Intercyza plus córecza Tatusia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Intercyza plus córecza Tatusia

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 128 ]

1 Ostatnio edytowany przez tomaszz12 (2019-01-05 00:54:00)

Temat: Intercyza plus córecza Tatusia

Witam.  Dzisiaj byłem prosić rodziców mojej dziewczyny o rękę (jestem tradycjonalista ). Zabrałem butelkę łychacza i kwiaty dla "przysłzych" teściów i teściowej i jest problem. Rozmowa przebiegała dobrze. Znam się z moją KAsią już ponad 2 lata 2 lata jesteśmy razem. Z jej rodzicami dogaduje się bardzo dobrze. Po wymianie uprzejmości zjedzeniu kolacji itp. "Teść" powiedział, że zgadza się na ślub, ale po podpisaniu intercyzy. Szczerze mówiąc poczułem się jakby ktoś dał mi w mordę i nazwał ostanim oszustem i złodziejem . Kuluralnie zapytałem Pana Jacka czyj to Pomysł jego Czy Kasi. On mówi, że jego, ale że to tak jakby Kasia bo ona jego we wszystkim posłucha. Co zreszta jest prawdą bo ona jest modelową córeczką Tatusia. Teściowa zawsze była mi bardziej przychylna ale teraz o dziwo milczała. Poczułem się bardzo urażony potraktowali mnie jak jakiegoś złodzieja i oszuta a nim nie jestem. Kasię bardzo kocham, ale stawianie intercyzy jako warunek małżeństwa to już jest coś nie tak. To jest tak jak by się z góry zakałdało porażkę.
Co wy o tym myślicie?
Druga sprawa córeczka Tatutsia ożenił się ktoś z Taką? Da się żyć? Da się to jakąś przeciąć? Nie chce być tym trzecim...

Dodam, że Kasia jeszcze studiuje i sama nie zarabia na siebie. W tym roku kończy studia. i będzie pracowała w tym samym zawodzie co ja. Ja jestem 5 lat starszy Nie jestem jakimś bogaczem, ale mam trochę kasy odłożone, zarabiam uczciwe nikogo nigdy nie okradłem nie wykorzystałem mogę śmiało sobie spojrzeć w lustro.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Rozumiem Twoje rozczarowanie.

No trochę kupa, tak to widzę. Czemu? Bo jak Ona się tak słucha we wszystkim i nie ma własnego zdania, to wiesz jak to będzie wyglądało w przyszłości. Pępowina nieodcięta. tongue

Skoro tak to odebrałeś, czyli zostałeś urażony to mogą pojawić się zgrzyty no i w przyszłości też o inne sprawy.

Co Kasia na to? Czy ona jest jedynaczką? Dzień oświadczyn była zaplanowana i ta kolacja tak? Wiesz, może w trójkę to ustalili?

3

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Ale w czym tu widzisz problem Autorze?? Ten kawałek papieru również Ciebie zabezpiecza w razie "W".

4

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Bo Polacy mają jakieś dziwne podejście do intercyzy, a przecież to działa w dwie strony i jak przed chwilą napisano, w razie czego, ty autorze też będziesz zabezpieczony. To czego dirobucie się w trakcie małżeństwa nie będzie przecież podlegało warunkom zapisanym w intercyzie.
Jedyne, co bym ci doradziła, to weź sobie prawnika, który przejrzalby umowę intercyzy, bo może ojciec dziewczyny to taki cwaniaczek, więc żeby nie okazało się, że oni przepchna w intercyzie jakiś zapis, który sprawi, że wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle. Idź ze swoim prawnikiem.
Córeczka tatusia. To pierdoła. Przypilnuj lepiej tej intercyzy.

5 Ostatnio edytowany przez balin (2019-01-05 08:37:10)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Intercyza to bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza przy takim układzie jak masz teraz. Ty już coś masz, ona nic. Nie ma nic lepszego jak jasna sytuacja już na samym starcie.
Co do decyzji o ślubie. Kiepski pomysł. Dziewczyna nie jest jeszcze na to gotowa. Skoro jeszcze nie wie, że najlepsze decyzje dla siebie  podejmuje ona sama. A tak teść będzie obecny w waszym małżeństwie i będzie decydował z gównianego punktu widzenia, bo własnego. Chcesz wszystko ustalać co u was z teściem? Chyba nie. Nawet gdy będziecie na swoim. Będą wizyty kontrolne, będzie nagabywanie żony. Wstrzymaj się ze ślubem i dokładnie obserwuj przyszłą żonę. Czy się w końcu usamodzielnia w myśleniu. Dobry objaw. To jej kłótnie z ojcem.

6 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-05 08:43:45)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Samo poproszenie o rękę rodziców w imię tradycji spoko jak ktoś tak chce ale dziwna sytuacja ze ojciec wyraża zgodę na ślub córki ale stawia warunki. Córka też ma coś do powiedzenia czy negocjować można tylko z tatą? big_smile no ale może tylko mi się to wydaje dziwne.
A co do intercyzy to czego się boisz autorze? Jak już wyżej słusznie inni zauważyli to działa w obie strony ba częściej na intercyzie lepiej wychodzi w razie co mężczyzna jak kobieta ileś lat nie pracuje i wychowuje dzieci, a on stałe zarwabia. Może spróbuj podejść do tego bardziej na chłodno, mniej emocjonalnie?
A co do bycia córeczka tatusia - pytanie czy ona rzeczywiście zrobi wszystko co jej ojciec powie i na ile ojciec się poczuwa do układania życia córce. Dla mnie osobiście taka uleglosc i po słuszność dorosłego dziecka wobec rodzica byłaby alarmujaca ale też zależy w jakim sensie dokładnie jest ona córeczka tatusia, musiałbyś rozwinąć bo może moje obawy są nieuzasadnione

7

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Trzeba było o rękę prosić ją, a nie ojca wink

8

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:

Witam.  Dzisiaj byłem prosić rodziców mojej dziewczyny o rękę (jestem tradycjonalista ). Zabrałem butelkę łychacza i kwiaty dla "przysłzych" teściów i teściowej i jest problem. Rozmowa przebiegała dobrze. Znam się z moją KAsią już ponad 2 lata 2 lata jesteśmy razem. Z jej rodzicami dogaduje się bardzo dobrze. Po wymianie uprzejmości zjedzeniu kolacji itp. "Teść" powiedział, że zgadza się na ślub, ale po podpisaniu intercyzy. Szczerze mówiąc poczułem się jakby ktoś dał mi w mordę i nazwał ostanim oszustem i złodziejem . Kuluralnie zapytałem Pana Jacka czyj to Pomysł jego Czy Kasi. On mówi, że jego, ale że to tak jakby Kasia bo ona jego we wszystkim posłucha. Co zreszta jest prawdą bo ona jest modelową córeczką Tatusia. Teściowa zawsze była mi bardziej przychylna ale teraz o dziwo milczała. Poczułem się bardzo urażony potraktowali mnie jak jakiegoś złodzieja i oszuta a nim nie jestem. Kasię bardzo kocham, ale stawianie intercyzy jako warunek małżeństwa to już jest coś nie tak. To jest tak jak by się z góry zakałdało porażkę.
Co wy o tym myślicie?
Druga sprawa córeczka Tatutsia ożenił się ktoś z Taką? Da się żyć? Da się to jakąś przeciąć? Nie chce być tym trzecim...

Dodam, że Kasia jeszcze studiuje i sama nie zarabia na siebie. W tym roku kończy studia. i będzie pracowała w tym samym zawodzie co ja. Ja jestem 5 lat starszy Nie jestem jakimś bogaczem, ale mam trochę kasy odłożone, zarabiam uczciwe nikogo nigdy nie okradłem nie wykorzystałem mogę śmiało sobie spojrzeć w lustro.

Skoro jesteś tradycjonalistą, to czemu zaproponowana przez przyszłego teścia tradycja (bo intercyza jest znana i stosowana od wieków) tak Cię oburzyła? Przecież ona, jeśli dobrze skonstruowana, zabezpiecza także Ciebie. Wiesz, na czym polega intercyza? Jeśli nie, a tak można sądzić po Twej negatywnej reakcji, to poczytaj o niej, poradź się (o czym wyżej) prawnika.

Fakt, chcesz żenić się z Kasią, ale ona sierotą nie jest, więc chcąc, nie chcąc, "żenić się" będziesz także z jej rodziną. Skoro do tej pory, przez dwa lata, nie przeszkadzała Ci, że jest "córeczką tatusia", skoro do tej pory między Tobą a jej rodzicami (i odwrotnie) były dobre relacje, to dlaczego uważasz, że teraz "coś będzie nie tak'?

9

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Nie napisałeś nic o majątku narzeczonej.  Skoro studiuje i nie pracuje to jaki ma swój majątek? Nie napisałeś też nic o majątku teściów.
Co miałoby się znaleźć w tej intercyzie?

10 Ostatnio edytowany przez tomaszz12 (2019-01-05 09:42:34)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Poker napisał/a:

Rozumiem Twoje rozczarowanie.

No trochę kupa, tak to widzę. Czemu? Bo jak Ona się tak słucha we wszystkim i nie ma własnego zdania, to wiesz jak to będzie wyglądało w przyszłości. Pępowina nieodcięta. tongue

Skoro tak to odebrałeś, czyli zostałeś urażony to mogą pojawić się zgrzyty no i w przyszłości też o inne sprawy.

Co Kasia na to? Czy ona jest jedynaczką? Dzień oświadczyn była zaplanowana i ta kolacja tak? Wiesz, może w trójkę to ustalili?

Nic Nie było ustalane. Uprawnilem sie.aby ze Kasi nie bedzoe I przyszedłem do teściów.kasia ma siostre

11

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
ulle napisał/a:

Bo Polacy mają jakieś dziwne podejście do intercyzy, a przecież to działa w dwie strony i jak przed chwilą napisano, w razie czego, ty autorze też będziesz zabezpieczony. To czego dirobucie się w trakcie małżeństwa nie będzie przecież podlegało warunkom zapisanym w intercyzie.
Jedyne, co bym ci doradziła, to weź sobie prawnika, który przejrzalby umowę intercyzy, bo może ojciec dziewczyny to taki cwaniaczek, więc żeby nie okazało się, że oni przepchna w intercyzie jakiś zapis, który sprawi, że wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle. Idź ze swoim prawnikiem.
Córeczka tatusia. To pierdoła. Przypilnuj lepiej tej intercyzy.

Wiesz dla mnie w związku najważniejsze jest zaufanie. Jak mogę być z kimś kto na przed zawarciem małżeństwa sugeruje mi ze jestem oszustem i chce jeść i majątków I majątków.jego teściów. Teściowej sie trochę dorobili Ale bez szalu

12

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
jjbp napisał/a:

Samo poproszenie o rękę rodziców w imię tradycji spoko jak ktoś tak chce ale dziwna sytuacja ze ojciec wyraża zgodę na ślub córki ale stawia warunki. Córka też ma coś do powiedzenia czy negocjować można tylko z tatą? big_smile no ale może tylko mi się to wydaje dziwne.
A co do intercyzy to czego się boisz autorze? Jak już wyżej słusznie inni zauważyli to działa w obie strony ba częściej na intercyzie lepiej wychodzi w razie co mężczyzna jak kobieta ileś lat nie pracuje i wychowuje dzieci, a on stałe zarwabia. Może spróbuj podejść do tego bardziej na chłodno, mniej emocjonalnie?
A co do bycia córeczka tatusia - pytanie czy ona rzeczywiście zrobi wszystko co jej ojciec powie i na ile ojciec się poczuwa do układania życia córce. Dla mnie osobiście taka uleglosc i po słuszność dorosłego dziecka wobec rodzica byłaby alarmujaca ale też zależy w jakim sensie dokładnie jest ona córeczka tatusia, musiałbyś rozwinąć bo może moje obawy są nieuzasadnione

Prosiłem bo uwazam ze tak wypada. Decydujące zdanie w Tej kwesti bedzie miała Kasia.

13

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:

(...) Jak mogę być z kimś kto na przed zawarciem małżeństwa sugeruje mi ze jestem oszustem i chce jeść i majątków (...)

Współczuję. Sposobu myślenia.

