Netkafejka przyszłych mam - ciąża a wasze niepokoje, dolegliwości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Netkafejka przyszłych mam - ciąża a wasze niepokoje, dolegliwości

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 2,279 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 117 do 174 z 132,167 ]

117

Odp: Netkafejka przyszłych mam - ciąża a wasze niepokoje, dolegliwości
iziaaaaak napisał/a:

Kobitki ale się rozmarzyłam smile:) szkoda , że nie można przyspieszyc czasu.. tak już tęsknie do mojego maleństwa smile

kochana szybciutko minie i będziesz cieszyć się maleństwem :*

Zobacz podobne tematy :

118

Wiem cos o tym smile my już zaczynamy 25 tydzień a ja chciała bym żebyśmy już zaczynali 40.

119

W takim razie dziewczynki bede brac ten magnez jak co,co do witaminek to mi juz przepisala jakies a kwas foliowy kazala odstawic...miłej niedzieli Wam zycze;))

Patryś ur.12.01.2011 3630kg,57cm godz.1.05                                                                                                                   
Natalia ur.22.08.2012 3390kg,55cm godz 2.10

120

ja również wzajemnie i dużo odpoczynku

121

i dużo słoneczka big_smile:D

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

122

Witam was dziewczynki,dostałam dzis plamien i bylam u lekarza,przepisal mi progesteron i kazał lezec....ale mowil zebym sie nie martwila,,,jedyny plus taki,ze wkoncu mi zrobili usg i widzialam dzidziusia,malutki taki,powiedzial lekarz ze za maly...ile mm mialo lub ma wasze dzidzi koncem 7tyg?

123 Ostatnio edytowany przez iziaaaaak (2010-05-24 08:21:04)

Sisi99 nic się nie martw, tabletki pomagaja ale odpoczywaj smile Wiesz co ja byłam na pierwszym usg i wyszło mi ze dzidzi miał wtedy 7tydz3dni i mierzył 12,3mm smile To ten wymiar CRL

124

ojej...a moje ma 6mm......i co teraz?mam nadzieje ze to nic nieszkodzi...

125

a czy te leki które stosuje się na niedoczynność tarczycy lub na zapalenie hashimoto sa bezpieczne dla maleństwa?

126

Sisi99 ja juz poczytałam na innych forach własnie o tych wymiarach dzidziów we wczesnych tyg., czesto się zdarzało, że lekarze straszyli dziewczyny,  ale wiele też przyszłych mamuś znających sie na rzeczy powiedziało, że przecież każda maleńka istotka rozwija sie w swoim tempie:) Jedna juz dojrzała mama pisała ze porównywała pierwsze usg swoich dwojga dzieci i jedno w 7 tyg było duzo większe od drugiego, a obije dzieci zdrowe jak ryby smile Także mysle, że nie martw sie smile zobaczysz ze do kolejnego usg maluszek bedzie juz dużo większy smile Poczytaj na innych forach o wskaźnikach CRL smile i głowa do góry smile  Czasem sie zdarza, że lekarz zrobi zle pomiar wink

127

ketrin jeśli jesteś pod kontrolą lekarza endokr. i ginekologa to wszystko bedzie dobrze:) Gorzej jakby sie nie leczyło tego bo trudno wtedy utrzymać maluszka ze względu na nie wyregulowany poziom hormonów. Też trzeba częściej robić badania sprawdzające poziomy hormonow, ale to lekarz powinien Cie poinformować dokładniej smile

128

Moj synek w 6 tyg miał 7mm ale nic się nie martw sisi. Do zapłodnienia mogło dojść póżniej i dlatego te rozbieżnośći. JA np wiem że owulacje miałam dopiero ok 23dc i ciąża jest młodsza o tydzień niż by wskazywała data ostatniej miesiączki. Możeu ciebie też tak było. Musisz poczekać do następnego usg. A co do plamienia to bierz leki i odpoczywaj, wszystko będzie dobrze.

