kolejna kobieta po 40 szukająca miłości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » kolejna kobieta po 40 szukająca miłości

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 11 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 121 do 180 z 614 ]

121 Ostatnio edytowany przez lalkaalka (2021-08-30 14:57:56)

Odp: kolejna kobieta po 40 szukająca miłości

kobietapo40,  wyciągnęłam wnioski z Twoich wypowiedzi. Sama mówiłaś,  że to były znajomości krótkie i nie rozwijające się.  Na tym etapie nie mam takich wymagań ( jakie ty przedstawilas- nie wszystkie oczywiscie )Jak do faceta , z którym chcę dzielić życie m.in tego ze ma byc monogamista. Sama dziwisz się, że facet od randkowania nie stał się  kimś więcej i pytasz czy wymagasz za wiele między innym tego zeby byl wierny ? Czyli Kto? Facet na randki czy Twój przyszly niedoszly? Bo to wielka roznica.  Z drugiej strony od razu się TYM facetem do związku nie stanie, więc nie uważam zeby to skreslalo kogoś bo nie jestes jedyna z która sie spotyka. Zapewne Jak sie zakocha to sam zechce się ograniczyc do Twojej osoby.

Z tą koleżanka to mogłam zacytować,  to rzeczywiście nie przykładowa sytuacja podana przez Ciebie.

Męża nie chcesz,  ale chcesz związku i Partnera,  i z takim celem ruszasz na "podbój" , pod takim kątem ułożyłaś swoją Liste. I nie zrozum mnie źle,  wymagania powinno się jak najbardziej mieć i nie ze wszystkim powinno się isc na kompromis. Ale takie " poście w zaparte " , trzymanie się tych punktów Jak jakies wyroczni Ci to bardziej tylko utrudni.
Pomijając fakt oczywiście,  że mało facetów kolo 40  ogarniętych , którzy są wolni. A jak są wolni to nie na ich liście ponowne wiązanie się, a jesli juz to prędzej wyrwą jakąś zadbaną, niegłupią 30-stkę i to bez problemu. I to nie dlatego ze jest mlodsza i jakas ladniejsza lepsza, a bardziej dlatego ze jest bardziej sklonna do zycia i kompromisow.  Im czlowiek starszy tym wiecej przekonan,  upodoban,  przyzwyczajen i coraz ciezej takie zmienc/ zrezygnowac z noch.
Chyba ze spotkasz kogos przypadkiem i o swoich wymaganiach zapomnisz i nie zdazysz przefiltrowac kazdej jego niedoskonalosci bo sie po prostu zakochasz smile bo to ta lista to jednak nie jest pewnik ze sie w takim zakochasz a to ze ktos w 100 % nie spelnia Twoich oczekiwan,  wcale nie oznacza ze nie mozesz z kimś takim byc szczęśliwa. Dlatego przestan sie tak zadreczac i się tak kurczowo trzymać swojej listy,  boś dojrzala, konkretna i swiadoma. Swiadomie i konkretnie mozesz tez zakonczyc związek jesli Ci w takim związku źle.

Zobacz podobne tematy :

122 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-30 15:48:03)

Nie wiem Lalkaalka na jakim poziomie Ty utrzymujesz dzieci . Ale chyba z Salomonką nie mamy na mysli zycia za 3500 netto, a tyle przeciętnie będzie zarabiać kobieta która nie zrobiła kariery. A kariera to nie awans na kierowniczkę w sklepie czy na w przedszkolu, ktorej podziekuja po 50 bo sa mlodsze wink
To nie jest niezależność
Status matki Polki, steranej zyciem walczącej by wiązać koniec z końcem honorowo bez męża też nie kazdej odpowiada. smile
Więc ile byś miała do dyspozycji gdyby rozpadło się Twoje małżeństwo, otrzymała połowę kasy z waszej nieruchomości, a może też połowę kredytu, i samodzielnie utrzymywała dzieci, łącznie z oplaceniem im studiów, wydatków na zdrowie  swoje i ich?
Jaka kwota Ci wystarczy i czy masz ją  pewną na następne 40 lat?
Nie za bardzo rozumiem też komu zarzucasz siedzenie w domu. ?
Kto tu o tym pisał.?

Kubuś  Puchatek, aż się uśmiechnęłam że się tu pojawileś, bo właśnie sobie pomyślałam że autorka ma podobne myślenie do Twojego: wszystko ładnie i niby wymagania nie z kosmosu, ale dość sztywno.
Więc musielibyscie się z kimś idealnie dopasować, rzecz z w tym, że życie nie jest idealne i brak elastyczności może zacząć  uwierać, nawet jak na początku jest sielanka.
Ale może kogoś takiego znajdziecie, drugiego konika do pary w tym samym rytmie smile
Pozwól jednak Kubuś że nie każdy będzie miał taką wizję i po co nazywać  jego podejście atrapami relacji czy związków? Nie ma jednego modelu, jak sam zauważyłeś.
Ważne by o tym wcześniej rozmawiać. smile

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

123

lalkaalka napisał/a:

kobietapo40,  wyciągnęłam wnioski z Twoich wypowiedzi. Sama mówiłaś,  że to były znajomości krótkie i nie rozwijające się.  Na tym etapie nie mam takich wymagań ( jakie ty przedstawilas- nie wszystkie oczywiscie )Jak do faceta , z którym chcę dzielić życie m.in tego ze ma byc monogamista. Sama dziwisz się, że facet od randkowania nie stał się  kimś więcej i pytasz czy wymagasz za wiele między innym tego zeby byl wierny ? Czyli Kto? Facet na randki czy Twój przyszly niedoszly? Bo to wielka roznica.  Z drugiej strony od razu się TYM facetem do związku nie stanie, więc nie uważam zeby to skreslalo kogoś bo nie jestes jedyna z która sie spotyka. Zapewne Jak sie zakocha to sam zechce się ograniczyc do Twojej osoby.

Czy naprawdę trzeba Ci to rozrysować? rozpisać harmonogram, po jakim czasie kto ma być wierny, a po jakim można sobie jeszcze pobzykać? A do zakochania to długa droga, na początku to można się ewentualnie zauroczyć smile

lalkaalka napisał/a:

Męża nie chcesz,  ale chcesz związku i Partnera,  i z takim celem ruszasz na "podbój" , pod takim kątem ułożyłaś swoją Liste. I nie zrozum mnie źle,  wymagania powinno się jak najbardziej mieć i nie ze wszystkim powinno się isc na kompromis. Ale takie " poście w zaparte " , trzymanie się tych punktów Jak jakies wyroczni Ci to bardziej tylko utrudni.
Pomijając fakt oczywiście,  że mało facetów kolo 40  ogarniętych , którzy są wolni. A jak są wolni to nie na ich liście ponowne wiązanie się, a jesli juz to prędzej wyrwą jakąś zadbaną, niegłupią 30-stkę i to bez problemu. I to nie dlatego ze jest mlodsza i jakas ladniejsza lepsza, a bardziej dlatego ze jest bardziej sklonna do zycia i kompromisow.  Im czlowiek starszy tym wiecej przekonan,  upodoban,  przyzwyczajen i coraz ciezej takie zmienc/ zrezygnowac z noch.

No cóż będę miała trudniej, nie zawsze w życiu jest łatwo, a już o partnera po 40 szczególnie - jak to mnie tu wiele osób przekonuje smile smile:)

I o co Wam chodzi z tymi 30?? Skłonna do życia i kompromisów? - no brzmi to jak wybór posłusznej dziewczynki, bo Pan po 40 (zgodnie z tym co piszesz) będzie miał już jakieś przekonania, upodobania, przyzwyczajenia, a ona rozumiem miałaby się dostosować bo tych upodobań i przekonań nie posiada.

