osoba miała dużo fotek murali na tinderze, więc założyłem, że się interesuje smile Do tego miała zdjęcie przy skrzydłach anioła, a nazywa się Angelika.
I akurat tutaj rozmowa poszła w dobrym kierunku (druga reakcja).

230

Ja mam konto na sympatii ponad dwa lata, zaglądam tam raczej z doskoku, jak mi się nudzi. Nigdy z nikim się nie umówiłam, bo wyszłam z założenia że albo ideał albo szkoda czasu. Ogólnie to ja bardzo nie lubię wychodzić z domu, więc wolę najpierw więcej popisać z takim kandydatem żeby stwierdzić czy warto marnować czas, który mogę przeleżeć z książką big_smile z moich obserwacji wynika, że po pierwsze 99% nie czyta opisu. Mam napisane że posiadanie włosów jest warunkiem koniecznym. Codziennie blokuje minimum 5 lysysch... Po drugie rażący analfabetyzm. Każdy z nas skończył podstawówkę i jak można pisać: jesteś PieNkna - oczy gniją.
Po trzecie: im brzydszy typ tym odważniejszy, aż się chce odpisać: za wysokie progi na twoje nogi, ale nie ma sensu bo zaraz Cię taki wyzwie od najgorszych... Czasem rozmowa jest super i się klei i nagle bum, typ znika... To jest totalnie dziwne i niewyjaśnione zjawisko xD
Podsumowując, gdybym nie traktowała tego jako rozrywki to już dawno by mnie szlag trafił, więc podziwiam Cię autorko że tak wytrwale się do tego zabrałaś smile
Na pocieszenie mogę powiedzieć że miesiąc temu przypadkiem trafiłam na faceta, gdzie jedno spojrzenie na jego zdjęcia - na oczy, mnie zmiotło... To było takie trzepniecie na które czekałam i chociaż absolutnie nie spełnia założonych warunków to nie mogę się oderwać od telefonu smile a co z tego wyjdzie to czas pokaże. Życzę Ci cierpliwości i humoru, bo to się przydaje wink

"Trochę o Tobie myślałem, masz w sobie to coś - zachodzisz za skórę." - Druhny

231

Ale wiesz że włosy mogą być po prostu ogolone więc podchodzą pod istniejące? smile

232 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-09-07 17:41:44)

Tak sobie wyobrażam szukanie na portalach:

Maymayka napisał/a:

... ponad dwa lata, ....  99% nie czyta opisu.... rażący analfabetyzm. ... im brzydszy typ tym odważniejszy, ... wyzwie od najgorszych... rozmowa jest super i się klei i nagle bum, typ znika...

i tak sobie wyobrażam osiąganie sukcesów:

.. trafiłam na faceta, gdzie jedno spojrzenie na jego zdjęcia - na oczy, mnie zmiotło... To było takie trzepniecie na które czekałam i chociaż absolutnie nie spełnia założonych warunków to nie mogę się oderwać od telefonu smile

choć po bliższym poznaniu może się relacja wysypać:

a co z tego wyjdzie to czas pokaże.

Więc jedyną metodą jest:

... cierpliwości i humoru, bo to się przydaje wink

Pogrubiłem fragment dotyczący "założonych warunków"... Wniosek? Chyba trzeba działać hurtowo, długo i cierpliwie.

znikanie nagle... To jest totalnie dziwne i niewyjaśnione zjawisko xD

Tego też nie mogę zrozumieć.
Tłumaczę sobie w ten sposób, że facet siedzi na sofie... i myśli, że chce seksu... więc chciałby poznać panią... więc loguje się na portal... podrywa, podrywa... w końcu któraś pani z nim rozmawia... i on sobie wtedy uświadamia, że będzie musiał wyjść ze swojej strefy komfortu... tchórzy... znika...

