Normalna. Ani dobra zła. Żona i matka. Kobieta- Człowiek - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Normalna. Ani dobra zła. Żona i matka. Kobieta- Człowiek

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

1

Temat: Normalna. Ani dobra zła. Żona i matka. Kobieta- Człowiek

Chciałam napisać , takie wygadanie. Mam prawie 30 lat. Męża, dwoje dzieci. Prowadzę Fundację, studiuję. Moja mama była przeciwna podjęciu przeze mnie studiów ( jestem na I roku pedagogiki) bo uważała że zaniedbam dom i dzeci, lub na odwrót, że zawalę studia a dom i dzieci będą w porzadku. Mój mąż był przeciwny bo uważał że "wsiąknę" w studia, że nie poradzimy sobie finansowo, że sobie kogoś znajdę. A ja na przekór. Wspierała mnie przyjaciółka- kobieta.a Najprawdziwsza przyjaźń, taka na zawsze i w kazdej sytuacji. Podjęłam te studia. Idzie mi bardzo dobrze, dzieci są dopilnowane, małżeństwo się nie sypie, dom jak to dom. czasem posprzątam, ale przeważnie jest bałagan. Czy to taka katastrofa?? Owszem, czasem krzyknę na dzieci, czasem płaczę ze zmęczenia, czasem ponoszą mnie nerwy, Wtedy wrzeszczę, rzucam zabwkami, pytam siebie po co mi to. Czasem zamiast dzieciom kupić kolejną zabawkę czy czekoladkę kupię coś tylko dla siebie. TYLKO. Bluzkę, kometyk, pójdę sama na kawę i poczytam gazetę. Czasem zostawiam meżą z dziećmi samego, szczególnie wieczorami i idę do kolezanki. Wracam kiedy już spią.  Czy to znaczy że jestem złą matką bo myślę tez o sobie? Czasem mam ich dość a czasem nie wyobrażam sobie życia bez nich i z płaczem wspominam koszmary które mi sie kiedyś przyśniły, że dzieci nie żyja. Czasem zazdroszczę innym ich wygodnego spokojnego życia, czasem dziekuję Bogu ze dał mi moje życie właśnie takie. Czy jestem niestabilna? porywcza? niezdecydowana? być może Ale to ja Kobieta- Człowiek. Nie tylko matka,piastunka, opiekunka praczka i sprzataczka. Student i pracownik. To ja- Zwykły człowiek słaby i niestabilny, ale chyba ludzki. Przerosły mnie ideały ale one od tego są.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Normalna. Ani dobra zła. Żona i matka. Kobieta- Człowiek

Gdzie Morza  znaleźć taka Kobietę smile Gratuluje

3

Nie widzę nic złego w tym, że czasami stracisz nerwy albo zrobisz coś tylko dla siebie.
Uważam, że wtedy, kiedy swoim zachowaniem nie krzywdzisz najbliższych (a z tego, co piszesz, wynika, że radzą sobie dobrze w nowej sytuacji), możesz być spokojna.
Jesteśmy tylko ludźmi, ja również jestem bardzo zrównoważoną osobą, a jednak czasami dosłownie wybucham. To normalne. Wiele z nas próbuje pogodzić różne role życiowe i nic dziwnego, że nie jest to takie łatwe zadanie. Ale jak to mówią: Difficult is worth doing (To, co trudne jest warte starań) smile

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

4

A,czy ktoś na Ciebie narzeka?My kobiety,czasem za wiele bierzemy na swoje barki.Stąd przemęczenie,zmiana nastrojów,często-stres.
Ja też wiele pracuję w domu,pracy,udzielam się społecznie.Wcześniej wychowywałam 3-je dzieci(bez opiekunek,nie poszłam do pracy-dla nich).Mam mnóstwo zajęć,pasji-dzięki czemu czuję się potrzebna.Owszem ,czasem jest zmęczenie,nawet łzy...Wtedy przyglądam się dzieciom i stwierdzam,że warto było.Dzieci,to mój największy sukces osobisty i powód do dalszego życia.
Zatem głowa do góry- Aradia,dasz radę.Pozdrawiam pięknie.

