Jaki smartfon wybrać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jaki smartfon wybrać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 34 ]

Temat: Jaki smartfon wybrać?

Muszę zmienić telefon.
W tej chwili wchodzi w grę jedynie zakup nowego, bez umowy z jakimś operatorem.

Wymagania:
- dual SIM
- android (nie Windows)

Jakieś rady? Propozycje?
W tej chwili mam Microsoft Lumia na Windowsie i zadowolona nie jesem sad

Człowiek ma dwa życia... To drugie zaczyna się, gdy uświadomi sobie, że ma jedno.

Każdy człowiek prędzej czy później wymyśla sobie historię, którą uważa za swoje życie.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jaki smartfon wybrać?

Do jakiej kwoty szukasz?

See, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!

3

Harvey napisał/a:

Do jakiej kwoty szukasz?

Myślę,że do 600-700 zł coś już powinnam znaleźć.

Człowiek ma dwa życia... To drugie zaczyna się, gdy uświadomi sobie, że ma jedno.

Każdy człowiek prędzej czy później wymyśla sobie historię, którą uważa za swoje życie.
Reklama

4

W tym budżecie to chyba tylko chińczyk. Polecany jest Xiaomi redmi 3 (3/32), poczytaj na necie jakieś recenzje, może będzie akurat wink

5

Harvey napisał/a:

W tym budżecie to chyba tylko chińczyk.

Dlaczego?

Znalazłam np. Samsung Galaxy J3 2016 w cenie 699zł, Huawei P8 Lite (ten akurat 799zł- więc jeszcze cena ok).

Wiem, że mogę szukać sama na necie, sprawdzać opinie, ale jednak różnie w praktyce bywa z telefonami, dlatego pytam o sprawdzone.

Reklama

6

Bierz P8 Lite. Moja babcia ma, jest prosty w obsłudze, lekki i kobiecy. Bateria długo trzyma.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

P8 Lite bawiłem się chwilę i mnie się nie spodobał. Teraz mam styczność z p9 lite w robocie i mogę go polecić. Tylko inna kasa ale też i lepsze wykonanie/flaki, większy ekran. Jak to ma być fon na następne 2-3 lata to bym skłaniał się ku niemu. P8lite to jednak już "leciwy" telefon.

8

najlepiej Xiaomi, deklasuje wszystkie modele (w tym samsungi)

9

Twoje wymagania spełni alcatel pop 4. Bardzo dobra jakość wykonania, atrakcyjny wygląd, dobre zdjęcia i świetna jakość muzyki. Oczywiście wersja dual sim.

Uwaga! Nabywając produkt polecany przez spamera nie masz absolutnie żadnej pewności, że opinia jest rzetelna, tym samym robisz to na własną odpowiedzialność - ostrzega moderacja forum.

10

Luna II albo J3 smile

11

też mogę p9 polecić

12

też mogę p9 polecić

13

Wieź sobie przejrzyj Xioami czy jakoś tak. Dobre i w przystępnych cenach.

14

Smartfon LENOVO C2 8/1GB LTE DUAL SIM 5''

15

Nie podajesz wysokości budżetu jaki chcesz przeznaczyć na ten cel. Ja mam alcatela idol 4 i jestem z niego zadowolona pod każdym względem. Robi fajne fotki i ma świetny dźwięk stereo. Pracuje płynnie i nie zacina. Taka ciekawostka. jako gratisy były m.in. słuchawki jbl i gogle vr.

Uwaga! Nabywając produkt polecany przez spamera nie masz absolutnie żadnej pewności, że opinia jest rzetelna, tym samym robisz to na własną odpowiedzialność - ostrzega moderacja forum.

16

malica napisał/a:

Nie podajesz wysokości budżetu jaki chcesz przeznaczyć na ten cel. .

Mystique71 napisał/a:
Harvey napisał/a:

Do jakiej kwoty szukasz?

Myślę,że do 600-700 zł coś już powinnam znaleźć.

