Studia czy warto robić - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Studia czy warto robić

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 35 ]

Temat: Studia czy warto robić

Cześć.
Zawszę miałam przekonanie, że nie warto iść na studia z powodu takiego iż i tak trudno znaleźć pracę po nich i dużo to kosztuje, a nie wiadomo czy zdobędzie się zawód i czy rzeczywiście będziemy chcieli go wykonywać.
Ostatnio wszyscy do o koła idą na studia lub mówią żebym też poszła. Od jakiegoś czasu jednak myślę o zrobieniu studiów. Jednak nie mogę się zdecydować na kierunek i czy warto. Tylko  nie wiem czy dam radę zdać.
Co myślicie o robieniu studiów? Warto czy nie.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Studia czy warto robić

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie co najbardziej lubisz robić w życiu, pod względem zainteresowań, hobby a później pomyśl o kierunku smile Napisz czym się interesujesz i zaraz coś wymyślimy smile

GG: 10258963 smile
matkow38@gmail.com smile

3

A jeśli nie poszłabyś na studia to co będziesz robiła w tym czasie?

Reklama

4

Pracuje na produkcji.  To jest praca przez agęcję więc nie wiem jak będzie to wyglądać później czy zatrudni mnie ta firma w której pracuje to nie wiem.
Interesuję się fotografią i lubię szkicować nie jestem w tym taka dobra oraz  ostatnio nie mam weny ani pomysłów. Ostatnio też widziałam drony i mi się spodobały, czy to jest dobry kierunek dla dziewczyny i czy po tym jest faktycznie praca.  Również lubię podróże, przyrodę w mojej okolicy nie ma nic specjalnego żebym miała prace bym musiała się daleko przeprowadzić.  Moim zdaniem ciekawym kierunkiem jest kryminalistyka tylko, że nie chcę w tym pracować. Jakiś specjalnych zainteresowań nie mam.

5 Ostatnio edytowany przez rossanka (2016-05-15 12:36:42)

Zależy na jakie studia. Z pracą po np filozofii może być trudniej niż z pracą np po politechnice, to raz.
Dwa. Studia. Jeden skończy prawo,zrobi aplikacje i będzie trzepał grubą kasę, drugi skończy też prawo i ani dnia nie przepracuje w zawodzie.
Trzy. Nie wszyscy muszą mieć magistra, ale ... ALE, pomysł. Dobra fryzjerka, kosmetyczka itd albo osoba z głową do interesów (może własna działalność, może coś
z handlem) - tez można mieć fajne życie zawodowe i pieniądze.
Niebezpieczeństwo jest wtedy, kiedy studiów nie ma (bo po co mieć magistra i iść na bezrobocie), ani pomysłu na siebie też nie ma i tak mija 10, 15 lat na pracach dorywczych,
aby jakoś to było i człowiek w wieku 40 lat budzi się z myślą, że właściwie nic nie ma a żyje tylko od 1 go do 1go.

gg 48623644
Reklama

6

Jasne, że warto iść na studia, jednak jeśli nie masz sensownego pomysłu co to może być, nigdzie się nie widzisz to nie ma to sensu najmniejszego.  Może popracuj sobie jeszcze rok, dwa to Ci się coś wyklaruje w głowie. Nie napisałaś czy masz możliwość liczyć na pomoc rodziców w czasie studiów? Bo to również istotne

7 Ostatnio edytowany przez imienko94 (2016-05-15 16:41:41)

Uważacie że jednak warto iść na studia. Nie mogę liczyć na rodziców, aktualnie to ja utrzymuje mame i płace media. Więc nie wiem czy mam zrobić jak nie interesuje mie żaden kierunek z którego bym miała prace

8

Uważam, że dla papiera studiów nie warto robić. Myślę, że jednym z największych błędów obecnej edukacji jest wmawianie młodym ludziom, że studia zrobić trzeba. Bo tak.

Tobie, imienko94, radzę najpierw odpowiedzieć na jedno pytanie: po co ci te studia? Jeśli odpowiedź brzmi "nie wiem", nie idź. Zmarnujesz czas.