5

Wszystko pięknie, tylko mam wrażenie, że nie do końca jesteś pewna swojej drogi. W sumie z tego posta najbardziej przebija smutek. Chyba trochę martwisz się tym, że żyjesz obok swojej rodziny. A niepotrzebnie. To ile obowiązków mamy na głowie nie jest miarą naszego zaangażowania w życie rodzinne. Często jest dokładnie odwrotnie, że ludzie którzy niewiele robią, nie są wcale bliżej siebie. Przecież nie ma jakiejś uniwersalnej recepty na życie. Być może dzięki temu, że się realizujesz jesteś właśnie lepszą matką, żoną i człowiekiem.
Powodzonka.

W oczach mam miłość, a w sercu tęsknotę, ale bez sukienki  jestem naga.

6

Jestem smutna, owszem. Od tygodnia żyję w stresie, jutro mam egzamin z angielskiego. Smutne jest to że mój mąż mnie nie wspiera. Uważa że studia są mi niepotrzebne. Najchętniej widziałby mnie w domu przy dzieciach.Wiem że chce tego, bo z tym najbezpieczniej się czuje. Ale ja chcę się realizować. Stałam sie pogodniejsza, entuzjastyczna, otwarta, mam świetny humor. Ale czasem, jak dziś marze żeby zasnąc. A tymczasem piję kolejny napój energetyczny, robię obiad, wypijam kolejną kawę , idę z dziecmi na spacer a potem kłade je spać i siadam do ksiażek. Wstaje o 3:30 żeby dojechac na uczelnię i wracam o 20-tej. Nastepnego dnia to samo. Odpocznę w poniedziałek. Na razie czuję się przydeptana życiowym butem. Ale czuje że warto. :-)> A na razie uciekam, bo mój syn wylał całe mleko czekoladowe na kanapę sad

7

Ważne jest to, że Ty sama czujesz, że warto!!! Jak piszesz nie stała się żadna katastrofa gdy poszłaś na studia. Radzisz sobie z dziećmi, domem a mężowi spróbuj wytłumaczyć jakie to dla Ciebie ważne. Zapewnij go, że nic sie przez to nie zmieniło i nie zmieni, że go nadal kochasz i nie masz zamiaru przestać ;] studia są zarazem przyjemne i przygniatające ale Ty potrafisz znaleźć w tym sens smile tak trzymaj i powodzenia!

" chyba zostanę psycholożką " smile

8

Witaj Aradia:)Wiesz przeczytałam Twoje dwa posty i rozumiem Cię doskonale.Nie jestem w takiej samej sytuacji jak Ty,ale w podobnej.Mam tez dwójke małych dzieci.,męża,którego ciagle nie ma w domu,bo ma taką prace.Od urodzenia dzieci nie pracowałam,zajmowałam się wychowywaniem i prowadzeniem domu.W pewnym momencie miałam juz dośc.Chciałam zając sie sobą.Zapisałam się do klubu Oriflame.I tak zaczęla się moja praca.Rozwinełam się i zostałam menadżerem.Jestem szczęśliwa,że to robię,bo robię cos dla siebie.Ale wszystko jest zwiazane z ciągłymi wyjazdami,pokazami,telefonami od osób z którymi współpracuję i im pomagam,a tu na głowie jeszcze dom i dzieci.Nie raz mam dośc i zachowuje się tak jak Ty.Nie zawsze mam czas dla siebie i dla swojej rodziny.Nie zawsze jest porządek w domu.Dzieci tez potrafią mniewyprowadzić z równowagi.Wtedy dopadają mnie chwile słabości.Płaczę,mam wszystkiego dosyć.Na dzieci też podniosę głos.Ze zmęczenia i nie mogac ogarnac tego wszystkiego wygaduje różne rzeczy,że nie jest mi to potrzebne itd.Ale gdy mijają te gorsze dni jestem szcześliwa,że mam kochane dzieci,wspaniałego męza i coś ,co robie z pasją.I będę nadal to robiła,bo marzy mi się tytuł dyrektora.Chcę coś w życiu osiągnąć.Mimo,że jest ten gorszy czas,łzy i problemy trzeba iść do przodu.Ja uważam,że jesteś dobrą kobieta,mamą i żoną.Ze swoimi ambicjami i słabostkami.Nie rób sobie wyrzutów,bo nie warto.Jest ciężko ,ale dajesz radę.Z mężem duzo rozmawiaj,żeby rozwiać jego wątpliwosci.Troszkę mi sie wydaje,że on jest zazdrosny o te Twoje studia i dlatego jest przeciwny.Gratuluję przyjaciółki,która Cie wspiera i jest z Tobą.Trzymaj się i idż do przodu z uśmiechem na twarzy:)