Mystique71 napisał/a:
Harvey napisał/a:

W tym budżecie to chyba tylko chińczyk.

Dlaczego?
Znalazłam np. Samsung Galaxy J3 2016 w cenie 699zł, Huawei P8 Lite (ten akurat 799zł- więc jeszcze cena ok).

17

huawei to właśnie chińczyk.

Miałam samsunga j3 z pracy i był całkiem w porządku.

18

A jaki budżet chcesz przeznaczyć? Bo osobiście mogę Ci polecić samsunga s8

19

neizza napisał/a:

A jaki budżet chcesz przeznaczyć? Bo osobiście mogę Ci polecić samsunga s8

Po pol roku juz chyba cos kupila.

20 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-05-14 23:49:47)

Żeby nie robić nowego tematu mam pytanie dotyczące tej marki: [nieregulaminowy link - usunięte przez moderację] Czy Xiaomi to dobra marka? Wiem, że to chińskie smartfony, ale jak na telefon za 630zł to czytam po funkcjach to jest na wypasie warto wydac te pieniadze? I co wazne czy jest bardzo awaryjny czy nie...

21

Dwoch znajomych ma i chwala. Jeden ma flagowca sprzed poltora roku i poza zbita szybka nic mu nie dolega. Drugi kupil ktoregos malego (na oko 5 cali) i ma go raczej krotko. Oba smigaja bez zastrzezen

22

cóż dobrze, że samsung po nieudanej serii s7 stanoł na wysokości zadania. ja mam htc i nie narzekam, ale przed zakupem intensywnie przegladam stronki z recenzjami produktów jak opiniertvagd.pl czy spidersweb

23

Swego czasu pracowalem jako osoba decydujaca o wyborze telefonow w sporej firmie. Za kazdym razem wybor byl dramatem, bo producenci dozuja jakosc swoich produktow falami. Cos co jest dzis na szczycie za kilka miesiecy pikuje ostro w dol.
Ale pewne ogolne tendencje sa zauwazalne i swoje przemyslenia postaram sie tu przedstawic.
Firmy ktore sa dlugo na rynku zaczynaja bazowac na sojej renomie i albo ida w kierunku obnizania jakosci (tu najlepszym przykladem moze byc Alcatel ktory zszedl do poziomu chinskich nonamow), albo winduja cene do poziomu zupelnie nieadekwatnego do obiektywnej wartosci aparatu (tu flagowymi przykladami moga byc Apple i Samsung).
Naogol bardzo dobrym wyborem sa mlode chinskie marki. Wystarczy zaglebic sie w specyfikacje techniczna i porownac te same parametry (typ procesora, jego czestotliwosc, ilosc rdzeni, pamiec RAM, pamiec na dane, wielkosc ekranu) i wersje Androida, bo ios jest jeden, a windows mobile nalezy starannie omijac.
Ja uzywalem smartfonow nokia, samsung, iphone, htc, alcatel, huawei i jeszcze zapewne kilku innych ktorych juz nie pamietam. Obecnie mam huawei honor ktory uwazam za jeden z najlepszych na rynku przy zachowaniu rozsadnej ceny. Kupilem go bo wiem ze marka w Chinach jest potentatem jak chodzi o komputery wszelkiego kalibru. Teraz powoli podkopuje ich xiaomi, ale jak dla mnie to jeszcze za wczesnie na ich sprzet. Niech troche okrzepna na rynkach europejskich.
Wada urzadzen z chin jest krotki okres wsparcia. Praktycznie po roku mozna zapomniec o aktualizacjach, ale jesli mam kupic Samsunga za 3k, to wole dwa huawei po 1.5k, albo trzy xiaomi po 1k. Tym bardziej ze oprogramowanie samsunga jest zawsze tak zmodyfikowane, ze wiele rzeczy ktore w androidzie sa w jakims miejscu w samsungu sa zupelnie gdzie indziej, albo nie ma ich wcale.
Nie kupilbym chinczyka politykom, zarzadowi korporacji, czy policjantowi, bo te sprzety wyprowadzaja niektore dane do chinskiego wywiadu, ale jako osoba prywatna mam to w nosie czy moje dane sa na jednym wiecej serwerze. I tak czyta je google, apple, microsoft, facebook .... Dlugo by wymieniac.