Studia mają moim zdaniem sens w 3 przypadkach:
- dyplom jest konieczny, by pracować w danym zawodzie (np. adwokat, lekarz, architekt, nauczyciel itp., ale też od większości pracowników biurowych, dziennikarzy wymaga się wyższego wykształcenia, choć niekoniecznie kierunkowego)
- studia w mniej bezpośredni sposób mają pomóc w dalszej karierze (np. mój kolega jest członkiem zespołu metalowego, poszedł na PR żeby nauczyć się promocji; ktoś chce założyć własną działalność gospodarczą i idzie na ekonomię, finanse czy rachunkowość)
- ktoś po prostu chce rozwijać się intelektualnie, studia to hobby (mam w grupie na uczelni taką 60cioletnią panią, co prawnikiem nie zamierza zostać, ale postanowiła studiować, żeby lepiej zrozumieć, jak działa państwo)

W innym wypadku - strata czasu. Lepiej zainwestować w wykształcenie zawodowe lub założyć własny biznes. Tak, jak pisze rossanka - jest całe mnóstwo sensownych możliwości pracy, które nie wymagają tytułu magistra: wszelkie kosmetyczki, fryzjerki, organizatorki ślubów, florystki, kucharze - na to nie trzeba mieć dyplomu wyższej uczelni, tylko talent, dryg do interesów i szczęście (oraz jkursy zawodowe i szkolenia - ale nie studia).

9

Ja właśnie kończę studia i mam mieszane uczucia. Z jednej strony studia rozwijają, uczą nowych rzeczy, poza tym poznajemy w trakcie studiów nowych ludzi. Jednak może być to także 5 zmarnowanych lat. Myślę, że na studia powinny się decydować osoby, które nie liczą na bimbanie przez 5 lat. Warto się w coś zaangażować podczas studiowania - czy to praca, czy wolontariat, czy zajęcia jakiegoś koła. Dzięki temu zawieramy znajomości, uczymy się też lepiej zarządzać czasem. A umiejętności mogą się nam przydać przy szukaniu pracy.

10

Studia nie są potrzebne, jeśli sie ma pomysł na siebie i jest sie ogarniętą, przedsiębiorczą osobą smile W kwestii przygotowania do niektórych zawodów przecietny kurs czy staż w danym zawodzie dają więcej niż studiowanie.
W przeciwieństwie do rozmówców uważam, że na studia warto iśc jak się ...nie ma pomysłu co ze sobą zrobić smile To dodatkowe lata na przemyślenia, ale, co ważniejsze, mnóstwo dodatkowych możliwości. Każde studia rozwijają, dodatkowo poznajemy nowych ludzi, zwykle o szerszych horyzontach niż współpracownicy z produkcji. Oni mogą być naprawdę dobrą inspiracją. No i mamy ten wyśmiewany "papierek". Tyle, ze dla osoby bez konkretnych planów "papierek" moze być bardzo przydatny. Ma wtedy do wyboru znacznie większa ilość odert pracy - z różnych dziedzin. A jeśli ktoś nie wie co chciałby w przyszłości robić - warto na razie gromadzić papierki smile

11

Według mnie nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie, czy warto studiować. Wszystko zależy od tego, jaką chcesz drogę w życiu obrać i czy masz na siebie pomysł. Mam wielu znajomych, którzy w szkole średniej sprawiali wrażenie uczniów przeciętnych, zupełnie pozbawionych ambicji i takich, co "oleją studia". Faktycznie - nie kontynuowali nauki. Założyli za to swoje drobne biznesy i dobrze się im wiedzie. wink

Ja sama studiowałam i najbardziej cenię sobie w tym wyborze przeprowadzkę do nowego miasta, zmianę w życiu, poznanie nowych ludzi i złapanie kontaktów. I dopiero wtedy zdałam sobie sprawę, jak przyjemne mogą być takie "drobnostki", jak urządzanie mieszkania, kupno mebli, wyjazdy ze znajomymi, wyjścia na koncerty. Jeśli masz możliwość - nie zabieraj sobie tego! smile

