Ciąża w Niemczech - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża w Niemczech

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Ciąża w Niemczech

Witam.
Od 3 lat mieszkam i pracuje z chłopakiem w Niemczech.
On ma umowę na stałe.
Ja natomiast pod koniec stycznia straciłam prace ( nie przedluzyli mi umowy po pół roku)  od tej pory jestem zameldowana jako bezrobotna i otrzymuje zasiłek.
W tym czasie zaszłam w ciążę, jestem w 11 tygodniu.
I teraz nie wiem co dalej.. W sensie finansowym.
Czy powinnam już powiadomić urząd pracy o ciąży?  Czy przez to stracę ten zasiłek?
Gdzie powinnam się zgłosić? I czy później po porodzie będzie mi coś przysługiwać?

A z drugiej strony jeśli teraz znalazła bym jakąś ciekawą ofertę pracy  powinnam przy rozmowie wspomnieć o ciąży?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciąża w Niemczech

Wszystko zalezy od tego ile czasu lacznie, w ciagu zes pracowala. Najlepiej jakbys poszla bezposrednio do jobcentre, oni Ci wszystko powiedza, bo co arbeitsamt/jobcentre to inne zasady

Odp: Ciąża w Niemczech

Z zasilkiem się nic nie zmieni. Warto, a nawet trzeba wspomnieć o ciąży. Oni Ci pomogą co do dalszej pomocy finansowej ( tj. Elterngeld lub babyerstaustattung np. )
Gdy dziecko się urodzi od razu złóż wniosek o Kindergeld.
Później gdy dziecko pójdzie do przedszkola możesz starać się w jugendamt o pieniądze na przedszkole.
To ile Ci przydzielą zależy od tego czy w jobcenter podalas czy jestem sama czy z partnerem , jeśli tak wszystko zależy od tego ile on zarabia.
Trochę latania, ale jeszcze trochę czasu masz wink

Odp: Ciąża w Niemczech
mery90 napisał/a:

Wszystko zalezy od tego ile czasu lacznie, w ciagu zes pracowala. Najlepiej jakbys poszla bezposrednio do jobcentre, oni Ci wszystko powiedza, bo co arbeitsamt/jobcentre to inne zasady

To jeśli starała by się o Arbeitslosengeld II. Wtedy trzeba przynajmniej rok czasu pracować.
W jobcenter ( co pewnie teraz otrzymuje) Hartz IV .

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża w Niemczech

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024