Intercyza plus córecza Tatusia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Intercyza plus córecza Tatusia

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 128 ]

39

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Ela210 napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Teść ma jakas tam firmę .

I to jest wystarczający powód.

Ale ja nie wychodzę za Teścia tylko za jego Córkę

Zobacz podobne tematy :

40 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-05 23:13:25)

tomaszz12 napisał/a:
Ela210 napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

Kluczyki mam, telefon mam, wstydu nie mam - mogę iść.  GG:66434334

41

SonyXperia napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

Ale ja nie chce jego kasy. Kocham Kasie i na niej mi zależy. Jednocześnie uwazam ze w małżeństwie kasa finanse powinny być wspólne . Ta kasę od Taty może soboe schować

42 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-05 23:19:14)

tomaszz12 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Ale ja nie chce jego kasy. Kocham Kasie i na niej mi zależy. Jednocześnie uwazam ze w małżeństwie kasa finanse powinny być wspólne . Ta kasę od Taty może soboe schować

Ale ona nic nie ma. Póki co wszystko co ma lub będzie miała,ma lub będzie miała od rodziców. A oni jak widać nie zamierzają sponsorować zięcia za pośrednictwem małżeńskiej wspólności majątkowej.

43 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-01-05 23:22:03)

Ty w ogóle nie wychodzisz za nikogo, tylko się żenisz- ponoć.
I nikt nie zabroni osobom z intercyzą robić co się chce ze swoją kasą- np kupić wspólnie dom czy kredyt wziąć.
Ale i tak zrobicie tak, jak Ty i dziewczyna zechcecie.
Możesz żyć z teściem w zgodzie, albo na wojnie- jak lubisz i co Cię tam kręci..;)

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

44

Autorze wątku. Prawda jest taka że intercyza jest z korzyścią dla Ciebie. Jak się znudzisz swojej pani to nie puści Cię w skarpetkach jak to ma miejsce często w przypadku rozwodu (a jaka jest statystyka rozwodów w Polsce to sobie sam sprawdź). Powodzenia.

45

tomaszz12 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

skoro tak uważasz, to o co ci właściwie chodzi?
to co jest przed ślubem jej i pozostaje jej, to co dostanie od rodziców już po ślubie, jest również jej (z tobą analogicznie), a to czego dorobicie się po ślubie razem, jest wasze
gdzie tutaj jest problem?

46

wielkieoczy napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

skoro tak uważasz, to o co ci właściwie chodzi?
to co jest przed ślubem jej i pozostaje jej, to co dostanie od rodziców już po ślubie, jest również jej (z tobą analogicznie), a to czego dorobicie się po ślubie razem, jest wasze
gdzie tutaj jest problem?

Problem jest w tym, że ludzie nie wiedzą czym jest intercyza a piszą.
Mówiąc skrótowo intercyza to najczęściej rozdzielność majątkowa po ślubie.
Więc nie będzie wspólnego dorabiania się po ślubie tylko każdy będzie miał tyle ile sam zarobi (i tyle długów ile zrobi) .
Intercyza nie ma wpływu na to czy ojciec przepisze majątek na córkę czy nie. Ma wpływ na to, że jak córka będzie zarabiać dużo w rodzinnej firmie to będzie to tylko jej kasa a nie męża.

47

Wzl- nikt nie zabroni im dorabiać się. Mogą być np współwłaścicielami czegoś.
A z firmą racja. ale kij ma 2 końce.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

48

Ela210 napisał/a:

Dokładnie to miałam na myśli pisząc, o wspólnym dorabianiu się po ślubie i tez na myśl przyszło mi właśnie to, ze córka może pracować w przyszłości w rodzinnej firmie, bądź w przyszłości dopiero ją przejąć.
Mam wrażenie, ze ojcu chodzi konkretnie o jego pieniądze, których dorobił się sam i nie zamierza dzielić się nimi z obcym facetem. Ja to rozumiem.

49

Ela210 napisał/a:

No właśnie- jakby chcieli jej coś podarować, to mogą to zrobić przed ślubem.

