kolejna kobieta po 40 szukająca miłości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » kolejna kobieta po 40 szukająca miłości

Strony Poprzednia 1 2 3 4 11 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 61 do 120 z 626 ]

61

Odp: kolejna kobieta po 40 szukająca miłości
Misinx napisał/a:

big_smile No to ja byłbym dla Ciebie "dziwna sytuacja", bo nie mam bliskich relacji z facetami. Ale to jest taki mój "defekt". Z kobietami zawsze mi się lepiej rozmawiało.

No widzisz Misinx, co człek to inne podejście smile Skądś to się pewnie wzięło - u mnie podejście a u Ciebie brak kolegów.
Jak sięgam pamięcią, to pewnie z braku zdrowych koleżeńskich relacji moich byłych partnerów z ich "koleżankami". Było trochę dziwnych sytuacji ale najśmieszniejsze jest to, że zazwyczaj od damskiej strony smile

Zobacz podobne tematy :

62 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-27 12:06:01)

Wiecej bys sie chyba dowiedziala co sądzą  o Twoich wymaganiacb Panowie smile
Ale jak twierdzisz że Ci to rozjaśni:
Ponieważ wolność i swoboda ma dla mnie duże znaczenie nie mogę żądać od losu mężczyzny stojącego bardzo blisko obok mnie w codziennych sprawach, będącego wsparciem i podparciem - są tacy, ale to ma swoją cenę, której ja nie chcę  płacić- kontrolę.
Wiedząc że mam taką osobowość  że niestety lub stety kręcą się wokół mnie mężczyźni nie może być to Pan którego będzie to drażnić,  musi być ponad to. A że jest zasada równości, akceptuję u niego to samo.
Ponieważ deklaruję  że lubię szczerość,  nie wymagam by Pan mnie chronił jak mimozę i dbał o moje samopoczucie, sam z tej szczerości rezygnując. Więc ja nie akceptuję  jego fochów i sama nie daję sobie do nich prawa.
Nie oczekuję  że będziemy mieć to samo hobby, słuchać tej samej muzyki, we wspólnie spędzanym czasie musi jakość a nie ilość
Chcę  mieć prawo do swojego hobby w zamian, bez niego, jeśli to to nie interesuje.
Sama się rozwijam intelektualnie cały czas i panuję nad sobą,  od niego oczekuję tego samego.
Oczekuję  czułości i zaufania, bo sama to daję.
I otwartości,  bo sama taka jestem.
Nie jestem w stanie podążać za jego wizją  jako przewodnikiem stada, bo nie potrafię już komuś na tyle zaufać,  więc nie będę żoną i nie oczekuję męża.
To ostatnie to przykry stwierdzony ubytek, ale fakt. Ucięta noga nie odrasta, więc to moje "kalectwo" ktoś musi zaakceptować  by móc ze mną być i nie może mu brakować  kobiety przy boku w stylu gdzie Ty Kajusz, tam ja Kaja.
To piękne,  ale już nie moja ścieżka.

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

63 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-08-27 12:14:21)

Ela210 napisał/a:

Wiecej bys sie chyba dowiedziala co sądzą  o Twoich wymaganiacb Panowie smile
Ale jak twierdzisz że Ci to rozjaśni:
Ponieważ wolność i swoboda ma dla mnie duże znaczenie nie mogę żądać od losu mężczyzny stojącego bardzo blisko obok mnie w codziennych sprawach, będącego wsparciem i podparciem - są tacy, ale to ma swoją cenę, której ja nie chcę  płacić- kontrolę.
Wiedząc że mam taką osobowość  że niestety lub stety kręcą się wokół mnie mężczyźni nie może być to Pan którego będzie to drażnić,  musi być ponad to. A że jest zasada równości, akceptuję u niego to samo.
Ponieważ deklaruję  że lubię szczerość,  nie wymagam by Pan mnie chronił jak mimozę i dbał o moje samopoczucie, sam z tej szczerości rezygnując. Więc ja nie akceptuję  jego fochów i sama nie daję sobie do nich prawa.
Nie oczekuję  że będziemy mieć to samo hobby, słuchać tej samej muzyki, we wspólnie spędzanym czasie musi jakość a nie ilość
Chcę  mieć prawo do swojego hobby w zamian, bez niego, jeśli to to nie interesuje.
Sama się rozwijam intelektualnie cały czas i panuję nad sobą,  od niego oczekuję tego samego.
Oczekuję  czułości i zaufania, bo sama to daję.
I otwartości,  bo sama taka jestem.
Nie jestem w stanie podążać za jego wizją  jako przewodnikiem stada, bo nie potrafię już komuś na tyle zaufać,  więc nie będę żoną i nie oczekuję męża.
To ostatnie to przykry stwierdzony ubytek, ale fakt. Ucięta noga nie odrasta, więc to moje "kalectwo" ktoś musi zaakceptować  by móc ze mną być i nie może mu brakować  kobiety przy boku w stylu gdzie Ty Kajusz, tam ja Kaja.
To piękne,  ale już nie moja ścieżka.

No fakt, nie rozjaśniło - zupełnie innej relacji oczekujesz

64 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-27 12:35:29)

Chodzi o to, że chyba się to układa w logiczną  całość,  a nie jakieś konkretne wymagania smile
Chodzi o to, że wszystko ma swoją  cenę: A Ty chyba nie chcesz jej zapłacić.
Rozrywkowy Pan ma się bawić  tylko z Tobą, a ten który chciałby tylko z Tobą, będzie zbyt nudny i misiowaty, za bardzo na kanapie widoczny itd.
Wydaje mi się,  że masz skłonności do sporej kontroli.

65

Ela210 napisał/a:

Chodzi o to, że chyba się to układa w logiczną  całość,  a nie jakieś konkretne wymagania smile

bo ja jestem konkretna smile to i "wymagania" takie:)

66

Jak chcesz mężczyznę  który da się kontrolować to łatwiej wziąć  kogoś do obróbki i sobie przystosować.  Tu łatwiej z młodszymi będzie.

67

Ela210 napisał/a:

Jak chcesz mężczyznę  który da się kontrolować to łatwiej wziąć  kogoś do obróbki i sobie przystosować.  Tu łatwiej z młodszymi będzie.

Ela, masz chyba dziwną definicję kontroli, w którym punkcie nawiązuję do niej? smile Zaufanie i szacunek, mają się nijak do kontroli, a to są dla mnie istotne kwestie

68 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-08-27 12:46:23)

kobietapo40 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Ela, masz chyba dziwną definicję kontroli, w którym punkcie nawiązuję do niej? smile Zaufanie i szacunek, mają się nijak do kontroli, a to są dla mnie istotne kwestie
Wiek to tylko liczba, mam swoją granicę w jedną i drugą stronę, ale wolę już o niej nie pisać, bo zaraz się okaże, że oczekuję niemożliwego smile

69 Ostatnio edytowany przez zrzutekranu (2021-08-27 13:15:14)

Ale się postów narobiło.
Ela, ta lista jak pisałem to dalej co wyjdzie w praniu. Nie ma ludzi idealnych bo w założeniu człowiek jest bardzo nieidealny. I pisałem ją od pod ten wątek. I chcieć to ja mogę złote góry, a to co dostanę to już co innego zupełnie. I mam wrażenie, że lubisz sobie nadinterpretować posty pod swoją tezę. Nawet jak autor zaprzeczy to ty wiesz lepiej hmm
Gary jak zwykle wszystko do seksowania się sprowadza big_smile

Misinx napisał fajną rzecz która i mnie dotyczy o wchodzeniu w relacje na hamulcu ręcznym. No ja już nie potrafię inaczej, nie potrafię dać się ponieść emocjom. Ostrożnie, wolno - w sensie faktyczne zaangażowanie i bycie ze sobą. Seks i tak wyjdzie pewnie szybciej niż później naturalnie. Nie chce mówić kocham gdy tak nie jest, tak samo obiecywać coś gdy wiem że druga strona tego oczekuje. I jestem też przekonany, że taka postawa może sabotować niektóre relacje.

No i Autorko - co do twojej listy wymagań jak dla mnie one są normalne. Standardowe, nic szokującego. Tylko no, w pewnym wieku właśnie fajną osobę do związku może być ciężko znaleźć. Bo te naprawdę fajne osoby raczej są rozchwytywane, w ten czy inny sposób.

70 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-27 13:51:03)

Mogę  Ci napisać gdzie widzę  ja kontrolę,  ale naprawdę  nie chcę, by było to przedmiotem dyskusji dalszej polegajej na tym, że mam Ci udowadniać swoje wrażenia, ok.?
Dla mnie chęć kontroli u Ciebie objawia się tym że masz dość sztywny obraz idealnego Pana, mało elastyczności. Jak dla mnie oczywiście.
Za bardzo wchodzisz w dziedziny które powinny być  prywatne: typu jakie ma mieć  hobby, ile czasu spędzać w pracy, co mają czuć do niego jego koleżanki, jaki ma być poziom jego zarobków, ile czasu ma spędzać na kanapie, poza domem itd.
I podkreślę,  to moje odczucie, ale ktoś może np wziąć za zaletę takie organizowanie życia mężczyźnie.
Moje obserwacje są takie, że Panowie którzy Ci się że stylu życia podobają takich kobiet nie lubią,  lubią za to inni, którzy się Tobie spodobać nie muszą.
To lużne wrażenia, może bym je zmodyfikowała, gdybym Cię znała lepiej.
Sama zresztą po tylu próbach masz jakiś obraz sytuacji czy Twoich przypuszczeń dlaczego padły te relacje i czy w tym co mówię jest coś  czy nie, bo chyba nie wszyscy Panowie przechodzili przez Twoje życie w milczeniu.
Zrzut ekranu. Nie wiem lepiej tylko ze swojej perspektywy widzę  coś innego.
To chyba oczywiste.
Autor widzi swoje to samo, to w porządku, jak mu wszystko gra. W końcu to jego życie.
Ktoś komuś przyklaśnie, inny krytykuje. Jak chce się samych zgodnych to lepszy blog, usuniesz niewygodne wpisy i ok.
Dlatego Ciebie tu nie skomentuję, co do autorki sama prosiła o to.
Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam potrzeby by każdy zgadzal się z moimi obserwacjami, przyjmuję że masz inne.
Czy ja autorce zabraniam przychylić się do Twojego wniosku że fajni ludzie są rozchwytywani i po prostu za tymi okazjami nie nadąza?

