Narkoza - jakie komplikacje możliwe po narkozie ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Narkoza - jakie komplikacje możliwe po narkozie ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1

Temat: Narkoza - jakie komplikacje możliwe po narkozie ?

Niebawem wybieram się na operację przegrody nosowej. W zwiazku z tym, niestety, czeka mnie narkoza. Jak to właściwie jest, czy jest to takie straszne? Po prostu trudno mi to sobie tak wyobrazić, bo osoby, które przechodziły już narkozę, mówiły mi, że to jest tak jakbym położyła się spać i zasnęła nie wiadomo kiedy. Jakoś trochę mnie ta narkoza przeraża. W sumie nie mam wyboru, narkoza mnie nie ominie, ale jednak chciałabym wiedzieć co mnie czeka. Słyszałam, że po dłuższej narkozie mogą występować nieprzyjemne wymioty. Czy jest to regułą, czy dotyczy to tylko pojedynczych przypadków?  Nawet jeśli, nie jest to jeszcze takie złe. Ale czy jest możliwe żeby się nie obudzić po narkozie? Rozsądek podpowiada mi, że takie rzeczy dzieją się głównie na filmach, ale pewnie istnieje jakiś odsetek osób, których nie udaje się wybudzić po narkozie. Strasznie się boję. Może to głupie pytania, ale kompletnie nic nie wiem o tej narkozie. Bo przecież narkoza na pewno wywoła jakieś skutki uboczne, czy jednak mam się obawiać najgorszego?
Może któraś z Was ją miała podczas jakiejś operacji i mi powie co i jak to wygląda. Narkoza i tak pewnie będzie budzić we mnie strach, ale przynajmniej będę wiedziała czego się spodziewać.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Narkoza - jakie komplikacje możliwe po narkozie ?

Puma easy,narkoza to nic strasznego!;)
Mnie jak 'usypiali';) to tez sie denerwowalam.
Fakt,ze ja wymiotowalam po niej,ale uwierz,ze jest to do przezycia.
Po prostu przez caly dzien kroplowka,w sumie nic nie jadlam...

Mam nadzieje,ze Cie nie wystrzaszylam.
A co do  Twojego ostatniego pytania: wydaje mi sie,ze nia da sie NIE OBUDZIC po narkozie.
Nie panikuj.Mnostwo ludzi codziennie przechodzi przez to.

3

Miałam dwie operacje w pełnej narkozie. Sam moment zaśnięcia wspominam bardzo miło;) Było mi tak błogo i przyjemnie, a potem film się urwał;)
Po obudzeniu było mi niedobrze, ale nie wymiotowałam. Niektórzy męczyli się z nudnościami bardzo długo. Nie ma większych komplikacji. Jedyne co, to włosy wypadały garściami i łamały, rozdwajały się paznokcie. Próbowałam różnych suplementów diety, ale nie pomagały. Dopiero Capivit-piękne włosy powstrzymał utratę włosów, a paznokcie zregenerowały się same.
Podobno jeszcze zęby się psują od narkozy. Ale w moim przypadku to się nie sprawdziło. Byłam u dentystki, która nie znalazła ani jednego zęba do leczenia. Mówiła, że to bardzo dziwne, bo narkoza, a szczególnie dwie, mogą wpływać niekorzystnie na stan uzębienia.
Jak widzisz, to chyba zależy od organizmu. Każdy reaguje inaczej.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)
Reklama

4

Spokojnie, jak już zostało napisane: wiele ludzi przez to przechodzi i żyją smile
Na mnie przeprowadzili operację pod narkozą kiedy byłam jeszcze mała, ale doskonale to pamiętam. Ogólnie bardzo szybko zasypiasz, kiedy się budzisz jesteś lekko zdekoncentrowana, bardzo zaspana. Kroplówka to normalka, więc nie ma się czym przejmować. Nie wiem czy to norma, ale ja trochę czasu dochodziłam później do siebie, tzn. czułam, że organizm był naprawdę osłabiony.

5

Ja miałam 8 lat jak poszłam pod narkoze panicznie bałam sie dentysty i musieli mi zęby robic pod narkozą...

Dla mnie to było straszne i nigdy wiecej nie chce być pod narkozą...

