Ile mam dni urlopu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Ile mam dni urlopu?

Witam,
Zaczelam nowa prace i mam ze przysluguje mi 20 dni wolnego w roku, ale czy na pewno?
Może mi ktos pomoc?
Mam licencjat czyli 8 lat, ale w czasie tego licnacjatu pracowalam przez 10 miesiecy i mialam staz 9 miesiecy.
Oprocz tego, juz po studiach mialam drugi staż - 4-miesieczny i 3 miesiace pracy.
Czy ktos moglby mi to wyliczyc i wytlumaczyc?
Czy np. mam 8 lat + 10 mc + 9 mc + 4 mc + 3 mc?
Czy moze jesli pracowalam i studiowalam jednoczesnie to liczy mi sie tylko to 8 lat? Czyli 8 lat + 4 mc + 3 mc?
Czy staze z urzedu pracy licza sie do tego urlopu?
Prosze o pomoc. Ile brakuje mi do 26 dni urlopu? Jak to obliczyc?
Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2016-10-04 22:13:33)

Odp: Ile mam dni urlopu?
MamaMajki napisał/a:

Witam,
Zaczelam nowa prace i mam ze przysluguje mi 20 dni wolnego w roku, ale czy na pewno?

Zawsze dziwią mnie pytania w pierwszych dniach pracy o przysługujący urlop, ale odpowiem - na pewno.

Czy moze jesli pracowalam i studiowalam jednoczesnie to liczy mi sie tylko to 8 lat?

Tak.

Czy staze z urzedu pracy licza sie do tego urlopu?

Jeśli podczas stażu byłaś zatrudniona na umowę o pracę i masz z niego świadectwo pracy, to tak. Jeśli nie - to nie. Zakładam, że podczas stażu nie pobierałaś zasiłku dla bezrobotnych?

Ile brakuje mi do 26 dni urlopu? Jak to obliczyc?

W "najgorszym" wypadku rok i 9 miesięcy - o ile te 3 miesiące pracy to praca na umowę o pracę, jeśli nie, to brakuje Ci 2 lata. W najlepszym rok i 5 miesięcy smile

Do końca 2016 roku przysługuje Ci 5 dni urlopu - przyjmując założenie, że nie wykorzystałaś w tym roku urlopu, pracujesz od wczoraj, tj. od października i nie jest to Twoja pierwsza praca.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

3

Nie wiedze nic zego w tym, ze pytam o urlop. Chyba mam prawo wiedziec czemu tak jest?
Chcialam jeszcze tak hipotetycznie zapytac... Jakby np. kiedys brakowalo mi np. 3 miestecy do tych 10 lat i bylby styczen, to jak bylabym rozliczana w tym roku. 3 miesiace po 20 dni, a reszta jako 26 dni, czy w tym calym roku moglabym wykorzystac 20 dni, a dopiero w przyszlym 26??
Dziekuje za odpowiedz.

4

Z tego co wiem, w przypadku gdy pracujesz I uczysz się do wymiaru urlopu wlicza się albo staż pracy albo okres nauki (w zależności od tego co jest korzystniejsze dla pracownika). czyli w Twoim przypadku będzie to okres nauki.
Odnośnie Twojego hipotetycznego założenia - tak, 3 mies naliczałyby się proporcjonalnie do 20to dniowego wymiaru, a reszta czyli 9 mies też proporcjonalnie z nowym wymiarem urlopowym.
Myślę, że najlepiej jak zapytasz u siebie w kadrach, mają tam Twoje wszystkie dokumenty I będą Ci to w stanie lepiej wytłumaczyć.

Pracownikowi, który w danym roku osiąga 10-letni staż pracy, przysługuje od tego momentu urlop uzupełniający, np.: gdy pracownikowi z dniem 15-ego września upływa 10-letni staż pracy, to od tego momentu należy mu się urlop uzupełniający w wymiarze 6 dni. W kolejnych latach urlop należy się mu już w pełnym, 26-dniowym, wymiarze.

Nie proporcjonalnie. Proporcjonalnie urlop wylicza się jedynie, kiedy nie pracuje się cały rok lub przebywa na urlopie wychowawczym.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

6

Zapytaj bezpośrednio kadrową w pracy. To jej obowiązek poinformować Cię ile masz dni urlopu.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021