12

Ja mialam zawsze wmawiane, ze trzeba isc na studia, zeby cos w zyciu osiagnac. Wiec nie bralam nawet pod uwage zeby nie isc. Sama nie ukrywam tez ciagnelo mnie do tego, by zaspokoic swoje ambicje. Tylko problem pojawil sie w momencie kiedy zapragnelam studiowac psychologie lub socjologie, od zawsze czulam, ze to jest to co w zyciu chcialabym robic, nazwalabym to nawet powolanie. Podzielilam sie ta mysla z rodzicami (z ktorymi zawsze mialam dobry kontakt i czesto korzystalam z ich rad z powodzeniem)  no i tu pojawil sie problem, bo uslyszalam, ze pelno jest magistrow psychologow, ktorzy nie maja pracy, itp. To mnie przerazilo, wiec wybralam, jak kiedys myslalam uniwersalny kierunek po, ktorym zlapie jakas prace w biurze, czyli ekonomie. Co z tego wyszlo? Dokanczam studia, ktore w ogole mnie nie interesuja, po ktorych i tak nie pracuje w zawodzie i tyle mi z tego wyszlo. Nie obwiniam rodzicow, bo chcieli dobrze, a ja swoj rozum.tez mialam, jednak niepotrzebnie sugerowalam sie opiniami wszystkich wokol.

Pozwolilam sobie opisac moja "historię" , bo chce przekazac ci pewien moral:)

Zrob to co sama uwazasz za sluszne, nie idz na zadne studia "z rozsadku" po prostu dobrze przemysl co cie interesuje zanim sie na to zdecydujesz. Ja z tym rozumem co mam teraz, wybralabym psychologie, moja wymarzona, bo uwazam, ze jezeli czlowiek robi cos z pasja to zawsze da rade, dalby rade tez znalezc prace w zawodzie. Grunt miec na siebie pomysl i dazyc do celu. A jak sie czlowiek uprze to skonczy kazdy kierunek lub prawie kazdy , tyle, ze bez pasji, bez przyjemnosci. Dlatego trzeba isc za glosem serca. Ja wiem, ze mimo, ze mam.skonczona ekonomie nie bede chciala pracowac nigdy, np w banku, bo mnie to nie kreci, wiec i tak nic mi po tym papierze. Po prostu nie powtarzaj mojego bledu dla wlasnego dobra.

Ja osobiscie na twoim miejscu zainwestowalabym w nauke jezyka obcego, to zawsze sie oplaci. Ze studiami poczekaj jesli cie do nich nie ciagnie,.zawsze sa jeszcze fajne kursy, ktore pozwola zdobyc jakis zawod. Poza tym twoja sytuacja finansowa tez latwa nie jest, a uczyc sie zawsze mozna. Ze srednim wyksztalceniem tez mozna zalapac fajna prace. Znam wiele takich osob, ktore maja lepsza prace ode mnie, mimo, ze nie sa po studiach.

"Cokolwiek zamierzasz zro­bić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię."

Johann Wolfgang Goethe

13

Skoro nie masz nawet najmniejszego pojęcia w jakim kierunku chciałabyś się kształcić, to nie warto. Najpierw zastanów się co byś chciała w życiu robić i zorientuj, czy potrzebne albo chociaż przydatne do tego są studia. To twoje przekonanie że po studiach trudno znaleźć pracę, jak i ogólnie ten cały stereotyp bezrobotnego studenta (czy studentów pracujących na kasie w macu), wziął się właśnie od takich ludzi, którzy studiują tylko po to, żeby studiować.

14

Jakly napisał/a:

To twoje przekonanie że po studiach trudno znaleźć pracę, jak i ogólnie ten cały stereotyp bezrobotnego studenta (czy studentów pracujących na kasie w macu), wziął się właśnie od takich ludzi, którzy studiują tylko po to, żeby studiować.