71

Tylko z tego co piszesz Misinx, to Ty nie jesteś typem lovelasa, więc twoja partnerka nie miałaby powodów do zmartwień o twoje spotkania.
A są tacy faceci, o którzy sobie tak układają życie, żeby mieć przestrzeń na różnego rodzaju przygody, trzymają kontakty z zainteresowanymi koleżankami.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

72

zrzutekranu napisał/a:

Ale się postów narobiło.
Ela, ta lista jak pisałem to dalej co wyjdzie w praniu. Nie ma ludzi idealnych bo w założeniu człowiek jest bardzo nieidealny. I pisałem ją od pod ten wątek. I chcieć to ja mogę złote góry, a to co dostanę to już co innego zupełnie. I mam wrażenie, że lubisz sobie nadinterpretować posty pod swoją tezę. Nawet jak autor zaprzeczy to ty wiesz lepiej hmm

Misinx napisał fajną rzecz która i mnie dotyczy o wchodzeniu w relacje na hamulcu ręcznym. No ja już nie potrafię inaczej, nie potrafię dać się ponieść emocjom. Ostrożnie, wolno - w sensie faktyczne zaangażowanie i bycie ze sobą. Seks i tak wyjdzie pewnie szybciej niż później naturalnie. Nie chce mówić kocham gdy tak nie jest, tak samo obiecywać coś gdy wiem że druga strona tego oczekuje. I jestem też przekonany, że taka postawa może sabotować niektóre relacje.

No i Autorko - co do twojej listy wymagań jak dla mnie one są normalne. Standardowe, nic szokującego. Tylko no, w pewnym wieku właśnie fajną osobę do związku może być ciężko znaleźć. Bo te naprawdę fajne osoby raczej są rozchwytywane, w ten czy inny sposób.

Zrzutekranu, zgadzam się z Tobą co do pierwszego akapitu, że to są jakieś nasze oczekiwania, które fajnie by było aby druga osoba miała, chociaż pewnie z kilku nie zrezygnuję bo to podstawy dla mnie aby w ogóle związek zbudować.
Ela pisze o kontroli i organizowaniu życia, nie wchodząc już za bardzo w temat, uważam, że jeśli ludzi coś łączy np lubią coś razem robić, podobnie spędzać czas, to jest łatwiej, nie trzeba kompromisów, naginania się i wtedy życie organizują wspólnie, bo o to chodzi. Dlatego dobieramy się w jakiś konkretny sposób, a nie bierzemy pierwszego lepszego człowieka z łapanki.

Ciekawi mnie co oznacza dla Ciebie ten "hamulec ręczny" ? Wiadomo, że nie mówi się czegoś jeśli się tego nie czuje, to nie jest hamulec. Czy jeśli coś idzie za szybko stopujesz to? Rozmawiasz o tym z drugą osobą dlaczego tak się dzieje? Wycofujesz się ?

I cieszę się, ze jako facet uważasz, ze nie mam wygórowanych wymagań smile

73

Kobietapo40 - ja sie zmeczylam czytajac te twoje rozterki. O dobrze dopasowanego partnera trudno, dochodzi bagaz zyciowych doswiadczen, jedyne co pozostaje to zyc szczesliwie, stwarzac okazje do poznania nowych osob, rozgladac sie - tyle i az tyle. Cala reszta to strata czasu.

74

kobietapo40 napisał/a:
zrzutekranu napisał/a:

Ale się postów narobiło.

Zrzutekranu, zgadzam się z Tobą co do pierwszego akapitu, że to są jakieś nasze oczekiwania, które fajnie by było aby druga osoba miała, chociaż pewnie z kilku nie zrezygnuję bo to podstawy dla mnie aby w ogóle związek zbudować.
Ela pisze o kontroli i organizowaniu życia, nie wchodząc już za bardzo w temat, uważam, że jeśli ludzi coś łączy np lubią coś razem robić, podobnie spędzać czas, to jest łatwiej, nie trzeba kompromisów, naginania się i wtedy życie organizują wspólnie, bo o to chodzi. Dlatego dobieramy się w jakiś konkretny sposób, a nie bierzemy pierwszego lepszego człowieka z łapanki.

Ciekawi mnie co oznacza dla Ciebie ten "hamulec ręczny" ? Wiadomo, że nie mówi się czegoś jeśli się tego nie czuje, to nie jest hamulec. Czy jeśli coś idzie za szybko stopujesz to? Rozmawiasz o tym z drugą osobą dlaczego tak się dzieje? Wycofujesz się ?

I cieszę się, ze jako facet uważasz, ze nie mam wygórowanych wymagań smile

Dla mnie ten hamulec to pewne hamowanie ale siebie, swoich emocji, hormonów. Nie uleganie "zauroczeniowemu" hajowi, nie pozwolenie na to by emocje przysłoniły prawdziwy obraz osoby, a raczej racjonalne podejście. Raczej budowanie relacji na przyjaźni - bo jak przyjaźń się rodzi to jest już połowa sukcesu - a nie na tej burzy.
I nie mówię tu o jakimś chłodzie emocjonalnym czy braku czułości, intymności. Ale o czasie dla obu stron czy na pewno chcą się angażować, deklarować - bo dla mnie coś to znaczy i wymaga właśnie czasu. I myślenia.
I absolutnie nie mówię tu o robieniu z dziewczyny którejś tam opcji bo jak randkuje z kimś to tylko z jedną osobą na raz, inaczej czułbym się nieuczciwie - no i tego samego oczekuje, naiwnie.
Jeśli uważam, że coś za szybko się dzieje, jakieś teksty o miłości po dwóch tygodniach czy coś to staram się jasno wytłuszczyć mój punkt widzenia. Nie odrzucam, nie wycofuje się. Ale proszę o czas i brak nacisków, niech się relacja rozwija swoim tempem. Mi trochę zajmuje otwarcie się.
No i masz racje - im więcej rzeczy współgra - od zainteresowań po rodzaj wspólnego spędzania czasu tym łatwiej się dotrzeć. Dlatego chociażby w życiu nie związałbym się z imprezowiczką.  Czy osobą pijącą częściej niż okazyjnie (powiedzmy raz w miesiącu jakieś tam wino, żeby uprościć).
No i stawiam na jasną komunikacje - im więcej się mówi o tym co ci nie pasuje, o swoich poglądach, co lubisz - i o ile działa to w obie strony bez zbędnej gry- tym łatwiej odsiać swojego od innego wink

75

Kobietapo40, chyba jednak Twoje oczekiwania są za wysokie. Wolnych ze stanu cywilnego facetów po 40 jest mało a Ty jeszcze ich filtrujesz pod swoje cechy. To sie nie uda. Skup sie na tym aby z taką osobą fobrze Ci sie spedzało czas a hobby, taniec, ilosc godzin przed tv czy stała praca lub niezaleznosc finansowa nie sa wazne. Moze facet spedza duzo czasu przed tv bo interesuje sie sportem, programami historycznymi czy przyrodniczymi - czy yo zle. Moze nie lubi i nie umie tanczyc, tak samo jak nie umie pływac - bo nie miał kiedy mozliwosci sie tego nauczyc. Moze nie ma swojego mieszkania bo stracił go podczas rozwodu, albo zbyłą zoną mieszkali u jej rodziców w domu. Moze nie ma stałej pracy bo stała praca jest teraz luksusem, moze miał działalnosc która podupadła, albo zeolnili go z roboty bo była restrukturyzacja i nowà robote na stałe trudno mu było znslezc. Masz 40+ lat a oczekiwania rodem z postu 23 letniej panienki. No i jeszcze wiek. Wiesz facet 40 lat to jak dpelnia Twoją liste to niejednej 30 latce w głowie zawróci wiec po co ma szukac rownolatki jak xnajdzie 10 lat młodsza, jędrną, z młodą buzià. Twoje najlepsze lata mineły, sorry, moze wiecej zainteredowania bedziesz miec wsrod panow okolo 50 letnich, ale od nich wymagac mozesz aby nosili spodnie i mieli na tyle niskie nadcisnienie, ze lekarz zgodzi sie viagrę przepisac, wiec seks 2 razy w miesiacu może sie Ci trafi.

76

Jako kobieta po 40 i po rozwodzie:) czytam z zaciekawieniem.
Z mojego doświadczenia budowanie związku,  relacji teraz,  a gdy się miało lat 20 to zupełnie inna bajka.  Każdy z nas ma jakieś oczekiwania,  potrzeby i każdy w tym wieku ma swoje przyzwyczajenia,  swoją historię z którą wchodzi w związek.  I nic nie pozostaje jak przy wchodzeniu w relacje sprawdzać czy to czego ja potrzebuje zgrywa się z tym czego potrzebuje on i o tym rozmawiać i patrzeć,  słuchać siebie wzajemnie. Czy jeśli on na przykład jest fanem motoryzacji i to mu zabiera jakiś czas beze mnie to czy ja to biorę czy nie i co mi to robi tak naprawdę:) i choć pewnie maleńki chochlik by mi gadał do ucha,  ej a gdzie czas dla Ciebie,  to stracam go z ramienia,  bo wiem,  że to jakaś moja zazdrośc i niepewność chce zabrać głos:)
W pięknym wieku po 40 wg mnie jest inaczej z relacjami.  Czy trudniej...inaczej...jestem bardziej świadoma siebie i słucham siebie,  a mężczyźni? Różni jak kobiety różne...dla mnie ważne,  aby być ze sobą bo tak potrzebuje,  a nie trzeba. Rozmawiać o tym co jest, co się dzieje,  ufać sobie,  a jak złamie zaufanie,  oszuka to jest o nim nie o mnie i jednak uczuciowo też coś czuć,  zainteresowanie,  fascynacje zdrowa,  lubienie,  a potem może "kochanie ", nie spieszyć,  być i patrzeć,  czuć jak mi w tym..
Praca,  hobby,  sposób spędzania czasu...hmmm pracę mam swoją,  niech on ma swoją,  żeby mógł żyć i się utrzymać:)
To czego na pewno nie chcę to nałogu i pana,  który chciałby mieć dwa/trzy związki jednocześnie.  A zdarza się  taka propozycja nawet wprost.  Wtedy ja mówię zdecydowanie nie.  Duży wymog, dla mnie nie.  I znajdzie się jeszcze kilka ważnych rzeczy,  ale to myślę jak w każdej relacji na przykład też koleżeńskiej,  przyjacielskiej i chodzi bardziej o to jak ten ktoś się zachowuje o jak mnie traktuje...
A koleżanki,  przyjaciółki i spotkania z nimi mojego partnera...właśnie się uczę,  że to ok:)

77

No właśnie jak napisałaś,  korygowanie wymagań  w mniej istotnych punktach może przynieść  fajny związek. 
No i trzeba parę punktów dodać,  by nie trafić  na kogoś z pozoru fajnego, a w myśleniu jak Pan wyżej.
40 latkom o tyle łatwiej, że presji zakładania rodziny już nie ma, a po wiagrę biegać  nie trzeba, kosmetyczka zwykle nie grozi zawałem:)

78

Niestety pozory często zwodzą,  ale nie ma innego sposobu,  aby je rozpoznać niż bycie w jakiś sposób czujna,  nie idealizować i poznawać człowiek przez wymianę doświadczeń,  rozmowę itd.
A w ogóle 40 lat to super wiek dla kobiety:) tak poza tematem:)

79

Zrzutekranu - ja spotykałam zazwyczaj mężczyzn, którzy rozwijali relację bardzo szybko, mimo iż ja na początku byłam powciągliwa, to zazwyczaj oni przeciągali mnie na swoje tempo.

foggy naprawdę uważasz, że stała praca jest luksusem, a posiadanie lokum - własnego, na kredyt czy wynajmowanego jest jakimś niebywałym osiągnięciem. To gdzie ten mężczyzna mieszka, u rodziców, z kumplem? I tak dla Twojej wiadomości, żeby młoda kobieta zainteresowała się starszym od 10 lub więcej lat mężczyzną, to stała praca i kawalerka nie wystarczy, uwierz mi smile:)

Jużprawiepo - zgadzam się z Tobą, w dojrzałym wieku ciężej się dopasować, ale dlatego są pewne wymagania, których młodzi ludzie mogą jeszcze nie mieć.
Miałam kiedyś partnenra, który był motocyklistą, pasja, która pochłania dużą część czasu, ale da się to pogodzić, to z nim właśnie byłam najdłużej po rozwodzie. Więc nie jestem taka zero jedynkowa.
Z tymi przyjaciółkami też musiałabym się nauczyć smile u mnie pewien dyskomfort wiąże się z niefajnymi doświadczeniami.

