dlaczego ludzie mają wielkie ego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » dlaczego ludzie mają wielkie ego?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: dlaczego ludzie mają wielkie ego?

Cześć,
dlaczego ludzie zakładają maski, mają wielkie ego? Co powoduje w ludziach to, że muszą się kreować przed światem?

Dlaczego to robią? Nie chodzi mi tylko o chłopaków, ale i o dziewczyny.
Znam wiele fajnych osób, które są po prostu niemiłe, nieprzyjemne dla otoczenia. W grupie udają, przekomarzają się. Kiedy jest się z nimi sam na sam i wysłucha czy coś- wtedy są mili,'normalni'.
Mam wrażenie, że moi znajomi muszą komuś coś udowodnić czy pokazać.

Nie mówię, że ja taka nie byłam kiedyś. ALe wyprwacowałam w sobie pewne zrozumienie dla świata i pokorę.
Nawet mój ex- przede mną się otworzył- nawet znajomi się dziwili dlaczego taki jest. Wcześniej był chamski itp- ale jak widać, nie utrzymałam go przy sobie, facet się jednak nigdy nie zmienia. Nadal jest taki sam.

Przez ostatni rok właśnie spotkałam pełno ludzi, którzy zmieniają się w każdej sytuacji towarzyskiej- kiedy spotykają się z różnymi znajomymi. To jest dla mnie dziwne- po co grać?

Wiadomo, przed rodziną, rodzicami czasem się cos zataja czy inaczej zachowuje, ale w różnych kręgach znajomych??

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez gagatka0075 (2016-02-12 16:52:38)

Odp: dlaczego ludzie mają wielkie ego?

Moim zdaniem wielu młodych ludzi ma jakiś kryzys tożsamości. Sami nie wiedzą, jacy są, jacy powinni być, nawet jakimi by chcieli. zwłaszcza jeśli chcą znaleźć kogoś, a  głowy  mają nabite  bzdurnymi stereotypami i zasadami. Dopasować się do partnera, stworzyć szczęśliwy związek, żyć wśród ludzi nie jest łatwo. Ale faktycznie nakładanie masek, odgrywanie ról nie pomaga. A to "wielkie ego" w wielu przypadkach jest skrywanym przerażeniem, wyobcowaniem, brakiem pewności siebie, przykrywką dla kompleksów. Ta prawdziwa, wewnętrzna samoakceptacja nadaje człowiekowi spokoju, tolerancji i stabilności emocjonalnej.
W życiu realnym tego tak nie zauważam, ale np. na tym forum rozkminy psychologiczne potrafią człowieka... i rozbawić,  i przerazic. Choć pewnie każdy z nas to przechodził,  przechodzi lub będzie kiedyś się z tym zmagał. Z wiekiem człowiek łagodnieje, normalnieje, i  stać go na bycie sobą, bo już nie musi walczyć o uznanie i dobrą opinię u innych ludzi. Zwisa mu, po prostu smile

"Gdy się kogoś kocha, to kocha się całego człowieka, takiego jaki jest, a nie takiego, jakim by się go mieć chciało."
Lew Tołstoj

3

gagatka0075 napisał/a:

Moim zdaniem wielu młodych ludzi ma jakiś kryzys tożsamości. Sami nie wiedzą, jacy są, jacy powinni być, nawet jakimi by chcieli. zwłaszcza jeśli chcą znaleźć kogoś, a  głowy  mają nabite  bzdurnymi stereotypami i zasadami. Dopasować się do partnera, stworzyć szczęśliwy związek, żyć wśród ludzi nie jest łatwo. Ale faktycznie nakładanie masek, odgrywanie ról nie pomaga. A to "wielkie ego" w wielu przypadkach jest skrywanym przerażeniem, wyobcowaniem, brakiem pewności siebie, przykrywką dla kompleksów. Ta prawdziwa, wewnętrzna samoakceptacja nadaje człowiekowi spokoju, tolerancji i stabilności emocjonalnej.
W życiu realnym tego tak nie zauważam, ale np. na tym forum rozkminy psychologiczne potrafią człowieka... i rozbawić,  i przerazic. Choć pewnie każdy z nas to przechodził,  przechodzi lub będzie kiedyś się z tym zmagał. Z wiekiem człowiek łagodnieje, normalnieje, i  stać go na bycie sobą, bo już nie musi walczyć o uznanie i dobrą opinię u innych ludzi. Zwisa mu, po prostu smile

mam dużo znajomych facetów, którzy wg mnie udają nie wiem przed kim. są samotni i tacy strasznie 'ostrzy' , ironiczni. jakby mieli kompleksy. od wielu lat bez związków. jakieś przygodne romanse lub przyjaźnie damsko męskie- co dla mnie nie ma racji bytu.