To prawda studiowac kazdy moze, ale...
Nie ma co sie uszukiwac, w dzisiejszych czasach "dobra"  praca trafia sie zazwyczaj ludziom, ktorzy maja znajomosci, nie mowie, ze zawsze, ale bardzo czesto. Nie da sie ukryc jak sie skonczy kierunek, ktorego sie nie czuje to nie bedzie sie dobrym pracownikiem, ale jak ktos skonczy studia z pasja i wiedza to tez nie ma gwarancji, ze dostanie prace na jaka zasluguje. Czesto osoba po studiach odsylana jest z kwitkiem, bo nie ma doswiadczenia i tu kolo sie zamyka, a ja ma.sie dobra ciocie co szepnie slowko szefowi, to zaraz wieksza szansa,.ze dadza sie czlowiekowi przynajmniej pokazac i dadza szanse na rozwiniecie skrzydel.

Dlatego wybor studiow to z mojej perspektywy zlozony proces, trzeba przeanalizowac wiele czynnikow. Co nie zmienia faktu, ze albo studiowac cos w czym sie czuje albo wcale. Najlepiej jak ma sie potem kogos kto pomoze gdzies wkrecic do pracy i tyle.

"Cokolwiek zamierzasz zro­bić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię."

Johann Wolfgang Goethe

15 Ostatnio edytowany przez Somnium (2016-05-16 19:19:37)

Według mnie podjęcie się studiowania i wybór kierunku studiów to nie tylko kierowanie się swoimi zainteresowaniami ale też przyszłymi możliwościami, które daje. Trzeba odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań:
1. co mnie interesuje?
2. co chce robić?
3. czy da mi to odpowiednie pieniądze?
4. jakie są moje ambicje / co chce w życiu osiągnąć? (work life balance / ścieżka kariery / ścieżka rodziny)
...i dopiero wtedy podjąć decyzję o studiowaniu.
Jeżeli ktoś interesuje się przykładowo kulturami i pójdzie na kulturoznawstwo to nie wróże mu świetlanej przyszłości w kwestiach znalezienia pracy w zawodzie. Są zawody od których oczekuje się ukończenia studiów, są kierunki studiów które znacznie ułatwiają znalezienie pracy.
Polecam również angażować się w studia a nie pozostawać biernym studentem: wyjazdy, konferencje, koła naukowe, wolontariat, staże, szkolenia. Pracodawcy zwracają uwagę na aktywność studencką potencjalnych młodych pracowników.

Ponadto uważam, że ekonomia jest odpowiednim kierunek dla osób „niepewnych” ze względu na ilość potencjalnych zawodów:
1. administracja / praca w urzędach
2. HR
3. księgowość
4. analiza finansowa, biznesowa
5. logistyka
6. sprzedaż
7. itd....

Sam po ukończeniu studiów przez rok czasu nie byłem w stanie znaleźć pracy aż w końcu się udało. Pracuję w zawodzie ale fakt..... za granicą. To co w dzisiejszych czasach gwarantuje pracę to języki. Jeżeli znasz perfekcyjnie przynajmniej dwa to Cię po stopach będą całować i wezmą w ciemno.

->amethyst_08 Jestem trochę inny ale chyba jako jedyny na świecie uważam, że psychologia jest kierunkiem przyszłościowym. Za paręnaście lat spora część zawodów zostanie zautomatyzowana i zastąpią nas maszyny. Natomiast psychologa nic nie zastąpi bo jedynie człowiek jest w stanie pomóc innemu człowiekowi w kwestiach psychologicznych (ciężko było by mi zaufać maszynie nawet jakby taka powstała). Tak samo pedagogika. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby maszyny bądź nawet SI wychowywało ludzkie dzieci. Dla Ciebie proponuję zainteresowaniem się tematem HR - połączenie ekonomi i psychologii/socjologii.

16

Studia warto podjąć jak najbardziej tak uważam, bo i z pracę lepiej i wogóle są potrzebne, mojego brata namawiałam chyba z kilka miesięcy i w końcu poszedł i bardzo dobrze mu idzie, jest na drugim roku na logistyce na WSB.