14 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-05 09:56:20)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:
jjbp napisał/a:

Samo poproszenie o rękę rodziców w imię tradycji spoko jak ktoś tak chce ale dziwna sytuacja ze ojciec wyraża zgodę na ślub córki ale stawia warunki. Córka też ma coś do powiedzenia czy negocjować można tylko z tatą? big_smile no ale może tylko mi się to wydaje dziwne.
A co do intercyzy to czego się boisz autorze? Jak już wyżej słusznie inni zauważyli to działa w obie strony ba częściej na intercyzie lepiej wychodzi w razie co mężczyzna jak kobieta ileś lat nie pracuje i wychowuje dzieci, a on stałe zarwabia. Może spróbuj podejść do tego bardziej na chłodno, mniej emocjonalnie?
A co do bycia córeczka tatusia - pytanie czy ona rzeczywiście zrobi wszystko co jej ojciec powie i na ile ojciec się poczuwa do układania życia córce. Dla mnie osobiście taka uleglosc i po słuszność dorosłego dziecka wobec rodzica byłaby alarmujaca ale też zależy w jakim sensie dokładnie jest ona córeczka tatusia, musiałbyś rozwinąć bo może moje obawy są nieuzasadnione

Prosiłem bo uwazam ze tak wypada. Decydujące zdanie w Tej kwesti bedzie miała Kasia.

No to proste - powiedz Kasi że intercyza mocno Ci przeszkadza i zobacz co ona powie.
Na marginesie pytanko jeśli wypada prosić ojca o rękę jego córki to wypada wtedy uszanować i spełnić warunki pod jakimi on się zgadza?

15

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:
ulle napisał/a:

Bo Polacy mają jakieś dziwne podejście do intercyzy, a przecież to działa w dwie strony i jak przed chwilą napisano, w razie czego, ty autorze też będziesz zabezpieczony. To czego dirobucie się w trakcie małżeństwa nie będzie przecież podlegało warunkom zapisanym w intercyzie.
Jedyne, co bym ci doradziła, to weź sobie prawnika, który przejrzalby umowę intercyzy, bo może ojciec dziewczyny to taki cwaniaczek, więc żeby nie okazało się, że oni przepchna w intercyzie jakiś zapis, który sprawi, że wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle. Idź ze swoim prawnikiem.
Córeczka tatusia. To pierdoła. Przypilnuj lepiej tej intercyzy.

Wiesz dla mnie w związku najważniejsze jest zaufanie. Jak mogę być z kimś kto na przed zawarciem małżeństwa sugeruje mi ze jestem oszustem i chce jeść i majątków I majątków.jego teściów. Teściowej sie trochę dorobili Ale bez szalu

Hmm.... w dalszym ciągu nie rozumiem, w czym tkwi problem?? Najlepiej wybierz się do jakiegoś radcy, niech Ci to wszystko dokładnie wytłumaczy.
Wbrew temu co Ci się w tym momencie wydaje, to dla Ciebie jest to korzystniejsze.

I zapamiętaj sobie jedno....NIC nie jest człowiekowi dane na ZAWSZE, dziś jesteś taki, za x lat będziesz inny, dziś masz to, za x lat będziesz mieć więcej/coś innego, itd...

16

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Proponuję Ci emocje oddzielic od tej interxyzy i skonsultowac z prawnikiem wszystko na chłodno. Na pewno intwrcyza nie ma nic wspolnego z zaufaniem.
Tylko zastanawiam się, co ona ma zabezpieczyć? Oni mają firmę, którą mogłaby córka przejąć? Jak zauważono, kij ma 2 koňce.
Umow się z tesciem na wódkę i pogadajcie jak równy z równym. Wprost i konkretnie o pieniądzach, bez emocji. O niczym go nie przekonuj, oboje kochacie tą samą kobietę, tylko on ją dłużej zna.I przy okazji porozmawiacie o ukladach po slubie.
Nie rób sobie.z tescia wroga, licząc na przychylnosc tesciowej.

17

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Ela210 myślę, że udzielasz złych rad. Czy chciałabyś, żeby Twój partner umawiał się nad Twoją głową z kimś innym? Myślę, że nie.

18 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-05 11:24:31)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
balin napisał/a:

Ela210 myślę, że udzielasz złych rad. Czy chciałabyś, żeby Twój partner umawiał się nad Twoją głową z kimś innym? Myślę, że nie.

Zgadzam się że w pierwszej kolejności autor powinien pogadać z narzeczoną. To nie jest średniowiecze że ojciec z zieciem będzie dobija interesu wydając córkę za mąż na określonych zasadach. Myślę że ona ma prawo być uwzględniona w planach odnośnie swojego małżeństwa a nawet w pierwszej kolejności, przed ojcem tongue z tym teście na wódkę to dopiero po rozmowie z przyszła małżonka i ustaleniu wspólnego frontu

19

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
jjbp napisał/a:
balin napisał/a:

Ela210 myślę, że udzielasz złych rad. Czy chciałabyś, żeby Twój partner umawiał się nad Twoją głową z kimś innym? Myślę, że nie.

Zgadzam się że w pierwszej kolejności autor powinien pogadać z narzeczoną. To nie jest średniowiecze że ojciec z zieciem będzie dobija interesu wydając córkę za mąż na określonych zasadach. Myślę że ona ma prawo być uwzględniona w planach odnośnie swojego małżeństwa a nawet w pierwszej kolejności, przed ojcem tongue z tym teście na wódkę to dopiero po rozmowie z przyszła małżonka i ustaleniu wspólnego frontu

Ogólnie to chyba wypadałoby najpierw dziewczynę zapytać, czy ona w ogóle chce wyjść za Autora big_smile Bo zdaje się, że ona jeszcze nic o tych planach nie wie big_smile

20

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
santapietruszka napisał/a:

Ogólnie to chyba wypadałoby najpierw dziewczynę zapytać, czy ona w ogóle chce wyjść za Autora big_smile Bo zdaje się, że ona jeszcze nic o tych planach nie wie big_smile

Dowie się od taty. smile

21

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

A autor oburzony warunkiem przyszłego teścia. big_smile

22

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Dajcie spokój big_smile
Przecież oczywiste, że  to nie ojciec założy białą suknię i decyzja jest dziewczyny. 
Ale jak będzie miał jasność z teściem, to właśnie lepiej, bo nie będzie już dyskusji twój tata to, a nie, bo tamto.
Mój ojciec z narzeczonym też sobie o różnych rzeczach rozmawiali- a i tak było, jak ja chcę.
W tym układzie warto mieć teścia po swojej stronie, nie psuć sobie małżeństwa.
Co nie znaczy, że On ma o czymś decydować w tej parze.
Czyli najpierw szum w sejmie, a potem podpis prezydenta..