Nie muszą nawet przed ślubem, bo po nim to się nie zmienia. Wystarczy, że w umowie darowizny wpisana zostanie tylko córka.
Tak jak napisałam - darowizny i spadki nie wchodzą do majątku wspólnego, zawsze traktowane są jako majątek osobisty tego małżonka, który spadek czy darowiznę otrzymał.

Jeśli zaś chodzi o samą intercyzę, to jej zapisy można dosyć dowolnie kształtować, uwzględniając szereg różnych czynników i ewentualnych sytuacji, jakie mogą zaistnieć w przyszłości, tym samym można naprawdę dobrze zadbać zarówno o interesy jednej, jak i drugiej strony. Ważne, aby wiedzieć co się podpisuje.
Pozostaje pytanie: jak podchodzi do tematu dziewczyna i kiedy zamierzasz z nią o tym, Autorze, porozmawiać?

tomaszz12 napisał/a:
Ela210 napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Jeśli jest to tytułowa 'córeczka tatusia' (wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie co rozumiesz pod tym pojęciem), to możesz się jeszcze mocno zdziwić. To raz, a dwa - jeśli masz zamiar ożenić się z Kasią, to trzeba było iść do Kasi i z nią rozmawiać o ślubie. 

Poza tym Ela ma rację - jeśli przyszły teść jest właścicielem firmy, to jest to wystarczający powód do spisania intercyzy. I tak między nami, to ja się wcale nie dziwię, że postawił taki warunek - po prostu chciałby, aby firma pozostała w rodzinie. Z drugiej strony istotnie świadczy to o tym, że w stosunku do Ciebie stosuje zasadę ograniczonego zaufania.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

50

Dla Ciebie problemem jest intercyza, a dla mnie to byłoby problemem, że w tym związku jest Was dwie osoby, ale tą drugą osobą nie jest Twoja dziewczyna tylko jej ojciec.

51

Jacenty89 napisał/a:

Dla Ciebie problemem jest intercyza, a dla mnie to byłoby problemem, że w tym związku jest Was dwie osoby, ale tą drugą osobą nie jest Twoja dziewczyna tylko jej ojciec.

Będąc na miejscu tej dziewczyny i wiedząc, że mój potencjalnie przyszły mąż za moimi plecami (!) układa się z ojcem, zapaliłoby mi się wielkie, czerwone światło.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

52 Ostatnio edytowany przez BulgGirl (2019-01-06 02:08:42)

Intercyza zaproponowana przez teścia. Nic tylko się cieszyć big_smile  Co Ty gościu wygadujesz? Młody i głupi? Współczuję.

No chyba, że cwany i Cię podpuszcza tak. Ona nic nie ma, więc... Twoje zachowanie trochę podejrzane jest... że ot tak za nic klękasz... tzn. za kawałek ciała, za kawałek ciepłego uda...

53

Teraz takie czasy ze pieniadze ludziom w głowach mieszają. Mlodzi powinni życ po swojemu bo to oni mają życ ze sobą. Starzy nie powinni sterowac z tylnego siedzenia. Jak kocasz Kasie to wyjdz za Kasie, intercyze podpisz ale wiskacza tesciowi wiecej nie kupuj. On nie patrzy na ciebie jak na człowieka, członka rodziny, tylko kolejną zachciankę Kasi, za która nie chce za duzo kasy wydac. Po slubie albo przed wyprowadzcie sie i żyjcie na swoich warunkach bo w przeciwnym razie tesciu zrobi z ciebie ciecia w rodzinnej firmie w ktorej Kasia bedzie zarabiac x razy tyle co Ty.

54

Grono osób się wypowiada w temacie nie znając podstawowych zagadnień.
Intercyza nie musi oznaczać rozdzielności majątkowej. To jest umowa majątkowa, która może tą wspólnotę nawet rozszerzać!
Wszystkie składniki majątku przekazane w formie spadku lub darowizny (pieniądze, dom, firma, samochód etc.) nie wchodzą w skład wspólnego majątku. Rozdzielność majątkowa niczego nie zmienia.