Ela presji rodziny nie ma, tu się zgadzam, ale czasami gdzieś z tyłu głowy jest widmo uciekającego czasu.

80

foggy napisał/a:

Skup sie na tym aby z taką osobą fobrze Ci sie spedzało czas a hobby, taniec, ilosc godzin przed tv czy stała praca lub niezaleznosc finansowa nie sa wazne. Moze facet spedza duzo czasu przed tv bo interesuje sie sportem, programami historycznymi czy przyrodniczymi - czy yo zle. Moze nie lubi i nie umie tanczyc, tak samo jak nie umie pływac - bo nie miał kiedy mozliwosci sie tego nauczyc. Moze nie ma swojego mieszkania bo stracił go podczas rozwodu, albo zbyłą zoną mieszkali u jej rodziców w domu. Moze nie ma stałej pracy bo stała praca jest teraz luksusem, moze miał działalnosc która podupadła, albo zeolnili go z roboty bo była restrukturyzacja i nowà robote na stałe trudno mu było znslezc. Masz 40+ lat a oczekiwania rodem z postu 23 letniej panienki. No i jeszcze wiek. Wiesz facet 40 lat to jak dpelnia Twoją liste to niejednej 30 latce w głowie zawróci wiec po co ma szukac rownolatki jak xnajdzie 10 lat młodsza, jędrną, z młodą buzià. Twoje najlepsze lata mineły, sorry, moze wiecej zainteredowania bedziesz miec wsrod panow okolo 50 letnich, ale od nich wymagac mozesz aby nosili spodnie i mieli na tyle niskie nadcisnienie, ze lekarz zgodzi sie viagrę przepisac, wiec seks 2 razy w miesiacu może sie Ci trafi.

Foggy..
zrobiłeś mi Wochenende big_smile Dawno się tak nie ubawiłam, naprawdę.

Wychodzi na to, że jak się ma 40 plus, to trzeba brać wszystko jak leci, nie wybrzydzać, bo jak się babka nie spręży, to jej 30 tka zgarnie najlepsze "spod ryja".

A wiesz co ja na to? Niech bierze big_smile
Zbyt się cenię, żeby walczyć w kisielu o jakiegoś nieogarniętego gościa, którego tylko na młodszą stać, więc korzysta. Czasy się zmieniły i nie tylko grubość portfela jej faceta wyznacza status kobiety smile Ale chyba nie wszyscy to zauważyli. big_smile

81

kobietapo40 napisał/a:

foggy naprawdę uważasz, że stała praca jest luksusem, a posiadanie lokum - własnego, na kredyt czy wynajmowanego jest jakimś niebywałym osiągnięciem. To gdzie ten mężczyzna mieszka, u rodziców, z kumplem? I tak dla Twojej wiadomości, żeby młoda kobieta zainteresowała się starszym od 10 lub więcej lat mężczyzną, to stała praca i kawalerka nie wystarczy, uwierz mi smile:)

Ludzie po 40 roku zycia zaczynsją miec pod gorke z pracą - niektore firmy szukają głownie mlodych osob i na 40 latkow krzywo patrza. Mozna pracowac na 'smieciówce' nie dlatego ze sie tego chciało. Piszac o własnym lokum miałem na mysli prawo własnośći, wynajem to nie własne lokum, przynajmniej ja to tak rozumiem. Ludzie po rozwodach przeprowadzają sie do innych miast, przepisują na rozwodzie mieszkanie na dzieci czy wynajmują mieszkanie bo nie wiedza czy w tym miescie pomieszkają długo czy krótko. Natomiast, czytając Twoj pierwszy post odniosłem wrażenie, ze wysoko zawieszasz poprzeczke i szukasz pana równego Tobie
lub lepszego. Tymczasem sporo osob moze byc zagubionych, po przejsciach, kopniętych przez życie - ale jednoczesnie wartosciowych. Majac 40+ lat warto szukac kogos z kim miło spedza sie czas, kogos kto dla Ciebie pojdzie na kompromis i Ty dlaniego pojdziesz na kompromis , bo w takim wieku kazdy ma swoich przyzwyczajen cała masę. Chocby głupie przyziemne sprawy bytowe, stosunek do pieniedzy, forma spedzania wolnego czasu, styl ubierania, dieta, religia, godziny spania; o polityce, religii czy seksie nie wspomne - bo w tych 3 kwestiach cięzko o kompromis.

82

Po 40-ce jeśli się szuka najlepiej nie trzymać się ustalonych wymagań, bo już się ma wyczucie. Jeśli ktoś ci się podoba przymkniesz oko na coś, co ci nie w smak.
Dobrze mieć wspólne cele i mieć o czym rozmawiać. Swoją droga to chyba najlepszy wiek do szukania kandydata.

83

Jaki smaczny temat smile Chętnie przyłączę się do dyskusji, jako że jestem kobietą po 40tce, 2 lata po rozstaniu, niecały rok po rozwodzie, prawie dwie dekady w małżeństwie.

Podobnie jak kobietapo40 miałam kilka krótkich znajomości, a teraz jestem w pewnej relacji od kilku miesięcy. Moje bardziej potrzeby niż wymagania nie są wygórowane, bo jak foggy świetnie to ujął, jesteśmy na takim etapie w życiu, że mamy już wiele rzeczy poukladanych, masę przyzwyczajeń. Dla mnie ważny jest wzajemny szacunek, chęć poznawania siebie nawzajem, ale też otwartość na pracę nad sobą, jeżeli mamy świadomość, że jakies nasze nawykowe zachowania nie mają racji bytu w tej konkretnej relacji.

I na przykładzie tej właśnie relacji wiem, że niezmiernie ważne jest zamknięcie przeszłości, na tyle na ile się da formalnie, ale też przede wszystkim w głowie.

84 Ostatnio edytowany przez Jużprawiepo (2021-08-29 07:30:56)

foggy napisał/a:
kobietapo40 napisał/a:

Ludzie po 40 roku zycia zaczynsją miec pod gorke z pracą - niektore firmy szukają głownie mlodych osob i na 40 latkow krzywo patrza. Mozna pracowac na 'smieciówce' nie dlatego ze sie tego chciało. Piszac o własnym lokum miałem na mysli prawo własnośći, wynajem to nie własne lokum, przynajmniej ja to tak rozumiem. Ludzie po rozwodach przeprowadzają sie do innych miast, przepisują na rozwodzie mieszkanie na dzieci czy wynajmują mieszkanie bo nie wiedza czy w tym miescie pomieszkają długo czy krótko. Natomiast, czytając Twoj pierwszy post odniosłem wrażenie, ze wysoko zawieszasz poprzeczke i szukasz pana równego Tobie
lub lepszego. Tymczasem sporo osob moze byc zagubionych, po przejsciach, kopniętych przez życie - ale jednoczesnie wartosciowych. Majac 40+ lat warto szukac kogos z kim miło spedza sie czas, kogos kto dla Ciebie pojdzie na kompromis i Ty dlaniego pojdziesz na kompromis , bo w takim wieku kazdy ma swoich przyzwyczajen cała masę. Chocby głupie przyziemne sprawy bytowe, stosunek do pieniedzy, forma spedzania wolnego czasu, styl ubierania, dieta, religia, godziny spania; o polityce, religii czy seksie nie wspomne - bo w tych 3 kwestiach cięzko o kompromis.

Po prostu ludzie po 40 mają swoją historię i swoje obciążenie.  Historie bywają różne i dla jednych bardziej,  dla innych mniej do przyjęcia. Wtedy staram się patrzeć na to , co jest pod historia.  Jeśli kandydat na relację nie pracuje i nie pracował nigdy,  bo tak wygodniej,  nie dla mnie on na partnera.  Jeśli ma przerwę krotka w pracy,  bo na przykład pandemia,  to mogę mu się przyjrzeć:) itd.itd.
Wymagania to jedno, ale są jeszcze to co wnosimy do relacji,  właśnie tą historię,  dzieci,  przyzwyczajenia, tryb życia i tu jest pole do kompromisów wielu,  oj wielu,  mam wrażenie,  że z wiekiem ich liczba wzrasta.  Tylko dla mnie ważne,  że te kompromisy wynikają z tego,  że tak chcę i mogę, a nie muszę cxy lęku, że będę sama...
Na przykład,  gdy miałam lat dwadzieścia parę w związku pragnienie bycia ciągle z wybrankiem było zalewające,  a teraz wspólne przestrzenie i czas są inne,  bo przecież jesteśmy oddzielnymi ludźmi.  Nie muszę z kimś się "zlac" w jedno jak kiedyś:) umiem bardziej doceniać wspólne chwile i oddzielne i jedne różnice lubię bardziej,  inne mniej,  ale mam na nie zgodę.  A jak mi z czymś niewygodnie rozmawiam i gdy niewygody są duże i bez szans na zmianę,  naruszają coś mojego,  to wtedy myślę cxy w tym być, bo teraz już nic nie muszę. Staram się słuchać tego czego chcę i co jest dla mnie dobre.  Tak.mi się zrobiło koło 40

85

Jużprawiepo napisał/a:

Jeśli kandydat na relację nie pracuje i nie pracował nigdy,  bo tak wygodniej,  nie dla mnie on na partnera.