23 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-05 11:51:15)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Ale jaka jasność z teściem, jak Autor nie zapytał dziewczyny, czy ona w ogóle ma ochotę wychodzić za niego za mąż? Przecież najpierw powinien z nią ustalić podstawę w ogóle... a jak ona nie bierze w ogóle pod uwagę ślubu z nim? To co tu jest do ustalania z teściem? Tradycja tradycją, ale chyba najpierw wypadałoby zapytać dziewczynę, a nie do teścia iść ją kupować...

tomaszz12 napisał/a:

Nic Nie było ustalane. Uprawnilem sie.aby ze Kasi nie bedzoe I przyszedłem do teściów.

24 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2019-01-05 11:51:40)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Jak to nie "a jak ona nie bierze w ogóle pod uwagę ślubu z nim"? Przecież tradycja rzecz święta. To mężczyźni wiedzą i decydują. Tu: i ojciec, i potencjalny mąż.

25 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-05 11:52:37)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Ja zakładam że autor jakkolwiek z dziewczyną rozmawiał o wzięcie ślubu, nie chce mi się wierzyc że leciał do rodziców nie znając kompletnie jej opinii na temat ślubu czy też wizji wzięcia ślubu konkretnie z nim. Podejrzewam że zna jej opinie w temacie ale gwoli tradycji do rodziców poszedł zanim na kolano przyklęknie.
No ale i tak macie rację zanim się a negocjacje będzie zabierał to to oficjalne ostateczne 'tak' od dziewczyny dostać powinien big_smile

26 Ostatnio edytowany przez 1990rusałka (2019-01-05 12:34:09)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Ona ma 16-18 lat i bierze slub ze zgodą sądu rodzinnego,jak w tym programie?To jedyne wyjasnienie ze ojciec o takich rzeczach decyduje.Inaczej nie pojme tego.

tomaszz12 napisał/a:

Nic Nie było ustalane. Uprawnilem sie.aby ze Kasi nie bedzoe I przyszedłem do teściów.kasia ma siostre

Ty powaznie tak?? Bez wiedzy i zgody corki rozmawiasz z ojcem (nawet nie z matką) o slubie? To jakis skansen z najgorszymi praktykami historycznymi, nie tradycja....

27 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-01-05 13:00:56)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Wątpię, czy Ona się oburzy taką formą.
Wasze uwagi brzmią identycznie jak oburzenie jak to, bez ślubu tak..
Ich sprawa a temat tego nie dotyczy tylko intercyzy.

28

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Ela210 napisał/a:

(...) Wasze uwagi brzmią identycznie jak oburzenie jak to, bez ślubu tak.. (...)

Przepraszam, że napisałam tak, iż możliwa była taka interpretacja mych słów.

29

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
1990rusałka napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Nic Nie było ustalane. Uprawnilem sie.aby ze Kasi nie bedzoe I przyszedłem do teściów.kasia ma siostre

Ty powaznie tak?? Bez wiedzy i zgody corki rozmawiasz z ojcem (nawet nie z matką) o slubie? To jakis skansen z najgorszymi praktykami historycznymi, nie tradycja....

Zgodnie z tradycją, to kiedyś faktorów wysyłano. smile
Matka była przy tej rozmowie. Milczała.

30

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:

Co wy o tym myślicie?
Druga sprawa córeczka Tatutsia ożenił się ktoś z Taką? Da się żyć? Da się to jakąś przeciąć? Nie chce być tym trzecim...

Co rozumiesz pod pojęciem "córeczka tatusia"? Taka, na którą tatuś chucha i dmucha dbając, żeby nie stała jej się żadna krzywda, czy taka, którą tatuś musi kierować, bo sama nie może lub nie potrafi samodzielnie podjąć żadnej decyzji? Jeśli to drugie, to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale sam ją właśnie ubezwłasnowolniłeś.

31

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:

Witam.  Dzisiaj byłem prosić rodziców mojej dziewczyny o rękę (jestem tradycjonalista ). Zabrałem butelkę łychacza i kwiaty dla "przysłzych" teściów i teściowej i jest problem. Rozmowa przebiegała dobrze. Znam się z moją KAsią już ponad 2 lata 2 lata jesteśmy razem. Z jej rodzicami dogaduje się bardzo dobrze. Po wymianie uprzejmości zjedzeniu kolacji itp. "Teść" powiedział, że zgadza się na ślub, ale po podpisaniu intercyzy. Szczerze mówiąc poczułem się jakby ktoś dał mi w mordę i nazwał ostanim oszustem i złodziejem . Kuluralnie zapytałem Pana Jacka czyj to Pomysł jego Czy Kasi. On mówi, że jego, ale że to tak jakby Kasia bo ona jego we wszystkim posłucha. Co zreszta jest prawdą bo ona jest modelową córeczką Tatusia. Teściowa zawsze była mi bardziej przychylna ale teraz o dziwo milczała. Poczułem się bardzo urażony potraktowali mnie jak jakiegoś złodzieja i oszuta a nim nie jestem. Kasię bardzo kocham, ale stawianie intercyzy jako warunek małżeństwa to już jest coś nie tak. To jest tak jak by się z góry zakałdało porażkę.
Co wy o tym myślicie?
Druga sprawa córeczka Tatutsia ożenił się ktoś z Taką? Da się żyć? Da się to jakąś przeciąć? Nie chce być tym trzecim...

Dodam, że Kasia jeszcze studiuje i sama nie zarabia na siebie. W tym roku kończy studia. i będzie pracowała w tym samym zawodzie co ja. Ja jestem 5 lat starszy Nie jestem jakimś bogaczem, ale mam trochę kasy odłożone, zarabiam uczciwe nikogo nigdy nie okradłem nie wykorzystałem mogę śmiało sobie spojrzeć w lustro.

Jeśli jej tata posiada majątek, który ona odziedziczy (albo już jest przepisany na nią), chce się zabezpieczyć przed ewentualnym waszym rozwodem. Stąd intercyza, na wypadek, na ewentualność. Być może, będzie chciał wam pomagać jak tylko może, kupi dom, samochody, ale nie pozwoli, by jemu/jej to przepadło.