233

Bardzo ciekawy temat Kobietopo40:) Sama jestem kobietą po 40-tce, po rozwodzie, z dwójką dzieci i po różnych doświadczeniach na portalach randkowych. Obecnie - co jest dla mnie nadal zaskakujące:) - od 8 miesięcy jestem z jednym facetem, poznałam go na Badoo, to jest dla mnie kolejnym zaskoczeniem, bo wg mnie Badoo w porównaniu do Tindera to jest dno razy 10. No ale jakimś dziwnym trafem, kiedy byłam już z jednej strony zmęczona tymi wszystkimi facetami (standardowe historie, które tu były wspomniane) i na zupełnym luzie, na zasadzie "to zobaczę co na badoo" trafiłam na gościa. Tzn on mnie polubił, ja - po przeczytaniu opisu - jego. Po czym przez ponad tydzień milczał. Tak jak Ty Kobietopo40 moje doświadczenia są takie, że ilekroć się sama do faceta pierwsza odezwałam, to nic z tego dalej nie było, w sensie nawet jakiejś dłuższej rozmowy na portalu, wiec też się nie odzywałam. Ale też pamiętam, że miałam tak, że jak facet po sparowaniu się nie odezwał w ciągu 3 dni to wywalałam. Ale tu jakoś zapomniałam, że z kimś tam mnie sparowało, chyba już wtedy naprawdę totalnie na luzie do tego (wreszcie) zaczęłam podchodzić. I nagle wiadomość. Spotkanie pierwsze, drugie, trzecie. Nie powiem, że było wow na początku, wręcz przeciwnie - odkrywaliśmy się powoli. No i sobie jesteśmy i jest naprawdę fajnie. Nie zawsze jest kolorowo, bo im dalej w las to wychodzą różne rzeczy. I nawet już prawie się rozstaliśmy, ale to zadziałało na nas wręcz scalająco. Ostatnio - dla mnie to był duży krok - był ze mną i moimi dziećmi na wakacjach kilka dni.

I moja konstatacja na dziś jest taka: doskonale rozumiem kogoś, kto jest po 40-tce i mówi, że mu się nie chce, że woli być sam.
Bycie z kimś na tym etapie życia to taka duża lekcja tolerancji i kompromisu, że po prostu wierzę, że łatwiej jest być samemu. Bardzo trudno jest coś budować. Widzę po sobie, jak się prawie rozstaliśmy to była moja inicjatywa i potem dopiero zaczęłam sobie zadawać różne ważne pytania. Łatwo jest teraz po prostu zmienić człowieka na inny model. I myślę, że dużo ludzi tak funkcjonuje. A tworzenie czegoś, dogrywanie, docieranie się jest naprawdę dużo trudniejsze niż kolejny nowy etap.
Nasze wymagania na tym etapie życia są zupełnie inne niż na etapie 20+. Wtedy mamy inny cel, nie zwracamy uwagi na pewne kwestie, przymykamy oko albo ich nawet nie dostrzegamy. Teraz jesteśmy uformowani jako ludzie i po prostu wiemy czego chcemy a czego nie będziemy akceptować.
Nie wiem co będzie dalej. To dla mnie też była duża lekcja, bo jestem idealistką i tez m.in. dlatego podejmowałam długo decyzję o rozwodzie - jedna miłość na całe życie, jeden mąż i inne bzdety. Ale uczy mnie ten związek bycia tu i teraz, brania z codzienności. Co jest sprzeczne z moją naturą, lubię mieć wszystko zaplanowane. Więc - na koniec - to wychodzi na plus.
I nie wiem jak to się wszystko zadziało bo równie dobrze mogłabym teraz nadal chodzić na randki. I mam kumpelę, ok 40-tki, która własnie jest cały czas na portalach i jak mi opowiada swoje historie to tym bardziej jestem szczęśliwa, że to już poza mną.