24 Ostatnio edytowany przez kasia bochnia (2017-05-24 16:05:08)

Mam Xiaomi (redmi 3 pro) i jestem bardzo zadowolona. Mam telefon już ponad rok, zaciął mi się może 3 razy. Wszystko działa jak trzeba, aktualizacje są często, w zasadzie z niczym nie miałam problemu. Bateria wytrzymuje na spokojnie dwa dni, przy intensywnym użytkowaniu. Może aparat nie jest super, ale przy dobrych warunkach oświetleniowych daje radę.
Nie chciałam wydawać na telefon dużo, w przedziale cenowym do 800 zł Xiaomi miało zdecydowanie najlepsze parametrach. Moim zdaniem jeśli nas stać za telefon za 1,5-2 k warto wybrać Samsunga. Jeśli chcemy się zamknąć w tysiącu, dużo lepszym wyborem będzie chińczyk. Samsungi z podobnej półki cenowej po pół roku- roku zaczynają mulić, ciąć się i wymagają czyszczenia i restartów żeby dało się na nich funkcjonować.

Ja  juz miewała różne telefony , Miałam najczęściej klasyczne , bo takie mi pasowały , choc ostatnio przerzuciłam się na dotykowe . Udało mi się kupić  w miarę korzystniej cenie jak na telefon z  takimi funkcjami . Mam telefon z Maxcoma , z aparatem 13 mpx , kupiłam go za jakieś 650 zł , coś koło tego .

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

26

Najlepiej to wybrać jakieś modele i je ze sobą porównać. Ja tak właśnie teraz robię, bo sama szukam nowego modeli. Ale jeśli nie możesz wydać więcej pieniędzy i odpadają I phone to faktycznie Xiaomi  jest na prawdę godnym przeciwnikiem i w dobrej cenie.

27

No ja jakiś czas temu porównałam w komórkomacie modele Xioami. I okazało się, że dołożyłam 100 zł i kupiłam o 50% lepszy model niż chciałam pierwotnie. Modele są podobno do siebie ale różnią się specyfikacją i dopiero po porównaniu można dokładnie zobaczyć czym dokładnie.

28 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-04-06 12:57:34)

Ja ceny zawsze sprawdzam na spam, ważne jest wybranie dobrej marki. Mnie osobiście najbardziej przekonują takie jak np. spam, czyli mniej znane. One potrafią zaskoczyć czymś nowym i zwykle oferują znacznie lepszy stosunek jakości do ceny, niż inne firmy.

29

Też polecam Xiaomi, ale teraz mają sporą konkurencję w postaci Neffosów od TP Link.

30

Xioami stoi na czele z i Phone i Samsungami w każdej porównywarce. Sieci komórkowe z tego co w komórkomacie widzę mają je w ofercie coraz częściej. Wydaje się, że w takim przedziale cenowym to dostajemy na prawdę fajne telefony z ciekawą specyfikacją.

31

Ja mogę polecić P9, mąż ma już długi czas i nigdy specjalnie nie narzekał

32

Ja mam Iphone. Co prawda SE, wiec ten podstawowy model, ale mi w zupelnosci wystarcza, a w sumie z wielu apek korzystam smile

33

Ja ostatnio w porównywarce porównywałam i Phone i najlepiej jak dla mnie wypada X ale wiadomo, ze to już wyższa półka cenowa. Ale czasami lepiej zaoszczędzić i kupić coś takiego i cieszyć się latami z dobrego sprzętu.

34

Ja ostatnio wymieniłam sobie telefon na nowy, kupiłam Prime 18x9 LTE

Posty [ 34 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jaki smartfon wybrać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018