17

Somnium, no coz, na pewno inaczej wybieralabym teraz, gdybym miala na nowo szukac sciezki zawodowej. Na pewno nie zalamie rak i nie stane w miejscu. Teraz juz moja sytuacja zyciowa zmienila sie o 180 stopni. Wyjezdzam za granice i na poczatek zamierzam isc do szkoly jezykowej, ze tak powiem mam to szczescie, ze od tego wlasnie moge zacząć. Po ogarnięcia jezyka i doglebnej analizie tamtejszego rynku pracy jestem sklonna odpowiednio sie szkolic dalej, niekoniecznie juz na studiach. Szczerze mowiac jestem zmeczona moimi finansowymi studiami, 5 lat to za duzo, po prostu bankowosc, czy ksiegowosc jest dla mnie zbyt monotonna, to zawod dla ludzi biernych, nie bojacych sie rutyny. Moze kiedys uda mi sie znalezc dla siebie miejsce pracy, gdzie moja wiedza ekonomiczna sie przyda i polacze ja z moim zainteresowaniem psychologia. Zobaczymy, bede walczyc dalej smile

Johann Wolfgang Goethe

18

Studia dużo uczą i pomagają w życiu. Najważniejsze to wybrać kierunek po którym jest przyszłość, i który chociaż częściowo pokrywa się z tym co lubimy robić

19

Uważam, że warto iśc na studia chociaż spróbować, żeby potem nie mieć do siebie żalu że człowiek nie spróbował, a większości przypadków będziemy zadowoleni.

[tu był nieregulaminowy link]

20

Tak szukają najlepiej młodych, tuż po studiach i z pięcioletnim doświadczeniem, znam takie przypadki.

21

imienko94 napisał/a:

Cześć.
Zawszę miałam przekonanie, że nie warto iść na studia z powodu takiego iż i tak trudno znaleźć pracę po nich i dużo to kosztuje, a nie wiadomo czy zdobędzie się zawód i czy rzeczywiście będziemy chcieli go wykonywać.
Ostatnio wszyscy do o koła idą na studia lub mówią żebym też poszła. Od jakiegoś czasu jednak myślę o zrobieniu studiów. Jednak nie mogę się zdecydować na kierunek i czy warto. Tylko  nie wiem czy dam radę zdać.

Nie wiem, ja kończę właśnie 1 rok. I chcę skończyć normalnie studia bo dla mnie są bardzo ważne. Wiem, że może potem być ciężko z pracą, albo może mi się znudzić, albo coś. Jednak zawsze będę miała jakiś dyplom i będzie wiadomo że miałam jakieś ambicje i coś chciałam osiągnąć smile Wydaje mi się że mimo wszystko warto zrobić studia. Może a nuż widelec uda się i z pracą i z tym że to polubisz? Zaryzykuj smile Jak Ci się nie spodoba, zawsze możesz zrezygnować

22

Moim zdaniem warto pójść na studia jeśli wiemy co chcemy po tym robić. Trzeba wybrać taki kierunek, po którym wiemy, że chcemy pracować. Tak to tylko marnowanie lat z tego wyjdzie smile

[tu była nieregulaminowa sygnatura]

23

Dla mnie dość ciekawe było studiowanie samo w sobie, już pomijając nawet zakres wiedzy, jaką człowiek powinien mieć po studiach to jednak jest to dobry trening umiejętności. To dobry stan przejściowy między szkołą, w której jak boli brzuszek to można nie iść do szkoły a pracą  (bo w sumie można nie iść, ale tylko dwa razy w semestrze, a w pracy już na każdą nieobecność trzeba mieć L4 albo inny papier). Człowiek uczy się szukania potrzebnych mu informacji, uczy się załatwiania samemu swoich spraw. I tak dalej, i tak dalej.

"Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje."

24

Przekonując mojego syna, że warto ukończyć studia, najczęście używam argumentu, że nawet jeśli zawodowo nikt nigdy nie będzie wymagał od niego dyplomu, to na tym na pewno nie straci. Może jednak zdarzyć się, że kiedyś ich brak może mu zamknąć drogę do czegoś, co w danej chwili będzie dla niego ogromnie ważne. Oczywiście, że na studia nigdy nie jest zbyt późno i zawsze będzie mógł ten brak nadrobić, ale przecież doskonale wiemy, że najłatwiej jest studiować "z rozmachu", kiedy to wciąż jesteśmy na etapie nauki.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

