ŚDM - Wasze odczucia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » ŚDM - Wasze odczucia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2016-07-30 22:34:37)

Temat: ŚDM - Wasze odczucia

Trwają Światowe Dni Młodzieży. Kraków jest miejscem, które pęcznieje pielgrzymami.
Na opinie uczestników należy poczekać do ich powrotów do domów.

Zastanawia mnie, jak odbieracie obchody.

Zanim urzeczywistniły się Światowe Dni Młodzieży w Polsce, mieliśmy okazję napotkać w sieci wiele niepokojących opinii.
Donoszono o rzekomych zamachach. Mówiono o Głowie Kościoła, Franciszku, jako marionetce. Ogólnie źle to wyglądało w necie.

Zastanawia mnie czy obecne ŚDM pozostaną w naszej świadomości jako ważne wydarzenie na skalę międzynarodową, czy przemycą do polskiej mentalności odczucia podobne piłkarskim rozgrywkom z 2012 roku. Czyli, nie byliśmy przygotowani, ale się udało.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ŚDM - Wasze odczucia

Ja odbieram obchody bardzo pozytywnie..niestety mam możliwośc oglądac transmisję w telewizji..gdybym nie miała dzieci na pewno bym była w Krakowie. Uważam , że to zaszczyt dla Polski być organizatorem ŚDM. Tym bardziej że w ciągu ostatnich miesięcy Polska wbrew pozorom naprawdę zyskała w oczach świata pod względem wizerunkowym. Mamy naprawdę mądrego i prezentującego się dobrze prezydenta. Coś w naszym kraju się dzieje...oprócz tych którzy ciągle plują(nie będę wkraczać w politykę)widać u ludzi jakąś pozytywną energię a święto katolickie potęguje to uczucie, widać u młodych chęć do życia, radość...moja sąsiadka miała dwie osoby z Gwatemali..naprawdę tak pozytywni ludzie, dosłownie zarażają optymizmem:)
Na szczęście nie było żadnego zamachu...Polska jest bezpieczna dzięki temu , ze nie mamy u siebie muzułmanów..
Jedynie co mi się nie podoba to to iż papież naciska żeby przyjmować uchodźców...
my i tak przyjmujemy-rosjan, ukraińców..wystarczy...muzułmanie są niebezpieczni co widać  np. w iemczech..Polski naród pomoże ale tam w ich krajach...ale tutaj mieszkają Polacy i Polska ma być Polską a nie krajem wielokulturowym

3.01.2016 Bartuś

Nie należę do osób bardzo wierzących, szczerze mówiąc, czasami nie jestem pewna, czy w ogóle do wierzących należę.
Ale relację z ŚDM obserwuję z jakimś takim sentymentem... zaglądam, czy oszacowali, ilu ich już tam w tych Brzegach jest... podoba mi się takie zespolenie tylu osób w jednej sprawie, podziwiam samozaparcie niektórych, że im się chciało z drugiego końca świata jechać tu do nas, to motywuje smile

Myślę, że wydarzenie przejdzie w jakiś sposób do historii. Może nie ogólnoświatowej, bo w końcu Dni Młodzieży odbywają się co parę lat i już. Ale tu na miejscu na pewno. I chyba nie na zasadzie Euro 2012 - też oglądałam, ale rodzaj emocji zupełnie inny smile

A Papież Franciszek jest dla mnie wspaniałą osobą. Właśnie nie z racji wiary, bo z tą u mnie jest różnie, ale podziwiam Go jako człowieka. Nawet przyznam się - bijcie, jak chcecie - czasem bardziej niż Jana Pawła II. Z powodu niezamiatania pewnych spraw pod dywan i "iścia" pod prąd. Co oczywiście nie oznacza, że innych Papieży nie szanuję. Ale ten konkretnie jakoś bardziej do mnie "przemówił".

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

4

Nie podoba mi się, że temat ŚDM zmonopolizował wszystkie informacje we wszystkich mediach publicznych.
A sama idea takiej imprezy wydaje mi się całkiem fajna. Z tego co widać ludzie są pozytywnie nastawieni, radośni, przyjaźni itp.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5

A czego spodziewać się? Mega imprezka i tyle, a papieża tak jak do tej pory, nikt nie słucha, tak dalej będą go ignorować i kler, i politycy, i zwykli ludzie.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

6 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2016-07-30 23:39:03)

W zasadzie to nie mam zdania. Nie dotyczy mnie to.
Każdy niech sobie organizuje taką szopkę jaką lubi.
Akurat w tej głównym sponsorem nie jest firma sprzedająca piwo, w zasadzie to jest dobre.

