Dieta sokowa, diete kefirowa. Sposób na odchudzanie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Dieta sokowa, diete kefirowa. Sposób na odchudzanie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Dieta sokowa, diete kefirowa. Sposób na odchudzanie?

Witam, po przeczytaniu wielu artykułów i rozmowach z osobami będącymi na takiej diecie, zastanawiam się czy to ma sens? Dieta sokowa, polegająca na piciu samych soków owocowo-warzywnych,wody mineralnej,herbat, dodatku miodu. Trwa 4-6 tygodnie, i pozwala zrzucić nawet 10 kg. Co o tym myślicie? Czy jest ona wyniszczająca dla organizmu? A może warto do niej dorzucić kefiry, jogurty naturalne, zupy? Kefir to źródło białka. Ale czy dieta oparta tylko na kefirach to również sposób? Sama mam problemy z dietą, ciężko mi schudnąć chociaż kg. Nie ma w mojej diecie chleba, słodyczy, niezdrowych węglowodanów, więc czy warto się "przemęczyć na sokach i kefirach? A może któraś z Was stosowała taką lub podobną dietę? Dieta Dukana też jest dosyć kontrowersyjna, ale przynosi efekty. Pozdrawiam:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dieta sokowa, diete kefirowa. Sposób na odchudzanie?

Hej. Ja kiedyś byłam na diecie Dukana przez rok. Schudłam duzo i w ciągu roku robiłam 3 razy badanie krwi na cholesterol, trójglicerydy, nerki, watrobe. Diete przeprowadzałam pod okiem lekarza i ścisle według zasad. Osoby, które na własną rękę modyfikują tą dietę bardzo często mają problemy zdrowotne związane z nerkami. To dieta białkowa jednak przeprowadzona dobrze dostarcza organizmowi niezbędnych składników. Na początku diety dobrze jest się posiłkować suplementami poniewaz dieta w pierwszej fazie jest pozbawiona niezbędnych witamin i minerałów natomiast faza druga o ile jest dobrze zrobiona dostarcza już wszelkich potrzebnych składników. Jednak zeby wyjść obronną ręką z tej diety czyli schudnąć i sobie nie zaszkodzić należy bardzo dobrze komponować posiłki a nie tak jak niektóre dziewczyny jedzą tylko  jajka, jogurty i filet z kurczaka...w ten sposób można sobie bardzo zaszkodzić. Dieta sokowa czy jogurtowa mija się z celem poniewaz po takiej diecie występuje efekt jojo. W rezultacie kilogramy wracają z nawiązką nie wspominając już o spustoszeniu jakie ta dieta pozostawia w organiżmie . Podobno dobrą dietą jest dieta śródziemnomorska.

3

Gratuluję samozaparcia. Rok na dukanie...Szacun big_smile Waga nie wróciła?

4

Anna-2323 napisał/a:

Gratuluję samozaparcia. Rok na dukanie...Szacun big_smile Waga nie wróciła?

Dieta Dukana dobrze zrobiona jest bardzo smaczna. Jednak jak zaszłam w ciążę z drugim dzieckiem postanowiłam ją odstawić. To było prawie 5 lat temu. Obecnie moja waga jest olbrzymia ale to akurat z dietami nie ma nic wspólnego. Także polecam tą śródziemnomorską a takie diety sokowe czy jogurtowe można sobie z powodzeniem stosować przez trzy dni czemu nie..zawsze to jakieś oczyszczenie organizmu:) Ale szkoda się katować taką dietką przez parę tygodni

5

Dziękuję za odpowiedź.:)

6

Anna-2323 napisał/a:

Dziękuję za odpowiedź.:)

Bardzo proszę:)

7

Zacznijmy od tego, że w pierwszym okresie stosowania diety głównie traci się wodę, a nie tłuszcz. Ponadto 10 kilogramów mniej w zaledwie 4 do 6 tygodni to zbyt dużo - nie jest to ani zdrowe, ani nie przynosi długotrwałego efektu. Najlepiej nie głodzić się, za to po prostu dobrze zbilansować posiłki, dużo pić, wyrzucić z jadłospisu wszelkie śmieci, włączyć do swojego dnia solidną dawkę ruchu i nie ma opcji, żeby nie schudnąć. Efekty nie będą może od razu widoczne (wiem, że lepiej byłoby szybko wink), za to będą trwałe, a przede wszystkim odbędzie się to bez szkody dla organizmu, w tym nie rozlegulujesz sobie metabolizmu ani gospodarki hormonalnej. Naprawdę warto to przemyśleć i po prostu zmienić styl życia, najlepiej zresztą na stałe.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, niestety na ten moment technicznie niemożliwy do zmiany]

8

Bałabym się przeprowadzać aż tak długiej diety opartej tylko na sokach. Ale może to kwestia tego, że ja jestem pewna, że bym nie wytrzymała tak. Wiem, bo przeszłam przez 7 dniową dietę sokową od spam i moim zdaniem tyle dni wystarczy by zrzucić parę zbędnych kilogramów i zmienić nawyki żywieniowe. Same soki były bardzo smaczne, naturalne, bez dodatków konserwantów ani żadnych polepszacczy smaku. Muszę przyznać, że po tych kilku dniach czułam się super, cera mi się poprawiło i przestało mi się chcieć tyle jeść. big_smile

9

Dla mnie super opcją na wejście do diety i jednoczesny detoks była kuracja Neera - robi się z użyciem syropu, soku z cytryny pieprzy cayenne i wody miksture i pije tylko to w czasie detoksu. Niby jest opcja na 10 dni nawet, ale chyba bym się nie zdecydowała... Ale 3 dni super! Od razu lżej się czuje i mam większą motywację, żeby zdorwo jeśc i dalej ćwiczyć.

10 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-02-03 15:18:32)

Nie wiem kto rozpowszechnia takie debilizmy? Aż oczy krwawią jak się czyta.

11 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-02-13 12:10:25)

Hej
Z doświadczenia wiem, że dieta to powinien być styl życia a nie chwilowa zmiana nawyków żywieniowych. No bo jak na chwile coś zmienimy to też na chwilę stracimy kilogramy. Jeżeli chodzi o diety sokowe/owocowe/warzywne to może działać i może nie działać bo wszystko zalezy od bilansu kalorycznego. Ale pytanie brzmi ile na tym wytrzymamy?
Zapraszam na blog osoby, która sama schudła 40kg

umieszczanie linków na forum jest niezgodne z regulaminem

Dodał już pierwszy artykuł na temat różnicy między
• zdrowe jedzenie
• utrata wagi
• utrata tkanki tłuszczowej

Jak klikniecie na tej stronie odnośnik do spam to tam już też jest najnowszy wpis na temat "Jakie ćwiczenie żeby spalić tłuszcz z brzucha/ud...?"

Naprawdę polecam

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Dieta sokowa, diete kefirowa. Sposób na odchudzanie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021