Nie wiem jakie są statystki, ale:
1) Mam koleżankę, która ok 40-tki postawiła na projekt "Facet" - randki z portali na maksa itp, Udało jej się, są małżeństwem od chyba 5- 6 lat.
2) Druga od 3 lat mieszka z facetem z "Zaadoptuj faceta" - też była po 40-tce
3) Trzecia w grudniu urodzi dziecko z facetem z Tindera:)

Więc jednak to się zdarza. Natomiast niestety trzeba dużo przerobić i mieć dużo wytrzymałości i cierpliwości.

234

AlaMaKota75 napisał/a:

Obecnie - co jest dla mnie nadal zaskakujące:) - od 8 miesięcy jestem z jednym facetem, poznałam go na Badoo, to jest dla mnie kolejnym zaskoczeniem, bo wg mnie Badoo w porównaniu do Tindera to jest dno razy 10.

No właśnie... Obiektywnie poznawanie przez internet to dno... 99% ludzi których chcielibyśmy unikać a nie wchodzić w interakcję... Ale 1% to Ci wartościowi. Czyli jakby poszukiwanie złota -- trzeba góry piachu przerzucić, aby odkryć grudki złota. Nie można machnąć lopatą 10 razy, ani 100 razy... tylko mnóstwo piachu przesiać.

Tzn on mnie polubił, ja - po przeczytaniu opisu - jego. Po czym przez ponad tydzień milczał. ... Ale też pamiętam, że miałam tak, że jak facet po sparowaniu się nie odezwał w ciągu 3 dni to wywalałam. Ale tu jakoś zapomniałam,

Czy od razu trzeba kogoś kasować/blokować, bo nie zachował się tak idealnie jak oczekujemy?

Z dawnych czasów pamiętam kobietę, która napisała w profilu "Czy są tutaj jacyś normalni faceci?". No to jej najbardziej normalnie na świecie napisałem. Reakcja? Blokada...      Pomyślałem:   "Ooo... to faktycznie dla Ciebie nie ma normalnych".

Innymi słowy powyższego pana nie zdążyłaś zblokować.

Wniosek? Odrzucać tylko tych, którzy muszą być odrzuceni.

Łatwo jest teraz po prostu zmienić człowieka na inny model. I myślę, że dużo ludzi tak funkcjonuje. A tworzenie czegoś, dogrywanie, docieranie się jest naprawdę dużo trudniejsze niż kolejny nowy etap.

A może nie tworzyć związku, o który się "walczy" i "pielęgnuje", tylko zaakceptować swoje wady i korzystać ze wspólnych chwil?

Ale uczy mnie ten związek bycia tu i teraz, brania z codzienności.

O totototototoo... właśnie.

1) Mam koleżankę, która ok 40-tki postawiła na projekt "Facet" - randki z portali na maksa itp, Udało jej się, są małżeństwem od chyba 5- 6 lat.

To taki dowód, że hurtowe poznawanie ludzi może mieć sens.
Czyli "Projekt Facet" smile smile Dobrze nazwane.

235 Ostatnio edytowany przez Maymayka (2021-09-08 09:32:25)

Ja na to mówię "szukanie igły w stogu siana" big_smile

236 Ostatnio edytowany przez Misinx (2021-09-08 10:03:24)

Maymayka napisał/a:

Ja na to mówię "szukanie igły w stogu siana" big_smile

Raczej szukanie "igły w stogu igieł" big_smile

Maymayka napisał/a:

Ja mam konto na sympatii ponad dwa lata, zaglądam tam raczej z doskoku, jak mi się nudzi. Nigdy z nikim się nie umówiłam, bo wyszłam z założenia że albo ideał albo szkoda czasu. Ogólnie to ja bardzo nie lubię wychodzić z domu, więc wolę najpierw więcej popisać z takim kandydatem żeby stwierdzić czy warto marnować czas, który mogę przeleżeć z książką big_smile z moich obserwacji wynika, że po pierwsze 99% nie czyta opisu. Mam napisane że posiadanie włosów jest warunkiem koniecznym. Codziennie blokuje minimum 5 lysysch... Po drugie rażący analfabetyzm. Każdy z nas skończył podstawówkę i jak można pisać: jesteś PieNkna - oczy gniją.
Po trzecie: im brzydszy typ tym odważniejszy, aż się chce odpisać: za wysokie progi na twoje nogi, ale nie ma sensu bo zaraz Cię taki wyzwie od najgorszych... Czasem rozmowa jest super i się klei i nagle bum, typ znika... To jest totalnie dziwne i niewyjaśnione zjawisko xD
Podsumowując, gdybym nie traktowała tego jako rozrywki to już dawno by mnie szlag trafił, więc podziwiam Cię autorko że tak wytrwale się do tego zabrałaś smile
Na pocieszenie mogę powiedzieć że miesiąc temu przypadkiem trafiłam na faceta, gdzie jedno spojrzenie na jego zdjęcia - na oczy, mnie zmiotło... To było takie trzepniecie na które czekałam i chociaż absolutnie nie spełnia założonych warunków to nie mogę się oderwać od telefonu smile a co z tego wyjdzie to czas pokaże. Życzę Ci cierpliwości i humoru, bo to się przydaje wink

A uściśliłaś, że chodzi o posiadanie włosów na głowie ? big_smile Niby szczegół, ale jego brak otwiera właśnie w furtkę wink

237 Ostatnio edytowany przez apropo_defacto (2021-09-08 10:02:48)

Panie po 30 mają już bardzo dużą konkurencję. Panie po 40 tym bardziej.
I w realu i na portalach.
Panowie po 40 na portalach to często odrzuty totalne, którym średnio w życiu z kobietami układa i próbują na skróty (przez co odstraszają - no ale taki mają poziom)

Z tym trzeba się liczyć, że facet będzie szukał młodszej, mniej pretensjonalnej, problematycznej, z mniejszym "bodycountem" i jak najmniejszymi zobowiązaniami/bagażami (typu ex, przyjaciele itd)

Nie wspomnę już o sytuacji kiedy kobieta szalała do 40 (zdarzyły się dzieci) i teraz szuka w panice frajera, który będzie na ten kramik łożył. Wartościowy mężczyzna zastanowi się 10 razy zanim wejdzie w taką "inwestycję".
No ale to pewnie nie ten przypadek.

Statystycznie znaleźć kogoś wg swoich upodobań jest trudniej z wiekiem, bo nasze miejsce przychodzą nowe egzemplarze.

238

apropo_defacto napisał/a:

Nie wspomnę już o sytuacji kiedy kobieta szalała do 40 (zdarzyły się dzieci) i teraz szuka w panice frajera, który będzie na ten kramik łożył. Wartościowy mężczyzna zastanowi się 10 razy zanim wejdzie w taką "inwestycję".

Statystycznie znaleźć kogoś wg swoich upodobań jest trudniej z wiekiem, bo nasze miejsce przychodzą nowe egzemplarze.

Za to faceci szukają praczki, sprzątaczki i kucharki do której będą się mogli przeprowadzić bezpośrednio od mamusi, bo samodzielność i niezależność jest taka przerażająca...
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.
To że ktoś lubi szaleć, czy zwyczajnie czuć że żyje nie znaczy że jest gorszy, jak dla mnie wręcz przeciwnie

239

AlaMaKota75 napisał/a:

Bardzo ciekawy temat Kobietopo40:) Sama jestem kobietą po 40-tce, po rozwodzie, z dwójką dzieci i po różnych doświadczeniach na portalach randkowych. Obecnie - co jest dla mnie nadal zaskakujące:) - od 8 miesięcy jestem z jednym facetem, poznałam go na Badoo, to jest dla mnie kolejnym zaskoczeniem, bo wg mnie Badoo w porównaniu do Tindera to jest dno razy 10. No ale jakimś dziwnym trafem, kiedy byłam już z jednej strony zmęczona tymi wszystkimi facetami (standardowe historie, które tu były wspomniane) i na zupełnym luzie, na zasadzie "to zobaczę co na badoo" trafiłam na gościa. Tzn on mnie polubił, ja - po przeczytaniu opisu - jego. Po czym przez ponad tydzień milczał. Tak jak Ty Kobietopo40 moje doświadczenia są takie, że ilekroć się sama do faceta pierwsza odezwałam, to nic z tego dalej nie było, w sensie nawet jakiejś dłuższej rozmowy na portalu, wiec też się nie odzywałam. Ale też pamiętam, że miałam tak, że jak facet po sparowaniu się nie odezwał w ciągu 3 dni to wywalałam. Ale tu jakoś zapomniałam, że z kimś tam mnie sparowało, chyba już wtedy naprawdę totalnie na luzie do tego (wreszcie) zaczęłam podchodzić. I nagle wiadomość. Spotkanie pierwsze, drugie, trzecie. Nie powiem, że było wow na początku, wręcz przeciwnie - odkrywaliśmy się powoli. No i sobie jesteśmy i jest naprawdę fajnie. Nie zawsze jest kolorowo, bo im dalej w las to wychodzą różne rzeczy. I nawet już prawie się rozstaliśmy, ale to zadziałało na nas wręcz scalająco. Ostatnio - dla mnie to był duży krok - był ze mną i moimi dziećmi na wakacjach kilka dni.

I moja konstatacja na dziś jest taka: doskonale rozumiem kogoś, kto jest po 40-tce i mówi, że mu się nie chce, że woli być sam.
Bycie z kimś na tym etapie życia to taka duża lekcja tolerancji i kompromisu, że po prostu wierzę, że łatwiej jest być samemu. Bardzo trudno jest coś budować. Widzę po sobie, jak się prawie rozstaliśmy to była moja inicjatywa i potem dopiero zaczęłam sobie zadawać różne ważne pytania. Łatwo jest teraz po prostu zmienić człowieka na inny model. I myślę, że dużo ludzi tak funkcjonuje. A tworzenie czegoś, dogrywanie, docieranie się jest naprawdę dużo trudniejsze niż kolejny nowy etap.
Nasze wymagania na tym etapie życia są zupełnie inne niż na etapie 20+. Wtedy mamy inny cel, nie zwracamy uwagi na pewne kwestie, przymykamy oko albo ich nawet nie dostrzegamy. Teraz jesteśmy uformowani jako ludzie i po prostu wiemy czego chcemy a czego nie będziemy akceptować.
Nie wiem co będzie dalej. To dla mnie też była duża lekcja, bo jestem idealistką i tez m.in. dlatego podejmowałam długo decyzję o rozwodzie - jedna miłość na całe życie, jeden mąż i inne bzdety. Ale uczy mnie ten związek bycia tu i teraz, brania z codzienności. Co jest sprzeczne z moją naturą, lubię mieć wszystko zaplanowane. Więc - na koniec - to wychodzi na plus.
I nie wiem jak to się wszystko zadziało bo równie dobrze mogłabym teraz nadal chodzić na randki. I mam kumpelę, ok 40-tki, która własnie jest cały czas na portalach i jak mi opowiada swoje historie to tym bardziej jestem szczęśliwa, że to już poza mną.

Nie wiem jakie są statystki, ale:
2) Druga od 3 lat mieszka z facetem z "Zaadoptuj faceta" - też była po 40-tce
3) Trzecia w grudniu urodzi dziecko z facetem z Tindera:)

Więc jednak to się zdarza. Natomiast niestety trzeba dużo przerobić i mieć dużo wytrzymałości i cierpliwości.