Autorze, zastanów się dwa razy nad ślubem z tą kobietą. Nie chodzi mi o kwestie intercyzy, że możesz na tym stracić. Jeśli masz do czynienia z córeczką tatusia to będziesz w jej życiu facetem nr 2. Jeśli plany są takie, abyście zamieszkali razem albo gdzieś blisko siebie to kiepsko to widzę.

55

Jesli intercyza jest rozdzielnościa majątkową za czasów trwania małżeństwa to dlaczego gdy małżeństwo sie rozpada to nagle jedno z małżonków moze żądać alimentów od drugiego? Jesli sie umowilismy że moje pieniadze sa moje a twoje pieniadze są twoje, nikt nikomu nie jest nic winny i tak żyjemy 5-15-25 lat to dlaczego w przypadku rozwodu nagle ktos komus jest coś winny? Przez 25 lat małżenstwa każdy mógł dowolnie rozporzadac swoim majątkiem a po rozwodzie juz nie moze. Intercyza po rozwodzie nagle nie obowiązuje i małżonkowie nagle mogą sie wzajemnie pozwac o alimenty. Gdzie sens, gdzie logika?

56 Ostatnio edytowany przez Wzl (2019-01-06 08:49:57)

teeom napisał/a:

Intercyza nie musi oznaczać rozdzielności majątkowej. To jest umowa majątkowa, która może tą wspólnotę nawet rozszerzać!

Może dlatego, że niektórzy znają to z życia (a tam 99% intercyz to pozostawienie rozdzielności majątkowej po ślubie) a inni przeczytali coś na Wikipedii i stali się specjalistami.
Wypowiadamy się na temat konkretnej sytuacji a logika podpowiada, że teściowi raczej nie zależy na rozszerzeniu wspólnoty majątkowej jego córki i przyszłego męża.

Olinka napisał/a:

Poza tym Ela ma rację - jeśli przyszły teść jest właścicielem firmy, to jest to wystarczający powód do spisania intercyzy. I tak między nami, to ja się wcale nie dziwię, że postawił taki warunek - po prostu chciałby, aby firma pozostała w rodzinie.

To ciekawe co piszecie tylko zastanawiam się w jaki sposób ta firma miałaby "wyjść" z rodziny gdyby nie było intercyzy, skoro już było wyjaśnione, że darowizny i spadki są odrębnym majątkiem małżonków.

Ela210 napisał/a:

No właśnie WSPÓLNIE nie będą się dorabiać tylko każdy samodzielnie. No chyba, że wg ciebie posiadacze np akcji firmy wspólnie się dorabiają.

57

No dobra, ale rozważamy hipotetyczną sytuację, bo póki co to Autor żeni się z ojcem swojej dziewczyny.
Ona jeszcze o niczym nie wie, a już na pewno nie wie o tym, że chce intercyzę big_smile więc może wypadałoby ją zapytać o jej zdanie na ten temat zanim powie się Autorowi, żeby dał sobie z nią spokój?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

58 Ostatnio edytowany przez teeom (2019-01-06 09:21:41)

Wzl napisał/a:
teeom napisał/a:

Może dlatego, że niektórzy znają to z życia (a tam 99% intercyz to pozostawienie rozdzielności majątkowej po ślubie) a inni przeczytali coś na Wikipedii i stali się specjalistami.
Wypowiadamy się na temat konkretnej sytuacji a logika podpowiada, że teściowi raczej nie zależy na rozszerzeniu wspólnoty majątkowej jego córki i przyszłego męża.