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

9

Wiele osób pewnie krytycznie odniosłoby się do tego co napisałaś Aradia, ale to myślenie stereotypowe: kobieta musi zajmować się domem, rodziną i tylko temu się poświęcać. Ale przecież tak wcale nie musi być. Nie jesteś złą matką. Wg mnie dobra matka, to kobieta szczęśliwa, bo chyba żadne dziecko nie chce patrzeć na smutną mamę.

10

EEE nie widze nic w tym złego co robisz..

w naszym polskim społeczeństwie uklasowała się taka myśl iż kobieta ma się poświecać przedewszystkim rodzinie....i to jest najważniejsze.
Nic bardziej mylnego, Kobieta to jednostka samodzielna która może kochac....ale miłośc nie oznacza zatracenia siebie, swoich chęci pragnień i marzeń.

11

Kennedy, ja nie pracuje zawodowo. Fundację prowadzę z domu. Uważasz że spędzanie z nimi całego tygodnia i wyjechanie 2 razy w miesiacu na 2 dni to równa się za mało czasu dla dzieci? Owszem uczę się dużo, ale siadam do nauki kiedy dzieci śpią. Pomijam już to, że studiuję pedagigikę czyli uczę sie jak wychowywac te moje dzieci. Był czas kiedy zatraciłam sie w domu i dzieciach i... wpadłam w depresję. Więcej sie tak narwać nie dam, ale czasem żałuję że nie jestem ośmiornicą, że nie mam oczu dookołoa głowy i że aby zachowac przytomnośc musze spać i ( o zgrozo!!) nawet odpocząć. Większość z Was mnie poparła ale dzięki i tym które miały wątpliwosci. One przeciez też są ważne. Nie czuję się złą matką, ale spotykam sie z takimi opiniami że dla dzieci i domu wszystko powinnam poświęcić, podporządkować. Ja tak nie uważam.A dzieci niech ucza się że w zyciu potrzebna jest zdrowa dawka zdrowego ( podkreślam zdrowego) egoizmu. Już odrobinę odpoczęłam i chyba włacza mi sie normalne, a nie awaryjne myślenie. Dzieki :-)

12

Pozdrawiam..i spokojnie matka zla nie jestes.i jak sama mowisz warto sie pomeczyc skoro sama postawilas na dalsza edukacje.zycze wytrwania

13

Uważam że nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia że czasami masz dość swojej rodzinki smile Też jestem młodą studiującą mamą i tak jak Ty czasami mam dość swojego życia.Bywały takie momenty że nie wyrabiałam, natłok obowiązków, stres związany ze studiami i kaprysy dziecka. Czasami chciałam uciec. . . by mieć wreszcie trochę spokoju czasu tylko dla siebie.Dobrze zrobiłaś że studiujesz-to jest coś tylko dla Ciebie i nie pozwól by ktoś to ganił.Pomyśl-na pewno Twoje dzieci będą dumne że mają taką mądrą mamę
smile Pozdrawiam!