32 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-05 18:33:15)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Matka dziewczyny milczała, bo zgadzała się z mężem. Natomiast ja częściowo podzielam obawy autora, ale zwróciłam uwagę na inną rzecz. Dziewczyna jest młoda i chyba jeszcze na pewno nie ma swojego własnego majątku, żadnego. Ten majątek pewnie mają rodzice, i to chyba spory, o czym autor może jeszcze nie wiedzieć, w przeciwnym razie przyszły teść nie proponowałby intercyzy. A proponuje z prostego powodu - pewnie planuje coś córce przekazać i nie chciałby aby jego forsa trafiła w ręce zięcia. Świadczy to tylko o tym, że w tej rodzinie pieniądze są ważne. Wierzę także w to, że narzeczona posłucha ojca. On już będzie wiedział jak jej wytłumaczyć, żeby przekonać, aby zięć wiedział z czyjej miski je.
Myślę autorze, że oni mają Cię nie tyle za oszusta i złodzieja, co za gołodupca.

Poza tym, sam fakt ustanowienia rozdzielności majątkowej nie wyklucza prawnej możliwości nabywania dóbr materialnych na współwłasność na zasadach ogólnych. Ciekawe czy teść o tym wie.

33

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Maq napisał/a:

Jeśli jej tata posiada majątek, który ona odziedziczy (albo już jest przepisany na nią), chce się zabezpieczyć przed ewentualnym waszym rozwodem. Stąd intercyza, na wypadek, na ewentualność. Być może, będzie chciał wam pomagać jak tylko może, kupi dom, samochody, ale nie pozwoli, by jemu/jej to przepadło.

Majątek pochodzący z darowizny lub spadku należy do majątku osobistego tego małżonka, który go otrzymał, nawet jeśli między małżonkami obowiązuje wspólnota majątkowa.

34

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Olinka napisał/a:
Maq napisał/a:

Jeśli jej tata posiada majątek, który ona odziedziczy (albo już jest przepisany na nią), chce się zabezpieczyć przed ewentualnym waszym rozwodem. Stąd intercyza, na wypadek, na ewentualność. Być może, będzie chciał wam pomagać jak tylko może, kupi dom, samochody, ale nie pozwoli, by jemu/jej to przepadło.

Majątek pochodzący z darowizny lub spadku należy do majątku osobistego tego małżonka, który go otrzymał, nawet jeśli między małżonkami obowiązuje wspólnota majątkowa.

No właśnie- jakby chcieli jej coś podarować, to mogą to zrobić przed ślubem.
Stąd moje pytanie, co teściowie chcą osiągnąć tym? warto wiedzieć.

35

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Może głupi tatuś chciał po prostu pokazać jaki to z niego alfa.

36

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Maq napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Witam.  Dzisiaj byłem prosić rodziców mojej dziewczyny o rękę (jestem tradycjonalista ). Zabrałem butelkę łychacza i kwiaty dla "przysłzych" teściów i teściowej i jest problem. Rozmowa przebiegała dobrze. Znam się z moją KAsią już ponad 2 lata 2 lata jesteśmy razem. Z jej rodzicami dogaduje się bardzo dobrze. Po wymianie uprzejmości zjedzeniu kolacji itp. "Teść" powiedział, że zgadza się na ślub, ale po podpisaniu intercyzy. Szczerze mówiąc poczułem się jakby ktoś dał mi w mordę i nazwał ostanim oszustem i złodziejem . Kuluralnie zapytałem Pana Jacka czyj to Pomysł jego Czy Kasi. On mówi, że jego, ale że to tak jakby Kasia bo ona jego we wszystkim posłucha. Co zreszta jest prawdą bo ona jest modelową córeczką Tatusia. Teściowa zawsze była mi bardziej przychylna ale teraz o dziwo milczała. Poczułem się bardzo urażony potraktowali mnie jak jakiegoś złodzieja i oszuta a nim nie jestem. Kasię bardzo kocham, ale stawianie intercyzy jako warunek małżeństwa to już jest coś nie tak. To jest tak jak by się z góry zakałdało porażkę.
Co wy o tym myślicie?
Druga sprawa córeczka Tatutsia ożenił się ktoś z Taką? Da się żyć? Da się to jakąś przeciąć? Nie chce być tym trzecim...

Dodam, że Kasia jeszcze studiuje i sama nie zarabia na siebie. W tym roku kończy studia. i będzie pracowała w tym samym zawodzie co ja. Ja jestem 5 lat starszy Nie jestem jakimś bogaczem, ale mam trochę kasy odłożone, zarabiam uczciwe nikogo nigdy nie okradłem nie wykorzystałem mogę śmiało sobie spojrzeć w lustro.

Jeśli jej tata posiada majątek, który ona odziedziczy (albo już jest przepisany na nią), chce się zabezpieczyć przed ewentualnym waszym rozwodem. Stąd intercyza, na wypadek, na ewentualność. Być może, będzie chciał wam pomagać jak tylko może, kupi dom, samochody, ale nie pozwoli, by jemu/jej to przepadło.


ależ skąd, majątek sprzed zawarcia małżeństwa będzie należał do dziewczyny i nie jest potrzebna żadna intercyza.

Nie rozumiem prawdę mówiąc na co ojcu ten zapis, przecież to zazwyczaj jest niekorzystne dla kobiety.

37

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Teść ma jakas tam firmę Ale z tego co sie orientuje to jakis kokosow nie przynosi. Jutro jadę z Kasia na romantyczny wypad I się oświadcza A co będzie zobaczymy.

38

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:

Teść ma jakas tam firmę .

I to jest wystarczający powód.

39

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Ela210 napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Teść ma jakas tam firmę .

I to jest wystarczający powód.

Ale ja nie wychodzę za Teścia tylko za jego Córkę

40 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-05 23:13:25)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:
Ela210 napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Teść ma jakas tam firmę .

I to jest wystarczający powód.

Ale ja nie wychodzę za Teścia tylko za jego Córkę

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

41

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
SonyXperia napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

I to jest wystarczający powód.