Jużprawiepo napisał/a:

A jak mi z czymś niewygodnie rozmawiam i gdy niewygody są duże i bez szans na zmianę,  naruszają coś mojego,  to wtedy myślę cxy w tym być, bo teraz już nic nie muszę. Staram się słuchać tego czego chcę i co jest dla mnie dobre.

Jużprawiepo, wybrałam te dwa fragmenty, bo bardzo się z nimi zgadzam i dziękuję, że o tym wspomniałaś. W ogóle samoświadomość jest niezmiernie istotna. Wiadomo, że potrzeba czasu, żeby kogoś lepiej poznać, ale wiedząc, co nas uwiera i na co na pewno się nie zgadzamy, jest dużo łatwiej podejmować decyzje.

86

Świadomość siebie to bardzo dla mnie ważne o staram się słuchać tego głosu.  Czasem próbują go zagłuszyć różne schematy i lęki z przeszłości,  ale wtedy próbuje je odróżnić od tego co teraz.  Czasem one kuszą,  żeby za nimi popłynąć,  ale to już inna historia i nie ten okres w życiu.
Ale niektórzy panowie, panie też, bardzo nie lubią rozmów wprost i wtedy przy rozmowie po prostu uciekają albo z rozmowy albo z relacji...no cóż ja gonić ich nie będę...poprzezywam to, poczuje różne emocje...taka moja natura...ale na siłę nie nic fajnego

87

Bardzo ciekawy temat, ilu ludzi tyle opinii.
Ja jestem sama od 6 lat, im dłużej - tym ciężej kogoś zaakceptować i bardziej lubię swoje życie. Nie wiem, czy to kwestia tego, że jestem za granicą i ciężej kogoś spotkać? Hmm. Możliwości towarzyskich mam też dużo mniej, niż w kraju.
Może zabrzmi to mało nowocześnie, ale dla mnie dziwni są mężczyźni posiadający dużą liczbę ‚przyjaciółek’, lub gdy kobieta ma samych kumpli, co to wpadną na piwko czy kawkę ze śmietanką wink. Dla mnie nie do zaakceptowania, gdy będziemy w związku. Zawsze z tego wychodziły dziwne dymy; czy u mnie lub u znajomych w związkach. Rozumiem znajomych tej samej płci, ale niezliczoną ilość przeciwnej? Coś tam zawsze było nie tak.

88

Salomonka napisał/a:
foggy napisał/a:

Skup sie na tym aby z taką osobą fobrze Ci sie spedzało czas a hobby, taniec, ilosc godzin przed tv czy stała praca lub niezaleznosc finansowa nie sa wazne. Moze facet spedza duzo czasu przed tv bo interesuje sie sportem, programami historycznymi czy przyrodniczymi - czy yo zle. Moze nie lubi i nie umie tanczyc, tak samo jak nie umie pływac - bo nie miał kiedy mozliwosci sie tego nauczyc. Moze nie ma swojego mieszkania bo stracił go podczas rozwodu, albo zbyłą zoną mieszkali u jej rodziców w domu. Moze nie ma stałej pracy bo stała praca jest teraz luksusem, moze miał działalnosc która podupadła, albo zeolnili go z roboty bo była restrukturyzacja i nowà robote na stałe trudno mu było znslezc. Masz 40+ lat a oczekiwania rodem z postu 23 letniej panienki. No i jeszcze wiek. Wiesz facet 40 lat to jak dpelnia Twoją liste to niejednej 30 latce w głowie zawróci wiec po co ma szukac rownolatki jak xnajdzie 10 lat młodsza, jędrną, z młodą buzià. Twoje najlepsze lata mineły, sorry, moze wiecej zainteredowania bedziesz miec wsrod panow okolo 50 letnich, ale od nich wymagac mozesz aby nosili spodnie i mieli na tyle niskie nadcisnienie, ze lekarz zgodzi sie viagrę przepisac, wiec seks 2 razy w miesiacu może sie Ci trafi.

Foggy..
zrobiłeś mi Wochenende big_smile Dawno się tak nie ubawiłam, naprawdę.

Wychodzi na to, że jak się ma 40 plus, to trzeba brać wszystko jak leci, nie wybrzydzać, bo jak się babka nie spręży, to jej 30 tka zgarnie najlepsze "spod ryja".

A wiesz co ja na to? Niech bierze big_smile
Zbyt się cenię, żeby walczyć w kisielu o jakiegoś nieogarniętego gościa, którego tylko na młodszą stać, więc korzysta. Czasy się zmieniły i nie tylko grubość portfela jej faceta wyznacza status kobiety smile Ale chyba nie wszyscy to zauważyli. big_smile

Czasy się zmieniły i związki do niczego nie są potrzebne wink Kobiety mężczyznom, mężczyźni kobietom do życia potrzebni nie są.

89 Ostatnio edytowany przez Jużprawiepo (2021-08-29 10:31:27)

O, tak daleko to bym w swych wnioskach nie poszła smile

90

Wystarczy spojrzeć na stale rosnący w Europie odsetek jednoosobowych gospodarstw domowych, żeby wiedzieć, w którym kierunku zmierzamy wink

91

Tylko pytanie z czego wynikają te jednoosobowe gospodarstwa? Z wyboru,  z potrzeby,  z konieczności itd.
Ja myślę tak, mężczyzna nie jestem warunkiem koniecznym w moim życiu,  ale żebym powiedziała, że w ogóle niepotrrzebny ...z różnych względów:) to raczej nie

92

assassin napisał/a:

Wystarczy spojrzeć na stale rosnący w Europie odsetek jednoosobowych gospodarstw domowych, żeby wiedzieć, w którym kierunku zmierzamy wink

Dla mnie to raczej znak, że ludzie bardziej świadomie chcą założyć związek, nie godzą się na bylejakość, na przemoc.

93

Jużprawiepo napisał/a:

Z wyboru,  z potrzeby,  z konieczności itd.

Z potrzeby to wynikają związki. tongue

No i z uwarunkowań ewolucyjnych.

assassin napisał/a:

Kobiety mężczyznom, mężczyźni kobietom do życia potrzebni nie są.

Dlatego w krajach 3ciego świata nie ma kryzysu demograficznego/eksplozji singli, bo tam kobieta i mężczyzna są sobie potrzebni.
Budowa nowego wspaniałego świata, na przekór milionom lat ewolucji, po prostu musi się rozlecieć.

assassin napisał/a:

Wystarczy spojrzeć na stale rosnący w Europie odsetek jednoosobowych gospodarstw domowych, żeby wiedzieć, w którym kierunku zmierzamy

Kompletnej zapaści gospodarczej/kulturalnej/zostania 4tym światem? -Pewnie jeszcze za naszego życia. Bo do tego czasu, ten 3ci świat, się wybije gospodarczo i młodzież, jakakolwiek tu jeszcze będzie, będzie emigrować do Azji/Afryki.

np. takie Chiny. Większość osób nie wie ile % rozwoju gospodarczego osiągnęli od 1990. wink Zalety kapitalizmu, bo gospodarczo to oni są kapitalistami - XIX wiecznymi. Gdyby Polska rozwijała się, od tego 1990, w takim samym tempie to mielibyśmy PKB na poziomie Niemiec. wink Bylibyśmy najbogatszym państwem w Europie.

20 lat rozwoju Szanghaju:
https://i.redd.it/0wkx5enoe3251.jpg

Co do zwiazków tongue bo odszedłem od tematu. To się zgodzę, że z wiekiem jest raczej trudniej. Przestaje się chcieć ryzykować i przemeblowywać życie, no i wtopić następny raz.

94

Gdyby tak podyskutować czym jest potrzeba:)
Ja myślę,  że i związki i bycie samym może wynikac z potrzeb...różnych,  a czasem z tych samych,  a może bardziej powodów...analiza mi się uruchomiła:)
A ze trudniej to prawda,  bo wchodzi się w świat juz bardziej ukształtowany drugiego człowieka...ale jak się wejdzie w świat,  który nam pasuje,  to bywa dojrzalej i lepiej

95

ja to bym powiedział że to raczej kobieta bardziej potrzebuje związku z mężczyzną niż na odwrót - większa potrzeba bliskości, łatwiejsze życie finansowo, wykonywanie męskich siłowych czynności przez mężczyznę. Już nie wspominając o chęci posiadania potomstwa co jest priorytetem prawie każdej kobiety

96

xerxes napisał/a:

ja to bym powiedział że to raczej kobieta bardziej potrzebuje związku z mężczyzną niż na odwrót - większa potrzeba bliskości, łatwiejsze życie finansowo, wykonywanie męskich siłowych czynności przez mężczyznę. Już nie wspominając o chęci posiadania potomstwa co jest priorytetem prawie każdej kobiety

Dlaczego to kobieta ma większą potrzebę bliskości Twoim zdaniem? Łatwe życie finansowo - większość kobiet zarabia więcej od mężczyzn. Z wykonywaniem czynności, z którymi sama przez mniejszą siłę ma problem też można sobie poradzić. I to posiadanie potomstwa ... nie, nie prawie każdej kobiety.

97

xerxes napisał/a:

a
A z jakiej potrzeby mężczyźni wchodzą w relacje,  jeśli nie z potrzeby bliskości,  szerokiej w swojej nazwie.
Łatwiejsze życie finansowe...hmmm...to chyba po 40 i w dzisiejszym świecie średnio aktualne...sama sobie radzę całkiem dobrze,  jak większość kobiet  które znam:) z męskimi czynnościami reż  sobie radzę,  są znajomi i fachowcy,  za których pracę zapłacę,  gdyby coś:) i myślę że wiele kobiet z tym też poradzi sobie.
Potomstwa po 40, zazwyczaj większość już ma, a jeśli nie, to wiele kobiet już wtedy mówi nie...z różnych przyczyn
.
Czyli nie pasuje do tego schematycznego myślenia,  jak pewnie wiele kobiet po 40...oprócz bliskości,  to lubię i potrzebuje tylko nie wiem czy bardziej niż mężczyźni:)

98 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-08-29 14:04:31)

Moim zdaniem to o czym rozmawiacie nie ma rozróżnienia na płeć.
Jak ktoś jest niezależny to druga osoba nie jest mu potrzebna do szczęścia. Nie ma w takiej osobie desperacji. Jest partner to jest, nie ma to nie ma.
Potrzeby seksualne? Jest FWB, prostytutki, jest masturbacja i sport. Do wyboru, do koloru.
Potrzeby typowo męskie? Są specjaliści jak elektrycy, hydraulicy. Zresztą zawsze można poprosić tatę, kolegę, brata, kolegę brata, męża siostry itp.