Właścicielka gabinetu zarazem Pani doktor nie zrobiła konkretnych potrzebnych badań i sie okazało że rułkę którą wsadząją do gardła ona ma w sobie jakis płyn jestem na niego uczulona do tego jak na moja małą wage dali mi za długo maske i wybudzali mnie przeszło 2 godziny gdy się obudziłam pierwsze co było zaczełam wymiotować i się dusić...

W gabinecie był lekarz ale nie bardzo wiedział co robić zebrał sie zebrali mnie i zawiózł mnie prywatnym autem do szpitala miał sie całe w moich wymiocinach...

Diagnoza lekarza w szpitalu była szokująca ta dziewczynka albo się udusi albo straci głos a że byłam straszna panikara nie mogłam zostać w szpitalu,mama zabrała mnie do domu lekarz tylko powiedział że jeśli będe sie dusić głowa do zamrażalki...

I tak lerzałam w domu 2 miesiace ciągle jakies kroplówki mi dawali....

Na szczęście dzisiaj głos mam ale do dzisiaj mam takie momenty że ciezko mi wziąść oddech i czesto się duszę a to w nocy się obudze i nie umiem wziąść oddechu.....

Jeśli się już naprawde zdecydujesz ZRÓB BADANIA!!  ILE TYLKO MOŻNA!!!

"Nigdy nie przegap okazji, aby powiedzieć komuś, że go kochasz"
Reklama

6

Narkoza zawsze jest ryzykowna.  Następstwami narkozy mogą być  wykwity skórne, paraliż, ale również śmierć. Oczywiście to najczarniejsze scenariusze. Ale lepiej zdawać sobie sprawę z tego ,że narkoza to nie przelewki.

7

No to pocieszyłaś dziewczynę, najlepiej jak o skutkach poinformuje lekarz, gdyby narkoza była aż tak groźna zostawialiby Twoja przegrodę taką jaka jest.

8

Ja miałam dwie konkretne narkozy i jakoś żyję włosy faktycznie bardziej mi wypadały, ale nie wyłysiałam i mdłości tez mnie męczyły. Na pewno się obudzisz!

9

deana napisał/a:

najlepiej jak o skutkach poinformuje lekarz

Przed każdą narkozą rozmawiałam z anestezjologiem, który odpowiadał na wszystkie moje pytania. Opowiadał, że poda mi jakieś specyfiki do żył, później tlen i odpłynę. Po obudzeniu może mnie boleć gardło (przez rurę, którą się wkłada do gardła;) napewno widziałyście na filmach) i oczywiście te nudności. Napewno się obudzę, już on się o to postara.
Rozmowy te mnie bardzo uspokajały, myślę że w Twoim przypadku będzie podobnie. W końcu: co nas nie zabije , to nas wzmocni:)

Nie wiem jak Wy, ale ja nic nie słyszałam w stylu:"Obudź się już po wszystkim" itp. Pełną świadomość odzyskiwałam dopiero po dwóch dniach. Długa przerwa w życiorysie;)

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

10

od dwoch lat jestem raz w roku operowana, zanosi sie, ze w tym roku musze rowniez poddac sie operacji jakie ryzyko za tym idzie?mozna od trzech lat co roku poddac sie narkozie.????
tesknie za moim zyciem-zdrowym zyciem,kiedy sport sprawial mi przyjemnosc, teraz mam bardzo oslabiony organizm,nawet jazda na rowerze sprawia mi trudnosc-szybko sie mecze, czy jest to skutek po narkozie????

11 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-02-02 15:42:29)

Wbrew pozorom narkoza, czyli znieczulenie ogólne jest bardzo, ale to bardzo bezpieczne dla wszystkich pacjentów, w rożnych grupach wiekowych.
Świetnie jest to przedstawione w serwisie informacyjnym, który jest poświęcony tylko i wyłącznie znieczuleniom. Korzystałam z niego przygotowując się do swojej operacji ginekologicznej.

Edycja postu - naruszenie regulaminu forum - wstawienie adresu strony internetowej.