Ale ja nie wychodzę za Teścia tylko za jego Córkę

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

Ale ja nie chce jego kasy. Kocham Kasie i na niej mi zależy. Jednocześnie uwazam ze w małżeństwie kasa finanse powinny być wspólne . Ta kasę od Taty może soboe schować

42 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-05 23:19:14)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Ale ja nie wychodzę za Teścia tylko za jego Córkę

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

Ale ja nie chce jego kasy. Kocham Kasie i na niej mi zależy. Jednocześnie uwazam ze w małżeństwie kasa finanse powinny być wspólne . Ta kasę od Taty może soboe schować

Ale ona nic nie ma. Póki co wszystko co ma lub będzie miała,ma lub będzie miała od rodziców. A oni jak widać nie zamierzają sponsorować zięcia za pośrednictwem małżeńskiej wspólności majątkowej.

43 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-01-05 23:22:03)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Ty w ogóle nie wychodzisz za nikogo, tylko się żenisz- ponoć.
I nikt nie zabroni osobom z intercyzą robić co się chce ze swoją kasą- np kupić wspólnie dom czy kredyt wziąć.
Ale i tak zrobicie tak, jak Ty i dziewczyna zechcecie.
Możesz żyć z teściem w zgodzie, albo na wojnie- jak lubisz i co Cię tam kręci..;)

44

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Autorze wątku. Prawda jest taka że intercyza jest z korzyścią dla Ciebie. Jak się znudzisz swojej pani to nie puści Cię w skarpetkach jak to ma miejsce często w przypadku rozwodu (a jaka jest statystyka rozwodów w Polsce to sobie sam sprawdź). Powodzenia.

45

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
tomaszz12 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Ale ja nie wychodzę za Teścia tylko za jego Córkę

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

Ale ja nie chce jego kasy. Kocham Kasie i na niej mi zależy. Jednocześnie uwazam ze w małżeństwie kasa finanse powinny być wspólne . Ta kasę od Taty może soboe schować

skoro tak uważasz, to o co ci właściwie chodzi?
to co jest przed ślubem jej i pozostaje jej, to co dostanie od rodziców już po ślubie, jest również jej (z tobą analogicznie), a to czego dorobicie się po ślubie razem, jest wasze
gdzie tutaj jest problem?

46

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
wielkieoczy napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

Ale ja nie chce jego kasy. Kocham Kasie i na niej mi zależy. Jednocześnie uwazam ze w małżeństwie kasa finanse powinny być wspólne . Ta kasę od Taty może soboe schować

skoro tak uważasz, to o co ci właściwie chodzi?
to co jest przed ślubem jej i pozostaje jej, to co dostanie od rodziców już po ślubie, jest również jej (z tobą analogicznie), a to czego dorobicie się po ślubie razem, jest wasze
gdzie tutaj jest problem?

Problem jest w tym, że ludzie nie wiedzą czym jest intercyza a piszą.
Mówiąc skrótowo intercyza to najczęściej rozdzielność majątkowa po ślubie.
Więc nie będzie wspólnego dorabiania się po ślubie tylko każdy będzie miał tyle ile sam zarobi (i tyle długów ile zrobi) .
Intercyza nie ma wpływu na to czy ojciec przepisze majątek na córkę czy nie. Ma wpływ na to, że jak córka będzie zarabiać dużo w rodzinnej firmie to będzie to tylko jej kasa a nie męża.

47

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Wzl- nikt nie zabroni im dorabiać się. Mogą być np współwłaścicielami czegoś.
A z firmą racja. ale kij ma 2 końce.

48

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Ela210 napisał/a:

Wzl- nikt nie zabroni im dorabiać się. Mogą być np współwłaścicielami czegoś.

Dokładnie to miałam na myśli pisząc, o wspólnym dorabianiu się po ślubie i tez na myśl przyszło mi właśnie to, ze córka może pracować w przyszłości w rodzinnej firmie, bądź w przyszłości dopiero ją przejąć.
Mam wrażenie, ze ojcu chodzi konkretnie o jego pieniądze, których dorobił się sam i nie zamierza dzielić się nimi z obcym facetem. Ja to rozumiem.

49

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Ela210 napisał/a:

No właśnie- jakby chcieli jej coś podarować, to mogą to zrobić przed ślubem.

Nie muszą nawet przed ślubem, bo po nim to się nie zmienia. Wystarczy, że w umowie darowizny wpisana zostanie tylko córka.
Tak jak napisałam - darowizny i spadki nie wchodzą do majątku wspólnego, zawsze traktowane są jako majątek osobisty tego małżonka, który spadek czy darowiznę otrzymał.

Jeśli zaś chodzi o samą intercyzę, to jej zapisy można dosyć dowolnie kształtować, uwzględniając szereg różnych czynników i ewentualnych sytuacji, jakie mogą zaistnieć w przyszłości, tym samym można naprawdę dobrze zadbać zarówno o interesy jednej, jak i drugiej strony. Ważne, aby wiedzieć co się podpisuje.
Pozostaje pytanie: jak podchodzi do tematu dziewczyna i kiedy zamierzasz z nią o tym, Autorze, porozmawiać?

tomaszz12 napisał/a:
Ela210 napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Teść ma jakas tam firmę .

I to jest wystarczający powód.

Ale ja nie wychodzę za Teścia tylko za jego Córkę

Jeśli jest to tytułowa 'córeczka tatusia' (wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie co rozumiesz pod tym pojęciem), to możesz się jeszcze mocno zdziwić. To raz, a dwa - jeśli masz zamiar ożenić się z Kasią, to trzeba było iść do Kasi i z nią rozmawiać o ślubie. 

Poza tym Ela ma rację - jeśli przyszły teść jest właścicielem firmy, to jest to wystarczający powód do spisania intercyzy. I tak między nami, to ja się wcale nie dziwię, że postawił taki warunek - po prostu chciałby, aby firma pozostała w rodzinie. Z drugiej strony istotnie świadczy to o tym, że w stosunku do Ciebie stosuje zasadę ograniczonego zaufania.

50

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Dla Ciebie problemem jest intercyza, a dla mnie to byłoby problemem, że w tym związku jest Was dwie osoby, ale tą drugą osobą nie jest Twoja dziewczyna tylko jej ojciec.

51

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Jacenty89 napisał/a:

Dla Ciebie problemem jest intercyza, a dla mnie to byłoby problemem, że w tym związku jest Was dwie osoby, ale tą drugą osobą nie jest Twoja dziewczyna tylko jej ojciec.