Wypowiadamy się na temat konkretnej sytuacji, ale mi chodziło przede wszystkim o część mojej wypowiedzi której nie zacytowałeś tzn. że majątek darowany i dziedziczony nie wchodzi w skład wspólnego majątku nawet jeśli rozdzielność majątkowa nie została zawarta.

foggy napisał/a:

Jesli intercyza jest rozdzielnościa majątkową za czasów trwania małżeństwa to dlaczego gdy małżeństwo sie rozpada to nagle jedno z małżonków moze żądać alimentów od drugiego? Jesli sie umowilismy że moje pieniadze sa moje a twoje pieniadze są twoje, nikt nikomu nie jest nic winny i tak żyjemy 5-15-25 lat to dlaczego w przypadku rozwodu nagle ktos komus jest coś winny? Przez 25 lat małżenstwa każdy mógł dowolnie rozporzadac swoim majątkiem a po rozwodzie juz nie moze. Intercyza po rozwodzie nagle nie obowiązuje i małżonkowie nagle mogą sie wzajemnie pozwac o alimenty. Gdzie sens, gdzie logika?

Nie jestem ekspertem, ale wygląda to mniej więcej tak. To że małżeństwo decyduje się na rozdzielność majątkowo nie stanowi o tym, że nie mają względem siebie obowiązków opiekuńczych w trakcie jego trwania. Tzn. jak jedno straci źródło dochodu i nie będzie miało pieniędzy aby opłacić rachunki lub zrobić zakupy to małżonek jest zobowiązany go wspierać. Tak samo po rozwodzie. Alimenty na drugą osobę mogą być zasądzone pod warunkiem, że rozpad małżeństwa wynikł z wyłącznej winy jednego małżonka. W moim odczuciu to brzmi sprawiedliwie.

59

Oczom się wierzę. Zdaje się że tylko twój teść ma rozum z waszej trójki.

Intercyza to najlepszy prezent dla mężczyzny jaki może dostać przed ślubem.

60 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-06 10:38:17)

teeom napisał/a:

Wszystkie składniki majątku przekazane w formie spadku lub darowizny (pieniądze, dom, firma, samochód etc.) nie wchodzą w skład wspólnego majątku. Rozdzielność majątkowa niczego nie zmienia.

Autorze, zastanów się dwa razy nad ślubem z tą kobietą. Nie chodzi mi o kwestie intercyzy, że możesz na tym stracić. Jeśli masz do czynienia z córeczką tatusia to będziesz w jej życiu facetem nr 2. Jeśli plany są takie, abyście zamieszkali razem albo gdzieś blisko siebie to kiepsko to widzę.

Umowa majątkowa (małżeńska) może wspólność ustawową rozszerzyć lub ograniczyć albo ustanowić rozdzielność majątkową lub rozdzielność majątkową z wyrównaniem dorobków. Ponadto zakres umowy rozszerzającej i tak jest ograniczony (pewne składniki majątku są tutaj wyłączone)

Umowa ustanawiająca rozdzielność majątkową w świadomości społeczeństwa powszechnie jest zwana intercyzą. Grono wypowiadających się osób dobrze kojarzy sens umowy, o którą chodzi.

Natomiast co do przedmiotów nabytych przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę nie wchodzą do majątku wspólnego małżonków, chyba że darczyńca postanowił inaczej.

Ustrój majątkowy małżeński może być w trakcie trwania małżeństwa zmieniany.

61 Ostatnio edytowany przez teeom (2019-01-06 11:16:56)

SonyXperia napisał/a:

SonyXperia napisał/a:

Ale ona nic nie ma. Póki co wszystko co ma lub będzie miała,ma lub będzie miała od rodziców. A oni jak widać nie zamierzają sponsorować zięcia za pośrednictwem małżeńskiej wspólności majątkowej.

No właśnie. To co wyżej napisałeś (zacytowałem) brzmi jakby, w Twojej opinii darowizna i spadki miały wejść w skład wspólnego majątku.

Hrefi napisał/a:

Intercyza to najlepszy prezent dla mężczyzny jaki może dostać przed ślubem.

Różnie bywa, ale faktycznie w wielu przypadkach to bardzo korzystne rozwiązanie jeśli mężczyzna jest ogarnięty.

62 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-06 11:21:09)

teeom napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

SonyXperia napisał/a:

No właśnie. To co wyżej napisałeś (zacytowałem) brzmi jakby, w Twojej opinii darowizna i spadki miały wejść w skład wspólnego majątku.