99

No nie,  z konieczności to już nikt po 40 nie wiąze się. Więc teoretycznie te związki powinny być lepsze, tzn dwojga osób dojrzałych. Czy tak jest nie wiem.

100

Pisząc o potrzebie bliskości miałem na myśli więź emocjonalną a nie seks. Potrzebie bezpieczeństwa, wygadania się, bycia kochanym itd. Myślę że dla kobiet jest to bardziej istotne, wklejam co udało mi się znaleźć:

potrzeba bliskosci napisał/a:

https://spssi.onlinelibrary.wiley.com/d … 4560.00289

This article examines gender differences in social relations and resource deficits in France (N= 553), Germany (N= 516), Japan (N= 491), and the United States (N= 514). These data, from regionally representative samples, indicate few gender differences in quantity or quality of social relations, but that women are more likely than men to experience widowhood, illness, and financial strain. In all countries, more deficits and more negative social interactions are associated with higher levels of depressive symptoms. Interestingly, among women in France and Japan but not among men in any country, quality of social relations offsets the negative consequences of resource deficits. Findings suggest that quality of social relations may have important implications for helping people, particularly women, cope with resource deficits common in late life.

https://www.sciencedaily.com/releases/2 … 175604.htm

Females find same-sex social interactions to be more rewarding than males, and females are more sensitive to the rewarding actions of oxytocin (OT) than males, according to a research study led by Georgia State University on the brain mechanisms that determine the rewarding properties of social interactions.

Oksytocyna – hormon przytulania

Oksytocyna często nazywana jest hormonem więzi społecznych, gdyż dzięki niemu budujemy zaufanie między ludźmi. To neurotransmiter działający na układ limbiczny, czyli emocjonalne centrum mózgu. Daje poczucie zadowolenia, zmniejsza odczuwany stres i lęk, a nawet sprawia, że ssaki (w tym człowiek) są monogamiczne. Naukowcy wykazali, że zarówno ludzie, jak i zwierzęta o wysokim poziomie oksytocyny są bardziej spokojni, mniej lękliwi i bardziej przyjaźnie nastawieni do innych. Hormon ten wydziela się przy porodzie i pozwala matce zapomnieć o bólu, pomaga w tworzeniu więzi między ludźmi, zwiększa zaufanie do drugiej osoby, znacznie podwyższa libido. Osoby, które często się do siebie przytulają (i dzięki temu mają wysoki poziom oksytocyny) mają niższe ciśnienie krwi: w czasie uścisku następuje wyrzut oksytocyny przez przysadkę mózgową, obniża się rytm serca i poziomu kortyzolu czyli hormonu stresu.

zarobki:

https://stat.gov.pl/kobiety-i-mezczyzni-w-europie/bloc-2d.html?lang=pl napisał/a:

2.4 Zarobki
Kobiety średnio zarabiają o 16 % mniej niż mężczyźni

Przeciętnie we wszystkich krajach UE kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, ale skala nierówności jest różna. W 2016 r. w UE kobiety zarabiały o 16,2% mniej niż mężczyźni (wg przeciętnych stawek godzinowych brutto), a największe rozbieżności występowały w Estonii (25,3%), Czechach (21,8%), Niemczech (21,5%), Wielkiej Brytanii (21,0%) i Austrii (20,1%). Najmniejsze różnice w zarobkach odnotowano w Rumunii (5,2%), we Włoszech (5,3%), w Luksemburgu (5,5%), Belgii (6,1%) i Polsce (7,2%).

Wskaźnik zróżnicowania wynagrodzeń kobiet i mężczyzn (gender pay gap) pokazuje skalę nierówności między przeciętną godzinową stawką wynagrodzenia brutto. Różnice w wynagrodzeniach częściowo można wyjaśnić indywidualnymi cechami pracowników np. posiadanym doświadczeniem czy wykształceniem, a także podziałem związanym ze specyfiką różnych sektorów gospodarki i profesji, tj. w niektórych branżach/zawodach różnica między zarobkami mężczyzn i kobiet jest większa niż w innych. Dlatego, aby uzyskać pełny obraz nierówności wynagrodzeń między płciami należy uwzględnić szereg uwarunkowań kulturowych, prawnych i społeczno-ekonomicznych wykraczających poza kwestię równej płacy za taką samą pracę

chęć posiadania dzieci rzeczywiście statystycznie nie jest większa po stronie kobiet:

https://i.imgur.com/NwGM7q6.png

101

To ze kobiety zarabiają  więcej to chyba w kosmosie..

102 Ostatnio edytowany przez Jużprawiepo (2021-08-29 14:56:27)

I zrobił nam się prawie traktat naukowy:) z danymi,  z badaniami itd.
Trochę z przymrużeniem oka o tej bliskości napisałam.  Ja się nie wzbraniam i nie zaprzeczam,  lubię bliskośc i emocjonalna i fizyczna,  nie tylko seksualną:) ale znam też panów,  którzy ją lubią,  a znam też takich,  którzy jej się boją.
Jednak jak ktoś wcześnie powiedział, myślę,  że nie o płeć w tym, kto czego potrzebuje chodzi,  ale o człowieka po prostu. Od tego jakim się jest, czego się doświadczyło zależy to czego pragniemy i szukamy w związkach:)

103

To że wiecej  mezczyzn z różnych przyczyn NAJPIERW będzie chciała zaspokoić potrzeby seksualne to jedno, ale ze mniej szukają bliskości emocjonalnej się nie zgodzę.
Raczej szukając seksu nie są  po prostu tak wybredni z wiadomych względów jak kobiety.
I nawiązują relacje z kobietami z którymi bliskość ich nie interesuje częściej. Stąd może to wrażenie.
Jak Ci się chce mocno pić i jeść  najpierw pijesz, ale to nie znaczy że jesteś mniej głodny.

104

xerxes napisał/a:

Pisząc o potrzebie bliskości miałem na myśli więź emocjonalną a nie seks. Potrzebie bezpieczeństwa, wygadania się, bycia kochanym itd. Myślę że dla kobiet jest to bardziej istotne, wklejam co udało mi się znaleźć:

potrzeba bliskosci napisał/a:

https://spssi.onlinelibrary.wiley.com/d … 4560.00289

This article examines gender differences in social relations and resource deficits in France (N= 553), Germany (N= 516), Japan (N= 491), and the United States (N= 514). These data, from regionally representative samples, indicate few gender differences in quantity or quality of social relations, but that women are more likely than men to experience widowhood, illness, and financial strain. In all countries, more deficits and more negative social interactions are associated with higher levels of depressive symptoms. Interestingly, among women in France and Japan but not among men in any country, quality of social relations offsets the negative consequences of resource deficits. Findings suggest that quality of social relations may have important implications for helping people, particularly women, cope with resource deficits common in late life.

https://www.sciencedaily.com/releases/2 … 175604.htm

Females find same-sex social interactions to be more rewarding than males, and females are more sensitive to the rewarding actions of oxytocin (OT) than males, according to a research study led by Georgia State University on the brain mechanisms that determine the rewarding properties of social interactions.

Oksytocyna – hormon przytulania

Oksytocyna często nazywana jest hormonem więzi społecznych, gdyż dzięki niemu budujemy zaufanie między ludźmi. To neurotransmiter działający na układ limbiczny, czyli emocjonalne centrum mózgu. Daje poczucie zadowolenia, zmniejsza odczuwany stres i lęk, a nawet sprawia, że ssaki (w tym człowiek) są monogamiczne. Naukowcy wykazali, że zarówno ludzie, jak i zwierzęta o wysokim poziomie oksytocyny są bardziej spokojni, mniej lękliwi i bardziej przyjaźnie nastawieni do innych. Hormon ten wydziela się przy porodzie i pozwala matce zapomnieć o bólu, pomaga w tworzeniu więzi między ludźmi, zwiększa zaufanie do drugiej osoby, znacznie podwyższa libido. Osoby, które często się do siebie przytulają (i dzięki temu mają wysoki poziom oksytocyny) mają niższe ciśnienie krwi: w czasie uścisku następuje wyrzut oksytocyny przez przysadkę mózgową, obniża się rytm serca i poziomu kortyzolu czyli hormonu stresu.

zarobki:

https://stat.gov.pl/kobiety-i-mezczyzni-w-europie/bloc-2d.html?lang=pl napisał/a:

2.4 Zarobki
Kobiety średnio zarabiają o 16 % mniej niż mężczyźni

Przeciętnie we wszystkich krajach UE kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, ale skala nierówności jest różna. W 2016 r. w UE kobiety zarabiały o 16,2% mniej niż mężczyźni (wg przeciętnych stawek godzinowych brutto), a największe rozbieżności występowały w Estonii (25,3%), Czechach (21,8%), Niemczech (21,5%), Wielkiej Brytanii (21,0%) i Austrii (20,1%). Najmniejsze różnice w zarobkach odnotowano w Rumunii (5,2%), we Włoszech (5,3%), w Luksemburgu (5,5%), Belgii (6,1%) i Polsce (7,2%).

Wskaźnik zróżnicowania wynagrodzeń kobiet i mężczyzn (gender pay gap) pokazuje skalę nierówności między przeciętną godzinową stawką wynagrodzenia brutto. Różnice w wynagrodzeniach częściowo można wyjaśnić indywidualnymi cechami pracowników np. posiadanym doświadczeniem czy wykształceniem, a także podziałem związanym ze specyfiką różnych sektorów gospodarki i profesji, tj. w niektórych branżach/zawodach różnica między zarobkami mężczyzn i kobiet jest większa niż w innych. Dlatego, aby uzyskać pełny obraz nierówności wynagrodzeń między płciami należy uwzględnić szereg uwarunkowań kulturowych, prawnych i społeczno-ekonomicznych wykraczających poza kwestię równej płacy za taką samą pracę

chęć posiadania dzieci rzeczywiście statystycznie nie jest większa po stronie kobiet:

https://i.imgur.com/NwGM7q6.png

A zdajesz sobie sprawę, że wszystkie powyższe analizy dotyczą dość małych grup badanych, co to jest N=500 w porównaniu do ludzkości smile

Ela - no nie, nie w kosmosie. Znam wiele kobiet, które zarabiają znacznie więcej od swoich facetów smile I żyją obok mnie w mieście smile

105 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-29 15:58:15)

Wiele, ale na pewno nie większość. To że jakieś są  nie dowodzi reguły. Ogólnie to w większości przypadków na małżeństwie z rówieśnikiem kobieta 40 plus zyska a nie straci finansowo.
30 stka pozornie zyska, a więcej straci. Bo rodzina jest kosztem kariery zawsze.

106

Ja bym uznała, że w obecnej sytuacji raz jest tak, raz tak. Już minęły te czasy kiedy kobiety zarabiały grosze, o ile w ogóle udało im się wyjść z domowych pieleszy. A że rodzina kosztem kariery - to na pewno, aczkolwiek da się pogodzić jedno i drugie jak się ma łeb na karku. Wymaga to jednak odrobiny wysiłku.