25

Powiem tak.
Na studia warto iść jeśli: masz na siebie pomysł, wiesz co lubisz w życiu robić i co cię interesuje.
Ja 2 razy popełniłam błąd, że poszłam na coś co mnie nie interesuje. Raz poszłam na filologię i zmarnowałam rok. A potem ekonomia i zmarnowałam 3,5 roku bo uczyłam się tam wszystkiego co jest w technikum i nie czułam się jak na studiach.
Jedyne co było dla mnie na studiach dobre to to, że miałam stypendium dla osób niepełnosprawnych i co miesiąc miałam jakieś wpływy na konto big_smile.
Poza tym na studiach nikt ci nie powie, że bardziej na doświadczeniu zawodowym trzeba się skupiać. Będą ci wciskać kity o uczęszczaniu na koła naukowe.
Latałam jak osioł na koła naukowe związane z programowaniem, do tego jakiś czas byłam w radzie studentów i to nic mi nie pomogło w znalezieniu pracy jak nie mam co w cv wpisać, a poza tym bardziej doświadczenie jest ważne.

26 Ostatnio edytowany przez Truskaweczka90 (2016-08-15 21:37:15)

Sama borykam się z tą decyzją. Szukam czegos fajnego dla siebie i oczywiście takiego kierunki żeby to miało ręce i nogi na przyszłośc. Chyba znalazłam wsb ma bardzo dużo bardzo interesujących kierunków. Borykam się z wyborem między Bezpieczeństwo narodowe, Bezpieczeństwo wewnętrzne lub nie związane z tą tematyka ale być może ciekawe na przyszłośc Design w biznesie. Co byście wybrali na moim miejscu? Czy jest ktos kto z was studiował na WSB?

27 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-08-24 18:34:35)

oprócz wyboru kierunku studiów ważna te jest uczelnia wyższa na która się zdecydujemy. Sama zdecydowałabym się na uczelnie prywatną taką jak na przykład  [spam]. Ma bardzo dużo pozytywnych opinii i z opisu jej studentów wynika że baza dydaktyczna jest dobrze rozwinięta.
Wracając do pytania z tytułu tematu. Uważam, że warto studiować, zwłaszcza kierunki, które w większym stopniu zapewnią nam możliwość znalezienia pracy tuż po obronie np. jakiś kierunek ekonomiczny. Warto studiować dla wiedzy, dla kontaktu z ciekawymi ludźmi, dla rozwoju. Nie należy jednak patrzeć na dyplom jak na jedyną gwarancję dobrze płatnej pracy w przyszłości. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych – nie wystarczy ukończyć studiów, aby dostać posadę, trzeba się postarać i udowodnić, że jesteśmy odpowiednimi kandydatami.
Należy też pamiętać, że niestety, ale nie każdy może ukończyć studia ekonomiczne. Kandydat musi posiadać zdolność logicznego myślenia, bez problemu odnajdywać się w naukach ścisłych, a także przygotować się na systematyczną naukę, bo ciężko nadrobić zaległości z całego semestru tuż przed sesją. Jeśli chodzi o kwestię przyszłościowości kierunków ekonomicznych, to raczej są one na najwyższym miejscu obiecujących zawodów.

28

Myślę, że warto spróbować. Może okaże się, że zainteresuje cię coś nowego o czym wcześniej w ogóle nie myślałaś? Tak było w moim przypadku. Chociaż studia niewiele mi pomogły w znalezieniu pracy, to zmieniły mój punkt widzenia na pewne sprawy i nie żałuję, że się na nie zdecydowałam. A kierunek możesz wybrać związany z zainteresowaniami, na pewno część z tej wiedzy da się wykorzystać na innych polach, choć czasem wydaje się to trudne, to warto szukać i się nie zniechęcać smile

29

Chyba nie ma sensu isc na studia tylko dla papierka. Warto przemyslec sobie,jakie mamy zainteresowania, jak widzimy swoja przyszlosc... Moja siostra np. od zawsze marzyla o pracy weterynarza i teraz je realizuje, studiujac weterynarie. Nie jest jej lekko, bo nauki ma bardzo duzo, ale wie, ze to jest cos, co chce robic w zyciu smile

30 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2018-07-14 22:51:58)

imienko94 napisał/a:

Cześć.