Dokładnie tak, w mojej opinii tatuś nie zamierza się niczym dzielić. Stąd od razu wyskoczył z propozycją intercyzy.

Natomiast wyczuwane przeze mnie intencje tatusia nie maja nic wspólnego z poprawnością stosowania rozwiązań prawnych. I myślę, że dobrze wiesz, że taki był wydźwięk mojej wypowiedzi, bo ja nie wiem czy zamierza robić darowizny czy umierać.

W tym przypadku nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia tej propozycji, bo dziewczyna niczego nie ma.

63

Tutaj jest inny problem niż intercyza, a mianowicie fakt, że ojciec się wtrąca do młodych i narzuca im sposób życia.

64

Czyżby autor nie upoważnił go do tego?
Przecież poszedł do rodziców prosić o rękę dziewczyny, ona o tym dowie się dopiero dzisiaj.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

65

Intercyza, intercyzą, to w sumie najmniejszy problem w tej sytuacji.

Mnie bardziej zaniepokoiło, że rozmowy o małżeństwie są prowadzone za plecami tej Kasi, tak jakby była ubezwłasnowolniona, albo jakby chodziło o kupowanie krowy do gospodarstwa. Jej ojciec ma guzik do powiedzenia w kwestii zaręczyn DOROSŁEJ i PEŁNOSPRAWNEJ córki. Autor powinnien sprawy przyszłego małżeństwa omawiać wyłącznie ze swoją partnerką.

66

Widzę że sporo niejasności sie narobilio. Kasia podejrzewa ze zamierzam się jej oświadczył. Wielokrotnie juz o tym rozmawialiśmy. Więc nie driwijcir zwlaszcza zgnusniale Panie ktorych małżeństwo już zwietrzsle I maja ochote pogrzebać sobie kijem w cudzym

67 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2019-01-06 11:55:02)

Wedle Ciebie, mnie i paru innych osób zachowanie autora wobec Kasi było naganne.
Rzecz w tym, że jest on wyznawcą tradycji, według której proszenie o rękę ojca dziewczyny bez jej wiedzy i obecności jest rzeczą naturalną, ale oburza go identyczne zachowanie jej ojca.
Czyżby znowu obowiązywała zasada "Jak Kali kraść, to dobrze. Jak Kalemu ukraść, to niedobrze."?

tomaszz12 napisał/a:

(...) Więc nie driwijcir zwlaszcza zgnusniale Panie ktorych małżeństwo już zwietrzsle I maja ochote pogrzebać sobie kijem w cudzym

Kolejna ciekawa opinia. big_smile Tylko, Autorze, sam poprosiłeś o to pogrzebanie. Trzeba było napisać, że oczekujesz wyłącznie opinii zgodnych z Twym punktem widzenia.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

68

Olinka napisał/a:
Ela210 napisał/a:

No właśnie- jakby chcieli jej coś podarować, to mogą to zrobić przed ślubem.

Nie muszą nawet przed ślubem, bo po nim to się nie zmienia. Wystarczy, że w umowie darowizny wpisana zostanie tylko córka.
Tak jak napisałam - darowizny i spadki nie wchodzą do majątku wspólnego, zawsze traktowane są jako majątek osobisty tego małżonka, który spadek czy darowiznę otrzymał.

Jeśli zaś chodzi o samą intercyzę, to jej zapisy można dosyć dowolnie kształtować, uwzględniając szereg różnych czynników i ewentualnych sytuacji, jakie mogą zaistnieć w przyszłości, tym samym można naprawdę dobrze zadbać zarówno o interesy jednej, jak i drugiej strony. Ważne, aby wiedzieć co się podpisuje.
Pozostaje pytanie: jak podchodzi do tematu dziewczyna i kiedy zamierzasz z nią o tym, Autorze, porozmawiać?

tomaszz12 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Jeśli jest to tytułowa 'córeczka tatusia' (wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie co rozumiesz pod tym pojęciem), to możesz się jeszcze mocno zdziwić. To raz, a dwa - jeśli masz zamiar ożenić się z Kasią, to trzeba było iść do Kasi i z nią rozmawiać o ślubie. 