124 Ostatnio edytowany przez lalkaalka (2021-08-30 15:51:56)

Ela210 napisał/a:

Nie wiem Lalkaalka na jakimnppziomoe Ty utrzymujesz dzieci . Ale chyba z Salomonką nie mamy na mysli zycia za 3500 netto, a tyle przeciętnie będzie zarabiać kobieta która nie zrobiła kariery. A kariera to nie awans na kierowniczkę w sklepie czy na w przedszkolu, ktorej podziekuja po 50 bo sa mlodsze wink
To nie jest niezależność
Status matki Polki, steranej zyciem walczącej by wiązać koniec z końcem honorowo bez męża też nie kazdej odpowiada. smile

Tak się składa,  że na bardzo dobrym poziomie. I to bez kierowniczego stanowiska. Gdybysmy mieli zyc z jednej pensji nie byloby nas stac na takie " luksusy " albo mąż musiałby brać kazde zlecenie i / albo byc ciągłe na wyjazdach. Czyli co nie oplaca sie za 3500 pojsc do pracy? Dwie pensje to zawsze wiecej , a nie mniej ,nawet jesli to 3500.  Chociazby na wlasne wydatki i w razie Co gdyby maz mnie mial w 4 litery kiedys kopnąć!
Trzeba bylo na doświadczenie pracować albo kariere robic a nie w domu siedziec na mezu utrzymaniu i dzieci wychowywac. Ja skonczylam studia medyczne nie tylko uczac sie po nocach ale tez wstawalam do chorego czy placzacego dziecka po nocach,  ale wiedziałam po co. I czy jakies egzaminy czy nie dziecko bylo non Stop u mnie,  chore czy zdrowe. 3 lata bylam na utrzymaniu faceta ( wlasnie wtedy ) i nigdy wiecej . 
I obraz matki polki styranej życiem to dpa mnie wlasnie obraz kobiety pierzącej,  jęczącej męczennicy,  która wlasnie taka droge sobie sama wybrala.  Ja sie bardzo ciesze ze moje dzieci i maz nie traktuja mnie Jak sprzataczka i kucharke i sama sie tak nie czuje. I nie mam uczucia ze wiaze koniec z koncem , za to mam uczucie ze niezaleznie w Co inwestujemy nalezy sie tez mnie a Jak mojemu mezowie sie kiedys odwidzi to jestem w stanie sama siebie utrzymac. Tyle o rownoprawnosci a kobiety swiadomie Nadal sie dają wrobic w role sprzataczki i kucharki. Jak Kto lubi.  Jak sie wam oplaca siedziec w domu bardziej Jak pracowac czy sie ksztalcic to się liczcie z tym ze musicie zaczac pozniej po iluś tam latach bez wyksztalcenia badz doświadczenia zaczynac  w wieku 35 lat Jak dzieci "odchowane" . Jakby mi moja babcia takie rzeczy opowiadala to bym zrozumiala ale nie kobiety w dzisiejszych czasach.

I nie chce rzucac liczbami ale by mi starczylo. A dzieci utrzymuje matka i ojciec,  nawet po rozstaniu. Bo o ile uwazam ze kobieta dorosla zdrowa nie potrzebuje alimentow od eks męża,
Tak uwazam ze dzieci należą sie Jak psu buda. To samo sie tyczy Studiow. Ale na takowe odkladamy juz na Konto

125 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-30 15:51:21)

Czyli ile zarabiasz na tym szeregowym stanowisku? 10 tys?
Piszemy o samodzielności kobiety więc co mają do rzeczy 2 połączone pensje??
Mam wrażenie że chyba nie zrozumiałaś tego o czym pisaliśmy po prostu.

126

A niech sobie Ci panowie,  którzy chcą 30, ich szukają

127

128

129

130

131

132

133 Ostatnio edytowany przez lalkaalka (2021-08-30 16:19:45)

Ela edytowalam swój powyzszy post.  Zarabiam niecale 10, jesli Cie to tak interesuje. Za utrzymywanie dzieci i studiow  jest rowniez ojciec odpowiedzialny. Po za tym dorosle dzieci na studiach rowniez moga zarabiac,  nie wszystko musi byc sponsorowane, Jeśli by miało na full Start starczyc:) praca poplaca. i o tym pisalas Ty i Salomonka Jak to kobiety latami sie poswiecaja i traca na zakladaniu rodziny.  A to nie prawda.
Ja za 3500 tez bym poszla do pracy, nie rozumiem czegos takiego Jak " nie oplaca mi się pracowac "..
I ze dwie pensje to zawsze wiecej to raczej brak zrozumienia na to ze maz ma harowac i na wszystko sam łozyc.

134

Ela210 napisał/a:

To naiwne myślenie.  Nie chodzi o obsługiwane  męża nawet bo pierze pralka, prace domowe te z można podzielić,  ale o to że dzieci nie wychowują  się same i ktoś musi o 15 wyjść z pracy,  z spotkania z kontrahentem aby je odebrać że szkoły czy przedszkola i zdążyć przejechać w korkach, trzeba poświęcić im czas, a nie tylko hodować,  ktoś musi zostać w domu gdy chorują  itd.
Nie da się też codziennie jadać w knajpach z dziećmi, czy zamawiać  pizzę. Dom z dziećmi ma swoje prawa, trzeba gotować.
Chyba matki mnie rozumieją  A inni nie wiedzą co piszą. 
Akurat porządki domowe to Pikuś, pełno sprzętu co ułatwia i 100 - 150 zł raz na czas sprzątaczka ewentualnie. Nie tam jest problem.
No chyba że ktoś ma w d.dzieci i od rana do nocy zajmują się nimi opiekunki, a później psychiatrzy.

To co piszeszo obowiazkach przy dzieciach - to prawda. Nie jest prawdą jednak ze są to obowiązki matki. Raz- rodzice teraz zbytnio rozkładają parasol nad swoimi dziecmi, robiac z siebie kierowce dla własnych dzieci, dwa męzowe często w tych obowiazkach uczestniczą. Gdy dzieci były w klasach 1-2 s,koły podstawowej odwozenie/odprowadzanie moze miec sens, ale pozniej to rolą rodzica jest nauczyc dziecka samodzielnosci i odpowiedzialnosci. Wystarczy raz pojechac z dzieckiem autobusem/ tramwajem i dxiecko juz strachu nie ma. Nadopiekunczosc to wada a nie zaleta. 9 latek po samodzielnym powrocie ze szkoły jest wystarczajaco zdolny aby samemu sobie obiad odgrzac. Przynajmniej ja tak wychowywałem. 11 latek moze sprawnie poriszac sie komunikacją miejska cxy pociagiem na idlrglosc do 20 km. Choroba dzieci? My mielismy szczescie, nasze wiele nie chorowały, ale nie, stop, moze dlatego nie chorowały bo nie były trzymane pod kloszem, bo były w zuchach, bo niezaleznie od pory roku czy temperatury na dworze do szkoły cjodxiły pieszo, bo to był tylko 1.3 km wiec po co wozic autem. W czasach gdy dzieci jeszcze nie potrafiły sobie same uhotowac obiadu (czyli sxkoła podstarowa) gotowalismy zawsze wieczorem obiady na 1 dzien do przodu. Nikt nie musial zawalac roboty czy zwalniac sie z pracy. Zupa ugotowana o hodzinie 19 tej, lądowała około 21 w lodówce a dzieci ją stamtad wyciagały nastepnego dnia. Podgrzac pierogi czy ugotowac makaron to nauczylismy dzieci w 3 klasie szkoły podstawowej, zrobic jajecznice nawet wczesniej. I bynajmnie, w tygodniu - obiady gotowałem sam - bo lubiłem to robic, bo odpreżało mnie to po 8 godzinach pracy. O dziwo, dziecmi nie zajmują sie teraz psychitrzy, sa znacznie bardziej samodzielne, seiadome swoich dxiałan niz rówiesnicy. Wiec Elu210, wzorzec matki-męczennicy, matki polki- poswiecsjącej sie dla innych, rezygnujacych ze swojeho zycia, karirry, przyjemnosci czy rozwoju nie tylkp nie jest jedynym - ale jest wrecz w duzych miastach w zaniku. Moze ktos kto w pierwszy pokoleniu przeniosł sie ze wsi do miasta to moze jeszcze tak zyje, ale ludzie urodzeni w miastach od 20 lat juz tak nie zyją.

135 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-30 17:01:32)

Jak na szeregowym stanowisku w Pl zarabiasz prawie 10 netto to gratulacje, masz poszukiwany zawód, dobrze wybrałaś.
Ale to nie jest normą w Pl 
Moje dzieci syn student zarabia wiecej hiz średnia,  ale to efekt jego uzdolnień, nie wszystkie dzieci tak mają w PL. I przestań tworzyć jakieś moje wypowiedzi i sama się do nich odnosić, bo nigdzie nie napisałam że nie opłaca się pracować za 3500. A może nie rozumiesz dobrze j.polskiego? Czasami wypowiadają się tu ludzie mieszkający poza Polską i nie lapiący składni dobrze.
O jakim meczenstwie wy mówicie? Ja piszę realnie o życiu w Pl gdzie przeciętnie ludzie nie zarabiają tyle co Lalkaalka, chyba że kosztem wychowywania dzieci przez kogoś innego by zrobić karierę. 
Przeciętnie po rozwodzie kobieta nie ma takich zarobków i ich pewnosci po emeryturze by samodzielnie żyć na poziomie.
Foggy, proszę, smile są tu Twoje posty określające że poziom zarobków który Ty uważasz za wystarczający luksus więc się nie zrozumiemy niestety.
Ale i tak temat główny zniżył z kursu, więc proponuję  go nie rozwijać, tym bardziej że mam wrażenie że Foggy i Lalka piszecie poza pokruszonymi przeze mnie dylematami.

136

kobietapo40 napisał/a:

I o co Wam chodzi z tymi 30?? Skłonna do życia i kompromisów? - no brzmi to jak wybór posłusznej dziewczynki, bo Pan po 40 (zgodnie z tym co piszesz) będzie miał już jakieś przekonania, upodobania, przyzwyczajenia, a ona rozumiem miałaby się dostosować bo tych upodobań i przekonań nie posiada.

