Netkafejka przyszłych mam - ciąża a wasze niepokoje, dolegliwości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Netkafejka przyszłych mam - ciąża a wasze niepokoje, dolegliwości

Strony Poprzednia 1 2 3 4 2,279 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 59 do 116 z 132,167 ]

59

Odp: Netkafejka przyszłych mam - ciąża a wasze niepokoje, dolegliwości
Zwyczajnie-Sylwia napisał/a:

shedir kurcze jak ty mało przytyłaś 24 tydzień i zaledwie jedynie 4 kg więcej ?? Chciałabym i ja mieć jedyne tyle będąc w tym tygodniu co ty, zwłaszcza, że właśnie przełom 24-25 tydzień mam ślub...

Pewnie przytyłabym węcej gdyby nie to, że prawie do 17 tygodnia ciągle wymiotowałam i nie byłam w stanie nic jeść. Do tego w ciąży całkowicie odrzuciło mnie od słodyczy, a byłam łasuchem smile. Teraz wraca mi już troszke ochota na słodkości ale tylko lody. No i może pomogło też to że odkąd nie wymiotuje wróciłam na siłownię, robie teraz lekki trening ale zawsze to jakaś aktywność ruchowa.
A ty Sylwia, w którym jesteś tygodni?

Zobacz podobne tematy :

60

Zwyczajnie-Sylwia dziekuje za słowa otuchy,kochana jestes,to dobrze ze nie tylko ja mam takie wątpliwosci co do pewnosci czy mam dzidziusia pod serduszkiem;))tak jak mówisz za granicą troszke inaczej do tego podchodza i mam nadzieje ze wiedza co robia....no coz,poczekam i mam nadzieje ze wytrzymam...

Patryś ur.12.01.2011 3630kg,57cm godz.1.05                                                                                                                   
Natalia ur.22.08.2012 3390kg,55cm godz 2.10

61

Dziewczyny, zycze Wam wszystkiego dobrego smile Dbajcie o siebie i o Wasze maleństwa smile

Sisi 7tydz, to drugi miesiac. Powinny Ci zrobić badanie USG dopochwowo, by potwierdzić ciąże.

Ja jak byłam w ciazy przytyłam 12 kg. Oj, teraz ze śmiechem wspominam, ale wtedy nie było tak wesoło bo przez calutką ciąże rzygałam jak kot.
Przez cały dzien. Masakra. No, a teraz tez córeczka popalić mi daje, jakby teraz odpuścić troszkę nie mogła lol

62

No właśnie bianka25 ja się tego boje że przy drguiej ciązy będzie tak samo. Naprawde teraz miałam takie chwile że chciałam przez okno wyskoczyć. Zresztą dalej wymiotuje ale tylko rano, po nocy i z tym akurat da się normalnie żyć.  Dziewczyny, a jak radzicie sobie ze zgagą? JA przyznam żeteż bardzo mi dokucza, wcześnie jem kolacje i w małej ilości, śpie już prawie na siedząco bo inaczej bym się wykończyła chyba.

63

Ja pije dużo wody mineralnej smile no i z rana jakiegos suchego herbatnika przegryze zanim wstane, mi pomaga na zgage, ale nie mam jej dość czesto i w niewielkim nasileniu, a słyszałam ze migdały pomagają na zgagę:)

Shedir Ty chodzisz na siłownie? .. można wogóle?  mi lekarz kazał zrezygnować z fitnesu ..

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

64

iziaaaaak napisał/a:

Shedir Ty chodzisz na siłownie? .. można wogóle?  mi lekarz kazał zrezygnować z fitnesu ..

Jasne że chodze ale zaczełam dopiero w drugim trymestrze jak się dobrze czułam. Mój lekarz powiedział że nie ma przeciwskazań do ćwiczeń tym bardziej że przed ciążą chodziłam 6 razy w tygodniu i robiłam naprawde ostre treningi.

65

Witam mamusie smile

Jak tam samopoczucie... bo ja jak na razie czuję się świetnie, jedynie co mnie martwi to to, że nie mam z rana apetytu, w ogóle zmuszam się choćby do suchego chleba ale jakoś mi nie wchodzi, no i zaczynają się mdłości... choć mam cichą nadzieję, że  jednak mnie to ominie iż z synkiem wymiotowałam całe dziewięć miesięcy....