Poza tym Ela ma rację - jeśli przyszły teść jest właścicielem firmy, to jest to wystarczający powód do spisania intercyzy. I tak między nami, to ja się wcale nie dziwię, że postawił taki warunek - po prostu chciałby, aby firma pozostała w rodzinie. Z drugiej strony istotnie świadczy to o tym, że w stosunku do Ciebie stosuje zasadę ograniczonego zaufania.

O wsystko pyta się taty. W każdej decyzji musi mieć jego aprobatę.

69

"O wsystko pyta się taty. W każdej decyzji musi mieć jego aprobatę"

No to pozamiatane.

Radzę Ci przemyśleć decyzję o ślubie i zaczekać do momentu, aż ona dojrzeje i obetnie pępowinę. Jeśli nie będzie szła w tym kierunku, to nie ma nawet sensu tego ciągnąć.

70

tomaszz12 napisał/a:

Więc nie driwijcir zwlaszcza zgnusniale Panie ktorych małżeństwo już zwietrzsle I maja ochote pogrzebać sobie kijem w cudzym

XDD. Szkoda, że taki mądry przy jej ojcu nie byłeś.

71

tomaszz12 napisał/a:

Przecież Ty też się najpierw jej taty pytasz o zgodę big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
GG 66781850

72

santapietruszka napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

To był gest czysto kuruazyjny decydujące zdanie ma Kasia. Co zresztą już pisalem

73

Ojciec Kasi jest kolejną (a raczej pierwszą) osobą, która zinterpretowała Twe zachowanie inaczej niż chciałeś.

74 Ostatnio edytowany przez teeom (2019-01-06 12:20:21)

tomaszz12 napisał/a:

To był gest czysto kuruazyjny decydujące zdanie ma Kasia. Co zresztą już pisalem

a dwa posty wyżej

tomaszz12 napisał/a:

Powodzenia w życiu z taką kobietą. Nawet nie zdajesz sobie sprawy w jakie szambo wchodzisz lol

75 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-06 12:23:49)

tomaszz12 napisał/a:
santapietruszka napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Skoro o wszystko pyta się ojca to ryzykowne jest stwierdzenie że decydujące zdanie ma Kasia. Chyba że masz na myśli Kasia + jej tata bo to taki duet ma decydujące zdanie. Ja cienko widzę małżeństwo z osobą tak uczepiona rodzica. Może się zdarzyć że każda kłótnie będziesz prowadził nie z Kasią a z wyżej wspomnianym duetem

tomaszz12 napisał/a:

Widzę że sporo niejasności sie narobilio. Kasia podejrzewa ze zamierzam się jej oświadczył. Wielokrotnie juz o tym rozmawialiśmy. Więc nie driwijcir zwlaszcza zgnusniale Panie ktorych małżeństwo już zwietrzsle I maja ochote pogrzebać sobie kijem w cudzym

Kolejny co pisze na forum a potem się oburza że nie każdy się zgadza z tym co pisze

76

Sam się prosiłeś by Ci pogrzebano, to teraz się nie obruszaj, że ktoś ma zdanie nie po Twojej myśli.

Jak chciałeś być super tradycyjny, to trza się było najpierw Kasi oświadczyć, a potem oznajmić to jej rodzicom, nawet z padem na kolano i ostentacyjnym wręczeniem pierścionka, a nie łazić za jej plecami i traktować ją jak dziecko albo rzecz, co samo za siebie nie może odpowiadać. Postępujesz dokładnie jak jej ojciec, odbierając jej prawo decydowania o sobie i traktując ją protekcjonalnie.

Co do bycia "królewną tatusia", to bym się nie martwiła- Ty już przejąłeś stery, żeby ino baba się za samodzielna nie stała.

Posty [ 39 do 76 z 128 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Intercyza plus córecza Tatusia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018