14 Ostatnio edytowany przez zrezygnowanaaa (2009-10-14 17:40:38)

Aradia ja też miałam męża dzieci i studiowałam...ciężko było na maksa ,siedziałam po nocach uczyłam sie i wyłam ,ze nie mam siły,do tego praca.
Na dodatek karmiłam córcie co 20 min w nocy -masakra.Miałam wyrzuty ,ze ich zostawiam, jak sobie radzą...często jak wracałam nie posprzatane,nie ugotowane -szok.
Z czasem sie nauczyli i jak wracałam po zajęciach czekał na mnie ciepły obiadek.
Dzis z perspektywy czasu uważam,że zrobiłam dobrze.
Nie dałam sie zamknąc w kieracie matka polka,dom gary ,pieluchy.
A zdobyte wykształcenie zaprocentowało)))))))))))))
Na dzień dzisiejszy mysle o podyplomówce......mam nadzieję,że to zrealizuje)))))))))

"Nie ma czegoś takiego jak lęk przed słowami, nie w świecie wszechobecnego słowotoku i werbalnego ekshibicjonizmu" ("Dom na zakręcie")

15

Właśnie skończyłam drugie studia, które zaczęłam tak, jak Ty, w wieku 30 lat. Zaczęłam je, kiedy jeszcze nie byłam żoną i mamą, ale kończyłam już z maluchem u boku (i u piersi;). Od paru miesięcy rozkręcam własny biznes. Oczywiście popieram więc wszystkie mamy, które chcą czegoś więcej, czegoś dla siebie i myślę, że będą one wspaniałymi wzorami dla swoich dzieci, a zwłaszcza córek. Martwi mnie tylko, że krzyczysz na dzieci, rzucasz zabawkami. Dzieci nie rozumieją, że ukochana mama ma zły dzień i krzyczy na nie właściwie bez powodu. Jako studentka pedagogiki wiesz zresztą doskonale, jaką im wyrządzasz krzywdę.
Kiedy miałam naprawdę zły okres raczej wyładowywałam się na mężu - to oczywiście też niedobry pomysł, ale on przynajmniej był w stanie zrozumieć, co się dzieje i jakoś się do tego zdystansować.
Warto znaleźć czas dla siebie, żeby się trochę podregenerować, uspokoić. Da się to zrobić, wiem, bo jestem w podobnej sytuacji. Powodzenia!

"Największym wynalazkiem ludzkości jest procent składany." A. Einstein

Finanse osobiste - warsztaty

16

Witaj w klubie zwykłych ludzi-Matek, Żon, Kochanek...Jesteś jak najbardziej w porządku:), chyba każda z Nas tak czasem ma, różne nastroje, myśli, emocje, wzloty i upadki. Musimy czasem pomyśleć tylko o sobie bo zazwyczaj myślimy o innych. Trzeba czasem zafundować sobie odrobinkę luksusu (kosmetyk, ciuch, masaż...), mamy wiele na głowie i "w głowie", jak to Kobiety, więc wypada mi tylko napisać: oby tak dalej:)

Pozdrawiam cieplutko:)))

17

Aradia napisał/a:

Przerosły mnie ideały ale one od tego są.

Swietne. Musze to sobie wbic do glowy. smile

Screw gravity.