Shedir ja w pierwszej ciąży miała straszną zgagę... podobno wtedy rosną dzieciaczkowi włosy... może zabrzmi to banalnie, ale mi wtedy pomagała czekolada smile) pożerałam ją w strasznych ilościach i nie dziwota, że przytyłam przez cały okres ok 30 kg

iziaaaaak tak, mamy podobny termin... mam cichą nadzieję, że nie będzie aż tyle śniegu co w tym roku inaczej mąż będzie miał niesamowite odciski wink

Małżeństwo - dożywocie za miłość smile

66

Dzieki fionka za podniesieniu na duchu:) Dzięki takim słowom od razu wraca dobry humor i pozytywne myslenie. Co do samopoczucia to mam ostatnio problem z przełykaniem, nie wiem takie dziwne uczucie. Dlatego juz nie moge sie doczekac tych badan ale mam nadzieje ze to jednak nie bedzie hashimoto ani choroba  Gravesa-Basedowa. ..

67

Mi na zgagę lekarz polecił migdały jak wspomina tutaj Izaaaak smile

Takie całe, nieobrane. Powinno je sie ssać.. Czy mi pomogły? Sama nie wiem, miałam taka straszna zgage, ze przez nia czasami juz wymiotowałam smile

shedir ja jestem w 9 tygodniu
dziewczyny co do zgagi słyszałam, że poza migdałami dobre są też i krakersy ale ile w tym prawdy to nie wiem czy są aż tak skuteczne.

69

Ja wypróbowałam już chyba wszystko na mdłości i na zgagę i niestety nic nie pomaga sad NA szczęście bliżej już końca niż początku więc jakoś to przeżyje.

Shedir- życzę w takim razie powodzonka przy końcówce wink

71

Drogie Panie. co prawda w ciąży nie jestem (jeszcze :-) ) ale widze, że zmagacie się z problemem zgagi. Miewam ją czasami. Coś okropnego. Oto kilka wskazówek, które mi pomagają. Przede wszystkim szklanka zimnego mleka. Jeżeli mnie mczy to popijam sobie powolutku łyczek po łyczku i po chwili przechodzi. Banan też pomaga.

72

Mleko już próbowałam, pomaga tylko na chwilkę a potem jest jeszcze gorzej.

jakie to jest uczucie mieć zgagę ??

74

Piecze cię cały przełyk. czasami do tego stopnia że robi się niedobrze albo wymiotuje.

75

jakby kwas żołądkowy do gardła podchodził hmm ble

76

iziaaaak bo podchodzą sad do tego rozliużniają się mięśnie przełyku, podosi żołądek i podchodzi tez takie jedzenie z kwasami z żołądka. To jest koszmar sad

77

Zwyczajna Sylwia nie miałaś nigdy zgagi?zazdroszczę bo rzeczywiście jest to bardzo nieprzyjemne. Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć czy takie kłopoty z przełykaniem moga byc objawem niedoczynności czy zapalenia tarczycy hashimoto?

78

Hej dziewczyny,zeschizowałam sie bo moje piersi jakos przestały mnie tak boleć jak na początku i mam wrażenie ze nie sa juz tak nabrzmiałe.....oczywiscie dziwne myśli mi przychodza do głowy...jak to jest?

79

sisi wiem o czym piszesz, na oczątku też tak schizowałam jak tylko piersi były coć troche mniej wrażliwe. ALe nie martw się,jutro pewnie będą znowu bolały. Mnie lekarz powiedział żeby do niego dzwonić jak piersi zrobią się wiotkie i już nie napięte bo to może oznaczaś padek progesteronu. Poza tym piersi mogą już przestać cię boleć i nie oznacza to nic złego.

80

Tak tak, ja również jednego dnia mam bardziej bolące, a drugiego mniej, także się nie przejmuj smile Ja najwrazliwsze mam sutki, masakra, jakby mi ktoś szpilki wbijał hmm Niezbyt przyjemne hmm

81

A jak jest z waszym siusianiem? Bo ja chodzę bardzo czesto do toalety:/ nawet po dwa razy w nocy musze wstać bo nie wytrzymuje. Podobno macica rosnąć naciska na pęcherz i dlatego często chce sie siusiać, dla mnie to troche uciążliwe smile

82

Dziekuje dziewczynki ....wizyte mam dopiero w połowie czerwca zwiec zapytam o ten progesteron,,,a moze to tak jak mowicie,raz bolą mniej,raz nie,chociaz od dwoch dni juz tak mam ze sa jakies wiotkie własnie....a co do sikania to ja tego nie odczuwam ale moze to dlatego ze mam tyłozgiecie macicy i smieje ze zawsze ze moje dziecko nosze bardziej na plecach hihi;)

83

JA na początku nie siusiałam często ale teraz to latam co chwilke. W nocy to z 5 razy i w dzień też bardzo często.

ja też bardzo często chodzę siusiu wink najbardziej uciążliwe jest to w nocy, przeważnie tak 5-6 razy odwiedzam WC

drogie mamusie a czy macie problemy z zaparciami ?