12

<Witam, Jestem ciekawa Twoich doświadczeń w związku z narkozą. Dokładnie taki sam strach mnie ogarnia. Mam mieć operację przegrody nosowej plus poprawienie wyglądu noska. Mam 33 lata i 9letnia córkę. Mieszkamy w Oslo i tu odbędzie się zabieg 4 kwietnia.
Każdy komentarz mile widziany!!!
Dowiedziałam się właśnie z Waszych opisów, że są skutki uboczne po narkozie np wypadanie włosów, pogorszony stan włosów. Nie spodziewałam się tego. Jeśli chodzi o wymiotowanie to podobno oznacza to "szybkie" dojście do siebie.

13

Miałam osiem operacji na oczy i jedną na wycięcie wyrostka. Powiem tak: mam straszne problemy z uzębieniem. Moje zęby bardzo szybko się psują. Chodze do dentysty regularnie, a i tak moje zęby według mnie są w opłakanym stanie. Owe operacje miałam przeprowadzone jak byłam mała, więc nikt się mnie nie pytał o zdanie, a wtedy nikt o stanach ubocznych po narkozie nie myślał, tylko o tym aby uratować mi wzrok.
Włosy wypadały, ale teraz już jest dobrze.

"Zniszczone piękno wydało jej się stokroć bardziej pociągające niż ideał..."

14

Witam,przeczytałem twój post więc napisze ci o sobie w zeszłym roku miałem dwie operacje na polipy i naprawiany bark,tak jak pisałaś zasypiasz niewiadomo kiedy .Wstajesz jak byś budziła się po nocy nic mi nie było tylko budziłem się i a jeszcze chwilke poleże i po paru minutach wstajesz jak by nic się niedziało,w tym roku miałem koejną arkoze tym razem na żylaka,i to samo.Nie ma co się martwić na zaś będzie dobrze pozdrawiam i powodzenia będzie ok,hej.

15

Ja miałam 1,5 roku temu narkozę. Przed zabiegiem dostałam tzw "głupiego jasia" więc było wspaniale tongue ogólnie zasypiasz nie wiadomo kiedy. Potem po zabiegu jak mnie dobudzali to odzyskałam świadomość na kilka sekund, a potem znowu poszłam spać. I obudziłam się już na sali na swoim łóżeczku smile nie bolała mnie głowa, nie miałam wymiotów, ale 6 h kazali mi leżeć i zabronili wstawać.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

16

Miałam narkozę dwa razy i nic się nie stało, żadnych komplikacji. Po prostu zasypiasz i raptem się budzisz, nawet nie zdajesz sobie sprawy, że już po wszystkim smile

17

Stary temat ale może ja się wypowiem.
Miałam zabieg nastawiania kości nosowej. Dostałam głupiego jasia i o ile dobrze pamiętam jakąś kroplówkę. W momencie gdy byłam na sali zabiegowej pamiętam tylko jak Pani podłączyła mi do żyły rurkę z narkozą i dosłownie 3 sekundy i mnie nie było... Jak się wybudzałam to parę razy. A to wstałam po zabiegu na chwilę, popatrzyłam dookoła i byłam tak zmęczona, że poszłam spać. Pózniej znów wstałam, słaniałam się na nogach, próbowałam iść siku ale musiała iść ze mną mama, mówiłam do Pani doktor ,,Siostro Basen ja chcę jeszcze raz'' (z serialu to wzięłam -,-), widziałam okna, głowy poczwórnie pózniej jak znów wstałam to podwójnie. Ledwo wstawałam, śliniłam się jak... Pózniej poszłam spać, odzyskałam świadomość ale byłam bardzo zmęczona i jeszcze pospałam i tak od godziny 9 do godziny prawie 19 tego samego dnia.
Przed zabiegiem Pani mówiła, że są tacy, którzy wpadają w panikę, wtedy to wydawało mi się dziwne ale myślę, że teraz bym tak samo reagowała jak oni, ze względu iż chorowałam na depresję. Dlatego boję się, bo jeśli coś by mi się stało i musiałabym mieć narkozę cienko to widzę. Po depresji stan upojenia alkoholowego czy innych rzeczy, a narkoza wprowadza nas w stan jak po alkoholu bardzo bym się bała.

18

Chciałam napisać, że boję się tego stanu braku świadomości po tej chorobie jaką miałam, wpadam w panikę.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Narkoza - jakie komplikacje możliwe po narkozie ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018