Może i faktycznie nie ma innych tematów w mediach niż SDM.
Też to czy media mają inne ciekawe tematy to kwestia dyskusyjna.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

7

Osobiście mam do ŚDM zupełnie luźny stosunek. Nawet kiedy na kilka dni przed wyjazdem do Krakowa w moim mieście pojawiło się mnóstwo pielgrzymów, to nie czułam jakoś namacalnie, że jest to wyjątkowe, wielkie wydarzenie. Choć niewątpliwie na swój sposób jest. Ogromnie jednak podoba mi się ten entuzjazm uczestników i ogromna chęć poczucia wspólnoty. Taka dojrzała i radosna młodość jest po prostu piękna.

Niemniej nie mam poczucia straty, że mnie tam nie ma. Jedyne czego chciałabym doświadczyć, to bezpośredniej rozmowy z Papieżem Franciszkiem, ale to nie ze względu na rolę, jaką pełni, a na jego niezwykłą, ludzką mądrość. Tak więc nie ukrywam, że miałam taki moment, kiedy - jakkolwiek to zabrzmi - w duchu pozazdrościłam rodzinie zmarłego wolontariusza, Maćka, że miała możliwość spotkać się z Papieżem prywatnie. Myślę, że rodzice i brat dostali wielką siłę, która jest im teraz bardzo potrzebna, a takie chwile zostają już z człowiekiem do końca życia i nie da się ich opisac żadnymi słowami.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

8

Nie jest prawdą, że papieża ludzie ignorują..tak naprawdę nie ma takich badań które by wykazały jak jest naprawdę, ale ja wierze w to , że wizyta papieża wielu ludziom odmieniła życie w sensie postrzegania świata , stosunku do innych ludzi, jest masa nawróceń niewierzących, ostatnio było nawet w internecie że facet się ochrzcił w czasie wizyty papieża...choćby nawet jeden cud, jedno nawrócenie się wydarzyło to i tak dużo...
a księża??cóż..nie każdy powinien być księdzem..nie wiem czym się kierują Ci ludzie idąc w posługę Boża a potem krzywdzą np. dzieci , albo zakładają pokątnie rodziny, lub Ci którzy idą żeby mieć dochód przez całe życie nie odmawiając sobie przyjemnosci...niestety nie da się zrobić selekcji aby wykluczyć takie osoby....chyba że ktoś genialny wpadnie na taki pomysł...

zaś politycy...ciężko powiedzieć..każda partia ma swoje minusy ale i plusy....choć obecnie rządząca ma moim zdaniem najwięcej plusów  i jest mi najbliższa poglądowo....czy politycy posłuchają papieża??ale w czym mają go posłuchać??w przyjmowaniu uchodzców??
ja popieram pomoc tam w ich krajach ale nie przyjmowanie ich do nas...widac skutki w Niemczech Austri Angli itp.

3.01.2016 Bartuś

9

ewelinaL napisał/a:

Zastanawia mnie czy obecne ŚDM pozostaną w naszej świadomości jako ważne wydarzenie na skalę międzynarodową, czy przemycą do polskiej mentalności odczucia podobne piłkarskim rozgrywkom z 2012 roku. Czyli, nie byliśmy przygotowani, ale się udało.

Wrócę jeszcze do tego stwierdzenia. Wszelkie braki nadrobili uczestnicy, którzy jeśli mieli jakieś oczekiwania, to przede wszystkim duchowe, a do tego wystarczyła obecność papieża oraz innych osób z takim samym nastawieniem. Spanie pod namiotami lub wręcz pod gołym niebem, w zasadzie w byle jakich warunkach, kolejki za jedzeniem, dość mocno ograniczony jego wybór - ci ludzie nie narzekali, ale czy innym również byłoby to tak obojętne? <pytanie retoryczne>

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

10

Przy okazji ŚDM obejrzałam sobie jakieś filmy o papieżu i zaczynam powoli mu kibicować big_smile

Zawsze zakon jezuitów kojarzył mi się z takimi "rekinami biznesu", a tu trafił się gość, który przyjmuje sobie imię Franciszek - jak ten od kwiatków i od biedy. Myślę, że widział biedę w Ameryce Południowej, więc jego apele o pomoc uchodźcom wynikają z empatii i zrozumienia ludzi w takim położeniu. Mówi czasem o niefajnych problemach, dlatego wielu zaczyna nadinterpretować, wymyślać swoje wersję jak być "za a nawet przeciw" a zdecydowana większość po prostu go nie słucha (zwłaszcza dotyczy to kleru!) no ale mam nadzieję, że będzie taką kroplą, która drąży skałę.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » ŚDM - Wasze odczucia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021