86

Jesli chodzi o mnie to wyjątkowo nie mam i wogole nie mam problemu w tej dziedzinie;))

87

ja też nie mam, ale z przyzwyczajenia pije Activie smile także może dlatego? smile

88 Ostatnio edytowany przez shedir (2010-05-19 17:04:00)

Ja też nie mam problemów z zaparciami. Może dwa razy mi się zdarzyło do tej pory i wtedy najadłam się suszonych moreli wink i zaraz problemy się skończyły. Tak że polecam na te problemy suszone owoce.

iziaaaaak napisał/a:

ja też nie mam, ale z przyzwyczajenia pije Activie smile także może dlatego? smile

a to może dlatego, a widzisz przezorny zawsze ubezpieczony wink oj muszę i ja pomysleć może mi też Activia pomoże

shedir właśnie czy suszone śliwki w tym przypadku coś pomogą ?

91

Ja ci powiem że na mnie suszone śliwki akurat nie działają ale za to świetnie działąją suszone morele, szczególnie jak sobie zjem kilka na czczo ale jak w ciągu dnia to też. Podobno dobrze działa też jak wieczorem zalejesz kilka suszonych śliwek albo moreli ciepłą wodą i rano takie coś wypijesz też na czczo. Moge jeszcze powiedzieć z właśnego doświadczenia, że na zaparcia działa też świetnie kapusta kiszona i sok z kapusty kiszonej. Na początku ciąży najadłam się kiszonych ogórków a potem jeszcze kiszonej kapusty bo miałm ochotę i wtedy prawie przez dwa dni nie wychodziłam z ubikacji heheh efekt przeczyszczenia gwarantowany wink .

skoro po morelach efekt jest gwarantowany to spróbuje nie przepadam za suszonymi owocami absolutnie ale trzeba będzie wmusić blee

93

Dziewczyny, znalazłam w necie test na hashimoto, jesli ktoras panikuje tak jak ja to ten test moze na prawde pomoc wiec poklecam zajrzec i pozdrawiam:) http://hashimoto.pl/test

94

Kobietki trzymajcie kciuki, dziś ide na wizyte do lekarza i prawdopodobnie zobacze moje maleństwo:) .. przyznam troche sie denerwuje.. ehh.. sad smile

iziaaaak to oczywiście zaraz po wizycie zdaj relacje. Powodzona smile

96

Ja też 3mam kciukasy smile

97

iziaaaaak ale zazdroszcze!napisz jakie to uczucie zobaczyc swoje maleństwo......no super,ze je zobaczysz;))

98

Obiecałam, że napisze i jestem smile Otóż, kochane widziałam moje małe maleństwo, maleńkie serduszko pikało sobie spokojnie.. smile:) taka mała kruszyneczka, tycia tycia smile:) Nie samowite uczucie!!:):)  jestem w 8 tyg i mam termin na 6 stycznia smile

Ale... sad
Lekarz od razu mi powiedział, że mam  krwiaczka:(( i życie mojego maleństwa jest zagrożone sad mam leżeć kolejny miesiąć... Tak się boje, żeby nie stało sie nic złego.. Własnie stąd (z tego) krwiaka moje plamienia sad ... wiecie coś o tym? Lekarz nic nie rokuje, kazał leżeć i brać te tabletki sad

99

Iziaaaak nie denerwuj się tylko bo tylko może to zaszkodzić maluszkowi:) a tego przeciez nie chcemy:) ja sie cały czas denerwuje tym hashimoto i wiem ze nie powinnam ale to jest silniejsze ode mnie:( w koncu bede musiala chodzic nie tylko do endokrynologa ale i do psychologa:P

100

iziaaaak ciesze się że z dzieciątkiem wszytko dobrze. Krwiak może się sam wchłonąc ale zdarzaja się też przypadki pęknięcia niestety. A w jakim miejscu go masz? Gdzieś w okolicy łożyska?

101

mam jakby na górze, na szczycie, łożyska jeszcze nie ma, lekarz powiedział że za ok 1,5miesiąca sie utworzy, dlatego pęcherzyk płodowy przylega do macicy na początku, no i u góry u mnie nie przylega bo ten krwiaczek tam jest... jej oby sie to wchłonęło dziewczyny.. bardzo sie boje.. staram sie juz nic nie robić..
Lekarz powiedział mi ze gorzej by było jakby to było na dole, bo łatwiej o wypadnięcie tego pęcherzyka.. z dzidziem..