Będąc na miejscu tej dziewczyny i wiedząc, że mój potencjalnie przyszły mąż za moimi plecami (!) układa się z ojcem, zapaliłoby mi się wielkie, czerwone światło.

52 Ostatnio edytowany przez BulgGirl (2019-01-06 02:08:42)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Intercyza zaproponowana przez teścia. Nic tylko się cieszyć big_smile  Co Ty gościu wygadujesz? Młody i głupi? Współczuję.

No chyba, że cwany i Cię podpuszcza tak. Ona nic nie ma, więc... Twoje zachowanie trochę podejrzane jest... że ot tak za nic klękasz... tzn. za kawałek ciała, za kawałek ciepłego uda...

53

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Teraz takie czasy ze pieniadze ludziom w głowach mieszają. Mlodzi powinni życ po swojemu bo to oni mają życ ze sobą. Starzy nie powinni sterowac z tylnego siedzenia. Jak kocasz Kasie to wyjdz za Kasie, intercyze podpisz ale wiskacza tesciowi wiecej nie kupuj. On nie patrzy na ciebie jak na człowieka, członka rodziny, tylko kolejną zachciankę Kasi, za która nie chce za duzo kasy wydac. Po slubie albo przed wyprowadzcie sie i żyjcie na swoich warunkach bo w przeciwnym razie tesciu zrobi z ciebie ciecia w rodzinnej firmie w ktorej Kasia bedzie zarabiac x razy tyle co Ty.

54

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Grono osób się wypowiada w temacie nie znając podstawowych zagadnień.
Intercyza nie musi oznaczać rozdzielności majątkowej. To jest umowa majątkowa, która może tą wspólnotę nawet rozszerzać!
Wszystkie składniki majątku przekazane w formie spadku lub darowizny (pieniądze, dom, firma, samochód etc.) nie wchodzą w skład wspólnego majątku. Rozdzielność majątkowa niczego nie zmienia.

Autorze, zastanów się dwa razy nad ślubem z tą kobietą. Nie chodzi mi o kwestie intercyzy, że możesz na tym stracić. Jeśli masz do czynienia z córeczką tatusia to będziesz w jej życiu facetem nr 2. Jeśli plany są takie, abyście zamieszkali razem albo gdzieś blisko siebie to kiepsko to widzę.

55

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Jesli intercyza jest rozdzielnościa majątkową za czasów trwania małżeństwa to dlaczego gdy małżeństwo sie rozpada to nagle jedno z małżonków moze żądać alimentów od drugiego? Jesli sie umowilismy że moje pieniadze sa moje a twoje pieniadze są twoje, nikt nikomu nie jest nic winny i tak żyjemy 5-15-25 lat to dlaczego w przypadku rozwodu nagle ktos komus jest coś winny? Przez 25 lat małżenstwa każdy mógł dowolnie rozporzadac swoim majątkiem a po rozwodzie juz nie moze. Intercyza po rozwodzie nagle nie obowiązuje i małżonkowie nagle mogą sie wzajemnie pozwac o alimenty. Gdzie sens, gdzie logika?

56 Ostatnio edytowany przez Wzl (2019-01-06 08:49:57)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
teeom napisał/a:

Grono osób się wypowiada w temacie nie znając podstawowych zagadnień.
Intercyza nie musi oznaczać rozdzielności majątkowej. To jest umowa majątkowa, która może tą wspólnotę nawet rozszerzać!

Może dlatego, że niektórzy znają to z życia (a tam 99% intercyz to pozostawienie rozdzielności majątkowej po ślubie) a inni przeczytali coś na Wikipedii i stali się specjalistami.
Wypowiadamy się na temat konkretnej sytuacji a logika podpowiada, że teściowi raczej nie zależy na rozszerzeniu wspólnoty majątkowej jego córki i przyszłego męża.

Olinka napisał/a:

Poza tym Ela ma rację - jeśli przyszły teść jest właścicielem firmy, to jest to wystarczający powód do spisania intercyzy. I tak między nami, to ja się wcale nie dziwię, że postawił taki warunek - po prostu chciałby, aby firma pozostała w rodzinie.

To ciekawe co piszecie tylko zastanawiam się w jaki sposób ta firma miałaby "wyjść" z rodziny gdyby nie było intercyzy, skoro już było wyjaśnione, że darowizny i spadki są odrębnym majątkiem małżonków.

Ela210 napisał/a:

Wzl- nikt nie zabroni im dorabiać się. Mogą być np współwłaścicielami czegoś.

No właśnie WSPÓLNIE nie będą się dorabiać tylko każdy samodzielnie. No chyba, że wg ciebie posiadacze np akcji firmy wspólnie się dorabiają.

57

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

No dobra, ale rozważamy hipotetyczną sytuację, bo póki co to Autor żeni się z ojcem swojej dziewczyny.
Ona jeszcze o niczym nie wie, a już na pewno nie wie o tym, że chce intercyzę big_smile więc może wypadałoby ją zapytać o jej zdanie na ten temat zanim powie się Autorowi, żeby dał sobie z nią spokój?

58 Ostatnio edytowany przez teeom (2019-01-06 09:21:41)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Wzl napisał/a:
teeom napisał/a:

Grono osób się wypowiada w temacie nie znając podstawowych zagadnień.
Intercyza nie musi oznaczać rozdzielności majątkowej. To jest umowa majątkowa, która może tą wspólnotę nawet rozszerzać!

Może dlatego, że niektórzy znają to z życia (a tam 99% intercyz to pozostawienie rozdzielności majątkowej po ślubie) a inni przeczytali coś na Wikipedii i stali się specjalistami.
Wypowiadamy się na temat konkretnej sytuacji a logika podpowiada, że teściowi raczej nie zależy na rozszerzeniu wspólnoty majątkowej jego córki i przyszłego męża.