Nie tylko tak brzmi , ale tak jest. Faceci , niektórzy mniej , inni bardziej świadomie Właśnie z tego powodu są bardziej szczęśliwi z młodszymi. Bynajmniej bardziej skłonni jakiś. związek stworzyć A kobiety,  jedne mniej,  drugie bardziej świadomie się na to godzą. Facetom jest łatwiej żyć z kobietami , którym pogĺądy sie dopiero tworzą, bo sami je w pewnym sensie mogą kierować.  U takiej stanowczej , bezkompromisowej 40 już nie smile
I to ani źle ani dobrze, ani lepiej ani gorzej. o ile kazdy zainteresowany sie w takiej relacji odnajduje.

I naprawdę nie musisz mi Nic rozrysowywać, to Ty się tu nad czymś zastanawiasz. Myslalam, ze moze zastanowisz sie w innym kierunku.Jeśli by Ci obojętne było że jesteś sama i czy z tych Twoich znajomości coś w koncu wyjdzie to byś się nie zastanawiała w czym rzecz. Mi się wydawało takie celowanie i poznawanie kogoś w określonym celu i przefiltrowanie faceta pod tymi względami nie bardzo okej,  ( obserwacja bliskiego otoczenia smile) podzieliłam swoje zdanie , nie zgadzasz się z tym,  też Okej:)
Twoim zdaniem jest wszystko  w porzadku,  a to chyba najwazniejsze.

137 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-30 17:45:28)

Ale przecież  jak facet woli 30 z powodu osobowosci,  nazwijmy to: kształtującej sie, to nie uderzy do 40 plus by nie narażać się na dylematy. Więc problemu nie ma.
Zresztą  czy taki mężczyzna będzie dla tej kobiety 40 plus interesujacy? Po prostu się miną. Nie te rewiry.
A jakich kobiet szukają Panowie? Przecież różnych. To, że zawsze młodszych, to szczerze wątpię wink to już relikt  poprzedniej epoki.
Jak statystycznie rozkłada się populacja wolnych Panów i w jakim środowisku to inna sprawa.

138 Ostatnio edytowany przez lalkaalka (2021-08-30 18:09:08)

Ela210 napisał/a:

Jak na szeregowym stanowisku w Pl zarabiasz prawie 10 netto to gratulacje, masz poszukiwany zawód, dobrze wybrałaś.
Moje dzieci syn student zarabia wiecej hiz średnia,  ale to efekt jego uzdolnień, nie wszystkie dzieci tak mają w PL. I przestań tworzyć jakieś moje wypowiedzi i sama się do nich odnosić, bo nigdzie nie napisałam że nie opłaca się pracować za 3500. A może nie rozumiesz dobrze j.polskiego? Czasami wypowiadają się tu ludzie mieszkający poza Polską i nie lapiący składni dobrze.
O jakim meczenstwie wy mówicie? Ja piszę realnie o życiu w Pl gdzie przeciętnie ludzie nie zarabiają tyle co Lalkaalka, chyba że kosztem wychowywania dzieci przez kogoś innego by zrobić karierę. 
Przeciętnie po rozwodzie kobieta nie ma takich zarobków i ich pewnosci po emeryturze by samodzielnie żyć na poziomie.
Foggy, proszę, smile są tu Twoje posty określające że poziom zarobków który Ty uważasz za wystarczający luksus więc się nie zrozumiemy niestety.
Ale i tak temat główny zniżył z kursu, więc proponuję  go nie rozwijać, tym bardziej że mam wrażenie że Foggy i Lalka piszecie poza pokruszonymi przeze mnie dylematami.

No dobra to nie jest norma w Polsce tyle zarabiac i masz racje bo nie mieszkam w Polsce. ( stąd pewnie tez wiele nieporozumien przez moje niepoprawnie pisanie )
co do moich zarobków- nie wszyscy tak trafili ze praca i wyksztalceniem Jak moje i idą tez do pracy za duzo mniejsze pieniądze , Takze tutaj. To nie jest norma tutaj,  jakby Ci sie moglo wydawac. Nie powiedzialas ze sie nie oplaca za te pieniądze isc do pracy, ale dokladnie w tym tonie. Co z tego ze na normalnym stanowisku zarabialabym tylko 3500 zł? To znaczy że bardziej oplaca mi się zostać w domu? Ja bym poszla do takiej pracy mając dzieci,  dlaczego nie ? Nawet jakby maz super zarabial,  nawet jesli miałabym to na bok dla siebie odkladac albo nianke oplacac.  Co to za logika ze bardziej oplaca sie zostac w domu,  poświęcić sie dla dzieci  niz isc do pracy nawet ze te 3500? I Ja tu mowie o byciu w zwiazku,  kobiety robia sie calkiem zalezne od mezczyzn nawet albo przede wszystkim w związku,  bo nie pracuja. To ze z takich pieniedzy sie kobieta by sama nie utrzymala to Co innego,  nie wiem ile Co w Polsce kosztuje. Wiec nie dyskutuje. Co nie znaczy , że lepsza opcja jest nie pracowac w ogole. Chodzi mi o ta role meczennicy,  poswiecanie sie, gotowanie,  pranie gaci.
Jeśli pranie , gotowanie,  wychowywanie , siedzenie w domu to takie poświęcenia to dlaczego sie na to kobiety dobrowolnie  decyduja? Same sie skazuja na taki los a pozniej,  ja biedna dbalam pralam gotowalam,  wychowywalam, bo dzieci.  I nic z tego nie mam, a Co masz miec owacje na stojaco? Przecież to nie od dzis wiadomo ze nikt ci za to nie płaci. No Po Co?

Edit: tak na marginesie,  czy przedszkole i zlobek publiczny jest az tak drogi? Ze zostanie w domu oplacaloby sie bardziej Jak pojsciw do pracy ?;>

139

Ela210 napisał/a:

Ale przecież  jak facet woli 30 z powodu osobowosci,  nazwijmy to: kształtującej sie, to nie uderzy do 40 plus by nie narażać się na dylematy. Więc problemu nie ma.
Zresztą  czy taki mężczyzna będzie dla tej kobiety 40 plus interesujacy? Po prostu się miną. Nie te rewiry.
A jakich kobiet szukają Panowie? Przecież różnych. To, że zawsze młodszych, to szczerze wątpię wink to już relikt  poprzedniej epoki.
Jak statystycznie rozkłada się populacja wolnych Panów i w jakim środowisku to inna sprawa.

Dlatego pisałam świadomie lub mniej tworzą się takie związki,  ja obstaje za mniej świadomie. Jest po prostu łatwiej.
I czemu miałby być mniej interesujący,  to ze wybrał 30 to nie znaczy że wybrał gorzej. Nie mówię tu o jakieś niemającej swojego zdania , po prostu na wiele spraw dopiero w tym wieku poglądy się kształtują. Nie zawsze 40 mimo ze dojrzalsza,  obstająca za wszelką cene przy swoich (nie) racjach to dobry wybór. 
To działa w dwie strony. I oczywiście, że nie zawsze wybór pada na młodszą. Tego tym nie chcialam powiedziec .

140 Ostatnio edytowany przez Pronome (2021-08-30 18:33:12)

Ela210 napisał/a:

Pelna zgoda z Toba Ela210 i Salomonka. Wspolczesna kobieta TRACI na zwiazku, dodam, ze szczegolnie kiedy pojawiaja sie w nim dzieci. Najczesciej przypada to teraz na okres pomiedzy 30-40 rokiem zycia, kiedy rozhulala sobie troche kariere, pozniej stopuja to dzieci, wychowawczy i juz spada na dol w szeregu. Nie odrobi juz tego, chyba ze szybko wraca do pracy, wywalczy w domu podzial 50/50, ale leci to kosztem wiezi i zaspokojenia potrzeb psychicznych latorosli. Jesli nie jest zabezpieczona przez wlasna rodzine (nieruchomosci, inny majatek), nie ma mozliwosci, znajomosci, to w przypadku rozwodu ma przekichane. Widze to w mojej pracy, matki z dziecmi praktycznie nie wystepuja na stanowiskach managerskich, na samej gorze sami faceci, i oni nie biora urlopu na zadanie, OP na dziecko, robia kariery po prostu, to ich zony urobione sa glownie opieka i wychowaniem dzieci. Facet z rodzina poszczegany jest jako powazny i urasta jego ranga, kobieta z dziecmi to juz problem, bo zawsze nie bedzie mogla byc 100% dla firmy. I litosci z tymi zarobkami. W Polsce sie poprawilo, ale srednia krajowa to jakies 4200 netto, podzial obowiazkow w polskim gospodarstwie domowym to najwyzszy odsetek kobiet 70/30 w stosunku do mezczyzn w calej EU!, a w sprawach antykoncepcji przecietny polski Mariusz jedyna ''forma antykoncepcji'', ktora lubi i chce, aby jego zona tez stosowala, to stosunek przerywany big_smile. W Polsce patriarchat ma sie calkiem dobrze.