102 Ostatnio edytowany przez shedir (2010-05-21 14:25:39)

Łożyska jeszcze faktycznie nie ma ale jest trofoblast i o to mi chodziło. A jakie tabletki bierzesz, Duphaston, lutiene? NApewno musisz się oszczędzać, zero dźwigania. Mam nadzieję że krwiak się wchłonie, wiem że może też pęknąć i krwawić a dziecku nic się nie stanie bo tak miała moja znajoma. Musisz być dobrej myśi i starać się nie denerwować. Kiedy masz kolejne usg? Ważne jest bo trzeba sprawdzać czy krwiak nie rośnie.

103

iziaaaaak oj zasmuciłas mnie....mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze,przykro mi ze zamiast sie cieszyc ciąża,zamartwiasz sie...odpoczywaj kochana i bądz spokojna,,,

104

Dzięki dziewczyny.. kolejna wizyta za miesiąc niecały, narazie nie mam już plamień, no ale cały czas biore Duphaston własnie, po dwie tabletki dziennie :*

105

Ejo smile Co tam u was przyszłe mamusie smile w końcu mamy słońce big_smile (Rzeszów) Miłego słonecznego dnia smile

106

My też w Krakowie mamy dzisiaj łądną pogodę i nawet słoneczko się przebija. U mnie wczoraj wieczorem pojwiły się czasami jakieś skórcze podbrzusza, nafaszerowałam się magnezem i jak na razie mi przeszło.

107

Hejka iziaaaak kochana bardzo zasmuciłaś mnie tym krwiakiem, że też zawsze musi się coś przyplątać niestety. Wiem, że ciężko to zrealizować ale nie myśl o tym, widziałaś maluszka i teraz nie dopuszczaj do stresu, jesteś pod kontrolą bierzesz tabletki, odpoczywaj nie przemęczaj się i napewno wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Ty 8 tydzień to między nami jedynie 2 tyg. różnicy wink Głowa do góry mamuśka

108

No witam was dziewczynki,czyli iziaaak ma 8tydz,ja 7tydz,a ty zawyczajnie-sylwia masz 10tydz to fajnie;))a magnez mozna brac kiedy sie chce?nie zaszkodzi to ?bo mnie ten ból brzucha i skurcze strasznie przeszkadzaja....

109 Ostatnio edytowany przez shedir (2010-05-22 13:56:40)

Skurcze? Jakiego rodzaju? Może takie kłócia?  Możesz spróbować magnez 2x1 albo 2x2 i na pewno nie zaszkodzi, a wręcz może pomóc. Możliwe że to więzadła się naciągają i macica rośnie datego ból. W ciązy bardzo spada poziom magnezu w razie czego weż no-spe a jak skurcze będą duże  powinien cię zobaczyć lekarz.

110

magnez !!! Sądzę, że nie ma żadnych przeciwskazań przy zażywaniu magnezu, jest to jeden z pierwiastków które organizm potrzebuje. Ja np. jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży zażywam żelazo.
A coś dla was mamusie, porada może i pomocna, otóż wczoraj dowiedziałam się od dentystki że każda kobieta będąca w ciąży nie powinna używać pasty do zębów z dużą dawką fluoru !!! Jest to jak najbardziej nie wskazany składnik dla ciężarnych

111

Dzięki kochana za wsparcie, narzie nie mam już plamień, odpoczywam i jestem dobrej myśli smile A jaki Magnez bierzecie? a i do kiedy trzeba brać kwas foliowy, bo zapomniałam sie zapytać lekarza tongue

112

Mi lekarz powiedział, że z reguły do 3 miesiąca powinno się brać kwas foliowy pózniej już nie jest to konieczne

113

Kwas foliony przeważnie przymje się do początku II trymestru potem bierze się komplet witamin. Kwasu foliowego nie da się przedawkować bo jest wydalany w moczu więc spokojnie można brać. CO do magnezu to obojętnie jaki, ale najlepiej brać taki z wit B6.

114

Zwyczajnie-Sylwia napisał/a:

pózniej już nie jest to konieczne

A ja znalazłam coś takiego: najnowsze badania prowadzone przez zespół naukowców z Australii wykazały, że przyjmowanie kwasu foliowego po 16. tygodniu ciąży zwiększa ryzyko alergii i astmy u dzieci.

http://zdrowie.onet.pl/1607808,3536,,,, … kolog.html

115

Dlatego potem już nie zaleca się brania tylko kwasu foliowego w tak dużej ilości, a komplet witamin. KWas foliowy jest oczywiście w każdym z takich kompletow ale w dużo mniejszych dawkach.

116

Kobitki ale się rozmarzyłam smile:) szkoda , że nie można przyspieszyc czasu.. tak już tęsknie do mojego maleństwa smile

Posty [ 59 do 116 z 132,167 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 2,279 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Netkafejka przyszłych mam - ciąża a wasze niepokoje, dolegliwości

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018