129

iziaaaaak napisał/a:

Sisi99 nic się nie martw, tabletki pomagaja ale odpoczywaj smile Wiesz co ja byłam na pierwszym usg i wyszło mi ze dzidzi miał wtedy 7tydz3dni i mierzył 12,3mm smile To ten wymiar CRL

to co ten mój groszek taki duży ?? Rany ja byłam na ostatnim USG w 7tydz5dni i wtedy z wymiaru CRL wyszło, że ma 15 mm nieżle nie

130

sisi99 napisał/a:

ojej...a moje ma 6mm......i co teraz?mam nadzieje ze to nic nieszkodzi...

sisi nie martw się, moja kuzynka będąc w ciąży z drugim dzieckiem też miała takie informacje od lekarza, że wbrew normie jej dzieciątko jest zbyt małe. I tak całą ciąże dzieciak nie chciał zbyt wiele przybrać na wadze i na długości. Ale po urodzeniu nadrobił swoje wink

131

Znalazłam gdzieś , że normą dla 7 tyg  CRL wynosi od 5-13mm smile Ale wiadomo każdy jest indywidualnością i różnie się rozwija, co nie znaczy, że gorzej smile Poza tym te normy trudno gdziekolwiek znaleźć hmm

132

Dziękuje dziewczynki za dobre słowa otuchy,tez mam nadzieje,ze maluszek urosnie sobie,...teraz jak biore progesteron mam wrazenie jakby mój brzuch sie powiekszyl od wczoraj!jest taki ciezki i czuje sie jakos taka pełna....a jeszcze wczoraj rano był wklęsły;)o co chodzi z tymi hormonami?

133

Sisi99 zdarza się, że po tym hormonie się tyje hmm moja koleżanka brała go przez całą ciąże i utyła 30 kilo!! w dodatku teraz trudno jej zrzucic te kilosy, a od porodu minęło prawie 2 lata.. no ale mam nadzieje, że nam to sie nie zdarzy big_smile:D

134

Sisi99 zdarza się, że po tym hormonie się tyje hmm moja koleżanka brała go przez całą ciąże i utyła 30 kilo!! w dodatku teraz trudno jej zrzucic te kilosy, a od porodu minęło prawie 2 lata.. no ale mam nadzieje, że nam to sie nie zdarzy big_smile:D:D

135 Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-07-14 19:26:52)

Ja czytam i czytam wiele artykulow na ten temat bo wciaz sie w tym wszystkim gubie. Myslalam ze niedoczynnosc i hashimoto to to samo dlategop napisalam na poczatku ze choruje na hashi a mam po prostu niedoczynnosc. Jutro wlasnie ide na te badania anty tpo zeby wylkuczyc rowniez hashi.

136

sisi ja tez brałam Duphaston do 8 tygodnia ale nie przytyłam po nim. Na początku może być taka reakcja organizmu na większą ilośc progesteronu i nabierasz więcej wody. Ale nie oznacza to wcale że będziesz tyła w oczach. Myśle że organiz przyzwyczai się do stałej dawki hormonu i potem juz nie będziesz miała takich objawów.

137

sisi a ja pomimo, że nie biorę progesteronu to jednak i tak wg. twojego opisu wydaję mi się, że ma podobne objawy. Od paru dni czuję się taka pełna jak balon, jem tak jak do tej pory wcale nie większe ilości a jednak czuję się bardzo nabrzmiała

138

Wiecie co.. albo zaczyna mi rosnąć brzuszek albo też czuje sie jakaś dołem nabrzmiała.. Boje sie bo lekarz mi mówił, że mam troche "twardawą" macice.. Ma to jakiś wpływ na moje "dziwne" samopoczucie?

139

Moze tak ma byc skoro sie wszystkie tak czujemy nabrzmiałe?iziaaaak twarda macica?hm...no ja wlasnie czuje jakby moja sie jakas ciezka robiła,moze po tych hormonach twardnieje i czujemy sie inaczej...

140

Po hormonach ma mięknąć, zeby była elastyczna i dobrze sie rozrastała, tak mi lekarz powiedział:)

141

Jestem juz po badaniach na hashi. Czekam na wyniki i drze ze strachu:(

142

Hm ma byc miekka?to czemu czujemy sie takie nabrzmiale,ciekawe to wszystko...bylam pewna ze to moje uczucie ciezkosci to przez hormony...no coz,za tydz jade do Polski na pare dni i tam pojde do lekarza wiec wkoncu popytam o to co mnie nurtuje,ciekawe co on powie,,a za ciebie ketrin trzymamy kciuki!

