Gdzie mieszkać na studiach ? Wasze doświadczenia i opinie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Gdzie mieszkać na studiach ? Wasze doświadczenia i opinie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Gdzie mieszkać na studiach ? Wasze doświadczenia i opinie

Witam serdecznie, obecnie wynajmuję pokój jednoosobowy w mieszkaniu 3 pokojowym. Wprowadziłam się tu do 3 wcześniej nieznanych mi dziewczyn. Studiuję jednak mam dość dużo wolnego czasu który próbuję jakoś wypełniać, mimo to zauważam że z dnia na dzień po prostu zaczyna mi się nudzić. Relacje typu cześć-cześć i co słychać ? w kuchni nie przeszkadzają mi ale no właśnie czegoś tu brakuje... hmm Pokój jednoosobowy to duży komfort tylko czy to mi jest akurat teraz potrzebne ? Zastanawiam się nad wynajęciem wspólnie z bardzo dobrym przyjacielem pokoju 2-osobowego lub wprowadzenia się do bliskich koleżanek i tam również dzielenie pokoju z jedną z nich. Akademik raczej do mnie nie przemawia, owszem dużo nowych ludzi itp. ale świadomość dzielenia pokoju z obcymi osobami to chyba nie dla mnie wink Jakie są wasze doświadczenia ? Na razie jestem strasznie niezdecydowana i chciałabym jak najszybciej podjąć jakąś konkretną decyzję. Czekam na Waszą pomoc wink pozdrawiam !

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Gdzie mieszkać na studiach ? Wasze doświadczenia i opinie

Spróbuj przez jeden semestr pomieszkać sobie z koleżankami czy z tym przyjacielem, zobaczysz jak będzie. Może być tak, że na kolejnym roku dojdzie Ci trochę nauki, no i wtedy mieszkanie z kimś w jednym pokoju okaże się troszkę uciążliwe, bo Ty będziesz musiała się uczyć, a ten ktoś akurat nie będzie... Moje doświadczenia są raczej negatywne co do mieszkania z kimś w dwójce, o ile nie jest to chłopak/narzeczony, bo taka sytuacja wtedy sprawdza, jak to by było, gdyby się już założyło rodzinę i czy ten związek jest na tyle mocny... Ale mieszkanie z koleżankami nie wyszło mnie na dobre, ani też moim znajomym, jak słyszałam z opowieści. Po pierwszym albo drugim roku studiów większość jednak szuka jedynek, bo sparzyła się wcześniej i ma już doświadczenie;)

Ale tak jak powiedziałam, spróbuj pomieszkać tak przez jeden semestr, zobaczysz jak będzie w Twoim przypadku. Jeśli okaże się OK, to kontynuuj takie mieszkanie, na pewno zwiększą się Twoje kontakty towarzyskie i nie będziesz się czuć samotnie. A jeśli okaże się , że Ci to nie odpowiada, to po jednym semestrze zawsze możesz zmienić lokum.

3 Ostatnio edytowany przez Piąteczka (2016-02-22 22:58:00)

Zaraz po maturze zamieszkałam z moim partnerem ale był moment kiedy między nami trochę się przestało układać i wyprowadziłam się do wynajmowanego wspólnie z koleżankami mieszkania. Po trzech miesiącach z ulgą wracałam do mojego faceta wink Niestety ale szybko dały o sobie znać różnice charakterów. O ile jesteś spokojną osobą, to nie masz żadnych szans w starciu z ludźmi, którzy chcą co weekend imprezować. Dodatkowo bywa tak, że ty masz multum nauki, a koleżanki akurat nie (albo na odwrót) i to też powoduje spięcia.
Chyba najlepiej jest mieszkać z partnerem o  ile się go ma. Raz, że to dobry test na trwałość związku, a dwa, że ze swoim facetem na pewno łatwiej się dogadać niż z koleżankami.

4 Ostatnio edytowany przez yessa (2016-02-24 22:39:02)

Ja mieszkałam przez pierwszy rok z 2 koleżankami, z którymi znałam się już wcześniej, byłyśmy na jednym roku więc nauki tyle samo a i razem się można było pouczyć. Każda miała swój pokój, na dzielenie pokoju bym się nie zgodziła! chyba, że zmusiłaby mnie do tego sytuacja finansowa lub miałabym dzielić go z partnerem. We 3 mieszkało nam się super, nigdy nam się nie nudziło, w wolnych chwilach poza nauką i zajęciami plotkowałyśmy sobie godzinami w kuchni, oglądałyśmy wspólnie filmy, wychodziłyśmy razem na imprezy, chodziłyśmy pobiegać, to był najlepszy rok moich studiów. Niestety, po roku jedna z koleżanek wyprowadziła się, bo zdecydowali z chłopakiem, że wynajmą coś razem. Na jej miejsce przyszła inna koleżanka, którą też znałyśmy wcześniej i wydawało się, że z nią też będzie super, ale nie... i tu zaczęły się schody - podbieranie rzeczy, nie dokładanie się do środków czystości, zaleganie z zapłatą czynszu, totalna olewka sprzątania, unikanie nas itd. z pokoju prawie nie wychodziła, to wszystko doprowadziło do okropnej atmosfery, aż nie chciało się tam siedzieć. Zależy z jakimi ludźmi dzieli się stancje, ale to już taki totolotek, będzie fajnie albo i nie... Jeżeli teraz Ci się nie podoba spróbuj coś zmienić, nie ma sensu marnować tak fajnego czasu jakim jest "życie studenckie" smile

Szczęście jest jak motyl: spróbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie na twoim ramieniu.
Anthony de Mello

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Gdzie mieszkać na studiach ? Wasze doświadczenia i opinie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018