Wypowiadamy się na temat konkretnej sytuacji, ale mi chodziło przede wszystkim o część mojej wypowiedzi której nie zacytowałeś tzn. że majątek darowany i dziedziczony nie wchodzi w skład wspólnego majątku nawet jeśli rozdzielność majątkowa nie została zawarta.

foggy napisał/a:

Jesli intercyza jest rozdzielnościa majątkową za czasów trwania małżeństwa to dlaczego gdy małżeństwo sie rozpada to nagle jedno z małżonków moze żądać alimentów od drugiego? Jesli sie umowilismy że moje pieniadze sa moje a twoje pieniadze są twoje, nikt nikomu nie jest nic winny i tak żyjemy 5-15-25 lat to dlaczego w przypadku rozwodu nagle ktos komus jest coś winny? Przez 25 lat małżenstwa każdy mógł dowolnie rozporzadac swoim majątkiem a po rozwodzie juz nie moze. Intercyza po rozwodzie nagle nie obowiązuje i małżonkowie nagle mogą sie wzajemnie pozwac o alimenty. Gdzie sens, gdzie logika?

Nie jestem ekspertem, ale wygląda to mniej więcej tak. To że małżeństwo decyduje się na rozdzielność majątkowo nie stanowi o tym, że nie mają względem siebie obowiązków opiekuńczych w trakcie jego trwania. Tzn. jak jedno straci źródło dochodu i nie będzie miało pieniędzy aby opłacić rachunki lub zrobić zakupy to małżonek jest zobowiązany go wspierać. Tak samo po rozwodzie. Alimenty na drugą osobę mogą być zasądzone pod warunkiem, że rozpad małżeństwa wynikł z wyłącznej winy jednego małżonka. W moim odczuciu to brzmi sprawiedliwie.

59

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Oczom się wierzę. Zdaje się że tylko twój teść ma rozum z waszej trójki.

Intercyza to najlepszy prezent dla mężczyzny jaki może dostać przed ślubem.

60 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-06 10:38:17)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
teeom napisał/a:

Grono osób się wypowiada w temacie nie znając podstawowych zagadnień.
Intercyza nie musi oznaczać rozdzielności majątkowej. To jest umowa majątkowa, która może tą wspólnotę nawet rozszerzać!
Wszystkie składniki majątku przekazane w formie spadku lub darowizny (pieniądze, dom, firma, samochód etc.) nie wchodzą w skład wspólnego majątku. Rozdzielność majątkowa niczego nie zmienia.

Autorze, zastanów się dwa razy nad ślubem z tą kobietą. Nie chodzi mi o kwestie intercyzy, że możesz na tym stracić. Jeśli masz do czynienia z córeczką tatusia to będziesz w jej życiu facetem nr 2. Jeśli plany są takie, abyście zamieszkali razem albo gdzieś blisko siebie to kiepsko to widzę.

Umowa majątkowa (małżeńska) może wspólność ustawową rozszerzyć lub ograniczyć albo ustanowić rozdzielność majątkową lub rozdzielność majątkową z wyrównaniem dorobków. Ponadto zakres umowy rozszerzającej i tak jest ograniczony (pewne składniki majątku są tutaj wyłączone)

Umowa ustanawiająca rozdzielność majątkową w świadomości społeczeństwa powszechnie jest zwana intercyzą. Grono wypowiadających się osób dobrze kojarzy sens umowy, o którą chodzi.

Natomiast co do przedmiotów nabytych przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę nie wchodzą do majątku wspólnego małżonków, chyba że darczyńca postanowił inaczej.

Ustrój majątkowy małżeński może być w trakcie trwania małżeństwa zmieniany.

61 Ostatnio edytowany przez teeom (2019-01-06 11:16:56)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
SonyXperia napisał/a:

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

SonyXperia napisał/a:

Ale ona nic nie ma. Póki co wszystko co ma lub będzie miała,ma lub będzie miała od rodziców. A oni jak widać nie zamierzają sponsorować zięcia za pośrednictwem małżeńskiej wspólności majątkowej.

No właśnie. To co wyżej napisałeś (zacytowałem) brzmi jakby, w Twojej opinii darowizna i spadki miały wejść w skład wspólnego majątku.

Hrefi napisał/a:

Intercyza to najlepszy prezent dla mężczyzny jaki może dostać przed ślubem.

Różnie bywa, ale faktycznie w wielu przypadkach to bardzo korzystne rozwiązanie jeśli mężczyzna jest ogarnięty.

62 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-06 11:21:09)

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
teeom napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

Tak. Ale teść za "pośrednictwem" swojej córki nie zamierza dzielić się z Tobą swoją kasą. Mówiąc inaczej, to co jest jego, jest też jego córki, ale nie będzie Twoje.

SonyXperia napisał/a:

Ale ona nic nie ma. Póki co wszystko co ma lub będzie miała,ma lub będzie miała od rodziców. A oni jak widać nie zamierzają sponsorować zięcia za pośrednictwem małżeńskiej wspólności majątkowej.

No właśnie. To co wyżej napisałeś (zacytowałem) brzmi jakby, w Twojej opinii darowizna i spadki miały wejść w skład wspólnego majątku.

Dokładnie tak, w mojej opinii tatuś nie zamierza się niczym dzielić. Stąd od razu wyskoczył z propozycją intercyzy.

Natomiast wyczuwane przeze mnie intencje tatusia nie maja nic wspólnego z poprawnością stosowania rozwiązań prawnych. I myślę, że dobrze wiesz, że taki był wydźwięk mojej wypowiedzi, bo ja nie wiem czy zamierza robić darowizny czy umierać.

W tym przypadku nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia tej propozycji, bo dziewczyna niczego nie ma.

63

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Tutaj jest inny problem niż intercyza, a mianowicie fakt, że ojciec się wtrąca do młodych i narzuca im sposób życia.

64

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Czyżby autor nie upoważnił go do tego?
Przecież poszedł do rodziców prosić o rękę dziewczyny, ona o tym dowie się dopiero dzisiaj.

65

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia

Intercyza, intercyzą, to w sumie najmniejszy problem w tej sytuacji.

Mnie bardziej zaniepokoiło, że rozmowy o małżeństwie są prowadzone za plecami tej Kasi, tak jakby była ubezwłasnowolniona, albo jakby chodziło o kupowanie krowy do gospodarstwa. Jej ojciec ma guzik do powiedzenia w kwestii zaręczyn DOROSŁEJ i PEŁNOSPRAWNEJ córki. Autor powinnien sprawy przyszłego małżeństwa omawiać wyłącznie ze swoją partnerką.

Posty [ 1 do 65 z 128 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Intercyza plus córecza Tatusia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024