141 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2021-08-30 18:30:47)

,

lalkaalka napisał/a:

Edit: tak na marginesie,  czy przedszkole i zlobek publiczny jest az tak drogi? Ze zostanie w domu oplacaloby sie bardziej Jak pojsciw do pracy ?;>

Tani pewnie nie jest, choć już nieco wypadłam z obiegu, bo córka już dorosła. Jednak nieco pamiętam z czasów, gdy musiałam z takich placówek korzystać. Przede wszystkim chorowanie.. Musisz się zgodzić z tym, że dziecko w żłobku czy przedszkolu łapie wszystko co tylko możliwe. Zwolnienia lekarskie na opiekę, to od teraz drugie życie każdej młodej matki. Czy można pracować w takiej sytuacji? Pewnie można, ale jeśli to jakaś odpwiedzialna praca, to zapomnij.. Dziś wszystko jest ok. Jutro rano musisz pędzić z małym do lekarza, bo całą noc gorączkował. Szef jesli cię nie udusi od razu, to na pewno z czasem zacznie mieć mordercze myśli na twój temat.

Podejmujesz więc minej odpowiedzialne prace i dziękujesz Bogu, że cię nie wywalą. Żeby choć jedno miało jako tako stabilną pracę i pewne pieniądze, to oszczędza się zwykle ojca dziecka. No ktoś musi w razie "W" wszystko finansowo ogarnąć. Jak nie masz rodziny, matki, teściowej czy kogo tam, komu możesz choć trochę zaufać i oddać dziecko pod opiekę, to naprawdę jesteś zdana na łud szczęścia. Najpewniej kilka lat wyrwanych z życiorysu i przeznaczonych dla dziecka. Ja ponieważ byłam sama z córką, to bylo z  niej "cygańskie" dziecko. Czasem sama nie wiedziałam gdzie i u jakiej sąsiadki mam jej szukać, gdy wróciłam z pracy.

Jeśli więc policzysz ile zarabiasz, ile kosztuje przedszkole, do tego lekarstwa i leczenie dziecka, do tego stres i nieprzespane noce, to wyjdzie że lepiej z dzieckeim w domu zostać, niestety. Ambicje i poważne życiowe cele można sobie na ten czas na zgrabną półeczkę odłożyć.
Oczywiście to pewnie nie jest reguła, ale na pewno nie wyjątek.

142 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-30 19:17:39)

Dlaczego się decydują? Bo pewnie to naiwne, ale w moim myśleniu o przyszłości nie było opcji ze zostaję sama z dziećmi. Pewnie dlatego że w mojej rodzinie mój rozwód jest pierwszy
Gdyby takowa była, nie zakladalabym rodziny w młodym wieku, forując karierę  męża, kosztem swojego rozwoju, bo szczerze to mniej  zdolna od niego na pewno nie jestem.. Ogólnie nie żałuję, bo mam wspaniałe dzieci, tylko teraz nie rodzilabym ich po 20, ale po 30.
Dlatego młode kobiety teraz mają inne priorytety patrząc na trwałość małżeństwa i to gdzie Państwo ma kobiety w Polsce.

143

foggy napisał/a:
Ela210 napisał/a:

To naiwne myślenie.  Nie chodzi o obsługiwane  męża nawet bo pierze pralka, prace domowe te z można podzielić,  ale o to że dzieci nie wychowują  się same i ktoś musi o 15 wyjść z pracy,  z spotkania z kontrahentem aby je odebrać że szkoły czy przedszkola i zdążyć przejechać w korkach, trzeba poświęcić im czas, a nie tylko hodować,  ktoś musi zostać w domu gdy chorują  itd.
Nie da się też codziennie jadać w knajpach z dziećmi, czy zamawiać  pizzę. Dom z dziećmi ma swoje prawa, trzeba gotować.
Chyba matki mnie rozumieją  A inni nie wiedzą co piszą. 
Akurat porządki domowe to Pikuś, pełno sprzętu co ułatwia i 100 - 150 zł raz na czas sprzątaczka ewentualnie. Nie tam jest problem.
No chyba że ktoś ma w d.dzieci i od rana do nocy zajmują się nimi opiekunki, a później psychiatrzy.

To co piszeszo obowiazkach przy dzieciach - to prawda. Nie jest prawdą jednak ze są to obowiązki matki. Raz- rodzice teraz zbytnio rozkładają parasol nad swoimi dziecmi, robiac z siebie kierowce dla własnych dzieci, dwa męzowe często w tych obowiazkach uczestniczą. Gdy dzieci były w klasach 1-2 s,koły podstawowej odwozenie/odprowadzanie moze miec sens, ale pozniej to rolą rodzica jest nauczyc dziecka samodzielnosci i odpowiedzialnosci. Wystarczy raz pojechac z dzieckiem autobusem/ tramwajem i dxiecko juz strachu nie ma. Nadopiekunczosc to wada a nie zaleta. 9 latek po samodzielnym powrocie ze szkoły jest wystarczajaco zdolny aby samemu sobie obiad odgrzac. Przynajmniej ja tak wychowywałem. 11 latek moze sprawnie poriszac sie komunikacją miejska cxy pociagiem na idlrglosc do 20 km. Choroba dzieci? My mielismy szczescie, nasze wiele nie chorowały, ale nie, stop, moze dlatego nie chorowały bo nie były trzymane pod kloszem, bo były w zuchach, bo niezaleznie od pory roku czy temperatury na dworze do szkoły cjodxiły pieszo, bo to był tylko 1.3 km wiec po co wozic autem. W czasach gdy dzieci jeszcze nie potrafiły sobie same uhotowac obiadu (czyli sxkoła podstarowa) gotowalismy zawsze wieczorem obiady na 1 dzien do przodu. Nikt nie musial zawalac roboty czy zwalniac sie z pracy. Zupa ugotowana o hodzinie 19 tej, lądowała około 21 w lodówce a dzieci ją stamtad wyciagały nastepnego dnia. Podgrzac pierogi czy ugotowac makaron to nauczylismy dzieci w 3 klasie szkoły podstawowej, zrobic jajecznice nawet wczesniej. I bynajmnie, w tygodniu - obiady gotowałem sam - bo lubiłem to robic, bo odpreżało mnie to po 8 godzinach pracy. O dziwo, dziecmi nie zajmują sie teraz psychitrzy, sa znacznie bardziej samodzielne, seiadome swoich dxiałan niz rówiesnicy. Wiec Elu210, wzorzec matki-męczennicy, matki polki- poswiecsjącej sie dla innych, rezygnujacych ze swojeho zycia, karirry, przyjemnosci czy rozwoju nie tylkp nie jest jedynym - ale jest wrecz w duzych miastach w zaniku. Moze ktos kto w pierwszy pokoleniu przeniosł sie ze wsi do miasta to moze jeszcze tak zyje, ale ludzie urodzeni w miastach od 20 lat juz tak nie zyją.

Foggy, bez obrazy, ale czytałam Twój post o popełnionych w rodzicielstwie błędach i o tym, że 17-letni syn powiedział Ci, że poza nazwiskiem nic Was nie łączy. Także chyba nie tędy droga wink

144 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2021-08-30 20:52:28)

lalkaalka napisał/a:

Trzeba bylo na doświadczenie pracować albo kariere robic a nie w domu siedziec na mezu utrzymaniu i dzieci wychowywac. Ja skonczylam studia medyczne nie tylko uczac sie po nocach ale tez wstawalam do chorego czy placzacego dziecka po nocach,  ale wiedziałam po co. I czy jakies egzaminy czy nie dziecko bylo non Stop u mnie,  chore czy zdrowe. 3 lata bylam na utrzymaniu faceta ( wlasnie wtedy ) i nigdy wiecej .

Widzisz, ty byłaś na utrzymaniu męża trzy lata, a ja np. WCALE.

Nigdy.. Zawsze pracowałam na siebie i na dziecko i wszystko sobie zawdzięczam. Dlatego tak dokładnie wiem jak wygląda wychowanie dziecka i jak wiele trzeba poświęcić, by je wychować.
Więc jak już zaczniesz pouczać wszystkich dookoła, jak sobie radzić z wychowaniem dzieci i pracą jednocześnie, to się zastanów, bo żadnego cudu nie dokonałaś. smile