107 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2021-08-29 17:41:57)

W obecnych czasach, gdy kobieta ma choć dwie szare kontatybilne komórki, to zawsze na związku traci. Niestety, ale mamy wciąż patriarchalny wzór związku, gdzie to kobieta sprząta, gotuje, zajmuje się domem a mąż robi karierę.. i zarabia. Kiedy dochodzi do rozstania, to kobieta oprócz doświadczenia jak prać i prasować męskie koszule rzadko coś więcej z tego związku wynosi. I rozumiem, jak się panowie tutaj obruszą.

Większość panów zawyje z gniewu i powie; ale przecież ja jej coś tam zostawiłem, a ona nie pracowała. Tylko że w tym czasie troje albo więcej dzieci wychowała, to już ten pan nie widzi.

Powiem tak; Byłam i tą piorącą koszule i teraz jestem niezależna i wolna. I  w żadnym, ale to w żadnym wypadku nie zamieniłabym tego stanu dzisiejszego, mimo że jestem bez stałego faceta, na to co było kiedyś. Sorry, ale nie.

A czy trudniej sobie kogoś znaleźć w późniejszym wieku?

OCZYWIŚCIE ŻE TAK!  Nie jest już tak, że się zakochasz po długim spojrzeniu w oczy, bo się zastawiasz; Co on mi tak długo w te oczy patrzył? Chce mnie na bank poderwać, ciekawe na czym mu bardziej zależy, na mnie czy na mojej pozycji/kasie? Pewnie liczy na to, że go ustawię w życiu, bo do teraz marne ma osiągnięcia.
Jeśli zaś facet ma kasę; Zaliczył już wszystko co było możliwe w jego zasięgu, więc sięga dajej.

Przepraszam, ale np. u mnie tak to wygląda big_smile
Zbyt sobie cenię stabilizację i bezpieczeństwo, żebym się narażała na utratę tego. Motylki w brzuchu już nie wystarczą.

Po prostu podoba mi się życie jakie mam i naprawdę nie chce mi się ryzykować. Miłość to przereklamowany temat, zawsze w końcu ktoś zostaje z nożem w sercu big_smile

108

Salomonka napisał/a:

W obecnych czasach, gdy kobieta ma choć dwie szare kontatybilne komórki, to zawsze na związku traci. Niestety, ale mamy wciąż patriarchalny wzór związku, gdzie to kobieta sprząta, gotuje, zajmuje się domem a mąż robi karierę.. i zarabia. Kiedy dochodzi do rozstania, to kobieta oprócz doświadczenia jak prać i prasować męskie koszule rzadko coś więcej z tego związku wynosi. I rozumiem, jak się panowie tutaj obruszą.

Większość panów zawyje z gniewu i powie; ale przecież ja jej coś tam zostawiłem, a ona nie pracowała. Tylko że w tym czasie troje albo więcej dzieci wychowała, to już ten pan nie widzi.

Powiem tak; Byłam i tą piorącą koszule i teraz jestem niezależna i wolna. I  w żadnym, ale to w żadnym wypadku nie zamieniłabym tego stanu dzisiejszego, mimo że jestem bez stałego faceta, na to co było kiedyś. Sorry, ale nie.

a ja myślę że mamy to na co się obie strony umawiają i akceptują. Nikt nie każe być komuś niewolnicą do chowania dzieci. Natura jednak zdecydowała że to kobiety rodzą dzieci co oczywiście w kwestiach zawodowych jest utrudnieniem

109

xerxes napisał/a:
Salomonka napisał/a:

a ja myślę że mamy to na co się obie strony umawiają i akceptują. Nikt nie każe być komuś niewolnicą do chowania dzieci. Natura jednak zdecydowała że to kobiety rodzą dzieci co oczywiście w kwestiach zawodowych jest utrudnieniem

Oczywiście, że tak jest. Mamy to na co się godzimy. Jesteśmy traktowani w taki sposób na jaki się godzimy. Minęły już czasy, gdzie rozstanie czy rozwód to była jakaś skaza dla kobiet (ot chociażby patrz statystki z sądów rodzinnych która płeć zdecydowanie częściej o rozwód wnosi).
Jeśli kobieta wchodzi bądź przyjmuje rolę praczki etc to nie jest wina mitycznego patriarchatu tylko tej kobiety. Ona absolutnie nie powinna jeśli nie chce się na to godzić, nie jest bezwolną kukłą na łasce pana.
Aczkolwiek demonizowaniu małżeństwa czy partnerstwa dwojga ludzi jestem absolutnie przeciwny.
Także - kwestia ustaleń i znalezienia odpowiedniego partnera. A że nie ma łatwo? To nie brać byle czego i nie płakać po kątach.

110 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-29 23:52:06)

To naiwne myślenie.  Nie chodzi o obsługiwane  męża nawet bo pierze pralka, prace domowe te z można podzielić,  ale o to że dzieci nie wychowują  się same i ktoś musi o 15 wyjść z pracy,  z spotkania z kontrahentem aby je odebrać że szkoły czy przedszkola i zdążyć przejechać w korkach, trzeba poświęcić im czas, a nie tylko hodować,  ktoś musi zostać w domu gdy chorują  itd.
Nie da się też codziennie jadać w knajpach z dziećmi, czy zamawiać  pizzę. Dom z dziećmi ma swoje prawa, trzeba gotować.
Chyba matki mnie rozumieją  A inni nie wiedzą co piszą. 
Akurat porządki domowe to Pikuś, pełno sprzętu co ułatwia i 100 - 150 zł raz na czas sprzątaczka ewentualnie. Nie tam jest problem.
No chyba że ktoś ma w d.dzieci i od rana do nocy zajmują się nimi opiekunki, a później psychiatrzy.

111

Salomonka napisał/a:

A czy trudniej sobie kogoś znaleźć w późniejszym wieku?

OCZYWIŚCIE ŻE TAK!  Nie jest już tak, że się zakochasz po długim spojrzeniu w oczy, bo się zastawiasz; Co on mi tak długo w te oczy patrzył? Chce mnie na bank poderwać, ciekawe na czym mu bardziej zależy, na mnie czy na mojej pozycji/kasie? Pewnie liczy na to, że go ustawię w życiu, bo do teraz marne ma osiągnięcia.
Jeśli zaś facet ma kasę; Zaliczył już wszystko co było możliwe w jego zasięgu, więc sięga dajej.

Przepraszam, ale np. u mnie tak to wygląda big_smile
Zbyt sobie cenię stabilizację i bezpieczeństwo, żebym się narażała na utratę tego. Motylki w brzuchu już nie wystarczą.

Po prostu podoba mi się życie jakie mam i naprawdę nie chce mi się ryzykować. Miłość to przereklamowany temat, zawsze w końcu ktoś zostaje z nożem w sercu big_smile

Nie bardzo rozumiem tej argumentacji o tym, że kobieta ze związku wynosi tylko umiejętność prania i prasowania męskich koszul. To tak jakbym ja np. napisał, że z mojego małżeństwa wyniosłem tylko umiejętność kupowania tamponów, podpasek, rajstop big_smile Bez sensu. Ale jeśli ktoś tak chce do tego podchodzić... Ja nigdy nie miałem problemu z nastawianiem prania z rzeczami żony i tak samo vice versa. To w ogóle jakiś wyczyn w dzisiejszych czasach ? To oznaka zniewolenia ? big_smile

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

112

kobietapo40 napisał/a:

Takich tematów mnóstwo już było, przeczytałam kilka, jednak chciałabym bardziej od swojej strony podyskutować. A więc właśnie: jak kogoś poznać po 40? Czy może popełniam jakieś błędy, a może niewłaściwie szukam, a może nie szukam w ogóle, tylko udaję, że to robię?
To trochę o mnie słowem wstępu
Jestem po 40, po rozwodzie, matka samotna (jak ja nie lubię tego określenia).
Od rozwodu, a to już 7 lat, miałem jeden dłuższy związek (2 lata) reszta to jakieś mniej lub bardziej krótkie znajomości z których nic nie wychodziło. Dlaczego? Oto jest pytanie. Zazwyczaj ja je kończyłam, bo coś zaczynało nie grać z danym Panem, zdarzało się również, ze Panowie bez słowa się zmywali. Przez te kilka lat poznałam ich sporo w różnych okolicznościach i wniosek nasuwa mi się jeden, to już chyba niemożliwe spotkać kogoś na dłużej, do życia.
Zaczynam się z tym powoli godzić, że czekają mnie jedynie przelotne znajomości, albo bycie samej do końca mych dni
I tu pytanie, czy faktycznie jest tak trudno w pewnym wieku, czy to jednak ja te trudności piętrzę? Czy to wymagania, które podobno z wiekiem rosną? Czy może ja jednak podświadomie nie chcę związku, mimo, iż deklaruję taką chęć?
Chętnie podyskutuję na ten temat, jeśli nie jest już za bardzo „zmęczony”

Żyj sobie, rób to co zawsze i nie ograniczaj się. I zakochasz się z wzajemnością, albo się nie zakochasz. Szukanie kogoś pod listę niewiele daje, możesz spotkać taka osobę, a nie zakochasz się w niej, mimo spełnienia wszystkich cech.
Na siłę, też tego nie rob( w znaczeniu, że kogoś poznajesz,  ma teoretycznie cechy, których szukasz, ale nic do niego nie czujesz), nie zmuszaj się do kogoś z rozsądku.
To jest jedną wielką niewiadoma, albo kogoś poznasz, albo nie.
(Tylko sobie nie daj wmówić otoczeniu, że po 40 jesteś już za stara na to czy na tamto a wszystko będzie dobrze).
Życzę powodzenia wink