143

Dziewczyny nabrzmiałe czujecie sie od hormonów, one maja wływ nie tylko na macicę ale tez całe ciało i wchłanianie wody. Twardnienie albo stawianie się macicy to uczucie jak bys nagle miała twarda piłkę w brzuchu i szczerze mówiąc można miec wtedy nawet problemy z chodzeniem i nie sądze żebyście o tym pisały. Macica sie u was rozciąga, ciągnie więzadła i stąd takie uczucie i to jest normalne. Nic sie nie denerwujcie smile

144

No właśnie to takie uczucie ciągnięcia hmm Ja miałam tak wczoraj, ale po nocy-odpoczynku dzis już jest lepiej. Za to zauważyłam, że jeden sutek mam bardziej wrażliwy jak drugi.. dlaczego?...

A kobietki a jak jest z farbowaniem włosów w ciązy?.. Zrobiły mi sie okropne odrosty! Jakby nagle.. może hormony tez maja wpływ? Wogóle okropnie mi sie włosy tłuszczą ostatnio i straciły całkowicie swój blask..  Co myślicie?

145

naprawdę u każdej to jest innaczej, ja słyszałam, że właśnie niektóre kobiety w czasie ciąży mają przepięknie lśniące i miękkie włosy podobnie z przetłuszczaniem o tym nie ma mowy. A u ciebie Iziakkk widać jednak jest na odwrót. Co do farbowania ja jestem za tak jeśli masz odrosty to dlaczego miałabyś nie zafarbować ?? Fakt są różne przesądy co do tego farbowania ale nie sądze żeby to w czymś szkodziło dziecku, bo przecież farba nie dostaje się do obiegu krwi tylko w strukturę włosa.

146

Iziaaaak co do wlosow to czytałam ze te hormony ktore jemy odpowiedzialne sa za to ze włosy sie tłuszcza bardziej,skóra tez,a lekarz powiedzial ze farbowac do 3mc nie wolno raczej ale pasemka jak najbardziej mozna bo farba dotyka tylko pasma wlosow nie skóry,dlatego ja za tydz sie wybieram je zrobic;))

147

Iziaaaaak co do piersi to różnie bywa. Ja tez czasami jedna miałam bardziej wrażliwa niż druga. Potem otoczka jednej ściemniała mi bardziej niz druga, teraz juz sie to wyrównało, a piersi nie bola tylko sa dwa rozmiary większe i ciężkie. Co do farbowania włosów to nie wiem bo nie farbuje ale wydaje mi się ż eterazm można kupić farby bez amoniaku i szkodliwych substancji i nie ma przeciwwskazań.

148

Dzięki smile bede musiała poszykac jakiejś bez amoniku, bo chyba ten zapach jest najbardziej szkodliwy. A stan moich włosów ..jest tragiczny hmm tongue

149

ketrin a jak Twoje wyniki? Byłas odebrać? Wszystko dobrze? Trzymamy kciuki, daj znać:)

150

Jeszcze nie, ale dziekuję za troske i na pewno dam znać co i jak. Teraz siedzę w necie i szukam info o hashi i nadal dopasowuje do siebie objawy. Jak sie człowiek nakreci to jest w stanie sobie wmówic wszystko:/

151

Kobietki spicie? tak cicho na forum tongue:P Jak wasze kochane brzuszki?;>

152

Zazdroszcze wam kobietki, że już możecie cieszyć się maleństwem w brzuszkach:) ja poczekam na wyniki moich badan na hashi i jak bedzie wszystko ok to dopiero zabiore sie do roboty;P

153 Ostatnio edytowany przez Zwyczajnie-Sylwia (2010-05-29 08:59:48)

ja to od ostatniego tygodnia, wieczorem gdy już leże to czuję taki dyskomfort, mam tak nabrzmiały brzuch jak bym co najmniej nadmuchany balot w nim miała. Takie głupie uczucie