18

Witaj. A ja na początek ugryzę z innes strony. Podoba mi się po prostu twoja wypowiedź, dobór słów. Próbowałaś kiedyś pisać? Pewnie masz bardzo wypełniony czas. Niekiedy tak dobrze. Jesteś człowiekiem, więc czasem cię ponosi. Jesteś w rozterce. Chciałabyś mieć poczucie, że nikogo nie zaniedbujesz. W tej sytuacji mąż powinien więcej zająć się dziećmi i domem. Nie musi błyszczeć. A dzieci są za małe,żeby posprzątać? Może chociaż zabawki. Mnie też czasem ponosi. Sprzątam zabawki po dziecku, a za moment znów są porozwalane. Kiedy jesteśmy nerwowe, zmęczone, trudno zachować spokój. Może po sesji lub w przerwie między uczeniem się, wybierzcie się gdzieś czasem całą rodziną. Moja siostra studiowała dwa kierunki, bardzo dobrze jej szło, ale niestety zdrowie nawaliło. Chę przez to powiedzieć, że czasem pojawiają się czynniki niezależne od nas. Od nas kobiet wymagają, aby dzieci były zadbane, zadowolone, aby było ładnie w domu, abyśmy my wyglądały na wypoczęte i zadbane i jeszcze kariera zawodowa. Ale z tego co piszesz wynika, że robisz to wszystko dla siebie i dobrze ci idzie. Więc trzymaj się tego, że dajesz radę. To pozytywna myśl.  A kiedy będzie źle, zamknij na chwilę oczy... Trzymam kciuki.

19

Podziwiam że bierzesz, że masz odwagę żeby wziąć na siebie tyle obowiązków. Podziwiam że znajdujesz czas dla siebie, na swoją chwile relaksu. Wkładasz masę wysiłku we wszystko i wszystko jakoś powolutku idzie do przodu:) Ja życzę Ci wszystkiego najlepszego dalej:)

Nigdy Nie Mów Nigdy.Nigdy Nie Mów Zawsze.

20

ziecxi są małe i syn wylał mleko na kanape. Mój dziś właśnie też wylał. Pedagogika też mnie interesuje, ale nie mogę sobie na studia pozwolić. Na kolejnym roku powinno być ci łatwiej, a dzieci będą coraz starsze i zajmą się częściej sobą. Boli ciebie to, że mąż nie wspiera. Rozumiem. Muszę kończyć. Trzymaj się.

21

Byłam kiedys zdania ze matka ma byc matką ,żona żoną i dbac o  męza i rodzine .Ich dobro było najważniejsze !I teraz po 30 latach dzieci odeszły a mąz stał mi sie obcy , nie żałuje ze poświęciłam zycie dla dzieci. Ale teraz chce żyć dla siebie mam 49 lat i zaczynam życie od nowa, powiecie?troche za puzno?dla mnie nie!i myśle że nigdy na szczęście nie jest zapuzno!!!!!

22 Ostatnio edytowany przez nokiaaa (2013-12-09 15:23:25)

studia są niepotrzebne. skąd masz takiego chłopa.załamka takie środowisko naturalne.
skończyłaś?

'Netkobiety są kompasem w moim życiu'

"mam czas dla każdego absurdu"

23

No pewnie że skończyłam :-). Całe studia szłam ze średnią min 4,7 a egzamin zdałam bardzo dobrze :-). I z mężem się dogadałam na ten temat. Moje dzieci już chodzą do szkoły i w ogóle jest dobrze!

24

a pracujesz gdzies?udalo się?licencjat czy magister?

25 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-12-09 19:24:52)

Pracowałam. Teraz sama robię ekologiczne kosmetyki link do komercyjnej strony internetowej usunięty  i prowadzę indywidualne szkolenia. A skończyłam licencjat

26

pracy nie ma, prawda?
ale zawsze papierek się przyda:)

27

to nie była komercyjna strona. To nie jest sklep. Ja po prostu na niej pokazuje co robię i co sprawia mi przyjemność, ale trudno. Link usunięty to usunięty. A pracy rzeczywiście nie ma a ja byle czego wole nie łapać już się na takim podejściu przejechałam. Papierek przydaje mi się rzeczywiście włąśnie przy szkoleniach które prowadzę

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Normalna. Ani dobra zła. Żona i matka. Kobieta- Człowiek

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018