145 Ostatnio edytowany przez lalkaalka (2021-08-30 21:12:17)

Salomonka,  ja naprawdę wiem że życie zawodowe z małymi dzieckiem nie jest usłane różami ( tym bardziej dla samotnej matki ) Ale dla mnie Nadal bardziej wartościowe niż bycie utrzymanką. Nawet jakbym miała iść do pracy za najniższą krajową. To tylko tyle. To juz nawet nie chodzi o pieniądze ale rozwój. Dzieci w koncu beda wieksze i odporniejsze na choroby , to nie jest koniec swiata. I ja tez nie mam żadnej pomocy od rodziców albo tesciow. To nie jest tak , ze ja chce wam udawac ze to wszystko łatwo funkcjonuje i ze Jak ja daje rade to wszyscy maja dac.  Ale Jak widze konsekwencje tego to Serce mi się kraja,  ale w sumie to z własnej glupoty. I Salomonka ja nikogo nie pouczam, tylko mówię że kobiety na wlasne zyczenie traca szanse na rozwoj i kariere zostając w domu na rzecz kariery męża. Ktore piora i gotuja i narzekaja. 
Zle odebralam twoje slowa,  że bylas Kiedys ta pioraca i sprzatajaca , a kobiety sa od wychowywanie a faceci od zarabiania. Wybacz smile
Elu,  No wlasnie, naiwnosc. O ile ja na dzien dzisiejszy rowniez sobie tego nie wyobrazam,  to za 10 lat sprawy juz moga sie miec inaczej.  Ale to nawet nie jedyny powod dla którego pracuje,  mimo ze mam dzieci. Przede wszystkim cos przezywam,  czegos sie ucze,  rozwijam.  Tak sama sobie,  sama dla siebie. I nie mam wyrzutów sumienia,  że się tego nie wyrzeczam na rzecz dzieci i męża.   
I moge sobie i trzeci raz w miesiącu na zwolnieniu siedziec bo dziecko chore i szef moze sie wsciekac i mnie sobie nawet za to wywalic na zbity pysk to w nosie mam bo mam przynajmniej przepracowane lata i łatwiej mi znalezc prace Jak po kilku latach " siedzenia" w domu

146 Ostatnio edytowany przez xerxes (2021-08-30 21:45:19)

chyba musicie pooglądać rodzinke pl tam mamy przykład idealnej współczesnej matki-polki - mamy trójki dzieci, business woman i oczywiscie kochanki. A tak serio to wychowanie dziecka się nie kalkuluje jeśli chodzi o karierę i pewnie z tego powodu jest dużo dylematów i przeciąganie decyzji, ale przecież kariera nie musi być najwyższą wartością dla każdego, kobieta może sama decydować co jej wyjdzie na dobre, o ile nie przydarzy się niespodziewane macierzyństwo smile

Pronome napisał/a:

Pelna zgoda z Toba Ela210 i Salomonka. Wspolczesna kobieta TRACI na zwiazku, dodam, ze szczegolnie kiedy pojawiaja sie w nim dzieci. Najczesciej przypada to teraz na okres pomiedzy 30-40 rokiem zycia, kiedy rozhulala sobie troche kariere, pozniej stopuja to dzieci, wychowawczy i juz spada na dol w szeregu. Nie odrobi juz tego, chyba ze szybko wraca do pracy, wywalczy w domu podzial 50/50, ale leci to kosztem wiezi i zaspokojenia potrzeb psychicznych latorosli. Jesli nie jest zabezpieczona przez wlasna rodzine (nieruchomosci, inny majatek), nie ma mozliwosci, znajomosci, to w przypadku rozwodu ma przekichane. Widze to w mojej pracy, matki z dziecmi praktycznie nie wystepuja na stanowiskach managerskich, na samej gorze sami faceci, i oni nie biora urlopu na zadanie, OP na dziecko, robia kariery po prostu, to ich zony urobione sa glownie opieka i wychowaniem dzieci.

dziecka się z reguły nie przelicza na pieniądze, motywacje są inne

147

Pronome napisał/a:

Pelna zgoda z Toba Ela210 i Salomonka. Wspolczesna kobieta TRACI na zwiazku, dodam, ze szczegolnie kiedy pojawiaja sie w nim dzieci. Najczesciej przypada to teraz na okres pomiedzy 30-40 rokiem zycia, kiedy rozhulala sobie troche kariere, pozniej stopuja to dzieci, wychowawczy i juz spada na dol w szeregu. Nie odrobi juz tego, chyba ze szybko wraca do pracy, wywalczy w domu podzial 50/50, ale leci to kosztem wiezi i zaspokojenia potrzeb psychicznych latorosli. Jesli nie jest zabezpieczona przez wlasna rodzine (nieruchomosci, inny majatek), nie ma mozliwosci, znajomosci, to w przypadku rozwodu ma przekichane. Widze to w mojej pracy, matki z dziecmi praktycznie nie wystepuja na stanowiskach managerskich, na samej gorze sami faceci, i oni nie biora urlopu na zadanie, OP na dziecko, robia kariery po prostu, to ich zony urobione sa glownie opieka i wychowaniem dzieci. Facet z rodzina poszczegany jest jako powazny i urasta jego ranga, kobieta z dziecmi to juz problem, bo zawsze nie bedzie mogla byc 100% dla firmy. I litosci z tymi zarobkami. W Polsce sie poprawilo, ale srednia krajowa to jakies 4200 netto, podzial obowiazkow w polskim gospodarstwie domowym to najwyzszy odsetek kobiet 70/30 w stosunku do mezczyzn w calej EU!, a w sprawach antykoncepcji przecietny polski Mariusz jedyna ''forma antykoncepcji'', ktora lubi i chce, aby jego zona tez stosowala, to stosunek przerywany big_smile. W Polsce patriarchat ma sie calkiem dobrze.

W zupełności die z tym nie zgodzę. Wszystkie 3 moje szefowe- na poziomie managera zespolu, dyrektora obszaru i dyrektora pionu to kobiety. Choc w firmie 80 % załogi to faceci. Zarzad i managerowie roznego stopnia to kobiety. 30 letnia kobieta kieruje 55 osobowym zespolem, w wiekszosci facetow. Zarobki? Nie znam. Na pewno 5 cyfr. Nie wiem co z tym "Mariuszem", moze to nowe wcielenie "Janusza", ale skoro przecietna kobieta rodzi w swoim zyciu 1,4 dziecka to antykoncepcja musi byc diabelnie skuteczna. Obstawiam, ze wiekszosc młodych kobiet to tabletki antykoncepcyjne a kobiety po 40 to przechodzą na Mirenę lub inna wkładke. Stosunek przerywany jest msrginalny bo przy jego nieskuteczności to mielibysmy boom urodzen a nie ktyzys demograficzny. Tak, wiem, to totalny off- topic, sorry dla autorki wątku, musiałem.

148 Ostatnio edytowany przez lalkaalka (2021-08-31 08:10:11)

Ja nawet nie mówię tu o jakieś karierze, sama świadomie nie pcham się wyżej, co nie znaczy, że nie ma takiej możliwości. Obowiązków mam nadto czy w pracy czy w domu i nie mam parcia na bycia odpowiedzialną za cokolwiek więcej ,kosztem Dzieci,  do tego jakieś szkolenia , praca po za pracą itd- NIE DZIEKUJE  , i rozumiem wszystkie , dla ktorych kariera nie jest wazniejsza od rodziny. Ale nie miałabym z tym problemu np. Za 10-15 lat. No ale dobra, tu gdzie ja mieszkam nie spotkałam sie jeszcze nigdy z tym żeby matkę jakaos gorzej traktowano. Więcej, kobiety będace na wysokich stanowiskach zachodzą w ciążę i nie drżą o posadę gdy ida na macierzyński. Ostatnio na pozycje menadzera zostala zatrudniona kobieta , mająca tylko 3 lata do renty ( emerytury?) Ale tu kobiety wracają po roku do pracy , niezależnie od tego czy zarabiaja 5 tysiecy na reke czy 10. Poza tym umowmy się,  w Niemczech moze sie więcej zarabia , ale i zyje drozej. Ja sie zastanowie za każdym razem czy pojde zjesc w Restauracji i zaplace 2 razy wiecej jak w polsce albo do fryzjera gdzie zaplace 3 razy wiecej jak w Polsce .  Za te pieniądze,  za ktore postawilismy dom, w Polsce postawilibysmy wille.  O innych dobrach nie wspominajac. Wiec , to ze w Polsce to mega duzo sie wydaje nie znaczy,  że tutaj do mega duzych zarobkow sie zalicza.  Po rozwodzie na pewno nie zylabym na takim poziomie na jakim zyjemy we dwojke. Pewnie mieszkalabym w mieszkaniu na jakims ( nienajgorszym )osiedlu ale na pewno nie byłoby mnie stac na utrzymanie domu i chociaz jednego jakiegos mega i niestarego Auta.  Mimo to nie wpadlabym na ten pomysl ze z tego powodu bardziej oplaca mi się siedziec w domu. I na pewno nie wpadlabym na ten pomysl wolac o alimenty po rozwodzie mimo , że maz ( od jakiegos czasu ) zarabia o połowe wiecej.
Jakby matki tu takze miały zniknac na 3 lata albo i wiecej to pewnie wyrozumialosc tez by sie skonczyla. Więc trudno mi tu mówić i rozumieć , że  kobieta to do prania i gotowania, niegodna pracy, o wyzszej posadzie nie wspominając , bo RODZI DZIECI, traci na tym niemiłosiernie , bo sama musi je wychowywac. Zgodzę się , nie każdy zarabia na " normalnym " stanowisku jakies kokosy. Ale to nawet nie o to chodzi. Nawet jakbym te wspominane 3500 do budżetu dokladała to chyba lepiej Jak nic. A za takie pieniądze raczej nie masz odpowiedzialnych zadań zeby szef musial chciec Cie zamordowac za Twoja nieobecnosc , bo nie ma nikogo kto przeprowadzi jakies wazne spotkanie z klientami (np)

Kobiety Nadal same sprowadzaja sie wyłącznie do roli niańki ,praczki, utrzymanki. Bardziej opłaca się im siedzenie w domu niz praca na normalnym stanowisku,  chociazby za najniższą krajową. Nie pracować opłaca się bardziej jak pracować, przecież tego nie mozna mowic powaznie. I nagle szok Jak do rozwodu dochodzi , bo dalej w miejscu stoją. A później walka o alimenty na siebie,  bo przez męża/Dzieci  nie poszła do pracy. Jakby dzieciom w zlobku krzywda się jakas działa,  juz widze Jak te matki będace w domu odkladaja swoje obowiazki na bok i odprawiaja caly program przedszkolny pasujacy do wieku dla dziecka i to dzien w dzien. Poza telewizorem i placem zabaw nic innego sie nie dzieje( i oczywiście,  nie wszedzie, Jak wszedzie sa wyjatki) Gdzie jakies struktury,  reguły,  kontakt z rowiesnikami. Żłobek czy przedszkole wbrew pozorom to nie samo zło wcielone z samymi wirusami i bakterami na czele.  Poza tym moim zdaniem przechodzenie infekcji to Nadal lepsze dla organizmu jak chowanie pod matczynym kloszem przed calym swiatem.  Parolatki to nie noworodki,  nie przesadzajmy.