113 Ostatnio edytowany przez Kubuś_Puchatek (2021-08-30 10:50:54)

Droga Autorko,
Pozwolę i ja się odnieść do Twojego wątku. Wbrew temu co napisała tu spora liczba osób nie uważam byś miała wyśrubowane wymagania wobec partnera.
Naturalnym dla mnie jest, że osoba z bagażem życiowym, z pewnymi doświadczeniami wyniesionymi z przeżytych lat będzie mieć jasno określone wymagania i świadomość tego czego oczekuje od związku. Ty też masz taką "swoją listę" i nikt nie ma prawa poddawać ją w wątpliwość.
Każdy z nas jest inny i czego innego oczekuje od związków. Jak dla mnie Twoja lista jest składna i rzeczowa i chyba też jestem "niedzisiejszy" skoro moje wymagania wobec partnerki są podobne.
Swoje punkty traktujesz jako "must have" i dla mnie nie jest to dziwna sytuacja, bo przynajmniej świadomie wiesz czego szukasz i czego oczekujesz od swojego kandydata na partnera. Wiele spraw można dogadywać, ale masz jasno wyklarowane ramy poza które nie chcesz wychodzić co mnie wcale nie dziwi.
Ważne jest to, że przynajmniej wiesz czego nie chcesz. Wiesz jakich kandydatów masz skreślać w przedbiegach.
Nie chce tu przytaczać wypowiedzi niektórych osób, ale po przeczytaniu niektórych wpisów otworzyłem szeroko oczy ze zdziwienia.
Kompromisów to można szukać przy wyborze miejsca na wakacje a nie przy wyborze partnera na życie.
Ja też nie szukałem kucharki, sprzątaczki czy niańki dla mojego nastoletniego syna.  Ze wszystkim sobie sam świetnie radzę.
Nie szukałem też sponsorki czy utrzymanki.
To, że Twój kandydat ma mieć uporządkowane życie (wolny, po rozwodzie, wdowiec) to zupełnie zrozumiałe.
Mnie układy pozazwiązkowe nie interesują. Koleżanki i koledzy preferujący spotkania intymne lub wszelkie inne niejasne zażyłości poza związkiem niech sobie je organizują we własnym gronie. Naprawdę dziwi mnie, że są osoby, które uważają takie relacje za naturalne...
Związek to związek - zaufanie, partnerstwo, więź, szczerość, komunikacja między ludźmi. Bez tego ani rusz.
Ze swojego punktu widzenia dodam jeszcze, że jako facet po rozwodzie, do wszystkiego podchodzę teraz z dużo większym spokojem i dystansem. Wiem, że teraz już nic nie muszę a tylko mogę. I tak jak Ty Autorko - nie muszę się godzić albo akceptować odchyleń od własnych wymagań.
Mnie poprzednie lata sporo nauczyły. Wiem jasno czego chce i wiem czego nigdy nie zaakceptuje. Wolałbym być sam niż tworzyć jakąś atrapę związku.
Twoja lista wymagań jest zbieżna z tym czego i ja wymagam od partnerki. Dodałbym tylko jeszcze jeden bardzo ważny punkt. By kandydat był samodzielny i by twardo stąpał po ziemi.
Na koniec pozostaje mi życzyć Ci powodzenia w poszukiwaniach. Nie rezygnuj ani z siebie ani ze swoich wymagań. To Twoje życie i Twoje zasady. Jeśli komuś z tym nie po drodze - to już nie Twój problem. A wydaje mi się, ze lepiej unikać pewnych zagrożeń, które wynikają z takich wątpliwej jakości związków niż później "odchorowywać" takie relacje.
Powodzenia smile

"Prawdziwą miarą człowieka jest to, jak traktuje kogoś, kto nie może mu się w żaden sposób odwdzięczyć" - Ann Landers

114

Doprecyzuje, z tą listą uważam, że jest ona w porządku, nie ma w niej sprzeczności, wymagania mąż rozsądne i nie z kosmosu, tylko możesz spotkać kogoś, kto nie będzie miał jakiejś cechy z tej listy, a  okaże się to całkiem nieważne. Poza tym lista na medal.
O dopisze o kompromisach, kolega wyżej ma rację. Nie chodź na kompromisy. Jedynie na ustępstwa, jakie zdarza się w codziennym życiu, raz pójdziecie do kina na dramat wojenny a raz na komedie romantyczną. Albo w jeden weekend pojedziecie nad wodę a w drugi w góry. Co do rzeczy życiowo ważnych i będących podstawą związku, to nie szłabym na żaden kompromis  to prosta droga do katastrofy, albo życiu w parze, ale nieszczęśliwie.
Także nie obniżaj poprzeczki, szukaj, czekaj, żyj,  a może życie Cię zaskoczy. Na dół nie daj się ściągnąć, masz prawo mieć swoje wymagania, a najlepiej to nie radź się ludzi dookoła, sama przecież wiesz kogo szukać. Powiem Ci, że czy po 40 czy 20stce czy 50 yce w każdym wieku można kogoś znaleźć.
Jeszcze raz powodzenia.:)

115 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-08-30 11:56:18)

rossanka napisał/a:

a najlepiej to nie radź się ludzi dookoła, sama przecież wiesz kogo szukać.

Złota rada. Dopiero jak poznasz siebie, będziesz szczęśliwa sama ze sobą będziesz gotowa na prawdziwy związek.
A jak poznasz siebie to będziesz wiedzieć kogo szukać. Nikt inny za Ciebie tego nie będzie wiedzieć. Żadna najbliższa przyjaciółka, przyjaciel czy rodzina.

116

Nie ma sensu uganiać się za miłością.  Zacznij od kochania siebie, od polubienia swojego towarzystwa - wtedy się ułoży. Dbaj o siebie, rozwijaj się. Odradzam sympatie i tym podobne portale, raczej służą do nawiązywania relacji jedynie seksualnych - a przecież nie zależy Ci tylko na tym.
Nie goń, nie szukaj na siłę.
Desperacja jest złą doradczynią.

Make yourself priority!

117 Ostatnio edytowany przez lalkaalka (2021-08-30 13:48:16)

Autorko, mi także wydają się Twoje wymagania sprzeczne.
Rozumiem , że wolność związku nie ma nic wspólnego z wiernością.
Jak się decyduje na spędzanie z kimś życia to dla mnie jest oczywiste , że muszę zrezygnować ze znajomości gdzie jest coś więcej jak koleżeņstwo, a przynajmniej muszę postawić sobie i temu " koledze " jakieś granice . Tego samego oczekuje od swojego partnera.
Ale Serio poznaje się kogoś i się ma takie oczekiwania, na samym początku znajomości ? O ile po iluś tam latach dziwne by dla mnie było, że mój Partner nagle spotyka się z jakąś koleżanką z liceum i chętnie bym takową poznała i na pewno wymagałabym tego by NIE spędzał z nią całego weekendu ( No sorry , ale NIE) ,Tak na początku bym nie wpływała na to w ogóle,  nawet Jak się bzykną No to Co? Może to nie czas , że się jeszcze zdecydował na bycie ze mną/ na mnie. Takie oczekiwania na początku są nie na miejscu,  to takie niebezpośrenie przyciskanie do ściany i wymuszanie jakiś decyzji i deklaracji. A tak się chyba na początku nie robi. Jeśli jestem z kimś latami w związku to Co innego . Spędzanie całego weekendu albo nocy z tą koleżankă w jej mieszkaniu byłoby dla mnie nie do przyjęcia. Ale nie po iluś tam randkach albo sexach. Może nie powinnas kazdego spotkanego Pana traktować Jak potencjalnego kandydata na męża. I po kilku randkach oczekiwać bycia jedyną.
Tak samo jeśli o wolność w związku chodzi i zainteresowania.  Po Co on ma lubić tańczyć? Bo Ty lubisz? No i Co z tego. To sobie tańcz. Wymóg z d... znowu decydowanie za kogoś o spędzaniu wolnego czasu.
Mój facet uwielbia spędzać aktywnie czas, ja z kolei jestem takową domatorką. On spędza swój wolny czas na sportach wodnych , A ja w kuchni , bo uwielbiam gotować. Oczywiscie trzeba czesto podejmowac kompromisy i ani ja ani on nie ma z tym problemu.  Ty nie jestes gotowa na jakies kompromisy , na dodatek bardzo niecierpliwa. Sorry , ale nie musisz byc dla nowo poznanych facetow ta jedyna i nie musza Cie tak traktować. Nie musi byc po 3 spotkania wierny.  A  Ty tego wymagasz. Nie dziwie sie ze facet nie ma ochoty i odcjodzi.Facet nie musi lubic tanczyc bo ty lubisz.  Chcesz wolnego to mu ta wolność daj.  Takich szukasz a pozniej zdziwko, że z tej wolnosci dla Ciebie zaraz , teraz nie rezygnuja.
Mysle ze Jak ma byc z tego związek to przyjdzie pora na omawianie wymagan,  ale stawianie jakis na początku znajomości,  Serio? Jak jest przystojny,  ciekawy,  ogarniety to się spotykaj,  uzywaj. Sama komplikujesz i się dziwisz że faceci noe wytrzymuja i koncza znajomość. 
Ja nie widzę konkretnej babki,  a jedynie zaborczosc,  brak gotowosci na kompromisy i za duze wymagania ( Jak na początek znajomości )

Pewne cechy dyskwalifikują już na starcie: brak stałej pracy,  leń.
Pracoholik też ciężko. Jednak różne sytuacje chodzą po ludziach. Po rozwodzie faceci często zaczynają od zera,  można też miec firmę i/ lub zyski i je stracić. Mozna inwestować ogrom kasy w coś i cos moze nie wyjsc/ zbankrutować.Facet może Właśnie chce się z dołku finansowego podnieść stąd ten pracoholizm.  Brak zrozumienia w takiej sytuacji nie ma nic wspólnego z konkretymi wymaganiami i samoświadomością , a po prostu brak zrozumienia i taka emocjonalna wygoda. Skreślam kogoś, bo nie pasuje do mojej listy , ponieważ nie obchodzi mnie człowiek i jego droga do tego miejsca w którym sie znalazl ,a sam fakt , że nie jest tam gdzie ja.

I Salomonka, Ela piszecie bzdury o tym zniewoleniu Serio. Posiadanie dzieci nie przeszkadza kobiecie  w rozwoju i pracy. Rok czasu da sie przeżyć,  a po roku to juz wasze wlasnie decyzje.

Skoro są kobiety,  które z własnej woli zostają w domu i taki przyklad dają środowisku i własnym dzieciom to niech się nie dziwią, że jest to odbierane jako cos naturalnego.
A pozniej wielkiej zdziwienie , że lata ulecialy,  a te dalej od mężów uzalezaleznione.
A Jak juz w domu siedza to niech cos robia,  a Jak im pranie, sprzatanienie,  gotowanie nie pasuje to niech ida do pracy. Naprawde nie rozumiem Jak normalnie myslaca kobieta może w tych czasach jeszcze chciec siedziec w domu. A Jak przyjdzie Co do czego to jęczą ze nic nie mają.  No z czego niby? Nie mam ani jednej kolezanki, mowa o tych , które maja dzieci , które latami w domu siedza i rezygnuja z Pracy bo dzieci.  Sa zlobki, sa przedszkola, pozniej dzieci ida do szkoly. Dziecmi sie zajmujesz po przedszkolu i po szkole.  Serio nie rozumiem tego jęczenia. Przyjdzie Co do rozwodu to później wielce pokrzywdzone i wołają kase od eks mężów. Mi by bylo wstyd,  Serio.  I do rozwodu nie musi dojsc bym nie byla tylko praczka,  nianka,  sprzataczka i kucharka , bez wlasnych dochodow. Kobiety same się poswiecaja za nic robia z siebie jakies meczennice bo "MUSZA" prac,  gotować,  wychowywac. Chyba wiecie,  że za darmo na samym początku,  a później jęki i płacz,  wołanie o alimenty. No proszę Cię.  I to w tych czasach.