AlaMaKota75 bardzo utożsamiam się z tym co napisałaś, i z jednej strony dajesz nadzieję, z drugiej jednak zastanawiam się czy ja dałabym radę. Z tego co piszesz i Gary tutaj podkreśla niejednokrotnie, trzeba przerobić niezłą ilość facetów i może faktycznie w tym szaleństwie jest metoda. Tylko czy ja dam radę. Z jednej strony jest to logiczne, że im więcej randek/spotkań tym w końcu ktoś się trafi z drugiej natomiast wiem, ze po jakimś czasie przyjdzie totalne wypalenie co spowoduje usuniecie konta.

Mam podobne spostrzeżenia co do badoo i tindera. Teraz jestem na tym pierwszym, kiedyś byłam na tym drugim. Na tinderze mimo, iż mam wrażenie, że częściej pojawiają się Panowie żonaci to jakiś jednak poziom osób tam jest na badoo po krótkim pobycieu jestem zniesmaczona, jakiś "inny sort" ludzi tam jest smile

Ja jestem analityczna i zadaniowa i tak samo podchodzę do tematu portali. Analizuję, zastanawiam się i traktuję to jako kolejne zadanie do wykonania. Jestem też bardzo poukładana, stąd rozumiem Twoje rozterki związkowe w naszym wieku i uczenie się życia tu i teraz. Staram się mniej planować i korzystać z tego co los przyniesie.

Mam zagwostkę co do szybkich spotkań z Panami, na zasadzie po jednym "Hej" spotkajmy się. Z jednej strony to szybka weryfikacja, z drugiej natomiast wiem, ze zazwyczaj to są niewypały, czyli strata czasu. Wolę chwilę (2-3dni) z facetem pogadać, nim się spotkam, nie zawsze jednak się da i tutaj mam dylemat spotkać się czy nie - na zasadzie a może coś tracę.
Wczoraj miałam właśnie taką sytuację, Pan po przywitaniu zaproponował kawę, napisałam co o tym myślę,  no i się nie dogadaliśmy smile smile

Mam koleżankę, która "działa" na tinderze od dłuższego czasu i idzie na ilość smile Jak słyszę jej opowieści to jestem załamana smile Trafia na facetów szukających sexu, zazwyczaj żonatych (a chce znaleźć kogoś na stałe), jak ją ostatnio zapytałam po co się z nimi spotyka, to stwierdziła, ze z braku laku woli to, niż nic, przynajmniej będzie sex smile smile

240

Maymayka napisał/a:
apropo_defacto napisał/a:

Za to faceci szukają praczki, sprzątaczki i kucharki do której będą się mogli przeprowadzić bezpośrednio od mamusi, bo samodzielność i niezależność jest taka przerażająca...
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.
To że ktoś lubi szaleć, czy zwyczajnie czuć że żyje nie znaczy że jest gorszy, jak dla mnie wręcz przeciwnie

Myślę, że albo (i) pochodzisz z małej miejscowości (albo) (i) Damska część Twojej rodziny naopowiadała Ci głupot o mężczyznach. Skrzywdzono Cię.

Mężczyźni nie potrzebują praczki ani sprzątaczki. Ani nawet kucharki. To robią Panie Ukrainki za 25zł / h, więc argument masz bardzo słaby.

Jeśli takie masz życiowe doświadczenia, to tylko potwierdza powyższe. Trudno Ci było wybrać odpowiedniego partnera.

Co do szaleństwa - nie mówie, że jak ktoś szaleje do 40 to jest gorszy. Absolutnie.
Powiedz mi tylko dlaczego kobietom po 40 / szczególnie z dziećmi / jest tak trudno znaleźć partnera.

"Rynek randkowy" (wiem, brzmi to okrutnie i strasznie,ale z tym się tu mierzymy) weryfikuje jak widać kto podejmuje lepsze a kto gorsze decyzje.

Posty [ 181 do 240 z 614 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 11 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » kolejna kobieta po 40 szukająca miłości

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021