Okej , przepraszam autorke za odbieganie od tematu. Jednakze dla mnie to temat bardzo ważny i mysle ze dla kazdej kobiety byc powinien. Z mojej strony zostało wszystko powiedziane i dziekuje wszystkim udzielajacym sie (:

149

Pronome napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Póki co nie ma prawnego przymusu rozmnażania, zawierania małżeństw, wchodzenia w związki/relacje wink Poza tym jak kolega wyżej zauważył, w PL mamy kosmiczny wręcz wskaźnik urodzeń, więc chyba jednak nie jest tak źle z tą anty, może stosowana jest najskuteczniejsza... szklanka zimnej wody heh.

150

O co już chodzi w tym wątku ? Bo ja się pogubiłem big_smile

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

151

assassin napisał/a:

Póki co nie ma prawnego przymusu rozmnażania, zawierania małżeństw, wchodzenia w związki/relacje wink Poza tym jak kolega wyżej zauważył, w PL mamy kosmiczny wręcz wskaźnik urodzeń, więc chyba jednak nie jest tak źle z tą anty, może stosowana jest najskuteczniejsza... szklanka zimnej wody heh.

No nie ma, wiec im wyzsze zarobki, tym mniejsza chec kobiet do wchodzenia w zwiazek i rodzenia dzieci. Z antykoncepcja nie ma to nic wspolnego, wiekszosc dzieci jest nieplanowana.

152

Pronome napisał/a:
assassin napisał/a:

No nie ma, wiec im wyzsze zarobki, tym mniejsza chec kobiet do wchodzenia w zwiazek i rodzenia dzieci. Z antykoncepcja nie ma to nic wspolnego, wiekszosc dzieci jest nieplanowana.

I dlatego nie każdy idzie swoją drogą w pojedynkę wink

153

Odbiegąjąc od waszego pobocznego tematu smile

Ja w związek nie będę wchodziła z powodu założenia rodziny i posiadania dzieci. Po pierwsze już jestem spełniona jako matka, po drugie nie ten wiek smile

Ne uważam również, ze wyczynem dla kobiety jest wychowanie dzieci i praca zawodowa. Jestem samotna matka od 7 lat, w tym czasie awansowałam i jakoś dało radę samej to ogarnąć. Nie czuje się bohaterem przez to, ot tak się życie potoczyło.

Wracając trochę na właściwe tory tematyczne. Co myślicie o portalach randkowych?

154

kobietapo40 napisał/a:

Wracając trochę na właściwe tory tematyczne. Co myślicie o portalach randkowych?

Można, miejsce jak każde inne (chociaż będziesz miała duży odsiew żonatych, w nieformalnych związkach, mieszkających 1000km dalej, szukających tylko przygód, naciagaczy na kasę), możesz spróbować.
Jedyna wskazówka, w miare możliwości nie pisać miesiącami czy latami ale w miarę możliwości jak się dobrze pisz szybko się spotkać, można wcześniej przejść na rozmowe telefoniczną/ Wszystko po to, aby po spotkaniu nie okazało się, że mężczyzna jest świetnym materiałem, ale na kolegę. Na samej przyjaźni związku nie zbudujesz, jedynie koleżeństwo.

155 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-08-31 13:11:46)

rossanka napisał/a:
kobietapo40 napisał/a:

Co myślicie o portalach randkowych?

miejsce jak każde inne (chociaż będziesz miała duży odsiew ....
...nie pisać miesiącami .... szybko się spotkać,

Mam identyczną opinię -- trzeba rozmawiać z wieloma, wieloma, wieloma... kwalifikować ich szybko do spotkania w realu, potem w realu prędko spotkania, spotkania krótkie, przelotne wręcz, przy okazji jakby, takie dla pierwszego wrażenia tylko, .....

... jak pierwsze wrażenie okej, to randka, randka...

... potem seks...  iiiiiiiiiii... w końcu "można się normalnie zachowywać" smile smile mając u boku normalną osobę smile smile

Przypomina to proces rekrutacyjny, gdzie jest tysiąc kandydatów, a czasu na rekrutację niewiele, a trzeba dobrze wybrać:

1. rozmowa w internecie -- to przeglądanie CV ... czyli kto co o sobie napisał... logicznym jest że to strata czasu, bo w CV wszystko pięknie wygląda, więc lepiej wielu zaprosić na drugi etap

2. szybka rozmowa, parę minut, potem hasło "dziękuję, jak przejdzie Pan do nstaępnego etapu, to oddzwonimy" -- ultra krótkie spotkanie zapoznawcze

3. "przeszedł Pan do następnego etapu, proszę przyjść na testy kwalifikacyjne" -- to spotkania dłuższe w realu

4. Podpisanie umowy o pracę... czyli seks...

5. W końcu praca, i można poznać na ile wartościowy jest kandydat.

Rozwlekanie punktu 1 nie ma sensu również dlatego, że jak się dzwoni do kandydata, aby przyszedł na krótką rozmowę (punkt 2), to on często mówi "mam już inną pracę", albo nie odbiera telefonu, albo mieszka za daleko... czyli po prostu nie pojawia  się na spotkaniu.

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

156

Gary napisał/a:
rossanka napisał/a:
kobietapo40 napisał/a:

Co myślicie o portalach randkowych?

miejsce jak każde inne (chociaż będziesz miała duży odsiew ....
...nie pisać miesiącami .... szybko się spotkać,

Mam identyczną opinię -- trzeba rozmawiać z wieloma, wieloma, wieloma... kwalifikować ich szybko do spotkania w realu, potem w realu prędko spotkania, spotkania krótkie, przelotne wręcz, przy okazji jakby, takie dla pierwszego wrażenia tylko, .....

... jak pierwsze wrażenie okej, to randka, randka...

... potem seks...  iiiiiiiiiii... w końcu "można się normalnie zachowywać" smile smile mając u boku normalną osobę smile smile

Przypomina to proces rekrutacyjny, gdzie jest tysiąc kandydatów, a czasu na rekrutację niewiele, a trzeba dobrze wybrać:

1. rozmowa w internecie -- to przeglądanie CV ... czyli kto co o sobie napisał... logicznym jest że to strata czasu, bo w CV wszystko pięknie wygląda, więc lepiej wielu zaprosić na drugi etap

2. szybka rozmowa, parę minut, potem hasło "dziękuję, jak przejdzie Pan do nstaępnego etapu, to oddzwonimy" -- ultra krótkie spotkanie zapoznawcze

3. "przeszedł Pan do następnego etapu, proszę przyjść na testy kwalifikacyjne" -- to spotkania dłuższe w realu

4. Podpisanie umowy o pracę... czyli seks...

5. W końcu praca, i można poznać na ile wartościowy jest kandydat.

Rozwlekanie punktu 1 nie ma sensu również dlatego, że jak się dzwoni do kandydata, aby przyszedł na krótką rozmowę (punkt 2), to on często mówi "mam już inną pracę", albo nie odbiera telefonu, albo mieszka za daleko... czyli po prostu nie pojawia  się na spotkaniu.

Miałam kiedyś (jakieś 3 lata temu) krótki epizod z portalem randkowym. Nie wspominam tej "przygody" zbyt dobrze. Tak jak Rossanka napisała wysyp żonatych, szukających szybkiego seksu, ale z tego co pamiętam Panowie wcale tak ochoczo nie chcieli się umawiać na spotkania, no chyba, że w wiadomym celu.

Mam dwie kumpele, które korzystają z tego typu portali, bodajże trzech. I z ich opowieści nadal tak to wygląda. Więc chyba tak łatwo z tymi spotkaniami nie jest smile a też uważam, ze to podstawa, może nie po kurtuazyjnej wymianie "dzień dobry" ale jak już widać, ze rozmowa się klei, zdjęcie nie odstrasza to jak najbardziej tak.