czuję, że oni są strasznie zagubieni bez wsparcia ze strony rodziny. nie wiem tylko dlaczego. mam taką grupę znajomych, która strasznie chce udawać 'dorosleijszych' niż jest naprawdę.
wydaje mi sie, ze na każdego przyjdzie czas we wszystkim. ja już za niczym nie gonię- a było tak jeszcze z kilka lat temu. teraz jestem trochę zmęczona- wiem, że się nie poddałam, wiem, że sa inne możliwości, ale wszystko NA SPOKOJNIE.wtedy wyjdzie.
jak to się mówi co nagle to po diable.

mam koleżanki, które są strasznie atencyjne. nie można z nimi normalnie porozmawiać w grupie bo muszą mieć każdego uwagę. ja nie jestem niesmiała. ani jakaś dziwnie niedojrzała. wiem, czego chcę i do tego dążę po cichu, mówię tylko tym ludziom, którym chcę.
niektórzy są strasznie zaborczy i tacy jakby pragnący uwagi każdego. sama nie wiem dlaczego.

denerwuje mnie to.

4

a ja wam gratuluje wrzucania każdego człowieka, którego zachowania nie akceptujecie do worka "zakompleksiony/żałosny/rozgoryczony/skrzywdzony"
jedno pytanie: załóżmy nawet, że macie rację -co z tego macie? Świadomość, że ktoś ma problemy ze sobą jest taka fajna, że automatycznie trzeba każdemu wciskać przymiotnik z woreczka "pokarany przez życie" ?

5 Ostatnio edytowany przez gagatka0075 (2016-02-12 20:30:59)

Po pierwsze: jakiego worka? Piszę przecież, że raczej wszyscy tak mamy, mieliśmy,  będziemy mieli.
Po drugie: ludzie "pokarani przez życie " to jednak inna bajka. Tacy na przykład ciężko chorzy,  po wypadkach, z trudnym  dzieciństwem mają dużo pokory, a nie "wielkie ego". Sami się czasem karzemy,  choćby przez zbytnie przejmowanie  się mało istotnymi problemami, lub niewłaściwą interpretację,  ot choćby jak Twój odbiór naszych postów.
I to nie miało  być dokopanie, tylko pociecha, że co by się nie działo, z wiekiem będzie tylko  lepiej  smile

"Gdy się kogoś kocha, to kocha się całego człowieka, takiego jaki jest, a nie takiego, jakim by się go mieć chciało."
Lew Tołstoj

6

Przyznam, ze równiez zauwazylam takie zachowanie naszej spolecznosci!!
Zwalam wine na technike+internet... Wszyscy posiadaja dzis smartphony, tablety, darmowe internety, wszysy sie afiszuja na internecie i lubia zwracac na siebie uwage a tym bardziej rosna skrzydelka kiedy dostaje sie potwierdzenie obserwujacych czyli dzis tak zwane "lajki" wink

Dzisiejszy tok myslenia nosi trend EGOIZM ...

7

gagatka0075 napisał/a:

Po pierwsze: jakiego worka? Piszę przecież, że raczej wszyscy tak mamy, mieliśmy,  będziemy mieli.
Po drugie: ludzie "pokarani przez życie " to jednak inna bajka. Tacy na przykład ciężko chorzy,  po wypadkach, z trudnym  dzieciństwem mają dużo pokory, a nie "wielkie ego". Sami się czasem karzemy,  choćby przez zbytnie przejmowanie  się mało istotnymi problemami, lub niewłaściwą interpretację,  ot choćby jak Twój odbiór naszych postów.
I to nie miało  być dokopanie, tylko pociecha, że co by się nie działo, z wiekiem będzie tylko  lepiej  smile

twój post jest wart nie więcej niż paczka truizmów za 2,50 w tesco

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » dlaczego ludzie mają wielkie ego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018