Pytanie ciąża - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pytanie ciąża

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Pytanie ciąża

Cześć dziewczyny. Mam pytanie. 27/01 zrobiłam test, wyszedł pozytywny. Ginekolog powiedział ze tu prawie nic nie widać, ze to ok 3 tydzień . Co to oznacza? 3 tyg temu od tej wizyty nastąpiło zapłodnienie? Kiedy mogę domniemać? Brałam tabletki anty, odstawiłam, czekałam na okres ok dwa miesiące. Ostatni byl 1/11 A następny okres nie nadszedł. Nadeszła ta nowina. Powiedzcie prosze jak to sie wszystko liczy...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pytanie ciąża

Pierwszy dzień ciąży to pierwszy dzień ostatniej miesiączki. 
Czyli jeśli miesiączkę miałaś np 1 stycznia to teraz byłby 5 tydzień.
Tu bardziej skomplikowane bo brałas tabletki tej grudniowej miesiączki mogło nie być bi organizm po tabletkach szaleje a styczniowej z powodu ciąży

3

Odp: Pytanie ciąża

Czyli nie dotrę do tego kiedy nastąpiło zapłodnienie? Raczej powinnam liczyć te 3tyg + jakiś czas czy minus?


ilo27 napisał/a:

Pierwszy dzień ciąży to pierwszy dzień ostatniej miesiączki. 
Czyli jeśli miesiączkę miałaś np 1 stycznia to teraz byłby 5 tydzień.
Tu bardziej skomplikowane bo brałas tabletki tej grudniowej miesiączki mogło nie być bi organizm po tabletkach szaleje a styczniowej z powodu ciąży

4

Odp: Pytanie ciąża

Przybliżoną datę zapłodnienia będzie można określić na podstawie usg genetycznego, które robi się między 11, a 14 tygodniem ciąży.
Niestety nic nie wiem na temat liczenia przypadków ciąży po stosowaniu tabletek anty i bez krwawienia z odstawienia. Myślę, że najelpiej wypytać szczegółowo lekarza i nich on to wyjaśni.

5

Odp: Pytanie ciąża

Skoro powiedział 3 tygodnie to moim zdaniem do zapłodnienia doszło około tygodnia przed wizytą.
Jak juz zacznie bić serduszko ( 5-6 tydzień widoczne na usg ) to lekarz dokładnie po rozmiarze zarodka określi Ci ile tygodni i dni jesteś w ciąży. 
Na początku praktycznie wszystkie są w tym samym " rozmiarze " dopiero później zaczynają rozwijać się indywidualnie i juz nie można tak dokładnie określić

6

Odp: Pytanie ciąża

A skoro byłas u ginekologa juz w około 3 tygodni to o becikowe spokojnie. Gdybyś nie była mogłabyś się martwić.
Kwas foliowy możesz śmiało brać ja polecam Folik tani kolo 7 zł,  malutkie tabletki i dobrze się wchłaniają.
Co do innych witamin się wstrzymaj.
Po prostu jedz owoce i warzywa, kasze, nabiał. A na wizytę umów się tak za około 3 albo nawet 4 tygodnie

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pytanie ciąża

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024