157

Masz rację... na portalach randkowych jest mnóstwo oszołomów.

Ale zadaj sobie pytanie...

Gdzieś jest super mężczyzna, po rozwodzie. Taki wymarzony jak dla Ciebie.
Jak myślisz gdzie on szuka kobiety?

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

158 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-08-31 14:14:24)

Gary napisał/a:

Masz rację... na portalach randkowych jest mnóstwo oszołomów.

Ale zadaj sobie pytanie...

Gdzieś jest super mężczyzna, po rozwodzie. Taki wymarzony jak dla Ciebie.
Jak myślisz gdzie on szuka kobiety?

Widzisz Gary, ja myślę, ze czeka na łut szczęścia, na zasadzie może się trafi smile a w ostateczności wskoczy na taki portal ale coś czuję, że szybko frustracja go dopadnie, tam się nie da długo wytrzymać.

Może się mylę, bo przecież ja kobietą jestem i pewnie tak też myślę smile

Chociaż nie mówię nie, spróbować ponownie pewnie spróbuję.

159

Jedyną szansą na poznanie jest przesiew dużej ilości ludzi.

Ty musisz taki przesiew zrobić.
I on, ten mężczyzna, musi przesiew zrobić.

Sito, przez które przelatuje wiele, wiele osób.

Jeśli on czeka na łut szczęścia, i Ty czekasz na łut szczęścia, to niekoniecznie szczęście będzie sprzyjać, albo szczęście nie będzie miało szansy się zrealizować.

160 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-08-31 14:17:35)

Gary napisał/a:

Jeśli on czeka na łut szczęścia, i Ty czekasz na łut szczęścia, to niekoniecznie szczęście będzie sprzyjać, albo szczęście nie będzie miało szansy się zrealizować.

jasne, masz rację smile
to tak teraz praktycznie, jeśli się zdecyduję  na co mężczyźni  zwracają uwagę oprócz zdjęć oczywiście?
Chociaż z tymi zdjęciami to też różnie bywa. Zbyt ładne mogą odstraszyć pewnych "kandydatów" a przyciągnąć "oszołomów", zwykłe - mogą się nie przebić w tłumie smile:)

161 Ostatnio edytowany przez rossanka (2021-08-31 14:38:05)

kobietapo40 napisał/a:
Gary napisał/a:

jasne, masz rację smile
to tak teraz praktycznie, jeśli się zdecyduję  na co mężczyźni  zwracają uwagę oprócz zdjęć oczywiście?
Chociaż z tymi zdjęciami to też różnie bywa. Zbyt ładne mogą odstraszyć pewnych "kandydatów" a przyciągnąć "oszołomów", zwykłe - mogą się nie przebić w tłumie smile:)

Głównie patrzą na zdjęcie. kobiety też. Dopiero potem opis. Ale jak nie odstraszasz skrajnie wyglądem, to daj parę neutralnych, twarz, sylwetka, chętnych na spotkanie na pewno znajdziesz.
I nie pytaj, co który lubi, bo jeden będzie wolał szare myszki na zdjęciu, a drugi wyzywające kocice, masz być sobą.

Gary: tu właśnie trzeba szczęścia. Może "przerobić" i 50 takich randek z internetu i nic. A inna pójdzie na jedną i to będzie jej przyszły partner.

162

"Oszołomy" i tak napiszą, nieważne czy dasz lepsze czy gorsze zdjęcie.

Ja jak miałam konta, to prawie zawsze był ten sam schemat czyli faceci dość szybko chcieli się spotkać, w przeciągu kilku dni. Nie lubię pisać więc mi to odpowiadało. Nigdy się nie zdarzyło, żeby ktoś nie przyszedł na umówione spotkanie.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

163

aniuu1 napisał/a:

"Oszołomy" i tak napiszą, nieważne czy dasz lepsze czy gorsze zdjęcie.

Ja jak miałam konta, to prawie zawsze był ten sam schemat czyli faceci dość szybko chcieli się spotkać, w przeciągu kilku dni. Nie lubię pisać więc mi to odpowiadało. Nigdy się nie zdarzyło, żeby ktoś nie przyszedł na umówione spotkanie.

U mnie raz nie przyszedł.  big_smile

164 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-08-31 14:49:56)

rossanka napisał/a:

Gary: tu właśnie trzeba szczęścia. Może "przerobić" i 50 takich randek z internetu i nic. A inna pójdzie na jedną i to będzie jej przyszły partner.

Tak... trzeba szczęścia. Nawet jak się robi odsiew. Dlatego trzeba robić szybko i efektywnie.
Dlatego przechodzić do realu natychmiast i nie tracić czasu na pierwszym spotkaniu -- po prostu się zobaczyć, zamienić trzy zdania i do domu. Nawet na przystanku autobusowym za pięć dwunasta.

kobietapo40 napisał/a:

Nie ma sposobu odstraszenia oszołomów. W CV każdy pięknie się prezentuje.
Twoje zdjęcia niech zrobią profesjonaliści -- wizażystka i fotograf.
Będziesz miała totalny bigos, wymieszanych oszołomów z fajnymi ludźmi, no jakby zmieszać piach z makiem... trzeba przerobić dużą ilość kandydatów.

Ja jak miałam konta, to prawie zawsze był ten sam schemat czyli faceci dość szybko chcieli się spotkać, w przeciągu kilku dni. Nie lubię pisać więc mi to odpowiadało.

W końcu poszli po rozum do głowy. Na cóż pisać w nieskończoność? SZybko się trzeba spotkać.
Jeszcze niech wymyślą, że pierwsze spotkanie ma być krótkie... a nie takie że dwie osoby siedzą na kawie i czekają aż spotkanie się skończy, bo nie ma o czym rozmawiać, albo ktoś kogoś od razu obraził, albo się sobie nie podobają, ale głupio uciec tak od razu.

165

rossanka napisał/a:

Głównie patrzą na zdjęcie. kobiety też. Dopiero potem opis. Ale jak nie odstraszasz skrajnie wyglądem, to daj parę neutralnych, twarz, sylwetka, chętnych na spotkanie na pewno znajdziesz.
I nie pytaj, co który lubi, bo jeden będzie wolał szare myszki na zdjęciu, a drugi wyzywające kocice, masz być sobą.

No właśnie rossanka nie odstraszam, podobno wręcz przeciwnie. Te 3 lata temu usłyszałam nie raz: co ja robię w ogóle na portalu, jak faceci powinni w kolejce się ustawiać. Oczywiście nie traktowałam tych wypowiedzi poważnie, ale były denerwujące. Co miałam odpowiedzieć - " no nie, ku..wa nie ustawiają się" smile Usłyszałam też od dwójki znajomych że " z tymi zdjęciami to przegięłam" na zasadzie, że za ładne.

166 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-08-31 14:52:21)

kobietapo40 napisał/a:

.... Usłyszałam też od dwójki znajomych że " z tymi zdjęciami to przegięłam" na zasadzie, że za ładne.

Eeee... zrób najlepsze zdjęcia jakie możesz.
Na cóż Ci facet, który się wystraszy ładnej kobiety.

kobietapo40 napisał/a:

Zbyt ładne mogą odstraszyć pewnych "kandydatów" )

Na portalu lepiej jak kobieta wybiera mężczyzn i do nich pisze, a nie przegląda tych co do niej napisali.

167

Gary napisał/a:
kobietapo40 napisał/a:

.... Usłyszałam też od dwójki znajomych że " z tymi zdjęciami to przegięłam" na zasadzie, że za ładne.

Eeee... zrób najlepsze zdjęcia jakie możesz.
Na cóż Ci facet, który się wystraszy ładnej kobiety.
Na portalu lepiej jak kobieta wybiera mężczyzn i do nich pisze, a nie przegląda tych co do niej napisali.

Czyli mam atakować smile ok, jak stworzę konto będę wrzucała spostrzeżenia smile może być ciekawie.

Pisałeś coś o fotografie - mam wiele takich zdjęć, bawię się w to trochę i właśnie usłyszałam, ze takie zdjęcia na portal to przegięcie.

168

kobietapo40 napisał/a:
rossanka napisał/a:

No właśnie rossanka nie odstraszam, podobno wręcz przeciwnie. Te 3 lata temu usłyszałam nie raz: co ja robię w ogóle na portalu, jak faceci powinni w kolejce się ustawiać. Oczywiście nie traktowałam tych wypowiedzi poważnie, ale były denerwujące. Co miałam odpowiedzieć - " no nie, ku..wa nie ustawiają się" smile Usłyszałam też od dwójki znajomych że " z tymi zdjęciami to przegięłam" na zasadzie, że za ładne.

Po prostu nie trafias o tyle.
Mpzesz mieć wszystko na miejscu i nic z tego nie będzie. Podobnie jak mężczyzna.
Nie mieliscie nigdy kolegów (panowie koleżanek), że obiektywnie nic im nie można było zarzucic prócz tego, że przez chwile nawet Wam nie przeszło przez głowę, że to może być coś więcej niż koleżanka czy kolega?