Warto. Natomiast powody, dla których warto iść na studia są bardzo zindywidualizowane. Wiele osób robi studia dla studiów, bo lubią się uczyć, bo chcą mieć wyższe wykształcenie, bo jest to dla nich kolejne wyzwanie w życiu, robią to na zasadzie sztuka dla sztuki, ale są też osoby, które robią studia, bo widzą w tym sens, bo widzą w tym przepustkę do lepszej pracy, może nie od razu, nie dziś, nie jutro, ale widzą w dyplomie i mgr przed nazwiskiem jakąś wartość, która nie wiadomo  kiedy i gdzie sie przyda (a której braku tak szybko się nie nadrobi).
Ja wyznaję zasadę, że to mgr przed nazwiskiem 'nie boli'. wink Można mieć i nie wykorzystać, można mieć i wykorzystać. Pięć lat to nie wyrok dożywocia. wink

Kluczyki mam, telefon mam, wstydu nie mam - mogę iść.  GG:66434334

31

Trudno sie nie zgodzic z ta opinia. Wydaje mi sie, ze dosc duzy problem lezy w sugerowaniu sie tym czego od nas wymaga srodowisku .. szczegolnie duzy nacisk najczesciej stawia na nas wlasna rodzina. Ile to razy mozna uslyszec o tym kim nasza mama to nie chcialaby abysmy zostali. Jak zycie pokazuje to jest czesto droga do nikad poniewaz idac ta sciezka nigdy nie bedziemy zadowoleni z wyboru jaki podjelismy. Trzeba na to wszystko spojrzec pod zupelnie innym katem. Po pierwsze zadac sobie pytanie co nas interesuje, a po drugie czy bedzie mozna na tym godnie zarobic .. bo nie ma sie co oszukiwac, zrobienie kierunku dla samego papierka to jest nic. Dosc ciekawie wybral jeden z moich dobrych znajomych .. udal sie na studia sprzedaż w Wyższej Szkole Bankowej . Co prawda sam zawod moze byc troche stresujacy .. gdyz na codzien musimy akceptowac porazki ale w dluzszej perspektywie wyglada bardzo przyszlosciowo. Sam model sprzedazy rozwija sie kazdego dnia .. ludzi przybywa oraz produktow jakie mozna im sprzedac.

32

Tez mi się wydaje, że studia warto robić ale dopiero jak sie już nam wyklaruje ścieżka kariery.

33

Moim zdaniem pójście, żeby pójść, nie ma sensu.
Pomyśl o tym, co chcesz przez studia osiągnąć.
Jedni np. idą na studia, bo chcą jechać na Erasmusa albo chcą zaangażować się w jakieś organizacje studenckie.

34

To wszystko zależy od wszystkiego tak naprawdę tongue Ja poszłam na studia, pierwszy kierunek totalnie nie trafiony, wybrałam drugi - też mi się nie podobał, chciałam zrobić studia, żeby zrobić, ale nie żałuję, bo dzięki temu trafiłam na staż a później znalazłam pracę w której sie odnajduję, więc myślę, że to zależy indywidualnie od każdego człowieka. Nie przekonasz się póki sama nie spróbujesz, a lepiej pójść i przekonać się, że to nie dla Ciebie niż nigdy nie spróbować smile

35

Marla33 napisał/a:

To wszystko zależy od wszystkiego tak naprawdę tongue Ja poszłam na studia, pierwszy kierunek totalnie nie trafiony, wybrałam drugi - też mi się nie podobał, chciałam zrobić studia, żeby zrobić, ale nie żałuję, bo dzięki temu trafiłam na staż a później znalazłam pracę w której sie odnajduję, więc myślę, że to zależy indywidualnie od każdego człowieka. Nie przekonasz się póki sama nie spróbujesz, a lepiej pójść i przekonać się, że to nie dla Ciebie niż nigdy nie spróbować smile

Dokładnie. Spróbuj. Zobaczysz, czy to dla Ciebie. Jeżeli nie - rzucisz.

Posty [ 35 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Studia czy warto robić

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018