154

Ja też tak mam smile troche to drażniące, ale wynika to z rozciągania macicy i więzadeł. Najbardziej ja to czuje jak chodze, dlatego dobrze jest częściej odpoczywać.. zresztą u mnie to wskazane

155

Do pók nic nie swędzi, nie piecze, nie ma podejrzanej barwy to wszystko jest ok. W ciązy śluz się zmienia i upławy są częste. Ja w 6 miesiącu zaczełąm mieć większe. Ale na wizycie możesz wspomnieć o tym ginekologowi, nic nie zaszkodzi smile Pozdrawiam

156

Co tam u was netbabeczki? smile rosną juz brzuszki? :>

157

zabrzmi to śmiesznie ale mi rośnie
i mimo że jest to 5 tydzień, to brzuch mam jak w 4 miesiącu
Lekarz wprawdzie mi to wytłumaczył ale głupio mi strasznie bo widać brzusio i wszyscy mi gratulują smile

158

Ulcia a dlaczego masz taki duzy brzuszek? może beda blizniaczki?:D Ja nadal czekam na te swoje wyniki hashi....chyba sie nie doczekam:)

159

Ulcia a jak Ci to lekarz wytłumaczył?
ja narazie nie mam brzuszka, ale zauważyłam, że brzuch mi troche urósł ale nieco wyżej, na wysokości pępka, wygląga to tak jakbym chodziła najedzona:/ .. Może to przez te hormony tyje?:(

160

I prawidłowo dziewczyny wszytko jest. Na tym etapie ciężko o brzuszek bo maluszki maja po kilka mm a macica tez jakaś duża nie jest, nawet jeszcze nie wyszła do pępka. A ten powiększony brzuszek to raczej przez gazy, zaparcia i naciagnięcie woda. Wszytko zaczyna się przesówac i podnosić, a hormony ciągna wodę. Mnie brzuszek wyszeł dopiero po 16 tygodniu i to nawet nie duży, jak ktos nie wiedział to pomyślał pewnie że się najadłam. a jak juz wyjdzie to potem szybko leci, praktycznie brzuszek z dnia na dzień jest coraz większy. Teraz juz mam brzusio konkretny i zaczyna mnie strasznie bolec przez to kręgosłup, a mały jak zaczyna kopac to cały brzuch skacze. Wogóle strasznie aktywny ten mój synalek smile

161

A tak od siebie wam dodam żebyście dziewczyny nie czytały za dużo w internecie smile bo tylko najecie sie strachu i stresu. Ja wiem że jak to jest pierwsza ciąża to się chce wiedzieć wszytko, sama to przechodziłam niedawno i w sumie współczuje wam troche teraz bo dla mnie pierwszy trymestr był najgorszy. Ciągle się bałam że serduszko przestanie bić, że dziecko będzie miało jakies wady, potem strach przed usg genetycznym itd. Mój mąż to już chciał zwariowac bo sam zaczynał się nakręcac przezemnie.  Tak że niedajcie się kochane zwariować i wierzcie że wszytko będzie dobrze a napewno tak będzie. Całuski

162

shedir podniosłaś mnie na duchu bo ja często nakręcam się czy wszystko oby napewno jest ok, ostatnio gdy już leże czuję jak drętwieje mi prawa noga i zaczynam się właśnie nakręcać czy z dzieciątkiem jest ok czy to jakieś niewłaściwe symptomy. Także twoje ciepłe słowa są napewno bardzo przydatne smile

163

Shedir dokładnie tak mam jak opisałaś.. smile ale dobrze ze jest doświadczony kto nas może uswiadomić , dzięki smile