169

kobietapo40 napisał/a:

Czyli mam atakować smile ok,

Wg mnie tak. Przeglądać profile i pisać do wszystkich którzy nie są odpychający.

Bo ten wymarzony mężczyzna pewnie nie będzie super wyglądał (bo nie zrobił sobie fajnych zdjęć), ani nie będzie super-pięknie pisał, ale z biegiem czasu jak nie został odrzucony to będzie zyskiwał w twoich oczach.

jak stworzę konto będę wrzucała spostrzeżenia smile może być ciekawie.

Jestem ciekaw twoich wniosków.

Pisałeś coś o fotografie - mam wiele takich zdjęć, bawię się w to trochę i właśnie usłyszałam, ze takie zdjęcia na portal to przegięcie.

Jakie przegięcie? W czym? I kto tak ocenił? Taką ocenę mógłby wydać ktoś, kto odniósł sukces będąc w podobnej do Ciebie sytuacji.

170 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-08-31 18:12:20)

kobietapo40 napisał/a:

Na takim portalu dostaniesz jeszcze dużo denerwujących komentarzy. Żeby tam działać dłużej to chyba trzeba sobie wielki dystans wyrobić do tego co piszą.

171

Witam, przybywam na pomóc

Jestem po 40, po rozwodzie, matka samotna (jak ja nie lubię tego określenia).
Od rozwodu, a to już 7 lat, miałem jeden dłuższy związek (2 lata) reszta to jakieś mniej lub bardziej krótkie znajomości z których nic nie wychodziło. Dlaczego? Oto jest pytanie. Zazwyczaj ja je kończyłam, bo coś zaczynało nie grać z danym Panem, zdarzało się również, ze Panowie bez słowa się zmywali. Przez te kilka lat poznałam ich sporo w różnych okolicznościach i wniosek nasuwa mi się jeden, to już chyba niemożliwe spotkać kogoś na dłużej, do życia.

Problem jak w każdym takim wątku - tkwi w tobie. Albo wybierasz po prostu złych gości z jakiegoś powodu, toksycznych, nieszukających tego co ty itd. Albo masz już zbyt wysokie wymagania i faceci nie są w stanie im sprostać.

Piszę to dlatego, że pewnie już ci tutaj masa osób napisała, że to nie z tobą jest problem, tylko z całą populacją facetów i całym światem. Gdy kobieta ma problem ze znalezieniem faceta to mówi się jej, że jest zbyt silna, niezależna itd i problem tkwi we wszystkich facetach - "nie zmieniaj się kochana".
Gdy facet ma problem ze znalezieniem kobiety - to zawsze z nim jest coś nie tak, wszystkie kobiety są okej, on musi się koniecznie zmienić.

Dlatego musisz sobie uświadomić, że jak ktoś cię klepie po plecach - nie ma racji. Z tym światem jest wszystko okej, jeżeli ktoś nie może znaleźć odpowiedniego partnera to nie jest wina całego świata, otoczenia, populacji facetów lub kobiet. Problem tkwi tylko w tobie - albo wybierasz złych facetów, albo masz już tak wysokie wymagania, że nawet ideał ich nie spełni i czujesz frustrację. Od ciebie tylko zależy, czy przepracujesz w sobie problemy i znajdziesz szczęśliwy związek, czy dalej będziesz obwiniać cały świat i okłamywać się, że z tobą wszystko ok, a to wina całej populacji facetów.

172

Witold12 napisał/a:

Problem jak w każdym takim wątku - tkwi w tobie. Albo wybierasz po prostu złych gości z jakiegoś powodu, toksycznych, Problem tkwi tylko w tobie - albo wybierasz złych facetów, albo masz już tak wysokie wymagania, że nawet ideał ich nie spełni i czujesz frustrację. .

A jak już obniży wymagania, za parę lat założy wątek nie kocham męża, nigdy go nie kochałam, ale związałam się z nim, bo miałam już swoje lata, a on się napatoczył, więc go wzięłam. I całe lata męczę się w tym zwiazku.
Po tym wyznaniu oberwie kubeł pomyj ma głowę na forum, dlaczego więc weszła w związek, skoro nie chciała wiązać się z tym człowiekiem.

Niedobra to rada.

Autorko miej własne wymagania i nie słuchaj innych osób, Tu przecież sama wiesz , z kim jest Ci dobrze a z kim nie.

173

rossanka napisał/a:
Witold12 napisał/a:

Problem jak w każdym takim wątku - tkwi w tobie. Albo wybierasz po prostu złych gości z jakiegoś powodu, toksycznych, Problem tkwi tylko w tobie - albo wybierasz złych facetów, albo masz już tak wysokie wymagania, że nawet ideał ich nie spełni i czujesz frustrację. .

A jak już obniży wymagania, za parę lat założy wątek nie kocham męża, nigdy go nie kochałam, ale związałam się z nim, bo miałam już swoje lata, a on się napatoczył, więc go wzięłam. I całe lata męczę się w tym zwiazku.
Po tym wyznaniu oberwie kubeł pomyj ma głowę na forum, dlaczego więc weszła w związek, skoro nie chciała wiązać się z tym człowiekiem.

Niedobra to rada.

Autorko miej własne wymagania i nie słuchaj innych osób, Tu przecież sama wiesz , z kim jest Ci dobrze a z kim nie.

Dokładnie tak. A może to sygnał, żeby troszkę nad sobą popracować, przemyśleć niektóre tematy. Taki czas refleksji smile

174

Witoldowi nie chodzi o autorkę tylko o to:
"Gdy facet ma problem ze znalezieniem kobiety - to zawsze z nim jest coś nie tak, wszystkie kobiety są okej, on musi się koniecznie zmienić."
Pewnie wkurzony jest, że nie może znaleźć sobie kobiety.

175

Ja nie polecam portali. Doświadczenia mam fatalne, łącznie z tym, że bywałam zupełnie bez powodu obsypywana inwektywami... Ech. A jeden taki napisał mi, że jestem bardzo fajna, szkoda tylko, że starawa.... - dodam, że był dokładnie w tym samym wieku. big_smile

176

szeptem napisał/a:

Ja nie polecam portali. Doświadczenia mam fatalne, łącznie z tym, że bywałam zupełnie bez powodu obsypywana inwektywami... Ech. A jeden taki napisał mi, że jestem bardzo fajna, szkoda tylko, że starawa.... - dodam, że był dokładnie w tym samym wieku. big_smile

To może dobrze że powiedział to od razu, a nie po 5 latach zwiazku smile
Niektórzy się sami eliminują to lepiej chyba?

177 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-08-31 23:04:58)

szeptem napisał/a:

że bywałam zupełnie bez powodu obsypywana inwektywami...

Słyszałem też o tym, że bez powodu dziewczynę gość sklął... Najpierw napisał coś miłego, a ona nie odpowiedziała, to potem napisał "Czy wy wszystkie ku*** musicie się tak zachowywać". Albo jest miły, miły, a jak ona powie "jednak mi nie pasujesz", to wiązanka wulgaryzmów.

Czy stąd płynie wniosek, że portale są nieodpowiednie do poznawania ludzi, bo tam są chamy...?
Czyli fajni mężczyźni nie rejestrują się na portalach, bo nie chcą być wśród chamów?

Zły wniosek.

Tam są tacy i tacy... z przewagą tych gorszych oczywiście.

178

Tak, i ta przewaga chamstwa jednak skutecznie zniechęca co wrażliwsze osoby na poziomie. smile

179

kobietapo40 napisał/a:

Odbiegąjąc od waszego pobocznego tematu smile

Ja w związek nie będę wchodziła z powodu założenia rodziny i posiadania dzieci. Po pierwsze już jestem spełniona jako matka, po drugie nie ten wiek smile

Ne uważam również, ze wyczynem dla kobiety jest wychowanie dzieci i praca zawodowa. Jestem samotna matka od 7 lat, w tym czasie awansowałam i jakoś dało radę samej to ogarnąć. Nie czuje się bohaterem przez to, ot tak się życie potoczyło.

Na portalu randkowym poznałem moją byłą żonę. Wcześniejsza relacja też była z osobą tam poznaną. Znam osobę, która znalazła sobie na portalu męża aż w Australii. Więc generalnie powiem, że można tam kogoś wartościowego poznać, ale nie jest to łatwe. Tak samo jak ogólnie w życiu. A w naszym przedziale wiekowym jest chyba to znacznie trudniejsze, niż kiedyś. Miałem w tym roku jedną randkę i to było właśnie z osobą z portalu. Na dzień dzisiejszy się zniechęciłem i zawiesiłem konto, ale pewnie tam wrócę.

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

180

Ja znam dwa małżeństwa, gdzie osoby się poznały przez portal randkowy.
Faktem jest że przeważają chamy, na szczęście każdego można zablokować wink

"Trochę o Tobie myślałem, masz w sobie to coś - zachodzisz za skórę." - Druhny

Posty [ 121 do 180 z 614 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 11 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » kolejna kobieta po 40 szukająca miłości

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021