Dzieci trzeba odwozic zawozic i trzeba siedziec z nimi w domu Jak sa chore , No i nalezaloby spędzać z nimi czas I swiezo gotować. I Serio da sie.  Nawet Jak dwojka pracuje.  Ja pracuje 40 godzin w tygodniu , maz tez. Ja zawoze o 7, moj maz odbiera przed 16. Jeśli chodzi o choroby to się zmieniamy. Ja gotuje, maz robi zakupy. Ja sprzatam w domu , maz oprawia ogrodek.
Ale Jak mozna miec pretwnsje o to, że kobieta musi robic to sama skoro sama z własnej woli siedzi w domu? A co innego chcialaby taka kobieta siedzaca w domu robi, na? No ludzie. Nikt wam nie kaze siedziec w domu i rezygnowac z pracy.

118 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-08-30 13:59:08)

nie było mnie przez weekend i tyle postów smile cieszy mnie to niezmiernie, ze temat jednak ciekawy.:)

Odniosę się do paru wyłapanych zdań:
Foggy napisał:
"szukasz pana równego Tobie lub lepszego. Tymczasem sporo osob moze byc zagubionych, po przejsciach, kopniętych przez życie - ale jednoczesnie wartosciowych...........
........bo w takim wieku kazdy ma swoich przyzwyczajen cała masę. Chocby głupie przyziemne sprawy bytowe, stosunek do pieniedzy, forma spedzania wolnego czasu, styl ubierania, dieta, religia, godziny spania"

Tak szukam Pana równiego sobie pod wieloma względami (oczywiście nie wszystkimi) ale są pewne podstawy. Tak i jeszcze raz tak, bo związek ma spowodować, że żyje nam się łatwiej a nie trudniej. Jeśli Pan jest zagubiony i nie przepracował swoich traum z przeszłości, nie będzie (dla mnie) dobrym partnerem i tyle. Przyziemne sprawy o który piszesz, są bardzo istotne bo to jest włąśnie życie, nie mam ochoty spierać się o pieniądze, formy spędzania czasu, więc im bardziej jest to zbieżne, tym lepiej.

Tamiraa napisała:
"Jeśli ktoś ci się podoba przymkniesz oko na coś, co ci nie w smak."
Nie Tamiraa na pewne kwestie nie przymknę, przymykałam na wiele rzeczy oko w małżeństwie i poprzednich związkach, nic z tego dobrego nie wyszło.

Kubuś_Puchatek i Rossanka, bardzo wam dziękuję za te podnoszące na duchu wpisy.

Lalkaalka - nie wiem skąd wyciągnęłaś tak daleko idące wnioski, bo chyba nie z moich wypowiedzi smile

"Rozumiem , że wolność związku nie ma nic wspólnego z wiernością.
Jak się decyduje na spędzanie z kimś życia to dla mnie jest oczywiste , że muszę zrezygnować ze znajomości gdzie jest coś więcej jak koleżeņstwo, a przynajmniej muszę postawić sobie i temu " koledze " jakieś granice . Tego samego oczekuje od swojego partnera.
Ale Serio poznaje się kogoś i się ma takie oczekiwania, na samym początku znajomości ? O ile po iluś tam latach dziwne by dla mnie było, że mój Partner nagle spotyka się z jakąś koleżanką z liceum i chętnie bym takową poznała i na pewno wymagałabym tego by NIE spędzał z nią całego weekendu ( No sorry , ale NIE) ,Tak na początku bym nie wpływała na to w ogóle,  nawet Jak się bzykną No to Co? Może to nie czas , że się jeszcze zdecydował na bycie ze mną/ na mnie. Takie oczekiwania na początku są nie na miejscu,  to takie niebezpośrenie przyciskanie do ściany i wymuszanie jakiś decyzji i deklaracji. A tak się chyba na początku nie robi. Jeśli jestem z kimś latami w związku to Co innego . Spędzanie całego weekendu albo nocy z tą koleżankă w jej mieszkaniu byłoby dla mnie nie do przyjęcia. Ale nie po iluś tam randkach albo sexach. Może nie powinnas kazdego spotkanego Pana traktować Jak potencjalnego kandydata na męża. I po kilku randkach oczekiwać bycia jedyną."

Ty tak na serio? Chyba nawet nie chce mi się tego komentować. Napiszę tylko tyle - męża nie szukam. I nigdy nie traktowałam każdego mężczyzny z którym się krótko spotykałam jak potencjalnego, przyszłego partnera, którego chcę do ołtarza zaciągnąć, a on musiał uciekać przed tą modliszką smile

i jeszcze to:
"Sorry , ale nie musisz byc dla nowo poznanych facetow ta jedyna i nie musza Cie tak traktować. Nie musi byc po 3 spotkania wierny.  A  Ty tego wymagasz."
Boszeeee, nic nie zrozumiałaś z tego co napisałam. Czy myślisz, że po trzech spotkaniach już wszystko wiem o nowo poznanym facecie? Nie, nie wiem, poznaję go. Nie prowadzę wywiadu aby sprawdzić czy spełnia wszystkie moje wymagania na pierwszym spotkaniu.

I jeszcze nawiążę do tego tańca (bo zauważyłam, ze często jest poruszany)- gdzie napisałam, że musiiii?? Napisałam, że miło by było gdyby lubił. Tyle, nie ma co się rozwodzić nad tym punktem, jest wiele istotniejszych.

119

Kobietapo 40 - proszę bardzo wink
Ja rozumiem Twój post, Twoją listę zyczen, wydaje mi się normalna.
Na forum rozmawiaj o czym chcesz, o hobby, gotowaniu, modzie, nawet o polityce, ale nie dzieł się może sprawami uczuciowymi, bo widzisz jak to się kończy. A wiesz czemu, bo ludzie piszą że swojego punktu widzenia. Inaczej napisze Ci nieszczęśliwy w małżeństwie mąż, inaczej starsza rozwodka, nie mogąca sobie ułożyć  życia, jeszcze inaczej zdradzana mężatką bez środków do życia. Inaczej napisze Ci młoda 25 letnia osoba i nieco starsza po 50txe;)
Wiesz kogo chcesz to takiego szukaj/ czekaj.
Haha. Rozumiem, o co Ci chodziło z tym punktem o tańcu, zdziwiłam się, że ktoś to może odebrać w sposób, że jak facet nie lubi tańczyć to nara , papa i następny:D
Od siebie Ci powiem, że ja np lubię jak facet lubi i ma kwiaty doniczkowe w mieszkaniu. Dużo kwiatów. Ale to nie jest przecież cecha,  przez pryzmat której szukałabym kandydata haha. Po prostu moloby było być z taką osobą, bo sama lubię kwiaty w domu smile
Tekstami o tym, że nie masz co po 40 wybrzydzać, bo facet weźmie jak nie Ciebie to 30latkę-tym to się wcale nie martw. Chcę niech bierze. Z jakiegoś jednak powodu nie bierze;)
Słowem Tobie ma być dobrze, z forum nikt za Ciebie nue przeżyje życia , na forum ktoś Ci coś napisze  może nawet niepochlebnego, zamknie laptopa o zapomni , że tu w ogole coś napisał. A dużo ludzi chce sobie po prostu podnieść samoocenę.
To się rozpisałam, ale to przez deszcz, leje i leje i pokrzyżował mi plany.:)
Jeszcze raz na koniec powodzenia.;)

120 Ostatnio edytowany przez kobietapo40 (2021-08-30 14:34:58)

rossanka napisał/a:

Kobietapo 40 - proszę bardzo wink
Ja rozumiem Twój post, Twoją listę zyczen, wydaje mi się normalna.
Na forum rozmawiaj o czym chcesz, o hobby, gotowaniu, modzie, nawet o polityce, ale nie dzieł się może sprawami uczuciowymi, bo widzisz jak to się kończy. A wiesz czemu, bo ludzie piszą że swojego punktu widzenia. Inaczej napisze Ci nieszczęśliwy w małżeństwie mąż, inaczej starsza rozwodka, nie mogąca sobie ułożyć  życia, jeszcze inaczej zdradzana mężatką bez środków do życia. Inaczej napisze Ci młoda 25 letnia osoba i nieco starsza po 50txe;)
Wiesz kogo chcesz to takiego szukaj/ czekaj.
Haha. Rozumiem, o co Ci chodziło z tym punktem o tańcu, zdziwiłam się, że ktoś to może odebrać w sposób, że jak facet nie lubi tańczyć to nara , papa i następny:D
Od siebie Ci powiem, że ja np lubię jak facet lubi i ma kwiaty doniczkowe w mieszkaniu. Dużo kwiatów. Ale to nie jest przecież cecha,  przez pryzmat której szukałabym kandydata haha. Po prostu moloby było być z taką osobą, bo sama lubię kwiaty w domu smile
Tekstami o tym, że nie masz co po 40 wybrzydzać, bo facet weźmie jak nie Ciebie to 30latkę-tym to się wcale nie martw. Chcę niech bierze. Z jakiegoś jednak powodu nie bierze;)
Słowem Tobie ma być dobrze, z forum nikt za Ciebie nue przeżyje życia , na forum ktoś Ci coś napisze  może nawet niepochlebnego, zamknie laptopa o zapomni , że tu w ogole coś napisał. A dużo ludzi chce sobie po prostu podnieść samoocenę.
To się rozpisałam, ale to przez deszcz, leje i leje i pokrzyżował mi plany.:)
Jeszcze raz na koniec powodzenia.;)

Tak Rossanko, zgadzam się z Tobą, każdy pisze z własnego doświadczenia lub obecnej sytuacji życiowej i widać to w niektórych postach smile
Lubię to forum, często je podczytuję i cenię sobie opinie ludzi tutaj, ale fakt nie spodziewałam się tyle krytyki....biorę na klatę smile

Jednak to pokazuje przekrój ludzi i ich sposobu myślenia, podejścia do życia, doświadczeń. Wiem, że z wieloma ciężko byłoby mi się dogadać w realnym życiu, więc pewnie znajomymi byśmy nie zostali....tak samo jak z partnerem, którego poznaję, z jednym chcę kontynuować znajomość z innym nie, każdy ma te swoje wymagania smile:):):):)

A powodzenie na pewno się przyda, dziękuję smile

Posty [ 61 do 120 z 626 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 11 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » kolejna kobieta po 40 szukająca miłości

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021