164

Niedawno sama to przechodziłam i z tego co wiem to 95% kobiet to przechodzi. To też jest moja pierwsza ciąża, bardzo przez nas chciana, a dzieciątko od początku kochane nawet kiedy wyglądało jeszcze jak obcy;). I pamiętam jak się nakręcałam. Na początku że może puste jajo, zobaczyłam serduszko na usg poryczałam się ze szczęscia, potem wyczekiwałam kolejnego usg żeby zobaczyć tą pikającą kropkę bo naczytałam się że serduszko przestało bić, potem znikneły bolące piersi i oczywiście panika, potem usg genetyczne i strach że będzie chore i tak do pierwszych ruchów smile bo wtedy pierwszy raz naprawde czujesz że ta istotka w tobie żyje i daje ci znać. Dlatego dla mnie ten okres był najgorsz i pełen stresu i nie potrafiłam się zabardzo cieszyć tym wszystkim. Teraz gdy już budzą mnie ruchy synka i baraszkuje w brzuszku przez prawie cały dzień i noc jestem spokojna. Chć przyznam, że jak między 20 a 21 tygodniem pierwszy raz poczułam ruchy, właściwie to nie wiedziałam czy to są ruchy czy coś mi się ubzdurało a potem przez dwa dni nic to pojechałam w panice do szpitala i jak zwykle nerwowo na usg szukałam bijącego serduszka. Tak że wszytko to jest mi dobrze znane i wiem że przez to traciłam nerwy, wkurzałam męża i właściwie było niepotrzebe. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, najważniejsze żebyśmy robiły wszystko co możemy zrobić dobrze, a nie zamartwiały się. A zobaczycie czas tak szybko wam minie. Ja pamiętam jak dopiero zobaczyiśmy dwie kreski na teście, a teraz juz zaczynamy szykować się do porodu, ja mam już syndrom "wicia gniazda";) hehe. Pierwszy trymestr jest najgorszy, drugi już spokojniejszy a trzeci się strasznie dłuży i dłuży. Napewno wszytko jest dobrze z waszymi dzieciaczkami i starajcie się cieszyć tymi chwilami smile

165

heh... smile

166 Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-07-14 19:24:34)

Shedir ma rację!! Ja dopóki nie zaczęłam czytać o hashi to się tak nie przejmowałam ale jest duzo osób które nie mają pojęcia a udzielają porad i mylnych informacji.

W tym miejscu był spam. Moderatorka Emilia

167

Oj.. chyba zaczynają sie u mnie zaparcia hmm ... sad

168 Ostatnio edytowany przez shedir (2010-06-02 17:30:11)

To dużo pij, jedz dużo warzyw i owoców i suszone owoce. Często pomaga też sok z kiszonej kaspusty lub spod ogórków kiszonych, no i ruch.

169

shedir kochana ja tez sie stresuje tym pustym jajeczkiem:( 14 mam USG wiec bede wiecej wiedziec:)

Julia Zofia ur. cc 7 stycznia 2011 r., godz. 00:21 ; 3650 g. 52 cm 

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."

170

Wszystko napewno jest dobrze a twoj maluszek się dobrze rozwija.

171

dziewczyny ale czas szybko ponagla, nie tak dawno jak by to było wczoraj dowiedziałam się że jestem w 3 tygodniu ciąży, a dziś już wkraczam w 12 tc i widzę że już troszkę niewielkie wypukłości

172

Znowu WAS zaniedbałam sad   Mój brzuszek faktycznie jest spory od nieprawidłowo pracujących jelit, choć coraz częściej widzę że jest poprawa. Też mam problemy z zaparciami ale owoce są nie wskazane dla mnie a jedynie warzywa. spróbuje ten sok z kiszonej kapusty smile Jestem teraz strasznym śpiochem ale poza tym czuję się znośnie :)Co do paniki - to ja mam juz córeczkę i wtedy chyba mniej panikowałam niż teraz... Może dlatego że byłam pewnych rzeczy nie świadoma a teraz już tą wiedzę mam. Obecnie pakuję córeczkę bo jedzie z babcia nad morze a ja planuje jak spędzić niedzielę tylko z małżonkiem:) Może znacie ciekawe miejsca na Śląsku, które warto zobaczyć??

173

Ulcia mi z ciekawych miejsc na śląsku przychodzi do głowy jedynie Zamek Pszczyński wraz z parkiem

174

shedir napisał/a:

Wszystko napewno jest dobrze a twoj maluszek się dobrze rozwija.

dziekuje:) trzymajmy sie razem to bedzie dobrze:))

Julia Zofia ur. cc 7 stycznia 2011 r., godz. 00:21 ; 3650 g. 52 cm 

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."

Posty [ 117 do 174 z 132,167 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 2,279 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Netkafejka przyszłych mam - ciąża a wasze niepokoje, dolegliwości

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018