Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna

Witam. Jestem na drugim roku studiów pierwszego stopnia na wyżej wymienionych przeze mnie: kierunku oraz specjalności. Jeszcze rok i wybór dalszej drogi edukacyjnej. Choć moje marzenie o byciu nauczycielką nie straciło na ważności, coraz częsciej nachodza mnie wątpliwości, czy praca z maluchami to moja bajka. Dochodze do wniosku, ze wolałabym chyba pracę z  dziećmi starszymi, bardziej komunikatywnymi. Widzę dla siebie dwie mozliwości. Wybor studiów podyplomowych na kierunku:
*metodyka nauczania języka obcego na poziomie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej  (dla absolwentów specjalności edukacja elementarna 2 semestry) -
jako że odkąd pamiętam lubiłam języki obce, gramatyka czy nauka nowych słówek nie sprawiała mi problemu a nawet dawała wiele radości i satysfakcji, co więcej w szkole średniej zastanawiałam sie nad lingwistyką lub jakąś filologią z języka obcego... Chcialabym uczyć jezyka obcego.

Druga opcja: Myślałam, aby poprzestać na studiach licencjackich i wybrac studia w Wyższej Szkole Języków Obcych. Jest możliwość wyboru studiów spomiędzy trzech kierunków: filologia angielska, niemiecka oraz rosyjska- od podstaw( nigdy nie mialam z językiem rosyjskim styczności). Specjalizacje nauczycielska oraz tłumaczeniowa. Studia dają uprawnienia do nauczania jezyka obcego na kazdym szczeblu edukacyjnym, a więc od przedszkola, poprzez szkołę podstawową, skonczywszy na średniej i wyżej. Pragnę dodać,ze kiedys marzyłam o byciu tłumaczem i uważałam to  za bardzo pasjonujące i interesujące.
I teraz pytanie, co robić? Jestem w kropce. Jak zrobić by było najlepiej i nie mieć poczucia, że zaprzepaściłam trzy lata na Wydziale Pedagogicznym, rezygnując z pełnego wykształcenia- studiów magisterskich. proszę o wypowiedzi

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna

czyzby nikt nie potrafił mi odpowiedziec ?

Moja pierwsza rada: UCIEKAJ UCIEKAJ UCIEKAJ z pedagogiki i idź w tłumaczenia, jeżeli dasz radę nauczyć się jakiegoś mało znanego języka (i jakiegoś takiego na którym zarobisz cokolwiek).
Z tego co widziałem (widziałem niewiele) praca w szkołach jest paskudna, mało dochodowa i problematyczna.

W mojej opinii najlepsza droga to jest ta która daje Ci najwięcej możliwości - jeżeli specjalizacja tłumaczeniowa pozwala Ci uczyć to wybieraj tą specjalizację (możesz tłumaczyć albo uczyć, vs tylko uczyć na specjalizacji nauczycielskiej. Jeżeli się martwisz że studia nie przygotują Cię do pracy, to i tak Cie nie przygotują.

Dlaczego możesz mieć uczucie że zaprzepaściłaś trzy lata na pedagogice?

4

trulyevilturnip napisał/a:

Moja pierwsza rada: UCIEKAJ UCIEKAJ UCIEKAJ z pedagogiki i idź w tłumaczenia, jeżeli dasz radę nauczyć się jakiegoś mało znanego języka (i jakiegoś takiego na którym zarobisz cokolwiek).
Z tego co widziałem (widziałem niewiele) praca w szkołach jest paskudna, mało dochodowa i problematyczna.

W mojej opinii najlepsza droga to jest ta która daje Ci najwięcej możliwości - jeżeli specjalizacja tłumaczeniowa pozwala Ci uczyć to wybieraj tą specjalizację (możesz tłumaczyć albo uczyć, vs tylko uczyć na specjalizacji nauczycielskiej. Jeżeli się martwisz że studia nie przygotują Cię do pracy, to i tak Cie nie przygotują.

Dlaczego możesz mieć uczucie że zaprzepaściłaś trzy lata na pedagogice?

Zaprzepaszczę 3 lata na pedagogice, jeśli poprzestane na licencjacie i nie zrobię jakiejś podyplomówki, lub uzupełniających. Będę mieć niepełne.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Edukacja elementarna- przedszkolna i wczesnoszkolna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018